Koho volíš – Losnu nebo Mažňáka?

Featured Image

Dech dějin znovu zavál do české kotliny. Epochy se lámou. Svět napětím nedýchá. Jde o všechno. Teď, nebo nikdy. Bude se volit český prezident.

A můžeš to celé ironizovat, považovat za blbost nehodnou sebemenší pozornosti, můžeš to ignorovat, stejně neunikneš. Furt se na to někdo ptá, furt někdo mluví o nějakých kandidátech, o kterých jsi ty většinou nikdy neslyšel (vlastně jakýsi generál mě zaujal. Ano, ten by eventuelně mohl být volitelný, zejména pokud by se jmenoval Augusto. Ještě to zkontroluju). Záležitost proto jednou provždy vyřídím tímhle článkem a dál mi s tím už dejte pokoj.

Po mém rozumu má tato společnost před sebou jedinou prioritu, jediný úkol, úkol, který vládne všem.

Vykopat stát z našich životů.

Prakticky tedy razantně seškrtat rozpočet, úměrně tomu razantně snížit daně a úměrně tomu ještě razantněji snížit počet státních zaměstnanců (i na ně přisátých „soukromých“ parazitů).

Dál by nebylo od věci řádně se podívat na zoufalé vystupování tohoto státečku v mezinárodním prostoru a konečně zformulovat nějakou aspoň trochu smysluplnou obrannou doktrínu.

Pokud víte o kandidátovi, který věc vidí zhruba takto, pošlete ho za mnou. Já mu řeknu, že v jsem v takovém případě ochoten zvednout zadek z gauče a jít tam, kde jsem už nebyl několik let. Předpokládám ale, že uslyším, že mám moc velké nároky. Že lidí takto uvažujících je v této zemi všehovšudy deset, přičemž není jisté, že pět z nich neskončilo během pandémie v pouličním mrazáku. Dobře, slevím. Půjdu volit i někoho, kdo má alespoň polovinu takových priorit. Nebo slevím ještě víc a vezmu v úvahu i toho, kdo takové priority sice nezastává, ale alespoň o nich ví. Ví, že existují. Cože? Pořád moc? Tak když jinak nedáte – postačí mi i někdo, kdo jejich důležitost byť jen tuší, kdo je třeba vágně a i jen nejasně cítí. A neříkejte mi, že je to zbytečné, že prezident nic nemůže, jelikož nemá tydlencty pravomoci. Jasné i bez vás, opakuju, že mi bude stačit, když bude jen vědět, znát nebo aspoň tušit.

Vy mi ale, předpokládám, nabídnete jiné chlapíky. Takové, u kterých jedinou zastávanou myšlenkou bude, že ten před nimi byl prašivý kojot, dělal to blbě, a oni to určitě budou dělat dobře (evropsky dobře, rudo – hnědo – zeleně dobře, klimaktericky, eh, klimaticky dobře), čestný pionýrský.

Takové kandidáty si s celými volbami a se vší úctou, prosím pěkně, strčte do prdele.

Závěrem otázka za deset bodů – ví tu ještě vůbec někdo, jak zní správná odpověď na titulek?


27.11.2022  Evropan Jirka


Související články:


12345 (199x známkováno, průměr: 1,52 z 5)
21 413x přečteno
Updatováno: 27.11.2022 — 21:30

Reklama

D-FENS © 2017