O 65 miliardách eur na „boj s inflací“ a nenávistném rusáctví aneb jak starosta Šolc bojoval za Ukrajinu - zpět na článek

Počet komentářů: 804

 1. K těm katastrofickým rusofilním blbinám už jsem se vyjadřoval u minulých článků, tady jen tři upřesnění, maximálně simplifikovaná, odborník zapláče, ale pro laiky dobré dost.

  Ekonomické ukazatele mají obrovskou setrvačnost. Efekt navýšení úrokových sazeb nelze poznat do půl roku.

  Nadbytek peněz v ekonomice, vzniklý umělým udržováním sazeb dole v předešlých letech + covidovým sypáním peněz do zmražené ekonomiky, nelze vyřešit zvýšením sazeb ad absurdum, to je něco podobného, jako pomoci člověku přejetému autem tím, že ho přejedeme ještě jednou při couvání. Nejméně špatným řešením při fiat měně je mírné zvýšení sazeb, trpělivost a přestat sypat a mrazit. Dlouhodobě rozumnější je toto v budoucnu nezpůsobovat.

  Inflaci vzniklou zvýšením ceny energie tím, že zmizel levný dodavatel (nabídkovou inflaci), je blbost kompenzovat úrokovými sazbami. Ceny prostě poskočí.

  Ševče, drž se svého kopyta.

  1. Jasně, obrovskou setrvačnost. Ale na cenách je to vidět hned, rozumbrado. :-D

   1. Viz předposlední řádek, poslední věta.

  2. Nejsem odbornik pres finance a ani si na to nehraju. Jen nerozumim jednomu: odbornici koncem unora peli unisono, ze Rusko pujde do sracek, tri sta rublu za dolar a tak. Dneska ma Rusko mensi inflaci, nez Cesko. Jak je to mozne? Da se pak verit tem odbornikum? Nebo je na to vysvetleni stylem ‚nojo, no, ale pockej tejden/mesic/rok/stoleti a uvidis, ze jsme meli pravdu‘?

   1. Ty se ptáš racionálně, tedy úplně špatně! Takto se ptají jen proruští trolové.

    Tady se přeci vzájemně ujišťujeme, že máme správné myšlení, ideologie, evropské a západní hodnoty!

    1. To je muj vecnej problem, a mel jsem s tim trable uz od kolibky, jakmile mne nekdo zacne ujistovat o nejake jedine pravde, hned se v tom zacnu stourat a hledat logiku. Co jen si se mnou moje verici babicka uzila.

     1. No, tak si zapamatuj, že Rusko jde do sraček, a basta fidli. Nějaká data, fakta, čísla to jen kazí a dělají v tom nepořádek.

      Když fakta nepotvrzují správné názory, tím hůř pro fakta.

     2. to sysop, jesterka :-))))

     3. S tou pravdou to mám stejně, jen babičku jsem měl trochu z ruky. Zato fyzikářka ve škole pravila, že jí sice nic jiného nezbývá, ale nejraději by mi na vízo za 1 nedala, protože vždycky když se ráno vzbudila a uvědomila si, že mě má mít ten den na fyziku, udělalo se jí zle. S matikářkou to bylo v pohodě, jenže ta byla oproti té staré ochechuli moc pěkná.
      Jinak s tou finanční odborností bych si nedělal starost. Mezi ty skutečné se tuším už neprotlačíme https://www.youtube.com/watch?v=fvk8cQsKJ1E a ostatní skončí v tomto měnovém systému zákonitě v hajzlu, resp. v dluzích a bídě. Nejspíš i ten Rus, pokud v tom VVP jede taky jen jako poskok ChM.

      1. skutečné odborníky

     4. to Sysop:
      to je asi pravda, pak je otázka, koho akceptuješ za experta. Obecně vnímám dlouhodobě, že toto označení si přivlastňuje kde kdo.
      Pravdou taky je, že Rusové nejsou blbí a udělali řadu protiopatření, což se dalo čekat a expert by to predikoval. Konkrétně jejich regulátor (Banka) má dost dobré vedení.
      To, co tuším, že situace tam není lepší než před únorem (2022, abychom si rozuměli, týpkové tvého typu občas prý vzývají i ten první u nás).
      Já taky nejsem expert. Nicméně už měsíce tady čtu tu jednu vaši pravdu, jak to mají Rusáci v paži a jak to zvládnou levou zadní, se svými skvělými zbraněmi, nasazením, taktikou i strategií. A pak musí povolat starý mazáky ještě z Afgu, protože jejich slavná profesionální armáda dostává tak nějak na frak. A hned po statisících.
      Ono je to s tou jedinou pravdou tak nějak dvousečné.

   2. Relativně slušná odpověď je zde
    https://www.tydenikhrot.cz/clanek/proc-rusky-rubl-posilil-duvody-kurz-sankce-ruska-ekonomika

    Ale jo, počkej dva roky a uvidíš.

    1. Jo, jsem si poměrně jistý, že za dva roky určitě něco uvidíme. Pokud do té doby všichni neumřeme. :-D

  3. Dissenter 21.9.2022 v 23:20

   Když jsem četl komentáře vysvětlující, jak se Zeman pomstil národu jmenováním nevhodného guvernéra ČNB, nevěřil jsem svým očím, nicméně jsem se cítil osamocen.
   Je tu ještě někdo třetí?

   Protože jste zmínil pláč odborníkův, dovolím si přidat laickou poznámku, respektive otázku.
   Lze říci, že současná inflace je způsobena růstem státního dluhu. Souvisí růst státního dluhu s úvěrovou sazbou ČNB opravdu tak úzce? Berou zoufale populistické vlády při půjčování peněz opravdu ohled na jejich cenu? (Zde by bylo možno namítnout, že někdy ano, jak ukázala bývalá ministryně financí, ale to považuji za výjimku.)

  1. Hádej.

   1. Štve mě to, protože jsem tam napsal obsáhlý překlad, kde jsem rozebral na atomy Challengerovy lži o té studii RANDu. A nenapadlo mě, že celý článek i s diskusí bude potichu zmizen, takže jsem si to neuložil.

    A to jsem si zrovna říkal, že lživé a manipulativní překlady té RAND studie jsou mezi našimi rusofilními přáteli nejnovější móda, takže bych to mohl vylepšit a vydat jako samostatný článek.

    1. Nech to dozrát.

    2. mrcasik

     „lživé a manipulativní od rusofilních přátel“… ty fakt dneska perlíš… zkus si pustit ČT, TV Hovna nebo CNN nejprímovnější… to by s tebou asi seklo… nebo ne?, myslel jsi to jinak?… asi jako když se loupežný vrah rozčiluje, že mu v sámošce vo korunu špatně vrátili

     1. Tu 3. mám v seznamu jak CNN Prima Hnus.

    3. studia řiká, že lifrovat tam zbraně dopadne blbě, áááno? proto tam lifrujou dál zbraně a už i vojáky (jakožto že prej žoldáky)?

     a co jako? to že je někde napsaný, že dělají blbost, snad nějaký vymaštěnce eště někdy vodradilo vod toho, v tom pokračovat?

     se podivé na pětidemolicu, té řikají úplně všichni, že to tady vedou do bankrotu…sere je to? voni si s kamarádama nahrabou a na zbytek srát

     1. Studie říkala, že válka na Ukrajině je nežádoucí a byla by to prohra USA. Totéž říkal generál Ben Hodges, který kvůli tomu výslovně blokoval Javeliny.

      Tentýž Ben Hodges, který dnes horuje za co nejvíce dodávek zbraní Ukrajině a vykopání ruských okupantů nazpátek odkud přišli.

      USA tu válku nechtěly a její vypuknutí braly jako svou politickou porážku a poškození své kredibility u ostatních spojenců – ale když už ji od Ruska dostaly, hrají s kartami které mají, a hodlají svou kredibilitu u ostatních spojenců zachránit.

      1. a proto to k tomu dotlačili, makes sense :o)

       slyšel opakovaně Doníka – za něj by se něco takovýho nestalo!

       1. Dotlačili? Jakpak? Co udělaly USA v předvečer invaze jinak, než po všechny léta předtím?

        Ukrajina neměla šanci vstoupit do NATO – to bylo oficiální.
        Biden neeskaloval proti Rusku, naopak se stahoval odkud mohl.
        Vzájemné přestřelky separátů a ZSU se až do 22.2. držely na v průměru stejné intenzitě (a 50/50 na obou stranách linie.)

        Víš, tím, že něco prohlásíš („dotlačili, museli“) se z toho ještě nestává pravda :o)

        1. máš hodně krátkou paměť, co? že tak rychle zapomněl to chřestění zbraněma, neustávající prohlášení západních politikounů, jaká je RF jenom vonuca, co bude tančit podle toho, jak pískají, a v neposlední řadě to asi dvoutýdenní obdenní bidetovo prorokování jak teď už ale fakt zaútočijou :D

         1. Not to mention – osmiletá genocida na Ukrajině, a příprava k dalšímu kolu občanské války, aktivně pracující biolaboratoře, a pár dalších nepodstatných drobností.

          1. re: Ještěrka

           Nevím, jak to bylo s těmi biolaboratořemi, ale řekněme, že tam biolaboratoře byly. Je výzkum z cizí účastí důvodem pro použití síly?

          2. Výzkum spočívající v rozšiřování uměle vyrobených infekčních agens mezi populaci zkorumpované země, zamýšlených pro budoucí použití v bakteriologické válce je důvodem pro leccos… Použití síly je v takovém případě zcela na místě.

          3. Tento narativ o laboratořích coby biozbraních oficiálně vyvrátili i samotní ruští mikrobiologové, kteří totiž v těch laboratořích pracovali. Celý ten program laboratoří postavených USA měl totiž po desetiletí sídlo v, ehm, Moskvě, a ruští akademici v nich pracovali.

          4. to Jan Mrcasik:
           nyní to bude legen-wait for it- dary.
           Jesterka ti totiž poskytne nějaké podklady pro svá tvrzení.
           Já je z ní mámil poslední dvě hodiny a nic, nicméně ty jsi respektovaný autor, který si snad toto vyčká.

          5. Jo jo, taky se na ty první konečně argumenty od Jesterky těším :)

          6. Pěkně jsi se dneska zahnízdíl:-)

          7. Jan Mrcasík: A proto Joe Biden oficiálně a veřejně prozradil, že biozbraně vyvíjeli v biolaboratořích na Ukrajině. A zřejmě, podle Jana Mrcasíka v nich nechali pracovat Kreml. Ty vole, co já se všechno nedozvím!

           Jan Biden je poměrně znalec Ukrajiny. Jeho rodina tam poměrně dlouho tuneluje.

          8. Jistě tedy ještěrko dokážeš doložit, kdy, kde a jak konkrétně to podle tebe řekl.

           Budu marně čekat.

         2. Behemot: nevím, co znamená „chřestění zbraněma“, ale jedinej, kdo s nima vlezl na území cizího státu byl Rusák. Nebo to jste už zapomněl Vy?

          1. Chřestění zbraněma může být důvodem pro použití síly, pokud má charakter hrozby silou vůči jinému státu (konkrétní bezprávé ohrožení, protože jinak by bylo možno považovat za sebeobranu v některých oblastech většinu politických projevů).

          2. LWG: tak jistě, ale bavíme se přece o Ukrajině a nejspíš mi manévry ukrajinské pěchoty na hranici s Ruskem unikli…

          3. fatdwi: Takže není pravdou, že Američan vlezl se zbraněmi na území cizího státu, jako je Afghánistán, Írák, Libye a nasčetně dalších? Nebo to jste už zapomněl vy?

          4. Jesterka: jsem zapomněl, že kvičíte ještě víc než Behemot:-) Relevanci k Ukrajině to má přesně jakou? Mění to něco na tom, že Rusák je agresor, nalezlej v cizí zemi?

          5. Všichni se tu ohánějí mezinárodním právem a jeho údajným „bezprecedentním“ a „flagrantním“ porušením. Zároveň velmi rádi zapomínají, že mezi prameny MP patří zvyky a obyčeje. Takže pokud libovolná země zavede z pozice síly zvyk, že bez autorizace RB OSN a proti zásadám Charty OSN naleze do cizí země, tak se pak nemůže ohrazovat proti tomu, když jiná země bez autorizace RB OSN a proti zásadám Charty OSN udělá to samé.
           A abychom nechodili moc daleko – jakým právem okupují Turci severní Kypr? To nejsou agresoři nalezlí v cizí zemi, a priori v členském státu EU?

          6. Jest ovšem rozdíl mezi „nalezením“ a „anektováním“. Drobný detail, který tu nevím proč nějak stále zaniká.

        2. Uplne pro zacatek postaci, kdyz mi povis, jak presne Ukrajina plnila Minske dohody, za dohledu Nemecka a Francie. Na tom se muzeme odpichnout.

         1. Sysop: to jako fakt jsou minske dohody casus belli? Takže ten Ada měl pravdu? Hmm…

          1. To jsem prece nepsal. Chci z tohoto bodu vyjit, abychom se tedy podivali, co presne udelala Ukrajina pro to, aby se obavy z valecneho konfliktu rozplynuly. A predpokladam, ze mi nikdo nebude tvrdit, ze to podepsali pod namirenymi AKcky Nemcu a Francouzu, protoze to prece pro Ukrajinu nebylo vyhodne.

          2. Sysop: jo jo, takže měl. Co udělali Češi pro to, aby odvrátili válku? Nic, utlačovali a tak holt Ada musel přijít, byla to prostě naše chyba, jasný.

          3. Ale my tady neresime ani Jemen, ani ceske Sudety, ani Taiwan, ani Kosovo. Bavime se o valce na Ukrajine.

          4. Sysop: chápu, že se Ti směr diskuse nelíbí, protože Ti boří bábovičky, ale zatím jsi neřekl vůbec nic, co by jakkoliv omluvilo Ruskou přítomnost na Ukrajině. K tomu Ti jen ukazuju, že úplně stejně bys měl hodnotit de facto stejnou situaci, kdy nás zabral Ada – díval ses na ten článek o němčině v ČR? Perex toho článku by se dal použít 25.2. na lžidnesu.

           Není-li možné omluvit Hitlera u nás, není ani možné omlouvat Rusáka na Ukrajině. Jestli se nějaká menšina cítí utlačovaná nedává nárok cizí zemi zahájit válku, to prostě není casus belli ani v té největší fantazii (proto tomu taky Rusák neříká válka, ale po vzoru západu „denacifikační operace“).

           Jinak bychom taky mohli říct, že se může Polák klidně stavit zas, stačí vřeštět, že tady utlačujem jejich krajany. Jestli a jak moc je to pravda? To je přece jedno, to právo je na jejich straně.

           Ale klidně mi tu selektivní slepotu zkus objasnit.

          5. Jinak, jen tak naokraj a mimo tema – ano, Cesi udelali uplny hovno a misto federace se Slovaky si meli udelat federaci v ramci Cech, Moravy a Slezska. V Cechach pak Sudety. Mohlo to fungovat jako ve Svycarsku, nebo Nemecku a mohl byt klid. Druhou valku by to asi nezastavilo, ale vyresilo by to dost problemu pred ni a po ni. Zabrani Sudet byla jen prvni faze zabrani Ceskoslovenska, to je jasne. Ale ta ruzna utrpeni lidi, at uz Cechu, Madaru, nebo Polaku, ci Nemcu, mohla byt mensi. Ono se porad o Sudetech mluvi jen ve smyslu Nemcu, ale tech byla v Ceskoslovensku jen polovina mensin.

          6. Sysop: Sudetští Němci ovšem neměli v úmyslu mírově soužít s Čechy. Jejich požadavky, záměrně přehnané na velikou míru, Češi splnili. Sudetským Němcům nešlo o mírové soužití, ale o připojení k Hitlerovi, a chtěli se o to zasloužit.

           Jinak řečeno, Češi mohli účinně udělat jen to (což neudělali), že by je včas chytli za límec a přehodili přes hranice se slovy: Už se do Československa nevracaj!

          7. Jenze to jsi az v polovine 30. let, navic to beres stylem ‚Cesi veri Okamurovi, tak se nesmi divit‘. Ale oni ne vsichni poslouchali onoho dodnes cestneho obcana mesta Liberce. Ten problem byl zalozen uz v polovine 19. stoleti, kdy narodovci zacali najnovat svoje predstavy, ktere jim pak ponekud posramotil Windish-Grätz.

           Takova narodovecka hulakani tu mas dodnes, od Moravanu, pres nejakou partu, ktera si cestou z hospody po fotbale vzpomene, ze maji udajne v krvi krome chlastu i par kapek nejake krve. Dneska ti za to ale nikdo nepujde plnit ulice, protoze nema motivaci, jako napriklad bidu, utlak, strach…

           Jak jsem napsal – tohle se melo resit federaci pri vzniku republiky. Spojili jsme se se Slovaky, kteri se na nas pak dvakrat vysrali, vystavba jejich prumyslu nas stala ranec a nikdy, ani zdaleka, se nevyrovnali hospodarsky Sudetakum. Podle mne to proste byla chyba, ale hledat konkretniho vinika neni mozne. Jako u rozvodu. V podstate to ve vetsine pripadu posrali oba.

          8. Sysop: Neměli jsme sem Němce historicky vůbec zvát. To byla ta chyba.

           Němci zase zjistí, co znamená pozvat si tam Turky a muslimy.

          9. Za Premyslovcu kdo sel okolo, vzal si, co se mu libilo. Ridce osidlena hranice nebyla udrzitelna. Pozvani Nemcu bylo spravne, tim se zajistilo, ze nas nekdo neschlamstnul. V podstate nebyt Bile Hory, mohlo to i dal byt fajn.

           Nemci byli dobri hospodari, jak v zemedelstvi, tak v prumyslu, hodne chudych Cechu u nich naslo praci. Ciste ekonomicky a politicky to bylo rozhodnuti spravne.

           Jina vec ovsem byl nacionalismus, vecny to problem vsude. Par debilu ti dokaze rozesrat fungujici zemi. Ne vsichni Nemci byli v NSDAP, dokonce mala mensina, presto rozjeli druhou valku. Podobne s naslouchaci Henleina, kterych bylo par, ale dokazali zblbnout, nebo zastrasit i ty, kteri meli politiku fpici.

           No a nakonec, samozrejme, ze slo o prachy. Kdyz Ceskoslovensko zakazalo sudetskym Nemcum nemecke obcanstvi, ale potom se Nemecko zacalo hospodarsky matorit, zatimco u nas byla krize dal, tak samozrejme, ze Sudetaci chteli nemecke vyhody. Ja taky chci mit nemecky plat, nemecke socialni a zdravotni zajisteni, ale pritom ziju a chci zit v Cesku. Taky me maji hoti pres plot?

          10. Já chci stonásobek německého platu, a zároveň nejlepší sociální a zdravotní zajistění. A to žiji v USA. Chtít se může cokoli.

          11. Ale ja mam, co jsem chtel. Mam prijem na urovni 2% nejvyssich nemeckych mezd. Slusne firemni auto, telefon, pocitac, nemecke prispevky na deti, v podstate z toho, co Nemecko nabizi, mam vse. Nepotrebuju vic.

          12. Sysop: A chceš se připojit coby Němec pod vedení současného německého führera a získat německé občanství? Protože ekonomická situace a národní cítění mohou, ale nemusejí jít ruku v ruce.

          13. Tak jednak ja nejsem fanda sjednocovani, naopak jsem fanda co nejvetsi autonomie. Tedy spis by otazka mela znit, jestli bych treba byl za to, aby Sumava byl nejaky samospravni celek. Odpoved – nevidim v tom smysl. Druhak, o nemecke obcanstvi nestojim. Dokud to funguje tak, jak to ted funguje, tak beru vyhody, ale nemecka buzerace na mne nemuze. Pokud se pracovni trh posere a pravidla se zmeni, muzu o tom uvazovat. Ale zatim to nema pro mne smysl. Krome toho, nase vlada je ovladana jak Nemeckem, tak USA, coz je v Nemecku stejne, takze z deste pod okap.

          14. Re: Jesterka22.9.2022 v 9:42

           Srovnavat Sudetaka s Turkem a slimakem chce ale hodne fantazie. Ja to vidim, jak v Nemecku Turci a slimaci ‚pracuji‘. Blbost Nemcu, dobre jim tak.

          15. Co som videl za ten cas, co som tu (12 rokov), prva generacia tureckych gasterbeiterov (co prisli sem koncom 60. rokov) a este druha (ich deti v 70. rokoch) makala a maka ako fretky, aj dosiahla slusne postavenie v ramci nemeckej spolocnosti..

           Jaj a vraj slovensky minister financii (trnavsky kreten) slubuje podobne pridavky na deti ako tu.. len tomu akosi neverim :-)

          16. To neda ani Cesko. Tusim ted je to 219 euro na dite, nebo kolik. Chodi to manzelce, ja to neresim.

           Staci srovnat generace Turku v Nemecku a Vietnamcu v Cesku. Ti Vietnamci jsou u nas prakticky polovicni dobu, pritom si vybudovali hodne obchodu, kde je i nejaka vyroba, nebo aspon restaurace. Turci v Nemecku zase autobazary, kebaby,… potud srovnatelne. Ale vietnamsky decka umej perfektne cesky a co vim, tak se i docela dobre uci. To v Nemecku mam o Turcich zpravy jine.

          17. Nasa generacia tureckych Nemcov je este v pohode.. ale mladsie su problem, zhyckani nemeckym socialnym systemom a korektnostou.

          18. Vsak jo, myslel jsem to stejne, mam taky uz par krizku na krku.

          19. @Sysop
           A co se vrátit o 10 let z5?
           Opravdu se občanům Doněcké a Luhanské oblasti vyplatilo, místo čumění na Euro 2012 a brblání jak je v Rusku všechno fajn a nadávání na korupci a prezidenta co si ho sami zvolili, to odtrhnutí od fašistické Ukrajiny?
           A následných 8 let chaosu bez konce?
           Kecy o zákazu ruštiny vynechte…

          20. to dachsmeister

           jak to máme vědět?… nechceš se zeptat jich?… tobě by prospěl zákaz češtiny… aspoň dočasně jako detoxikace… rozumprde

          21. Preco su to kecy? V Kyjeve to vrelo a protiruske vyhlasenia vratane Timosenkovej atomoviek na mensinu na UA uzemi boli na dennom poriadku. Mimochodom sa vtedy ozval aj Orban, ze mu tam idu proti Madarom. Sceny z UA parlamentu a hlasovanie pod vyhrazkami to su tiez kecy?
           Ja som pocul sice aj inu teoriu o tom ako to tam vzniklo a naradnostny konflikt bol iba zastupnym problemom ktorym sa to uviedlo do chodu ale nikto netusi co je na tom pravdy.

          22. to semancko

           viděl jsem video jak nastoupila tlupa nácků v kožených bundách v kyjevě do kanclu ředitele nějaký televize… dali mu přes držku a podepsat rezignaci… ochranka neudělala nic…

           to samý v bleděmodrým (teda modrožlutým) v kanclu státního zastupitelství… prokurátor dostal vod stejných týpků přes držku a přítomná policie se dívala jinam

           ukrajinskej net je těchto videí plnej… teda byl na jaře, teď nevím jestli to promazali

          23. Odtrhnout se chtěly 2 % obyvatel Donbasu – tolik byla podle vzpomínek „opolčenců“ bojová i týlová podpora místních. Těch 98 % ostatních k tomu přišlo jako slepí k houslím. Jako vždycky.

           Kdyby v Praze najednou partička magorů s kulomety a RPG ovládla pár policejních stanic a vyhlásila si samovládu, také jim půjdu z cesty a nebudu si koledovat o potíže.

           Problém vždy je vyhodnocení, zda je lepší utéct i za cenu ztráty veškerého nemovitého majetku a kariéry, nebo zda se to nějak přežene. Kdo to vyhodnotil špatně, toho naverbovali z ulice a teď sedí v zákopu u Chersonu a modlí se.

          24. Jenom 2 %? Ale to hlásila ukrajinská TV, že? ;-)

          25. Kyjev pracoval na tom, aby obyvatelé Donbasu, kteří nesouhlasí s vlastní genocidou, poněkud ubývaly. Kdyby Rusové nechali Kyjev ještě tak rok dva pracovat, tak ta 2 % budou pravdivý údaj.

          26. Chtěla jsi spíříct měsíc, či dva, ni?
           Protože poblíž DLR bylo v Únoru shromážděno 100 000 vojáků útočných vojsk ukro-nácků. Za měsíc by tak z DLR a LLR nezbylo vůbec nic, počet mrtvých obyvatel tak 90%. A valilo by se to dál přes ruskou hranici.
           Nevím proč se na reálnou situaci v tom Únoru pořád zapomíná.

          27. Ne Romane, to hlásali sami separáti. Každý se snaží pomluvit protivníka a vychválit sebe. To je podstata propagandy. Jen naprostý hlupák tedy nekriticky věří tomu, když *jakákoli* strana bez zatraceně pádných důkazů pomlouvá protivníka nebo chválí sebe.

           Oproti tomu pokud se některá strana prokecne tím, co pro ni není k chlubení a je jí to spíše k újmě, potom se dá věřit, že se to daleko spíše blíží pravdě.

         2. V Minských dohodách Ukrajina přijala možnost ozbrojené intervence pro případ jejich porušení? Pokud ne, potom nevím o tom, kdy se změnilo mezinárodní právo tak, že sankcí za neplnění mezinárodní smlouvy je vojenský zásah.

          1. Panove, ja tady nevytvarim zadny osli mustek k tomu, ze to je pricinou ruske invaze. Jen mi prijde, ze je to ferovy bod, kdy se setkaly obe strany sporu, tedy Ukrajina a Separatiste, za mezinarodniho dohledu tri velkych zemi, a dohodli se na dalsim postupu.

           Pokud tedy tento postup byl Ukrajinou dodrzen, pak muzeme postupovat dal a hledat, jaka zaminka k invazi tedy byla.

           Cili, dodrzela Ukrajina to, k cemu se zavazala? Protoze Separatiste i Ukrajinci ve znacne mire dodrzeli klidn zbrani i odsun velkorazovych zbrani. Dalsim dohodnutym krokem bylo referendum. A s nim to dopadlo jak?

          2. Děláš chybu.

           Vyšla bych z příčiny: Majdan 2014 a následná občanská osmiletá válka spojená s genocidami a vyvražďováním „moskalů“. Minské dohody byl pokus to vyřešil mírovou cestou. Vinou Západu, který na to pekl, a vinou Ukrajinců, kteří na to pekli – se oba pokusy nezdařily.

           V únoru pak Kyjev a oligarchové shromáždili drtivou většinu vojsk na východě Ukrajiny s tím, že konečně genocidu východních Ukrajinců dokončí do čista i s holokaustem obyvatel. Západu to bylo u prdele.

           Do toho příprava na vojenské základy NATO a biolaboratoře na vývoj bakteriologických zbraní. Vše připravováno pro ohrožení bezpečnosti Ruska. Obé bylo označováno za konspirační teorie, pak to prokecl Joe Biden sám, že to tam měli přímo ve veřejném projevu. Holt, dát senila na místo prezidenta má své nevýhody.

           Rusko tedy udělalo to samé, co USA v případě Kuby – chystalo se tam vlítnout.

           Chtěla bych ale moralisty ubezpečit, že Česká republika zákeřně okupovala Afghánistán, bombardovala Srby nebo pomáhali Francouzům okupovat Mali. Jinak řečeno, Česká republika má několikrát větší máslo na hlavě než ti Rusové.

          3. Stran toho mlecneho tuku – Rusko muze vycistenim Ukrajiny aspon neco ziskat. I ztratit. Kdezto my jsme v Mali i Afganu pouze ztratili. Kdo je tu vic za blbce?

          4. „…Česká republika má několikrát větší máslo na hlavě…“
           – – –
           A proto je třeba tam příští rok vhodit pana GDPR:

           https://youtu.be/HhBuE3VdyZg?t=113

           :OD

          5. Kdepak, soudruh general jede vlastni linii. Pro mne je nevolitelnej. Diky svemu slizkemu klickovani a karierni dravosti je tam, kde je. Ale z moralniho hlediska odpad. Ani na primou otazku neumi odpovedet a radeji polozi svoji otazku. Typicky zpusob vytvoreni konfliktu i v debate.

          6. Sysop: Nikoli. Prostě se jen přímou otázkou poukázalo na to, že Česká republika, přesněji někteří bojovníci proti Rusku, si hrají na moralisty, ale nemají na to žádné morální právo.

           Dokud se jasně neodsoudí agresivní vpády ČR na cizí území, kterých je více než provedlo Rusko, není co řešit po morální stránce.

           A samozřejmě, že ČR je blbec. Protože si podřezává pod sebou větev jen proto, aby nějaký Vystrčil nebo Zeman nebo jiný potentát dostal pochvalu za chování, které poškozuje ČR. V Kábulu se bojuje za Prahu.

          7. Re: Jesterka22.9.2022 v 10:03

           Vpady NATO kamkoli jsou jasne – jsou v zajmu tech, kteri NATO vyuzivaji. Debata o mandatu je nepripustna, debata o spravedlnosti se zpochybnuje. NATO je sebranka tech, co spolu mluvi, a dohodnou si, co jim vyhovuje a kde co provedou. Rozdil oproti Rusku je v jejich sile a drzosti. Rusove jsou drzejsi pres svoje vidiny, jak kazdemu nalajnuji politiku, zapad je drzejsi, jak kazdeho pokori a vykrade. Kdyby Rusove nemeli tolik zdroju, mozna by vykradali taky, tezko rict. Kazdopadne jako trend zeme to nemaji, i kdyz nejaci polokorejsti vojaci nekde ukradnou pracku.

           No a Cesko je v tom samozrejme za pitomce, protoze jen uklizi sracky po zranici, ackoli je ve stejnem klubu.

          8. Sysop: otázku to nijak nemění: nedodržení minských dohod je tedy casus belli?

           Pokud ne, tak proč to sem pořád taháš? Pořád tady čtu o tom, jak chudáčka Rusáka někdo vyprovokoval, jak na něj chudáčka chřestili zbraněmi a tím ho donutili na Ukrajinu zaútočit, ale pořád mi to přijde jako výmluvy, které nezvládají zakrýt prostý fakt, že Rusák vlezl, kam neměl a neměl na to žádné právo.

           Bohužel nám zmizela druhá diskuse, nicméně kdyby Rusák lezl sem, my se chtěli bránit, tak je špatně, že nám sem Němec bude posílat zbraně? Za mě fakt ne. Naopak mnichovská zrada byla o tom, že se na nás vysrali (resp. naopak nás germánům předhodili). Tedy nevidím nic divného na tom, že Ukrajinec bojuje (bojuje se v jeho zemi, proboha), ani na tom, že se mu ostatní snaží pomoct.

           Mimochodem, naopak za naši pomoc Ukrajině může kokot Putin, protože do té doby se tu zrovna jako výspa míru a demokracie neoslavovala. Naopak se i na lžidnesu ještě nedávno objevil článek o tom, že Ukři mají fašounské tábory, kde se učí nenávist k Rusákům. Takže za určité situace by se dalo i zařídit, že Západ bude ticho a nechá je to tam „denacifikovat“, ale to by nesměli být idioti, kteří začnou s invazí a ještě budou pištět, že to oni nic, oni za to nemůžou, oni museli, někdo je k tomu dotlačil. Ubohé od někoho, kdo si myslí, že je velmoc.

          9. Co ti na tech dohodach tak vadi, ze by to mohl byt pocatek prave toho, co se tam ted deje?

           Ja neomlouvam to, co Rusove delaji. To ani omylem. Je to prasarna a odsiraji to nevinni. Jen hledam pricinu a zda se, ze ta nebude jen v tom Rusku.

          10. Trosku mi ta debata pripomnel davnou situaci, kdy mne prepadli dva cikani, chteli prachy. Jednomu jsem prerazil ruku v lokti a narval ho po hlave do prazdne popelnice. Druhej stal, cucel a povida ‚ty haaajzle, tys mu zlomil ruku a my jsme jen chteli penize!‘.

           Nebo, kdyz zenska bali saky-paky, odchazi od chlapa a on se ji pta ‚a co presne te tak nasralo, ze jdes pryc‘? Myslis, ze je jedna jedina presna pricina, ktera vede k tak zasadnimu rozhodnuti?

           Ja bych rekl, ze ne. Ze se proste kumuluje pruser na pruser a jednoho dne to proste rupne. A pak se tezko da rict, jestli ten nasledek odpovida tak banalni pricine.

           A presne v tom vidim problem ‚Ukrajina‘. Tam to bublalo mnoho let. Jen se prikladalo pod kotel.

          11. Sysop: mě na těch dohodách vadí akorát to, že jejich (ne)dodržování nezadává Rusákovi žádné právo někam lézt. Ty pořád řešíš, jestli to nebo tamto, ale odpovědi se vyhýbáš – je to tedy casus belli?

           To je hezká paralela – takže cikán Tě přepadl, tj. Ty jsi Ukrajinec, cikán Rusák. A teď se teda Rusák diví přesně čemu…? Nějak to dál nechápu, kdo je ten druhej cikán a jak do toho zapadá, aby to dávalo smysl…?

           Osobně si vůbec nemyslím, že se tam nějak hromadil průser na průser a pak něco bouchlo, protože ono tam nic nebouchlo, vlezl tam Rusák. Opět jsme u analogie s Hitlerem, kdy tady se taky problémy s Henleinovci kupily, ale taky tady nic nebouchlo, vlezl sem Wehrmacht, jehož právo na to sem vlézt bylo nula. Dtto Rusák. Relativizace tohoto základního faktu tím, co jako chudáček musel vytrpět (kde, na Ukrajině?) je prostě hnus na úrovni zpochybňování Benešových dekretů.

          12. fatdwi +1

          13. Fatdwi a shifty, pochopili jste naprosto správně, že mezinárodní právo je třeba chápat a aplikovat selektivně, protože mít jeden stejný metr pro všechny by znamenalo si ten metr příliš opotřebovat a to bychom za chvíli co? No bez metru, vy géniové. Proto máme na každého jiný metr a můžeme pak každému naměřit to, co chceme my. A ne že nám do toho bude nějaký měřený házet vidle.

          14. fatdwi 5-

           fatdwi miluje nekonečný rozpatlávání svých manipulativních předsudků… dopřejme mu to

          15. to ModrýKlokan:
           ModrýKlokan 5-
           ModrýKlokan miluje nekonečný výkřiky bez jediného doloženého argumentu. Za jeho příspěvky není vidět nic než JEHO NÁZOR, který ničím nepodloží. Miluje urážky oponenta, aniž by uvedl nějaké hmatatelné protiargumenty, kterými by férově vytvářel protinázor. Prostě se postaví na jeden břeh řeky a na ten druhý hází exkrementy.

          16. misaka:
           „…nekonečný výkřiky bez jediného doloženého argumentu…
           …nic než JEHO NÁZOR, který ničím nepodloží…
           …urážky oponenta, aniž by uvedl nějaké hmatatelné protiargumenty…
           … na ten druhý hází exkrementy…“

           – – –

           Virtuálně bojuješ za Prahu u Charkova, jak ses tu sám kdysi pochlubil, co…?

           :OD

          17. to corona:
           Já se svým názorem problém nemám krikeťáčku. Většinou se ho snažím něčím podložit. Což udělal jak Mrcasík, tak Fatdwi. Ty a vy ostatní leda hovno. Dutý měsíc a spiknutí elit.

           Nejsem mistr pochybných odhadů lidí dle data narození a hvězda smajlíků, jejichž éra začala upadat už někdy v 2005. Tvoje doba skončila zjevně v 89´, předtím to byl mejdan.

           Já vím, postavil si 30% Temelína, to už ti nikdo nevezme. Pak se to utlo a ty jsi tu kyselost nevydejchal.

          18. misaka:
           „…problém nemám…“
           – – –
           Máš a nevíš o tom. Tkví v tvojí povrchnosti – jsi konzumní týpek, snadno ovlivnitelný médii a reklamou.
           U Kábulu za Prahu, to bylo taky dobře, že? Jinak by nám sem přece přiběhli teróristi. A hele, prej už tam nikdo z AČR není…
           No a teď tohle. Příští rok tam hodíš toho „lva, co se bude bít za občany“, protože v něm vidíš zachránce. Kéž by ses dočkal svýho ovoce, někde v bahně na východě…

           :OD

          19. Dobrý misako, takhle podložený vyargumentovaný výkřik jsem už dávno neslyšel. Škoda, že sis k němu neobjednal ještě ozvěnu.

          20. to Hupert:
           jenom jsem reagoval na obdobně obsáhlý výkřik ModréhoKlokana – něco o tom pytli a záplatě…

          21. to Hupert:
           Mimochodem, echo jsem si objednal, bylo to skryto v textu neviditelnými runami. Bylo tam něco o potrefené huse.
           Protože ozvěna přišla.
           Od Huperta.
           Tak jednoduché to je.

          22. Vidíš, to mě nenapadlo. Ostatně zprvu, když to vypadalo, že chceš šukat Klokana záplatovaným pytlem, jsem se chtěl se studem odvrátit, ale to víš, zvědavost…

          23. Ty vole fatdwi, takhle stupidne debilni prispevek jsem od tebe jeste necetl. Nikdy nevysetreny pripad desitek zaziva upalenych ruskych demonstrantu v Odesse, mimochodem jedna z hlavnich pricin vystoupeni Krymu ze statusu autonomni soucasti Ukrajiny. Stejne jako pricina vyzbrojovani „separatistu“, kteri proste nechteli dopadnout jako ti v Odesse, bejt zaziva upaleny ve vlastnich domech nackovskejma bojuvkama se statusem beztrestnosti. Nasledne desetitisice mrtvych civilistu zmasakrovanych vlastni armadou (!) behem poslednich 8 let … Jak tupe musi byt jeden hovado, aby napsal „vubec si nemyslim, ze se tam nejak hromadil pruser“.

           Ale to je vseobecny problem propagandou vymytych mozku, ze prej do roku 2022 byla na Ukrajine naprosta selanka a pak tam „Rusak vlezl“. To je samozrejme vrchol debility. Ovsem hned po tom srovnavani se Sudetami. Timhle tvym ubohym komentarem jsi me fakt nasral.

           To Sysop: Ja jsem tu uz kdysi psal o typkovi, co mu nekdo zezadu pretahl pres hlavu igelitak a zacal pekne utesnovat. A kdyz prudce trhnul hlavou dozadu a rozbil „uplne nevinnemu manipulatorovi s plastickymi hmotami“ cifernik, stal se odpornym agresorem. A presne tak to ruzni +1 dementi vidi.

           Do lonska to pro ne byly „ukacka“, dobry tak na pomocny prace, poloopice z vychodu a prakticky rusaci, co si budem povidat, a najednou jsou to lidske bytosti nevinne prepadene zlym Putinem. Syrie nebo hlavne Armenie maji tu smulu, ze mozkova pracka je ma stale v kategorii poloopic z vychodu. Takze vsichni podporovatele masoveho upalovani a vrazdeni civilistu, coz jsou vsichni, kdo dneska vubec jen pomysli, ze v tom konfliktu je Ukrajina ten spravedlivy, ani nevi, kde ta zemem vlastne lezi a co se tam deje. Az teprve v pripade potreby se ukaze, koho je treba nenavidet. Ted je ukazatel povinne nenavisti v mozkove pracce nastaveny na Moskvu, takz debilni hovadka se snazi, co muzou.

          24. Praetorian: předně, víte, co znamená slovo „kontext“? Zjevně ne, protože kdybyste to věděl, nemohl byste psát nic o tom, že prý na Ukrajině byla „selanka“, nic takového jsem netvrdil. Psal jsem o tom, že pro vlezení Rusáka na Ukrajinu nebyl důvod. To nemá co dělat s tím, jestli tam byla nějaká „selanka“. Problémů tam bylo dost, nic z toho nezavdávalo příčinu Rusákovi tam vlézt a tedy není možné tímto ruskou agresi omlouvat. Zbytek jsou Vaše pocity a dojmy, které se s tím, co jsem napsal, dokonale míjejí.

           Nicméně můžete podobně jako Sysop odpovědět na otázku, zda je vnitřní problém Ukrajiny casus belli pro agresi Rusáka – zjevně si to myslíte, ale nijak se nikomu nechce do toho přiznat, že to tak je (protože si myslím, že tak nějak cítíte, že je to kravina, která by ospravedlnila hromadu podobných sraček a vzala by vám argument, že je činění Hitlera, ale i těch tolik nenáviděných Amíků, strašně špatné – protože najednou by vám nezbylo než přiznat, že to pištění, co tu předvádí především Behemot s Jesterkou – „a co Američani v XY“ – by najednou nebylo možné použít ani tak hloupě, jako dosud).

           Příliš mnoho lidí tu trpí kognitivní disonancí:
           – Rusák leze do cizí země: je to hodnej chudáček, de facto na něj Ukrajina zaútočila, tak tam musel, byl donucenej!
           – Američan leze do cizí země: hnus americkej, fůůůj!

           Buďte aspoň konzistentní a ne jak covidioti, co v jedné větě říkají, že vakcína funguje a za to, že mají covid může neočkovanej. Přesně takhle hloupě vypadá vaše argumentace.

          25. to fatdwi

           než začneš používat cizí termity jako „kontext“, „konzistentní“, „kognitivní disonance“, „casus belli“… tak si nejdřív zjisti co znamenají v češtině… takhle to svoje hovno jen víc rozmazáváš a víc to smrdí…

           i když buďme tolerantní… tebe to baví… tak si dál strkej prst do zadku a testuj jestli stále smrdí, stále smrdí

          26. Fatdwi: že neschvalujete ruský útok, to dokážu pochopit. Ale nedokážu pochopit předstírání, že Ukrajina je země s tisíciletou státní tradicí, která s Ruskem vůbec, ale vůbec neměla a nemá nic společného.

          27. Jihočech Honza: můžete to předstírání nějak popsat, z čeho tak soudíte? Nebo nově nemusí být casus belli ani ten útlak separatistů, ale stačí společná historie? Čím dál, tím lépe.

          28. Ono to tiž moc nezáleží na tom, co si myslíme my, ale co si myslí Rusové. A pro ně zkrátka není cizí země.

          29. Jihočech Honza: to si Polák o Těšínsku myslí taky. Jestli to tady nějací čtou, tak aspoň budou vědět, že tu mají sympatizanty.

           Jinak Vaše uvažování je fascinující, možná byste to nepochopil ani tehdy, až by Vám Fritzl bral barák, protože není ani tak důležité, co si myslí nějaký Jihočech Honza, on ten Rakušák si myslí, že jsme pořád v monarchii a to, jak říkáte je to jediné, na čem záleží.

           Osobně teda doufám, že podobně uvažujících tam mají co nejmíň nebo že aspoň nebudou v situaci, kdy by to podobně jako Rusáci mohli realizovat. I když zrovna teď by šance byla, fialovej hnus by náš prodej nejspíš podepsal rychleji než Hácha kapitulaci a místo infarktu by si u toho mnul ruce.

          30. Stejně tak my bychom mohli vznést nárok na Slezsko, která nám sebral Fridrich II. Ale proč, proč to dělat? Obě země jsou slušně spravované země, vzájemně v dobrých vztazích, co by vyřešilo překreslit čáru na mapě?

          31. to Jihočech Honza:
           To mne zaujalo – kolik byste tak tipoval zemí s tisíciletou státní historií, pokud se podíváte na dnešní glóbus? Jak jste to vznesl, šel jsem počítat.

          32. z hlavy: Skotsko, Anglie, Francie, Flandry, Bavorsko, Maďarsko, Polsko, Dánsko, Švédsko, Norsko…

          33. to Jihočech Honza:
           To je právě to: nic z toho není historicky stabilní ve svých hranicích. A ani politicky – např. Maďarsko (Uhry). A už vůbec ne národnostně. Vždycky tam bude nějaký kousek, o který je možné se hrdlit. Navíc Skotsko – Anglie – to je velké hrdlení už dlouho.
           Flandry jsi předpokládám na trošku aktuálním glóbu nenašel.
           Chtěl jsem poukázat na křehkost tohoto termínu, pokud se bavíme o možnosti vyvolat konflikt a mávat jím při tom.

          34. No a to je to, na normální situace nestojí za to se o kousky území nějak hrdlit. Jenže to, co se děje na Ukrajině, není normální situace. Je smutné to sledovat, jako zpomalená červencová krize 1914. Tam taky nikdo nechtěl ustoupit.

           https://www.databazeknih.cz/knihy/namesicnici-jak-evropa-v-roce-1914-dospela-k-valce-201969

           Dobré čtení, doporučuji.

          35. to Jihočech Honza:
           díky moc za tip, tobě taky doporučím https://www.megaknihy.cz/popularne-naucna/3111956-miroslav-karas-a-odkud-bych-asi-tak-byl.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TXpFeE1UazFOak14TVRFNU5UWT0=&matchtype=&network=x&device=c&creative=&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=&campaignid=17364182571&adgroupid=&feeditemid=&targetid=&loc_physical_ms=21494&loc_interest_ms=&searchtype=&gclid=EAIaIQobChMI2PH8p4ip-gIV7pBoCR0LgwUYEAQYASABEgKGovD_BwE

           Když jsem to dočetl, říkal jsem si, že jestli ten člověk to špatně navnímal z 50%, tak je to pořád síla. Ale nemyslím si, že by to byl programový lhář nebo idiot. A některé části ti přijdou až jako dobrá věštba.

          36. Dík, až budu objednávat, přihodím to tam.

          37. Jihočech Honza: jaké „proč“? Záleží jen na nás, jsme v právu, tak proč si nevzít, co nám patří? Jestli je všude dost Jihočechů Honzů s tímto názorem, tak nikdo ani necekne. I když současná situace na Ukrajině ukazuje, že vás dost není a tak se holt najdou i tací, co Ukrajině pošlou zbraně, místo aby si hleděli svého a šli zabrat pro změnu něco, na co mají nárok oni.

           Vlastně škoda, že názory jako Vy nemá zrovna fialovej hnus, ty armádní přebytky, co šly Ukrajinu, mohly jít v rámci naší mírové osvobuzující speciální operace do Slezska. Třeba už by dnes bylo naše.

          38. Třeba po ovoci poznáte je? Ukrajina měla po desetiletích jedinečnou šanci vybudovat slušný samostatný stát, žijící v míru se svými sousedy. Tuhle šanci nevyužili.
           Nechci žít ve zruinované zemi kvůli Ukrajině.

          39. to Jihočech Honza:
           Tuhle možnost měli i ti sousedi, hlavně jeden. Řekl bych, že tam to neudělal nikdo. Rozdíl je, že Rusko to řeší anexí a válkou, ať si tomu říká jak chce. A rozdíl je, že dost lidí hází všechno jenom na tu Ukrajinu, zjevně i Vy, když jste jako spoluviníka neuvedl Rusko.

           U mne si dosaďte „nechci žít ve zruinované zemi kvůli Rusku“. Budeme na tom stejně, btw.

          40. Ale Rusko samozřejmě je spoluviníkem téhle krize, rozhodně není nevinnou obětí. Ale stejně tak v něm odmítám vidět Mordor, který musíme okamžitě zastavit, jinak „přijde tma“.

          41. to Jihočech Honza:
           Tak to jsme na tom stejně a dík za vyjasnění – nebylo to z Tvého textu poznat – nebo už jsem ztahanej.

          42. Jihočech Honza
           22.9.2022 v 20:21

           tma příde, vo to už se pětidemolica postará

          43. Jihočech Honza: můžete nějak naznačit válečné operace Ukrajiny u sousedů?

           Možná jsem jen zmínky o ukrajinských výbojích v Polsku, Moldavsku, Bělorusku, na Slovensku a v Rusku nezachytil. Nebo že by ušlo Vám, že jediný, kdo mír nerespektoval, byli Rusáci, kteří na Ukrajinu lezli už před 8 lety? A dnes je to dáváno za oprávněnou záminku k letošnímu lezení?

           Dávat Ukrajině k tíži rusáckou agresi mi přijde takové…ehm…hloupé. My jsme tady taky měli možnost vybudovat stát, žijící v míru se svými sousedy, ale zjevně se to nepovedlo, když sem vlezl Hitler. Takže je cajk, když se germán poleze zas, jasný.

          44. @fadtwi
           Ač to, Bohudík, dnes už asi není pravděpodobné, tak kdyby PiS usoudil, že napraví po 102 letech tu těšínskou křivdu a s heslem Ostrawica granica obsadí západní část Těšínska, tak to bude 7hodinová válka místo sedmidenní jako l.p. 1919.
           A zdejších 50.000 Poláků je bude vítat včetně Jungvoje.
           Bo více jež 100 lat trpěli a trpí.
           Ani výsledky referenda a sčítání lidu bych si nebyl jist.
           Ale jsem si jistý, že někteří místní odborníci na cokoliv by mě svými názory nepřekvapili…

          45. @fadtwi
           je to myslím zcela marné.
           Cokoliv Rusko udělá je správně.
           Popravit velitele fašistickobanderovského pluku Azov?charašó.
           Vyměnit ho za zkrachovalého rusofilního miliardáře? charašó.
           Dobýt Kyjev? charašó.
           Ustoupit od Kyjeva? charašó.
           Mobilizace není třeba, utlučem Ukry čepicema.
           Konečně mobilizace, teď jim to nandáme.
           Strašně nám Ukrajinci ubližovali do roku 2014 a hlavně potom, co jsme se chtěli trhnout, ruský jazyk by nám zakázali, pak vyřízli a pak nás upalovali a bombardovali a ostřelovali, nebýt ruských turistů co nám pomáhali, úplná genocida by nastala.
           Když ovšem my denacifikujeme Mariupol podobnými metodami, tak je vše v pořádku a měli se vzdát, charašó.
           A když se v Izjumu vzdali, tak těch pár náhodných mrtvých přece nepohřbíme na hřbitově, když ten hajzl hrobník zdrhnul, ani hroby do zásoby nevykopal.
           A vlastně jinak, to Ukři za 2 dny vykopali stovky hrobů a všechno chtěli hodit na nejlepší armádu ve vesmíru.
           Jako kdysi nacisti v Katyni.
           Atd., atp. cokoliv Rus činí, moudře a spravedlivě činí a vy zase bijete černochy.

          46. to dachmaister, fatdwi

           kluci zakvičte víc… jde vám to

          47. Dachsmeister: já tak nějak pořád žiju v naději, že léta normální diskutující (a v jiných tématech stále normální) v této věci podlehli podobné kognitivní disonanci jako ti covidioti, co jsem tu psal dříve. I ten kamarád, co také oplýval větou o tom, že vakcína funguje a on dostal covida kvůli neočkovaným, je jinak normální. A přestože téma covidu zatvrzele odmítá řešit, je s odstupem i jemu jasné, že prostě jen hloupě naletěl. A to si úspěšný inteligentní člověk, který není na nutnost přehodnocení svých názorů zvyklý, přiznává velmi nerad, tím méně před někým, kdo nezblbnul.

           S klasickými rusofilními retardy, co tady plácají naprosté píčoviny tak nějak z principu a tak nějak pořád to neřeším, těm není pomoci, i když i na ně je v rámci diskuse občas „nutné“ reagovat (no není, já vím, ale někdy se holt neudržím a třeba Jesterce odpovím).

          48. to fatdwi:
           +1

          49. Re: fatdwi22.9.2022 v 17:17

           Nechapu, proc se porad tocis na casus belli a chces to slyset ode mne. To ti snad staci si projit vyjadreni Kremlu druhy tyden unora, ten to definoval dost jasne. Neni dulezite, co si myslime my, casus belli je to, co za nej povazuje utocnik. A ten to rekl jasne.

           Jestli to je z naseho pohledu malichernost, nebo picovina, nehraje roli.

           Kdyz by Franta svoji zene rekl, ze je krava a ona mu dala po tlame, pak to z jejiho pohledu je dostatecny duvod k fyzickemu napadeni, zatimco Franta to nechape, protoze je jednak presvedcen, ze ona krava je a navic mu to neprijde byt nijak neprimerene, kdyz ona jemu pri jeho navratu z hospody hned ve dverich rika, ze je ozralej curak. To on povazuje za neprimerene, zatimco ona po porade s Ancou a Zdencou je presvedcena, ze mu to rekla jeste malo od plic.

           A takhle se tady na tom muzeme tocit do aleluja.

           Ja osobne nikoho neobhajuju. Chyby vidim na obou stranach, zajmy taky.

          50. Sysop: bavíme se snad spolu, takže mě zajímá, co si o tom myslíš Ty. Nezajímá mě názor agresora, který logicky bude blábolit jakékoliv píčoviny, aby jeho válka byla ta jediná spravedlivá.

           Co si o tom myslí ostatní, potažmy my, je naopak naprosto zásadní. Kdyby jako Ty uvažovali po válce, tak dnes žádná ČR není, protože přece záleželo na tom, co si myslel Ada. Naštěstí to tak nebylo.

           Netuším, proč používáš „Franta svojí ženě“, to je přece naprosto nesmyslná analogie. Ukrajina a Rusko jsou v nějaké analogii manželského svazku?

           Pokud chceš něco analogizovat, tak situace se má zhruba takto:
           Sysopovi do baráku vlezl Voloďa a rozmlátil mu to tam, protože v Praze se v hospodě perou Pepa s Vencou a tak bylo nutné zahájit osvobozovací mírovou misi, která má za cíl odstranit všechny rváče. Že u Sysopa žádnej nebyl? A koho to zajímá, důležité přece je, co si myslí Voloďa. Že to snad nedejbože vypadá, že Voloďa je agresor, a bitka Pepana s Vencou byla jen záminka, aby lezl, kam neměl? To se Ti jen zdá, neměls ho provokovat a můžeš si za to sám.

          51. fatdwi: Ó fretná chrochtobuznosti!
           Tvé mikturace jsou mi
           Co zprudlé žvastopunksery na plzné včele
           Škvrrrk, já zapřísahám tě svými frůnícími kvrdlovrzy
           A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty
           nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem,
           tak bacha na to!

          52. Re: fatdwi23.9.2022 v 6:13

           Co si o tom myslim? Myslim si, ze:
           – je blbej napad vlizt v Abu Dhabi do mesity a namalovat na zed Mohameda.
           – je blbej napad jet do Ciny a na letisti prohlasit, ze komunisti jsou kurvy
           – je blbej napad postavit se pred Bundestag s transparentem, ze pohlavi jsou jen dve
           – je blbej napad jet do Jeruzalema a behat tam s palestinskou vlajkou
           – je blbej napad jet jiznim Bronxem v kabriu se zlatym retezem na krku
           – je blbej napad chtit dostat Ukrajinu do NATO

           Jsou proste veci, ktery se nedelaj.

          53. Fadtwi: Podmnozina covidiotu ma prakticky 100% prunik s podmnozinou „rusakvlezlistu“. Ty jako vyjimka, to rozhodne nevytrhnes. I medialni masirka je uplne stejna. Projevujes zajimaou nekonsistenci. Ohledne covidu sis mozek vyplachnout nenechal, ohledne Ukrajiny zato totalne.

           Jinak vsechny prepadene staty za poslednich 20 let nemely „na svedomi“ ani procento toho, co ukrajinska vlada. A ani tam nebyli zaziva upalovani proslusnici narodnosti stejne jako utocnik. Porad jsem se divil tomu dvojimu metru. Ale ono se o zadnej nejedna. Je to jen vyplach mozku. Tento rok nenavidime Moskvu, tak ovecky mecte.

          54. To muselo bejt rudo před očima, když už i ovečky mečeli…neteče do bot?

          55. Ne, vsem tem mrtvejm rusum, pobitejm ukrajinskejma nackama, uz opravdu do bot netece. Chapu, ze ti masakry a genocida zjevne imponuji, aspon dokud jsou vrazdeni podlidi, ze? Podle vkusu a chuti kazdeho soudruha staffelfuehrera.

          56. Praetorian: jste v tom svatém třeštění poněkud přehlédl realitu a tou je, že Rusák vlezl na Ukrajinu. Je-li to výsledek „mozku vypláchnutého propagandou“, tak tedy budiž, ale časem se Vám třeba rozsvítí a všimnete si toho taky.

           Nikde jsem ani slovem nenaznačil, že „nenávidím Moskvu“. Vaše představa, že jsem nějaký retard, co s ním cloumají emoce je lichá. Ale chápu, že pokud si myslíte, že Rusák vlezl před 8 lety na Krym a tak má nárok lézt dnes do celé Ukrajiny vyžaduje poněkud nestandardní „myšlení“ a tak potřebujete různé obezličky, abyste se z té kognitivní disonance nezbláznil.

           Ale protože i Vás považuji za jindy rozumného, tak vězte, že nemám problém diskutovat o příčinách, stejně jako v případě Hitlera. Nicméně je nutné si v první řadě říct, kdo je agresor. Pokud bych měl diskutovat na úrovni „Hitler za nic chudáček nemohl, oni ho donutili, on sem musel“, tak to sorryjako, tohle nepřijmu, i kdyby mi dvacet Prateroianů, Sysopů a Jihočechů Honzů tvrdilo, že je to tak a že jsem „vymytej propagandou“, když tvrdím, že tady Hitler neměl co dělat.

           Až se shodneme na tom, kdo je ten zmrd, ničící-anektující cizí zemi, pak můžeme analyzovat, proč se tak chová. Rozhodně ho to ani v nejmenším nebude omlouvat, ale leccos to vysvětlí a můžeme se z toho poučit do příště.

           Nemám holt černobílé vidění světa, kde musím všechno za každou cenu přičíst k tíži jedné straně (jako to dělá třeba Challenger ve svých článcích, kde je to až komické). Stejně tak ale nevidím důvod relativizovat zcela jasnou situaci. Co by se Vám stalo, kdyby vychozím bodem pro diskusi bylo „Rusák leze kam nemá“? A místo toho tady blábolíte HLP o upalování jejich vlastních lidí jak ten Áda, co jsme mu tady utlačoval soukmenovce a tak byl teda jako v právu? Nevidíte tu demenci? No nevidíte, na to potřebujete čas, abyste zapojil mozek a přestal jet na první signální.

          57. fatdwi: A když si fatdwi ujasní, kdo je agresor – co to změní na situaci a ve vesmíru? K čemu to vlastně bude? Budou se události vyvíjet radikálně jinak, když fatdwi určí agresora?

           Česká armáda vlezla agresivně do Afghánistánu.

           Česká armáda vlezla agresivně do Íráku.

           A ještě na řadu jiných míst vlezla bez pozvání místních.

           Takže Čech je ten zmrd, ničící – anektující cizí země. Předpokládám, že jsem správně pochopila myšlení fatdwi.

          58. Fadtwi: Ano, cela ta valka je spatna a Rusko je agresor, viz ten chlap s igelitakem pres hlavu. Ten je taky afgresor. Stejne jako je spousta jinych statu agresory ve spouste jinych valek z poslednich let. Coz ovsem z nejakeho duvodu vadi jen u toho Ruska. Ty duvody by bylo opravdu zajimave vedet.
           A to nemluvim o tom, ze cela ta banda ufnukanku „zlej fuj Putin“, uplne ignorovala zverstva, ktera se na Ukrajine dela celych 8 let. To by me taky zajimalo, proc je soucasna valka fuju fuj, ale masakry civilistu jsou v poho. Zadne sance, naproste ticho po pesine.

          59. to Praetorian:
           vy všichni tady furt mluvíte o genocidě na Rusech na Ukrajině, aniž byste k tomu dodali nějaký podklad.
           Ani vám nevadí, že momentálně se odhrabují hromadné hroby plné ukrajinců po rusácké ofenzivě.
           Ono dusit někoho s pytlíkem přes hlavu tak nějak předpokládá mít na to figuru a motivaci.
           Ani jedno z toho nenastalo, resp. jste nedodali důkazy (kromě těch „každej ví“….)

          60. misaka 23.9.2022 v 21:52

           Tyyy jooo!
           Kontramot.
           Podle mého vnímání času se hromadné hroby odhrabují po ukrajinské ofenzívě.
           To asi tak za prvé.
           Za druhé by bylo zajímavé zjistit, jak se z odhrabaných hrobů zjišťuje národnost pochovaných.
           A za třetí se hodí připomenout zprávy z tuzemských médií, jejichž investigativní osazenstvo odhalilo hromadnou aplikaci ruských pojízdných krematorií na Ukrajině, jako aby nebyly zanechány stopy po invazi.

          61. Misako, ze mas blbou nebo velmi selektivni pamet, za to ti nikdo nemuze. Zacni treba tady:
           https://dfens-cz.com/odesky-masakr/
           Dal uz se to eskalovalo samo. Nenechame se beztrestne vrazdit vladou podporovanymi nackovskymi bojuvkami s holyma rukama. Ha! To je ozbrojene povstani, posleme na ne armadu. Podrobnosti si laskave dohledej sam.
           Krym z toho nasledne vyklouzl elegantne a ukrnacci meli utrum. Doneck a Luhansk zadny autonomni status k vlastni skode nemaji.

           BTW: Ty zabery na masove hroby jsou taky ze srbskeho humanitarniho bombardovani, jako zatim vzdycky, nebo to tentokrat nafejkovali jinym zpusobem? Jeste to taky mohlo zustat po Azovu a ted se da hodit na hlavu „okupantum“.

          62. Praetorian 23.9.2022 v 21:11

           Je to zcela jednoduché, ostatně, nepsal jsem to už?
           Po rozpadu SSSR se RF stala dědicem zodpovědným za všechny „zločiny komunismu“, zatímco Pobaltí a Ukrajina povýšily na úroveň nositelů Svobody a Demokracie.
           Bipolární svět byl zachován, jen hranice se nepatrně posunula.
           Pokud existuje přesně definované Zlo, je snadné se proti němu vymezit, zejména, když nemusíme sami bojovat.
           Je zajímavé, že Demokratické Dobro není tak samozřejmě přisuzováno Azerbajdžáncům, Kazachům, Kirgizům nebo Ujgurům nebo Tádžikům, kteří svrhli sovětské Zlo zcela stejně.
           Pokud si dobře vzpomínám, před mnoha lety jsem zde vyjádřil údiv nad tím, jak snadno se rozpadl Sovětský svaz, a vyjádřil obavu, že v budoucnu k nějakému narovnávání bude docházet.
           Sovětský svaz bohužel trval ve srovnání s generačním intervalem dlouho, takže tradiční společnosti v sovětských republikách byly silně ovlivněny, narušeny i zničeny.

           Ze života: bratranec se před lety rozčiloval, že jim Moskali ukradli Krym. Jakoby Mukačevo mělo historicky s Krymem něco společného. Děda (můj) se naopak v některých politických debatách rozčiloval nad tím, že nám Moskali ukradli Mukačevo. A přitom, což je ta humorná stránka věci, nebyl Maďar.

          63. Ygorek:
           Tak „nam“ taky „ukradli“ Uzhorod a hlavne, o neco drive, prakticky cele Slezsko. Pokud se nad tim lidi rozciluji u piva, je to jejich svate pravo. V okamziku, kdy kvuli tomu zacnou zabijet, je to pruser. A to se prave zacalo dit po tom slavnem majdanu na Urajine. Obyvatele Jiznich Tirol nebo Alsaska si u piva taky maji o cem popovidat. Ale v okamziku, kdy by je zacali Italove nebo Francouzi masakrovat, verim tomu, ze by stat zasahl. Ta kriminalni banda, ktere se rika ukrajinska vlada, to samozrejme neudelala, protoze ta je prave plna tech nejhorsich nacku.

           Taky by me zajimalo, kdo je to vlastne Ukrajinec. Z meho pohledu neco jako Svycar. Jen misto Nemcu, Francouzu a Italu jsou to Rusove, Polaci, Rusini, Madari, Rumuni a Tatari. Nevim, jak si rikavali obyvatele Halice. Ale pochybuju, ze by si rikali Ukrajinci.

          64. Praetorian 24.9.2022 v 0:14

           Mukačevo jsem použil jako příklad, jeden za všechny.
           Je to tím, že se mi některé scény z filmu Fešák Hubert prostě líbí.
           Co se týče Slezska, dočetl jsem se nedávno, že polský Sejm odhlasoval, že slezská národnost neexistuje.
           V té době se Ewa Farna účastnila nacionalistické kampaně, objížděla Těrlicko a přesvědčovala obyvatele, aby se nebáli ve sčítacích arších přihlásit k polské národnosti – možná by něco bližšího věděl Dachsmeister.
           Zmíněná Ewa Farna pak o sobě nedávno prohlásila, že se narodila v Polsku (byl to nějaký plátek pro ženy odložený v čekárně dentistově), což mě opravdu překvapilo, protože až do té chvíle se mi zdál zeměpis ČR docela přehledný.
           Co se týče obyvatel Haliče, mnozí z nich si nepochybně říkali Židé, ne?

          65. Re: fatdwi22.9.2022 v 16:09

           U tech cikanu slo o to, ze jim prislo neprimerene, ze jeden ma zlomenou ruku a nemuze se vyhrabat z popelnice, kdyz ale mne chteli prece jen okrast, ne mi neco zlomit. To jsem pripodobnil tomu, ze Ukrajinci chteli byt v NATO a utok Rusu jim prijde byt neprimereny. Jenze muj nazor na to, jestli mam zlodeji zlomit ruku, je proste jiny, nez nazor jeho. A podobne je to zrejme s Rusem. Pro nej je NATO za plotem absolutne neprijatelna a proto jakakoli protiakce je ospravedlnitelna. Tim popisuji nazor Rusa, ne svuj. Ja jsem svuj mel s cikanem.

           Zatimco ja vrazdeni separatistickych civilistu za pruser povazuju, ty ne. Ty povazujes za pruser az vrazdeni civilistu ukrajinskych. To je pak tezke najit vychozi bod.

           Benesovy dekrety jsou na urovni Minskych dohod. Proste je to nejake narovnani stavu. Zatimco k naplneni Benesovych dekretu doslo, k naplneni Minskych dohod ne. Takze Benesovy dekrety bych do toho nemotal, spatny priklad.

          66. Tady je taková pohoda. Zaprodaná vláda nám totálně likviduje stát a inteligenti tu mastí piškvorky s ukrokřížkama a rusokroužkama.

          67. Hupert: Konečně závan zdravého rozumu!

          68. to Sysop:
           Dolož prosím to vraždění separtistických civilistů, já to nezpochybňuji, ale pokus se alespoň přiblížit úrovni Mrcase či t.č. Covera.
           Protože jestli jsem to pochopil, tak to byl a je ten hlavní důvod této akce, který ty tak moc obhajuješ.

          69. misaka: Dokládal to velmi často i český a západní tisk po celých osm let. Teď se tváří, že to neexistovalo. Proč ti má vlastně Sysop dělat sekretářku?

          70. to Jesterka:
           takže vlastně…tisk? Jako média? Fakt?
           Tak to je horší, než jsem si myslel.
           S těmi podklady jste tak nějak..na… štíru a to je hodně hezké slovo.
           Jenom potvrzuješ mojí hypotézu: hulákat umí každý, něčím to podložit, to už chce něco navíc, co ty z podstaty nepotřebuješ.

          71. misaka: Takže vlastně nechápeš význam spojky I ve větě „Dokládal to velmi často i český a západní tisk po celých osm let.“ Proč má člověk diskutovat s někým, kdo nerozumí správně česky?

           Víš, misako, na tobě houby záleží, stejně jako na mně nebo sysopovi.

           Nevím, proč já nebo sysop, bychom měli přesvědčovat nějakou misaku, která se rozhodla žít ve fantazijním matrixu. Kognitivní disonanci nebo haló efekt lidí, kteří se rozhodli zignorovat a popřít vše, co se jim do jejich vybájeného světa nehodí – znám ze své praxe velice dobře.

          72. Jesterka – Proč ten váš vybájenej svět nepoctíte aspoň návštěvou (ideálně odstěhováním navěky) a furt se tady trápíte v ČR, kde je všecko v prdeli, to je mi záhadou.

          73. to Jesterka:
           Velmi chabá výmluva. Pokud postavíš „i“, tak se tím snažíš naznačit, že něco významného to dokládalo a vedle toho i „český a západní tisk“. Nicméně takto jsi to nemyslel(a) a už se vymlouváš. To je právě ta čeština. Pokud to „i“ mělo znamenat, že vedle toho bylo ještě něco „velmi významného“ – pak jsi to neuvedl(a).
           Ale to jste vy.
           Nezáleží na nikom, neustále svými příspěvky dokládáte mou hypotézu: vaše reakce neobsahují žádné hmatatelné argumenty, opíráte se o osobnost oponenta, o svůj věk a jasnozřivost (corona, kaBrnak typicky), svým názorem (Behemot – bůhví proč), pragmatičností (Sysop -vyčůránek s celým světem, který sám dělá mikrosviňárny na lufťáky a parkující před jeho domem, co sahá na cizí auta – myslím, že Vincent Vega si se spolujezdcem jasně řekl, jak se má s takovými zacházet) a pak ta svoloč, která se sem nahrnula za poslední léta jako modří klokané, m-něco, hupert, jacq (a jeho předchůdce, modří vědí) atd….a dost často urážíte, ale to není nic, na co by internet nebyl zvyklý.
           Čili Jesterko, při vší úctě co mi zbývá, máš nějaký argument a podklady k tématu do diskuze? Nebo mne odbydeš tím, že jsem ve fantazijním stavu?

          74. Jesterko, to se šeredně pletete!
           misaka má tenhle svět a jeho současné uspořádání perfektně navnímán, nepřekvapí ho vůbec nic. Co na tom, že z toho matrixu jen jednou za čas vykoukne, jak cigánské děcko hodí po někom hovnem a zase zajede.
           On to má správně navnímáno, dovede obhájit naprosto cokoli – a tím to pro něj končí.

          75. Sysop: to myslíš vážně? Analogií pro lezení do NATO je okrádání třetí strany? Jako fakt?

           A jen tak mimochodem, kdyby teda Rusák Ukrajinu dobyl a obsadil, tak co bude dál? Bude „NATO na hranicích s Ruskem“ dále „absolutně nepřijatelné“, jakákoliv „protiakce“ (WTF? Válka jako „protiakce“ na „akci“, kterou je vlezení do klubu?) bude „ospravedlnitelná“? Takže Rusák prostě vletí do Polska, na Slovensko a do Maďarska, ty taky dobude a tak dál pořád dokola, až bude sousedit s Atlantikem?

           Copak tu absurditu nevidíš? Výsledkem obsazení Ukrajiny bude přesně to, co tvrdíš, že je „absolutně nepřijatelné“. Pokud je to tak, právě jsi zdůvodnil, proč je nutné Rusáka z Ukrajiny vypráskat za každou cenu, protože pokud Ukrajinu obsadí, poleze dál.

           A to říkám jako někdo, kdo si dosud myslel a tvrdil, že Rusákovi o nic takového nejde a že nám nic nehrozí. Pokud ale uvažuje tak, jak tvrdíš, není to pravda.

          76. @fadtwi
           až budou na západním konci ranveje v Užhorodu stát T-62, nebo snad dokonce jedna z 15ti T-14 spolu s 2С3 «Акация» a denacifikovat na dálku blízké Sobrance, kde potomci slovenských klerofašistů terorizují prosté Rusínce už 100 let, pak se tu zase vyrojí maršálové co nám poradí jak si to Slováci zasloužili a že jim nemáme pomáhat, aby moc netrpěli…

          77. Dachsmeister: a o pár týdnů později, až budou ty tanky u Starýho Hrozenkova, tak budou tvrdit, že Rusák to s náma myslí dobře, však tu byl 40 let klid a co by kdo jako chtěl. Hlavně ať se nikdo nebrání, to by byl válečnej štváč a ještě by někdo z udatných Rusáků mohl zbytečně umřít. Je přece fuk, komu platíš daně, mít se budeš pořád stejně.

           Teda pokud včas zvedneš správnou vlajku, tak možná i ano.

          78. Re: fatdwi23.9.2022 v 6:38

           Tak samozrejme nikdo z nas nevi, co se honi te svate ctyrce v Kremlu v palici. Ja jsem taky jeste 24. unora tvrdil, ze Rus na Ukrajinu nevlitne. Na druhou stranu ale, si za to muzu sam, protoze jsem se uplne vysral na to, precist si posledni prohlaseni Kremlu za posledni tejden, protoze uz mne to Kremelso-Washingtonsky postekavani zmohlo. Udelal jsem chybu a ta vedla k chybe odhadu.

           Ted uz to sleduju vic. Ano, jsou samozrejme vlhke sny ozralych ruskych generalu, ze by se nejradeji zastavili az v Portugalsku, ovsem na druhou stranu, kdyby Peta Paja dostal z Brusele Befehl, tak vyrazi a zastavi se v Mongolsku taky. Tedy… pokud by cestou nenarazil na zadneho vojaka, ze.

           Presto vsechno si myslim, ze Rusove vedi, ze tahnout nekam dal na zapad nemaji sanci, protoze Zapad proste je silnejsi a vymlatit to tady atomem se neda prohlasit za plnohodnotne obsazeni a ovladnuti prostoru. Takze hranice byvaleho SSSR ano, tam by problem byl. Nedelam si iluse stran Litvy, Lotysska, Estonska, atd. Tam by to asi nebylo jendoduchy a Kreml by asi byl pri chuti.

           Uz takovym Polskem si fakt nejsem jistej. Polak by kopal podstatne vic, nez treba Nemec. Navic, kdyz dneska neudrzi Rusove 1000 km frontu, jak by chteli zvladnout stredni Evropu? Blbost.

           Ja se proste na tu vec divam tak, jak nas prece ucili Americane – co je dobre pro USA, to je spravne. Takze co je dobre pro Cesko, to je spravne. Pro Cesko je dobry stabilni zdroj levnych surovin, stabilni vyroba a odbyt. To pri teto debilni valce na Ukrajine a nasledne nesmyslnymi sankcemi na nas, nelze dosici. Reseni? Vysrat se na vojenskou podporu Ukrajiny.

           Treba se pletu, ale ciste obchodne to vidim takto. Amik taky uvazuje obchodne, lidi ma fpici. A pokud je vsechno americky to spravny, tak uvazujme stejne.

          79. Sysop: že Putin nepoleze na Ukrajinu se zdůvodňovalo úplně stejně – že by západ Ukrajinu podržel, že tím nemá Rusák dostatečně co získat, že tím akorát ztratí, že to dobře ví, bla bla. Taky jsem si to myslel. No dopadlo to jinak. Takže bych stran uklidňování se tím samým byl už poněkud opatrnější.

           Co je nebo není blbost po té, co by Rusák Ukrajinu obsadil, bych si v tuto chvíli vážně tvrdit netroufl. Nikde není psáno, že by sem lezl hned, na Krym vlezl před 8 lety a pak si dal pauzu, než se vrhl na celou Ukrajinu. Zase bych Rusáka nepodceňoval – že neumí získat teritorium normálními úplatky jako Američan a leze všude s tankem ještě neznamená, že to lezení nemá v rámci své strategie nějak promyšlené. Jestli mu to v případě Ukrajiny vyjde se teprve uvidí, ale soudruzi jistě nějaké plány pro různé varianty mají. Mobilizaci taky jistě nevymysleli předevčírem.

           Vysrat se na podporu Ukrajiny kvůli levnému plynu může být ale dost krátkozraké, pokud z toho bude za pár let koukat okupace. Já na to nemám tak vyhraněný názor, protože těch faktorů jsou mraky – když se na to vysereme my, vyserou se na to i ostatní evropské země? Nebo nám dají ještě víc pokouřit za to, že nedržíme jednotnou linii? Bude to ve výsledku skutečně obchodně nejlepší řešení, nebo sice budeme mít „levný zdroj surovin“, ale ty suroviny k nám nebude jak dostat a nebude je z čeho zaplatit, protože o to už se brusel postará? Podívej se, co dělají s Maďary a to nedělají nic hrozného. Ale už je tam konec demokracie, protože tam mají Orbána a ne nějakého vlastizrádného šmejda jako my a sankce uvnitř Evropy na rozdíl od těch proti Rusku skutečně bolí (při současném nastavení Unie ty peníze, které může brusel Maďarsku sebrat, budou chybět).

           Takže bych to tak jednoduše neviděl.

          80. Souhlas, neni to jednoduche, je to o pravdepodobnosti a pocitech okolo. Ja to zatim vidim tak, ze ekonomicky krach je pravdepodobnejsi, nez okupace Rusem. Samozrejme, ze kdyby se zapad na UA vysral uplne, tak se muze stat, ze Vovkovi stoupne, predevsim sebevedomi a jeste, nez zakuka, vyrazi dal, aby se mu splnil sen o velke Rusi. To nelze vyloucit a urcite by se to nesmelo podcenit.

           Nicmene, nerad bych, abychom si v soucasnosti zadelali na mnohem vetsi problem, nez jaky by mohl byt. Pokud se to u nas neukociruje a ekonomicky dojde ke kolapsu, tak se tady pomeleme mezi sebou a ve finale ani do tech tanku nebudeme mit naftu, takze Rus s Cinanem tady udelaji nakup jak v supraci.

           Ja to vidim jako urcitou posloupnost, kde je potreba stanovit priority. Ne jedno vyloucit. Nebezpeci od velkych mocnosti existuje vzdy. I kdyz utok sam muze byt ruzneho druhu.

          81. On tu hlavně Amík udělá nákup jak v supráči. A tomu už se vyhnout nejde.

           Pokud by zde něco nakoupil Rus, Amík mu to znárodní.

          82. Asi tak. Rusko není západní země. Není to náš spojenec, není to náš kamarád, je dobré před ním být ve střehu. Vždycky to tak bylo, tedy vždycky – tak od poloviny 18. století, Poláci by mohli vyprávět. Ale je stupidní si z něj dělat otevřeného nepřítele.

           Když si mnohem silnější SSSR nepřipojil ani to pitomé Slovensko, proč by se Rusko mělo cpát do střední Evropy? Ukrajina a Bělorusko je jiný příběh.

          83. fatdwi:

           1) Co přesně dalo Čechům právo okupovat Afghánistán?

           2) Co přesně dalo Čechům právo pomáhat Francii v ekonomické okupaci Mali?

           Ještěrka vřele děkuje fatdwi za jasnou odpověď.

          84. Ještěrko, víš jaká je zábava někoho šikanovat, když vedle tebe stojí silnej kámoš?

          85. to Hupert:
           Stačí, že už vím, komu dělá Sysop sekretářku nyní.

          86. misaka – No spíš vidíš tu bandu tupců co Sysopovi lezou doprdele a ten křivák si je ještě s chutí vykrmuje.

          87. To misaka:
           Co souvisí se Sysopem? Asi mi něco uniklo.

          88. to Jesterka:
           1) nevím – ale rezoluce OSN dávaly dost prostoru, postavení a kroky USA jsou dost tricky
           2) Dohoda mezi Evropskou unií a Republikou Mali o postavení vojenské mise Evropské unie s cílem přispět k výcviku malijských ozbrojených sil (EUTM Mali) v Republice Mali
           Nejsem expert, jsem přetažen a gůglím.

          89. 1) Proč tedy Izrael – v nesouhlase s OSN – dodnes okupuje Golanské výšiny?

           Ad 2) Proč tedy Mali zoufale požádala Rusko o to, aby jim vojensky pomohlo zbavit se francouzských i českých okupantů?

           Jestli to celé nebude tak, že každý, kdo se ptá „co dalo právo Rusům vstoupit na Ukrajinu“ je pokrytec. A pokud takový tazatel žije na Západě, tak nemá žádné morální právo toto hodnotit, protože sám má tolik másla na hlavě, že by se mohl stát velkododavatelem této komodity do supermarketů.

          90. No nevím, Ještěrko. Pamatuj si, že jednou i toho, kdo se jen moc ptá, někdo udá.

          91. Hupert 22:37 Nerad se přisírám do zdejšího pravýho odstavce pro fajnšmekry, ale jaks to myslel?

          92. to Hupert:
           I to známe, můžeš se zeptat Servisdoka:

           1.5.2019 v 7:08
           Kurva už mě neser Ty zmrde, nebo Ti pošlu dáreček a zveřejním Tvoji IP.

           https://dfens-cz.com/robert-vasicek-pro-d-fense/comment-page-4/?show=comments#comment-123290

          93. misaka – zkurvenej zmrd se nezapře

          94. servisdok samozřejmě, toho starýho nerudnýho kokota sem myslel.

          95. to shifty:
           To že je nerudnej, to jsem i já. Ale že je práskač, to mne sere. Takový já nerad už od základky.

          96. Tak šup sem s důkazem, že jsem někdy někoho práskl. Registraci ze svazku, číslo, záznam, cokoliv najdeš.
           Jestli nic nenajdeš, tak se potom ničemu nediv.

          97. servisdok:
           „…šup sem s důkazem…“
           – – –
           Jen mu dej…!

           :ODDD

          98. Nepotřebuju nikomu nic dávat, proto sem nechodím. Já už nějakou dobu vím, co je to za lidi, i tenhle Míša.
           Ohání se svými argumenty a podáváním důkazů, no tak bych aspoň o jeden prosil. To je celé.

          99. Servisdok:Neházej flintu do žita!Sepiš paměti….

          100. Huperte: Bohužel máte pravdu.

           Holt se smířím s tím, že národ, který postaví svou ideologii na nenávisti, toho si Bůh pořádně podá. Ono Čechům nestačí, že jdou zu grunt. Oni si prostě musejí svou nenávist ke kdečemu a kdekomu vyžrat až do konce. Se všemi důsledky. A zničit tak budoucnost svým dětem a vnukům.

          101. To Jesterka:
           Huperte: Bohužel máte pravdu.

           „Holt se smířím s tím, že národ, který postaví svou ideologii na nenávisti, toho si Bůh pořádně podá. Ono Čechům nestačí, že jdou zu grunt. Oni si prostě musejí svou nenávist ke kdečemu a kdekomu vyžrat až do konce. Se všemi důsledky. A zničit tak budoucnost svým dětem a vnukům.“

           To je fajn názor – vy prý žijete v USA, viďte?
           Umíte si představit, že bychom stejný postoj postavili k USA?
           Asi to nevíte, my jsme to tady praktikovali od 1948 do 1989 a na rozdíl od Vás víme, jak to vypadalo.
           Chucpe.

          102. to Jesterka:
           1) Izrael využil sentiment II.WW a dlouhodobou neschopnost Palestinců si utvořit vlastní stát. Půlka jejich donátorů produkovala peníze, což jejich soukmenovci v SSSR tak nějak neumí po celou dobu své historie, spíše naopak. Ani dnes, kdy mají tolik možností a surovin – nad tím bych se zamyslel. Pravda je, že jestli se pustíme do polemiky historické křivdy nad Židy a jejich schopnosti si utvořit v podstatě jediný civilizovaný stát na Středním Východě, pak nepůjdu spát a to nepřipustím. Tedy nejde to.
           2) Poslal jsem Vám odkaz na mezinárodní smlouvu, je platná a byla platná, ptal jste se na legal reason, zde ho máte.
           Co se týče Ukrajiny, smlouvy jí zaručovaly územní celistvost od devadesátek, Mrcas na to psal článek. Nemám čas vám ho citovat, bylo tam taky cosi o vzdání se jaderných zbraní, což UA učinila.

          103. Blízkém Východě..sorry

          104. misaka:

           1) Jestli se při čůrání do WC trefujete stejně přesně do mísy jako odpovídáte na otázku, tak budete mít hodně počůrané zdi. Golanské výšiny patří Sýrii a nemají s Palestinou nic společného.

           2) Bylo součastí té mezinárodní smlouvy, že Ukrajina zajistí etnickou celistvost vyvražděním ruského etnika na východní Ukrajině?

           Problém váš i Mrcasíka je, že si neuvědomujete, že mezinárodní práva a smlouvy se musejí dodržovat, pokud se chcete ohánět jejich platností. Genocida není zrovna zářný příklad takového počínání.

          105. to Jesterka:
           1) to máš pravdu, nicméně existenci a funkčnost Izraele v tom asi taky hraje svou roli, viď? Prostě někdo si nenechal srát na hlavu. Taky se mi líbí, jak jsi vynechal(a) těch pár agresí proti tomuto státu, ale nešť.
           2) Ptal(a) jste se na legálnost mise AČR v Mali, nic víc, nicm míň. Takže tuto otázku posuneme do č. 3) (protože já jsem odpověděl dle požadavku, na což bylo reagováno naprosto debilně).
           3) Pokud a jestli tady někdo položí důkazy o systematickém vyvražďování ruskojazyčného obyvatelstva (etnika), pak to přijmu jako velmi dobrý argument. Jenže jsem ho ještě neviděl. Viděl jsem masové hroby po UA protiofenzivě a to by byl dost drahý trik i na Holywood. Čili (a ptám se tak opakovaně, máte problém na vstupu) – máte je? Očekával bych toho plný internet před ofenzívou 24.2.2022, pokud bych měl co mluvit do propagandy RF – měli se poučit od Josefa G. Například žádné změny v učebnicích základní školy v Luhaňské či Chersonské oblasti se neděly, ani ponížení práv rusojazyčných obyvatel – to si strčte za klobouk (vlivem migrace již mám tyto informace od rodičů bohužel přibyvších spolužáků mých dětí). Jestli to zatloukli, pak jsou dobří lháři, nicméně to děti moc neumí.

          106. misaka – pokud od Jesterky čekáš dokoliv jiného, než debility, lži a nesmysli, čekáš něco, čeho se nedočkás. Stačí si pročíst jakékoliv snahy o diskuze s touto v americe žijící entitou.

           Kdyby kurva aspoň jeden z vás vy zmrdi proruský s tim ruskem měl alespoň minimum společnýho….

          107. to shifty:
           …a že ty největší kraviny vždycky omílají ti odstěhovalci za oceán na Západ: Jacq, jesterka…člověk by čekal nějaký Ivany. Nebo pazdráti, kteří by se bez Západu neměli a jejich rodiče by rotovali v hrobě za ty jejich kecy, jako sysop. To už víc chápu ty konfidenty a ke všemu ochotný corony, Kadly či kaBrnaky…ti se alespoň měli.
           Nebo ti Ivani právě vědí…možná podle toho, jak ochotně se nechají rekrutovat.

          108. misaka: Zatím tu krafeš nesmysly jenom ty. Tvoje argumentace je na úrovni střední mentální retardace. Když budeš mít vedle sebe diskutéra, který má IQ aspoň 80, a něco zná z historie, a není ideologicky vymaštěné hovado – tak to projedeš na celé čáře. Protože tvoje argumentace je ubohá. Možná bys to projel i s chytřejší želvou, na tebe je škoda plýtvat lidmi při diskusi.

          109. Jesterka – pořád čekáme na ty argumenty podporující vše, co tady poslední týden píšeš. Zatím kromě invektiv nepřišel jeden jediný. Závěr je takový, že jedinej dement, nebo snad dementka seš tu ty.

          110. to Jesterka:
           to já vím, že jsem pod tvé IQ: bude nějaký argument kromě urážek?
           Asi ne…
           Proč mi to přejetí argumenty nepředvedeš?
           Protože žádné nemáš. Já je měl.

          111. misaka: Jsi blbej(á) až to bolí. Urážet jsem tě začala pod tvým urážlivým textem a příspěvkem. Jen idiot si stěžuje, když začne urázet, misako, že schytá jako odpověď urážku. Ty fakt nemáš moc ionteligence, orpavdu ne.

           Nemluvě o tom, milý(á) misako, vždyť se podívej na tvé chabé výkony ve vlákně. Nic neumíš, ničemu nerozumíš, kontext ani historii neznáš.

           Já reagovala věcně na tvé otázky a námitky. Ale byla to z tvé strany bída a slabota. Často jsi byla tak mimo, že to nemá smysl ani řešit.

          112. :DDD to už je hodně fakt

          113. to Jesterka:
           ano, to je častý argument: jsi tak blbej, že to nemá cenu řešit.
           Čímž se (dle sebe) vymaníš ze slušnosti řešit to.
           Já jsem ti dal argumenty, ty jsi mne pouze urazila.
           Trvám si na svém, argumenty nemáš a jenom urážíš.
           Kdoví kdo jsi. Měla by ses omluvit svým rodičům za slušné vychování, neboť (pokud bylo), neujalo se.

          114. Je to k zblití. Obzvlášť, když je někdo relativně chytrej a točí to timhle směrem schválně a ještě se tváří, jako že nic. Tím myslím toho křivýho zmrda Sysopa, náplavu z Brna, žijící na šumavě a makající v reichu. Německý prachy nesmrděj. Nějakou morální integritu u těhle sviní nenajdeš.

          115. to Shifty:
           Mne asi nejvíc nasralo v poslední době to polití předního skla u nechtěně parkovaného auta. To fakt udělá jenom mamrd.
           Ale to předešlé a tebou zmíněné to jenom potvrzuje a sám jsem s tím přišel, existuje něco jako integrita, etika, morálka a slušné vychování.

          116. Ale tak dyť to znáš za ty roky, všude byl, všecko zažil, támhle lámal ruky cikánům, támhle zase tamto… ve finále je to jen vychcánek a zmrd. Navíc dle svých komentářů těžce uzurpovanej svojí starou, lítak talíře, televize… no dyť už sme se tady všecko dočetli.

          117. to shifty:
           zažili…co my, ale co on vše zažil, kam se hrabe Bitner, to se nedá popsat.

          118. Německý prachy nesmrděj. Nějakou morální integritu u těhle sviní nenajdeš.
           Nic nebrání Čechům platit stejně:-)))

          119. Brání.
           Marty.

          120. Některý češi platí i líp Marty :)

          121. Pak se Martymu omlouvám.

          122. Některý češi platí i líp Marty :)
           A mohl bych je vidět?:-)
           https://www.youtube.com/watch?v=O-t0WiiQg48

          123. Marty, pak hromada prouzku ignore, pak Jesterka, pak hromada prouzku ignore… prichazim o neco?

          124. Marty, pak hromada prouzku ignore, pak Jesterka, pak hromada prouzku ignore… prichazim o neco?
           Ne…

          125. Dik. Tusim nejake postekavani, ktere mi nestoji za pozornost.

          126. Nic co bys neměl číst na hlavní straně.

          127. Protože kdybys nevěděl, že ti s Shiftym mejeme prdel, tak bys na to nereagoval.
           Prostě okurková sezóna.

          128. To je takovej ten průhlednej ignore jako míval ZRG1, dobře si to pamatuju. Ten je nejlepší. Ono totiž poslouchat pravdu o vlastních lžích bolí. A v určitým věku už to prostě nejde.

          129. to shifty:
           ale jde, ale má puzení, tužbu….pálí to jak nesplacený dluh a jednoho dne…
           Máš recht, už jdu spát, už toho mám plný sajtny

          130. misaka – to neřeš. Až Rusko padne, oni se zase oklepou a pujdou dál… tyhle hroší kůže. To nemá význam.

          131. Sere ho ten ignore, jinak by to nenapsal. Chce si to vyřídit, ale dal stopku. Sám, geroj.
           Takhle si to může vyřizovat jenom s přisluhovačema.
           To pálí jak hemeroid.

          132. Taky si myslím, že ho vlastně ti patolízalové co se tu od února vyrojily jak houby po dešti, spíš serou. Ale jeho snahy o lezení do prdele třeba Sandstormovi nebo Mrcasovi maj svoje meze. Mrcasík má alespoň snahu mu to argumentovat, no ostatní na něj spíš serou. A tak mu tady zbyla ta elita… ala Jesterka, Klokan a další myslivny.

           Ono ty názory co má, u inteligentních lidí nejsou zrovna nahoře. Takže je to takový zacyklený a vlastně je vtipný to pozorovat.

          133. shifty:
           A co když to Rusko „náhodou“ vyhraje? Můžu Tě pak, jako správný bolšán, prorusák a rudý gardista, přijet osobně třeba oběsit?
           Pátá kolona v českém státě, která pracovala, nebo štvala proti státu, státnosti i Čechům, obvykle takto skončila a skončí tak i teď.

           Jinak hoši – shifty, misaka, fatdwi – všiml jsem si jedné zajímavosti, která mi fakt stojí za komentář:

           Za póvl, který fakt nestojí ani za plivnutí, nebo vrh jeho obvyklým hovnem, vás dokonce považuje i místní, čtyřnicková trollí úderka.
           A to už je teda co říct!

          134. servisdok: Vy to nevíte? Rus to začal! To je úplně v prdeli. Obětujeme všechno, abychom sjednali nápravu! Nechápete to? A co když Rus vyhraje? Tvl to bude konec. Přijdem o všechny ty supr západní hodnoty, z kterých je jeden úplně odvařený.

           Vždy to totiž někdo začal. Pak se hledali rádoby „morální“ důvody, válečná propaganda jela na plné obrátky, a lidi šílení touhou po spravedlivé odplatě ve válečné vřavě… A pak to vždycky taky skončilo. Co za tím zůstalo? Plno šťastných lidí, kteří se tak radovali, jak to bylo všechno supr a hned by si to dali znova.
           A to už vítězná propaganda jela znova dál a zase lidem slibovala, že po tomhle už bude líp…

           Kolikrát ještě? Opravdu nerozumím, že si to někdo touží stále zopakovat, a opět hledá ve štvavé politice ty „správné“ důvody, proč do toho nebožáky nahnat…

          135. Sysop 0:14
           Ani ne.Klasika.Normálka.

          136. Fajn.

          137. Možná tě měl google přetáhnout víc…než bude uzákoněný ten zákaz bít děti.

          138. Hupert 22.9.2022 v 22:32 je pro misaka 22:21

      2. USA tu válku nechtěly. USA chtěly, aby za ně v proxy válce nasazoval za jejich zájmy krk někdo jinej, že áno…

      3. Kdo je to ‚USA‘? Napriklad mladej Biden?

       1. to sysop

        podle mě každej jako Jesterka kdyz napíše USA… myslí vládu, armádu, deep state, big farma, FED, Rockefellerovi… prostě ty co jim opravdu vládnou… nemyslí prostou většinu občanů…

  2. tenzero

   byl moc výživnej… některý věci je líp vymlčet než to urputně ventilovat

   já už to tady zmiňoval zkrz Aliena… některý názory, teze i tenze sexuální povahy určitě můžou mít nějakej verk… ale prostě na veřejnosti se fakt moc nehodí to ventilovat… stačí když s těma sexismama a feminismama votravujou ženský… u chlapů se to prostě moc netoleruje… já už tyhle věci neřeším ani v hospodě ale to je zatím tak jediný vhodný místo pro ty co trauma ještě nezpracovali

  3. D-F to tam psal, zatím to bylo odpublikovaný, než se vyřeší to hysterčení

   blbý že je tím vodpublikovaná i diskusa, no

  4. Tenzero
   Paní JUDr Čírtková si stěžovala u nejvyššího.

  5. Napsal jsem mu, ať jako ruská filcka táhne do …, a on šel :-D Nechápu proč, tady je mezi svými. Zase si to vynahradil jiným dlouhým výblitkem. Doporučil bych terapeuta, bude to stát míň energie.
   Mmch. když se občas podívám na aktuální odkazy nahoře na homepage, musím se znovu přesvědčit, jestli jsem se omylem neocitl na stránkách Hromu, Aha nebo Express (facepalm).

   1. Cili ty jako terapii mas to, ze sem lezes, ackoli te to tu nebetycne sere.

    1. Občas tady byl dobrý článek, tak to někdy ještě zkontroluju, ale už je to tu zamořeno a nedá se to číst.

     1. Pamatuju jednoho spoluzaka, kterej se vzdycky postaral v prdeli, cuchnul k prstu a prohlasil, ze to fakt smrdi. A za par minut to udelal znovu.

      1. Nebyl to ten, co nakonec vymyslel hajzl, který automaticky odešle diagnózu obvodnímu lékaři.

       1. Dneska dela do politiky. Nejakyho poradce.

        1. Ten Kafkův Řehoř Samsa nebo jak se jmenoval, vlastně taky nevymyslel brouka.

         1. Jenom se v něj proměnil.

     2. To je tak, když si člověk sám se sebou neví rady. Já tu problém nemám. Články nečtu, jen komentáře – vlastní.

    2. to sysop :-)))

     dave realizuje klasickou léčbu fobie… vystavuje se v postupně se zvyšujících dávkách předmětu či spouštěči své fobie… přejme mu úspěšnou terapii… má na to, je evidentně poučený, možná i s odborným dohledem

     1. Ukonceni terapie probehne vydanim autobiografickeho clanku na tomto serveru.

 2. Klokánku, tys byl vždycky debil a v čase se to nelepší :-) No nějak si nepamatuju, že bych si libovala v romantickejch soubojích, ale klidně si dál ublinkávej. Pac a zkus nebejt takovej kreté…klokan, i když chápu, že tahle výzva, to je jak hrách na stěnu… :-)

  1. to slecna ling

   neznám tě takže má hypotéza o tvých ženských preferencích byla jen taková hyperbola (oslí můstek) vycházející ze zkušeností s ostatními ženami… věřím ti že se tě to netýká… šlo mi o téma ne o tebe… překvapuje mě, že to nebylo zřejmé… důvod je že píšu stručně, na grafomanský výlevy jsou zde jiní…

   jinak tvou zdvořilou žádost nemohu splnit… debil jsem od narození a můj ošetřující lékař mi sdělil, že už se s tím nedá nic dělat… zkus pomoci lidstvu jako moje protiváha… a nebuď debil ty

   1. Já bych se, kolego, takto nepodceňoval. Myslím že zkušený chlap dokáže odhadnout, jak se která žena v případě Mad Max či obdobného SHTF/TEOTWAWKI scénáře zařadí. Která se dokáže srovnat, zařadit se a sekat latinu, a která bude do poslední chvíle feministicky vysírat, aby pak její useknutá hlava či ozdoba na zdi z její kůže, tvořila odstrašující příklad pro ostatní, které by chtěly nadále vysírat a ohrožovat tak soudržnost skupiny a tím život jejích členů a celkové přežití.
    Až takhle jednoduché to v podobných situacích bývá. A taky je jednoduché odhadnout, která je která.

 3. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-invaze-mobilizace-castecna-protest-demonstrace-moskva-mesta.A220921_124912_zahranicni_dtt

  Takze za protest proti vladnimu rozhodnuti 15 let v bani. Supr. Z celeho srdce preji vsem mistnim milovnikum a obdivovatelum ruska a Putina, aby se sebrali a tahli tam, kde se nebudou muset strachy trast o teplo, plyn a nebudou muset resit drahe energie. A rovnou muzou i narukovat. Aspon se ta agonie nebude prodluzovat a vyhraje ta spravna strana.

  Pro Slecnu Ling zezhora – shifty to neresi nijak. Zije v Plzni, kde se teplo zdrazovat nebude. A kdyz bude, holt shifty zaplati vic penez. Ma dobrou a vybudovanou praci, tak co ma vic delat? Srat do bot? Ne, to neni shiftyho styl. U lidi predduchodoveho veku to shifty chape, nicmene lzi se mu nelibi. Asi tak v kostce. Peace.

 4. shifty by měl ještě jednu věc tady do diskuze –

  U zde dlouhou dobu známých nicku(za komolení se shifty předem omlouvá…), jako např. je Integrale, Czech Dave, Challenger nebo třeba Behemot a další stálice shifty moc nechápe, jak jim pomáhá v jejich situaci aktuální nastavení zde v diskuzích. shifty chápe, že jsou totálně nasraní na vládu a EU, to ostatně shifty je taky(i když vidí příčinu a následek a souvislosti možná trošku jinak), nicméně stále nevidí nijakou výhodu v tom co hlásají. Ať už jde o sraní do bot, živost ve strachu, či snad vize naděje v nějaké totalitě. Ale shifty je jen řezník z Plzně, nic víc.

  1. shifty:
   „…shifty moc nechápe…“
   – – –
   Když ti z médií zařvou, že u Kábulu se bojuje za Prahu, budeš hýkat, že je třeba tam držet ten slavnej „provinční rekontrukční tým“. Zcela jistě se nebudeš zajímat, co se v Afghanistánu dělo za posledních 50 let.
   Úplně stejně tě nezajímá konflikt na východě od roku 2014, ale jen řev od počátku roku.

   Proto nechápeš…

   :OD

  2. shifty: CzechDave je technik a umí si dát dvě a dvě dohromady. Jako člen vývojově-konstrukčního týmu si také umí představit dlouhodobější dopady navrhovaných a vyvíjených řešení. CzechDave vidí ty totální nesmysly, které se tady natvrdo protlačují, kupříkladu celý green deal, emisní normy pro spalováky, sociální inženýrství, zákazy masa, paliv, myšlení a všeho možného, plíživě nastolovaná totalita a v poslední době umělé přiživování konfliktu na Ukrajině a sankce proti Rusku, které nejvíc ubližují prostým obyvatelům Evropy, pak do jisté míry Rusku a téměř vůbec těm, kdo ty sankce prosadil. Ta bezmocnost to nějak změnit ho pekelně sere.
   Ale teď vážně: vysoké ceny energií mohou pravděpodobně způsobit, že se položí nejdříve firmy s jejich největší spotřebou (hutě, sklárny atd.), což se už děje. Následně se začnou pokládat kvůli dominovému efektu propouštění lidí další firmy, což už pravděpodobně zasáhne velké množství lidí nejen v ČR. Přitom řešení existují, jen je „naše“ fialová vláda bruselských zaprodanců a kolaborantů provádět nechce (vizte můj první příspěvek jako příklad kdesi nahoře). Takže tady se může snadno stát, že my oba skončíme na dlažbě kvůli ideologickým hrátkám politických zmrdů v EU a USA. Já se asi jako průmyslový programátor a elektrikář uživím i nadále, ale to štěstí nebude mít hromada lidí. Chci, aby se rozhodování o strategických otázkách, týkajících se přímo naší země, vrátilo zase do českých rukou. Co má sakra nějaký cizák někde v Bruseli nebo Washingtonu co rozhodovat o tom, co bude naše země dělat nebo ne?

   1. s tímhle shifty souhlasí víceméně do puntíku

  3. to shifty

   reaguju na oba poslední tvoje příspěvky… myslím že masivní válečné propagandě a masírce ať už z kterékoliv strany, není dost přesný a srozumitelný říkat „lži“… oni v médiích vědí že lžou, vědí že my víme že oni lžou, ale jedou svou demagogii dál, abychom se my všichni mimo média obviňovali vzájemně, že lžeme… je to velmi účinné… vojáci tomu říkají psyops – psychologické operace, hybridní válka… dostat lidi do jakési „hypnózy“, válečné hysterie

   takže všichni včetně tebe by si měli dávat pozor čemu věří a automaticky nežrat žrádlo od jakýchkoliv autorit… protože se asi stane, že nebudeš řešit kdo by mohl narukovat v rusku… ale budeš „kupodivu“ zmobilizovanej sám… nebo aspoň čumět na hospody plný „spojeneckých“ vojáků

   jinak nevidím nikoho kdo tady propaguje totalitu… spíš je evidentní, že totalita tady už v podstatě je, nebo je to přesně na hraně

   tak nic ve zlým

   1. To podepisuju Klokane.

    1. Jen doplním. Podle dosud tajných mobilizačních plánů prý první budou rukovat řezníci z Plzně.

     1. Ty nežijou v Rusku, máš v tom trošku guláš.

      1. Kdybys četl vlákno, nebudeš za popletu.

       1. Raději polopatě – jde o mobilizační plány ČR – reakce na info ModréhoKlokana

       2. Víš, kdyby jsi znal historii, takovýhle kraviny by jsi nepsal. Ztratím s tebou naposled čas, nemáš zač.

        Naposled kdy nějaká armáda v Nato nebo zjednodušeně jakákoliv západní armáda mobilizovala, byla ta americká ve válce ve Vietnamu. To Ameriku rozsekalo tak příšerně, že od té doby je to v západním světě nemyslitelné. Následky jsou 100x horší, než jakákoliv možná výhra nebo zisk.
        Rusko aktuálně tak pomalu odpovídá svojí zaostalostí tý americe v 60. letech. To, že tahle válka pro ně bude stejná jako Vietnam pro USA jsem tu psal už v únoru, když tahle parádička začala. Zkus nad tím přemýšlet.

        1. Ukrajina už má po mobilizaci, že jo?

         1. Ukraina je v Nato, nebo je západní armáda?

          1. Ty země se snad z Amerického příkladu poučily, když to pochopili i v Plzni, anebo tou zaostalou mobilizací na tom chtěla být Ukrajina taky jako USA v 60-tých letech, aby to prosrala stejně jako onove Vietnamu? Myslíš tedy, že když teď mobilizujou Rusové, chtějí vyrovnat síly k obdobnému prosrání, aby to byl férovější boj?

          2. Ukraina je v Nato, nebo je západní armáda?

          3. Ty jsi papoušek?

          4. Tak úplně naposled – Je rozdíl mobilizovat kvůli obraně svojí země a mobilizovat kvůli napadení cizího státu. Kort teda když je to přes půl světa daleko, což ten Vietnam byl.

         2. asi po čtyřech kolech

        2. Omlouvám se, shifty, že jsem si dělal prdel. Občas prostě zapomenu, že žiju ve skutečném světě.

         1. Občas je lepší mlčet.

        3. to shifty:
         Asi mne nikdy neomrzí / nepřekvapí schopnost Ruska/SSSR opakovat stejné chyby, které vidí v poměrně krátké historii.
         A pořád dokola.
         Vlastně jediné, co mne překvapuje neustále, je jejich kosmický program – ten byl svého času nejlepší a dlouhou dobu konkurenceschopný. Jenom nevím, co za ty prachy bylo upozaděno (všechno).
         Mají takové peaky, kdy dokážou koncentrovat know-how i peníze do jednoho bodu a na všechno ostatní se vysrat – a nikomu nevadí, že to ostatní je v hajzlu.
         Zemřou miliony – nas mnogo.

         1. V tom mají Rusové výhodu. Až zemřou miliony u nás, bude to tu jak po 30-leté válce.

         2. Omezení Ruska je ve škálovatelnosti. Mají řadu brilantních mozků-konstruktérů a fyziků. Vymyslet tedy dokáží leccos.

          A pak to dokáží vyrobit v kusové výrobě s pomocí pár desítek, max stovek dělníků-specialistů. To ani nestojí moc peněz.

          Ale systémově nejsou schopni velkosériové výroby kvůli omezením výrobní základny, logistiky a organizace.

          Takový Galeev, což je Rus studovaný v Číně, tvrdí že je to naschvál – že mocenské centrum nechce dovolit iniciativu a konkurenci, protože co kdyby se vymkla z rukou, takže ruská organizace společnosti má čtyři sféry – siloviky ovládající stát, oligarchy ovládající těžbu surovin, staré kádry odměněné zpracovatelským průmyslem, a až pak zbytek průmyslu, který je držený pod krkem aby si nevyskakoval a neohrožoval první tři sféry.

          1. Proč mi to jen připomíná všechny země v Ruské sféře vlivu po roce 48 ….

          2. Rusko je velky moloch, silne konzervativni a prumernej Rusak je jeste linejsi, nez prumernej Cech. Takze zavadet inovace, i kdyby se chtelo, by casove vyslo asi tak jako v Nemecku, kde je sice nebrzdi lenost, ale byrokracie.

           Ciste hypoteticky, kdyby se dokoncilo to, co se ted pul roku dari svetu – nahnat Rusko do naruci Ciny, pak by mohl vzniknout skutecne velky problem, predevsim ekonomicky pro nas. Ale neverim, ze by rusti oligarchove si nechali vypalit rybniky od cinskych komunistu a jen na to koukali.

      1. @shifty
       Nesmíš moc koukat a číst Novinky. Odkazy dávat nebudu, ale na ruských webech jsou kvanta videí, kde jsou vidět desítky chlapů, kteří ještě před obdržením povolaváku přišli sami k odvodu. Mimochodem, Puttin vydal příkaz, všichni, kteří budou v rámci této částečné mobilizace odvedeni, budou finančně a sociálně zařazeni stejně jako profesionální vojáci. Kromě jiného měsíční plat 2.000 USD.

       1. Jako kdyby to na Ukraině bylo jiný. Znám několik majitelů stavebních firem, jak menších, tak větších a ty od února řešili hlavně totální nedostatek makáčů. Voni se totiž sebrali a jeli bojovat za svojí zem, kterou jim někdo napadnul. Nečekaně!

        1. Díky za dobrou zprávu.Škoda, že nemůžu taky přispět.Tady se to fláká a chlastá.

         1. Platit to, co se fláká a chlastá, může jenom hlupák.

          1. Takhle to je v ČR.V Plzni máte asi vyjímku.

        2. Prej za svoji zem. To bylo vtipny. I kdyz, kdyby se Babis nebo Fiala tak dlouho vysiral do Scholze, az by sem vtrhnul Wehrmacht, naslo by se i u nas dost takovych dementu, kteri nadsene zhebnou za Babise. Teda pardon, za svoji zem. Lol.

         1. Teď se najde dost lidí, kteří zhebnou za Fialu a Rakušana. A nemusí nastat ani válka.

          1. v podhradí už to začíná bublat, pracující si stěžujou, že nevydělají tolik, co doochodci…doochodci si stěžujou, že to stejně nejscou schopní utáhnout…

           a do toho režim denně po kouskách pouští ty zprávy jako že teplá voda na příděl, eletrika na příděl, topit se nebude…

           bude hodně veselo

          2. Ve výsledku to nic nezmění. Jen se zvýší nenávist jedné části Čechů vůči jiné části Čechů. Ale změna nenastane, protože brblání je jen blblání.

           Dokud nebude doba, kdy se aktivista bude strachovat o svůj život, kdyby vyslovil slova Gréta, Greedeal, uhlíková stopa. A kdy ti, co prohlašovali vlastence za dezoláty a proruské agenty, si udělají plastické operace, aby je nikdo nepoznal nebo emigrují, protože jim tu bude půda horká – nic se nezmění.

           Profesionálové jen zřídka prohrávali proti bandě amatérů. A tak tomu bude nejspíše i tentokrát.

          3. U nás to bublá už od Vítězného Listopadu.A přiznej se hned: Jsi rocker, psychouš, nebo máš noční?V jiném časovém pásmu nejsi.To víme:-)

          4. U nás to bublá od stvoření světa.

           Já se tedy přiznám, kdo jsem. Já jsem Uršula Lejenová. A takto zjišťuji, co si lid myslí. :-)

         2. Jesti „vysíráním“ myslíte drzost netancovat, jak sousední velmoc píská, tak věřím, že stejně jako na Ukrajině by se našlo lidí ochotných bojovat dost. Zvláště, kdyby se nám dostalo nebývalého a nezvyklého luxusu, že by nás jiné státy tentokrát podporovaly.
          A pak by se vlhké sny jedinců typu Ještěrka možná splnily v opačném gardu, půda by byla horká pro ně.

          1. A ty uz se postaras, aby jini skakali jak piskas ty, ze? A ty pudes poslusne stejne jako oni zhebnout za vyssi cile, ktere nekdo nahore upekl a vubec nebudes delat nic podle toho jak jiny piska. A oni te budou podporovat u toho chcipani, to vis ze jo. Jedine co je správné, je se jim na ty valky vysrat

          2. Ale že je na internetu strašně statečnej?

          3. A že nám naši spojenci, se kterými jsme se dohodli o pomoc v případě napadení – byli v historii hodně kdy platí, že áno! Třeba v roce 1938.

           Jediný, kdo se kdy opravdu za Čechy bil a nasadil své životy byli Rusové. A alespoň činy se odmítli podílet na zvěrstvech vůči Čechům Srbové a Rumuni. Všechny jsme je spolehlivě nakopali do ksichtu, aby si celý svět zapamatoval jak Češi oplácejí pomoc.

           Takže vlhké sny jedinců typu Mirek F. jsou obzvláště daleko od reality.

          4. No, prestat masove vrazdit vlastni obcany majici stejnou narodnost jako sousedni velmoc, to je opravdu „tancovani jak se piska“. Dost ubohy. Neco dalsiho na obhajobu tech tisicu civilistu zlikvidovanych vlastni armadou mas? Nebo to ti nevadi a nejaka specialni operace ano? Mate to vy slavaukravinisti dost varchrlate podlozeny.

          5. to Praetorian:
           dnešní zpráva OSN.
           co tam máš ty?

          6. OSN také v těchto časech vyzvala k legalizaci kokainu v projevu představitele jednoho státu, když budeme OSN brát jako bernou minci.

           Ještěrka to vnímá jako jasnou propagaci Zelenského.

           https://insightcrime.org/news/colombias-president-petro-challenges-us-anti-drug-policy-in-un-speech/

     2. Nejprve k nam zdrhali Ukri, tak ze by k nam ted zdrhali Rusaci? A co tech 70000 Migrantu v Turecku? Bude divokej podzim.

 5. Uz me unavuje srovnavani dvou moxnosti a ktera je v pravu nechapu,ze tahle mentalni onanie nekoho bavi. (America rusko)
  Nemecko SE evidentne svezlo na vlne od obou dokud to slo benefitovalo z obou a Ted ted dostalo ideologicky rozkaz a aby nevypadali jako uplni trumbelini,kteri Jen plni Washington tak SE snazi byt duleziti nejakym zelenych prechodem.

  Fascinuje me na Tom to,ze je v dnesni dobe nekdo tak blbej a mysli,si ze pokrok SE dosahuje usporou anebo snad ozbrojeny konflikt SE da vyhrat usporou ..tzv.usporenim toho druheho. Mozna kdyby SE slo do kdyby huba byla tam ocems e tak vyjadruje tak by Mel konflikt jiny spad.

  Kazdopadne doufam,ze dlouhodobe SE lidi nezameri na to,jak Rusove jsou zli a my ti hodni,ale hlavne ze defakto stejne praktiky co pouzivaji tam SE zacinaji objevovat tady

  1. Ono zmen co muzes a nestarej SE o to co zmenit nemuzes potom dostane docela jiny rozmer

  2. Nevím, zda se dá vyhrát nějaký konflikt uspořením toho druhého, ale za bolševika byla na Slovensku v lázních Vyšné Ružbachy nemocnice pro policajty, což byla ve skutečnosti jen prázdná kruhová stavba, kde pochodoval jeden oddíl policajtů jedním směrem a druhý opačným směrem a vždycky, když se míjeli, tak se zdravili. A zdravili se tak dlouho, až se uzdravili.

 6. Právníci jsou teď drazí a budou mít žně. A že se tak ptám, z čeho nás nemajetné obyvatelstvo bude platit? Já mám obavu, že bude velká poptávka po práci, ale jaksi málo peněz na její úhradu.

  1. LWG: Vy jste koukám nečetl ten stažený článek. Vězte, že nemajetné obyvatelstvo oberete o jejich poslední úspory, jako si Vaši odporní kolegové rozdělili majetek hlavních hrdinů tragického příběhu, který byl v jeho úvodu. Původně jsem myslel, že je to tam zbytečně, ale když Vás teď vidím, bezradného, kladoucího skeptickou otázku, pochopil jsem, že obsahoval důležitou myšlénku. Předpokládám, že teď už strach z budoucnosti nemáte:-)

  2. A že se tak ptám, z čeho nás nemajetné obyvatelstvo bude platit?
   Berte to tak, že právní komunita systém vymyslela tak, aby pro obyvatelstvo drahý byl. Lze s povděkem kvitovat, že byly provedeny upgrady pro zlevnění a hlavně zrychlení. Změnit současnou situaci může jen a pouze právní komunita sama.

   Samozřejmě je i řešením, že se mzdy a platy obyvatelstva začnou přibližovat výkonosti ekonomiky ČR. Za mírný posun vidím, že EU stanovila minimální mzdu.

   1. Marty:Ahoj, pominu formulaci „právní komunita“.Co pro tebe znamená slovo Systém?

    1. Ahoj, pominu formulaci „právní komunita“.Co pro tebe znamená slovo Systém?
     https://www.youtube.com/watch?v=02wB3om_Mbo

     1. Viděl jsem prní vteřinu a gratulace.Tak to má bit´ a tak je to spravne.

  3. To bude ta neviditelna ruka, toho trhu, ktera povede ke snizeni ceny advokatnich sluzeb a bude to presne ta prvni vlastovka, ktera zazehne svetlo na konci tunelu inflace.

   1. To bude ta neviditelna ruka, toho trhu
    Možná je to trošku akademické, ale jste si jistý, že nějaký trh existuje, když si nemůžete vybrat služby konkureční advokátní komory, protože neexistuje. Stejně nemůžete jít k jinému soudci, protože konkurenční soudní struktura také neexistuje. Prostě klasický monopol.

    1. Samozrejme, ze to byla ironie.

 7. Takový vtipný vzpomínky na základní službu, potažmu na to jak armáda v totalitě funguje.

  Tak jo. Já vám takovou mobilizaci na ruský způsob popíšu. Fakt jsem měl na vojně „štěstí“, že mě potkalo snad všechno. 🙂
  Když nás posílali na spojenecké cvičení Varšavské smlouvy v Maďarsku, dělali to tzv. mobilizačním způsobem. Což značí, že naše speciální jednotka začala hlídat celý útvar „jakože jsme ve válce“. Ti, co nebyli ve stráži, si oblékli regulovčické řemení a bílé přilby s modrým pruhem a „P“. Čímž jsme se mimo kasárna stali vojenskou policií.
  Nafasovali jsme zbraně (s ostrými, u nás nehrozily žádné hovadiny), nasedli jsme do vétřasek a tatrovek. Každý vůz dostal štůsek povolávacích rozkazů. Jel v něm alespoň jeden důstojník (např. já) a dva vojáci. A teď si představte, že vám takovýto cirkus Humberto v půl jedné v noci zazvoní u bytu nebo baráku. Zavoláte si toho chlapa z rozkazu. Nejspíše je v pyžamu nebo v trenýrkách. „Půjdete s námi.“ „Zde je rozkaz, kterým jste dočasně mobilizován.“ „Odmítnete, dostanete klepeta a rovnou skončíte v base.“ „Ne, nevíme, na jak dlouho.“ „Nevíme, o co půjde“ (věděli jsme, ale kdybychom jim to řekli, budou skákat z oken).
  Tak třetina se oblékla a vzala to se zastávkou v baru nebo v chladničce. Protože si chlast nesměli vzít, prostě ho do sebe nalili v množství, které jim asi mělo vydržet na několik dní. Obvykle na korbu náklaďáku před domem ještě vylezli. Se seskakováním v kasárnách to bylo horší. Když jsem dovezl poslední várku, vojáci ze stráže mi hlásili, že bezmála zastřelili plukovníka a basa je beznadějně plná ožralých a agresivních taťků.
  Plukovník byl zvyklý, že jeho sklady (byl to zásobovač) hlídali obyčejní vojáci. Teď jsme tam ale byli my. Když můj strážný slyšel, že někdo odemyká bránu, klekl si za rohem budovy, namířil tam zbraň a použil klasickou výzvu: „Stůj, kdo tam?“ Plukovník odpověděl něco v duchu „Neblbni, musím vydávat výstroj. Jsem plukovník Vosáhlo.“ A pokusil se vejít. Následovalo „Stůj, nebo střelím!“. Plukovník nedořekl něco, co začínalo „Ále no táák..“ protože slyšel cvaknutí natahovaného závěru na samopalu.
  Aby bylo jasno: strážného můžou odvolat ze stráže jenom dva lidi. Pouze výjimečně někdo další (přímý nadřízený, kterého strážný zná). Takže správný postup je, že když chce někdo do stráženého prostoru, zajde na strážnici a vezme s sebou jednoho z těch dvou. Na výzvu strážného se ozvou oni heslem – a pak je všechno v cajku. Jinak strážný může odstřelit i ministra národní obrany – a ještě dostane opušťák. Na druhý pokus to plukovník dal. (Nakonec, my ho neznali, na útvaru s námi neměl nic společného.) A u nás se úlevy nepěstovaly. Na to jsme obvykle hlídali příliš důležité věci a furt nám hrozil prokurátor.
  Zašel jsem na štáb a prohlásil za basu i tělocvičnu. Do půl hoďky tam leželo nebo se potácelo na čtyřicet záložáků. Když začalo svítat, zásobovač už vytáhl tzv. enzety (Nedotknutelné Zásoby). Uniformy, opasky, ešusy, přilby, frčky na výložky, trenýrky, ponožky, boty, mýdla, zubní pasty, čepice… Současně se v autoparku začaly odkonzervovávat uložená BVP, aby bylo v čem taťky vozit. Převážně jim bylo něco mezi 30-40 lety.
  Až na pár střelců-operátorů, což byli chudáci, co se vrátili z vojny jen před nějakým rokem-dvěma. Řidičů jsme měli dost. Spousta těch záložáků totiž BVP ještě neviděla (sloužili na starších transportérech) a z těch hejblátek ve věži by se akorát osypali.
  Dopoledne začalo peklo na bráně. Dostavily se manželky, milenky a kamarádky a dožadovaly se svých drahých. Kteří ale byli bůhvíkde. Fasovali boty? Byli v jídelně? V base? Tohle bylo na mé vojáky (18-20) trochu moc. Domluvil jsem, že za dva dny bude návštěvní den – a obešlo se to pro dnešek bez úrazů (některé byly fakt ostré – měly kočárky a velké kabelky). Dali jsme jim číslo útvaru, že jim můžou zatím napsat.
  Pak mi má jednotka odjela (byl to kurz) a ze mě se přes noc stal ČVO 101 podle původního výcviku: velitel motostřelecké čety. Nafasoval jsem si tři BVP a 18 pěšáků. Převážně maďarského původu. Tak třetina rozuměla v mé slovenštině každému druhému slovu.
  Rychlé převinutí dopředu. Navagónovali jsme techniku a vyrazili do světa. První nás čekalo tzv. stmelovací cvičení ve vojenském prostoru Lešť u Zvolena. Na třetí den byly naplánované tzv. BOSky (bojové ostré střelby). To se celý pluk rozvine na palebné čáře a vyrazí do útoku. Je tam asi tři kilometry hluboká střelnice, kde na vás postupně vyskakují cíle, které musíte ničit. Střílí se ze všeho, co má díru.
  Jak jaksi plyne z názvu – všichni mají ostře nabito. Takže vaše hlavní starost je naučit vojáky, že když zakopnou, nesmí u toho zmáčknout spoušť, jinak někdo vedle nich zařve. A že kromě samopalů měli v rukách i kulomety a pancéřovky. Největší problém ale byla jízda v BVP. Má to pásy, jezdí to i v terénu hravě kolem 50 ale hlavně – je to těžké na čumák (vepředu je motor i převodovka). Takže když si ta věc poskočí, čumák se téměř nehne. Ale zadní část, kde sedí pěšáci se umí bleskem zvednout o metr a půl a zase spadnout. To samé při prudším brzdění. (Hodil jsem do komentářů video, které vám to předvede.)
  Takže když jsem záložáky prvně naložil do BVP v terénu, ze zádu se ozývaly nehezké zvuky, nadávky a výhrůžky smrtí. Tak polovina těch lidí se zblila. Staré kolové transportéry byly jako autobusy. Tohle je mixér.
  Odbornost těch pěšáků nebyla až takový problém. Ruční zbraně si pamatovali. Vojenská disciplína byla jiné kafe. Jak jsme tak na té střelnici seděli na palebné čáře už přes hodinu a furt jsme nemohli s těmi střelbami začít (byla mlha), najednou slyším zblízka dávku z kulometu. Vystrčím hlavu – a u mého druhého BVP stojí spoluobčan maďarské národnosti.
  Nevím, jestli rozuměl mé větě „Si sa posral?“. Protože se zašklebil a řekl „Som hcël vyzkúšäť.“ Měl ten kulas opřený o vozidlo a vystřeli podél palebné čáry nad hlavami celého pluku. Jo, bylo to do vzduchu. Jenomže gravitace nepustí. A maximální dostřel té zbraně je přes 4 kiláky (pluk může být roztažený až na pěti). Po celou dobu letu má ta střela smrtící účinek. Zahnal jsem všechny dovnitř, vydal jsem rozkaz, že nikdo nic neví – a čekal jsem.
  Asi za patnáct minut u nás zastavil UAZ (takový nepovedený ruský džíp), vyskočil z něj nějaký pidigenerál, kterého jsem v životě neviděl. Všechno jsem popřel – a on jel dál. Takhle namakaní jsme druhý den jeli do Maďarska, kde nás Rusové cvičně rozstříleli svými novými T-80 asi za 15 minut – a bylo po parádě.
  Všichni ti záložáci si kdysi odsloužili dva roky. Po nějakých 10 letech už měli problém uběhnout 100 metrů, stříleli jak telata. Na polovinu povelů nevěděli, co mají dělat, a po většinu času nadávali. Na stravu, na kosu (bydleli jsme ve stanech – bylo to v březnu), na buzeraci, neustálé čištění zbraní, jízdu ve vozidlech, Rusy a jiné spojence, třídenní čučení pod pancířem v lijáku… A to dostali veškerou výstroj a výzbroj v perfektním stavu, boty přesně na jejich nohy a až na čtyři dny z těch asi dvaceti měli teplou stravu a čaj.
  Podle toho, co se ví o množství a údržbě uloženého ruského materiálu a techniky, bych za morálku jejich záložáků nedal zlámanou kopějku. A to my jsme byli perfektně vybavený a zásobený útvar. Žádná předpotopní kasárna v nějakém stepním městečku. Takže si myslím, že ty zálohy stejně budou muset přesouvat do větších měst. Nebo mobilizovat přímo v nich.

  Corono do toho! :D

  1. Myslím že v 80. letech za blahobytného gulášového socializmu tu bylo už v rozkladu kdeco. A armáda částečně taky. Takže tohle podle mě byla ještě úspěšná akce.

   Podle posledních zpráv ze „slámy u kravína“ to vypadá tak, že u frontové linie je prakticky ve vysílačkách slyšet jen angličtina a to převážně od rodilých mluvčích. Prostě NATO už tam bojuje zcela regulérně.
   A co Ukrajinci, mladí branci?
   Tak ty prý naženou prakticky beze zbraní v první linii proti ruským dělům, aby se šetřily ty lepší profesionální jednotky složené z vojáků NATO a žoldáků.

   Takže to že už nemáme sklady plné zakonzervované výstroje pro každého, ještě neznamená, že nás nemůžou nahnat proti kanónům.
   Myslím že ta socialistická varianta, kdy člověka sice nahnali proti „nepřátelské armádě“ ale s plnou výstrojí a výzbrojí s týlovým zabezpečením, je pořád lepší, než cokoliv co nás těď čeká.

   Už proto, že tehdy jsme měli proti nepříteli 2-3x větší převahu v konvenčních zbraních.

   1. Pokud Vovka dojde k nazoru, ze na Ukrajine uz je to vic NATO, nez Ukrajina a ze stret je nevyhnutelny, tak…

    1. Moment Sysope. Stejný metr. Pokud jsou problém „dobrovolníci NATO na Donbase“, úplně stejný problém museli být v roce 2014 „dobrovolníci ruské armády v aktivní službě na Donbase“ (kteří si s sebou přivezli i nejnovější tanky jako T-72B3 – Abramsy si na UA nikdo nepřivezl, ačkoli Challenger byl 100% přesvěsdčený, že tam jsou od prvního dne, bo to psali na Rumble.)

     A naopak – pokud bylo v cajku, že ruští vojáci v aktivní službě si odskočili „na dovolenou“ zabojovat na území sousedního státu proti jeho pravidelné armádě, potom je o to více v cajku, že vojáci NATO mimo aktivní službu si odskočí zabojovat na obranu území státu po boku jeho pravidelné armády.

     A ještě analogicky – pokud zahraniční bojovníci na Ukrajině měli podle separátů dostat trest smrti za žoldáctví, potom měli stejný trest smrti za žoldáctví dostat i všichni občané RF, kteří si tam odskočili ve 2014/15.

     1. Naprosto souhlasim. Tak to rekni Vovkovi, on ma prst na cudliku, ne ja.

      1. Takže souhlasíš, to stačí.
       Tedy stačilo by člověku s nějakým postojem, ty to ještě podložíš atomovými zbraněmi.
       Takže vlastně nesouhlasíš.
       To se vine jako červená niť celým tvým životem. Ano. Tedy ne, pokud druhá strana má větší kanon.

       1. tak samozřejmě si můžeš hýčkat ty svoje Jediný Správný Hodnoty až do nebe třeba, ale ten s větším kanonem bude mít nakonec pravdu

        ten tzv. západ je skutečně naprosto vymletej a zdegenerovanej, když takový základy naprosto přestal chápat

        1. to Behemot:
         Ony to nejsou zásady, ale na to jsi moc mladý. Nebo starý. Nebo blbý.

         1. to Behemot:
          a mimochodem na blbý straně.

          1. tak eště že tě mám, žes mi ve své nekonečné dobrotivosti sdělil, co je ta Jediná Správná Strana, díky, soudruhu

          2. to behemot

           nepropadej defétismu… pokud provedeš soudružskou sebekritiku… misaka tě rád přijme do jejich strany (nechá tě jít na stranu – nevíme přesně)… a přidělí ti tajný služební byt, krycí jméno a stravenky

     2. Rusové zjevně nejsou takoví přizdisráči mrcasíkovského typu, že by se klidně dívali, jak za hranicemi masakrují jejich příbuzné z jejich vlastních rodin, či je odvážejí do tajných mučíren ministerstva vnitra, ze kterých se ještě nikdo nevrátil.

      Nějak mi uniká, jaké že to příbuzné vojáků NATO na té ukrajině masakrují, že jim NATO přišlo na pomoc.

      Tedy, pokud lze za pomoc považovat fakt že během 8 let přestavěli celý ukrajinský stát na kamikadze válečnou mašinerii na jedno použití. Kde se s přežitím obyvatelstva nepočítá. Prostě ve stylu nacistického německa, i s jeho symbolikou.

      1. Ver tomu, ze i v tom Rusku jsou to predevsim ruzne zajmy. Nejaka zachrana minority je uz jen PR pro Cinu s Indii plus vlastni vojsko.

       1. Spíš rusům dochází, že po ukrajincích by přišli do mlýnku na maso oni sami, a že se to tedy týká i jich.
        Předtím to byl soucit s bratrským národem a odpor k jakékoliv formě fašizmu.

        V tom se liší od průměrného vychcaného čecháčka, který jen kouká jak kde vyžrat jakou výhodu, kde koho přečůrat, na čí úkor se obohatit. A který se tak dlouho lokajsky hrbil kvůli výhodám, že už ani nedokáže narovnat hřbet. Proto takovýto nechápe ruskou mentalitu.

        Rusové taky takovéto lidi mají, často ve vysoké politice. Ale my jako národ jsme tímto skrz naskrz prolezlí. A podle toho taky dopadneme. Jako Švejkové. Jenže tentokrát z toho už nevyjdeme tak lacino, jako po 1.světové či po 2.světové.

        1. Moc si to nemaluj, Rusu je hodne, proto je pak hodne tech udatnych, hodne tech vychcanych i hodne tech posranych. Rusko neni Banglades, je to zeme, jako ta nase. A kolik Cechu by slo zachranovat treba Volynske Cechy, Ty treba?

         Rus, ten bezny a prumerny, bude zachranovat predevsim svoji prdel tak, jako bych to delal ja, ty, kdekdo. Takze musi byt skutecne presvedceni o tom, ze NATO jim chce podpalit barak. Ted jde ale o to, ze ja nemam tuseni, jestli tomu veri, nebo ne.

         1. Češi jsou udatní. Vždyť aktivně zachraňují Němce a jejich ekonomiku. Nebo USA a jejich zájmy. A statečně se vůbec nedívají, co to bude Čechy stát. Jinak řečeno, Češi se klidně a statečně nechají zlikvidovat an block pro cizí zájmy.

          Rus ale zachraňuje svojí prdel. A nejen Rus. To, že jim NATO chce podpálit nejdříve okolní hranice a pak barák snad je zřejmé.

          Rusko se snažilo nechat to být, když se bombardovalo Kosovo. Nechat to být, když přišel Euromajdan 2014.

          Začalo zasahovat, až když jim USA a jimi vysvičený Islámský stát začali dělat kůlničku v Sýrii.

          Události krátce před rusko-ukrajinským konfliktem:

          1) Pokus o atentát na běloruského prezidenta. Západ nepokrytě rovnou jednal s agentkou Ciganovskou jako kdyby to byla führerka Běloruska.

          2) Pokud o převrat v Kazachstánu.

          3) Několik dalších převratů kolem.

          4) Ukrajinská armáda se několik dní před vpádem Ruska fakticky z většiny přesunula k Donbasu. Chtěla začít etnické čistky.

      2. to kaBrnak:
       Ukrajinci zjevně nejsou takoví přizdisráči kaBrnakovského, Behemotovského, coronova či sysopova typu, že by se klidně dívali, jak za jejich hranicí a na jejich území masakrují jejich příbuzné z jejich vlastních rodin, či je odvážejí do tajných mučíren ministerstva vnitra do Moskvy či do FSB mučíren, ze kterých se ještě nikdo nevrátil.

       Nějak mi uniká, jaké že to příbuzné vojáků LLR či DDR či Krymu na té ukrajině masakrují, že jim Putin přišel na pomoc.

       Tedy, pokud lze za pomoc považovat fakt že během 8 let přestavěli celý ruský stát na kamikadze válečnou mašinerii na jedno použití. Kde se s přežitím obyvatelstva nepočítá. Prostě ve stylu nacistického německa, i s jeho symbolikou.

       A kde se vzala ta potřeba tuto skvělou armádu Ruské Federace posílit o cca. 300.000 odvedenců, když celá Speciální operace měla být hotova do konce března za použití 150.000 vojáků, skvělých supersonických zbraní a stovek letadel, tisíců tanků a desetitisíců děl?
       Takže opravdu, zase, hovno?

       1. Misaka je skvělá osoba. Škoda, že neexistovala, když Bůh tvořil vesmír a zemi. Misaka by mohla Bohu radit, jak to má dělat.

        Aneb, když bezvýznamná misaka štěká a myslí si, že na jejím názoru se dělá geopolitika světa.

       2. misaka:
        „…Ukrajinci … nejsou ..přizdisráči … coronova .. typu, že by se klidně dívali, jak za jejich hranicí a na jejich území masakrují jejich příbuzné z jejich vlastních rodin,..“
        – – –
        Tak hlavně jsou snadno manipulovatelní médii, resp. nějakým hercem-pyjánistou.
        Kdyby se nenechali blbnout, nebyl by konflikt. Ale to ti uniklo; sleduješ jen co se ti zrovna líbí a proto jsi trochu dál od reálu.
        Já to o tobě vím již nějakou dobu – podobně jsi komentoval stav ČSLA v 80. letech, aniž jsi tušil, o čem to bylo.

        Doporučuju sledovat solidní zdroje a občas se podívat, co bylo předtím…

        .

     3. zatím sou na jihu dojčlandský leprdy (a americký obrněnce a řada dalšího HW), dostali solidně na budku, první dvě vlny sou prakticky rozprášený a teď se tam přeskupuje třetí a čtvrtá

      zapomněl, jako obvykle (že ty máš tak děravou palicu, co?), že speciální jednotky, jejichž úkolem byly mj. tajný operace na území nepřítele, včetně výcviku tamních sil, záškodnickejch akcí apod., založily sice během druhé války prakticky všechny účastnící se státy, nicméně i po druhé válce si je ve velkým počtu ponechaly, resp. ještě i rozšířily a víc specializovaly, ze všech nejvíc právě Stády; všechny tyto jednotky tydle akce dělaly a dělají dodnes, a sověti si vytvořili ty známý SPECNAZ až nějakej pátek po nich

      techniky odkoukali právě od amerikánců a jejich působení po světě po víc jak padesát let (nejvíc v Jižní Americe) a začli to dělat po jejich vzoru…těch amerikánců, kteří v tom ukrošově působili oficiálně i neoficiálně dlouhý leta přetím

      a ano, je součástí jejich práce, že musí počítat s nejhorším a v případě největšího utajení všichni ve všech těch wošingtnech popřou jejich existenci a nechají je klidně chcípnout, taks vole v roce 2022 vobjevil Ameriku (doslova)! checht

      mimochodem, kdo je jak úspěšnej je evidentní, spojenci – po zpravodajským vytěžení, samozřejmě – měnijou ukrošský zajatce v poměru asi 5:2

      jo a výměnu amerikánskejch zajatců zprostředkovávají takoví jako saúdskej princ, Erdogan a pod., naposled se vracely dva kusy

      1. To je ovšem všechno lež. Jan Mrcasík to nemá v oficiálních dokumentech a zdrojích, tudíž to neexistuje.

      2. Nezapomeň na Abramsy. Ty na Ukrajině bojují od února, říkal to Challenger protože viděl video na Rumble, kde v nějaké železniční stanici projížděly navagonované M1A2 v pouštní kamufláži a u toho byl titulek „jedou na Ukrajinu“. Takže to musí být pravda!

       Akorát zajímavé, že pokud je Ukrajina plná Leopardů a Abramsů a zároveň je Rusové všechny již dvakrát zničili, pořád není ani jedna geolokovaná fotka nějakého takového vraku. A to vem jed, že by se jí Rusové pochlubili i na RT1, kdyby ji měli.

       Alternativa je, že ten, kdo nekriticky žere propagandu i s navijákem a tvrdil nejprve, že do června budou mít RU v rukou kompletně Kramatorsk a zlikvidují zbytky UA v něm, na začátku září že žádná další UA ofenziva nemůže být, protože Rusové všechno kompletně zničili a útok zastavili, a teď když jsou o 50km dál, tak že to vlastně celou dobu byl plán :D Žere stejně naivně i neexistující techniku.

       1. videí těch rozstřílenejch obrněnců a kulometnejch žípů sou jenom plný lžinternetý

        zkus lézt nekam jinam než na asociální zkurvítě, kde to je všecko cenzurovaný a nepohodlný záběry tam samozřejmě nesmijou byt (nevim esli seš fakt blbej, nebo navedenej, se takovejm věcem divit)

        1. Jistě – M113, MRAPy, Humwee, BTR, Téčka všech verzí.

         Tak sem hod pár odkazů na geolokované fotky rozstřílených Leopardů na Ukrajině – když je to tak snadné a všude se to jimi hemží, určitě to pro tebe nebude problém.

         Nebo snad ano? :D

    2. Střet už reálně probíhá. Proto potřebuje těch 300k mobilizovaných pro zajištění stávajícího území, aby mohl uvolnit hlavním jednotkám ruce a zatlačit ukry a NATO až za Berlín :-)))
     Aspoň něco v tom stylu říkal Šojgu. A dává to logický smysl. A Putler má pořád podporu 80% obyvatel.
     Zbývajících 20% jsou zkýčkaní westernizovaní blahobytní Moskvané a Petrohraďané. Ti si můžou stávkovat jak chtějí.

     Krom toh 50k vojáků bylo teď na cvičení na Dálném východě, kdyby třeba amíky napadlo vzít letadlové necky a chtít je ohrožovat na východní hranici. Amíci dekády cvičení jako „světový četník“ globalistické elity, prostě ničemu jinému než hrubé síle nerozumí.

     Proč si myslíš, že se dělaly za komárů ty šaškárny na Rudém náměstí, jak tam jezdily kolony náklaďáků s balistickými raketami a pochodovaly tisíce kanonefutrů?
     To byla jediná záruka míru za „studené války“. Pochody se zmenšily na symbolickou úroveň a amík se hned cpe k ruským hranicím.

     Třeba i to výše popsané Shiftyho cvičení armád Varšavského paktu mělo taky velmi výrazný odstrašující efekt. Zorganizovat něco takového, znamená slušnou reálnou bojovou připravenost. Američani velmi bedlivě monitorovali tyto cvičení. A kdyby se ukázalo, že je to fakt neorganizovaný bordel na kolečkách, tak by zaútočili, nebo by aspoň zase někam začali instalovat jaderný arzenál jako v době před kubánskou krizí.

     To je jako když stojíš nehnutě jak skála před známým škorním sígrem a gaunerem, a jen jedno neopatrné mrknutí oka tě dělí od rvačky s nejistým výsledkem. Takovíto mají respekt jen před silným, kdo se nedá zviklat. A u válek je to nemlich to samé. Zápaďáci rozumí jen hrubé síle. Ničemu jinému.

     1. Ona mu ted ta podpora zacne mobilizaci padat a po prvnim vlaku mrtvol to poleti dolu jeste rychleji. Nemyslim si ale, ze on na to bude brat nejake ohledy.

      1. Už jsou tisíce mrtvých a pořád nic. Spíš jsem zvědavý na ty „vlaky mrtvol“ co v Evropě umrznou, nebo pochcípají hlady. A jak dlouho bude Fialenko blekotat, že to jsou oběti koronaviru a opičích neštovic.
       Myslím že po volbách se spustí pěkný fičák.
       Když teď se to v Rusku začíná přiostřovat.
       Fialenko už na americké ambasádě leští kliky, aby se dozvěděl, jak to má lidu politicky podat, že vychcípáme za americké ekonomicko-surovinové zájmy a němci nám ještě seberou poslední zbytky energií aby se sami zachránili.
       (tam aspoň vymýšlí a realizují konkrétní přídělové systémy plynu a elektřiny pro podniky, u nás se stále „tancuje na horní palubě titanicu“)

       1. Podivej se, odkud se brali soucasni vojaci v Rusku. Ostatne taky podle toho vypadala i jejich uroven. To nebyli mladici z Mosqy, co tam jezdi v Medakach na drahy vecere. Soucasna mobilizace uz postihne stredni tridu a to neni az tak jednoduchy.

        Rozhodne to ale nema vliv na nasazeni extremnich zbrani.

        1. Bude jiná situace. Od zítřka je na Ukrajině referendum o připojení Doněcka, Luhanska a Charkovska k Rusku. Neočekává se nic jiného, než že výsledek bude ano. Ono nechat se genocidovat ukrajinských nácky nebo žít v míru pod silnou ruskou armádou – je poměrně jansá volba, tak jako byla na Krymu.

         Jakmile se Donbas a Charkovské oblasti stanou součástí Ruska, pak jakýkoli voják cizí armády to šíleně schytá. Rusko si na svém území pořádek udělá. A k tomu je potřeba ta mobilizace.

         1. Zvláště pikantní bude „výsledek referenda“ z území, které Rusové neovládají, nejsou tam a ani tam žádné referendum uspořádat nemohou, ale tamní obyvatelstvo bude stejně hlasovat pro připojení k Rusku z 97%.

          1. A pokud se Evropě / USA nebude status quo líbit, mohou Rusku vyhlásit válku. Jan Mrcasík to může vést, se složkou dokumentů s corpus delicti v ruce. Aspoň by se poprvé v životě viděl realitu.

          2. @JM
           97% je málo, já tipuji aspoň 101% ;-)

          3. Dachsmeister: v tomto případě má JM pravdu, protože referendum nebude, bude akorát jeho výsledek a 101% může vyjít, když se z prstu cucají dílčí výsledky, k tomu tady nebude důvod, vycucá se rovnou finální číslo. Některým místním diskutérům z toho vyjde, že by Rusák měl obsadit Kyjev nebo možná rovnou Bratislavu. Beztak jedinej důvod, proč ještě není zřejmé, že Slováci chtěji do širé náruče matičky Rusy je ten, že tam ještě neproběhlo referendum.

          4. pokud bude podpora na osvobozeným území tak vysoká, že i 100% hlasování proti na zbytku by to nemohlo zvrátit, tak v zásadě to asi má výsledek jasnej

           každopádně je to samozřejmě poněkud podivný, ale dyž se velmoce perou, tak se tomu může divit jenom slabomyslnej soudruj

      2. důvod? mobilizovaný jednotky projdou základním a některý rozšířeným výcvikem a budou dělat týlový zabezpečení, budou dislokovaný na ostatních základnách po celé federaci apod., a ty služebně starší (případně i co prošly bojema), který jima budou nahrazený, pudou na frontu

       RF nasadila něco kolem čtvrtiny bojeschopnejch sil max, zbytek zůstává na pozicích, snad nestáhnou celou armádu z celé země, aby byla naprosto nechráněná, a nepošlou to někam do ukrošova, nejsou kreténi tvl

       nebo jako fakt si myslíš, že branci dostanou vopakovačku a marš? snad tak vymletej těma pohádkama ze lživize nejseš, že ne?

       1. Poslechl jsem si Sojgua a udajne chteji zastavit a zakonzervovat frontu. Muze to bejt kec, ale pokud to tak je, tak tech 300k je tak akorat na tu tisicikilometrovou frontu, pokud ji chteji zastavit a aspon uhlidat.

        1. tak samozřejmě, že nemajou zájem, aby naspídovaní ukroši se žoldákama a západníma hračkama jim tam lezli, když to chcou udržet do mrazů a pak je už jenom dorazit; ukroším musí být jasný, že mají maximálně dva měsíce

         resp. předpokládám, že elitní Wágnerovci budou postupně po kouskách frontu okrajovat a postupovat (jako doposud), a ten zbytek to bude držet proti ukrošskejm ofenzívám

         1. Nevim. Ukri nejsou Wehrmacht, ty zima a sracky nezaskoci, vsak tam v tom zijou. Ba naopak se mozna vrati jejich takticka vyhoda.

          Problem se zimou budeme mit spis my, nez Ukri.

          1. sou zvyklí mít aspoň něco, není 1943 tvl

           s holejma rukama, dyž nebudou mít elektriku, uhlí, dřevo ani naftu, udělají velký hovno

         2. Elitní Wagnerovci… Myslíš ty, jejichž šéf žadoní vězně, aby šli za Wagnera bojovat na frontu (ale že je popraví když mu zkusí zdrhnout):
          https://twitter.com/i/status/1570188240803762176

          A o kterých ruské telegramy tvrdí, že v Chersonu bojují s FSB a Kadyrovci o zásoby? :D

          1. Jo jo, to jsou tytéž dokumenty, podle kterých všichni tvrdili už v únoru 2022, že Rusku dojdou zbraně a potraviny za tři dny?

           Jestli jsou to informace stejné „kvality“, tak to bude s Evropou a Ukrajinou moc špatné.

          2. skvělej počin, těžcí kriminálníci mají šanci bojem za vlast získat svobodu a kriminály se od nich uvolní

           kdo to naposled dělal…jo, už vím: všichni ti slavní spojenci za 2. světové :o)

      3. Nevíš, proč to dělá.Nebo jo?Něco chystá?Diskuze vo švábech je vždy neplodná.Ať se tam pobijou.Mě sere ta naše vláda, která říká, že jsme ve válce.To je průser.

       1. Proc dela Vovka co, mobilizaci? Je to logickej krok, je v defenzive.

        A co se Fialy tyce, tak to je lhar, takze co ten mele, nehraje roli. Horsi bude, az to bude mlit pul naroda a mobilizace pak muze bejt, jako prikaz k noseni rousek.

        1. Ser na to.Já ráno pořežu dřevo a čistá hlava a svědomí.

         1. Jo, taky bych rad. Ale honim, bohuzel, honim. Potomstvo nezavira dvere a nalitali sem komari. Kurvy. Mne bohuzel to jejich bzikani vzbudi. Uz jsem dostal tri, jeste tu lita jeden. Pak jdu taky chrapat.

          1. Mam ho. Jeste, ze jsou tak blbi a chytaji se na monitor. Jdu chrapat.

          2. Tak to máš blbý.U nás je klid.Množí se, ale letos kupodivu neobtěžují.

          3. Nam se namnozili venku v nadrzi na vodu, ktera je v zemi a neda se zakrejt, protoze nahore je kanal. Normalne se do baraku nedostanou, ale jak potomstvo pousti cokly vencit, tak zustanou rozglabeny dvere. A muzu prosit, muzu nadavat, vsechno zbytecny. Pritom rano u snidane posloucham nadavani, ze jsou pozrani. Presto ty dvere pak zase rozglabi. Je to marny, je to marny…. je to marny.

          4. Pokud nevstáváš ve čtyři, tak to můžem probrat.Komáři maj letos nějakou krizi.Jezdím léta do jednoho bytu v Polabí, a tam jsem to přejmenoval na komárno.Letos ani hovno.Pohoda bez pískotu.

          5. možnás jim prostě přestal chutnat, mě ty kurvy letos žraly jak divý

          6. Ne, máme všichni sladkou krev a jak říkám, letos lítaj a nesosaj.Divný.

          7. Komárům prý nechutná ten, kdo má hodně vitaminu B. Takže pít pivo a komáři se vyhnout :o) Letos jsem to zkoušel a možná to funguje. Ale pro vědu je nutné se obětovat a experiment replikovat.

          8. Jan Mrcasik
           23.9.2022 v 1:56

           a kolik jako ty vole, bečku denně? lemtal sem to a leda pěkný hovno, to sou pohádky

          9. Nejsou, kdyz jsem jeste jezdival pravidelne Luznici, sezral jsem cely platicko B-Komplexu a mel jsem od tech kurev klid. Normalne mne zerou jak divy. Ostatne tohle bylo jedno z pozitiv odchodu z kraje rybniku. Ale tady mame nadrz na destovku a zadne ryby v ni. Budu muset to pristi rok nejak poresit. Neni normalni, aby komari otravovali v 700 m.n.m.

          10. Mrcas: Nikdy na to nepomáhalo nic.Kromě sítí a plácačky.Stejně se tam nějakej pískloun vždy dostal.Letos jsou záhadně sebevražedný.Nesajou.Ale třeba se příští rok zadaří.

          11. Ono ten vitamín B spíš už moc v pivech není. Ideální je nefiltrované, nebo nepasterované pivo a to se moc koupit nedá.

          12. On se hlavně vitamín B do piva přidával z důvodu, že pití piva likviduje v člověku vitamín B. Když někdo sedl do hospody a dal si svých deset, tak si mohl po čase uhnat drsný nedostatek vitamínů a nemoce. Tudíž ho tam raději přidávali.

           Pokud někdo chce do sebe ládovat Béčko, tak pivo není šťastná volba.

          13. Jesterka
           23.9.2022 v 13:06

           jasně, jedním ze zdrojů B jsou kvasinky, kterejchžto produktů nen pivson plnej, tak jo :D jasně, že eště lepčí je burčák, ale ten je tak dva měsíce v roce

           něco lepčího nemáš?

          14. divný

           pozitivní že v tom počasí co je teď tak už ty kurvy zalezly a snad dají zas pokoj na půl roku

           co víš, možná je to v Pze nějaká zkurvená tropická odrůda co sem zas nejací negři dovezli

          15. Samci nesaji a vypadaji stejne, lisi se jen trosku velikosti kridel, takze piskaji na jine frekvenci, ale to uchem clovek nepozna, mozna tak Klezla. Mozna se lihne vic samcu, asi tusej valku :-)

   2. Malinko ti do toho hází vidle, že každý druhý kdo je na UA straně mimo pravidelnou ZSU – ten. Teritoriální zálohy, Domobrana, Cizinecká, Speciálové – má na přilbě kamerku a se zpožděním odtajňuje a zveřejňuje nahrávky. Současnou ofenzivu vedou speciálové na KOT, až za nimi postupují tanky s BVP a pěšáky. To zaprvé.

    A zadruhé jako kanonenfutter se používaly naopak ty cizinecké legie apod., mj. protože co jiného dělat s lidmi, kteří jazykově nerozumí rozkazům své vlastní strany, než je poslat někam na průzkum bojem ;-)

    1. Těm vyjukanýn 18 letým kanonenfutterům v prvním sledu taky dávají kamerky a zveřejňují se videa poletujících vnitřností od ruských min a šrapnelů? O tom pochybuju.

     Jsi vážně naivní jak malé děcko, nebo placený za propagandu, jak tu někteří naznačují?

     Každý kdo zveřejní nepovolené video je hned zastřelen. A to co se zvěřejní samozřejmě mají opět plně v režii američtí armádní propagandisté, respektivé specialisté z CIA.
     Pěkně si na to došlápli brzy poté, jak ukro-náckové zveřejńovali na fejsbuky apod, jak se chovají jako nelidská zvěř. Což by vážně narušilo oficiální západní propagandistickou mašinerii.

     Ono je už více než zjevné, že ukro-nácky cvičili právě specialisté z CIA, na teroristické vedení boje přesně ve stylu ISIS a dalších islámských teroristů. Kdosi už komentoval, že i to mučení ruských zajatců nese jednoznačný rukopis techni CIA které ukro-nácky tito učili. O taktice krytí za živé štíty, domy s civilisty a civilní ifrastrukturu ani nemluvě. Dokonce i bojová taktika menších jednotek je jak přes kopírák toho, co předváděla američany vycvičená ISIS v Sýrii.

     1. Týjo. Ty toho prostě tolik víš. Nikdy tedy nemáš žádné hmatatelné důkazy pro svá tvrzení, ale říkají to ruští bloggeři, takže to prostě je Pravda Nezpochybnitelná.

      Mimochodem, ruský internet je plný oficiálních žádostí násilně naverbovaného kanonenfutteru z DLR/LDR Putinovi, ať je pustí domů, že nechtějí bojovat u Chersona ani Charkova, že tam nepatří, že nedostali žádnou výbavu ani výcvik, a že umírají jak mouchy. Samotný Girkin v Rusku vysvětluje, že v DLR/LLR mobilizují padesátileté profdesory a polovina z mobilizovaných neumí nabít Kalašnikova. Ale to je také cajk, Ukrajina je určitě horší.

      Válečný zločin Ukrajinců jsem viděl jeden, možná dva, patričně rozmáznuté a už vyšetřované. Zato Rusové se chlubí řádově větším množstvím, třeba takový „oslavujeme narozeniny Vůdce árijské rasy“ Jevžen Raskazov se chlubil, že viděl nejméně deset takových z ruské strany. (A také že dostává erekci pokaždé když zabije Ukrajince a představí si, že právě ovdověl jeho ženu. Šéfredaktor Sputnik i pogrom Prosvirnin si notuje. Ale o tom se v životě nedočteš, protože Sputnik i Pogrom se nehodí ani rusofilní propagandě, ani západní propagandě, protože namočený je s nimi i milášek Navalný.)

      A to nemluvím o tom, že hlavní Kremlský státní televizní kanál slibuje ukrajincům „koncentrační tábory a sterilizaci“:
      https://twitter.com/i/status/1522224031197544450
      Kdyby přesně totéž slibovala ukrajinská TV Rusům, tak by zdejší diskuse pěnily bouří hysterie. Ale když to slibují Rusové, je to cajk a o nic nejde.

      Je to zajímavý paradox. Rusové (A jejich milovníci) vždycky obvinují všechny okolo zejména z toho, co dělají či plánují sami.

      1. ať si v republikách dělajou co chcou, sou to samostatný (zatím) separatistický území, jejich věc

       já osobně teda vidím fotky a videa, co ukroši předvádijou za tragédiu, ale cokoli sem někdo dá, tak na to vybleješ hromady kraviny a budeš dělat, že to neexistuje, tak už to nikoho nebaví

       by mě akorát zajímalo, esli už ty ukrošský plaváčky z Oskolu někdo vylovil a strčil do díry, nebo to čeká až na žraloky až doplujou do mořa; a dyž ty mrtvoli rusáci aspoň nahrnou bagrem do díry, tak je z toho dycky šou jaká to je genocída a takový tupý žgryndy, i dyž to sou ukroští tlustí buzerantští veliteli, co je po tisících ženou proti kulometům a dělům, aby to tam po těch tisících chcípalo…

       tak teď už je tam nechávají ležet, ať se vo ně postarajou ukroši sami

      2. To je docela povedený ústup, když se podařilo evakuovat většinu jak civilů tak bojovníků. A ještě přitom ukrům způsobit tisícové ztráty. Takhle by chtěl „prohrávat“ každý :-)))
       A i ti „nevycvičení donbasáci“ ukrům pěkně zatopili.

    2. jasný, sou rádi, že mají už jakoukoli výstroj, ale každej druhej má kamerku

     ty seš vopravdu ve svým fantasmagorickým světě, to jinak není možný

     1. Behemote, ty jsi fakt všech špatně narostlých penisů futrál. Kdyby ses fakt alespoň někdy zmohl na nějaký argumgenty.

      1. budu argumentovat naprostý do očí bijící kokotiny? ses taky neposral v lese náhodou?

       1. Ten Kramatorsk bol dobytý kedy presne?

  2. Můžete mi prosím upřesnit rok té anabáze? Děkuji.

   1. Dotaz byl na anabázi „shiftyho“

    1. Bohužel nevím.

    2. To mohl být nějaký Štít https://www.youtube.com/watch?v=LrBiNjDFX0k

     A nebo Družba. To se konalo snad co 2 roky a v menším měřítku.

  3. shifty:
   „Corono do toho! :D“
   – – –
   Především jsi to nezažil.

   Celej ten špalek jsi zkopíroval z facebooku či podobný žvanírny.

   A za další ani nejsi schopen odpovědět KDY se to mělo stát, viz tvoje odpověď: https://dfens-cz.com/o-65-miliardach-eur-na-boj-s-inflaci-a-nenavistnem-rusactvi-aneb-jak-starosta-solc-bojoval-za-ukrajinu/comment-page-2/?show=comments#comment-317124

   Takže ano, záložky na cvičení do zahraničí se takto mohly mobilizovat, v 70.-80. letech se tak činilo. Že mě vyhnali coby regulovčíka formou poplachu jsem zažil taky. Ale bez ostrých samozřejmě, jen se sapíkem a prázdnými zásobníky. Návrat ve dvě v noci po dvanáctihodinovém stání u křižovatky ve městě, rovnou na škrabku po 30 min. spánku na rozcvičku a dále běžný denní režim.

   Co na to říct?
   Ten autor to zažil, ale ty o tom nemáš páru. Stejně jako různé misaky, fatdwi, Mrcasici a halda dalších…

   :OD

   .

   1. Já jsem nepsal že jsem to zažil, vždyť jsem 84 Corono, pamatuješ? :)

    Jen jsem na to kdesi narazil a příšlo mi to k zdejší diskuzi přiléhavé a trefné.

    1. shifty:
     „… jsem nepsal že jsem to zažil, vždyť jsem 84 …“
     – – –
     To já vím.
     Taky umím posoudit, co je reál, co je pravděpodobný dost, co míň a co je třeba výmysl…

     .

  4. @shifty
   krásný příběh
   Dnes by to v cirkuse AČR dopadlo katastrofálně, jak mi naznačuje kolega, jehož sestra to má v gesci ve Vyškově tydlencty mobilizace.
   Prej tak možná ty armádní zálohy by se dostavily, pro ostatní výzbroj (pár posledních vz. 58) by se ještě našla, výstroj už ne a se stravou by se to řešilo zrekvírováním nějakého hypermarketu…

 8. To bude ta neviditelna ruka, toho trhu
  Možná je to trošku akademické, ale jste si jistý, že nějaký trh existuje, když si nemůžete vybrat služby konkureční advokátní komory, protože neexistuje. Stejně nemůžete jít k jinému soudci, protože konkurenční soudní struktura také neexistuje. Prostě klasický monopol.

  1. Konkurenční soudní i advokátský systém existuje. Můžete změnit občanství a jurisdikci.

   1. Když já neumím čínsky.

    1. Tak to bys s tim ale fofrem mel neco zacit delat. Dulezitost znalosti cinstiny v Evrope prijde driv, nez konec spalovacich motoru.

     1. Ale tak neplašte, rákosníci umí po amerikánsky, alespoň ti, co vyrážejí do světa za obchodem (či kořistí).

      1. No dobre, ale nemuzes se sefem mluvit jen anglicky, ze, co takove kuloarni debaty u doutniku?

       1. @Sysop
        U jeho doutníku (čku)?
        Tam to bude beze slov, saj a polykej! ;-)

        1. …si s tim vycistit zuby myslis… i to muze nektere potkat, jiste :-)

         1. @Sysop
          Párátko alias mezizubní kartáček…xD

   2. Konkurenční soudní i advokátský systém existuje. Můžete změnit občanství a jurisdikci.
    To jistě ano, ale ne v rámci jednoho státu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017