Piráti s EU chtějí zdražit benzin na 44 kč za litr (a ODS tomu nechce bránit)

Featured Image

Naprosto ignorovaným tématem voleb jsou nové Zelené eko-daně, jejichž výslovným cílem je, aby si společnost už ekonomicky nemohla dovolit žít „neekologicky“. Tyto daně navrhují ruku v ruce EU se zelenými stranami a už známe jejich konkrétní vzorečky a výši – benzin má zdražit o 26 %. Piráti tyto ekodaně výslovně chtějí zavést i proti vůli ČR – a ODS výslovně odmítá tomu bránit.

Evropská komise má na svých oficiálních EU stránkách plán ekologických daní. Pokud skočíte na nadpisek „Jaké minimální sazby navrhujete v aktualizované směrnici o zdanění energie“, dočtete se, že nová ekologická daň má být počítána za každý gigajoule výhřevnosti paliv – čím lepší (výhřevnější) palivo, tím vyšší daň.

Konkrétně pro benzin má sazba ekodaně činit 10,75 EUR/GJ. Benzin N95 má přitom výhřevnost 44,4 MJ/kg. Pro přepočet na litry musíme znát hustotu benzinu N95, která činí 755 kg/m³. Energetická hustota benzinu je 33,3 MJ/l.

Nová ekologická daň EU by tedy k ceně benzinu přidala přesně 0,3579 EUR/litr.
To je při aktuálním kurzu ekodaň 9,07 Kč.
Benzin se dnes prodává za 34,90 Kč/l.
S plánovanou ekodaní by tedy benzin stál 44 Kč/l.
To je umělé zdražení o 26 %.

Tím to samozřejmě nekončí – zvýšené daně na PHM by se promítly do ceny veškeré dopravy včetně MHD; do ceny veškerého zboží v obchodech včetně jídla a základních životních potřeb; a ještě další a úplně jiné ekodaně mají být zavedeny na topivo, výrobky, importované zboží atd. Ekodaně mají uměle zdražit život natolik, aby lidé žili skromně v zimě a bez nakupování, tj. podle představ zelených radikálů „ekologicky“. To je účel a smysl celého Green New Dealu.

Důkazy: Piráti podporují a prosazují ekodaně vč. zdražení benzinu o 26%

Piráti návrh ekodaní na benzin z Green New Dealu výslovně podporují a vší silou prosazují.

Na svých pirátských volebních stránkách varují, že

„Daňový systém trpí … nízkým zdaněním aktivit s negativním dopadem na společnost“.

Tím jsou myšleny právě ekodaně, jak vysvětlil místopředseda STAN, Věslav Michalík, v rozhovoru pro Echo:

Pokud bych měl jmenovat daně, které mi připadají jako přínosné, tak jsou to ekologické daně. Daně, které postihují něco, co je škodlivé. Co nechceme.

Stejně tak Koaliční smlouva PirSTAN slibuje v kapitole „Klima a životní prostředí“ na str. 8:

Prověříme možnost zavedení uhlíkové a ekologické daně

A v tiskové zprávě Pirátů ohledně 48. zasedání VEZ se Piráti dokonce chlubí, že torpédovali pokus Jana Zahradníka bránit se proti ekodaním „žlutou kartou“ za porušení principu subsidiarity, výslovně potvrzují že podpora Green New Deal je stranickou politikou Pirátů, a dokonce prohlašují odmítání ekodaní za „diletantství“:

Výbor nakonec i díky tlaku Pirátů nepřijal k návrhu Evropského právního rámce pro klima vyloženě zamítavé stanovisko navržené poslancem ODS Janem Zahradníkem
(…)
Pirátští poslanci František Kopřiva a Lukáš Černohorský se na výboru jasně postavili za Zelenou dohodu pro Evropu, která představuje ambiciózní, avšak nezbytný plán transformace EU na udržitelnou, oběhovou a klimaticky neutrální ekonomiku.
(…)
„V důsledku oteplování se zvedají hladiny oceánů. V tomto kontextu mi přijde odmítání klimaticky vyvážené politiky jako diletantství.

PirSTAN ohledně ekodaní našlapuje po špičkách – nechce si znepřátelit voliče a drze se prohlašuje za stranu, která chce „nízké daně“, ačkoli by její ekodaně naopak všechny ožebračily. Proto se snaží zavést ekodaně oklikou: prosadit je v EU i proti vůli ČR, a pak nás postavit přes hotovou věc.

Klíčové a vysloveně ďábelské je proto oficiální přiznání europoslance za Piráty, Mikuláše Peksy. Ten ve svém oslavném článku na nové daně Green New Dealu ke konci podotýká, že protože by se některé státy EU mohly drze bránit zavedení nových daní, Piráti chtějí sebrat členským státům právo veta ohledně nových eurodaní:

Obecně si myslím, že evropské návrhy na nové daně jdou dobrým směrem a mají potenciál pomoci s řešením problémů, kterým jako společnost čelíme. Problémem je ale jednomyslnost při jejich schválení … S kolegy z frakce Greens/EFA proto prosazuji nahrazení jednomyslnosti kvalifikovanou většinou.

Suma sumárum: Piráti výslovně požadují zavedení ekologických daní.
Piráti výslovně podporují Green New Deal.
Green New Deal výslovně požaduje ekologické daně, konkrétně včetně nové ekodaně +9 Kč/litr benzinu.
A Piráti zároveň zrazují ČR a její občany když nám výslovně chtějí sebrat právo vetovat nové eurodaně včetně ekodaní – a vnucovat nám tak obrovské ekodaně „o nás bez nás“ oklikou přes Brusel.

ODS: proti ekodaním nebudeme nic dělat, stejně nám dáte svůj hlas

V této situaci je neuvěřitelně tragický postoj ODS, jejíž předseda Petr Fiala vidí Green New Deal ekodaně jako „příležitost pro české firmy“ a kategoricky odmítá proti ekodaním cokoli udělat. U jeho oznámení na Facebooku je řada trefných parafrází jeho výroku odhalujících jeho zkorumpovanou podstatu, např. „Komunismus je realita. Nemá už smysl spekulovat nad tím jak by to mohlo být jinak. Teď musíme využít příležitost, jak investicemi do elektrifikace a kolektivizovaného hospodářství modernizovat českou ekonomiku a zvýšit kvalitu života všech soudruhů.

Místopředseda ODS Skopeček, který proti ekodaním bojoval – je jen pouhý místopředseda. Stranickou politiku SPOLU určují Petr Fiala a TOP09. Snaží se proto hrát merkelovskou politiku „TINA“ – „There Is No Alternative“ neboli „i když se vám naše politika nelíbí, stejně nemůžete volit nikoho jiného“:

Když se ale dnes podívám na politickou scénu, tak se ptám, ke komu by ti zhrzení pravicoví voliči odešli. SPD hlásá v programu socialistickou politiku, uplácení voličů, státní zásahy. To nemá s pravicí nic společného. Trikolóra se sice spojila se Svobodnými a se Soukromníky, ale preference mají kolem tří procent. A já jsem přesvědčen, že racionálně uvažující pravicový volič si řekne, že nemá smysl, aby jeho hlas skončil v propadlišti dějin.

Jenže pane Skopečku, nikdo, kdo nechce benzin za 44kč/l, zelený socialismus a další ekodaně a ožebračování, nemá důvod volit ODS, která tyto ekodaně jako stranický postoj akceptovala, odmítá proti nim cokoli udělat a hodlá je zavést v plné výši tak, jak si Brusel bude pískat. Správně píšete, že Trikolora-Svobodní-Soukromníci (TSS) je pravicová alternativa vůči ODS a jediný protiargument je „ztracený hlas“.

Mám-li však volit mezi potenciálně ztraceným hlasem pro stranu, která chce proti ekodaním bojovat ale možná neuspěje – a úplně ztraceným hlasem pro stranu, která zelený socialismus a ekodaně přijímá a bude je zavádět? Pak je jasné, který hlas je ztracenější.

Piráti, STAN a TOP09 všichni nadbíhají městským progresivním voličům, kteří touží zavést ekodaně, zakázat normální auta a jasánkovsky zavést Green New Deal v plné brutalitě. Tyto strany aktivně prosazují zelený socialismus a ekodaně.

Pravicoví voliči, kteří toto kategoricky odmítají, dříve volili ODS. Jenže ta se nechala unést fantazií, že se může posunout doleva k městským voličům, pasivně podporovat zelený socialismus a přitom ji nadále budou volit i zhrzení pravicoví voliči „protože TINA“. To byl omyl a strategická chyba.

Ve výsledku by tak hlas pro politické strany „Národní Fronty“ nerozborně a neopozičně prosazující Green New Deal a ekodaně, včetně ODS, by byl ještě ztracenější, než hlas pro TSS.

Ve volbách se svých stran ptejte na ekodaně, ne na zástupná pseudotémata

Voliči, nenechte se manipulovat zástupnými pseudotématy a pseudokauzami, které by vás odvedly od nejdůležitějších otázek těchto voleb.

Ptejte se svých politických stran, jaký vztah mají k zavedení ekodaní a Green New Dealu.

Požadujte po politicích a stranách závazná programová prohlášení, že budou hlasovat proti ekodaním a v EU proti nim použijí právo Veta nebo Žlutou kartu.

A pokud nechcete benzin za 44 Kč/l (a spousty dalších ekodaní a ožebračování i za jídlo, spotřebí elektroniku, oblečení aj.), potom nevolte žádnou stranu, která jakékoli ekodaně nebo Green New Deal podporuje.

Hlasovat pro stranu prosazující ekodaně je totiž čirý masochismus a ztracený hlas mnohem více, než hlasovat pro stranu, která sice možná neuspěje – ale alespoň by proti ekodaním bojovala.

Je to takto jednoduché. V těchto volbách máte poslední možnost uchovat si životní úroveň a svobodu.


Související články:


12345 (456x známkováno, průměr: 1,18 z 5)
41 789x přečteno
D-FENS © 2017