Americká hra na demokracii

Featured Image

Také jste sledovali volební klání mezi senilním staříkem a narcistickým psychopatem? Já ano. Tento článek by asi nevznikl, kdybych v určitou chvíli neklikl přímo na stát Michigan a vývoj poměru hlasů mě přímo nepraštil do očí. O férovosti voleb panují pochybnosti a klíčová otázka zní, jestli se jedná o pochybení jednotlivců, např. pracovník počítající hlasy zahazuje lístky jednoho kandidáta, nebo jestli se jedná o pochybení systémové.

Následující text je popisem toho, co jsem viděl přímo na vlastní oči a jak si to pamatuji. Co se tedy stalo. Ráno, po volební noci jsem si otevřel PC a do Googlu jednoduše napsal „volby USA“. Vyskočila mi mapka se zdrojem „The Associated Press“. Český tisk psal, že kačer je ve vedení. Nejspíše z důvodu jeho náskoku v klíčových státech. Zaměřil jsem se tedy na Wisconsin a Michigan, kde byl náskok kačera nejtěsnější. Měl jsem zrovna práci na PC, a tak jsem si občas tyto státy rozklikl. V Michiganu byl náskok kačera asi 0,3% a ve Wisconsinu o něco větší. Bylo sečteno tuším 90 % hlasů. Za dopoledne se náskok kačera v Michiganu snížil na 0,1 % a sečteno bylo 91% hlasů. Po té zůstala data v těchto státech beze změny asi 4 hodiny. Pensylvánii jsem nesledoval, neboť tam měl kačer náskok stovky tisíc hlasů (700 tis. dle Giulianiho viz odkaz dole) a sečteno bylo tuším 64 %. Představa, že by to mohl stařík dohnat, mi přišla nereálná.

Po nějaké době jsem si opět rozklikl Michigan a ups. Biden najednou vede o 0,6%. Přičemž počet sečtených hlasů ze zvýšil o něco přes 100.000. WTF? Chápal bych, kdyby senilní stařík postupně kačera předběhl, ale tohle? To jako byly téměř všechny nové hlasy pro Bidena???

V té chvíli ještě naše média psala, že kačer je ve vedení, ale já nějak nabyl dojmu, že se to brzo změní. A jak jsem tušil, tak se také stalo. Postupně se výsledky začaly otáčet a to dokonce včetně Pensylvánie. Jak si to mám vysvětlit? To si volební pracovníci odkládali Bidenovy lístky stranou na horší časy? Část demokratů odeslala lístky schválně co nejpozději, aby udělala volby zajímavější? Ve sčítacím software zjistili, že omylem připočetli hlasy Trumpovi a tak, aby to opravili, je připsali Bidenovi?

Rozumím tomu, že někdo nezpochybňuje výsledek voleb, pokud si pouze přečte konečná čísla ve zprávách. Ale pokud vidím, že v určité chvíli přibývají hlasy na některých místech téměř výhradně pro jednoho kandidáta, tak to prostě smrdí.

Uplynula nějaká doba a média vyhlásila senilního staříka vítězem voleb. Kačer volby zpochybnil, což bych na jeho místě udělal také. Inu jal jsem se zkoumat, co na to říká lid český. K tomu využívám zejména komentáře na novinky.cz a idnes.cz. Pro mě poměrně překvapivě měl kačer v komentářích na novinkách podporu a často i většinovou. Někteří popírali sdělení novinek a do komentářů přidávali různé odkazy údajně potvrzující volební podvody. Většinou to byla videa na Youtube. Když jsem si však chtěl videa přehrát, tak většina z nich byla již smazána. Objevila se černá obrazovka pouze s informací, že video bylo smazáno. Bez informace, kdo video nahrál. To chápu tak, že video smazalo Youtube, nikoliv uživatel.

Napadlo mě, že se tedy podívám, co na situaci říkají moudří. Za moudrého považuji například Mariana Kechlibara a celkem se mi líbí jeho práce s daty. Já se řídím spíše intuicí a selským rozumem a proto jsou jeho články pro mě zajímavým doplněním.

Kechlibar vydal na téma amerických voleb sérii článků. V nich hovoří zejména o vývoji demografie americké populace, se kterou se nedá než souhlasit. Nelíbí se mu korespondenční hlasování, ale k potencionálním podvodům se vyjádřit nechtěl. Pro mě poněkud paradoxně se však nevyjádřil k vlivu médií. Paradoxně pro to, že je sám spoluautorem petice stop-cenzure.cz. Líbilo by se mi, kdyby něco napsal i ke vlivu médií na demokracii a volby obecně.

Někde jsem četl údaj, že 92% informací o Trumpovi v amerických médiích je negativních. Žádné zprávy jsem nepočítal, ale pokud si přečtete jak naše, tak zahraniční zprávy, tak jsou vůči kačerovi negativní téměř vždy. Výjimku tvořila televizní stanice FOX News a to až do doby voleb.

Co se týče sociálních sítí, tak si pamatuji na informaci v našich médií o tom, že Facebook, Twitter i Youtube bude mazat jakékoliv informace a účty mluvící o konspirační teorii Qanon.

QAnon údajně tvrdí, že o ovládnutí Ameriky (nebo světa) se snaží skupina sociopatů obchodujících s dětmi. A že kačer tuto teorii nikdy nevyvracel a spíše jí věří 83 % voličů kačera. Je nyní úplně jedno, jestli Qanon je nesmysl nebo není. Protože na internetu a sociálních sítích se šíří spousta nesmyslů, jejichž potenciální pravdivost se z principu téměř nedá ověřit, ani vyvrátit. Podstatné je to, že mazání těchto příspěvků a sociálních kanálů je zároveň potlačování veřejných projevů příznivců kačera. Celkově to tedy mají příznivci kačera v médiích docela těžké. Když Trump řekne nesmysl o aplikaci peroxidu do žíly, tak si to přečteme ve všech hlavních médiích a směje se celý svět. Ale když Biden řekne, že připravili největší volební podvod v historii, tak je mediální ticho. Asi se jen přeřekl.

Když jsem se bavil se svým kamarádem, který Trumpa nesnáší a sdělil mu svůj názor, že volby jsou nejspíše „hacknuté“, tak se rozpálil do červena. Cituji: „Americká demokracie je nejlepší na světě, tudíž k žádným systémovým podvodům dojít nemohlo. Ty jsi popírač pravdy a vůbec nemá smysl se s tebou bavit“. Také se neumím smířit s jeho porážkou a kopu okolo sebe. Názor lidí na Trumpa je samozřejmě ovlivněn i jeho osobností.

Část populace to prostě vnímá tak, že Trump je idiot a proto o něm média píší, že je idiot. Co když je to ale ve skutečnosti jinak? Co když to funguje na principu, stokrát opakovaná lež se stává pravdou? Část populace jednoduše přejímá své názory z médií. Místo toho, aby si tito lidé vlastní názor vytvořili, tak si ho někde přečtou. Média hlavního proudu jsou často jediným zdrojem jejich informací, a proto jsou zároveň i zdrojem jejich světonázoru.

Osobně mám za to, že demokracie je médii „hacknutá“ již delší dobu a stále více lidí si toho začíná všímat. A ti, kteří si tohoto problému všimnou, tak jsou okamžitě označeni za pravicové extrémisty, konspirátory a popírače pravdy. Volíme stále dokola, ale ve skutečnosti se nic nemění. A to ani nemluvím o tom, že politici jednu věci říkají a jinou dělají. Asi nejsem jediný, kdo si myslí, že současná demokracie má trhliny.

Média nám stále tvrdí, že žádné důkazy o volebních podvodech v USA nejsou, ale já nějak víc věřím vlastním očím, než tomu co se píše v médiích. Můžete se podívat na tyto dva grafy, pocházející z Twitteru kačera. Upřímně už pochybuji o pravosti čehokoli, ale tyto grafy jasně korelují s tím, co jsem napsal výše a co jsem viděl na vlastní oči. Navíc je na internetu stále dost videí z voleb i výpovědí různých osob.

Určitě doporučuji všem shlédnout toto vystoupení právníků pro média. Právní team Trumpa popisuje způsoby, jakými údajně docházelo k podvodům a důkazy, které nashromáždili k soudu. A je to opravdu síla. Jen v krátkosti uvedu: hlasování mrtvých voličů; dodávku, která přivezla „emergency“ volební lístky pro Bidena; neumožnění kontroly průběhu voleb ze strany volebních komisařů Trumpa a to úplně nejlepší: volební software, který počítá hlasy mimo území USA. A jehož prodejci se veřejně chlubí tím, že výsledky voleb lze upravovat podle přání zadavatele (neověřoval jsem). Sydney Powell vysvětluje, proč počítání hlasů musela firma zastavit, aby byla schopná dodat potřebné hlasy pro Bidena. Svědectví mají údajně podepsané pod přísahou a sankcí. Svědek přímo z klíčové firmy, desítky volebních komisařů a stále se jim hlásí tisíce voličů, kteří měli při volbách problém. Zcela logicky jsou svědci „připosraní“, protože postavit se celé mediální mašinérii, korporacím a vůbec všem, kdo za podvody stáli, chce notnou dávku odvahy. Když jsem na video koukal, bylo mi úplně jasné, o čem budou média druhý den psát.

Primárním sdělením portálu novinky.cz je, že se Giuliani potil. Připravované podklady byly shrnuty termínem „konspirační teorie“. Důkazy prý stále neexistují a soudy je shazují. Snaha o zesměšnění právního teamu Trumpa ze zprávy jen srší.

Připravované důkazy jsou určeny pro nejvyšší soud a ten se k nim ještě ani vyjádřit nemohl. Soud v Pensylvánii je kapitola sama pro sebe. Pokud se jedná o systémový podvod, tak v něm jsou logicky namočeny i výše postavené osoby z úřadu, který zajišťoval volby. Pokud tedy nebyly vyměněny všechny osoby, které měly vliv na prvotní počítání hlasů, tak mě výsledky „nějakého“ přepočítávání hlasů příliš nevzrušují.

Ať již jste pro, nebo proti Trumpovi, myslím si, že všichni (kromě totalitních demagogů) máme zájem na tom, aby volby probíhaly férově. Protože jakmile jednou akceptujeme vítězství podvodem, můžeme demokracii rovnou ukončit. A můžeme generovat výsledky voleb podle přání zájmových skupin.

Napsal jsem, že Trump je narcistický psychopat. Který se navíc nechce spokojit s porážkou. A za tím si stojím. Protože jedině narcistický psychopat je schopen ustát tlak, který je na něj nyní kladen. Dost pochybuji, že by normální člověk toto zvládl. Kačer možná nemá ideální osobnost pro běžný život, ale pro tento boj rozhodně ano. A obdivuji právní team Trumpa v jeho boji takřka proti všem. Protože bojují za principy, na kterých naše společnost stojí.

A na závěr dám mou predikci. Je to můj názor a nikomu ho nevnucuji.

Myslím si, že Trump situaci ustojí a v USA budou padat hlavy. Média budou informovat jako doposud. Tedy všelijak překrucovat informace. Ti, kteří ještě nepochopili, že s nimi média manipulují, budou tvrdit, že Trump ukradl demokracii. Fanatičtí příznivci demokratů se z toho pominou a vyrazí do ulic. Antifa a BLM začnou vyvolávat nepokoje. A vůbec bych se nedivil, kdyby byli podporovaní těmi samými, co se pokusili zfalšovat volby. Protože jestliže se odhodlali falšovat volby, tak už se neštítí ničeho.

Samozřejmě tato má predikce stojí na tom, že hlavní soud USA rozhodne po právu. A že objem podvodů je takový jaký tvrdí Giuliani. A já věřím (a doufám), že tomu tak bude. Protože kdyby ne, tak bychom i u nás viděli, jak by všichni ti progresivní totalitní demagogové byli najednou na koni. Jak by chtěli ještě více omezovat naše svobody ve prospěch „vyššího dobra“ a různých progresivních ideologií. Přejme si tedy, aby morálka a zdravý rozum v tomto boji zvítězily.

 


22.11.2020 Petr Podobský


Související články:


12345 (404x známkováno, průměr: 1,64 z 5)
20 310x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017