Pan Ťau se vrací

Featured Image

Tak se prý pan Ťuk nechal slyšet, že začal řešit podvod s emisemi u WV a že se bude svolávat do servisů. No to se mi ulevilo. Už jsem myslel, že mi můj lidový vágen bude chrllit ty hnusné emise pořád a já, dokud štastně jednou neumřu, ani nebudu vědět, že něco chrllil, nebo že dokonce nad limit.

Všichni tak nějak tušíme, že většina údajů o spotřebě a emisích platí jen když fouká vítr do zad, když v autě sedí jenom čtyřicetikilová Bárbína, jsou přehuštěné gumy a jede se po rovině devadesátkou na pětku. Osobně jsou mi čísla tohoto typu u prdele, když všechny mé rodinné auta za posledních třicet let let, žraly  (já vím že všechna rodinná auta žrala je správně),   takže vsechny žraly nějak kolem sedmi osmi litrů podle toho jak jsme jezdili. Mluvíme o flotile počínající stopětkou, konče rodinným úsporným VW dnes.

Mému ekologickému uvědomění bylo učiněno zadost, když se přestalo srát do benzínu olovo, zateplil jsem si barák, naistaloval si solární panely, nechal předělat vágen na CNG. To vše bez dotací a s tím, že na pár ťoknutí do kalkulačky bylo zřejmé, co se vyplatí a co ne.  Dospíval jsem v době, kdy bolševik tvrdil, že budoucnost je rudá. Všichni jsme kývali jakože ano, každý si ale doma dělal podle selského rozumu. Ve výsledku jsme všichni měli alespoň slušné bydlení, když jinak nic moc.
A teď to tu máme po krátké době zmařených nadějí jinak, více, lépe, a radostněji soudruzi. Budoucnost je prý zelená. Pan Ťik asi cítí, že tu by šly na kauze VW nabrat politické body. On je prostě ťák akční.  Už týden nevyzvracel nic o mýtných branách které nikdo normální nechce, o likvidačních pokutách na silnici, nic o řízení ministerstva jako firmy. Ťo muselo být k nevydržení o sobě týden neslyšet. Ťo by ani Goebbels nerozdýchal. A ejhle, příležitost. Pšouk CO2 sem, pšouk CO2 tam, pozór, NOX. A ta správně uvědomnělá část populace na toto slyší. Mladí voliči, statostlivé matky, pologramotní studenti humanitních oborů a znudění mediálně zmasakrovaní důchodci. Jen aby si mimísek nedýchnul toho zlého oxidu uhličitého. Tedy mimo okamžiky, kdy se mu krká po jemně syceném Evianu.

Já bych si raději poslechl od pana ministra o tom, kdy konečně pojedu z Hradce do Olomouce po dálnici, nebo z Prahy do do Žiliny vlakem za dvě hodiny. Bohužel to spíše vypadá, že pan Ťap si myslí, že to, co poslední dobou ventiluje do médií někoho zajímá, někdo to chce, někdo to potřebuje, či mu za to dokonce někdo bude vděčný.

Co že se změní když prosadí svolávání aut ve výše nalinkovaném článku? Má pan Ťop v rukávu nějaké technologické eso, které kouzelným mávnutím automechanikova klíče ty emise zmenší? Fuckt ne? Nebude to o tom, že někdo přepíše v papírech kolik to nově fouká, aby se to třeba zpoplatnilo? Na to se musí svolávat do servisů?
Jestli tak nějak řídil i podnik Skanska tak se není co divit, že máme pořád tak kvalitní levné dálnice a že se staví tak rychle. Možná by už měl přestat s mediálními masturbacemi a dělat něco, co by pro daňového poplatníka bylo užitečné.

Buďme ale pozitivní soudruzi a mysleme tak nějak politicky. Kdyby se přeložily výplody naší politické scény do Arabštiny, Perštiny, Urdu, Paštu, Svahili a rozdávaly tam, kde te v těchto jazycích modlí, tak možná na hranicích ušeříme za ostnatý drát. Přijde mi, že budoucnoust Česka nebude ani rudá, ani zelená, ale hnědá, měkká a nebude vonět. Snad se mýlím.


28.09.2015 Neznámý vojín
 


Související články:


12345 (6x známkováno, průměr: 1,67 z 5)
1 161x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017