Usmíření kritických národněbezpečnostních zájmů všech stran – reálný kompromis pro Ukrajinu - zpět na článek

Počet komentářů: 1 129

Přidat komentář
 1. Zatimco pundits the world over spekuluji o geopolitice, o nehodnych russakach, o hodnych ukromrdincich, etc. etc., here is a prosaic, much more earthly hypothesis:

  „So, let me put my cards on the table with respect to this one. I stand with the hypothesis (not the theory) of Australian political prisoner Julian Assange when he said that NATO’s goal is to use their wars of conquest to wash money out of the tax bases of the United States, and out of the tax bases of European countries through Ukraine and back into the hands of the transnational security elites, of indictable war criminals like Joe and Hunter Biden, who are implicated in gain of function bio labs in Ukraine and elsewhere. And, just like Julian Assange, I pray to all the gods there are in heaven that those transnational security elites and all who serve them with pen or with sword will, like Streicher and Lord Haw Haw before them, be held to account for their involvement in scams such as FTX and the other white collar looting that has been at the heart of so much mass murder in Ukraine, Armenia, Syria,:Libya, Iraq, Yemen,. Palestine and other countries too numerous to adumbrate that NATO has likewise destroyed“

  https://strategic-culture.org/news/2022/11/21/fact-check-ukraine/

  If true, it kinda dwarfs, literally, poor Babis’s Stork Nest, doesn’t it ….

  1. Chudáci děti poměrů jak že jim to lžou.
   A v nich zkoušet slušně existovat je nesmysl, stejně jako války v mnoha úrovních které způsobují. A žel je to asi cíl hlupáky zlikvidovat za pobídky jen k přežití na jejich záměry a líbivé cancy kdy i „religiózníci jinak třeba i bystří zhloupnou a finálně patrně nebudou. Novodobé gladiátorské hry se hrají s těmi co nosí kůži nevinných beránků a tu roli přebírají ti kteří nedostanou jinou možnost totalitou nebo jak to říci „nepojedli vtipné kaše? To že politici jsou příčinou a s naivy cvičí je jisté. I když v našem cirkuse s výběrovými je to pokleslý „hambajs v manéži principály samozvaných kašparů a s krotiteli drozdů.
   A ironicky. :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=2cQcJULeygQ

 2. To je jako kompromis mezi jehnětem a vlkem který ho chce sežrat. Takže kompromisním řešením bude, že mu sežere jen ty 4 nohy a zbytek jehněte nechá nedotknutý ?
  Ta válka se vede výhradně kvůli ruským nerostným surovinám.
  Kdo tuto podstatu věci, zcela zjevnou, nechápe, ten je myopický idiot a není mu pomoci.
  Čili z podstaty věci žádný kompromis není možný. Buďto USA/NATO/EU získá ruské surovinové zdroje a nebo nezíská a dostane po tlamě. Nic mezi tím, protože oni nbedají pokoj dokud nebudou poraženi nebo naopak neporazí Rusko. VÁLKY se vedou VŽDY KVŮI ZDROJŮM.

  Dřív to bylo o úrodné území s mnoha potenciálními otroky, dnes kvůli ropě, plynu, rudám, a dalším přírodním surovinám.

  Minské dohody celý západ 8 let kolektivně sabotoval až do fáze kdy válka NATO-Rusko byla nevyhnutelná. Válce se dalo předejít jen tehdy, pokud by se z Ukrajiny stal neutrální demilitarizovaný stát. Což s 8 let cvičenými krvelačnými nácky s praporů s nacistickou symbolikou, bylo zhola nemožné.
  Dohoda je totiž možná jen když se chtějí dohodnout obě strany, ne jen jedna, a tu druhou ovládá někdo ze zámoří kdo ji hecuje k válce, zatímco její elita se válí někde v tropických daňových rájích na svých jachtách – viz slavný „prapor Monako“.

 3. …zahlédl jsem vyjímku mezi aspenskými kandidáty na prezidenta a to pojetí byť asi mnoha nečekané je docela schopné a za mne jo.
  https://www.facebook.com/pavel.zitko.prezidentem/videos

 4. Vzdycky se vyplati sledovat zdroje ze vsech moznych stran namisto konzumpce sracek shoveled down your throat vasim ridicim dustojnikem.

  Tady je nazor z druhe strany sveta. Rozhodne duvod k zamysleni:
  https://rumble.com/v1w07o6-khamenei.ir-decline-of-the-us.html

  Mimochodem, RAMPANT CENSORSHIP je dalsim znakem totalniho upadku Zapadu. Ceho se ty mrdky boji? Vlastnich lidi? Ze by nahodou mohli videt veci tak jak jsou a ne tak jak jim to bulikuji jejich „leaderi“?

  Proc kurva do pici nekdo kraka neco o tom jak je Russko v pice namisto toho aby treba protestoval proti cenzure v CR?

 5. článek mi přijde jako ptákovina. Něco je tam rozumný , ale celkovej dojem je více než rozpačitej. Ale autor má právo na svůj názor.

 6. Bylo by rozumné, kdyby pan Mrcasík vypracoval publikaci na téma ukrajinský banderonacismus a jeho podpora ze strany USA.
  Problém s tímto článkem (ostatně jako s mnoha dalšími od pana Mrcasíka) je ten, že on si do svéh idedologického rámce prostřednictvím arbitárních tvrzení poskládá reálie tak jak se mu to hodí do jeho ideologického vnímání, přičemž se vědomě rozhodne ignorovat část reality.

  1. Jan Mrcasík není schopen napsat žádný objektivní článek prostý ideologického zaslepení. Spíše precizuje způsoby selektivního vybírání argumentů a důkazů tak, aby to vypadalo jako fakticky podložené.

   Jan Mrcasík (a bohužel i kdysi skvělý Marian Kechlibar, ale kdeže loňské sněhy jsou!) ukazuje, jak lze mozek zničit ideologickou zaslepeností.

   1. Tak Mrdka napsala jeden velice dobry text, viz nize

    https://dfens-cz.com/spolecnost-je-uz-3-roky-prepnuta-do-valecneho-zpusobu-mysleni-a-disidenti-jsou-jako-pacifisti/

    Jsou to sice vesmes odkazy na neco jineho, ale Mrdka se do znacne miry strefila a text povazuju za hodne podnetny.

    Jinak je Mrdka totalni zoufalec. Nejhorsi na tech jeho srackach je jsou celkem zrucne napsane a prvoplanovy imbecil skoci na speck. Without intending to be one, Mrdka is a very skillful propaganda disseminator.

    1. naprosto s vámi souhlasím. Na první pohled to vždy vypadá fundovaně, logicky, opatřené zdroji, zapojené analytické myšlení a hezký jazyk intelektuála. Ale když do toho strčíš klackem selského rozumu, kupeckých počtů a obecných reálií běžného života a zkušeností nabytých v terénu, tak se to rozpadne jak domeček z karet a zanechá to nelibý závan iracionální nenávisti a ušlápnutého ega, co se snaží na sebe nabalit pozornost.

   2. no tak oni nejsou nikde organizovaní a na svoji zaslepenost mají právo. Jen škoda jinak vytříbeného kognitivního aparátu. Pan Kechlibar je bohužel stejný typ člověka, který nedokáže být „big picture guy“, přestože některé jeho parciální postřehy jsou skvělé. Zrovna tak u pana Mrcasíka, ten člověk musí strávit poměrně hodně času nad zdroji a pak z toho vyjde taková slátanina.
    Příkladmo:
    Ruská „dobyvačná válka“ – je zcela arbitrární a lživé tvrzení. Se 190 000 vojáky Rusko nemohlo Ukrajinu dobývat a okupovat. Okupace Československa, podstatně menšího státu s podstatně menší armádou si vyžádala zapojení asi 500 000 vojáků. Tohle však Mrcas zcela ignoruje a přejímá zde (když se mu to hodí) rétoriku České televize, která se zase veze na resentimentu ze sovětské okupace 1968. Kdyby Mrcas svůj kognitivní aparát používal lépe, pak by přišel na to, že tzv. „dobyvačná válka“ se naposledy udála v roce 1939-1945. Ani Američané v principu nevedou dobyvačné války, je to drahé, je to neefektivní a je to zastaralé.

    Mrcas zcela ignoruje kontext, ve kterém se realizuje kyjevský režim. Z mafiánského prasistánu je tu najednou nevinná kolébka evropské svobody a demokracie. Z původně 50 mil. obyvatel jich už 13 milionů ze země zmizelo před válkou. Kolem 10 milionů jich je nyní na území ovládaných Rusy. Když by Mrcas hodil řeč s nějakým Ukrajincem, co je tu už dlouho, zjistil by, že řada z nich fandí Putinovi a z mafiánskou banderonacistickou elitou nechce nic mít společného, natož aby zareagovali na povolávací rozkaz (mimochodem stejné jedince najete ojediněle i na straně Rusů). Od začátku války kyjevský režim navíc prošel významnou změnou – je možné číst třeba ukajinské (disidentské) internetové noviny „Strana.ua“ (které ) a něco se o tom dozvědět.
    Ukrajina měla v roce 1991 HDP na hlavu jako Polsko, jednalo se o nejrozvinutější část SSSR. Kvůli tomu, že byly Ukáčka úplně blbé si implementvaly mafiánský stát, která srazil ekonomiku a rozvoj země absolutně na kolena. UKáčka v podstatě nejprve vydírala Rusy a když ti už se nenechali, pak se ukrajinské elity snažily bordel v zemi hodit na rusky mluvící obyvatelstvo. Použili k tomu jedinu historickou tradici, kterou měli k dispozici, totiž banderovský nacismus. Toho zneužily USA, které si prostřednictvím peněz ošéfovaly nacisty a jejich majdanský protest, ve stejnou dobu daly dohomady plán vymyšlený Rand corporation založený na pdněcování národnostních a ideologických sporů, o kterém Mrcas píše něco v tom smyslu, že chtěli jenom „tak tochu Rusáky vysírat“ přes ukrajinské nacisty (Mrcas to eufemisticky nazývá „soupeřením“) a že je to legitimní – protože údajně „Rusáci to dělají stejně“ – to už je zcela smyšlné sprosťáctví. Že jim to soupeření šlo, když to stálo život asi 14 000 rusky hovřících Ukrajinců od oku 2014 do 2022.
    Jinými slovy: že nevěděli? Že nechtěli? Že strategická prohra protože tisíce UKáček mrtvých? Ha ha ha, odkdy se USA starají o mrtvá UKáčka? Ale chtěli, kurva, chtěli Brette! Protože pykat za to bude Evropa. Právnicky se tomu říká „nepřímý úmysl“, koneckonců video o konfeerenci Stratforu, na které Mrcas odkazuje, to říká zcela jasně.

    1. Frankly, analyzing severely biased rants of some mad professor is not exactly seeing the picture either, is it.

     So what’s the big picture? Is the US stoking havoc in Europe as well as elsewhere in an effort to retain its hegemony? Is fucking up Europe a part of the plan? What exactly is the plan? Prevent an alliance, or business partnership, between Western Europe and Russia and possibly China? Or is it that they’re stupid fucks, don’t know what they’re doing and their plans have backfired? Or is it just a way to stuff their pockets and looking for a strategy behind all this shit is naive? Or is it actually an attack mounted by China, or Russia, against the West? First prepped by the faux pandemic, debilitating fuckcination, and now energy-based self-destruction?

     To co blekota Mrdka je naprosto irelevantni. To jsou halucinace cloveka frustrovaneho z ceskoslovenske komunisticke minulosti ktery trpi latentni nenavisti vuci Rusku.

 7. Mezi signatáře Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě patří i Kypr a Turecko. Přesto došlo v průběhu vyjednávání textu dohody k turecké invazi na Kypr a v roce 1983 k vyhlášení separatistické Severokyperské republiky. Toto dosti závažné porušení Závěrečného aktu a jeho neostatečnou reflexi ze strany spolusignatářů jste ve svém textu pominul.

  1. Když je třeba vycházet z teze, že největší a jediné zlo ve vesmíru jsou Rusové a Rusko, tak je třeba poněkud změnit váhy různých faktů tak, až z toho vyjde dvojí metr. Pro články Jana Mrcasíka (a pana Kechlibara) naprosto typické.

   1. Autor navíc ani nezohledňuje fakt, že Závěrečný akt není ze své podstaty právně závazný, neboť neprošel řádným ratifikačním procesem a de facto jde jen o obecnou politickou deklaraci, kterou lze v případě potřeby mlátit protistranu po hlavě: „vždyť jste přece souhlasili s tím, že …“.
    To je obecný problém u organizací typu OBSE (nástupnickou organizaci KBSE), které (ne)fungují na principu dobrovolnosti zainteresovaných stran. Názorně to je vidět u Minské skupiny, která se od roku 1992 neúspěšně pokouší o uspořádání konference o Náhorním Karabachu pod záštitou OBSE, která má nalézt politické řešení konfliktu mezi Arménií a Azerbajdžánem.

 8. Článek výborný. Pochopitelně některé věci zjednodušuje a některé dokonce zcela ignoruje (podporu banderovců), ale to je zaprvé nutné pro udržitelnou délku a zadruhé pro úspěšné řešení je nepodstatné věci nutné ignorovat, jinak by nikdy nebylo možné se řešení dobrat. V tomto je vidět, že v práci je Jan Mrcasik člověkem na svém místě a umí znalosti získané praxí aplikovat i do jiných oblastí.

  Jasně, že to pak znamená, že každá strana má dojem, že „to jejich podstatné“ (typicky nějaká emopíčovina) v tom chybí, takže se jednoduše odsoudí celý text, protože nekonvenuje jejich vidění světa. Jenže to je právě hodnota článku – sere na hodnoty černé a bílé a hledá v odstínech šedi cestu vpřed. Různí místní „ukronácci“ a „kremrole“ jsou pochopitelně zklamaní, nemají mozek a existuje pro ně jen jedna možnost a pro tu je potřeba snést těch emopíčovin co nejvíce (a jejich ignorace je tedy vnímána negativně).

  V intencích smluv a dosažitelné vs. reálné vs. nereálné uvažují i ti, kteří tuto hru hrají a to je naše štěstí. Hlupci jako naše vláda, za kterou se může člověk akorát tak stydět, nejsou naštěstí důležití. Naopak Biden – jakkoliv si z něj můžeme dělat srandu, že je to sotva chodící geront – projevil vůli svých loutkovodičů zcela jasně (raketa v Polsku). Takže je dost možné, že finální řešení konfliktu bude blízké tomu, co nastínil článek. A obě strany, jak ukronácci, tak kremrole budou následně nakrmeni argumenty, které tu situaci obhájí. Sami toho nejsou schopni, ale to ani není nutné, prozatím plní role užitčných idiotů a až bude nutné jim vysvětlit, proč není po jejich, vysvětlí se jim, že po jejich vlastně je a oni budou moct vykřikovat, jak „to celou dobu říkali“.

  Takže za mě Jane fakt dobrý. Škoda, že si to nepřečtete:-)

  1. Jan Mrcasík se článek od článku precizuje coby manipulátor. Učí se a zdokonaluje měsíc od měsíc psát ideologicky cinknuté články tak, aby to pro určitou část lidí vypadalo věrohodně. Repertoár možností je široký: něco zamlčet, něco zdůraznit, vytrhnout z kontextu, atd. Důležité je nevycházet z reálných motivací účastníků ani reálných strategií a záměrů stran – to by mohlo zničit předem vykonstruovaný závěr.

   Musím napsat, že Jan Mrcasík je měsíc od měsíce lepší a důvěryhodnější manipulátor faktů. Zdání racionality, podloženosti fakty, apod. dává nesmírně široké pole působnosti.

   1. Mazej lhářko…

    1. shifty: Vy jste nevděčník vůči Janu Mrcasíkovi. Copak není pravda, že se v politické práci zdokonaluje? Že jde ve šlépějších Jakuba Jandy a Jana Cempera? Že je důstojným reprezentatem směru rádobyfaktická politrucká práce?

     Copak nechcete uznat, že je Jan Mrcasík čím dál lepší a přesvědčivější? To mu opravdu závidíte jeho talent, jeho schopnosti, a nejspíše i jeho budoucí úspěch?

     O Janu Mrcasíkovi ještě uslyšíte! O takové soudruhy je v každé politicky uvědomělé době velký zájem a jsou dobře placení. Nesmí ovšem ztratit schopnost včas prekabátit své úvahy, jakmile se politické kolo otočí jiným směrem.

     1. Pac a pusu a poklona. In „trik nepochopí na rozdíl od skalních. :-))
      https://www.youtube.com/watch?v=qtl3W7mhRLs

   2. dávám mu rok, maximálně 2 a bude psát pro Fórum 24 a pokud už ho nemá na výplatní listině Bakala nebo Šafr, tak tam bude cobydup. Hujer hadr

  2. Víceméně stejný názor. Článek se mi líbil a celkově je mi blízký Mrcasíkův racionální přístup k řešení problémů.
   Co mě překvapuje je, kolik je na tomto webu modrožlutých svazáků (soudě podle diskuze, kterou jsem prolétla zběžným pohledem), kteří tady emotivně vykřikují něco o RuSSku a jak jim to musíme nandat a kdo si myslí cokoli jiného, je proputinovec – což je jednak známka jejich úspěšné a úplné debilizace našimi médii a jednak nejlepší cesta leda tak do pjordele, protože z celého toho cirkusu vyjdou nejlépe právě ti, kteří si zachovají racionalitu a upřednostní svoje zájmy. Namísto virtue signalling kretenizmu, který předvádí naše takzvaná vláda, místo aby řešila reálné problémy jako inflaci, úpadek podnikání po kovidiádě atd.

 9. Jdu delat „ideologickou diverzi“ :)
  Voronez 2010 a 2021 srovnani :
  https://www.youtube.com/watch?v=l7fBhPOQ5PE

  1. jedno blbý město někde uprostřed ničeho pravděpodobně prodělalo pomalu víc developerskejch projektů a modernizací, než půlka tohodle banánistánu dohromady, jen tak namátkou, co se povedlo v Pze za ty leta:
   – vodevřenej tunel do zkušebního provozu, dodnes to nemá kolaudaci, ne?
   – ten železniční přivaděč do města pravděpodobně po 15 letech stále není zkolaudovanej a periferie jsou v žalostným stavu, vyžadující už prakticky totálku (ale to je v pohodě, protože to nikomu vlastně nepatří a nikdo s tím nechce nic mít)
   – pokud už náhodou dojde k nějaké překotné výstavbě v polích na periferii (Stodůlky třeba), tak to vyústění akorát přidá další světelný křižovatky pro zdržování provozu (v tomtéž místě můžem zmínit, že sjezd z vokruhu na Jinočany doteď, asi po 15 letech, není právně vyřešenej a funkční!!)
   – další případ překotné výstavby je ta obludnost mezi Čakovicema a Třeboradicema, kde sami místní říkají, že mají problém trefit do svýho baráku, protože to navrhovala vypatlaná píča a baráky číslovala nějaká další (plus kvalita těch staveb odpovídá klasicky dnešní době, takže např. garážový vrata, co se otvírají dvakrát za minutu, jsou určený pro domácnosti a životnost jim vypršela dřív, než záruka; celkově ty baráky budou potřebovat totálku dřív, než většina splatí hypotéky)
   – spadl most a další se chystají, spadlo bár baráků a další se chystají
   – přibylo neuvěřitelný množství zkurvenejch čmáranic, barevnejch betonovejch vobrubníků a dalších kunďáren pro snížení kapacit víceproudejch vozovek (ubraný průběžný pruhy, ubraný odbočovací pruhy, zbytečný přechody, světelný křižovatky…), který tady vznikly za minulýho režimu (před několika DESÍTKAMA let)
   – parkovací mor a snížení počtu parkovacích míst
   – cena bydlení se dvojnásobila, brzo bude trojnásobná

   prostě čechystán, místo, kde by chcel žit každej!

   1. díky neeomarxistům a štědrému sociálnímu státu, které zde volíme. Rusko je jiné. V tuto chvíli je z hlediska slušné kapitalistické společnosti na tom lépe než západ a je to vidět. Naproti tomu chamraď na západě prohospodařila kompletně svůj potenciál a čekají nás hubená léta.
    Já osobně lehce přemýšlím, že se do Ruska odstěhuji, spousta pozemků a prostoru, nádherná příroda, jen ta mafie a vynutitelnost práva mě děsí, i když u nás je vynutitelnost práva spíš iluze.

    1. „neeomarxistům a štědrému sociálnímu státu, které zde volíme“

     Problem Zapadu – potazmo celeho sveta – neni kurva do pici marxismus nebo neomarxismus. To je kurva do pici akorat marketingova vejicka pod kterou se prodava to co se ve skutecnosti deje.

     Ve skutecnosti se formuje respektive uz existuje OLIGARCHICKA TECHNOCRACIE. A to je bohuzel horsi v Rusku nez na Zapade. V Rusku je propojeni oligarchickych korporaci a statu mnohem uzsi nez na Zapade.

     Chtelo by to vic zapojit mozek MUDrci and refrain from contradicting yourself, i.e. invokovat „slusnou kapitalistickou splecnost“ a „(pritomnost) mafii a (asenci) vynutitelnost prava“ within the span of three sentences doesn’t say much about your ability to formulate coherent thoughts.

     1. Do jisté míry byla oligarchická moc v celé historii lidstva. Vždycky budou existovat mocní jedinci.

      V Rusku oligarchové jedou vlastenecky. Ti nevlastenečtí zdrhají na Západ, a nebo špatně dopadají. Kauza Chodorkovskij byla docela symptomatická v tom, jak dopadne oligarcha, co se rozhodne předat Západu bohatství Ruska.

      Na Ukrajině oligarchové jedou otrokářsky stylem po nás měsíční krajiny.

      V České republice oligarchové jsou vlastizrdáci zaprodávající Česko Bruselu, Americe a Německu – a cítí se ještě přitom jako andělé, morální elita.

      Prostě není oligarchismus jako oligarchismus.

      1. @ jesterka

       čau jesterko… teď jsem na hamplově blogu četl o oligarchismu… jeho hlavní projev je prolínání například z kolektivně „socialisticky“ řízených mediálních organizací do paktu s oligarchy politickými a korporátními… a časem zvyšující se mizení odpovědnosti za rozhodnutí a faktická nemožnost správných společenský rozhodnutí… kvůlivá nejasné rozplizlosti vůdčích pravomocí a zodpovědnosti…. to co píšeš je o něčem jiným… ještě jsem se v tom pořádně teoreticky neprohrabal tak mě ber s rezervou… jsme v míru :-)))

Napsat komentář

D-FENS © 2017