Flegr věští budoucnost

Featured Image

Dnes bych se chtěl pověnovat kašparovi Flegrovi, kterého si tu bere do huby docela často i pan domácí. Taky mě leží v žaludku. Pořád nechápu, proč ten alarmista a klerik koronové církve dostává v mediích tolik prostoru. Dokonce je často uváděn jako člověk, který „se trefil“ a jehož předpovědi „vychází“. Není náhodou, že o něm píšu právě teď. Máme totiž právě výročí jedné jeho katastrofické předpovědi konce světa. Dopadlo to s ní stejně jako s ostatníma, ale vezmeme to postupně.

Flegra jsem poprvé zaregistroval někdy koncem srpna. Tedy zaregistroval jsem ho už mnohem dříve. Už tehdy jsem ho měl za exota se zálibou v kočičkách a v konzumaci tasemnic. Jen mě tenkrát nenapadlo, že šlo nejspíš o svérázný způsob, jak docílit, aby mu každý den vyšel alespoň jeden článek. Vraťme se na konec srpna 2020, kdy jsem zachytil první Flegrovu předpověď o konci světa. Tedy ona nebyla první, ale první které jsem si všiml. Flegr v ní píše:

Jestliže nepřijmeme drastická opatření, denní přírůstky nakažených vyskočí rychle nad tisíc a tam už zůstanou. Za drastické opatření přitom nepokládám návrat roušek do veřejné dopravy a obchodů, ani přechod na distanční výuku u žáků na druhém stupni základních škol, středních škol a vysokých škol. „ „Jestli nepřijde nic neočekávaného, tak se budou během září a října počty nově nakažených pohybovat nad 1000.“ „S výjimkou skokového vzestupu počtu nakažených s nástupem školní docházky bude další nárůst spíše pozvolný, takže si bude obyvatelstvo na zvyšující se statistiky pozvolna zvykat.“

Flegr se sekl jak prase. Jeho predikce byla překonána už 8.9. a počet nakažených dále prudce rostl, i když dle jeho predikce se to mělo zastavit někde nad tisícovkou a mělo to tak zůstat během celého září a října. Koncem října to bylo ovšem okolo 15 tisíc nově prokázaných případů denně. Někdy okolo 8.9. jsem zhlédl rozhovor, kde se vychvaloval, jak se jeho předpověď naplnila. Asi už si nepamatoval, co říkal.

Flegr už 14.9. zásadně změnil svou výpověď a přišel s koncem světa v2.0

Jen pro názornost: V minulém týdnu byl denní přírůstek pozitivně testovaných 1095 osob, v nadcházejícím týdnu bude zákonitě už minimálně 4000 osob a v tom dalším už více než 10 000 osob.“

Ani hovno. Zase vedle, jak ta jedle. 21.9. byl přírůstek cca 1500 a v týdnu se pak pohyboval okolo dvou tisíc. 28.9. byl přírůstek 1284 a dále se v týdnu pohyboval okolo 2-3 tisíc denně. Flegr vs realita 0:2.

Třetí Flegrovu verzi konce světa jsem navnímal 22.10. v rozhovoru pro DVTV. Tuším že tam predikoval 1.11. 250 mrtvých denně a 1.12. 1000 mrtvých denně. Prý že se tomu nedá už nijak zabránit, i kdyby děravá vládní nařízení dokonale zabrala, protože ti lidé jsou už teď nakažení a skončí v nemocnicích. Nejenom že počet mrtvých „s covidem“ nikdy nepřesáhl 250 za den, ale aktuálně se již několik dní pohybuje pod 100, ačkoliv jich mělo být 1000 denně. Flegrova chronická neschopnost vypotit předpověď, která nebude zatížena chybou v řádech několik set procent se ukázala v plné síle.

Flegr se k tomu postavil jak je mu vlastní, tedy jako červ. V tomto videu vysvětluje, že:

Tisíc mrtvých denně? Čísla jsem nadsadil, zachránilo to spoustu lidí, ale třetí vlna bude…“

Nejenom že chybu neuzná, ještě to překroutí že si vymýšlel úmyslně a že nás tím zachránil. Navíc vyhrožuje, že s předpovídáním konce světa ještě neskončil…

Vybavil jsem si ještě jeden Flegrův článek. Šlo o jakousi zvrhlou Flegrovu anketu, kde navrhoval jistá omezení našich svobod v zájmu našeho zdraví a pak to používal v mediích jako oporu, že lidi s tím souhlasí. Jeden z bodů bylo „omezení svobody vyjadřování o koronaviru“. Červožroutovi vadilo, že se lid vyjadřuje. Kdyby bylo podle jeho, tak by o koroně mohl mluvit jen on a ostatní odborníci. Možná i na ministerstvo pravdy by došlo. Flegr sice tvrdí, že ve své poslední předpovědi úmyslně lhal, ale to zjevně nijak nebrání v jeho požadavcích, aby šiřitelé nesprávných názorů byli postihováni a jeho lži se staly oficiální propagandou.

No nic. Pochybuji, že by se Flegrův mediální prostor do budoucna nějak zmenšil. Pokakastrofických scénářích je vysoká poptávka a jistě se dočkáme pokračování.

 


06.12.2020 x-f


Související články:


12345 (254x hodnoceno, průměr: 1,50 z 5)
14 896x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017