Kdo je tady sobec? - zpět na článek

Počet komentářů: 593

  1. To je tzv. „Buresovo umeni“, uz ho umi i Flegr. Co na tom, ze si nasral do huby a ukazal, ze co ma na hlave koreluje s jejim obsahem, ale ted to podava jako prednost. Na koblihy to zrejme zabira…

   1. Hádám, že pan Flégr asi nebude ze svého vyplácet podporu v nezaměstnanosti těm, kteří v důsledku opatření, přijatých i na základě jeho snahy o spásu nás všech, přišlo o živobytí, co…:-(

    1. …*přišli*…

    2. Flégr žádná opatření nepřijímá, tedy za ně těžko může být odpovědný.

     1. To je sice pravda, ale nebýt „odborníků a vědců“ jako je Flégr, pak by „opatření“ zdaleka nebyla tak hloupá jaká jsou. Na Flégrově postupu je vidět, že je to gauner, který chtěl vyvolat pozornost za účelem získání nějakého koryta. To se mu málem povedlo. Když se jeho doomsayerské prognózy nenaplnily, tak bude tvrdit, že se sice nenapúlnily ale díky nim se přijala „opatření“, která zachránila lidi. Krom toho, že je to neuvěřitelné sprosťáctví se také jedná o argumentaci kruhem. Ve Švédsku došlo také k poklesu epidemiologických ukazatelů, nicméně tam žádná drastická opatření nebyla. Čili impakt „opatření“ na vývoj epidemie je neměřitelný. Co ale měřitelné je, jsou negativní externality: ekonomické ztráty, vzestup sebevražd, vzestup závislostí, zhoršení zdraví populace kvůli nedostatku pohybu, partnerské rozvraty, zhoršení znalostí žáků a zhoršení jejich vyhlídek na další vzdělávání a kvalifikaci atd.

      1. Hele, já ho znám, on byl fakt poctivě vystrašenej. Jaký by chtěl koryto, to fakt nevim.

       1. No tak vole dyž ho znáš, měls mu rovnou mezi dveřma vracit pár facek, ať se kurva zklidní, hysterka, mohlo bejt vo tolik sraček míň. To je tadleta tvoja společenská vodpovědnost, jak tady tím všichni etatisti furt máváte, žejo.

       2. „…on byl fakt poctivě vystrašenej.“

        To zní velmi profesionálně. I obyčejný praktik čelí vyššímu riziku než tenhle teoretik.

        1. Nenapsal jsem, že byl vystrašenej z rizika vůči svý osobě, nebo jo?

         1. Z čeho jiného? Nebo chceš říct, že je navíc i schizofrenik?

          1. Treba mu jde hlavne o cloveka :)

          2. Žádný strach, lidí je na světě jako sraček…

       3. Já Flégra neznám. Nicméně mě zaráží následující:
        1) Flégr musí vědět, že látkové roušky jsou z pozice ochrany vůči virové infekci k ničemu. Jsem přesvědčen, že má takové znalosti, aby věděl, že pokud by se chtěl účinně chránit proti infekci per viam respirationis, musel by nosit FFP2 respirátor (přinejmenším), který by si musel měnit každé 4 hodiny, jinak riskuje, že mu zvlhne a ztratí účinnost, navíc se mu v něm pomnoží baktérie a takový modus operandi (praktikovaný většinou národa) znamená nikoli ochranu ale přímé ohrožení zdraví. Přesto jsem Flégra viděl pouze v látkové roušce. Čili to s tím strachem nebude zas až tak horké, předpokládám.
        Když se bál soudruh Babiš, tak nosil FFP3 repirátor všude. Flégr se chová zcela nekonzistentně, ergo dle mého strach jej nepohání.
        Kdyby se bál, pak by nevyzýval kupř. k sledování platebních karet a mobilního signálu – podle mě se chtěl Flégr zavděčit státním úředníkům, kteří takovou surveillace mají jako vlhký sen.

        2) co se týče koryta, nemám na mysli nic konkrétního. Nejpravděpodobnější je, že se chtěl dostat do vládních krizových týmů rozhodujících o opatřeních a chtěl si tam nadělat známosti – ostatně celý vládní tým rozhodující o opatření je sestaven na bázi předchozích známostí a kontaktů – Dušek, Hajdúch a další jména jsou ti co se znali a spolupracovali už předtím. O těch vychází převážná většina doporučení a také jsou za to královsky placeni – přičemž už se zařídí, aby jim šly peníze neoficiálně, to přece jde, všichni to víme, kupříkadu přes nastrčené „výzkumníky“. Na Palackého univerzitě měli čelní „výzkumníci“, kteří nikdy nic nevyzkoumali platy kolem 3-5 míčů ročně. To je docela slušnej vejvar.
        Kupříkladu je zajímavé jen to co prosáklo do médií, že poslaknyně soudružka Procházková (ano, ta co propagovala euthanázii) se nyní dostala k 20 mil grantovým prostředkům na „výzkum české vakcíny proti COVID“, soudružka pochopitelně se svými známými nic nevyzkoumá, avšak za nehty jí pár peněz ulpí, že.
        Samotný Dušek byl společníkem firmy Tocoen s.r.o.
        https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=723453&typ=UPLNY
        , která zpracovávala data četným výzkumným týmům zejména z MU, tohle jsou podle mě ti, kteří získají přístup a možnost data-miningu a já nepochybuji, že Dušek a jemu spříznění jednotlivci budou mít přístup k plodům této práce, až se výsledky data-miningu budou prodávat cílovým zákazníkům popřípadě až stát bude tyto data zneužívat nezákonným (přičemž rozdíl zákonného vůči nezákonnému je ten, že si to nechají schválit poslaneckou sněmovnou, která jak víme, schválí kdejakou prasečinu.
        To prosadí třeba paní Procházková, s 20 miliony grantů na naprosto neperspektivní výzkum).

        1. https://video.aktualne.cz/dvtv/flegr-tisic-umrti-denne-nadsadil-jsem-zachranilo-to-spoustu/r~d7ddc85c2e9b11eb95caac1f6b220ee8/

         Flégr v rozhovoru v prvních 5 minutách:

         „Já to malinko nadsadil“.
         „Já jsem vzal 4 týdny, protože pak ty čísla vyšly hezky zaokrouhlený …. tohle bylo řekněme úmyslný“

         To už je pomalu na trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. A ještě to přiznává …

         (a pak tam jsou perly typu že zaměnil průměr s mediánem, nebo že v logaritmické stupnici je to jen malý rozdíl)

         Rozhovor má půl hodiny, na zbylých 25 minut jsem už neměl sílu.

         1. Šíření poplašné zprávy – no nevím, nevím.
          Ale za blbce bude nejspíš na doživotí. To jako do konce života.

        2. Flégr hlavně musel vědět, že žádná epidemie se nevyvíjí po exponenciálně, nýbrž po logistické křivce (která se exponenciále na začátku podobá, ale potom přejde na víceméně lineární průběh a pak začne zpomalovat stejně „exponenciálně“ rychle, jako na začátku zrychlovala.

         Přesto protáhl exponenciálu donekonečna, takže bychom napřesrok museli importovat desítky milionů mrtvol.

         To nebylo ze strachu a nemohlo to být ani profesní selhání, protože to by znamenalo že Flégr absolutně nerozumí svým kmenovým oborům – biologii a matematice.

         Zbývá jediná alternativa: Flégr to udělal s plným vědomím úmyslně. A v tom případě je to Goebblesovský hajzl jak vyšitý.

         1. É – kde že to udělal? To s tím importem desítek milionů mrtvol? Neříkám, že to není pravda, jen se mi to nezdá.

         2. Ještě správněji – Gompertzova distribuce. Přičemž nikdo včetně Flégra neví, kde se pohybuje „práh nasycení“, resp. práh kolektivní imunity. Odhady jsou 60-70% populace. Dále je jasné, že populace se prostě musí promořit, pokud nebude k dispozici vakcinace. Je rovněž otázka, zda je větší riziko nechat se vakcinovat nebo nechat se nakazit.
          Je také doposud nevyřčenou otázkou, zda se strašlivá pandémie nyní neprobíhá prostě proto, že je podzim a je sezóna infektů. Jinými slovy – pokud teď uděláme lockdown, valíme problém jako sněhovou kouli před sebou. To se mimochodem dobře potvrdilo ze zkušeností z předchozí „vlny“ pandémie (která díky hysterickým opatřením vlády ani vlnou nebyla a v době jarního oteplení již s největší pravděpodobností byly „opatření“ zcela zbytečná.
          V podstatě se potvrdilo, kdo hýbe politickou scénou v čekoprasečáku, že to jsou masy vohnoutů, kteří mají velkou představu o své ceně ale zato se jim moc nechce pracovat.
          Co se týče Flégra, jsem přesvědčen, že jeho jednání nebylo altruistické ale bylo motivováno touhou po pozornosti a z toho vyplývajícími prebendami a postavením „celebrity“.
          To se mu povedlo, nicméně zapomněl, že pozornost sprostých novinářských vonucí je vrtkavá a Flégr se nyní dostane do pozice kapitána Dreyfuse, na kterého zmrdí věrchuška také svalila veškerou svoji neschopnost a odpovědnost za celonárodní průser. A průser to bude, to už je nyní jasné.

          1. Jenom ať si to kretén vyžere, a jelikož je tak blbej, že se sám udává a eště to považuje za ctnost, tak snad se nějakej ten kriminál pro něj najde. Co dělal je hodně vážný, dopady nebude možno ani všechny vyčíslit, a jelikož je to v hentom stavu, kdy za rohlíky je pár let, tak za todle by kretén mohl jít tak na 10, ne?

          2. Šíření poplašné zprávy jak vyšitý.

          3. Jo? Ona nastala nějaká panika, konaly se runy na banky, vybíjení dobytka, odpírání služby?

          4. Například tady:
           https://www.novinky.cz/krimi/clanek/beranidlo-bylo-opravnene-mini-policie-o-zatahu-na-nelegalni-party-40343672

           Krysy opět napsaly jen to, co se hodí do krámu. Zákon zde říká něco o důvodném podezření na nějakém základě, resp. důvodném podezření na páchání závažné trestné činnosti, prokazatelně dochází k ohrožení života, ohrožení bezpečnosti státu..Zákon zde přesně vyjmenovává, kdy a kam je možno vniknout za použití násilí a porušit domovní svobodu.
           Tohle si fízlové zaplatí i s chlupama, pokud na to ten majitel ovšem bude mít koule.

          5. servisdok
           29.11.2020 v 19:02

           Do provozoven můžou vstupovat volnějš, ale nejsem si jistej, esli to znamená rozbíjení dveří…

          6. No v tomto případě dokonce trojích dvéří.
           A po 31 letech jsem už pevně přesvědčen, že kdyby tihle fízlové, nastartovaní ku ochraně naší křehké demokracie, narazili na plně funkční tlakové dvéře od bývalého CO krytu /kterých je pod Prahou asi 4 prdele/, tak použijí klidně i kolaboranty operativně přivezený švajcaparát.

          7. No co už teď má Flégr dělat, že. Na 10 let to tedy nevidím a ani si nemyslím, že by se jednalo o adekvátní trest. Flégr má totiž na druhou stranu to, co většina z nás chceme a to je svoboda projevu. O Ta by měla být garantována. Osobně bych považoval potrestání Flégra za chucpe. Podle mě bude Flégr potrestán spíše v rovině obecného společenského opovržení a posměchu, má divnej kukuč a už to ho staví do zranitelné pozice. Podle mě ho fízlové budou nějakou dobu popotahovat (pokud vím, už nyní je na něj několik TO podaných) ale nakonec se to všechno zahraje do autu, protože on těm gaunerům, kteří skutečně za vše mohou, dobře posloužil. Dost bych se divil, kdyby si někdo z těch gaunerů dovolil ho ostrakizovat obžalobou.
           Navzdory tomu, že Flégr je sebestředný a prospěchářský idiot, nepovažuji jej za zločince – zločinný je systém, který mu dovolil vyniknout, kdy vláda ani novináři nemají absolutně žádnou odpovědnost za obsah médií, respektive že vláda se nechá vláčet názory kdejakého vohnouta a nedělá vlastní mediální politiku.

          8. A co třeba zavést v Češtině pojmy a obraty (už se tu s tím začalo) jako:

           flégrovat
           být za Flégra
           kterej Flégr?
           atd.

          9. A zkusili jste, zda jsou na AgroDnesu ještě k dohledání jeho blogy? Nebo někde ve screenech? Jene Mrcasiku?

          10. https://jaroslavflegr.blog.idnes.cz/ no problem. Je tam seznam bloggeru a vyhledávač

         3. 1) I lineární nárůst může být průser. Pokud máte denní přírůstek deset pacošů, délku nutné péče 10 dnů a kapacitu na padesát, tak máte prostě problém. Jen u té lineární křivky možná o něco lépe řešitelný.

          2) S logistickou křivkou máte sice technicky vzato pravdu, ale horní část té křivky je zde dokonale irelevantní. Ona se ta křivka začne lámat dejme tomu na 60 % populace, ale Vy máte problém se zdravotním systémem někde u 10 %. V konkrétním případě je to ještě „vylepšeno“ tím, že do poolu nakazitelných se Vám po nějaké době vrací přinejmenším část těch, keří už chorobu prodělali. Takže čistě matematicky (!!! nechytat za slovo, rozhodně netvrdím, že na do dojde v praxi) vlastně nejste ani omezen tím počtem obyvatel.

          Třeba si Flérg jen vzpomněl na Jonáše v Ninive ;-)

      2. Zrovna on je jenom výstavní asociální fachidiot. Prototyp toho „nenápadného úředníka, který vymyslel koncentráky“.

       1. No von zas tak nenápadnej není, je to narcis co se rád cejtí důležitě, že zrovna VON na to kápl, VON je ten prorok co všechny zachrání. Očividně je to takovej kripl, jako ten britskej, akorát samozřejmě proti němu je maličkej, ale blábolil tydle hovadiny podle svýho podobně kvalitního „modelu“ (snůška sraček nakódovanejch koncem 80. let a průběžně překopávanejch) i u předchozích rýmiček. Plus se taky prej nějak motal do náboženství – s modelem na rýmičky. To prostě nevymyslíš.

        Akorát teď si konečně vydobyl svoje denní pětiminutovky slávy. V normální době by ho uklidili někam do sklepa rozkazem, tady to bohužel dopadlo takle.

       2. V normální době by normální vláda především vyhodila pojišťováka s excelovou tabulkou/grafem a hned poté vytáhla z trezoru krizové epidemické plány.
        Normální premiér by při spuštění krizových plánů okamžitě aktivoval krizový štáb a vše, co s tím souvisí, nechal by vsadit do šatlavy správce SSHR a hlavně nechal řízení celé situace lidem, kteří tomu rozumějí a jsou k tomu příslušně vzděláni.
        Protože ale normální vládu nemáme, tak vše další tomu plně odpovídá.
        Já bych dokonce řekl, že na jaře i v létě, kdy už byla spousta informací, to celý probíhalo v mnohem větším klidu, než bych byl býval čekal. A není to rozhodně zásluhou téhle „vlády“, ani zásluhou různých kolaborantů a udavačů nezarouškovaných lidí.
        Je to imho zásluha té, jak někteří říkáte „mlčící většiny“, co si na hubu navlíkla první kus hadru, co popadli do ruky – a myslíce si něco o píčách ve vládě, šli nakoupit.

       3. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-vedci-koronavirus-puvod-covid-19-pandemie-vznik-indie.A201129_102808_zahranicni_wass

        Ale my přece dobře víme, kde má původ. Že by už i číňan zapomínal, co internet umí? Nebo že by…že by přišel na to, jak odstranit úplně všecky stopy? A všechny ty, kteří to mají uloženo, pak označí za lháře, šiřitele fakenews s cílem rejžáka poškodit?
        Kdopak to celej listopad a prosinec po Evropě skupoval prvotřídní zdravotnický materiál? Rusáci po plastikách?

        1. Třeba zapomněl, šak doma mají pod kontrolou 98 % provozu.

         Mimochodem, neskupovali to hlavně v prosincu a lednu?

         1. Resp. hlavně tušim v lednu a únoru – matně se pamatuju, že v době, kdy hovada eště ani nevěděli, že sklady mají rozkradený, tak rejžáci skupovali co šlo.

          Na druhé straně je to už fakt na palicu, kdykoli v historii včetně eště začátku března všichni tvrdili, jak sou náhubky k ničemu, a pak z toho pizdy udělají modlu, aby se měl plebs čím zaměstnat a nebylo vidět, že je to tady naprostej zmar.

          Ale že s tím budou vopruzovat eště po půl roce, kurva, když je nejenom z mnoha studií, ale i pouhýho porovnání patrný, že je to maximálně tak k hovnu, v horším případě to škodí, to jako WTF?

         2. Celý listopad a prosinec, v lednu už to asi moc nešlo. Tuším ten poslední týden se ptal MUDr. Bohuslav Svoboda z ODS Kena, zda má MZ v SSHR dostatek ochranných prostředků proti novému typu koronaviru.
          Byl ministrem přímo v PS posměšně ujištěn, že určitě ano a že to není jeho starost.
          Nepochybuju o tom, že z toho jednání existuje záznam, momentálně nejspíš už v trezoru, protože to bude jeden ze stěžejních důkazů proti Kenovi.

         3. A to jsem se ještě chtěl optat:

          Bude nějaký rozumnější ekvivalent Nobody-ho, který stejně tak neví, čím jinak zabít zbylý, jemu vyměřený čas – shromažďovat údaje o prokazatelně zbytečně zemřelých lidech, včetně zdravotníků? Hlavně kvůli prokazatelnému nedostatku ochranných prostředků, které se premiér veřejně zavázal osobně dovézt a nedovezl?

          Tuším totiž, že existuje nenulový počet příslušně zodpovědných Challengerů, kteří do zdravotní dokumentace takto vážně nemocného a nakonec zemřelého pacienta, nezapomněli přidat nesmazatelnou poznámku o tom, že k nemocnému byl kvůli nedostatku ochranných prostředků časově omezen přístup zdravotnického personálu. Například na interval tří, nebo čtyř hodin, během kterých nakonec pacient zemřel.

          Tuším také, že existuje i nenulový počet pozůstalých rodin, u jejichž zemřelého rodinného příslušníka byla zanedbána lékařská péče u jiné vážné choroby – kvůli zmatkům s přesouváním péče, která se nakonec vůbec nekonala, kvůli nedostatku ochranných prostředků a nakonec i odborného personálu, přesunutého jinam.

          Co ty Letňany? Kolik stovek miliónů tam vyletělo komínem, nebo ještě vyletí?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017