Ashli Babbittová, veteránka a patriotka

Featured Image

Joe Biden vyhlásil, že lidé, kteří vnikli do Kapitolu nesmí být označováni jako „protestující“, ale jen jako výtržníci a útočníci.

Záleží na úhlu pohledu. Jistě, lůza se připojí ke všemu, ale zde se jednalo především o naštvané voliče Trumpa, kteří se domnívali, že jim už nezbyla jiná možnost, jak protestovat proti schválení výsledků prezidentských voleb

Jednou z obětí protestu se stala Ashli Babbittová. Zastřelil ji člen policie Kapitolu, když se pokoušela (neozbrojena) vniknout dovnitř přes rozbité sklo dveří.

To je důvod ke střelbě?

Komentátoři ze světových médií oznamovali tuto tragédii zcela v poklidu, bez emocí, jako roboti z Hvězdných válek. Jaký to byl rozdíl od komentářů, kdy při policejním zásahu zemřel černoch (už ho nebudu jmenovat, jeho jméno slyšíme denně stokrát, to musí stačit). Tehdy komentátoři plakali, objímali se, téměř omdlévali zděšením, teď nic.

Kdo byla Ashli Babbittová?

Samozřejmě patriotka, to je zjevné. Ale také veteránka, která v americké armádě odsloužila čtrnáct let a zúčastnila se čtyř misí! Udělala toho pro svoji zemi hodně. I v tomto případě byla vedena silou svého přesvědčení. Nešlo o žádnou pomatenou výtržnici.

Ashli Babittová byla také manželka a matka. Jejího manžela se nikdo neobtěžoval informovat. Zprávu se dozvěděl z televize.

Ashli Babbittovou asi nešlo označit za křehkou květinku. Byla bojovnice. Jak bojovala za svoji zemi, tak se stejnou silou bojovala za své přesvědčení. Vyplývá to z jejího tweetu těsně před tím, než padl výstřel: „Nic nás nezastaví…. mohou to zkoušet a zkoušet a zkoušet, ale bouře je tady…“

íznivci Trumpa zřejmě nevyrazí do ulic rabovat a zapalovat. To jsou metody jiných sil, těch pokrokových. Nikdo nebude před nikým poklekat. Žádné vyšetřování.

Trágédie Ashlii Babittové postupně vymizí do ztracena.

Čest její památce.

 


10.01.2021 Bororo


Související články:


12345 (326x známkováno, průměr: 1,77 z 5)
16 722x přečteno
D-FENS © 2017