Putinova cenzorská dohoda s Yandexem Vs. Česká cenzorská dohoda s CZ.NIC a ISP – najdi 4 rozdíly! - zpět na článek

Počet komentářů: 534

  1. No odpovím si jako vždy sám. Od p. Mrcasíka tady máme zdánlivě seriozní článek, který bohužel pohledem na server yandex.ru neobstojí. Jak si autor uváděné údaje srovnával s dostupnými informacemi???
    Otázkou zůstává, kdo vlastně šíří tzv. dezinformace.

    1. A přes ruskou proxy, abys to viděl jako Rusové, jsi tam šel?

      1. Ne, protože tomuto nerozumím. Ale je to výzva. Můžeme se tedy domluvit na těch printscreenech viz moje předchozí odpověď.

  2. Naprosto vystizne receno.

  3. Red pill or blue pill?

  4. Trošku odbočím, já jsem hlavně zvědavej na to, jak se naše demokratická a pravdomluvná média popasujou s výročím 5. a 8. května a s tím, že nás osvobodila Rudá armáda z Ruska. Budou překrucovat historii, až se jim bude od huby prášit, stačilo to ticho po pěšině ohledně 14. – 16.3 1939. Ještě máme vůbec Českou hymnu nebo k ní už přidali Ukrajinskou, jako dřív bývalo Nad Tatrou sa blýská….

  5. https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/belorusove-uz-bojuji-proti-rusum-40390964

    nějak se to těm rusákum sype…. snad jim pomůžou jejich věrní muslimský bratři. Není nad to, když Ukrainští „fašisti“ budou bojovat bok po boku s Bělorusy proti muslimům. To je sen každýho rusohula tady :-)))))

  6. Rusko si mimochodem udělalo svůj Vietnam. Nevím, jestli to vidíte, ale ta paralela je tam naprosto jasná.

    1. Tahle paralela je vskutku svým způsobem přesnější, než jiné. Ale asi naopak, než jsi to myslel. Ukrajina je jako jižní Vietnam a Rusové s DPR/LLR jako ten severní.

      Ukrajinci nemilují svou vládu a jsou k ní krom pár jednotek spíše indiferentní až kritičtí, ovšem ruskou nadvládu a okupaci tam nechtějí už vůbec.
      Jejich vláda je zkorumpovaná.
      A jejich armáda nemá šanci se ubránit silnějšímu protivníku bez mohutné materiální a informační podpory USA.

      Rozdíl je v tom, že tentokrát USA nejsou tak blbé, aby se tam s výkřikem „domino theory!“ vrhly osobně a zůstávají u té logistické, finanční a výzbrojní podpory – a Ukrajina to s ní tak nějak zvládá.

      A naopak populární veřejnost, když se nad tím zamyslíš, přesně „domino theory“ vyznává – všechny ty kecy „po Ukrajině je řada na nás“ apod., to je ukázková dominová teorie.

      1. Plus další drobnosti.

        Ruská strana, stejně jako Severní Vietnam, si může dovolit takřka libovolné ztráty a hraje na opotřebovací válku, čas a podlomení morálky obránců a hlavně jejich zahraničních pomocníků.

        A stejně jako v RoVN byla sice drtivá většina lidí více či méně proti komunistické okupaci, ale nemálo vesnic naopak sympatizovalo s komunisty, tak Ukrajina je sice v důsledku ruského ostřelování a výhrůžek již 8 let převážně protiruská, ale i tak se tam pár sympatizantů najde. Viz z ukrajinských zdrojů, které tím hovoří samy proti sobě a tudíž se dají vzít za bernou minci – nejdříve ti dva „kolaborantší starostové“ a teď „sympatizanti-kolaboranti v okolí Sumy“:
        https://www.pravda.com.ua/eng/news/2022/03/19/7332646/

        1. @JM já jen abychom si vzali poučení z historie.
          V srpnu 43 musel Voroněžský a Stepní front dát dohromady 750.000 vojáků + 150.000 záloh aby proti 300.000 opravdových nacistů dobyl Charkov.
          Což se za měsíc povedlo.
          V březnu 43 tam naopak dostal Voroněžský front 210.000 vojáků na prdel i když poměr byl opět 3:1, ale tankový sbor opravdových SS (20.000) je spolu s bojovou skupinou Lanz (50.000) zahnal z5 (včetně zahraničních žoldáků jistého pplk. Ludvíka Svobody) a Charkov dobyl.
          Co tím chci sdělit?
          Jen to, že operace v tomto velkém prostoru vyžadují nasazení násobně větších sil a omezené počty vedou k omezeným výsledkům.
          A opotřebovací taktika?
          No nemyslím si, že dnes hraje čas pro VVP.
          Bohužel pro Rusy je Ukrajinců taky mnogo a vzhledem k tomu, že už nemají co ztratit tak bych jim ještě pár měsíců věřil.
          Zejména pokud budou dostávat podporu zvenku.
          Na to, že ruským mužikům začnou chybět iphony a Coca Cola bych naopak nesázel.
          Teď zrovna jim prý chybí cukr, ale prý už Brazilci přislíbili dodat 88.000 tun, tak to je více než půl kila na hlavu, s tím do zimy vydrží…

          1. podporu zvenku, myslíš třeba ty rakety, co jim v polovině případů při odpalu exploduje motor? já jenom abych věděl

            nebude to dlouho trvat a už nebude kudy tam posílat podporu, většina letišť je mimo provoz a železnice brzo obsadí taky

            1. Hele, co tebe na tom Rusku konkrétně tak fascinuje, že je tak strašně obdivuješ?

              1. Opravdová fascinace něčím, či někým podle mne vypadá jinak, Jendo.

                1. Já jen že v sajuzu mají nejlepší lokomotivy, rozhodně lepší a pokročilejší než ty naše, protože nejvýkonnější (ačkoli technologii jim dodala plzeňská Škodovka a potom Siemens). Nejlepší úžasné ledoborce protože největší. Armádu se kterou by nikdo ani neměl bojovat, rovnou by se měl vzdát a pokorně akceptovat všechny a jakékoli požadavky. Očividně i nejlepší a nejspolehlivější rakety, protože těch západních přeci 50% vybuchuje. Atd.

                  Tak mě zajímá, proč Rusku tak strašně fandí a píše o něm jako po shlédnutí úspěchů sovětského strojírenství z filmového týdeníku, to je všechno.

            2. @Behemot
              Na západním konci ranveje užhorodskěho letiště otevřu halu s východy na obě strany.
              S 300 rozestavím okolo, dokud nedorazí Greendealeři s Patrioty.
              Nalifruju tam úplně všechny krámy co nám z ruské výzbroje zbyly.(T72, BVP1 a 2, KUB, RPG 7 i 75, Konkurs, Maljutka, UAZ)
              A budu taková kurva, že tu dráhu prodloužím na slovenské území a zaparkuju tam i slovenské Migy 29 a natahám na stojánky okolo klidně Migy 21 z muzea.
              Medvěda je třeba trochu poškádlit. ;-)

              1. Len nezabudni, ze podla slovenskeho AIPu ma Uzhorodske letisko kontrolu nad slovenskym vzdusnym priestorom na casti Zemplina iba v urceny cas.

              2. To dachsmeister :-)))))) +1

          2. Bez celonárodnej mobilizácie alebo atomoviek to proste nepôjde.
            A preto tá Putinova fašistická rally v Lužnikách – verejnosť treba pripraviť na nevyhnutné.

          3. Ano, na účinnost těch tzv. sankcí, bych nevsadil ani ohnutý pětník.
            Oni jsou Rusové pod těmi sankcemi už nějakou dobu, přičemž se nedá vypozorovat, že by jim něco citelně chybělo.
            Z aktuálního zádrhele s cukrem, vyrobily naše mrdky mega-problém a při čtení těch zpráv má člověk dojem, že Rusové bez toho cukru snad začnou stávkovat, nebo co..Po zabrání Krymu a po vyhlášení „sankcí“ se taky zdálo, že co nevidět musí ruské hospodářství zkolabovat. Problém se za 14 dní smrsknul na drobné obtíže s dovozem italských, švýcarských a bůhvíjakých exotických sýrů, které jejich dovozci nahradili dovozem přes Turecko.
            No hrůza třásla kurníkem, bylo z toho opět vyrobeno skandální obcházení sankcí – a za týden už mrdky mlčely.
            Mekáč, Luis Vuitton, iphone či Cola, jsou pro řadového Rusa zbytný, fakt vysoký a výrazný luxus a mnohdy nedosažitelný nadstandart, co si může dovolit dle naší terminologie „horních 100.000“.
            Je to asi maličkost, ale něco málo se dá vysledovat například i podle značek těch telefonů, kterými byly pořízeny fotky na sítích. V naprosté většině jde o nejlevnější modely nejlevnějších firem, semtam nějaký Samsung a hned potom zvláštních „značek“, které znám jenom z řídkého vidění, které se k nám dovážejí jen neoficiálně. Soudím, že pro trh takřka 150M země (ke které lze beze všeho připočítat např. i běloruský trh), se už mnohým výrobcům vyplatí, modifikovat nějaké „extra“ modely jen pro něj. Nebylo by to ostatně nic nového.

            1. Nepříjemné to bude, ale pokud je nějaká země dokáže ustát, pak Rusko. Půdy i surovin mají dost a hranici dost dlouhou na to, aby se žádané zboží dalo pašovat. Íránský režim koneckonců taky nepoložily.

              1. Taky, esli doteď nepotřebovali pěstovat cukrovku, protože byl levnej dovoz z Evropy (kdo na tom zapláče nejvíc? že by těch našich pár cukrovarů? surprise surprise), tak prostě teď zasejou a odteď až navždy už to pro ně bude jenom směšná epizodka. Ale naše cukrovarnictví zas dostane ránu.

                1. Tak jestli myslíš těch 5, co tu zbylo, tak to myslím bude rána z milosti. Rád bych se pletl, no.
                  Kdysi jsme bývali, alespoň v téhle „blbosti“, co se ale těžko něčím nahrazuje, naprosto soběstační a vyváželi jsme to minimálně po RVHP tam, kde se cukrové řepě moc nedařilo, nebo to neuměli.
                  Mimo RVHP se vyvážely dokonce i nějaký cukrovarnický celky, ale tady si nejsem jistý tím, kam a kolik. Tento obor mě popravdě nikdy moc nezajímal, no :D

                  Mmch – na Berounsku, myslím tím Moravský Beroun, se ještě furt pěstují zemáky, nebo už na to sereme a dovážíme „levnější“ dotované přes půl světa?

            2. Který sankce vlastně myslíš? Odstříhnutí od swiftu bude jestli, tak za měsíc, plyn proudí, vo ropě se moc nemluví ale s největší pravděpodobností taky, no a vlaky s uhlím se akorát musí přesměrovat jinama, než přes Ukrajinu.

            3. servisdok: sankce jsou pro Rusko velký problém ve vojenské technice, protože ještě pořád jsou kompletně jejich všechny tankové termovize postavené na francouzské technologii. A jejich mobilní zařízení pro REB, které jsou skutečně světová špička, ve velké míře spoléhaly na západní AD/DA převodníky a filtry. A je toho více, třeba Jakovlev 130 je licenční italský a komponent od Finmeccanica je tam hodně.

              Všechno se snažili nahradit domácím a rozjet licenční či nelicenční výrobu, s obojím mají léta obrovské vleklé problémy.

              V tankách je zachránilo to, že Francouzi se na sankce vykašlali a Thales vesela dodával do T-90 i T-72B3 sankce nesankce. Prý že „dodělává staré smlouvy“ – akorát že ty smlouvy uzavřel v roce 2015. Ostatně Němci dodali svůj systém bojištního řízení a výcviku armády od Rheinmetallu také z 99% a tvářili se že sankcím vyhověli tím, že nedodali poslední 1%…

              1. Myslím, že je naivní očekávat, že vyhlásíme sankce a všichni jen secvaknou podpatky a budou strádat…
                Kde vůle neschází, cesta se nachází, a motivaci budou mít Rusové vysokou. Jasně, teď všichni čekají, co bude, ale až se situace uklidní, ať už přejde to chronicity jakožno Donbas či Korea 2.0…

                Taky by mne zajímalo, jak to bude se sankcemi, pokud Ukrajina uzavře mír, odepíše Krym a Donbas a zaváže se k ozbrojené neutralitě ve finském stylu.

                1. Nikdo to nechce říct nahlas, ale jako první to kupodivu a pragmaticky uchopili Němci.
                  Podle mne se Němci pragmaticky snaží_seč mohou, nerozházet si to s Rusy až tak moc. Tak akorát, aby zbytek Evropy a hlavně v bruseli zbytečně nepičovali.
                  Možná, že se pletu, ale dělá to na mne hlavně tento dojem. Plus k tomu to, že se o Německu v tomto smyslu prakticky nepíše.

                  1. Green deal zmrdi a jak se ti to teď hodí do krámu co? Takže vlastně je dobře, aby tu byl co nejtvrdší green deal a aby bylo německo na ruském plynu do elektráren závislé?

                    Já jen že co si tak pamatuju, tak jsi nebejval úplně probruselskej, tak aby sme měli teda jasno.

              2. Ty Jendo, já bych řekl, že s tímhle problémem, pokud to časově nějak rozumně nezvládnou sami Rusové, tak že si s tím Elbit a jim podobní, hravě poradí.
                Asi budeš vědět i Ty, že samotné šváby, nebo senzory problém nejsou. Ten „problém“ je jen jejich řízení a data pro ně. A jen tak mimochodem – kdo a kde je dneska (k mé velké nelibosti) už plně vybavený i vyškolený – a vyrábí kromě starších i ty nejmodernější šváby?
                Na který nedosáhla ani celá Evropa, když si jejich výrobce umanul, že prostě nějakou dobu nebudou?
                A kdo je s kým fakticky kámoš? :D
                Hele, třeba tihle ptáci dělají velmi slušný převodníky:
                https://www.digikey.cz/cs/supplier-centers/akm-semiconductor
                Ano, je to Asahi, ale vážně si už nemyslím, že v Japonsku 2022 by se zdržovali jejich výrobou.
                To jsem si myslel naposledy možná tak před 10 lety. Než jsem z dodaných ND zjistil, kdo věhlasné americké firmě McIntosh, dodává komplet osazený desky. Možná, že se pletu a že to Asahi peče v rámci samotného Japonska třeba u Renesas či snad SanKen, fakt nevím.
                U kdečeho dneska nezjistíš, kdo to doopravdy vyrobil, byť tam bude 5x deklarováno Made in Japan.

                Nezapomeň Jendo, že oni ti Izraelci, se z nějakého dobrého důvodu deklarativně odmítli připojit k jakýmkoliv protiruským akcím a sankcím. Taky je v tomto směru naprosté ticho po pěšině. A co se týče Izraelců a technologií..no, však víš sám.

                1. Izraelci hrají na obě strany protože musí, a nezávidím jim ani trošku. Jdou po hraně nože. Ale sankce porušit nebudou moci.

                  S Rusy si to nemohou rozházet proto, že mají existenciální zájem bombardovat íránské cíle v Sýrii a od Rusů nutně potřebují, aby jim to tolerovali a dívali se opačným směrem, když tam IAF vletí.

                  S Američany si to nemohou rozházet proto, že Američané jim de facto platí armádu – například asi 4/5 raket do Iron Dome jsou vysloveně milodary od USA, bez nich už by byl Izrael rozbombardovaný jak teď Ukrajina. A platí jim i významnou část toho špičkového R&D, na oplátku že výsledky pak sdílí s USA obranným průmyslem.

                  Takže ani nehnou prstem pro Ukrajinu a nebudou se účastnit žádného kategorického odsuzování Ruska, ale na druhou stranu si nemohou dovolit prodat Rusům nic, co Američané zasankcionují. A to v prvé řadě právě s položkami dvojího užití.

                  1. Do Izraele odešlo v době kolem rozpadu Sajuzu milion Židů. Mají na Rusko vazby, mají tam příbuzné. Rozhodně je nechtějí zničit nebo vyhladovět.

          4. Oni minule kamaradi Golod a Cholod hrali Ukrajincum do karet a zda se, ze tentokrate to nebude jinak. Jen misto pana Choloda prijde pan Grjaz, protoze Ukrajina je velka podmacena rovina a on ten ruskej Blitzkrieg to na zmrzle pude jaxi nestihl.

            1. obávám se, že se z toho pomalu stane sitzkrieg…

              1. Nebo Somma.

      2. To Jan Mrcasik 19.3.2022 v 14:05

        Já to myslel hlavně tak, že si Rusko udělalo válku, kterou už Rusové vlastně nechtěj. Jako lidi. Mladá generace. Lidi co chtěj mít apple telefon, žrát u mekáče a čumět na netflix a lítat po světě. A mít se dobře. A ne bejt všude nenáviděný a to teď jsou. Západ je teď nesnáší…

        A tohle ta starší generace nedomyslela. Je to za mě naprosto stejný jako byl Vietnam. A stejně jako vietnamská válka změnila USA (a to dost bych řekl), tak tahle ukrainská změní Rusko. A hodně.

        A to musím objektivně uznat, že ta vietnamská byla mnohem zbytečnější. Ale tohle řešení prostě nebylo v ničem chytré.

        1. Vietnamská válka tedy nebyla zbytečná ani náhodou. Minimálně dala čas dalším jihoasijským režimům ke konsolidaci. Thajsku, Malajsku, Singapuru, Indonesii.
          Ovšem rozumím mladým Amíkům, že se jim v době konzumní společnosti a sexuální revoluce do džungle válčit nechtělo.

        2. Jeden týpek co hodně sleduje ruská sociální média a televize říká, že tuhle válku nechtějí mladí, ale drtivě ji chtějí staří a hlavně staré ženské. Že „Putinovy válkychtivé šílené babušky“. Že to je Putinův elektorát a ten je fanaticky pro tu válku.

          Nevím, já nemám ani FB ani VK abych to mohl sám vidět nějak průřezově, ale když se mrkneš na to FB video odkazované DF, tak to dává docela smysl.

  7. Co asi na Českém rozhlase neuslyšíte. Vítek má další zajímavé (ozdrojované) nedávné pořady, například: „Humanita na rozcestí: Americká měnová reforma či tibetská propaganda. Vzácná zlatá zrnka informací“ :-).

    1. Nevyžiadaná reklama na zdroj kremeľskej propagandy Slobodný vysierač.:)

  8. Dřív než Rusko se položí jižní křídlo EU. S dvoucifernou inflací asi ECB záporné nebo extrémně nízké úroky neudrží a pokud je zvedne, půjde napřed Řecko s Itálií, následně pak Španělsko a asi i Francie hospodářsky do kytek.

    1. A co presne to bude znamenat? On krach statu neni, jako kdyz k Frantovi zaskakne exekutor vybilit mu barak.

      1. Už jsem se tady na to ptal, co přesně obnáší „krach státu“.

        Bylo mi nahrubo řečeno, že to představuje hlavně neschopnost státu, platit své finanční závazky. Nic víc jsem se nedověděl – a věděl bych to docela rád.
        Protože jen podle tohoto kritéria, pak Řecko nezkrachovalo jen 2x, jak bylo oficiálně uváděno, ale nejméně 8x.

        1. Bankrot vskutku znamená neschopnost splácet – stačí i jedna splátka. Co se stane v případě, že stát přestane splácet dluh záleží na tom, kdo je věřitelem.

          Třeba v Japonsku jsou věřiteli z 90 procent dluh sami Japonci. Občané a firmy tam půjčují vlastní vládě. Pokud to vláda nebude schopna splácet, bude to znamenat třeba, že lidi přijdou o úspory na důchod a zařvou japonské banky, které ten dluh taky drží.

          V Řecku to bylo jiné. Tam nakupovaly (nezodpovědně) řecký dluh komerční banky a řecká insolvence je ohrožovala. Výsledkem všech restrukturalizací, balíčků a evropských záchran je, že teď Řecko dluží především Německu, Francii, Itálii a Španělsku. Došlo tedy k socializaci problému a kapitalisti si oddechli a mohli se pustit do jiného businessu. Zatím Řecko splácí vzorně, s růstem úrokových sazeb se uvidí. Co udělá Německo Řecku, až přestane splácet? Řešení bude jistě navýsost politické a prounijní … pardon, proevropské.

          Za normálních okolností by si prostě Řekové natiskli drachmy a mohlo to být dávno za námi. Tak se to ostatně dělalo celou dobu předtím – za roky 1975 – 2001 drachma vůči dolaru oslabila na desetinu.

      2. Podívejte se např. na Libanon. Stát, který má fatální problém půjčit si cizí měnu, si musí tisknout svojí, kterou ale logicky nikdo nechce, protože zítra jich bude zase mnohem více, než dneska. Vázne dovoz čehokoliv, protože není za co. Úspory jsou v háji, investoři se nehrnou, důvěra v místní ekonomiku je pryč, infrastruktura není udržována, o to méně investorů, celé se to cyklí do problémů.

        1. Nebyl by to sviňák moraváček-čecháček, aby si hned nerýpl, že :D

          Ale Mrs. Matragi se daří dobře, pravda? Takže s penězi a nejspíš ne malými, tam někteří až takový problém nemají.
          Sice si trochu stěžovala, že jak jim v bejrútském přístavu bouchnul ten ledek, tak že i jí to poničilo salón a dílny se spoustami velmi drahého, ručně tkaného materiálu, to zdůrazňovala.
          V té poslední, tuším loňské „reportáži“, co jsem zahlédl v rámci zpráv z nějaké přehlídky, už ale bylo všechno v cajku. V záběrech byl salón, modelky a lidi na ulici téměř bez náhubků, semtam jeden.

          V předloňských reportážích z toho rozmláceného bejrútského přístavu, bylo vidět fakt hodně obchodů, často i značkových. Měly vymlácené výlohy, ale díky tomu bylo vidět, že jsou nabité zbožím a lidi tam chodili. Venku vartovaly dvě místní gorily s kvérama, zřejmě ochrana před rabováním a rozdávaly vodu kolemjdoucím.
          Plnili by obchodníci ty obchody zbožím, kdyby jej nikdo nekupoval?

          Nebo tyhle problémy, tedy neschopnost nějak udržovat aspoň státní infrastrukturu, má pouze „státní správa“ Libanonu jako republiky, dá-li se to tak vůbec nazvat?
          Platí tam aspoň někdo z těch dolarových oligarchů daně? Nerozkrádají stát přímo oni a ten tomu není schopen čelit?
          Nemohlo to začít třeba tím, že si místní byznysmeni, po předchozích „nestabilitách“ prostě přesunuli své byznysy jinam?

          1. Libanon je zkorumpovana zeme, velmi nizke dane nezvladly financovat statni moloch, rana do vazu pak byly miliony priprchliku ze Syrie.

            1. Kurva, velmi nízké daně a zároveň korupce (státní správy), mi nějak nejdou k sobě.

              1. Proc? Zalozis firmu na cokoli a misto velkych dani sypes nekomu do kapsy. Tim padem nemas zadny kontroly, nepotrebujes fury papiru, povoleni, vzdelani… no neber to. Roky to tak fungovalo, nez prisli imigranti.

        2. Jenže Libanon nemá nic, co by nabídl do zahraničí, zato má Hezballáh a desítky procent syrských uprchlíků na krku.

          Normální evropský stát typu ČR, Řecka nebo Španělska má průmysl, vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, etablované dobré VŠ, nějaké nerostné zdroje (i kdyby jen ryby), zajímavou dopravní infrastrukturu, prostě kupu věcí ekonomicky zajímavých pro cizí investory.

          Takže když zbankrotuje, tak pro cizáky zároveň nesmírně zlevňuje průmysl, školy, pracovní síla, všechno zajímavé. Takže se tam nahrnou za levnotou, přivezou valuty, a tak to jede tak dlouho, dokud se ten stát zase nezvedne.

          Pokud samozřejmě nemá Euro, protože v tom případě se nezlevní ani kdyby byl 10x zbankrotovnaný. A jsme u jádra pudla.

      3. Krach státu, to je na traktát. Jen v krátkosti – neschopnost pokrýt mandatorní výdaje, t.j. penze, sociální dávky, výplaty státních zaměstnanců. Dále krachy finančních institucí, které mají nakoupeny dluhopisy daného státu. Především penzijních fondů – např. německých nebo holandských. Anžto penzijní fondy jsou povinny investovat konzervativně, t.j. přednostně do státních dluhopisů :-) Dále pak domino-efekt, banky, spořitelny, pojišťovny, burzy. V případě ekonomiky zvíci Řecka to šlo nějak ustát tiskem peněz (díky tomu máme dnes dvoucifernou inflaci), v případě ekonomiky o rozměru Itálie to nepůjde ustát ani náhodou. Nevyhnutelně přijde krach Eura, devalvace nových národních měn a razantní pokles životní úrovně v postižených státech.
        Samozřejmě, pokud Německo, Nizozemí, Skandinávie usoudí, že je třeba jih zachránit, proběhnou mohutné fiskální transfery a chudoba se rozprostře rovnoměrně. Jako u nás za socialismu. Moc této variantě ale nevěřím.

    2. No a Afričania vraj začnú mať o 30 dní dilemu čo dáť do hrnca alebo na panvicu – tento vývoj načrtol bývalý premiér beninu L.Zinsou 12.marca na pôde diskusného klubu Cercle des Nouveaux Mondes v Paríži.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017