Petice k registraci hnutí Referendum AAR

Featured Image

Děkuji všem, kteří se připojili k petici k registraci Hnutí referendum o Evropské unii.

Podle sdělení zmocněnce petičního výboru se do pátku minulého týdne celkem podařilo shromáždit 1500 podpisů, což je o 500 podpisů více, než požaduje zákon, a žádost o registraci byla podána na ministerstvo.

Z pochopitelných důvodů nelze určit, kolik podpisů bylo od čtenářů D-F, ale protože přípravný výbor hnutí avizoval už před spuštěním celé akce, že jsou schopni sehnat si 1000 podpisů sami, odhaduji, že náš podíl je právě těch 500.

Každopádně pátek minulého týdne musel být pro mosteckou poštu pamětihodným dnem. Zmocněnec petičního výboru p. Matějka se zmohl pouze na konstatování, že to byl mazec. Dále později napsal, že děkuje a zejména pošťákovi.

Pozitivní je, že se i v tomto případě potvrdila česká akční konstanta, kterou jsem zmínil zde a definoval ji tak, že na jednoho člověka, který jedná, připadá dvacet lidí, kteří jenom mluví. Článek o petici přečetlo do úterý večer 12.000 lidí, dorazilo 500 podpisů, což odpovídá české akční konstantě v hodnotě 24.

Se zpožděním jsem si přečetl i diskusi k článku, která mi obsahově připadala předvídatelná a naprosto v intencích tohoto webu. Nejvíce výstižným jsem shledal komentář, kterým blíže neurčený diskutující dával najevo, že se mu nechce platit 16 Kč České poště a raději si vsadí Sportku u pana Kellnera a místo o svobodné zemi bude snít o tom, jak z něj bude ten vymydlený miliardář z televize. Tak to prostě je a tak je to správně. Všechno má svoji cenu a czexit taky. Zatím jeho hodnota není velká, ale roste a uvidíme, jak si povede na trhu dál.

Reagoval bych pouze na jeden argument, a tím je tříštění sil. Síly se netříští, síly již jsou roztříštěné. Pobíhají tu lidé a skupinky jednotlivců, mají nějaké plány v hlavě, hledají spojence v prostoru a iniciativy jako tato tyto útržky pomáhají slepit. Osobně bych byl rád, kdyby takových iniciativ existovalo paralelně třeba deset, protože by pak každá z důvodu konkurence musela vyvinout vlastní strategii a vyhrála by ta nejlepší.

Všem, kdo neváhali zvednout zadel a zapojit se do akce ze srdce děkuji. Nespoléhali jsme na to, „že to nějak dopadne“ nebo že to za nás udělá někdo jiný. Něco jsme pomohli zasadit, možná z toho něco vyroste, možná taky ne, možná z toho vyroste něco jiného, než na co jsme zprvu mysleli – ale sázeli jsme, zatímco jiní hnípali u pivní limonády a buřtů ze sójového europrasete.

Takže děkuji. Tohle je to, proč jsme tady.

Jsou před námi další výzvy, jako je třeba tahle.

 


04.04.2017 D-FENS


Související články:


12345 (83x známkováno, průměr: 1,48 z 5)
11 153x přečteno
Updatováno: 4.4.2017 — 22:55

Reklama

D-FENS © 2017