Pozdrav orgánům II – rozuzlení

Featured Image

V dubnu jsem nechal zveřejnit jeden ze svých nemnoha textů. Po čase se vyjasnilo, takže přináším rozuzlení. Konec příběhu.

Předně – diskuse. Po velmi, velmi dlouhém čase a obměně diskusního core na D-F jde o článek, který se mě týká. Oněch 201 příspěvků mi pomohlo si utřídit místní nicky. Debatu jsem už poslední dobou nesledoval tolik co dříve, ale je to velmi zábavné a poučné čtení. Teď se sem vracím častěji a rád.

Jeden vzkaz do již zavřené diskuse: „Honzo, autora jsi odhadl správně ;) .“

Zápletka. V článku jsem se dohadoval, o co mohlo jít, v debatě padlo mnoho stejných, či rozvinutějších, košatějších teorií. Věc mi nedala spát, tak jsem zkoušel různé možnosti, jak dojít k výsledku. Ostatně i ten článek byla jedna z nich. Sice je představa, že se civilní pánové staví na kafe a vysvětlíme si co je trápí hodně naivní, ale co už.

Potvrdilo se, že šlo o policejní akci, realizovali to z jednoho krajského ředitelství. Cílem nebylo sledovat. Můj pohyb mají, není složitý a mou přítomnost v čase a místě může potvrdit jakýkoliv obvodní platfusák, protože se pohybuji v pravidelném týdenním rytmu. Navíc s telefonem v kapse, takže i ten platfusák může dál baštit koblihy na benzince a nemusí se obtěžovat. Cílem byla moje reakce. Podivné chování auta sledovačky mělo za cíl prověřit, co udělám. Tedy zda budu volat jinam, než obvykle telefonuji, či zda dokonce nezačnu po cestě vykládat „náklad“. Stalo se mi totiž, co se může stát každému. Potkávám se v jednom prostoru s člověkem, na kterém oni intenzivně pracují. Ne více, než že se párkrát do roka pozdravíme, max prohodíme pár slov o počasí, ale jeho telefonní číslo je v mých kontaktech, nějaká vazba skrze sociální sítě taky existuje. Ta moje pravidelná cesta je inspirovala.

Podezírali mě, že jsem kurýr. Pravda, kdyby více pátrali, přijdou na to, že „Kurýr“ jezdí v 750, nebo S8 a ne 23 let starou Imprezou :D .

Prověřeno, nepotvrzeno, vyšetřovací větev uzavřena.

Poučení. To, co jsem se dočetl v diskusi mě pobavilo. Ale to, jak jsem zkoušel různé cesty, jak dojít k informaci mi mnoho dalo. Třeba SKPV – velmi těsná organizační složka policie. Ani přes poměrně vysoko postavené lidi v justici a u PČR nešlo zjistit, zda šlo o jejich sledovačku a zda na mě něco mají. Ne že by to nebylo v kompetenci mých kontaktů, ale s takovou banalitou si nikdo nechce pálit prsty – míra vnitřní profízlovanosti policie je, nepřekvapivě,  skoro 100%. Musel bych nejspíš semtam někoho zastřelit, vozit do republiky drogy na tuny, nebo si ulejt nějaký větší obnos. Pak by bylo čím mazat a věci by se nejspíš hýbaly.

Přesto firma zvaná PČR netěsní. Nebudu – nemohu a ani nechci – zveřejňovat, jak na to. Jednak by se cesta uzavřela a druhak – koho to zajímá-hledej. Není to tak složité. Jen obecná rada. D-F tu kdysi popisoval, jak mu policejní prezidium odmítá poskytnout metodiku, ke zjišťování alkoholu, kterou vydali v souvislosti s nasazením Drageru do ulic. Byla to velká přetahovaná, skončilo to myslím na Ministerstvu dopravy a není rozhodnuto doteď, protože prostě „papír nedáme“.

Totéž lejstro mu přitom na stejnou žádost vydalo Krajské ředitelství, spolu s milým průvodním dopisem.

Princip je to podobný, loutky a kulisy jiné. Trojský kůň není vždy k dispozici a každá, sebepevnější hradba má odvodňovací kanál ;)

 


04.08.2019 FC


Související články:


12345 (138x známkováno, průměr: 1,51 z 5)
22 083x přečteno
Updatováno: 4.8.2019 — 22:06
D-FENS © 2017