Americká hra na demokracii – konec hry

Featured Image

Tento článek je pokračováním mého předchozího článku Americká hra na demokracii.

Lidé jsou rozdělení. Ve světě je bordel. Jedni jásají, že kačer Donald končí, a druzí nevěří svým vlastním očím. To co vidí oni, ti druzí nějak nevidí, nechápou a nechtějí se o tom ani bavit. Nejsem nějaký zarytý příznivec Trumpa. Spíše mě zajímá, co se to vlastně děje.

V různých komentářích stále častěji čtu termín „kognitivní disonance“. Tento termín v podstatě znamená, že dotyčný jedinec, díky své ideologické víře, není schopen rozpoznat pravdu od lži. Ještě jednodušeji by šlo říci, že nevidí to, co má přímo před očima. Myslím si, že tento jev nyní hýbe a ještě nějakou dobu bude hýbat světovým obyvatelstvem. Pozitivní je, že čím více je lež zřetelná, tím více lidí si jí uvědomuje.

Dnes, kdy píšu tento článek, je 9. 1. 2021. Kačerovi smazali Twittrový účet. Zuckerberg pozastavil Facebookový účet Trumpa, protože údajně ohrožuje poklidné předání moci. Dle hlavních médií šíří Kačer nenávist už 4 roky a rovněž může i za mrtvé, kteří údajně zemřeli při demonstracích před a v sídle amerického kongresu. To, že na rozdíl od Obamy nerozpoutal žádnou válku a uklidnil situaci v Severní Korei již nezmiňují.

Myslím, že současná situace nám názorně ukazuje, čeho všeho jsou někteří lidé, firmy či zájmové skupiny schopné. A jaká pravidla, zákonná i morální, jsou ochotni pro svou ideologickou víru porušit. Je vůbec současná demokracie ještě demokracií? Části populace je ze současných událostí úzko. Proto chci této části populace poskytnout trochu optimismu. Ale bez toho, že bych psal, co si myslím, že se děje. Nechci spekulovat. Chci pouze ukázat na některá fakta a položit otázky.

Nejsem specialista na americký volební systém. Ani se nezabývám všemi možnými analýzami, komentáři a daty. Spíše se snažím na situaci dívat s odstupem, logicky a bez emocí. Dobrý přehled o událostech v USA podává například M. Dzuris.

Tak tedy:

1. Biden sám ještě před volbami řekl „Připravili jsme největší volební podvod v historii“. A stalo se … nic. Minimálně se nestalo to, že by tato senzace zaplnila titulky hlavních médií. U nás, ani ve světě. Dovedu si živě představit, že kdyby něco podobného řekl Trump, tak by se stal přesný opak. Jistě si vzpomínáte na prohlášení o aplikaci hydroxychloroquine (nebo co to bylo) přímo do žíly. Co nám to tedy říká? Minimálně to, že média neinformují příliš objektivně.

Amerika si tedy údajně zvolila prezidenta, který ani neví, co říká. A který se v dřívějších pokusech stát se prezidentem, nedostal ani do primárek. Nyní údajně dostal historicky nejvyšší počet hlasů a překonal dokonce Obamu. Hmmm

2. Právní team Trumpa předložil na veřejných slyšeních celkem slušnou hromádku důkazů. Mezi největší perly patří: více přijatých lístků, než odeslaných. Více přijatých hlasů, než zaregistrovaných voličů (tuším Milwaukee). Video s krabicemi lístků pod stolem. Náklaďák s hlasovacími lístky pro Pensylvánii. Kauza hlasovacího systému Dominion. A tak dále.

Důkazy se nehodlám dále zabývat. Neboť tento článek není určen pro toho, kdo stále říká, že důkazy neexistují. Má otázka zní, proč do těchto veřejných slyšení vložili Trumpovi právníci tolik sil, když neměly žádnou právní váhu? Nechtěli tím náhodou docílit něčeho jiného?

3. Trump jmenoval tři soudce Supreme court. Výsledné síly tedy byly 5 proti 4 ve prospěch Trumpa. Přesto všichni Trumpem jmenovaní soudci hlasovali proti přijetí žalob na volební podvody. Dva původní konzervativci hlasovali pro přijetí žalob. Není to divné? (Ano, mohlo jim být vyhrožováno) Poznámka: žaloby nebyly zamítnuty, soudci se jimi odmítli vůbec zabývat. To je, řekl bych, podstatný rozdíl.

4. Při hlasování kongresu o novém prezidentovi, očekávaly všechny strany, že budou velké protesty. Přesto je počet policistů, který je vidět na videích absurdně nízký. Na schodech zápolí policisté s demonstranty, ale ostatní policisté stojí opodál a nezdá se, že by někdo volal posily. Ze záběrů uvnitř budovy je vidět, že je tam pár odvážlivců a proti nim pár policistů. Když porovnám to, jak se daní odvážlivci snaží protlačit do budovy, s jinou demonstrací, tak je to jako „nebe a dudy“. Poskakují tam, jak když hrají badminton. Já osobně si skutečný průnik demonstrantů, představuji jinak. A to tak, že demonstranti soustavně vyvíjí tlak, a když zábrana padne, tak se poměrně rychle začnou valit dovnitř. Takových videí je na internetu spousty. Zde se demonstranti do budovy začali hromadně hrnout až s velkým časovým odstupem.

Ti, co mají alespoň nějaké zkušenosti s pořádáním demonstrací, tak vědí, že placení nebo policejní provokatéři jsou její běžnou součástí. To jsou Trump a jeho tým vážně tak hloupí, že s případnými provokatéry v davu nepočítali?

5. Pro některé trochu spekulace. Jestliže strana (nebo zájmová skupina – Deep State, globalisté, levičáci – doplňte si podle svého) je napojená na firmy, které provozují volební systém Dominion a ve volbách nyní podváděla. Dá se logicky očekávat, že mohli podvádět i dříve. Zároveň byli vždy proti Trumpovi. I část republikánu. Ta ho spíše trpěla. Otázka zní. Jak to, že Trump tedy ve volbách v r. 2016 vůbec vyhrál?

6. Proč Trump nevyužil zákony, které mu umožňují zasáhnout silou proti volebním podvodům. Konkrétně 2018 Executive order nebo Insurrection Act z roku 1807? (nejsem právník). Urgovala to samotná Sydney Powell.

7. Proč Trump těsně před koncem svého prvního období omilostnil generála Michaela Flynna a proč vyměnil ministra obrany. Proč jejich služby nevyužil?

Co tím chci říct? Že to nedává smysl. Nedávají smysl jednotlivé body. Nedává smysl ani jejich spojení. Respektive mě osobně nedává smysl ten výsledek, který aktuálně očekává asi 99% světového obyvatelstva. Ve hře je jistě mnoho variant a já nebudu spekulovat. Pouze řeknu, že si myslím, že je vysoká šance, že se dočkáme zajímavého rozuzlení. Dost možná až teprve po té, co Biden položí ruku na bibli.

Těm z vás, které příliš neláká představa globalistického elektronického gulagu, přeji v následujících týdnech pevné nervy.

 


10.01.2021 Petr Podobský

Komentáře nejsou povoleny na žádost autora (D-F)


Související články:


12345 (292x známkováno, průměr: 2,25 z 5)
12 707x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017