Den svobodné mobility 2016 – 24.9.2016

Featured Image

Jako každoročně a již pošesté si dovolím čtenáře pozvat na tradiční automobilový výlet, který označujeme Den svobodné mobility.

Letošní DM se uskuteční v sobotu 24.9.2016 v 16:00 ve středních Čechách.

Dny svobodné mobility mají svoji krátkou, ale zábavnou historii. Vymysleli jsme je s přáteli jako protiváhu šílenství, které pravidelně a nikoli spontánně propukalo pod taktovkou státní správy a jmenovalo se Evropský týden mobility. V roce 2010 byly masy zblblé environmentalistickou zelenou propagandou a tak se celý týden lálo autům, zejména těm osobním a svolávaly se pogromy na jejich řidiče. Zejména hrozivým deliktem bylo použití soukromého auta o sabatu zvaném Den bez aut. Docházelo k blokádě ulic a veřejných prostor, kde se následně demonstrovala nepoužitelnost alternativních dopravních konceptů. Tohle šílenství bylo završeno kolektivní samohanou zvanou cyklojízda.

Víte, že na spontánní oslavování Evropského týdne mobility existuje směrnice? Má 30 stran a najdete jí zde. Je přímo těhotná užitečnými nápady, pokud byste nevěděli, jak tento velkolepý týden celebrovat.

Nyní máme rok 2016. Evropský týden mobility je každému u prdele a cyklojízdy tamtéž. Den bez aut oslavuje veřejnost již tradičně jízdou autem, ostatně jako každý den. Šílené nápady zelených mozků a uhrovitých cyklistických aktivistů lidi nezajímají, protože musejí do práce a pro děti a nakoupit a tak. Celý tento umělý projekt je na kapačkách a veřejnost o něj nemá zájem. Na křečovité veřejné akce nikdo nechodí, tak tam musejí pokaždé nakomandovat děti a úředníky.

Cyklofašistické sdružení Auto*Mat nejnověji píše svým příznivcům, že už nemají ani na elasťáky:

Většinu práce dnes můžeme odvést díky darům nadací a grantům, ale ty nám přestávají stačit.Pokud se nám do 17. září nepodaří získat dostatek financí, skončíme po letošních sousedských slavnostech v mínusu, a pro příští rok budeme muset některé činnosti ukončit nebo výrazně omezit. Nebudeme například moci poskytnout podporu akcím v průběhu roku ani novým lokalitám zapojeným do sousedských slavností.

Na vysvětlenou, sousedské slavnosti jsou tohle. Organizace takového bordelu musí skutečně stát mnoho peněz.

Nastal čas se od těch lůzrů odpojit.

Letos poprvé odstřihneme naše dítko od této pupeční šňůry. Den svobodné mobility bude odteď existovat nezávisle na tom, co ho pomohlo zplodit. Je to naše akce pro pobavení a nikoli na truc. Je ostatně otázka, co vůbec lze ještě udělat na truc dementům, kteří se dokáží zrakvit v prázdném tunelu.

Den svobodné mobility je automobilový výlet, při kterém se lidé baví jízdou v autech. Celý výlet nemá pevnou organizaci, tzn. není třeba nikoho poslouchat, lze se k němu kdykoli připojit, lze se od něj kdykoli bez postihu odpojit, aniž by se to dozvěděl váš učitel nebo nadřízený. Výlet má počáteční a cílový bod, kde je možné se zastavit na kus kecu, socializování a nějaké to okukování aut. Po skončení této fáze obvykle následuje posezení v hospodě.

Trasy pro DM se snažíme volit tak, aby byly opticky i řidičsky zajímavé. Popis letošní trasy zveřejním zhruba týden před akcí, ale už teď mohu prozradit, že začátek bude na Berounsku a konec severozápadně od Prahy. Trasa bude měřit kolem 60 km a k jejímu projetí bude třeba zhruba jedna hodina. Bude zcela on-road a překonatelná libovolným motorovým vozidlem.

Ohledně použitého vozidla platí jediná podmínka, vozidlo musí mít výfuk. Za těch šest let už jsme viděli doslova všechno, včetně válečného motocyklu, elektromobilu, proudnicového vozidla Nash nebo Oldsmobile, kterému se do kufru vejde Fabie. Obavy z toho, že by snad vaše vozidlo nebylo dostatečně cool pro takovou akci, jsou zcela neopodstatněné. Já sám se účastním tím, co je zrovna po ruce, téměř pravidelně je to španělská Octavie. Akce se může účastnit i řidič kola za předpokladu, že bude dostatečně dýchat a flatulovat, aby se alespoň přiblížil emisím běžného osobního auta.

Pokud si tedy uděláte v sobotu 24.9. odpoledně čas, bude mi ctí se s vámi čtenáři D-F setkat a společně vyprodukovat nějaký ten životadárný CO2, aby kytičky měly co jíst a nám lidem bylo teplo. Uvítám rovněž pomoc s organizací, tedy piloty průzkumných, zahajovacích a uzavíracích vozidel.


08.09.2016 D-FENS


Související články:


12345 (117x známkováno, průměr: 1,12 z 5)
11 077x přečteno
Updatováno: 25.6.2017 — 10:31
D-FENS © 2017