Řád a důstojnost. Už je to tady. - zpět na článek

Počet komentářů: 553

  1. Když si vzpomenu, jak ne tak dávno chtěli zakazovat, nebo alespoň výrazně omezovat zbraně, a jak se mohli pominout, když pod dojmem invaze přičmoudlíků začaly vznikat domobrany…

 1. „Ruská federace představuje nejvýznamnější a nejpřímější hrozbu pro bezpečnost SPOJENCŮ a pro mír a stabilitu v euroatlantickém prostoru. Je nezbytné, aby stát mohl v těchto nových podmínkách reagovat flexibilně, rychle a efektivně i vzhledem k tomu, že varovací doba se zásadně zkrátila,“ píše se v důvodové zprávě navrhovaných změn.

  Takže fialenkova sebranka v důvodové zprávě sama veřejně přiznává, že rusko není vůbec žádnou hrozbou pro ČR ale pro „spojence NATO“ – tedy že existence ruska vadí jejich americkému páníčkovi.

  1. :o))) Ty záškuby jsou čím dál křečovitější. Na konci této dekády už tu „Západ“ jako takový nebude. :) Díkybohu.

   1. Takhle to vypadá, když je vláda složená z absolventů školícího centra vlastizrádců Aspen institut.

   2. Nějak jsi pozapomněl, že:

    a) nejsme od toho Západu oddělení vysokou zdí s ostnatým drátem a několika pásy minových polí a vodních příkopů (pak by nás nemuselo až tak zajímat co si na tom západě vyrábí)

    b) naopak jsme oddělení na východě od Ruska a jeho levných surovin geopolitickou a ekonomickou zdí

    c) po přerušení plynovodu NS2 nás naopak dál vysává západní pěnězovod co vede až za oceán ke strýčkovi Samovi a vysávají nás skrze energetické sítě, kdy nám prodávají naši vlastní elektřinu extrémně draho. Taky nás vysávají skrze jejich firmy a montovny, min. 400mld ročně.

    Vlastně češi připomínají panské lokaje, kteří stojí ve vodě, která stoupá a už jim sahá skoro až pod nos.
    A na jejich hlavách pak stojí jejich západní pánové, zatím hezky v suchu i přes tu stoupající vodu.

  2. No to je fakt odporné, že by nás měli zajímat nějací spojenci, důležitá je vzájemná pomoc přece pouze v jednom případě, a to když jsme ohroženi my! Někteří lidé to prostě mají tak nastavené.
   Pak tady jsou ti další, kteří sice dokážou pochopit, že je + pro naši vlastní bezpečnost, protože padnou-li spojenci na východě, tak ruská vlivová oblast bude přímo hraničit s námi a tudíž jsme další na řadě. Pochopit to dokážou, ale právě proto proti tomu jsou, vždyť nás internacionální pomoc/speciální operace přece zachrání ode všeho zlého a dekadentního.

   1. Přesně tak, spojence je třeba vždy podporovat bez ohledu na blbosti, které dělají, loajalita nadevše, bojuje se za Prahu a hodnoty.

    1. Třeba blbost odporovat Kremlu, ta je vskutku trestuhodná. Spousta států je tak drzá, že si myslí, že si sami mohou rozhodnout, s kým se budou kamarádit. Už dávno musel Brežněv Dubčeka poučit, že my si nemůžeme dělat o chceme, že jsme jejich zájmová sféra.

     1. Velká škoda, že někoho vašich morálních kvalit neměli například tehdy ve Washingtonu, kde si mysleli, že Kuba nemá nárok se rohodovat co bude dělat a s kým se bude kamarádit.

      1. Castro se se zbytkem rudého bloku kamarádil až do pádu toho druhého. A dost intenzívně.
       Jinak na vámi zřejmě oblíbený úkrok stranou lze odpovědět, že právo vybrat si kámoše vskutku platí univerzálně, bez ohledu na to, kdo se to chystá porušit.

       1. …a pak ses probudil s rukou v nočníku, co?

        právo má smysl, dokud si ho budou moct vymoct, jinak je to akorát mazání medu kolem huby, a čoveče představ si, že 2/3 světa, co jim takle bylo mazáno, a pak jim tam objektivně, zejména právě stády NATO, zaváděním hovnot na křídlech bombardérů udělaly celkem jasno

        takže teď s tím radši už nechcou mít nic společnýho…to se fakt povedlo :)

       2. Kubě ale nebylo dovoleno si rozohodovat a kamarádit se jak bude chtít.
        Ten případ poukázal na dvojí metr a realitu, která se neřídí naivitou, ale zájmy a silou, úkrokem je tohle ignorovat a opakovat tu naivitu.
        Takže prostá otázka pro vás, souhlasíte, aby se k tomu přistoupovalo stejně jako tehdy Washington přistupoval ke Kubě?

        1. Ne.
         Úkrokem stranou je oblíbená metoda, „ale jiní to dělají taky“.

         1. Mirek F.: Pokud je to ne odpověď na otázku, tak napište proč.
          Ano, jiní to dělají taky, takhle to na světě chodí, takže o co vám jde?

          1. No, pane zkoušející, vy jste očividně vytknul za cíl aspoň dokázat můj dvojí metr, když – pořád ještě – je těžké napsat otevřeně, že Ukrajina musí poslouchat Kreml, protože je v jeho zájmové sféře. Já nic takového neuznávám, ani u Ukrajiny, ani u jakéhokoliv jiného státu, tedy včetně Kuby. čili – blokáda ne, svobodná domluva USA a SSSR, že jedni stáhnou rakety z Turecka, druzí z Kuby, ano.

          2. Co vy uznáváte nebo ne je celkem jedno, takhle to chodí a vyvrací to vaši představu, tak nevim co řešíte. Pokud to ignorujete, tak se pak nedivte a nedožadujte se ještě pomoci. Dotaz byl o přístupu k použití síly jednoho státu proti druhému, z vaší neodpovědi jsem se v tomhle nic nedozvěděl.

          3. Že se děje nějaká nepravost, ještě neznamená, že ji musíme uznávat,a k tomu ještě očividně účelově, když tu nepravost provádí někdo, kdo je nám možná ideově sympatický. A k vaší smůle teď mnoho zemí včetně ČR odmítá přenechat Kremlu vedoucí úlohu na Ukrajině.
           Takže vašimi slovy, tak to teď chodí, tak se s tím smiřte. Svvůj postoj jsem vám napsal jasně, jestli to jakoby nechápete, mě nezajímá.

          4. „…přenechat Kremlu vedoucí úlohu na Ukrajině….“
           – – –
           Jenže do toho ČR vůbec nic není. Jde o konflikt dvou jiných zemí nemajících s námi hranici a navíc má do značné míry charakter občanské války.
           Máme zde vnitřních problémů dost. Zrovna za takové situace by bylo žádoucí nezvedat nežádoucí zadlužení státu atd.
           Mohli jsme mít i nadále plyn za nižší cenu, nemuseli jsem cpát peníze do cizíhjo konfliktu a zadělávat si do budoucna na další problém.

           Neseš na tom podíl viny.

           .

          5. Mirek F: Že se musí nepravost uznávat, protože ji dělá někdo jiný je váš slaměný panák. Chodí to tak, že když vás konkurence opakovaně varuje, ať toho necháte, jinak to může skončit i invazí, jak varovali Rusové už v roce 2008 a vy to ignorujete, tak si tu pak nestěžujte a nedožadujte se pomoci. K USA, nepřímo jste to označil také za „nepravost“ a uznal tak použití dvojího metru. Nechtějí přenechat Ukrajinu Kremlu, ale chtějí ji pro své zájmy, konečně jste to pochopil.

          6. Zdalipak bude MirekF. pomáhat spojenci, pokud se rozhodne do toho „vstoupit“, aneb polský velvyslanec hovoří:

           „It is not NATO, Poland or Slovakia that are mounting ever more pressure, but Russia, which has invaded Ukraine. Russia, which is seizing its territories. Russia, which is killing its people. And Russia, which is abducting Ukrainian children.

           Therefore, either Ukraine will defend its independence today, or we will have to enter this conflict. Because our main values, which were the basis of our civilization and our culture will be threatened. Therefore, we will have no choice but to enter the conflict.“

           https://news.yahoo.com/polish-ambassador-france-poland-forced-201021342.html (tip vlkbloguje)

          7. Mirek F.
           20.3.2023 v 8:26

           chcel říct zaprodaný vlastizrádný vlády šílenech zkurvenců, je tak? výrazně nadpoloviční většina ovčanů většiny zemí NECHCE žádný zbraně ani prachy ukravíncům dávat, aha!

           ukravína už stejně neexistuje, nechápu, vo co tady furt de, 5 mega zůstalo nasáčkovanejch na západě, 5 mega na východě a 6 mega na separatistickejch územích, takže počty jsou celkem jasný

           zbytek ukravíny je už teď v prdeli a bez zahraničních miliard nepřežije víc jak pár tejdnů (takový zombie na přístrojích), nebude mít ani průmysl, ani suroviny, ani většinu zemědělství, ani mladý co by mohli (a byli vochotní) tam dělat, bude to takový Somálsko, a pokud přídou ai vo přístup k mořu, tak ani loupit na mořu nebudou moct X-D

          8. Behemot
           20.3.2023 v 9:44

           „výrazně nadpoloviční většina ovčanů většiny zemí NECHCE žádný zbraně ani prachy ukravíncům dávat…“
           Máš k tomu nějaký data?

        2. Kuba si mohla* vybrat s kým bude kamarádit. Jen holt musela počítat s tím, že když bude kamarádit s Moskvou, tak nebude moct kamarádit i s Washingtonem. Někdy prostě nejde kamarádit se všema.

         *pokud pominu, že sponzor kubánské revoluce si vyhradil do toho rozhodování tak trochu kecat

         1. (Ostatně, co je to ta „Kuba“? Batista byl kamarád s USA, Fidel se SSSR. Takže se spolu poprali a vyhrála Moskva)

         2. ne, nebylo, Kuba neměla nějakej výraznej zájem s UŠAndama kamarádit (ale tak to automaticky neznamená, že se musí uzavřít hranice a přestat proudit i zboží), ti se tam ale srali neustále a hned několikrát…

          1. Jasně. Vůbec nic. Jenom Kubáncům vybojovali nezávislost na Španělsku a byli široko daleko jedinej solventní obchodní partner. Asi tak devadesát procent kubánskejch příjmů bylo z Amíků.
           Co nám kdy dali Římani. Kromě silnic, vodovodů, vína…

          2. Castra pak 30 let sponzoroval celej východní blok. Stylem kilo lokomotiv za kilo pomerančů. Ještě teď nám dlužej ranec. Zeman ho navrhoval splatit v rumu a doutníkách, ale kubanci se na to vysrali.
           Co šel do prdele východní blok, tak tam 25 let louskali šváby, než tam začal Raoul zase pouštět amíky a jejich prachy.

          3. Tolik čurákovin na dvou řádcích. To je asi rekord.

          4. Tu nezávislost Kuby ale myslíte ironicky, že?

          5. Myslím, že je tam napsáno – nezávislost na Španělsku. Mrkněte na to, jestli se nemýlím

          6. Řekl bych, že formulace „USA sebraly Kubu Španělsku“ by byla případnější.

          7. Taks to řek a teď můžeš čekat na potlesk. A přístě se vyžvejkni rovnou a nenapínej nás.

         3. shane 19.3.2023 v 12:50

          Mě furt nejde na rozum ten obdiv některejch lidí k Rusku, země jak kráva, kam kopneš tam stříká ropa nebo plyn, vo nerosty zakopáváš a ty mamrdi ruský tam žijou jak zvěř, serou do díry, choděj v onucích, chlastaj pálenku a ukájej se pocitem, že největší blaho je když pochcípaj v nějaký nesmyslný válce. No to mě poser:-).

          1. CNN: To jak žijí ti nuzní Rusové těžko vede někoho k obdivu. Asi stejně jako to, jak žije mnoho nuzných Čechů anebo Anglánů. Možná těm chudákům, co jdou do války a kdo ví, zda dobrovolně, dá ale smysl, proč do ní jít, přečtení tvého komentáře. Kdo jsi, že chceš rozhodovat o tom, jak má kdo správně žít v nějakých tobě neznámých poměrech? Každý tu ví, na čí straně je pravda, hned jak se nakrmí propagandou z jedné či z druhé strany a ti, co hýbou figurkama na mapách si mnou ruce, kolik budou mít kanonenfutru z přesvědčení. Ty ostatní, co jim to nežerou a ví, že střílet po sobě s nějakým jiným Frantou z Horní Dolní je debilita, pak s pomocí těch přesvědčených do té jejich hry budou nutit násilím. Zajímavé ale je, že ruskej mužik, co má za nejvyšší hodnotu umřít za vlast, se nám jeví jako vrchol absurdity. Stačí se ale podívat na český příklad, kdy se vysoce erudovaný odborník chová stejně absurdně. EU vydá na 6900 stranách téměř nesrozumitelný předpis pro normu EURO 7, ze kterého ale jasně plyne, že se má automobilka i s personálem do roku 2025 zabít skokem z okna. On pak dlouze rozebírá, jak se to nedá stihnou, protože cesta do nejvyššího patra může být náročnější a potřebuje ještě prováděcí předpis vystoupení oknem na římsu. Fakt tohle všechno dělá s mozkem 4-5x Pfizer? https://www.quintus-sertorius.com/l/emisni-norma-euro7/

          2. Memento mori
           20.3.2023 v 7:07

           Díky, vole, to je skvělej profil, hned jsem si ho bloknul.

          3. CNN: Bábuška je rozumná. Předpokládám, že jí bude i jasné, že stejně jsou ovládaní divoši na všech stranách, jejichž vedoucí vládní loutky mají za úkol stupňovat ten konflikt do krajnosti. Těch hlasů rozumu na vládní úrovni je v Evropě minimum, asi jen Orbán a Vucic. Živit v sobě nenávist k ubohým pěšákům ničemu nepomůže. Je psáno: “ Odpusť jim, neb neví, co činí.“

          4. Hupert
           20.3.2023 v 9:24

           vono to už bere rychlej konec, pže zprávy vo tom, jak žádnou další municu ukroši nemůžou dostat dřív, jak za tři roky, už ai mejnstrým píše jenom asi tak každej den, no a teď už to střídají zprávy vo tom, že uhnija nedokáže zehnat ani střelnej prach nebo nitrocelulózu, páč mimo toho, že nejsou suroviny, tak nejsou ani prachárny, všecko ti čuráci nechali zavřít nebo padnout (hlavně, že plánovali válku vod 2014, jak prokecla merklofka)

           z toho plyne jasná věc – kdo potřebuje, nech se eště předzásobí střelivem, bude drahý nebo nebude vůbec, už ai seliér s belótem teď půlku sortimentu ani nevyrábí a je nutný tahat to z brazilskejch zbrojovek tvl

          5. Já žádnou nenávist neživím, ale potěší mě když jich tam pochcípá co nejvíc, aspoň pak budou mít dalších 50 let proč chlast dál. Zbydou jim jen ty bažiny co na nich stojí Moskva a o ostatní se postará Čína, Indie a Japonsko.

           Jo a prosim tě, jak by podle tebe měla ta válka skončit?

          6. CNN: Jak by měla válka skončit ti řeknu přesně. Tím, že i lidi jako ty dojdou k poznání, že přát si úpadek a smrt někoho jiného, ničemu dobrému neprospívá. Neumožňuje to směřovat ani k žádnému jednání o míru. Pokud tento postoj potřebuješ k ukojení spravedlivého ega, může být transformace běh na dlouhou trať. Oni ani největší vůdci světa nemohou činit cokoliv bez schválení občanstva – proto ho vždy nejdřív manipulují a zastrašují. Mír proto nastane, až ho skutečně většina lidí, kterých se válka dotýká, bude upřímně chtít.

          7. Hupert: moc hezké a přesné, rád vás čtu. Nenávist plodí další nenávist. Vede k bludnému kruhu sporů, hrubostí a neštěstí.

           „Nenávist nikdy neukončíte ničím jiným než láskou.“ — Buddha

           Řeknete si sluníčkářské kecy – hovno, jsou to hluboké pravdy, které fanatismus a lpění jen a jen na své malé pravdě, ať už jedněch či druhých, nemůže nikdy nemůže porazit…

          8. Hupert 20.3.2023 v 12:31

           Takže nevíš, jen rozumprduješ.
           Podle mě skončí až Ukrajinci vystřílej Rusáka do posledního zmrda (via Pulp Fiction), a k tomu jim dopomáhej Saint HIMARS. A to proto, že tenhle ten princip funguje od doby kdy lidi začali válčit.

          9. CNN: Brouk Pytlík se taky narodil v lavici kina a všechno znal. Příbuzenstvo?

          10. Jo a ještě si můžeš v tabulce z odkazu najít svůj řádek https://tvorimesirealitu.cz/mapa-urovni-vedomi/.

          11. „Podle mě skončí až Ukrajinci vystřílej Rusáka do posledního zmrda (via Pulp Fiction), a k tomu jim dopomáhej Saint HIMARS. A to proto, že tenhle ten princip funguje od doby kdy lidi začali válčit.“

           Tohle si pečlivě uložím a relevanci posoudíme tak za rok, ano?

          12. servisdok
           20.3.2023 v 20:03
           Tady máš vyvážení těch Pelzovejch žvástů, to je stejnej mamrd jako tady protežovaná STBácká kurva soudruh zmr. Martin Koller.
           https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/ukrajina-general-pelz-opet-na-scene-a-jeho-expertni-coming-out.A230320_145800_p_zahranici_nef

          13. CNN: Linkovat sem bábušku v domnění, že mluví o nich a ona mluví o tobě.

          14. @hupert
           poskytněte nám prosím nějaký HLP (Hluboký Lidský Příběh) o chudém Čechovi z Vaší bubliny.
           Co se Euro 7 týče, počkáme a uvidíme.
           Lidé z automotive už 2 roky se zájmem čekají na ŕfinální verzi, termíny a limity a metodiku měření.

          15. Dachsmeister: Nevím, zda si ve smyslu chápání pojmu nuzota můžeme rozumět, takže když odpovím, že je to každý, jehož bytí zde má pouze materiální dimenzi bez jakékoli tvůrčí ambice, budeš dál volat po konkrétním příkladu. Než bych ho popsal, najdeš jistě někoho ve svém okolí.
           Pokud jde o EURO 7, jistě to není poslední šílenost, tak klidně čekej na další. Nic nepřináší, jen cestu k otroctví. Nebylo by jednodušší nařídit maximální dovolený součinitel odporu auta Cx, max. hmotnost vozidla ve vztahu k počtu míst či nosnosti nebo snížit dálniční 130 na 110, což jde zcela bez EURA? Na jedné straně se budou propagovat 2 tunové cross a off roady a na druhé vymýšlet EURA X.

          16. @Hupert
           Ad HLP aha, takže nic.
           Ad Euro 7 a další.
           Ano je vtipné jak 2.5t SUV jsou eko díky baterii a malé vozy s reálnou spotřebou benzínu 5l100km, potažmo 4l nafty mizí.
           Ohledně dálničních ekolimitů si dovolím nesouhlasit, to je cesta k 80 na okreskách a 100 na dálnicích.
           Leda až zpomalí vlaky na 100, to má stejnou logiku ;-)
           Cx proč ne, Ioniq 5 a 6 na stejné platformě se stejným pohonem se liší spotřebou o 20% v neprospěch krabice.
           Ale vlastně i to bych nechal na zákaznících, oni si to rozhodnou.
           I když v poslední době jim zbývána výběr často jen barva, viz Fabia IV např.

          17. Dachsmeister: Šmankote ty jsi dotěrnej. To budeš prudit tak dlouho, dokud nedostaneš seznam jmen. Rozhlídni se na Hlaváku a nebo si dojdi na polívku do Charity a prober svoji potřebu procitnutí s lidma kolem.

          18. @Hupert
           Takže neznáte, jen anonymní socky, fetky, bezďáky o kterých nic nevíte…

          19. Dachsmeister: Tebe snad porodila fabrika na kolovrátky nebo ti na desce přeskakuje drážka, což by možná mohl opravit servisdok seřízením antiskatingu. Řekl bych, že v audiotechnice je fundovaný.
           Ale bez legrace. Podívej se zpět, o co šlo, když neudržíš souvislosti, ale jen drážku. Napsal jsem, že život nuzných Rusů není k obdivu stejně jako není k obdivu život nuzných Čechů, Angičanů, tím míněno kohokoliv takového kdekoliv na světě. Neřešil jsem přitom příčiny jejich nouze a nepovažuji se za oprávněného někoho soudit. Jo, znám osobně několik v nouzi, vlastně o jednoho míň, byl z naší ulice a skončil s nouzí pomocí provazu na půdě. Materiálně jsou na tom jeho děti teď v děcáku o dost líp a asi i co do životní perspektivy. U těch dalších přesně neznám jejich konta, 2 z nich bývalí spolužáci ze ZŠ, vlastně taky už jen jeden. Ti mají zřejmě jen jako koníčka, že prosí lidi před marketem o nějakou kačku nebo něco koupit. Asi nevědí, že ať se jim anebo ať si cokoliv podělali v životě, stačí jen doběhnout na úřad nebo ke cvokaři a ten je vystřelí zpátky do aktivního života. Předpokládám, že jsi fyzicky a vyjma drážky i jinak zdráv a logicky je tak tvým aktuálním zájmem statistika, která ti poskytne přesný obraz světa, ne nějaké osudy. Pomohla ti moje odpověď k rozšíření poznání?

          20. Bokem definitivně proříznutou drážku už nespravíte a přitažením/povolením antiskatingu neprojedete. Povedlo se mi to jen párkrát, víceméně náhodně, při přepisu a to jsem musel použít vložku s malou boční poddajností. Pro pravidelné přehrávání je to neřešitelné.

          21. @Hupert
           Ne

          22. Dachsmeister: To mě mrzí, protože jsem právě vyčerpal zásobu odpovědí ze složky „Chytrému napověz.“ Chceš pomoc z té druhé?

          23. Ještě k ekolimitu. Vlak bych do toho netahal, en face jako kamion, ale ta dééééééééélka. Ohledně nárůstu spotřeby s růstem rychlosti je to s autem nesrovnatelné. A pak, při dnešním provozu bychom možná nižší limity ani nepostřehli. Ostatně ty by šlo naopak vyrovnat zvýšením nesmyslných 20 či 30 o 10 výš.
           Jinak zákazníkovi omezuje výběr už ta řada nesmyslných regulací, a proto i kdyby chtěl, nakonec nenajde na trhu ani jednoduché venkovské auto za rozumnou cenu, protože prý takové produkuje tolik CO2, že ho musí automobilka nejdřív vykompenzovat výrobou x elektromobilů à 2mil. Kč.

          24. @Hupert
           Dacia Sandero
           Mitsubishi Space Star

          25. @Hupert
           Možná Vás to překvapí, ale i měrný vozidlový odpor vlaku je kvadraticky závislý na rychlosti, např. z 90km/h na 120km/h o polovinu ze 4N/kN na cca 6N/kN

          26. Dachsmeister: Jsem překvapený. Kvadratická závislost tam je, ale není těch 50% příliš? Nevylučuji, že zdroj, co jsem našel, pracuje s jinými konstantami, ale např. pro ložené čtyřnápravové nákladní vozy mi u 120km/hod. proti 100km/hod. vyšel nárůst 21%, u dvounápravových cca 31%.
           pro 4N je Ov=1,7+0,0033*v+0,00018*v*v
           pro 2N pak Ov=1,3+0,00033*v*v

          27. Já vůl, kam jsem koukal, vzal jsem 100 místo 90km/hod. Tak pardon.

          28. Asi budou muset začít dělat nákladní Hokaida a Pendolína.

          29. CNN:
           Máš vůbec ponětí, z čeho se vyvinul ten rejžácký průmyslový gigant? Ten, bez kterého si dneska Evropa, ani Amerika už nevyrobí ani špejle k lízátkám?
           Jo, ještě před 30 lety, jakože si to dobře pamatuju, když začaly do ČSSR chodit první primitivní „výrobky“, to byli vesměs zfanatizovaní a naprosto primitivní agrobolševici, žijící v chatrčích a v takových podmínkách, že si to zbytek civilizace ani nedokáže představit.
           Rusko je kurva velká země, největší na světě, kde jde všechno pomaleji, než kdekoli jinde a kde se moc nehledí na nějaké vedlejší ztráty. Oni naloží dřevem dva návěsy za tahač, z druhého návěsu po 400km cestě polovina dřeva popadá, protože to nějaký mužik blbě zakurtoval, ale to nevadí, protože i to, co přivezl do cíle, bohatě stačí. Ten poztrácený zbytek si buď rozeberou tamní domorodci, nebo prostě zůstane ležet, protože se nevyplatí posílat nakladač podél té 400km dlouhé cesty, během které to dřevo popadalo, aby to znova posbíral. To dřevo je tak levné, že i nafta do toho nakladače a mzda jeho obsluhy jsou mnohem, mnohem dražší. Byl jsem toho dokonce svědkem, jak na cestě z Kubinky do fabriky 30km za Moskvou, kde dělali neco s plechama, ten obrovský tahač, při silných poryvech větru, poztrácel z toho návěsu těch plechů asi tak dvacet. Měli jsme docela kliku, jeli jsme téměř za ním, ale když nám první plech prosvištěl asi metr nad kabinou, napřed jsme se uctivě vzdálili a pak jej koordinovaně radši předjeli, což řidič kvitoval palcem nahoru – tedy asi věděl, že od něj ty plechy lítají. Tam to prostě tak je, už třeba sedmdesát let a změnit to, současně s myšlením lidí, je práce na dvě generace, což VVP nemohl stihnout ani zčásti. Ale změnil tam toho i tak dost, aspoň to nejvíc škodlivé, nejzásadnější.
           Tam je všeho tak mnóga, že se do tavicích pecí emisních hmot pro výrobu elektronek, hází legury ne přesně odvážené, ale po lopatkách. Proč by šetřili baryem a podobnými materiály, když toho tam mají, nehluboko v zemi, tři prdele. Proto jsou všechny „značkové“ elektronky, jako Marshall, ElectroHarmonix, ale i Fender a MesaBoogie, výhradně ruské výroby, jen vytříděné podle parametrů. ElectroHarmonix je sice „nejhorší“ sorta, ale pořád lepší, než ty Jurčovy sračky ze Slovenska, který na tom šetří tak, že životnost je mezi 200-300h. Ruský elektronky dávají běžně 1.500-2.500h s maximálně 30% poklesem emise, pokud se připustí 50% emise, tak rusaně natočí s plným výkonem 5.000-8.000h. To všecko díky tomu „typicky ruskému“ přístupu..

          30. servisdok 20.3.2023 v 6:49

           Nechápej mě špatně, ale myslím, že se ti porouchala elektronka E13 v palici, svorně tady nadáváš (často oprávněně) na jakýhokoliv politika z civilizovaný země jaký jsou to kokoti a že jen kradou a nic nedělaj pro lidi…, a kapitálního mamrda jako je Putin adoruješ a obhajuješ. Navíc ta země je v totálním rozkladu, takže i kdyby snad možná něčeho za těch 20 let dosáhl lepšího po normálního Rusa, tak za jeden rok je vrátil minimálně o 30-50 let zpátky.
           Proto jsem psal, že ten obdiv k Rusku nechápu, racionálního na tom není nic, to jsou snad nějaký bolševický hormony nebo co?:-)

          31. To je prostě to starý hloupý Nepřítel mého nepřitele je můj přítel. Za socíku by ti samí adorovali USA a za Velký krize Hitlera.

          32. tak jasně, za to nechat si zebrat auta, zbraně, maso, prácu (průmysl, zemědělství i energetiku), alkohol, svobodu slova, peníze, nakonec ai žencký, je hrooozně racionální, ty kokote!

           dival sem se trochu vopožděně na Macinku s Turkem https://www.youtube.com/watch?v=QAZoC1Hio2A, přesně jak říkají, drtivá věčina těch slavnejch „pohlaví“ sou furt normální obyčejný 2 pohlaví, ale k tomu předlouhá řada psychiatrickejch diagnóz, co se eště celkem nedávno léčily docela intenzivně…medikací, ambulantně, i ústavně

           included video nějakejch obskurních vypatlanejch úchylů uprchlejch asi z léčebny, co režim tlačí malejm děckám do palice ve školách v Kanadě, již brzy i pro místní haranty

           esli si mám vybrat mezi tímdle, a rusáckou „zaostalostí“, tak mám jasno tvl

          33. A že se tam nevodstěhuješ, když je to tu tak nahovno a bez budoucnosti? A kdybys chtěl třeba na Sibiř, tak dostaneš pozemek jak kráva a milionovou dotaci do začátku.
           To je furt keců, jak je v rusku svět ještě v pořádku, ale jít tam bydlet, to ne.

          34. @shane
           ale on nechce do strany ogromnoje, on chce aby tamní pořádky zavládly u nás.
           Ale selektivně, jen některé.
           Jezdit žigulem Euro 3, na levný benzín, topit levným plynem a svítit levnou atomovou elektřinou, všechny elektronické součástky aby vydržely 100 let a stály (dotované!) stejně jako shity z Číny, pak samozřejmě dotované domácí potraviny a práci a sociální jistoty pro fšecky.
           A stejně by zase na něco kafral a fňukal.

          35. Já myslím, že u toho pána je klíč v tom „a i ženský“.

          36. Nic lepšího neumíš, než jako ty kolovrátky na sociálkách – furt někoho někam posílat?

          37. Ono se to nějak nabízí, víte? Já mám ještě v paměti, jak Behe žehral na poměry v ČR a já mu radila, jak alespoň trochu hnout zadkem a třeba zkusit štěstí v Améru….Velice se mi vysmál, že on o žádnou Zelenou kartu žádat nebude, pač si tam z něj prostě nesednou na prdel by default….Takže jak říkaj kluci…Co teda do prdele chce? Mně na tu otázku taky neodpověděl

          38. Pokud věta končí otazníkem, jedná se o tzv. větu tázací, jíž se na něco tážeme, neboli ptáme. Věta rozkazovací, jíž někomu něco přikazujeme, nebo ho někam posíláme, končí vykřičníkem.

          39. Všichni děláme nějaké chyby.

          40. Pokud to bylo na mne, tak se domnívám, že v 50 nebo kolika už by snad zralí lidé mohli vědět, co chtít. Opak ukazuje na průser, pokaždý, zákonitě.

          41. shane
           20.3.2023 v 10:21

           nésem v ruštině tak zběhlé, navíc, je tam vízová povinnost a tak, pokud se nemýlim, taky si nepouští do země každýho, na rozdíl vod uhnije, co sem vozí negry po letadlech a loďách organizovaně

           nicméně tady ten bordel přisypává na misku vah každej den v tejdnu…

          42. Tady, omlouvám se, že to dávám podruhé, tohle umístění se mi jeví vhodnějším.

           https://www.securitymagazin.cz/defence/vzhledem-k-rozmerum-konfliktu-by-obe-strany-mely-okamzite-prestat-bojovat-a-zahajit-jednani-rika-k-valce-na-ukrajine-general-pelz-1404070396.html

           Tuším, že zdejší mládež je přednastavena na krátkou komunikaci či zpravodajství, ale tohle je text, který stojí za pozorné přečtení.
           Třebas jen proto, že ten chlap je voják a byl ve válce. Ve válce proti údajnému terorismu, která ale skončila celkem neslavně. Jeden by od takového vojáka čekal něco úplně jiného, sakra..

          43. Troubo :o) A pak že stádo nezdláská všecko. Dobré prase, všechno spase, viď Noku. :)

          44. servisdok 20:12
           Jsem ten poslední, kdo by někomu radil a sral se mu do života.Ale zamysli se: Svoje odborné zkušenosti si do hrobu nevezmeš.Ne, že bych tě tam posílal, ale sepiš to už konečně, nedělej zagorku.Pak budeš mít splněno, staneš se nesmrtelným a můžeš zde akademicky spolu s ostatními do úplného konce zkoumat, kdo lže víc.Jestli rusáci…ukrajinci…usáci…číňani etc:-)

          45. Ale jiste, ten clovek ma pravdu…obe strany mely okamzite prestat bojovat a jednat…
           EHMMMMMMMMMMM
           Obe strany….
           EHMMMMMMMMMMMMMMM
           Obe strany, vis…to je takove….no….jako, ze obe dve strany.
           No, tak zase nic, no…

          46. Jak to víš, že je v totálním rozkladu? Tys tam byl osobně, jako já? Sice naposled 2005 a jedno čtvrtletí, ale bylo to už podruhé a to stačí.
           Za jeden rok že VVP vrátil Rusy o 30-50 let zpátky? V čem přesně? Nejebe ti náhodou, nejen s těmi léty zpět ??

          47. CNN:
           Nic se mi neporouchalo, to jen ty to máš nějak rozeštelovaný a potřebuje to odborníky.

    2. USA nemá spojence. Jenom zájmy.

     1. Pěkně si ten bonmot zkurvil. Správně zní USA nemá PŘÁTELE, jen zájmy. Spojenec nemusí být přítel, jen někdo, s kým máš momentálně stejný zájem. Třeba USA a SSSR za druhý světový.

      1. „Kdo má za spojence Američany, ten nepotřebuje žádné nepřátele.“ Madame Nhu, vlastním jménem Trần Lệ Xuân.

   2. Fero Hrabale Kronďáku, přiznej se – že ty máš největší bobky z toho, že si tě sem Rusové přijedou vyzvednout?

   3. Náš rozpočet na obranu je zhruba necelé 4 promile toho co vydávají USA, a zhruba 3 promile toho, co dává dohromady 5 největších států NATO… opravdu si myslíte, že potřebují naší výpomoc stejně tak, jako my potřebujeme jejich?

  1. zdravím
   toho hnusného putinovského prorusského švába a zrádce mněli hned popravit, takhle hanět ty ukrajinské anděly je přece nepřípustné, vrchní archanděl zelenskij přece miluje fšechny sfoje bojovné anděly, kteří jsou vyzbrojeni stejnou božskou výzbrojí , fše ostatní je lež,
   poznámka: f místo v je na oslavu Fialy, protože V připomíná Z, a je to tajná zkratka pro vladimíra, vůdce chcimírů. toho ďábla , samého ztělesnění satana -Putina

   1. :-D:-D:-D

   2. Satan se mezitím projíždí po Mariupolu, kde získalo práci přes 150.000 lidí.

    https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-putin-navstivil-okupovany-mariupol-40426220

    1. nový sídliště tam mají nekerý lepší, než tady ty holobyty bez ničeho a eště postavili desítky bytovek za 3/4

     tvl tady snad za 3/4 nevyřídíš ani papíry k nákupu pozemků

     1. Zrovna tobě by termíny jako propaganda a vlezdoprdelismus měly být známé. Tak si to pospojuj. Třetí říše v protektorátu taky pár věcí postavila, ale že by to bylo domácími zrovna chtěný, no nevím…

  2. https://1iq.cz/img/tgH6W/sgX7p.png

   To jsou prej ti, co dali Bulířovi férovku čtyři pět na jednoho.

   https://twitter.com/honzaUA tenhle náš bojovník na UA to tam komentoval zdatně, a vyhrožoval Bulířovi, že má štěstí že se nedostal do jeho rukou a chválí tu partičku co mu dala přes hubu.

   https://twitter.com/MercuryBarbora a tahle fašistka je prej kámoška dvousvetrové, ta si o

   tom hned notovala na tvíteru se Zdechovským. Měli to audio a video mezi prvníma..

   Nechci bonzovat, ale hlásit se to musí…

   A nikdo prej neví kde je Bulíř, nikde se neozývá na socka sítích..

   1. Ta Mercury Brambora, to je nějaká rezervní svazačka, nebo co? Na tom Twitteru je to fakt samej retard :-D

    1. Je, no.. proto tam chodím. :D

     Ale můžeš se tu zase zeptat toho Zrna z fotky, jestli to udělali nebo co o tom ví. Ale nechce se přiznat… :D :D

     https://twitter.com/Rehbergus/status/1637429342685872129

     1. Aha, tak tím pádem je všechno jasný.

   2. Až se kucíí vrátí do ČR (pokud se vrátí), určitě budou velkým přínosem pro společnost. Už od pohledu a poslechu kultivované ryze rodinné typy.

    1. Tak spíš by ti vylízanci mohli tady v ČR pochytat ty ukrajinské připosrané sráče, kteří mizí z Libavé jak pára nad hrncem.

     1. wut? to zdrhá ai z uzavřené základny???

   3. Ten uplne vlevo, to je Kubal z CT ?

    1. :D

     prý za to může tenhle sympaťák. Jestli Bulíře dali fakt dolů, asi to mluví za vše…

     https://twitter.com/Honza7476/status/1637546706014289925

     1. čekám na video jak ho ubili kladivem, neb tak je to v regionu razovitem osvědčeným zvykem…

       1. @shifty
        změkčilost, nic se od protivníka nenaučili… ;-)

        1. Je to pořád otázka.

         Matěj Gregor ze Svobodných tvrdí, že je už v ČR, ale ve špatném stavu. Asi se někde skrývá před těmi fašistickými hyenami. Snad tedy.

         Naproti tomu najdete i tvrzení:

         „Můj kolega s MB spolupracoval na některých dřívějších aktivitách, které jsou mu teď vyčítány a tak se s ním zná dobře i osobně.
         Podle něj v ČR není a má strach, že ho fakt předali na „dodělání“ Ukrajincům.“

         1. @No 0ne
          anebo cikánům :-)
          http://matousbulir.cz/projekt-33/

          1. Tak fotografie lejstra ještě není důkaz o „existenci“ :) Ať vystrčí růžky!! :o)))

          2. Já chci vidět vidéééo jak má vohnutou vrtuli! :o)))

 2. Pokud jde o tu valorizaci. Nevím, co by tomu řekl můj táta, kdyby žil dnes, s invalidním důchodem 981Kč čistého a s laskavou shovívavostí státu, si dalších 981 korun přivydělat, na automatické čističce odpadních vod, která vůbec automaticky nepracovala.
  Ale v tomhle případě nejde vůbec o důchody nebo o důchody pro budoucí generace. To je naprostá lež. Zaprvé se ty peníze se neušetří pro budoucí důchodce (jakou asi budou mít hodnotu za 30 let?!, zadruhé ty peníze odtečou na ukrajinu a zatřetí je to dobrej způsob, jak rozeštvat mladé a chytré a staré a blbé. 😏

  1. Mimochodem, invalidní doochody se zvedaly až za Bureše. V předchozím ODSáckém marasmu byl plný invalidní doochod bez odpracovaných let 3 500kč.
   Přičemž Drábek změnil vyhlášku, takže ze z invalidních doochodců stávali rázem zcela zdraví lidé, rozhodnutím úředníka.

   Až Bureš stanovil 15 000 ID pro každého plně invalidního. Takže ti chudáci už nemuseli živořit na hranici bezdomovectví a sebevraždy z existenčních důvodů.

   Což předpokládám, že se za současné hrůzovlády ODSS opět změní. Napřed plošně budou brát doochodcům, a pak to zaříznou i invalidním a matkám samoživitelkám a dalším potřebným.

   1. no to viš, jak to řikal Macinka tudle, si pekarka musí přidat pár desítek tisíc, dyž se bude potkávat v těch luksusních butikách na západě s dalšíma, ať tam nepůsobí za ůplnou socku, jak by k tomu přišla, žejo

  1. Vidíš, chodí tam samý retard, nebo kdo mu to píše, to snad není pravda… :D

  2. Something went wrong, but don’t fret — let’s give it another shot.

   to ste facht retardovaní a místo zkopírování trochy tekstu budete furt nejaké kundí díře klačit návštěvnost? tpč…

   1. To je mi úplně u prdele.

    1. tak do ní rovnou di vole

     1. Poser si prsa.

      1. napřed uka kaj se to dělá, jistě máš dlouhou praksi

  3. Aneb pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.

 3. Před 20 lety, 20. března 2003, zahájily USA a jejich spojenci operaci Irácká svoboda pod falešnou záminkou, že Bagdád má chemické zbraně. Sta tisíce mrtvých, zraněných, mučených a rozkradená země.

  Média nadšeně kvíkala, jak to zabíjení jde pěkně od ruky.

  Později inspektoři OSN došli k závěru, že Bagdád nemá žádné programy chemických zbraní a že Husajn nemá žádné vazby na Al-Káidu.

  Bude taky nějaký soud v Haagu, nějaké sankce, když máme to výročí? :D

  1. Nic nebude, včera to spláchli dvouminutovou suchou reportáží na ČT. Ovce by pak mohla začít moc přemýšlet a to nikdo nechce. Vidět jak Bush nakazuje Saddámovi a jeho rodině do 48 hodin opustit Irák jinak bude válka – touché.
   Humorný byl i nějaký další pořad ČT, kde se nějaká mladá soudružka redaktorka pohoršovala, že ruská média dezinformovala a u demonstrace proti chudobě na Václaváku informovala o hlavním účelu, a to demonstraci proti chudobě velmi málo a zaměřila se na „kradení vlajky“. To jsem pak nevěděl, jestli pořád mluví o ruské televizi nebo o ČT.

  2. Já si to dobře pamatuju, dokonce jsem si tehdy nařídil budíka abych slyšel Bushovo ultimátum ještě čerstvý :-D
   Nejvíc fascinující bylo koukat na ty totálně z prstu vycucaný záminky a pak ten přístup médií, kdy vůbec nikdo nevyjadřoval žádný pochybnosti o legitimitě takový akce… ty bylo možný vidět jenom na internetových diskuzích.

   A když půjdu v paměti ještě dál, k zahraničním zprávám co se tu a tam objevovaly předtím – tak si říkám, že válka v Iráku od Pouštní bouře de fakto nikdy neskončila, jenom probíhala v jakýmsi udržovacím režimu. US letectvo ovládalo vzdušnej prostor, občas vyprovokovalo PVO a rozmrdalo Iráku nějakou techniku. Celý ty dlouhý roky.

   1. „…si to dobře pamatuju, dokonce jsem si tehdy nařídil budíka abych slyšel Bushovo ultimátum ještě čerstvý…“
    – – –
    A já pamatuju odpolední diskusní pořad v rozhlase, kde naposled zahráli „Chval dne orangutána“. Poté musela písnička zmizet.

    .

   2. ANo. COlin Powell zamával flaštičkou práškovýho cukru a šlo se „osvobozovat“.
    https://www.aljazeera.com/wp-content/uploads/2021/10/AP21291489444036.jpg

    1. není to spíš himalájská sůl?

     1. https://wsnd.io/DmZjzUye/iraq.mp4

      „poslali jste nás do té pitomé války, abychom ubližovali civilistům…“

 4. Netrpíte někdo zácpou? Až si přečtete tenhle článek, tak se určitě pose…te.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/emise-motorismus-auto-klimaticka-zmena-petromaskulinita.A230316_085233_domaci_idvs

  To si tak jeden říká, jestli ten mytický „ruský vliv“ je opravdu taková katastrofa.

  1. Tak ta kunda Trump si kupoval pornokurvy ze státního, vole. To je vocas, že mu není rovno, takže dostal za uši, mueheee.

   1. Liberální bolševici pokračují ve svém honu na čarodějnice. Nic nového, oni se ve svém snažení zabránit mu v další kandidatuře nezastaví před ničím.

    1. Nekňuč! Trump je kokot, kterej republikánům rozesral voličskou základnu, a to fakt není chyba demokratů. Já osobně doufám, že kandidovat nebude a primárky vyhraje DeSantis.

     1. Já píšu pouze fakta. Že tvůj ovčí mozek není schopen jim rozumět, není můj problém.

     2. DeSantis je Trump z Floridy, ktery nema fetis na zdi xD Dyt je to uplne jedno, kterej z tech kokotu vyhraje

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017