Jak si prostřelit nohu a zvolit do sněmovny 2021?

Featured Image
Proč posílám tento článek „na DýFense“? Snad až 30% z vás někdy volilo Svobodné, nebo nad tím aspoň uvažovalo. Tím pádem jsem jeden z vás a určitě mi dáte digitální dílo nad zlato.

OČEKÁVÁM OD SVÉ VOLBY, že své volby nebudu muset litovat, že malým příspěvkem pomůžu tomu méně horšímu, aby vládlo. Menší zlo. Nějakou skutečně dobrou volbu totiž nevidím. Když tak nahlédnu do příštích 4 let, spatřuji ekonomickou krizi. Proč? Důvody těžko je podám nějak líbivě. Peníze by měly být něco jako energie obchodu a průmyslu. Když tečou někam, kde neslouží, zákonitě se jen nafukuje bublina, která rupne. Má volba by měla přispět k tomu, že krizi prožijem a přežijem. Ne že si ji tady zakonzervujem, aby byla sice zpočátku mírnější, ale nikdy jsme se z ní pořádně nevzchopili, takové krize obvykle ukončuje až rachot stíhaček.

POTŘEBUJU, aby zelené dealy úplně nezničily hospodářství, protože pracuju v malé firmě ve stavebnictví. Že new dealy přijdou, o tom nepochybuju, věřím, že by snad šlo nějak oslabit. Dál potřebuju osobní svobodu. Soudy aspoň takové, jaké jsou teď, nezhoršit. Z policie potřebuju kriminalisty, ne dopraváky. Dýlování drog je v některých místech v Budějcích mnohem víc vidět, než dřív. Také vidím zoufalé lidi, kteří tam pro něchodí. Zřejmě je to důsledek covidové frustrace. Za jak dlouho se začne ve městě přepadávat?

CHCI, aby moje děti mohli chodit do soukromé alternativní základky, jakou jim připlácím, případně, aby mohli být na domácím vzdělávání, kdybychom chtěli. Nerad bych nějaké sjednocování školství a omezování těchto možností. Bylo by fajn dál vyzbrojovat naši prdiarmádu, malá, ale naše. Udržet dobré vztahy se sousedními státy, neboť v míru žijeme teď.

EU se rozpadne sama, ale ještě to potrvá.

PLÁNY: Budeme časem jako rodina potřebovat o hodně větší nemovitost. Nehodí se mi, aby bylo vše nedostupné, drahé, ale ani regulované státem, protože mi to zhorší možnosti swapu. Vlastně by se mi líbilo, kdyby krize prošla a odešla i držením nepotřebných bytů jako spoření, v tom vnímám jednu z příčin současné drahoty.

Letos jsem velmi ovlivnitelný. Klidně změním vše, co jsem dosud politicky vyznával, pokud to bude k něčemu dobré.

Dlouhodobě jsem volil Svobodné, protože pro mě byli nejsrozumitelnější, byli jediní, kteří usilovali o zmenšení role státu v životě lidí i v ekonomice. Všechny ostatní strany chtěli roli státu minimálně podržet. Ale z personálních změn v této pidistraně a z odchodu dlouholetých podporovatelů jsem zklamaný. Navíc teď s Mlausem-nemlausem usilující o historické minimum hlasů. Jak jsem už uvedl výše v odstavcích, co potřebuju a chci, nezajímají mě ani adopce homosexuálů a vlastně už ani nelegální migranti, protože proti nim už jsou všichni. S Klausem juniorem bych se neshodl na školství. Majerová-Zahradníková také naznačuje, že ví, co by naše děti studovat. Blik, varovná kontrolka.

Když si přečtu samotný program, tak jsem s tím v pohodě. Když vidím ty lidi, tak na mě působí jako František Matějka. Omlouvám se, nikdy mi nebyl sympatický, abych ho zvolil. A jak přesně volba Svobodných zabrání Babišovi, aby zůstal v čele?

ANOdrej Babiš je skutečně kvalitní krizový manažer, kterého bych si přál mít za vládním kormidlem i za té ekonomické. Určitě by nás zachránil před tisíci mrtvých. A za jakoukoliv cenu. Čím déle bude u moci, tím větší vládní balíčky, masivní kompenzace a další drastická řešení bude bombardovat všude kolem, aby se tam udržel. Jako jeho plus vnímám, že zelený green deal by se asi snažil zmírnit tak, aby aspoň na jeho průmysl nijak nedopadl. Pokud vím, ve stavebnictví podniká svěřenský fond pouze jako developer, takže může být jeho zájmem podržet bydlení ve vzácnosti a drahotě.

Nemám problém volit KSČM, je to velmi konzervativní strana, od které víme, co očekávat. Že všechno zhorší mírně, kromě armády. Armády NATO je totiž třeba zničit, včetně té naší. Také bychom pod vládou KSČM žádali Čínu o pomoc a povinně děkovali, čímž bychom se šupem dostali mezi nepřátele USA, neboť ke konfliktu těchto velmocí svět nyní směřuje. Jak mi KSČM vyřeší můj budoucí problém s panelákovým bytem, vím dost přesně.

Do kontrastu s komunisty chci uvést hnutí Přísaha, vedené všehoschopným spasitelem adorujícím policejní stát. Řídit stát jako firmu už tu bylo, řídit stát jako pasťák, děkuju pěkně! Nebojte, ne stát, jenom vnitro. Volba Přísahy mi přijde jako volba Babiše, jen se změnami na policii a soudech. Už se těším, až místo dýlerů perníku a rizikovosti jejich zákazníků se začne řešit zákaz směnitelnosti bitcoinu.

Z volby Pirátů jsem velmi zklamaný už v komunální politice v našem městě. Podpořil jsem jednotlivce napříč stranami, v tom bylo 5 pirátů, byli na prvním místě a dalších předních místech kandidátky, žádný z nich v zastupitelstvu není. Pan Špak vyvaloval šunky v uvolněné funkci na radnici, ta nyní skončila, nevím, jestli jeho zásluhou. Obecně vnímám Piráty jako stranu nadšenou do zachraňování čehokoliv, ledovců, bytů pro rodiny, oxidů uhlíku, sexuálních menšin, na výsledku nezáleží, hlavně že se o zachraňování mluvilo. Vůbec nevidím nikde žádnou garanci nezhoršení, přípravu na krizi, nic. O zásluhách Starostů za naši bezpečnost na silnicích už se na tomto webu psalo.

Obecně vnímám, že se parlamentní opozice se předvedla v koroně, tím že nepředvedla naprosto nic. Není žádná záruka, že by cokoliv zakázala a nakázala dřív, pozdějc a líp, než Prchal. Jediný ve sněmovně, kdo chvílema vypadal, že má rozum, byl Volný s IQ 60. Mám teda volit debila? Nebo Tomia? Co mi provedou s bydlením? Co se školstvím? Co s ekonomickou krizí? Nebudou vládnout s Babišem?

Otevřeme chcíplého psa mi nějak nevoní. Nemám mindrák z lockdownu.

Pobavila mě ještě Švýcarská demokracie. Pamatujete si, že podobně se 2010-2013 neoficálně nazýval program Svobodných? Udělat z ČR české Švýcarsko. O idealizování si rodiště Friedricha Dűrenmatta (omlouvám se za placený článek, podstatná věta je tam ale zdarma) se kromě Reflexu dříve psalo i na tomto webu, nejspíše v již zmizelé diskuzi pod článkem pana domácího. Ale Petr Mach to nečetl, za něj se skutečně o Švýcarsku i s přívlastkem „české“ mluvilo moc pěkně. Ale byly to takové idealistické řeči studentů  a učitelů ekonomie. Studentů a učitelů ekonomie!!! Jak to vypadá, když ty samé řeči vedou fyzioterapeuti, výživoví poradci, pečovatelka a ekozemědělec se ráčej přesvědčit na webu Švýcarské demokracie. Je to hezké, moc se mi to líbí. Je to příšerně naivní! Jak se se společnost snaží být v rovnováze, že? Když původní Svobodní zkonzervativněli a zpragmatičtěli, to naivní, co kdysi také reprezentovali, zase někde vypučí. Jako taková konkurence Pirátů střihlá chcíplým psem.
O volbě Maláčové a Stropnického jsem na rozdíl od komunistů a Přísahy ani neuvažoval.

Volba Tebe, Urzo, je vhozením lístku do modré popelnice. Sami se jmenujete, ať vás nevolím. Je lákavé nevolit nikoho, ale Svobodné jsem volil už dost dlouho. Myslel jsem, že letos parlamentní stranu…

Tak čtenáři, a co teď? Mám si tedy třikrát nafackovat a pak to hodit knížeti Pavlovi a kmotru hejtmanu Kubovi, loupežníkům z Hluboké? Pravda, že nekandidují přímo oni, ale Bauer, Bartošek a teplárenský Král. Máte něco proti těmto třem pánům? Zbyli mi, je to taková logická volba. Měli by být dostatečně proti Bábovi, dostatečně proti znárodňování nemovitostí a proti finální ráně veřejným financím. Pod profesorem, doktorem, Ph.D, LL.M., už se kýve židle, ať ODS selže nebo uspěje, bude časem vyměněn. Nemám informaci za koho. Poradíte? Uznávám, že s tím greed dealem to bude… snad dostatečně chápete moji rozervanost. Program maj hezkej. Hlavně by mohli ve vládě dělat málo, nešahat na důchodový systém, neměnit policii a soudy, nebo dělat jenom málo, to je pro mě ideál. Politik, který toho moc nezmění, moc nerozhází, nebude se pokoušet spasit zemi. (Ale půjdou s Piráty.)

Kdo jste na tom jako já, koho volíte?

Polemizujte s čímkoliv.

Byl jsem na začátku upřímný, prozradil jsem své potřeby a plány. Nepište tedy, co by s nimi bylo v úplném rozporu! Místo břicha bych si rád prostřelil jen nohu.

 


19.09.2021 Osazenec


Související články:


12345 (146x známkováno, průměr: 3,40 z 5)
14 972x přečteno
Updatováno: 19.9.2021 — 21:48

Reklama

D-FENS © 2017