Kdo je tady sobec? - zpět na článek

Počet komentářů: 593

 1. Nejsem si jist, zda „panuje shoda“ o tom, co to levičáctví je. To samé platí podle mého názoru o „bolševické kurvě“. Jinak – dost mě překvapilo číst v této diskusi o vhodnosti věšení bolševiků v ’89. To je z dost_starých brožur. Že někomu stojí za to o tom pindat. Výchozí článek je dobrý. Byť nezabere, si myslím, jen potěší ty, co jsou v tomto případě stejně naladěni. Rozjetou lokomotivu nezastaví – z jejího pohledu – smetí na koleji. Kdyby to tu fungovalo demokraticky normálně, už je po stavu.

  1. Co se pánovi nelíbí na čistě akademické diskusi na téma věšení bolševíků v 89.? Vyjma toho, že je to zcela off-topic a vinou zkurveného řazení příspěvku nepřehledné?

  2. Nu, kapitalistický blahobyt se ňák opět nepodařilo vybudovat, čím to jenom bude :), je třeba hledat viníky. :o) Oni už těm židobolševickým, ježiš to je fopa, dnes je to úúúúplně jinak, takže neomarxistickým živlům ukážou. Ale příště už se ten ráj na Zemi určitě vybudovat podaří.

 2. Teď už asi opravdu musím ztratit čas a reagovat na tento blábol.

  1. (čísluji od „Vy nutíte mě, abych si zakrýval ústa a nos nějakým směšným hadrem …“) Vědecké studie prokázaly, že rouška opravdu snižuje přenos koronaviru. Takže to žádná dětinská hra není.
  2. Zavření doma být nemusíte, zákaz vycházení platí jen v noci. Uznávám, že tohle nařízení je trochu nesmyslné. Nicméně jde o to, abyste nikoho nenakazili nebezpečným (pro řadu lidí) virem, o kterém ani nemusíte vědět, že ho máte.
  3. A že vám tak najednou jde o posílání dětí do školy! Kdo neposílá děti do školy, když mají besedu s policajty? Aby tam náhodou nezískaly jiný světonázor, než je ten váš jediný správný?
  4. Nevím, co děláte, ale nevím ani o tom, že by někdo byl nucen kvůli koronaviru opustit zaměstnání. Některé podniky je nutné dočasně (zdůrazňuji DOČASNĚ) uzavřít, ale to snad není až taková ztráta.
  5. Zato vy chcete nutit lidi, aby o své rodiče a prarodiče pečovali, přestože je už nepotřebují, což je daleko větší omezování svobody a dělání ovcí z lidí. (Vysvětlovat vám, že své rodiče nesmíte navštěvovat proto, abyste je nenakazil, je asi úplně zbytečné.)
  6. To nemá s koronavirem nic společného, kromě toho nevím nic o tom, že by naše vláda řešila nedostatek peněz jejich tisknutím. Pokud vím, není to ani povolené.
  7. Nikdo vás nutit nebude. Očkování nebude povinné, navíc asi ani nebude dost vakcín pro všechny. Nicméně vedlejší účinky vakcíny zřejmě nijak moc hrozné nebudou, to by si dnes žádná firma nedovolila. Vakcíny se dlouho a pořádně testují. Teď se to musí dělat trochu rychleji, protože virus prostě nepočká.
  8. K tomu vás opravdu nikdo nenutí.
  9. Nikoho vzývat nemusíte, klidně si věřte třeba astrologům, když vás seriózní a světově uznávaní vědci nepřesvědčí. Byly časy, kdy byly směšné třeba názory o tom, že Země je kulatá, nemoci jsou způsobeny drobnými neviditelnými zvířátky nebo že čas plyne v různých vztažných soustavách různě rychle. Flegrovy katastrofické předpovědi se nakonec zcela nevyplnily (často se vyplnily jen se zpožděním 1-2 týdnů), ale to je z velké části proto, že byla přijata účinná opatření, která tomu zabránila.
  10. V této bitvě bojujeme společně proti společnému nepříteli koronaviru, jestli jste si nevšiml. Akorát vy a vám podobní se to snažíte sabotovat. Za války by vás za podobný přístup čekala coby vlastizrádce kulka do hlavy. Dnes ovšem máme (díkybohu) mír, svobodu a demokracii, takže si můžete beztrestně plácat, co chcete (a myslím, že je to tak správně).

  Ještě bych dodal, že výroky typu „nic závažného se neděje, není důvod k panice, klidně si žijte běžným životem“ známe už minimálně od dob Černobylu. Doufal jsem, že je už neuslyším. Mýlil jsem se.

  1. Fak dočasně, to se Vám povedlo. Ne každý má naspořeno na měsíce bez práce. Ne každému, kdo by chtěl ze mzdy spořit, okolnosti spořit umožnily. Ale máte pravdu v tom, že konec takových lidí z pohledu elitů „NENÍ AŽ TAKOVÉ ZTRÁTA“. Dost z nich není konformní s výmysly frikulínů, co jsou tady všude kolem z vůle tak zvaných mocných za bohy. A též nejsou využitelní tak jako přiběženci a na jejich úrovni jsoucí místní, kteří jsou přiběžencům na různý způsob podobní. Takže ubydou-li remcalové, nic se neděje, právě naopak.
   Za nepřítele nepovažuji toho jednoho z koronavirů, co se tu letos exhibuje coby čínskoamerická chřipka, ale globální elity a jejich poskoky.

   1. Dobrý obchodník musí počítat s tím, že se může stát, že bude mít pár měsíců zavřeno. Nemusí to být zdaleka jen kvůli epidemii, ale třeba i kvůli onemocnění jeho samotného nebo někoho z jeho rodiny. Nicméně v tomto případě bych si spíš došlápl na pojišťovny. Proč obchodníkům nehradí nucené uzavření kvůli vládnímu nařízení z důvodu epidemie?

    1. …a pojistovny by nemely co zrat.

    2. Pár měsíců zavřeno? Jaká nemoc vyřadí obchodníka/živnostníka na PÁR MĚSÍCŮ?! Vím jen o dvou: brutální nehodě která jej pošle do kómatu – a rozjeté rakovině. V obou případech končí jako člověk i obchodník. To je náhodný zásah vis maior. Zde se ovšem bavíme o celoplošném umělém a svévolném ublížení, spáchanému na přímou poptávku vás a vám podobných.

     Ale dobře, povězte mi tedy – na kolik MĚSÍCŮ kdy byste NESMĚL žádným způsobem vydělávat, ale musel byste V PLNÉ VÝŠI platit* veškeré nájmy zálohy, platy, daně, odebrané a nespotebované zboží atd. -, máte rezervy vy osobně?

     ____
     *odložená splatnost popř. bezúročná půjčka nemění nic na charakteru té věci: je to jako by vám stát přikázal, že nesmíte vydělávat ale musíte mu platit pojištění, přičemž pokud nemůžete, milostivě vám to bude přičítat na dluh který po vás bude chtít splatit. Z čeho asi, pokud nemáte standardní marži 300% abyste to dohnal až vám milostivě opět dovolí vydělávat na své náklady?

     1. Technická: marže 300 % prej nejde.

      Jinak tydle držky mají obvykle úspory tak možná na měsíc fungování. Většinou to jsou nějaký přiživnický svině co dělají buď přímo v eráru, nebo na něj mají napojenej penězovod, takže mají svoje jistý, ať se děje cokoli.

      1. Nejde. Přirážka neni marže. Marze sto procent znamena, ze obchodnik to zbozi dostal gratis. Marze 300 procent by teoreticky znamenala, ze vyrobce tomu obchodnikovi zaplatil aby si ten to zbozi vzal.

  2. 1) Vědecké studie neprokazují vůbec nic. Většina těch studií na které se všichni odkazují a šermují s nimi všude kolem, je z laboratorního prostředí a týkají se pouze šíření kapének. Opravdu kvalitní studie, prováděné v terénu a zaměřené přímo na šíření Covidu, s největší pravděpodobností nenajdete. Nebo já jsem tedy takovou studii ještě neviděl a nikdo mi ji nebyl ještě schopen předložit. Ale pokud takové studie máte po ruce, sem s nimi. Rád se dovzdělám.
   2) Zákaz vycházení byl oblíbeným restriktivním nástrojem všech okupantů. Zákaz popíjení neboli policejní hodinu si oblíbili zase hlavně komunisté.Zákaz vycházení v takové míře, jakého jsme dnes svědky, praktikovali v naší zemi naposledy němečtí okupanti za protektorátu.
   3) Myslím, že mícháte dvě naprosto odlišné věci. Jedna věc je, pokud svoje dítě svobodně a dobrovolně nepošlete na jednu přednášku nebo besedu, o které si myslíte, že by mohla narušit duševní rozvoj vašeho dítěte, druhá věc je několikaměsíční destrukce možnosti vzdělávat se.
   4) No, když se zavíral maloobchod, tak se tvrdilo, že je to jenom na 14 dní. Už je z toho měsíc a klidně se může stát, že z toho budou dva měsíce. Že tady statisíce lidí spadnou do chudoby, mnozí z nich budou muset položit svoje roky a pracně budované podnikání, protože je vláda už podruhé v roce zavřela, to je samozřejmě v pohodě. Žádná až taková ztráta. A těm, kteří to nějak přežijí a třeba jim vláda milostivě dovolí otevřít na Vánoce, to třeba ta samá vláda po Novém roce zase na pár měsíců zavře. Pohoda. Však se všichni můžou přeškolit na svářeče a jít dělat pro nějakou nadnárodní korporaci do kolbenky. K čemu služby, zábavu a drobné podnikatele, třídní nepřítele všech komunistů.
   5) Nevím, ale já bych byl rád, aby si o sobě lidé rozhodovali sami. Kolik těch starých lidí opravdu stojí o doživotní izolaci? Kdo se jich vlastně ptal, jestli chtějí strávit své poslední chvíle života v režimu pomalu horším, než mají odsouzení vězni ve vězení.
   6) Ano, vláda žádné peníze netiskne. Půjčuje si je u mezinárodních institucí, které je ve virtuálním prostoru jednoduše mávnutím kouzelného proutku vytvoří. Princip je ale stejný. Znehodnocování úspor, rostoucí inflace, křivení trhu.
   7) Očkování povinné nebude. Stejně jako nebylo plošné testování na Slovensku. Samozřejmě. Jenom tam budou podmínky bez kterých vám znemožní návrat do normálního života. Ale jistě, povinné to nebude. A to, že se Big Pharma dopředu vzdává zodpovědnosti za případné zdravotní následky, nebo, že CEO Pfizeru prodal všechny své akcie před uvedení vakcíny do oběhu, jsou jenom konspirační teorie. Netřeba se tím zatěžovat.
   8) To máte pravdu, nenutí. Ale systematicky ten strach šíří a mnozí mu prostě podlehnou. Potom tito vystrašení lidé mají potřebu svůj strach projektovat i na lidi kolem sebe a slouží jako „užiteční“ idioti vládě k tomu, aby mohla ospravedlnit plošná opatření. Což už se mne bohužel dotýká.
   9) Ano, to máte pravdu. Bohužel je těmto lidem, jako byl Flégr a další alarmisté, dáván obrovský prostor v mediích, zatímco názory z opačného spektra jsou prezentovány v daleko menší míře a někdy je i snaha, tyto názory umlčet.
   10) Nevím jak vy, ale já s vámi ani ostatními rozhodně v žádné bitvě nebojuji. Kdybych nebyl postižen plošnými opatřeními, ani bych nevěděl, že se tady bojuje nějaká bitva. Jestli něco sabotuje můj život, tak to jsou pro změnu lidé jako vy. Ale nic ve zlém.

  3. Stačí ten šílený a lživý bod 4, že prý „nikdo není nucen kvůli koronaviru opustit zaměstnání“. Okolo toho se to celé točí, protože vy svině svinutý jste poslali statisíce lidí na dlažbu a do exekuce – popř. je rovnou dohnali k sebevraždě či smrti ze ztráty vůle k životu tím, že jste jim sebrali vše co celý život budovali popř. jim oznámili, že se jim důchod mění na doživotní vězení kde se nesmí setkat se svými blízkými zato se jim bachaři ve skafandrech budou každý třetí den násilím cpát hluboko do nosohltanu.

   40% pohostinských podniků bylo zničeno už prvním Lockdownem. 60% z přeživších říká, že patrně nepřežije druhý Lockdown.

   Bazény a aquaparky umírají protože jim vláda nejprve slíbila že alespoň 14 dní se nebudou zpřísňovat opatření a když tedy napustili bazény a zahřáli je, ze dne na den je prolhaná vláda zakázala. A teď má vláda ještě tu drzost, že po nich chce zaplatit penále za elektřinu kterou neodebrali, protože jim vláda zakázala mít zákazníky a ohřívat pro ně tu vodu!

   Kompletní turistický průmysl umírá. Na ně navázaný dodavatelský průmysl umírá. Aerolinky umírají a piloti i personál mají padáky. Na ně navázaní výrobci letadel škálují dolů a umírají. Na ně navázané dodavatelské řetězce škálují dolů a umírají zemřou.

   Maloobchodní prodejny, zavřené s výjimkou léta nepřetržitě a i v létě šikanované (zákaz prohlížet si knihy v knihkupectvích), umírají – všechny ta malé krámky s obuví, knihami, smíšeným zbožím, železářství atd., které musí pořád platit nájmy a zálohy ale VY jste jim zakázali na to vydělávat. Nebyl absolutně ŽÁDNÝ důvod ani argumenty tyhle krámky zavřít a supermarkety nechat běžet, NIKDO NA SVĚTĚ TO NEDOKÁŽE ODŮVODNIT ANI OSPRAVEDLNIT ale vy svině jste je s radostí a nabubřelými kecy popravili s argumentem, že jinak vás „ohrožují“.

   Jen o tomhle tu celou dobu píši – o statisících životů které existenčně či fyzicky zničí váš zatracený Lockdown, který je úplně k ničemu protože COVID nevymýtí ani nezmizí, na 80-95% populace to nemá absolutně žádný vliv a kvůli pár set tisíc POTENCIÁLNĚ ohrožených, kteří NECHTĚJÍ chránit sami sebe, popravujete statisíce těch co by se sami chránili a chtěli jen žít a být necháni na pokoji.

   1. Souhlas..mam strach že se to pomalu projevi na šilenom poklese ekonomiky,penez,přijmu a dolehne to na vetšinu.To uzavřeni neni jen u nas ale v cele EU. Zatim alespon mame zakl.potr. a nezamest.rekordne neroste. Ta byla již moc nizko, produktivita stagnovala.Ideal dle meho kolem 8%, hlavne pro zamestnavatele..ti pred kovidem byli zoufali.Ted netušime co bude..ta situace bude ješte rok, to rikala teta z DE jak píšou o tom.A vydim též pochmurnou naladu na calech od kolegu v Nemecku.

 3. Tady si to ty lidi neprectou.

  Kdyz melo smysl nosit masky, tak tim pohrdali a vymlouvali se a tedka utoci na ty co nenosi, protoze uz je to jedno.

  1. Jo skoro bych to sem zapoměl dát https://i.imgur.com/FA89KqJ.png

   1. :o) Ono mělo někdy smysl nosit masky? A kdy to bylo prosím, co jsem zaspal? :)

 4. To je nějaká nová ofenzíva placených trollů? Vidím, že farma byznys zdroje má :o)))

 5. Jak tyhle mrdky jako je Bohdalová dovedou mistrně kormidlovat dějinama tak, aby se vždycky zavděčili aktuální politické a společenské módě.

  1. Řekl bych, že to je dané splachovací povahou herců. Oni splachovací být musí, protože jednak to vyžaduje intrikářské prostředí, ve kterém se pohybují, druhak je to dané požadavkem na to, aby co nejvěrohodněji odehráli své role. Čím známější herec, tím problematičtější povahu má. Navíc herci touží po slávě a tedy využijí i příležitosti, u kterých by si slušný člověk jen odplivl – třeba zrovna Bohdalka, líbající se s téměř každým prezidentem Č(SS)R a neřeší moc společenské dopady, protože je splachovací. Ono to na nich nechává i následky, ne náhodou se hodně známých herců ufetovalo nebo se uchlastalo k smrti, ten nápor na znášilňování jejich vlastní psychiky kvůli rolím je obrovský.

  2. Bohdalce už táhne na devadesát, stará popletená paní, tak trochu velkorysosti.

   1. Je zjevně při smyslech, žádná popletená bába, rozhodně neomlouvat. Schwarzenberg je taky při smyslech, akorát má chronickou rýmu.

 6. Já spíš za alarmující považuju fakt, že do utahování coronašroubů a ekonomických záležitostí státu v poslední době hodně mluví al-Hamáček a jeho ministerstvo vnitra a islámu. Tenhle člověk nadělá hodně škody, než půjde po volbách od koryta.

  1. Jo! :o) Hamík rozhodně nekoná dle zadání a po tom co bude příští rok ČSAD oficiálně odinstalována bude „předseda“ nové aplikace jednak rozhodně jinak. :) A novou knihovnou se stanou….modří již vědí, ano budou to Pyjáti.

   1. Taky bych se nedivil, kdy se někde nevynořil, třeba V plísni nebo někde tam, to je mimořádně odporná figura.

    1. :o) Je to nezmar. Myslím tím toho prvoka. :) Mimochodem, všimli jste si, že se stále častěji objevují v médiích zmínky a razgavory s Prý Moulou? Testuje se jestli už je vzduch čistý a bylo by možné obnovení původního nastavení nebo celková reinstalace.

     1. Prvok je trepka, nezmar je žahavec.
      On je asi nedostatek soudruhů, kteří něco ví a chtějí exhibovat.

      1. :o))))) No a jaký je rozdíl mezi prvoky a žahavci? Snad to taky rychle najdeš na těch Internetech.

       1. Na to nepotřebuju internet, trepky jsem naháněl v senném nálevu pod mikroskopem, nezmar je dobře viditelný i bez brejlí.

        1. No a prozradíš mi teda ty rozdíly mezi prvoky a žahavci? Velikost myslím nebude podstatná.

         1. Ne? Když prvoci jsou jednobuněční a žahavci mnohobuněční?

          1. No vidíš, já si myslel, že nezmar je jednobuněčný. Omyl. Co tam máš dál? :)

          2. To ti nestačí? To je rozdíl asi jako mezi letadlem a vzducholodí, nebo mezi sovou a netopejrem.

          3. A které z nich jsou ty jednobuněčné? Letadlo nebo vzducholoď. Taková spermie je nejmenší buňka, co já vím. Můžu se mýlit. Něco jako biologii jsem měl naposledy na ZŠ. No a vajíčko? Myslím lidské. Není tam nějaký nepatrný rozdíl ve velikosti? Pouč mě jak to je.

          4. Zdravím Kuberte….co na to počítač? Že mlčí? :o)

         2. Hledej, hledej! :o)

          1. Tak já pohledal za tebe…..

           Klasifikace prvoků prošla v posledních letech značným vývojem a jejich někdejší zástupci se dnes nacházejí ve většině přirozených eukaryotických superskupin, které sdílí spolu s mnohobuněčnými organismy a řasami.

           Ještě mě budeš chytal za slovo, které na mnou napsané větě nijak význma nemění?

 7. Další covidový fňukan. Máme demokratický zvolenou vládu, parlament a demokraticky fungující instituce včetně soudů.
  Co třeba se odstěhovat někam, kde Covid moc neřeší, na Sibiři se určitě ještě nějaká volná parcela najde.

  1. To jo, to máme. Akorát jak si pamatuji, poslední zákaz vycházení v noci byl vyhlášen v roce 1942 po atentátu na Heydricha. Ani ta totalitní vláda komunistů to nikdy nevyhlásila, dokonce ani v 68 po okupaci spřátelenými vojsky Varšavské smlouvy zákaz vycházení v nocu nebyl vyhlášen. Museli jsme si počkat až na „demokraticky zvolenou vládu, v demokratickém státě“.

  2. Tohle všechno máme, takže vlastně už máme jen právo držet hubu a krok.
   Podobně jsme na tom už kdysi byli, ne:-)?

  3. No jistě, ať se tam klidně odstěhují ti, co se Covidu bojí, no ne? :-P

   1. To bych bral, kdy začnem chystat vagóny?

  4. Tudle se Hanes ptal, co je to superpřenašeč. Řekl bych, že vhodnější by bylo, kdyby se na Sibiř odstěhovali ti, co mají strach. Tam nikoho nepotkaj. Vlastně to pro ně teď musí být hrozný pain žít mezi lidmi, kteří dotyčného mohou nakazit.

 8. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muze-covid-jen-za-mensi-cast-umrti-experti-predlozili-prvni-vysledky-pro-cesko-130692

  Takže 19% umřelo na covid, 8% možná na covid, 64% bylo na tom tak špatně, že by je skolila i skoro jakákoliv jiná vážnější infekce a 9% je bez vlivu covidu na smrt (v té skupině nejspíš budou ti rozmašírovaní motorkáři s pozitivním testem a podobné typy případů)

  Po korekci máme tak ze 7000 mrtvých na covid jen 2000 mrtvých opravdu na covid. Chřipková vlna v roce 1995 udělala během 3 týdnů asi tak 3x více mrtvých než covid za skoro celý rok.

  1. což je i tak docela dost, ale furt o dost menší apokalypsa než se tvrdilo. Mimochodem, ta chřipka se počítá stejně jako covid, mrtví na chřipku a s chřipkou. Těch co umřeli přímo na chřipajznu a neměli žádný další závažný onemocnění jsou většinou nízký stovky.
   U toho covidu jsou největší průser tlusťoši.

  2. rovik: to jen trpíte kognitivní disonancí, jak psal JPG slovy soudružky Dostálové či jak se ta slépka jmenuje. Koukáte na fakta, z nichž vidíte, že corona není o nic horší než chřipka a tak si zdůvodňujete svůj špatný názor. Správný názor je podívat se na fakta, vidět, že corona a chřipka je to samé v bledě modré a řvát, že je to jinak a toužit po všech vymoženostech nouzového stavu.

 9. Nečekal jsem, že na webu tohoto typu bude někdo bazírovat na vykání, a někdo úplně jinej (a nebo taky ten samej) takovou číčovinu obhajovat. No dobrá, kdo teda bazíruje ještě na vykání? Nahážu to do ignorování a vyřešeno.

  Osobně bych vykal na anonymním fóru snad jen někomu, koho respektuju a vážím si dlouhodobě jeho kvalit. A za ten rok, co tu jsem, je to jen jeden takový anonym (pokud to teda není jeho jméno). A vykačku nevyžaduje. Ale někdo to má v hlavě šoupnutý, tak se mu musí vykat prostě jen pro jeho osobní pocit důležitosti, na což hrát nehodlám. Tak kdo je tím pánem s malým? :-))

  1. Nejde si nevšimnout, že často bazírují na vykání ti, co jsou buď přistiženi při lži, nebo jim dojdou argumenty.
   Skutečnou povýšenost na webu tohoto typu, bych vážně čekal až jako úplně poslední, výchovu aristokratického typu rovněž.
   Možná se pletu a Sandstorm je nějaká výjimka, ale každopádně to na webu této formy vypadá..směšně.

   1. No teprve od roku 2005, to je pravda.
    Ale což – nemám s tím problém a svedu si ještě zapamatovat, komu tykat lze a komu ne.
    Vidíte – a mne rodiče i škola učili, že vykání JE obecným a přirozeným projevem úcty, ať už k autoritě, k vyššímu postavení, nebo ke stáří. Moji rodiče svým rodičům vykali, to je pravda.
    O nějakém buranství v souvislosti s tykáním, naši ani škola vůbec nemluvili.
    Tentokrát to máte, Sandstorme, rozbitý u Vás. Navíc jsem si všiml, že při diskusi používáte opravdu obratný sviňárničky, takže tento příspěvek je také zároveň posledním, ve kterém Vám vykám.
    Doba se bohužel změnila a tento web tím tuplem.
    Nezastavíte to stejně, jako já nezastavím, co bych chtěl já. Zůstanete jen exotem, ať už v pozitivním, či negativním smyslu.

   2. Ještě bych snad dodal, že pokud zde všichni vystupujeme jako anonymní identity a nejde o typickou korespondenci, kde mám na konci možnost napsat:

    V dokonalé úctě
    Vomáčka

    tak to celé setrvávání na vykání zcela postrádá smysl.
    Je to přesně naopak, Sandstorme – až budu vědět, s kým přesně mám tu čest, uvážím sám, zda tykat či vykat.
    Měl-li bych to napsat jinak – dokud budeme anonymními identitami, bez rozlišitelnosti, je tykání zcela legitimní, nemá přitom vůbec nic společného s buranstvím těch minulých soudruhů. Vážně.

    1. Přesně tak to vidím i já.

    2. Kurva – vážně si myslíš, že bych měl vykat soplovi z neziskovky, který chodí na pseudopravičácký web jen provokovat? Vážně?
     Nemá to přitom nic společného s nějakými Vietnamci, to není pro tuto diskusi sebeméně platný příklad.
     Sice jsem už slyšel, že jim někteří lidé tykají, ale na vlastní uši jsem to neslyšel, protože k nim jednoduše nechodím. Až budu chtít koupit levný čínský šunt, nebo prošlé potraviny, mám možnost tak učinit jinde a mnohem levněji. Nejsou to lidé, kterých bych si vážil, ale kdybych k nim do obchodu přece jen zavítal, budu jim, stejně jako každé jiné cizí neznámé osobě, vykat. Ten Vietnamec je pro mě anonymní identita, netuším kdo to je, jaké má vzdělání, nebo proč jeho rodiče z Vietnamu utekli.
     Naprosto stejně se to má s anonymní diskusí na internetové síti. Vážně nemám sebemenší důvod vykat zmrdovi, co je zmrdem už jenom podle toho, co a jak píše.

     1. Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal (a nevykáš mi). Tvůj zmrd :-D

     2. servisdok:
      ..ale kdybych k nim do obchodu přece jen zavítal, budu jim, stejně jako každé jiné cizí neznámé osobě, vykat. ..
      Kouzlo nechtěného?
      Ano to je to hlavní proč vykat. Zde jako i jinde na netu se setkávám s mě neznámými osobami a tak jim shodně s fyzickou realitou vykám.
      A že někteří mě ne? Inu… výcečetné osobnosti jsou také lidé.

   3. Směšně, zvláště když tu lítaj kundy, čuráci, volové, sráči a jiné termíny z vybrané společností a chováním z příruček Dr. Gutha-Jarkovského.

  2. Klidně mi napište „jsi vůl“, ale já Vám přesto budu vykat.

   1. Klidně si vykej, ale proboha, ve 21. století vyžadovat vykání na ANONYMNÍM fóru? To jako vážně?? Kdybys byl všeobecně známý a uznávaný Pravoslav Pánek, šel tu sám za sebe a své jméno, pověst, se svou identitou, tak se to dá ještě pochopit. Ale tady jsou všichni schovaní za nějaký anonymním štítek, někdo třeba i za víc, někdo je tu robot, někdo jiné pohlaví, píše se tu sprostě, a najednou si budete hrát na nějaký fón s vykačkou? To je směšné, vážně.

    1. Já nevyžaduji, aby mne někdo vykal, jen prostě všem vykám. Na vyžadování způsobu oslovení znám krásný vtip, ale je dlouhý.

     1. V pohodě, ať si tyká nebo vyká kdo chce jak. Ale vyžadovat vykání skrz anonymní přezdívku na fóru plném neuhlazeného, mnohdy až sprostého přístupu, to je trochu moc :-)

  3. Já lidem vykám a také od nich vykání očekávám. Prosím, klikejte. Děkuji.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017