Prevence nadevše i nad zdravý rozum

Featured Image

Diskriminace je hanebná věc a musí se potlačovat, ovšem provedení úřednicko-genderově spravedlivé je funkční asi jako ABS u ledničky. To se pak přihodí, že úředníci pokutují firmu, protože do inzerátu neuvede důsledně pohlavně neutrální formulaci, ale drze a naprosto skandálně napíše, že je volná pozice „všeobecná a finanční účetní“. Stalo se v Rožnově pod Radhoštěm, pokuta byla deset tisíc, nepodmíněné tresty (zatím) žádné.

Ovšem počkejte až k nám dorazí módní vlna desítek nových pohlaví. To se inzerenti prohnou, když je budou muset všechny vypočítávat. Anebo budou psát „hledáme cokoli, co by u nás zaúčtovalo faktury“ případně „sháníme nějaké končetiny na obsluhu bagru, je nám jedno, odkud čouhají“?

Samozřejmě, že výše uvedenou aktivitu úředního mlýna nespustil žádný nespokojený muž, který by se cítil diskriminován, ponížen a znevýhodněn, několik se jich dokonce do toho konkursu i přihlásilo a určitě se nemaskovali sukní, silonkama ani parukou. Ta pokuta je totiž „preventivní“, jak prohlásil bigboss tamního inspektorátu práce a taky nezapomněl varovat, že by to příště mohl být milión korun českých, o fyzických trestech zmínka nepadla, ale tímhle tempem tipuju nápravu tak do tří let. Takže je úplně fuk, jestli se něco stalo, k něčemu došlo, cosi se přihodilo, ne, úplně stačí, že „by mohlo“.

Pikantní na tom případu je i to, že v obviněné firmě je statutárním zástupcem žena, tedy jednatelka. Chtěl jsem původně napsat, že ten fakt je šlehačkou na dortu, ale mohlo by to mít sexuálně negativní konotaci a zrovna šetřím na dovolenou, tak by mi případná pokuta nepříjemně nabourala plány. Skoro by se chtělo paní jednatelce poradit, ať se obrátí na ty výsostně užitečné genderové a rovnostářské instituce, kterých je jak houby po dešti, aby jí vysvětlily, že to je nutná collateral damage ve svatém tažení k všeobecnému blahobytu a ráji to na pohled.

A až vás bude někdo bombardovat argumenty typu, že tímhle se zabraňuje horším a skutečným pochybením, tak s takovým odůvodněním můžou předvést v poutech a s eskortou na Finanční úřad každého, kdo špatně vyplní přiznání k dani z příjmů nebo ho nepodá včas. Protože přece chicagský Al Capone nakonec seděl v Alcatrazu za daňové úniky.

 


20.10.2019 Geocacher


Související články:


12345 (200x známkováno, průměr: 1,08 z 5)
12 531x přečteno
Updatováno: 20.10.2019 — 21:24

Reklama

D-FENS © 2017