Svatá dala, nevěděla komu; i tohle už platíme z daní.

Featured Image

Lhát přitažlivé ženě ve snaze dostat ji do postele je nečestné a nesportovní, avšak legální. Jak dlouho ještě?
 

Protože znám člověka, na kterého by mohl sedět popis z nadpisu následujícího článku, rozklikl jsem jej a přečetl. Ač se nakonec ukázalo, že text pojednával o někom úplně jiném, zaujala (nebo spíše nadzvedla ze židle) mě na něm jiná věc, o kterou bych se rád podělil se světem. Nejedná se o žádnou hlubokou myšlenku, chci jen ulevit své nespokojenosti tím, že se svěřím nebohým čtenářům ;o)
 

Co se vlastně stalo?

Jakýsi vynalézavý nadrženec, přezdívaný Jára, se rozhodl pomoci si k sexuálnímu uspokojení a penězům tím, že založil hnutí s poetickým názvem „Poetrie“, které zaobalil do nějaké jógy, přihodil špetku čehosi, co vypadalo jako východní filosofie, okořenil mystičnem a prohlásil to celé za duchovní školu; to je teď moderní a lidé to mají rádi.

Celé to fungovalo na klasických sektářských principech, na kterých funguje mimo jiné i většina církví, jejichž činitelé jsou placeni z rozpočtu ministerstva kultury (sám jsem křesťan, avšak toto neschvaluji). Ve společnosti existuje poptávka některých jedinců po jakémsi duchovnu, pocitu začlenění do nějaké komunity. Tuto poptávku uspokojují jedinci, kteří jsou za ni odměňováni různě; buď přímo penězi, nebo třeba pocitem absolutní kontroly nad společenstvím, v případě gurua Járy šlo o kombinaci obojího, ale navíc ještě vylepšenou o sex s vybranými klientkami.

Postup byl celkem prostý. Když byly dotyčné zákaznice sektou dostatečně poblázněny, bylo jim řečeno, že je nutné jejich srdce odpoutat od nepovedených vztahů s bývalými partnery, což lze provést takzvaným „odháčkováním“, což je rituál, během kterého jim guru nepovedené vztahy vysouloží z hlavy (slušně řečeno).

Jste-li guru, máte obdivovatelek zástupy, takže pochopitelně nemusíte žádnou k ničemu nutit. Sama bývalá fanynka-souložnice říká: „Velice na mne zapůsobily domluvy a argumenty mojí lektorky, tehdy pro mne byla velkou autoritou. Teď se na to dívám tak, že jsem nakonec byla sama přesvědčená, že ono odháčkování potřebuji a chci.“

O fanynce – souložnici….

Dotyčná byla pravděpodobně v potížích, evidentně jí v životní krizi chybělo sebevědomí, protože sama v článku uvádí, že byla rozhodnuta se svým životem něco udělat, nejlépe duchovní cestou a prý věřila, že jejím problémem byly právě ony mystické háčky z minulých vztahů, neboť jí to sdělila lektorka (z čehož soudím, že krom sebevědomí jí chyběla možná i jistá dávka inteligence, či alespoň selského rozumu).

V celém článku se samozřejmě staví do role bezbranné oběti, což je typický postoj lidí, kteří ze svých chyb netěží ponaučení, nýbrž slastný pocit utrpení, kterým mohou obšťastňovat různé lidi, zvířata a věci ve svém okolí. Naprosto typické je pak pro takové lidi zlehčování a hanění toho, čemu předtím bezvýhradně věřili. Takže se v její výpovědi můžeme dočíst o takzvaném guruovi, takzvaných fakultách východní filosofie a rádoby diplomových pracích (přičemž si umím velmi živě představit, jak dotyčná v době okouzlení nadšeně vyprávěla o své diplomové práci každému na potkání – mám bohužel s podobnými společenstvími své zkušenosti).

O guruovi Járovi….

Guru Jára, přezdívaný též Óm nadsamec, byl pravděpodobně nějaký typický manipulativní sektářský šmejd. K dosažení svých cílů nevyužíval příliš čestných metod, pravděpodobně neměl problém sáhnout ke lžím – pokud tedy svému učení sám nevěřil, o čemž lze pochybovat už vzhledem k tomu, že zmizel hned po medializaci jeho praktik.

Ať se dívám na jeho praktiky získávání vlivu, moci, peněž i sexu sebehůře, nemohu se ubránit pocitu, že se s nimi lze setkat na každém rohu. Vliv a moc získávají podobným způsobem nejen politici, ale i nejrůznější ekologičtí aktivisté a podobně. Peníze takto shání zejména církve (nemluvě o těch financích ze státního rozpočtu, které jsou získány cestou ještě méně morální). A sex, který je hlavním tématem článku? Inu, Óm nadsamec ze sebe dělá duchovního gurua, ale na diskotéce v Horní Dolní určitě najdeme Karla, Frantu a Pepu, kteří ze sebe dělají světové sportovce, skvělé tanečníky a jiné ostřílené světáky. Princip je tentýž, rozdíl je v provedení, které se odvíjí pouze od inteligence, nikoliv od morálky.

A co na to stát z našich peněz?

O celou Poetrii už se přitom kvůli podezření ze sexuálního zneužívání zajímá také Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Škola, nebo to, co z ní zbylo, přesídlila jinam. Svůj díl na tom bezpochyby má také policejní vyšetřování, v němž se o Poetrii zajímá Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Policisté nyní přes média hledají další svědky, kteří s touto školou měli co do činění. „Nic dalšího k tomuto případu nebudeme s ohledem na naše vyšetřování zveřejňovat,“ uvedl mluvčí tohoto útvaru Pavel Hanták.

Není to úžasné? Dámy s ním šly zcela dobrovolně (ostatně, kdo by nešel – s nadsamcem), nikdo je k ničemu nenutil, sama nejmenovaná to připouští. Přesto se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zabývá sexuálním zneužíváním. Vyšetřování hradíme samozřejmě my všichni. Pánové, už jste někdy zalhali přitažlivé ženě ve snaze dostat ji do postele? Třeste se, Policie po Vás půjde.


12.02.2011 Urza


Související články:


12345 (4x známkováno, průměr: 2,00 z 5)
1 029x přečteno
Updatováno: 13.12.2015 — 22:41
D-FENS © 2017