Policejním Passatem na svatbu

Featured Image

Jejich tempo je vražedné a jejich protivníci jsou úplně všichni, protože neexistuje nevinný řidič, existuje jen nedůsledně vyšetřovaný. Ano, hovořím o nich, o dopravních policistech. Nicméně i při jejich strhujícím nasazení za bezpečné silnice a za co největším počtem vybraných pokut v čárkovacím systému se občas stane, že se ožení.

Jak nachystat stylovou svatbu? No, samozřejmě jak jinak než s chloubou policejního sboru, silnou limuzínou, která usnadňuje honění a zvyšuje sebevědomí, takže se tento druh služby vnímá jako nemateriální benefit. A tak se stalo dne 23.4.2016 v Hořicích v Podkrkonoší.

passat_v_akci_1

Na snímcích, které pořídil náš čtenář, vidíme policejní VW Passat s RZ 4H4 9642 ozdobený prďáckou červenou stuhou vzadu a fešným kloboučkem na kapotě. Tak se často označují vozidla, která převážejí ženicha, v tomto případě ženicha s právem přednostní jízdy, což člověk v manželství tak nějak očekává. Posádka tvořená dvěma uniformovanými policisty před místní radnicí přihlíží ca v 11:30 svatbě pravděpodobně svého kolegy, k tomu má puštěné majáky a s výrazem „my můžem“ se nikterak nevzrušuje tím, že kolem ní nemohou jiná vozidla projet.

passat_v_akci_2

V 11:50 je obřad u konce, nevěsta podala vysvětlení a Passat se vydává jako součást kolony vozidel do nedalekého kempu AMK Hořice, a to se zapnutým výstražným zvukovým znamením. Mediální poudačky policejních novinářů o tom, že policie nemá ani na benzín, buď nejsou zcela pravdivé, nebo oba unifomovaní policisté krmí šestiválec ze svého.

Ve 14.30 Passat již bez výzdoby hlídkuje na silnici E35 za Hořicemi u odbočky na Nový Bydžov. Svatba je jednou za život, ale i tak je třeba sbírat čárky.

Policisté samozřejmě po běžných řidičích vyžaduje bezpodmínečnou disciplínu, ale sami si s dodržováním dopravních předpisů hlavu nelámou hlavy ani trochu. Namátkou bych zmínil porušení ustanovení § 41 zákona č. 361/2000 Sb., tedy použití zvláštního výstražného světla, aniž by byly plněny zvláštní povinnosti podle zákona, dále porušení povinností řidiče podle § 4 zákona (chovat se ohleduplně a ukázněně) v jednočinném souběhu s porušením ustanovení § 25 odst. 1 zákona (zastavit a stát co nejblíže k okraji pozemní komunikace) a § 25 odst. 3 (při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký 3m) a možná některé další. Myslím však, že nemá cenu se touto problematikou nějak hluboce zaobírat, neb policie se už dávno postavila nad zákon a ten tady zůstal jen pro obyčejný občanský ksindl.

 

passat_v_akci_3aPíšu o tom hlavně proto, že Passaty, stejně jako jejich platy, nespadly z nebe. Na policajtské svatební veselí jsme jeden každý přispěli z našich daní, jelikož na zakoupení „passatů proti pirátům“ přispělo Ministerstvu vnitra Ministerstvo financí ještě v dobách nyní ortodoxního pravičáka Kalouska. Také se můžete zamyslet nad tím, proč již druhý rok platíme dražší povinné ručení. Je to tím, že poslanci před nějakou dobou odhlasovali povinné příspěvky do tzv. fondu zábrany škod. Jenže z těchto prostředků jsou financovány nákupy techniky pro Policii ČR, zejména pak aut a radarů ke skrytému měření rychlosti, které žádné škodě zabránit nemůže právě proto, že se provádí skrytě. Ale na svatbu by se s nimi také vyrazit dalo.

Fotky nám poslal jeden ze čtenářů D-F. Jakožto daňový poplatník byl celým výjevem poněkud znepokojen a komentoval jej takto: „Situace mne pobouřila vzhledem k jasnému zneužití pravomoci i nákladům, které jsme z veřejných zdrojů na svatbu příslušníka PČR vynaložili. Vzhledem k tomu, že Passat dále hlídkoval v našem regionu, myslím, že se nutně jednalo o dopředu připravenou svévoli posádky vozu.“

Možná že zvažoval nějakou tu stížnost, ale myslím, že se jedná o ztrátu času, neb by mu příšlušné policejní orgány vysvětlily, že svatební špektákl proběhl v rámci plnění povinností, kdy policisté kontrolovali, zda po cestě od dveří k oddávajícímu jsou dodržovány povinnosti chodce a svatební výzdoba byla důmyslná kamufláž, aby silniční piráti skryté měření předčasně neodhalili.

Až vám tedy budou zase představitelé policie kázat z médií o tom, co jste všechno povinni bezpodmínečně dodržovat a hlavně že se jako daňový poplatník budete muset připravit na vyšší daně, protože potřebujeme lepší vybavení a vyšší platy pro policisty, můžete s radostí pomyslet na vymóděný passat z policajtské svatby. Opravdu to potřebují. Fakt.

Pozitivní na celé věci naopak je, že po dobu svatebního veselí se policejní posádka nevěnovala svým úkolům v silničním provozu, takže řidičům nehrozily věci jako vražda-smrt-zabití, prassácké manévry, nehody nebo přibliblé honičky, takže se bezpečnost silničního provozu nepochybně zvýšila. A v neposlední řadě nerozdávali pokuty. Z tohoto pohledu nebývá si než přát, aby jezdili na svatbu co nejčastěji.

 


03.09.2016 D-FENS


Související články:


12345 (322x známkováno, průměr: 1,13 z 5)
30 961x přečteno
Updatováno: 3.9.2016 — 0:27

Reklama

D-FENS © 2017