Kdo je tady sobec? - zpět na článek

Počet komentářů: 593

 1. Klausovi bych zatleskal kdyby si predtim odpustil ten prujem o tom ze kdo nosi rousku je vítač a podobny pindy. Tuhle medvedi sluzbu si strc do prdele, Vasku.
  Zbytek clanku +1

  1. Nicméně velký průnik těch dvou kategorií je až zarážející. Sice to zjednodušil, ale výsledek vede ke stejnému poznání.

   1. Tolik vítačů u nás snsd neni, aby ten průnik byl významnej

   2. Všiml sis při posledních volbách, kolik lidí volilo Piráty?

    1. asi dvanáct procent voličů. takže tak 7-8 procent dospělý populace. je to dost, ale furt dost málo na to aby moh Venca tvrdit, že rouška je symbol vítače. btw, kobliháři jsou kde co, ale ne vítači a jak pěkně bojujou za roušky. Ale von Venca rád připisuje atributy věcem. Vzpomeň si jak kdysi tvrdil že kuřecí řízek a balená voda jsou levicový, zatímco biftek pravicovej. Nebo tak nějak.

     1. jo jo, je to dávný příběh. Snowboard a balená voda proti lyžím a termosce.

     2. Ale samozřejmě, že u bureša je spousta vítačskejch zmrdů, i dyž rodozelení, ať se teď menujou jakkoli, jim je zdatně luxujou. Šak se stačí podívat, jak burešovi poskoci hlasujou, z 95 % proti národním zájmům.

 2. Nový světový islamský řád bude zaveden tak či tak. Kapitalismus islám neuznává, všechno bude všech a kdo nebude umět islám i pozpátku bude mu uříznuta hlava. Auta budou zrušena na místo toho budete mít maximálně velblouda. Pak nastane ten ekologický ráj a všici budem uhlíkově neutrální.

 3. Však se nemá smysl rozčilovat. Oni už to mají beztak naplánované až do jara. Teď to povolí na Vánoce, aby se neřeklo a lid se moc nebouřil. Někdy v půlce Ledna lidem zase řeknou, že se všichni chovali nezodpovědně, protože si dovolili žít svůj běžný a normální život, že tu máme třetí vlnu, že se znovu chystají mrazáky a že je třeba to zase celé zavřít. Vykouzlí se nová abstraktní čísla, nebo se začne plošně testovat, to už je jedno. To by to tak hrálo, když nám lidi nechodí na testy a odmítají nám nahlašovat své kontakty. Pandemii musíme udržet v chodu za každou cenu. Nouzový stav se bude prodlužovat stále dokola, protože nikdo tam krom SPD a Trikolóry nemá koule na to, aby jim to odpískal. Maximálně se přeruší přes Vánoce, aby to nevypadalo moc blbě. S nástupem připravované třetí vlny, se zase rychle vrátí. Takže se bude další půlrok žvanit, budou hledat v zaprášených laboratořích různé asociální „experty“ a „odborníky“, povětšinou přisáté na státní cecek, kteří nám v mainstreamu budou opakovat, že se musíme zase omezit a že jsme krok od totální apokalypsy. A že příštích 14 dní rozhodne. Po asi sto padesáte.

  V létě přijde vakcína, zavedou se očkovací pasy a ten kdo se nenechá „dobrovolně“ očkovat neozkoušenou mRNA vakcínou, ten už hadr z huby nesundá a covidové milice ho zazdí v jeho obýváku, aby neohrožoval nás, zodpovědné a poslušné občany.
  V celé společnosti lze vlastně sledovat jakousi formu stockholmského syndromu kdy se rukojmí začíná identifikovat s únoscem a jeho požadavky. Oběť je nejprve šokována náhle vzniklou situací, kdy se ocitá v bezprostředním ohrožení života a je si jistá, že zemře. Pokud se únosce rozhodne, že ji nechá naživu, vyvolá v oběti pocit vděčnosti. Únosce je pro něj ten, kdo mu „zachránil“ život, ačkoli jej do této situace dostal.
  Oběti se dostanou do situace naprosté závislosti, prožívají silné a primitivní city k únosci. „Je to až mateřská láska. Podstupujete fázi naprostého zdětinštění: Nemůžete se krmit, mluvit ani jít na záchod bez dovolení,“

  A podobné je to vlastně s většinou současných opatření a vztahu některých občanů k současnému státu.

  1. Jo, to je vidět třeba na příkladu nakupování.
   Zakáže se otevřít obchody v neděli. Hromada lidí na netu s tím souhlasí, protože normální člověk v neděli do chrámu konzumu nechodí a má jít na výlet, nebo co. Zřejmě není možné jet do přírody a po cestě zpět si nakoupit, ne, to jejich hlavy nepoberou. (Velmi málokdo argumentuje aspoň tím, že zaměstnanci by mohli mít volný neděle). Co na tom, že tento zákaz coby opatření proti koroně je kontraproduktivní.
   Jenže když si pak půjdete nakoupit v sobotu nebo pondělí, tak ste ultra mega kretén. To přece jdou lidi nakupovat před a po neděli, tak co do toho obchodu lezete.
   Když půjdete nakoupit v pátek a úterý, tak jste mega kretén – to přece jdou nakoupit všichni ti kreténi, co nešli nakupovat v sobotu a v pondělí.
   Takže zřejmě můžete jít nakoupit ve středu a čtvrtek. Ale to jste pořád kretén, protože rozhodně nebudete jedinej, koho tohle napadlo, a můžete si jít stoupnout do fronty na košík s dalšíma kreténama, kteří se třeba nemůžou urvat z práce, aby si nakoupili dřív a stejně jako vás je napadlo jít právě do tohoto obchodu, který vychází sortimentově a dopravně nejlépe.
   Prostě se nenávist těch primitivů obrátila proti ostatním občanům za naprosto běžné, každodenní věci které sami potřebují někdy udělat, a ne proti vládě, která takový zjevný kontraproduktivní pičovniny navrhuje.

  2. Pokud vláda rozhodne, že kdo nemá vakcipass tak zůstane zamčený doma, poruším to a budu se s těmi zmrdy soudit, že porušují Ústavu neboť ta říká něco o nemožnosti uvěznit bez soudu. A protože soudy musí hledět na argumenty a nejen pocity, a protože vláda a Zakazovači a Lockdownovači žádné neprůstřelné argumenty nemají, věřím že soud by jim to shodil úplně stejně, jako Lockdownovačům soudy doposud shodily snad všechna vládní opatření, která se až k soudu dostala.

 4. Tak Jiřinka už má fakt dost. Tipnul bych pokročilá demence.
  Jinak článek skoro přesně vyjadřuje mé vnitřní pocity.
  Ale jsem zbabělec a nekonfliktní typ, tak v MHD a v krámech hadr nosím.
  Párkrát mne seřval nějaký debil-hlídač v obchodě a to já nemám zapotřebí.
  (ale uznávám, obchodníci to nemají jednoduché, za bezrouškovitost je bude mrdat zase někdo jiný)
  A pro ty, kteří se ohánějí tím že jim někdo umře v jejich okolí a že by nemusel kdyby se nenakazil: uvědomte si, že se nakazí úplně každý, dříve nebo později. Takže ten damoklův meč visí nad každým a je jen jeho volba kdy. Dnes je už ochranných pomůcek dost, může se účinně chránit, nebo se stranit společnosti.

  1. Jiřinka je už funkčně kompletně dementní.
   Na schopnost normálně fungovat, nemají žádný vliv uložený stohy divadelních úloh v hlavě.
   Není to ten typ pološíleného profesora, co sere do kýblu v síni, aby ušetřil drahý výpočetní čas, strávený cestou na pavlačový hajzl a zpátky. Tohle je funkční demence a já se divím, že média nejsou opatrnější v tom, komu popřávají sluchu. Viz ten Flégr, to je přímo ukázkový funkční dement.

   1. Ona totiž je a vždycky byla analalpinistka a byla schopná vykouřit každýmu vlivnýmu komoušovi, jen aby mohla divadlo a film. Dnes musí dělat to samé, v televizi má trafiku a i jiné aktivity, takže si nemůže dovolit říct cokoli jiného. Ale ona to má v povaze. Ta by za nácků stála v první řadě s nataženou hnátou. Navíc geronti z ní chčijou blahem.

 5. Predevsim podekuju sobe, protoze jsem narozdil od vetsiny lidi tady natolik inteligentni, ze jsem si umel sehnat informace, zpracovat informace a vyvodit si z nich zavery a nejsem takovy idiot, jako DFENS a spol.
  Prectete si muj clanek z roku 2016 zde:
  http://dfens-cz.com/je-mozny-soustavny-rust-bohatstvi-2/
  a prectete si vsechny reakce banikovcu za tech 5 let pod kazdym mojim postem.
  Ano, jste tu curaci.
  Jako byproduct, kdyz jsem vam ty pracne ziskane informace serviroval jak na stribrnem taliri, jsem s blahovou nadeji doufal, ze to treba pochopite a udelate tento hnusny, odporny a zazmrdeny svet o neco lepsi. Nestalo se.
  Tak se stane, ze cim dal vice od reality odtrzeny DFENS nadava vybrainwashovanym ovcim, ze se chovaji jako Goebellsovo stado na nacistickem shromazdeni a klani se svym modlam a svatym, tj. svate rousce a bozskemu lockdownu. Jako by se principialne to same stado neklanelo cely stredovek typkovi pribitemu na kriz a jeho matce, ktera ho porodila jako panna.
  Vite, co vam na to rika zrg ?
  Ze jste curaci, az to buraci. Odnaucili jste se diskutovat. Odnaucili jste se vecne argumentovat. Neumite si sehnat informace. Neumite si je setridit a oddelit balast a podstatne veci. Chovate se stadne a opakujete se jako polamany gramofon. Kdyz vas realita prekvapi, nehledate vinu v sobe a svych vzorcich uvazovani.
  Nevite, ze tahle hra je stara jako lidstvo samo. Nechapete, ze ty ovce se svymi zmasirovanymi socbublinami a svetonazory nepadaji z Marsu, ale ze jsou peclive masirovany mainstreamem a odborniky na propagandu-reklamu-socioinzenyrstvi uz od kolebky a ze za sve dusevni kriplovstvi nemohou, protoze proti prumyslove vedenemu brainwashingu dnes neni uniku.
  Vyplachu mozku podle vedeckych metod se vedomim neubranite, protoze vyplach mozku nesmeruje na vyssi mozkova centra, ale na nevedomi, DFENSi.
  Takze napriklad dusevni kokot Mrcas nema nikdy zadny arguent, jenom POCIT nelibosti, kdykoliv prijde rec na neco, co mu nezapada do jeh socbubliny.
  Kokot Mrcas je presny prototyp Banikovce, cili dusevniho kripla.
  Stejne jako rouskofilum, dalis skupine dusevnich kriplu, nepomuze tisickrat zopakovat, ze COVID19 virus o prumeru 50–200 nanometres v pohode projde rouskou o prumeru poru 0.01 mm, notabene, kdyz kolem okraju je mezera 0,1 cm.
  Tohle jsem tu postnul od brezna aspon milionkrat a nestalo se nic. Proc ? _Protoze jste zkurveni blbi kokoti s vyplachlymi mozky rozhodujicimi se na plazi binarni logice libost x nelibost, coz presne vedi Soros a spol. kteri vam ty mozky programujou.
  Vysledkem je miliony dfensich clanku o hovne. Ze to cele ridi Elity, ktere si celoplanetarne vychovaly masu vybrainwashovanych debilu, se kteryma je uplne zbytecne se bavit a ktere zvesela stvou proti sobe, mladi, stari, zeny,muzi, heteraci, buzny, bili, cmoudi antifa, tumpoidi, jen aby nikdo neukazal prstem na Elity. to pochopil na celem serveru akorat zrg.
  Bavit se tu s vama je asi, jako bych severokorejcovi vymlouval jeho viru v komunistickou stranu severni Koreje a bozseho puvodu KIma. Je to uplne to samy, nas slavny Zapad to dopracoval na uroven severni Koreje a kazdy kokot, co ma doma televizi a cte Reflex je co se tyce mozkovye kapacity totez, co clen NSDAP a Hitlerjugend.
  Timto ti DFENSi gratuluji k tvemu obdivu k VKML, coz je jen dalsi kokot, ktery vubec netusi, ktera bije. Jencekam, az v obchodech dojde zradlo a jedni kokoti se pobiji s druhymi kokoty, za strasneho chechtotu Elit, protoze takovy je plan depopulace.
  Seru na vas.

  1. Tak tebe bych chtěl mít vedle sebe, asi tak v roce 1971-1972. Táta by tě utloukl uhelnou lopatou.

   1. Se zergem a skřeťákem v ignoraci jsou tyhle diskuze celkově lepší. Bohužel se často před vstupem do diskuze zapomínám přihlásit.

    1. On ten Zorg může být i chytrý, je ale bohužel šílený.

     1. hovno willyku. Vy jste tu kolektivne blbi a musite holt zopakovat chyby vasich predku, kteri sli jak vovce do prvni a druhe svetove a do ruskeho podruci 48 a do americkeho podruci 89.
      Vam to proste nikdy nedojde.
      Rikal jsem milionkrat, ze soucasne globalni problemy nejsou politicke, ale ekonomicke.
      Kdyby sis precetl ten clanek o nekonecnem rustu bohatstvi z brezna 2016, tak bys pochopil, ze vsecko, co jsem byl schopen analyzovat v roce 2016 ma svuj konkretni dopad v covid megakrizi 2020, akoratze covid je jen zasterka elit, aby ten ekonomicky kolaps meli na co svest.
      Jsem v pozici jedineho vidiciho ve tlupe zabednenych slepcu. Vy jste severokorejci s mozkem na televizi a ja jsem clovek, ktery si kazdou informaci kriticky overuje a dezinformace zahazuje. Vy jste ti pitomci, vcetne DFENSe, ktery si mysli, ze za COvD opatrenimi je Babis.
      Hovno. Kdybych to vzal paralelou ke stredoveku, tak Soros a Rothschild jsou tehdejsi Cirkev Svata a COvid je Jezisek a Maria.
      A Babis je nejaky bezvyznamny panovnicek, klecici na modlitbach, ktery kdyby se postavil proti Cirkvi ma do minuty palacovy prevrat / dnesni terminologii barevnou revoluci.
      DFENS je proste za zenitem. Nevidi. Neorientuje se. Opakuje se a zije v nejakych podivnych stereotypech odtrzenych od relity.
      Vidi borce v Klausovi, zmrdovi, ktery sel az na krev, aby se zalibil havlove klice a znicil nasi ekonomiku pod vlivem nejakeho groteskniho neothatcherismu, ktery mu povolili jenom potud, pokud to pomohlo zlikvidovat prumyslovy potencial nasi zeme.O nejakem spravedlivem trhu a trzni ekonomice nemuze byt ani rec, vse u nas resi EU dotace a politicke rozhodnuti. Trzni ekonomika se v EU nenosi a Klaus je sasek, za kterym je videt jen banda Kozenych a Krejciru, dokonce i ten zmrd Babis je dusledek Klausovy politiky v devadesatych letech. On chtel rovny trh a udelal z as Ukrajinu, kterou drzely nad vodou montovny, ale ty ted pujdou srat, nebot poptavka po autech v roce 2021 bude cista nula.
      Nikdy tu nic nepochopite. Nemate informace, neumite delat logicke analyzy a hlavne – jste curaci.

      1. 1)jsi zahleděný příliš sám do sebe – jiní lidé jsou také chytří, i když mají jiné názory.
       2)uznávám, že cca 1/2 populace jsou ovce které se řídí stádovým pudem, ale ta druhá polovina má, světe div se, vlastní kritické názory a dovedou si informace sehnat a utřídit.
       3)co se týče D-fense, myslím že to má v hlavě srovnané a má schopnost analytického myšlení.
       4)je asi pravda, že Elity tady realizují nějaký svůj plán, ale ten jim klidně může nevyjít. Jsou zde i jiné síly a zvrtnout se to může kterýmkoliv směrem.
       5)to o těch baníkovcích být Tebou už přestanu používat, je to příliš ohrané a nemá to šťávu.
       6) ne na televizi se nedívám, lžidnes apod. rovněž nesleduju.
       7)howg

       1. Hovno.
        Jste tu kolektivne blbi jak troky.
        Delate presne to, co Elity chteji, abyste delali.
        Pulka cehy, pulka hot a navzajem si dejte do drzky.
        Tim se ta apokalypsa jen urychli.
        CR ma zasoby potravin na den, davam vam tak tyden preziti po SHTF scenari.

        P.S: konkretni priklad DFENSovy totalni dusevni menecennosti:
        Cituji:

        Vy nutíte mě, abych odepsal část svého majetku a úspor, protože je znehodnocuje vláda tím, že tiskne prachy jako v rovníkové Africe. Ty peníze využívá k tomu, aby z nich financovala fakticky neexistující pracovní místa, která vy nehodláte opustit.

        Pokud vim, tak (zidovska) CNB stale neformalne drzi peg k Euru a kdyz se koruna hne mimo zidama nalajnovane cary, spusti se intervence, hlava nehlava, protoze muzou a protoze se nenasel ani jeden, ktery by je za to povesil za kouke na lampe pro vystrahu (v nasi slunickove polistopadove „kdemohkracii“ jsou si proste nekteri rovnejsi).
        Zije DFENs na Marsu, nebo co ? Americani letos natiskli ctvrtinu sveho HDP na dluh a presto maji ofiko 8 procent HDP dolu, neofiko 15, coz presne odpovida globalnimu poklesu ekonomiky kolem 40 procent, ktery pozoruju pomoci tvrdych ekonomickych dat, jako treba poptavce po surovinach, objemu transportu zbozi po mori atd. , kterezto ukazatele jsou inertni k ruznym „stimulum“ a syntetickym (radoby)ukazatelum samanu z centralnich bank, kteri do sve virtualni ekonomiky zapoctou i naklady na haseni zapaleneho baraku, ktery sami zapalili svym umele vyrobenym COvidem a naslednymi silenymi opatrenimi, Nero edition, jako by nam nestacili Merkelovic priprchlenci.
        Jedina ekonomika, ktera je za rok 2020 v plusu, je ta Cinska, pritom CInani chytli prvni vlnu a bez varovani a bez pripravy a sklidili tunu kritiky ze Zapadu a maji obchodni valku s USA a jak vidno, vyresili to spolu s Rusama na jednicku s hvezdickou.
        Americani to zadrbali jako kokoti nejvetsi, nasledne udelali jedine, co umi, tj. natiskli zelene papirky a ty papirky vylili do celosvetove ekonomiky, kterazto pres provazane globani meny prelila tyhle americke sracky na Euro, ktere ma peg ke korune, cimz se DFENSOVi realne scvrkly jeho uspory a to je jako chyba Babise, ze nas zadluzuje ?
        Pokud vim, tak nase republika nema zlaty standard a uzavrenou ekonomiku, mimo jine i proto, jelikoz zlata jsme meli vzdycky malo, i za komancu a i to malo ti sami havlovi zidi z CNB zasantrocili za hrst drobaku do Svycarska, svym kamosum Velkym Zidum.

        A ja jsem zahledeny do sebe ? Naserte si, debili. A DFENSi po tvojem blogu mi smutno nebude. Posledni dobou to tu stalo za hovno a proto, abych si obcas precetle Sysopa, se mi ani nevyplati zapinat prohlizec.

        1. Takže Ti není pomoci….

   2. otci s lopatou jsou jeden ze zasadnich faktoru, proc globalni sorosi vladnou bez ztraty kontinuity a minimalnim usilim uz nejakych 400 let.
    akorat dnes jim jeste zdatne sekunduji genderove uvedomele pipiny s volebnim pravem.

   3. servisdok: pamatuješ ty časy, kdy ses Zerga proti mně zastával? ;-)

    Já jenom okomentuji příspěvek výše Zergovou vlastní citací, že „já nikoho neurážím ale baníkovci mi pořád sprostě nadávají“.

    1. Jo, pamatuju. Byla to chyba, omlouvám se.

 6. Prymula vykrikuje, ze kdo bude ockovan, nembude muset nosit rousku a bude moci cestovat. Hle, novy socialismus nastolen. Asanace II?

  1. A kdo očkován nebude, ten bude povinně nosit žlutou hvězdu.
   K tomu to směřuje.

   1. Super. Davidovu hvězdu jsem chtěl včera použít taky.

    Hele lidi. Pokud se proočkuje tou pfizer sragorou 70% populace tak bychom se tomu mohli vyhnout. Koneckonců ohruzuji svým odmítnutí vakcíny pouze stejně smýšlející jedince a ne ty co se nechají napichat takže roušku nosit nebudu.

    Přinejhorším ten glejt zfalsuju ale efektivní pfizer vakcínu (rozuměj covid Light od tvůrců covid 19 classic) @t si strcej do prdele.

   2. Ta Davidova žlutá hvězda, jako symbol nesouhlasu a vyjádření názoru, je možná lepší nápad, než celý hadr s ovcí, víte?
    Obloukem se vracíme k tomu, co to má být – má to být snadno pochopitelný symbol, jako šipka, blesk, plamen – nebo i páska Rudých gard na rukávě, jak trefně poznamenal Hanes.
    A Davidova hvězda takovým symbolem je, jen by musela být pěticípá, protože by nás za to Židi sežrali zaživa.

    1. pěticípá žlutá hvězda je odjakživa šerifská :) Hvězda je asi blbej symbol, ale něco jednoduchýho to chce, to máš naprostou pravdu.

    2. btw, Židi by asi řvali oprávněně. Srovnávat dnešní situaci s holocaustem je jako srovnávat covida s plicním morem.

     1. Máte to prirovnanie zle. My neporovnávame dnešnú situáciu s holocaustom. My ju porovnávame s obdobím pred holocaustom, keď židia tú žltú hviezdu museli nosiť. Viete o tom, že na SK sme už mali na jar štátne internačné tábory, kde zatvárali ľudí na 14 dní?

     2. shane: ne nutně. V první fázi židovská hvězda skutečně sloužila ke „karanténě židů“ do ghett – tak tomu náckové sami říkali.

      Až ve druhé fázi přišla na řadu fyzická likvidace.

      1. Pathy, Mrcasík:
       Ano tak jsem to myslel – hvězda jako stigma

   3. Soft alternativa by mělo být prodělat covid a mít to prokázané PCR testem.

    Vzhledem k tomu, že nejsem riziková skupina, a vzhledem k tomu že minimálně Pfitzer vakcína má stejné následky jako střední průběh COVID (totální vyčerpání, vysoké horečky a bolest hlavy), se mi to jeví tak, že než se nechat očkovat narychlo zbastleným sajrajtem s kdovíjakými vedlejšími účinky, bylo by bezpečnější nakazit se lehkou infekční náloží skutečného COVIDu :D

    1. Za nákazu nebude razítko do pasu. To by tak hrálo, zadarmo! Bez razítka do pasu nebude možno… no, to by bylo na dlouho, řekněme, že až mě napadne něco, co bude možné, tak to sem napíšu.

     1. Pasy jsou prezitek, cip je lepci. A jak mas cip a nebyl jsi ockovany, tak…

    2. Ja chodim na PCR kazdej tejden. Jak bych mel podle nej prokazat, ze jsem prodelal COVID? PCR neni test na COVID, ani neni schopen prokazat, ze jsi COVID mel.

     1. Když máš nařízenou karanténu, tak je to důkaz že jsi měl covid :) Tak si tu SMS nebo jak to posílají kdyžtak zazálohuj, a hygienu dokopej ať ti to dá písemně s razítkem :)

  2. No vidíte. Kdybyste tohle prohlásil ještě tak půl roku zpátky, byl byste označen za konspiračního teoretika, který to nemá v hlavě v pořádku.
   Myslím, že těch omezení bez očkování bude nakonec mnohem víc. Budou se ale dávkovat postupně a pomalu.
   Je to stejné jako se vším ostatním. Nejprve se zavedou náhubky uvnitř. Lid brblá ale zvyká si, na chvilku se omezíme, proč ne. Pak se zavádějí náhubky venku. Lid brblá, ale stejně si ten hadr nakonec na hubu natáhne. Na tu chvilku to přeci vydržíme. Pak se zavřou služby a malé obchody. Lid brblá, ale je to v zájmu našeho blaha, to chvilku vydržíme. Pak vás nepustí bez košíku do krámu a nějaká nevzdělaná opice s tonfou vás při tom pečlivě kontroluje. Lid brblá, ale tak přeci to ještě chvilku vydržíme.
   Stejně to bude s očkováním. Nejprve bez něj nebudete moci cestovat. Někteří budou brblat ale zbytek si řekne, v pořádku, nikam jezdit nemusíme.
   Pak bez něj nebudete moci do kina, do divadla, na koncert. Někteří budou zase brblat, ale zbytek si řekne, v pořádku, ani tam nemusíme.
   Pak si bez něj nebudete moci nakoupit v supermarketu. To už bude brblat hodně lidí, ale nakonec si řeknou, v pořádku, půjdu nakupovat jinam, třeba někam do malé večerky.
   A nakonec bez něj nebudete moci pracovat nebo vycházet z domu. To už nikdo brblat nebude. Protože už budou všichni „dobrovolně“ naočkování.
   Vítejte ve svobodném, lepším světě.

   1. „Lid brblá, ale stejně si ten hadr nakonec na hubu natáhne. …………….
    Lid brblá, ale je to v zájmu našeho blaha, to chvilku vydržíme. …………
    Lid brblá, ale tak přeci to ještě chvilku vydržíme.“

    – toto je tá menej debilná časť ľudstva. Tá viac debilná časť si pochvaľuje, a žiada vládu o utiahnutie náhubkov. Títo si natiahnu náhubok aj pred spaním.
    ==============
    Najšialenejšie nie sú tie represálie od vlády. NAJšialenejšie je to poznanie, že naokoľo už nie je NIK NORMÁLNY, iba samé ovce. Toto je môj prípad. Všade samý milovník náhubkov a teroru.

   2. A přesně proto je vždy lepší totalita „papírová“, než digitální jakou by chtěli vyrobit Piráti.

    Papírový očkovací průkaz není problém zfalšovat.

    1. Digitální taky ne. Vyhodou je, ze co je v databazi je svatý. Objektivne vzato nejhorsi je kombinace digitalniho a papirovyho. Malokdo je takovej vseumel aby zmaknul oboji.

    2. Jene analog jo, ale pozor s tím papírem.
     IBM/Hollerith papír používali taky a jak to dopadlo. Nenašel se nakonec vůbec nikdo, kdo by ten registr, ač výborně hořící, podpálil.
     V tomto světle je úplně neskutečný hrdina ten frajer, co instaloval bombu na Hitlera v tom podpěrným sloupu. Pokud jsem četl o správné akci, tak ten sál se po výbuchu zcela zřítil, takže by tam hyena zhynula bídnou smrtí.
     A teď se můžeme začít jeden po druhém vyptávat, proč právě tyto lidi Němec nejenže neuctívá, ale záměrně se o nich nezmiňuje. Přitom ale jinde to mají nastavený jinak – Braunau je třeba zbourat apod.
     Že by to nějak souviselo s tím, že nejméně 2x až 3x týdně, běží v televizích něco o Třetí říši, o Hitlerovi, o Wehrmachtu, o zbraních Říše?

     1. Jen technicka, pokud je papiru hodne pohromade tak se podpaluje a hori docela blbe. Proto bylo paleni archivu vzdycky takovej problem. Spalit par slozek jde, spalit par tun slozek je celkem orech.

 7. Ze tady bude zabavna diskuze jsem predpokladal, ale ze to bude takova soda jsem necekal.

  Nechapu proc nekteri odpurci hazeji autora do pytle se vsemi konspiratory a nosici alobalovych cepic. Co kdyz se proste jenom jedna o stiznost obycejneho cloveka, ktereho otravuje, kdyz mu tlupa bezradnych idiotu nejen radi, ale vylozene prikazuje co ma delat?

  1. Jistěže, co jiného.
   Lidi, co měli sklony nařizovat druhým, jak mají žít, tady byli vždycky.
   Dokud nezačneme označovat věci a jevy správnými termíny, nebude to lepší. Zloděj musí být znova zlodějem, kolaborant kolaborantem, vlastizrádce vlastizrádcem. Bolševická kurva musí být zase bolševickou kurvou, padni komu padni, jak říká jeden známý kolaborant a vlastizrádce.
   Je to tak v pořádku, nebo to budeme ještě nějak vylepšovat?

   1. Sím, sím, Rudé gardy měly taky vždycky ve všem jasno. Ty jsi soudruh, ty máš kulku. Vždycky to funguje úplně dokonale – ale jen pro ty, kteří tomu šéfujou :-)

   2. Ne, to je špatně a tady to všecko začíná. Špatným pochopením psaného textu. Já si uvědomuju, že píšu všecko poněkud kostrbatě, ale snad to tolik nepochopitelný není – nebo jo? Napište a já to zkusím jinak.

    1. No předně by ses mohl naučit trefovat reakci k příspěvku. Už jen to znepřehledňuje debatu.

  2. A víte co? Těch 75 roků, třičtvrtě století od skončení poslední války – to je, jak se dneska moderně píše, to je bohužel bug, not feature. Je to chyba, ne vlastnost, že nemusíme každodenně za nic bojovat, byť by to bylo shánění brambor či uhlí, jako v 30.letech.
   Je to prostě dlouho a už nám úplně otrnulo, pamětníci už vymřeli. A my, kteří žijeme jen díky strašným obětem našich předků, co nás uchránili před nadlidmi – my už roupama nevíme, coby.
   Nevíme roupama, do který díry v těle bychom ho vstrčili, přitom máme velký kvazipochopení pro militantní buzeranty – no tak tu máme AIDS. Mám pokračovat?

   1. No nějak mi nepřijde že by ti lidi tenkrát byli nějak rozumnější než dnes. Lidi jsou furt stejně blbí a naivní, mění se jen ten špek na kterej skáčou. Se koukni jaký kreténský ideologie byly v módě mezi válkama. O nic míň kreténštější než ty, co letěj teďka.

   2. Kdybych měl stroj času tak zaletim na omaha beach a ukážu těm klukům za co budou umírat. Za buzeranty, kteří si říkají double bigender neutrino aby se cítili lip, islámskou západní Evropu, černochy pokrikujici že Churchill byl rasista a děti které se chtějí živit jako youtuberi a *influenceri*…

    1. Trefa

    2. Tó bysté protí nám néšli, dyby ste vedeli, že vým zahrajou takovou pisnišku smutnou…

     1. Zrovna předevčírem sem na tmavomodry svět koukal. :)

    3. A vis ze na ty Omaze a jinde bojovali i homosexualove? Ostatne, kdo vi jak by ta valka dopadla nebejt buzeranta Turinga.
     Proc by meli cernosi adorovat Churchilla nebo Boba Lee mi neni jasny dodnes.

 8. Todle tvrdím už tak vod dubna, co s těma náhubkama začali.

  Jenže, jak je ostatně vidět už jenom tady v diskusi, dyž sem vobčas nějakej zastydlej levičáckej kretén donde – jim to nevysvětlíš. To nejde, jejich palica je prostě zadrátovaná naprosto jinak. Může nám to připadat zvrácený, můžem na to nadávat, plakat nad tím, dumat vo tom, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. Lze je zlomit, ale to není správný řešení. Voni si musí chtít svoju palicu předrátovat sami, k čemuž jim můžeme dávat inspiraci a ukazovat cestu, nic víc nelze.

  A pokud budou agresivní moc, ustupování a argumentace nemá smysl – je nutno se bránit, protože to je prostě útok. Na zbraně a hromady mrtvej nakonec stejně dycky donde, ale čím dál se to nechá zajít v budování těch jejich zvrácenejch svinstev, tím víc mrtvol a zničenejch životů za nima na konci bude.

  1. Přesně. Lépe bych to nenapsal.
   Zlo je v nějaké míře (třeba jen stopově) v každém člověku, ale v některých lidech je ho prostě řádově více.
   Levičáctví je projevem toho nejhoršího co v lidech je. Nemyslím teď naivní oblbnutou mládež, z níž větší část z toho vyroste (a bohužel před tím napáchá značné škody)…
   Teď píšu o kreaturách, které jim to do těch nezkušených hlav implantují, mnohdy za naše peníze, přímo ve škole.

 9. Ja bych se chtel na neco zeptat mistnich odborniku…
  Proc prosim napriklad doktori nosi ty rousky, kdyz napriklad jdou operovat, kdyz jsou uplne k nicemu?
  Uz jsem se tu na to ptal a asi to zapadlo, tak to zkousim znovu.
  Ja to moc nechapu, nevi tu nekdo?
  Prijde mi to zvlastni, vzdyt kolik by mohli usetrit penez, kdyby se na to vysrali, kdyz jsou stejne na nic..

  1. Nosí je, protože je to cool a pacoš díky ním hůř čte, že se doktor kouše do jazyka, protože něco posral. To tu ví přece každej!

  2. Nosí je, aby nezanesli infekci – BAKTERIÁLNÍ – do otevřené rány. A jakmile se jí z nějakého důvodu dotknou holou rukou, i když je vymydlená na kost, odchází z operačního sálu pro novou roušku a znova si mydlí ruce.
   Stalo se ti snad někdy před touhle předváděcí akcí na „vakcíny“, že jsi přišel s chřipkou k doktorce a ona měla roušku nebo k tomu nutila tebe?

   1. Takže na herpes to nefunguje? Resp. kdyby neexistovaly bakterie, tak ti na sále bez roušek naflušou do tkáně viry a pohoda?

    1. Přesně tak.

     1. No to si právě nemyslím, protože stejně jako bakterie se může přenést i vir. Tedy chrchlající doktor – otevřená rána.

      1. Záněty a v operovaném místě, třeba zánět pobřišnice, není jako pooperační komplikace i v dnešní době až tak neobvyklý. Stejně jako jiné diletantské kiksy. Ale už jsi někdy slyšel, že by se pacient nakazil herpes virem při operaci žaludku?

       1. No a není to právě proto, že nemá jak to chytit?

        1. To by potom platilo i o pooperačních infekcích. Ale jejich výskyt je dostatečně znám narozdíl o nakaženém pacientovi třeba herpesem.
         Asi tak, já nemám znalosti ohledně rozmnožovacích cyklů jednotlivých virů a průběhu přenosu na biomolekulární úrovni. Ale ty určitě taky ne.

         1. To tu nemá skoro nikdo, přesto tu máme experty na zbytečnost antivirových opatření…

          1. Ano, tebe. :o) A jsi za to dokonce placený.

          2. No nekecej, kde mám ty prachy??

       2. Pasovy opar a herpes je nieco ine? Mama to chytila po odobrani oblicky v spitali.

        1. pásový opar: Herpes zoster
         „obyčejný“ opar (na hubě): Herpes simplex
         Herpes genitalis je ještě jiný příběh.

        2. Pásový opar je ze skupiny herpes virů. Ale ten už má v těle každý od doby co prodělal plané neštovice. Je „nečinný“, ale v případě oslabení, což operace a léčba rozhodně je, může způsobit pásový opar. Ten je taky nakažlivý. Ale pokud se od někoho nakazila tak těžko tam bude souvislost s operací. Zeptej se obvoďáka nebo hledej na internetech.

    2. Jj, viry.. zastavi je rouska..
     18 stoleti..

     1. A zase a furt dokola. Co je nejlepší a nejpohodlnější transfer pro vir z huby k cíly? Kapénka! To je takovej taxík. Samozřejmě, že se vir umí šířit i jinak, ale z huby je to většinou právě ta kapénka.

      1. ..cíli, doprdeleuž.

       1. No, pokud se budeme bavit zrovna o koronavirech obecně, tak právě obecnou vlastností je, že koronaviry mají schopnost udržet se na površích, kde mohou přežít až několik týdnů. Tímto zdravím MVČR a soudruha Hamáčka a jejich ujištění, že rozeslané nesterilní roušky jsou po 24 hodinách bezpečné :)

        1. Ponechme stranou (raději) výplody našich politiků. Ty jsou na celé té pandemii snad tím nejbolestivějším.

   2. Jo, to dava smysl…otazka je, jak uz psali prede mnou, jestli je to POUZE proto, ale dava to smysl

  3. Samozrejme, ze ta rouska je uzasna a funkcni vec. Mela by se nasazovat i na curaka, kdyz se jde na vec. Vsak chrani, kurva, ne?

   1. Aha, takze oni to ti doktori nosej i na curaka? To jsem nevedel, dekuji za info. A nosej to prosim te doktorky i na kundu, nebo to se nenosi? dekuji predem..

    1. Se musis podivat. Zeptej se Boudove, jestli nekdy delala dochtorku.

     1. To bohuzel nemuzu, pac vubec netusim, kdo to je :-(

  4. Tento milionkrat omletý trápny pseudoargument s chirurgami, je fakt pod úroveň aj covidiota tvojho razenia.

   1. Dekuji za informaci,velmi jsi mi pomohl

  5. No celý život jsem měl zafixováno, že primárně kvůli bakteriální infekci, která by se mohla dostat do otevřené rány. Nikdy jsem teda neslyšel, že by to bylo kvůli virům. Ale lékař nejsem.
   Nesmíte taky zapomínat, že ti lékaři tam ty roušky nosí ve velmi sterilním prostředí, pravidelně si je mění a také je odpovídajícím způsobem likvidují jako biologický odpad.
   No a teď si to srovnejte s běžnou realitou, kterou vidíte kolem vás každý den na ulici. Tam můžete vidět naprosto dokonalou ukázku toho, jak by se rouška nikdy používat neměla. Vždy mě dojme, když vidím v dešti osamoceného člověka na ulici, s hadrem na hubě. To je přímo zločin, takto degradovat tento ochranný prostředek.
   Osobně jsem přesvědčen jenom v tom, že ta rouška má smysl pouze tehdy, pokud jste opravdu nemocný a máte příznaky respiračního onemocnění, kašlete a prskáte kolem sebe. Ale napařit roušku celé, převážně zdravé populaci je z mého pohledu zvěrstvo.

   1. Přečtěte si, co je to superpřenašeč a přenašečích obecně. Vy vůbec nemusíte cítit příznaky, můžete být pocitově úplně zdravý (takže na co roušky), ale kolem sebe chrlíte viry jak fontána. Tak proto. Je to dost racionální? IMHO jo.

    1. :o))) superpřenašeč…..nechceš si raději přečíst něco o únosech emzáky?

     1. Jo, právě, že se tomu směješ, je ukázka toho, jak v prdeli jsme v Evropě s informacema a schopností řešit problémy. V Korei trasují superpřenašeče, protože vědí, že 90% nákaz pochází od nich. Chytit tyto hlavní virové přenašeče, často bez příznaků (minimálně do doby, kdy nakazují) = zahubit celé budoucí ohnisko. U nás se honíme za každým jedním nakaženým a ve výsledku nemáme vůbec nic.

      1. A jak se ten Váš superpřenašeč pozná?
       – Nenosí roušku?
       – Ignoruje nesmyslná opatření?
       – … páchá nějaký další ideozločin?

      2. U nás se nikam nehoníme Hanesi. Jsi pozitivní, máme čárku, Nikoho (ale opravdu nikoho) dál nezajímáš, to nevíš?

    2. Tak v tom případě by se ale mělo trasování zaměřit jenom na tyhle konkrétní případy. Myslím, že to tak dělali na Taiwanu, kde se moc neobtěžovali trasovat každého zvlášť, ale trasovali samotné místo. Díky tomu se jim dařilo tyto případy rychle podchytit.
     Ale v našich podmínkách neproveditelné.
     A pokud je ten super přenašeč opravdu tak nakažlivý, tak bude i v tomto případě rouška k ničemu.

     1. BINGO! V jakýchkoli podmínkách je to proveditelné, jen si musí Evropa konečně přiznat, že na to jde celou dobu blbě a že jen opatřeními hasí neschopnost v analýze problému. Jenže my jsme nabubřelí, sežrali jsme moudrost světa a nenecháme si poradit. Tak budeme trpět, zatímco Asie (ta vyspělejší) to dokáže menežovat za pochodu bez celostátních lockdownů.
      K té nakažlivosti – pokud si většinu virionů nasype na prsa a čelo, protože mu to tam ohne rouška, ta už to má nějaký efekt pro náhodné oběti.

       1. Při každé nové vlně je prvotní nápor na systém. Nosej roušky, zavíraj (na naše poměry jen krátkodobě) místa s velkým shromažďováním a fofrem lověj superpřenašeče. Ale to není v řádu týdne jak u nás, než se potenciální dostane k testování, ale v řádu hodin. Maj na to vymakaný softwary a postupy. Za týden, 14 dní budou zase hlásit, že mají vlnu pod kontrolou a otevíraj to a to. Ta akce-reakce je u nich fakt špičková. Korea a Taiwan maj ještě dobrej poměr cena/výkon. Čína má trochu jinou cestu, která je o dost dražší, ale můžou si to (prej) dovolit.

        1. A profízlovanost populace…

    3. A ten super prenasec je nejakej novej material neco jako supravodic? Hlavne, ze je to super…
     http://stavbeznouze.cz/blog/prenasi-koronu-skutecne-ti-kterym-nic-neni-dokazte-to

    4. Hanes: Ale u tebe doma žádný superpřenašeč není ne?

   2. Castecne to dava smysl..
    Ale vezmeme si situaci, kdy je clovek jiz nakazeny, jiz to okolo sebe roznasi, ale sam o tom jeste nevi. Kdyby o tom vedel, tak by si alespon nekteri z nas (takovi ti vice zodpovedni, takze nic moc, ale nekdo snad ano) pak davali pozor, aby nikoho nenakazili.
    Ja mam ve svem blizkem okoli (vcetne svych deti, kteri ziji s exmanzekou) okolo cca 15 pripadu nakazenim a cela ta situace vznikla tak, ze se nakazil jeden clovek, vubec netusil, ze je nakazeny a tak nakazil dalsi..atd atd.
    Pokud je pravda, ze se vir prenasi (mimo jine) tim, ze jeden clovek „prska“ kapenky na druheho cloveka a pokud zamezime prskani kapenek, neni mozne, ze by to mohlo snizit pocet pripadu prenosu z cloveka na cloveka? Me to docela dava logiku…

    1. To právě nikdo neví, ale asi to neuškodí. Vedlo mytí rukou je to jediná věc, která se dá dělat.

     1. Vidim to take tak…
      Takze moc ten „protirouskovy hate“ nechapu…
      Jasne, bylo by strasne fajn, kdyby tu vubec nebyl zadny stat, ktery by lidem narizoval, co maji delat…ale zase, kdo by stavel silnice, ze jo…a nekdo by igelitem obalil vsechny lesy…Takze holt tu mame, co lidi sami chtej, no…

    2. Mně dává logiku se v případě podobných obav chránit sám, na rozdíl od jarního bordelu a chaosu dnes již možnosti jsou a jsou velmi dobře dostupné.

     A váš případ hezky ukazuje, že nejčastěji se ta sviňa přenáší v situacích a mezi lidmi, kdy člověk tu roušku stejně nemá, že.

     A že zrovna velký bijec za ANCAP začne horovat pro vládní nařízení bych tedy nečekal.
     I když s ohledem na zdravotní problémy, o kterých jste se tu kdysi zmiňoval … trocha strachu, a neříkám, že zrovna u vás neopodstatněného, a jak se názory mění:-).

     1. Chranit sam – jiste…souhlas.
      A ano, prenasi se to mezi lidmi, kdyz rousku nemaji. Jen teda nevim, jestli je to zrovna argument pro to, aby se rousky nenosily vubec. To mi prijde takove…zvlastni.
      Pokud mi nekde ukazes, kde tady horuji pro VLADNI NARIZENI, mas u me litr.
      A jen tak btw – osobne prilis strach nemam. Delam z domova, s lidmi moc neprijdu do styku, maximalne kdyz jdu do obchodu a tam se skutecne snazim chranit sam.….
      Rozhodne jsem zvedavy, jestli budu o ten litr lehci, ci ne…

      1. Vzhledem k tomu že se tak snažíte obhajovat povinné nošení roušek = vládní nařízení..

  6. Lojzo, co pouzit strycka google, nebo se zeptat nejakeho doktora?
   Nez tady ze sebe dokola delat blba..

   1. Dekuji za radu

  7. Roušky stojí 00 nic. Ale je to dobrá filozofická otázka. Před 100 lety stačilo pořádně si umýt ruce a vyvařit skalpel, peán a háky, teď se urputně sterilizuje a většina věcí je jednorázových.

   1. Otazka zni, jestli to skutecne stacilo.
    Pravda, tehdy se mene resilo, ze tu a tam nekdo umre…(to nemyslim nijak ironicky, ale zcela vazne)

    1. Četl jsi cyklus „Ve stínu pádišáha“?

     1. Cetl, ale je to tak 30 let, takze si z toho pamatuju tak mozna jmena hlavnich hrdinu (tech 2 :-))
      Proc?

      1. Pamatuješ tu pasáž, jak Kara ben Nemsi a Halef dostali mor?
       Tisíce lidí padly za oběť muslimské lhostejnosti…
       Evropa je dnes druhý extrém.

   2. Sterilizace je taková jaká je, kvůli prionům. Byly případy přenosu Creuzfeldt-Jacobovy choroby tímto způsobem. Ale například zubaři používají jednodušší způsob dezinfekce, asi protože zubařskými zákroky se tato prionová nákaza neprokázala.

    1. …tedy mám na mysli ty nástroje, které se používají při kontrolách.

    2. Je facht že ty priony jsou docela nezmaři, musí se dusit při velkejch teplotách a tlacích, ani UV jim nijak moc nedělá.

     Sou to vůbec potvory…

  8. A já se zeptám – proč je mimo ten operační sál NENOSÍ. CO MYSLÍTE? :-P

   1. Protože nejsou vypatlaní, jako značná část populace?

   2. Námitka – v době chřipkových epidemií nosí roušky doktoři i sestry na po-op!

   3. Běžte se podívat třeba na oddělení hematologické onkologie! Ostatně svého času, když umřel Lux, tak se říkalo, že kdyby zůstal doma v ČR, tak přežil (nikoho bez roušky by k němu tady nepustili). Nebo aspoň prý ty jeho nány, kdyby nosily roušku, když ho po celodenních nákupech šli navštívit, tak prý ten zápal plic chytit ani nemusel.

    1. A byl by tady na věky, ámen..

  9. Že ti stojí za to dělat ze sebe debila.

   Mimo to, že by to měla bejt elementární znalost nejpozděj střední školy, tak to tady diskutovaný jenom asi vosumsetpadesátkrát, a eště jednou.

   1. I tobe dekuji za vysvetleni. Je zvlastni, ze i kdyz by to mel kazdy vedet, tak to zatim nikdo nenapsal, jak to je. Respektive, kazdy tu pise nejake domnenky (ac nektere z nich davaji smysl). Asi to tedy bude jinak, nez rikas, ze…
    Ale to je u tebe normalni..

    1. Ano, je to jinak. My jsme ti to nechtěli prozradit a dostals nás. Chirurgové roušky nosí jenom proto, aby při těch operacích vypadali učeně. Nic dalšího zatím není. A prosím neptej se, proč nosí vědci brýle a mrkev je oranžová. To je zednářské tajemství.

     1. Ajajaj
      Ted teda nebudu dlouho spat, nez vymyslim, jak tuhle informaci zpracovat :-(( To jsi mi to radsi vubec nemel rikat…

  10. Pracuju v oboru a ikdyz uz to asi nikdo cist nebude, neco objektivniho (tolikrat zadaneho) vam k tem rouskam reknu.

   Chirugicka ustenka je urcena kupodiv k chirurgickym a jinym operacnim zakrokum. Jeji fitlracni ucinnost je nekdy az 99%, nicmene bez problemu muze byt i 97%. Jeji teoreticka ucinnost trva v dobe zhruba 2 hodiny, coz neni nijak testovano ani garantovano. Slouzi primarne k tomu, aby operater nenachrchlal do operacniho pole a otevrene rany. Neni problem si ustenku na sale nechat vymenit v prubehu delsi operace. Dulezite je podotknout, ze na operacnim sale funguje vyborne klimatizac a teploty jsou zamerne nastaveny velmi nizko. Navic pacient je zpravidla na jednom miste, takze operater celou dobu stoji nebo sedi taktez na jednom miste (vyjimky existuji) +/- metr. Tezko to srovnavat dechovou frekvenci cloveka „v klidu“ s rekreacnim sportem, nakupovanim ci jakekoli aktivite cloveka v duchodovem veku, ktery se musi 3x naedchnout, aby dokazal vystoupit z auta.

   Funkci takove rousky po tydnu muchlani v kapse od rifli a pouzivanou ve vlhku, horku, mrazu, desti a vsemoznych dalsich podminkach si odvodte sami. Krom vsech negativnich efektu vlhke teple semeniste bakterii primo u huby ma jediny pozitivni efekt – disperze vydechovanych/vykaslavanych kapenek smeruje do stran a nahoru, nikoli dopredu.
   Prijde vam tohle, jako nejaky zazrak, ktery vas ochrani pred vsim? Hm…

   1. No, to jsou takove obecne veci, ale proc konkretne to nosej. Nekteri lide tu psali, ze to je pouze proto, aby se do rany nedostaly bakterie, ale kvuli virum to neni. To je smysluplna myslenka, pouze tedy nakonec se lide neshodli, jestli tomu tak skutecne je, protoze nekdo rika, ze to je i kvuli virum, nekdo ze ne, ale myslim, ze nikdo z nich to nevi zcela jiste.
    Pokud by byl nekdo, kdo to zcela jiste vi, tak by to bylo fajn…
    Jinak abych odpovedel na otazku: Ne, neprijde mi to jako zadny zazrak, ktery me ochrani pred vsim.
    Nevim o tom, ze bych nekde neco takoveho napsal.Proc si myslis, ze si to myslim?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017