Boj proti bytovým kulakům

Featured Image

Možná jste zaznamenali poslední nápad digitálního předsedy pražského národního výboru zmr. Hřiba, který chtěl za spolupráce firmy Pražská energetika fízlovat obsazenost bytů podle účtů za elektroměr. Piráti dospěli k závěru, že v bytě, kde nenastává spotřeba energie, pravděpodobně nikdo nebydlí. Vlastníkovi takového bytu budeme říkat bytový kulak.

Piráti mají s elektroměry v bytech nemalé zkušenosti. Pirátský poslanec Vymazal provozoval ve svém služebním bytě těžební stroj na bitcoiny, protože z cizího, v tomto případě z veřejného, krev přece neteče. Když se na to později přišlo, právě podle nepřiměřeného účtu za elektřinu, bránil se Vymazal, že si počítačem topil.

Bytový kulak je zlý, zlý a ještě jednou zlý člověk. Namísto aby dal svoje peníze do banky, kde mu dají klidně až 1% úrok p.a., případně je investoval do nějakých crowdfundingových aktivit a přispěl jiným na nepotřebné píčoviny nebo nasušené finance vyměnil za bitcoiny, koupí si za ně byt nebo dům, který má takzvaně na kšeft. Pronajímá ho jiným lidem, kteří neměli kapitál, a ti mu za to platí a tak vlastně zhodnocují jeho investici. Pak se stane, že do hlavního města přijde pracovat nějaký hoch či dívka z venkova, kteří chtějí dělat něco užitečného pro společnost, třeba policistu, strážníka, úředníka, diversity managera, social responsibility officera, GDPR koordinátora a podobně a bytový kulak ho začne vykořisťovat jak v dobách Malého Bobše.

Myslím, že dodatečné zdanění bytových kulaků je osvědčené řešení, které přímo navazuje na předchozí poltiku starší generace analogových komunistů, kteří pluli nikoli pod černou, ale pod rukou vlajkou. Ti však se šmelináři, keťasy, a kulaky zacházeli méně vybraně, dokonce se pokoušeli fyzicky zlikvidovat. Digitální svazák správně pochopil, že popravou bytového kulaka ničeho nezíská, protože popravený kulak neplatí daně, poplatky, pokuty za úseková měření, což je vlastně také určitá forma místního poplatku a nepřispívá tak na blahobyt úředníků, policistů, strážníků a jiných favorizovaných skupin veřejných zaměstnanců. Takže už ne zavřít, až zčerná, ale zdanit až zčerná.

Je třeba to samozřejmě zaobalit do moderního komunistického wordingu. Už neexistuje komunismus, ale říká se tomu sharing. Vyvlastňování bytů by se třeba mohlo jmenovat Pražský Home Powersharing (PHP). Stejně tak už se nenosí chorobně závidět někomu majetek, nyní se tomu říká motivovat někoho k zodpovědnému životnímu stylu.

Jak by vypadala taková normální PHP razie? Předchozího večera by überpirát Hřib provedl virtuální výstřel z Aurory zakotvené na Vltavě na Náplavce, což je jak známo kultovní místo pro hipstery a další mladé komouše. Vlastně by se jednalo o digimapping, který by zobrazoval různé scény z boje s lidskou chamtivostí a touhou vlastnit, jako třeba Žižku, Jánošíka, francouzskou socialistickou revolucí a další politicky významné zloděje ve jménu sociální spravedlnosti až po Vítězný únor. Brzy ráno, za rozbřesku, by před domem bytového kulaka zabrzdily černé tesly. Zatímco by řidiči zapojovali nabíjecí kabely, komando v uniformách z fair trade biobavlny s nápisy CSS (Combat Sharing Squad) by vtrhlo do domu a začalo zatýkat bytové kulaky. Logo CSS by představovaly dva blesky (symboly skříně s elektroměrem). Komando CSS by následně vysvětlilo bytovému kulakovi pomocí hmatů a chvatů výhody sdílení bytu. Kulak, který by nechtěl výhody sdílení obydlí chápat, by například mohl uklouznout na schodech, omylem skočit z okna nebo spáchat sebevraždu sebeubodáním. Pro bytové kulaky budou nachystány náhradní byty, hlavně v severních Čechách a v pohraničí, hlavně tedy zemljanky, tzv. Justified Alternative Virtual Accomodation (JAVA). Do jeho pražského bytu, který bude zkonfiskován jménem republiky, pravdy, lásky a Bartošových dredů se nastěhuje nějaký mladý digitální soudruh, který vykonává perspektivní společensky potřebné povolání, tedy třeba fízl, cyklokoordinátor nebo profesionální transgender lesbická černá aktivistka.

Existuje několik způsobů, jak uniknout pozornosti CSS. Jedna z nich je instalovat do bytu tzv. pračku elektřiny. Toto řešení se hodí zejména pro nemovitosti, které už nějakou fotovoltaiku mají. Na stěny a strop místností se připevní solární panely. Doprostřed místnosti se instaluje silný zdroj světla, který je napájen z běžné zásuvky. Reflektor zajišťuje jednak spotřebu proudu nutnou pro roztáčení elektroměru, který tak nebude nápadný CSS, ale hlavně proměňuje elektřinu získanou z fujky špinavých zdrojů na elektřinu z fotovoltaiky, která je jak známo čistá. Kromě toho by to mohlo být i ekonomicky zajímavé, ale nesmí se to provalit, protože jinak hrozí přechod z kategorie „kulak“ do kategorie „solární baron“, což má taky svoje úskalí. 

Bytový kulak, který by neměl prostředky na pračku elektřiny, může oslovit znalce na počítadla kilometrů. Třeba ty z Auto Esa. Je sice fakt, že dosud nastavovali všechno směrem dozadu, ale snad jim změna směru nebude dělat potíže.

Budujme s Piráty lepší svět, kde bude chleba, růží i volné wifi pro všechny!

Vy Pražácí jste fakt idioti, že jste tuhle verbež zvolili. To snad ani není možný. Město, které v sobě akumulovalo tolik financí, centrálních orgánů, vedení firem, tolik škol a univerzit, a zvolí si takový komunistický zmetky. Je to přesto nebo právě proto? Jak se to jen může stát.


09.04.2019 D-FENS


Související články:


12345 (643x známkováno, průměr: 1,22 z 5)
36 092x přečteno
Updatováno: 9.4.2019 — 23:05
D-FENS © 2017