Kdo je tady sobec? - zpět na článek

Počet komentářů: 593

 1. Tak jsem si teď poctivě přečetl fšechny diskuzní příspěvky.

  A titul největšího čooráka ze všech účastníků diskuze na Dfens blogu získává BEHEMOT za jeho geniální myšlenku, že žádnej covid neexistuje. Gratuluji.

  Příspěvky ostatních rouškoNEmrdů byly také zajímavé a podnětné, ale výše stupidity Behemota bohužel nedosáhly. Tak se polepšete, ať neděláte Dfensovi ostudu, vy vemena z ptakopyska.

  1. V tomto s Behemotem souhlasím. Žádný podložený důkaz o tom, že virus SARS-Cov-2 je zodpovědný za onemocnění nebyl předložen. Existuje jen COVID®. A za něj jsou vydávány všechny možné viry způsobující respirační onemocnění. Pharma lobby spolu s establishmenty států se zkrze média povedl dokonalý Mandela efekt.

   1. A řídí to reptiliáni, pretoriálni, ilumináti nebo zedníci?

    1. Většinou bolševický bezpáteřní svině, na povel neomarxistickejch sviní ze lživin. Jako kdyby se to tady už nediskutovalo stokrát.

     1. A zvládají to řídit napříč světem, od různých fašistických království, přes všechny ty Putiny, po „výstavní demokracie“? Řízeně, celosvětově?

      1. Udelej prymulu, pekne zlehka, jemne..
       Nech se naockovat..
       Rikam od jara ze tohle za tim je..
       Vakcina. Nech se napichat a vsichni budou spokojeny..
       Defraudant prymula je zaskrably ve vakcinach.. proto nelze nikde najit spetku zdraveho selskeho rozumu..
       A vydesene stado kvici a beka..

      2. Seš fakt debil, co?

       1. Tak jo nebo ne? :-D

        1. Jasně že se to hodí všem do krámu, ať je to kdokoliv kdo někde vládne, co na tom nechápeš? Osekat osobní svobody a vytvořit co nejvíc lidí, co budou jako ovce slepě poslouchat své vůdce nebo ten jediný správný názor, to je tak nějak cílem tady, na západě, východě i jinde. Prostě všude. Vážně to nechápeš?

         1. Ne, nechápu. Protože můj pohled na „vedení“ je jiný než tvůj. Minimálně v kleptokraciích je vůdce nejvíce motivován ekonomicky. A když nešlape ekonomika, vybere se míň čeho? Daní. A čeho míň k rozkradení bude? Daní! Takže ne, tyhle metody bych třeba ochotně přisoudil nějaké banánové republice, ale i libtární demokracii, ale u kleptokracií našeho druhu to smysl nedává. Zvláště když to má Bába každým dalším dnem opatření v příštích volbách spočítaný.

          1. Bába musí skákat jak unie píská. Už se to několikrát potvrdilo, třeba green deal podškrábnul, ani nemrknul. A samozřejmě o tom jeho noviny nepíšou. Míň daní když celá unie prachy prostě tiskne se obávám, nikoho nezajímá. A co jsou kromě čr ty další kleptokracie?

          2. Za kleptokracie považuju v Evropě prakticky vše, co je odtud na východ. Tam se do toho ještě motá oligofeudalismus, což je ale jen jiná forma kleptokracie.
           Bába nepochybně skáče, jak Brusele pískaj, ale zrovna stran Covidu má EU k jednotné politice dál než do vedlejší galaxie. Každá země si to pytlíkuje po svém, některé jsou zde dokonce dávány jako příklad…

          3. Které země jsou zde dávány jako příklad? Vždyť je to všude stejně debilní a i ty sám to o něco výše píšeš. Od nás na východ, to myslíš co konkrétně? Které země jsou kleptokracie teda? Napíšeš už to nějak konkrétně, co jsi myslel?
           nebo je to tak, že cituji – A zvládají to řídit napříč světem, od různých fašistických království, přes všechny ty Putiny, po „výstavní demokracie“? Řízeně, celosvětově?

          4. Tak ponejprv, co já považuju za kleptokracii – to je libovolné státní zřízení, jehož smyslem/cílem je, že lidi angažovaní v tomto zřízení si přikloní více či méně prostředků ze státního. Boj o moc v takovém zřízení je pak ve skutečnosti boj o koryto, ze kterého se dají tyto prostředky, tu snadněji, tu obtížněji, vytěžit. Snaha každého představitele moci jde pak ruku v ruce s možností naplnit své koryto od nulové (nějaký ty věci pro tyhle sračky poddaný) po maximální (zůstat u koryta déle než to vypadalo).

           Kleptokratické zřízení se projevuje především kolotočem průserů s odkloněnými veřejnými financemi, přičemž ale ven se dostane jen to, co má odstranit od koryta Frantu, protože se na jeho místo třese Pepa, a Pepa je tvrďák. Reálný dopad zřízení je ten, že se vybere nějaký objem prostředků, který se přemění na objem hodnot, přičemž procento ztrátovosti je vyšší než akceptovatelné (ideální ztrátovost je pochopitelně 0, ale to nemají nikde).

           Kleptokracie našeho střihu je na Slovensku, v Polsku, v Litvě, v Maďarsku. Kleptokracie, s vyšší ztrátovostí je pak tradičně na Balkáně, v Lotyšsku a Estonsku, Rumunsko a Bulharsko sem patří taky. Zvláštní formu kleptokracie má Ukrajina. Tam už dokázali přetavit zdání demokracie na typický oligofeudální systém, takže se tam ztrátovost objevuje i u hodnoty 100% (památník nebeské sotni, nebo co to je). Bělorusko pak trpělo a trpí spíše monarchistickým pojetím, v Rusku pak kradou všichni, všechno, všude a všem. Tam je to ale hlavně otázka naturelu.

           Poněkud jiné, sofistikovanější formy kleptokracie pak mají v Řecku, Itálii a Španělsku (vč. nerozlučitelného Portugalska). Nižší ztrátovost pak vykazuje Francie, kde je kleptokracie vytlačována liberálním socialismem. Tento jev pak potkal nebo potkává celou západní Evropu. Přechází se na nový způsob krádeží, resp. jejich legalizaci, zvláště pokud jsou ve prospěch kolektivu (nebo to aspoň tak někdo dokáže prezentovat). Ale toto je umožněno jen angažovaným soudruhům pochopitelně. Původní jednotkové elity z řad kapitalistických vykuků nahrazují angažovaní, uvědomělí kolektivističtí soudruzi socialisti, kteří nebudou krást, budou (si) přerozdělovat ve prospěch blaha (vč. planety). Nová doba potřebuje nové elity i termíny.

           No a za příklad stran řešení Covidu je zde přece dáváno Švédsko, člen EU, který by měl přece taky podle verordnungu z Brusele panikařit, ale zároveň je tu přece dokazováno, že nepanikaří, protože tam vládne svoboda a demokracie (Bruseli navzdory?)

          5. Všiml sis, jakým posměšným tónem zdejší média píší o Švédech?

           „Jo, jasně, zvládli to bez omezení, bez náhubků a hlavně bez uzávěr ekonomiky. Ale za jakou cenu! Umřelo jim XXXX lidí!“
           Jakoby tady ne – plus k tomu to, že se ve Švédsku i tady, jednalo vesměs o lidi přestárlé a polymorbidní. Ale my tady zachraňujeme životy 150kg taxikářů, nebo 87-letých lidí v přepočtu za několik miliard korun. Jsme zatraceně lepší, než Švédi!
           Tady se každej novinář bojí, jako čert kříže napsat narovinu, že Švédi se neposrali, nic nezavřeli a mrtvých mají ve výsledku stejně!

          6. Když se podíváš na grafy ve Švédsku, tak si všimneš faktu, že u nich má covid zpoždění v řádu měsíců. V době, kdy se u nás povolovaly kohouty, jim padala vláda pod tíhou nárůstů. Teď se u nás situace zhoršuje od září, u nich to nastupuje teprve teď.

          7. Nic tam nenastupuje, protože burešovy štětky by to okamžitě využily k proklamacím, jak jsme dobří a Švédi ti zlí. Hovno leda, Švédsko je z toho definitivně venku, protože mělo rozum.

          8. https://covid19.who.int/region/euro/country/se
           Ale můžeš to označit za fejk a propagandu, jako Behemot. Na to se totiž nedá reagovat.

          9. Je něco divného na tom, že weby, který mají v adrese na prvním místě covid19, apriori pokládám za nedůvěryhodné?
           Už na jaře existoval jakýsi worldometer či co, který s periodou jedné hodiny, ukazoval nárůsty přímo v číně.
           Ukázalo se, že to je web, zřízený a řízený číňany.
           No tak jistě, my vám vaše informace, i těch 30 synchro-bagrů na ploše vesnického fotbalového plácku věříme.

          10. Tohle je WHO. Pokud to oni falšují, tak pak mohu dodat jen Pána Boha. Amen.

          11. To bude zřejmě zapotřebí, protože zrovna tahle organizace sama sebe zkompromitovala už dávno.

          12. Což ale přece nutně nemusí znamenat, že národní data, která sbírá, jsou falešná.

          13. Ještě na jaře se hojně psalo o ostatních zemích V4, jak to zvládají a tak. Plus to, co se burešovým štětkám hodilo do krámu.
           Ustalo to někdy koncem května-začátkem června. Dnes se nedovíte, jak s bolševickou chřipečkou bojují třeba Uhři. Nebo mimo V4 totálně zchudlí Rumuni.
           Ptát se narovinu a psát o tom, jak je jinde, to je fuj. Jsou za to vyhazovy z novin a televizí.
           Suchoň je blbý příklad, ale můžeme se ptát, jak dopadl.

          14. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-rusko-madarsko-vakcina-sputnik-v_2011121557_pj
           Uhři tajemstvý děsně tajný vyhazov z rozhlasu fuj zdílejte neš to zmažou!!§!

          15. No tak tím je to dané. Kdo se Sputnikem laškuje, ten si nezaslouží být referován v demokratických médiích.

          16. A Český rozhlas je co? Alternativní realita?

          17. No ale v negativním kontextu a hlavně proto, aby se vypíchlo to kolaborování s nepřítelem, co žere děti.

      3. Když člověk něco neví, je nejlepší zeptat se odborníků. Katolická víra a islám jsou nejrozšířenější, obrátil bych se tedy dopisem s prosbou jak to dělají, že ovládají masy v globálním měřítku, a to dost úspěšně po stovky let, do Vatikánu a Rijádu. Sice nevím jestli ti své know-how sdělí, sle za zeptání nic nedáš.
       Každopádně je to existující důkaz, že to lze a lze to evidentně docela snadno.
       Další známý případ, rok 1914. Statisíce lidí v Anglii a Německu se dobrovolně a s nadšením hlásili do války a se zpěvem, úsměvy, vlajkami a hudbou pochodovali jako ovce na smrt.
       Mám uvádět další a další? Když už jsme třeba u toho Německa? Fakt to nelze řídit napříč světem? Máš aspoň nějaké elementární znalosti z historie lidstva? Příkladů tam najdeš, stačí si jen vybrat :o)

       Lidi, lidi…dost. Připravte si kameny a až řeknu Jehova ………. :)

       1. Teda jestli jim budeš psát o radu a vysvětlení, tak se taky zeptej jestli jim v tom pomáhají reptiliáni, krtčí lidé a nebo snad sám Antikrist?! :O(

  2. ó děkuji děkuji, kritika od nejvymatlanějšího kreténa široko daleko, nemůže bejt lepší doporučení :)

 2. Cítím naprosto to samé!

  1. Sorry, ale tohle si o to fakt říká – převlíknout ses zkoušel? Že se D-Fens z Covidu posral, to tu píšu nejen já už nějaký týden… ale že i ty… :-)

   1. Dfens se „neposral z COVIDu“ – to jsi udělal ty – nýbrž z plošné státní represivní likvidace statisíců lidí a firem, za kterou můžeš ty a tobě podobní, kteří volají „zavřete spoluobčany do vězení! Zlikvidujte je! Pošlete je do exekucí! Zničte jim živnosti! Stojí to za to, aby pro mně bylo marginálně hypoteticky sníženo riziko!“

    1. Klid, pane, kterému jedinému tu jsem ochoten vykat, nerozčilují se :-)
     Dfens se posral z celé té situace. Je křečovitý, monotématický a používá binární logiku. A teď to děláš i ty, protože já nikde nic takového nevolám a valnou část zdejších opatření považuju za špatná. Hlavně ve svých dříve širokospektrálních úvahách úplně minul dění za mořem, kde se píše budoucnost. Protože se prostě posral z Covidu, nemůžu si pomoct. Já monotématický nejsem, to si můžeš všimnout u příspěvku k americkým volbám.

     1. Hanes: k těm posraným si připočítejte i mne (ano, vykám, protože vykám všem, které neznám, kromě dětí), protože i já jsem posraný z toho, jakou další šikanu vláda zase vymyslí a schová to za COVID ™. Jak jsem psal výše, zejména al-Hamáček je ve vymýšlení šikan ve jménu COVID ™ nebývale aktivní.

      1. No vidíš. A já se snažím pořád dívat za horizont dneška, netopit se ve sračkách současnosti, ale vidět i dál. A vidím tam Harris a Piráty. A z toho teda fakt nemám radost ani trochu. A je škoda, že tato témata zde nejsou vypíchnuta taktéž. Covid je věc roku, rudá cháska byla posledně u válu 40 let…

      2. Čínská bolševická chřipečka nebude věc roku, nebo dvou.
       Ty následky, které tahle /původně lapálie srovnatelná s chřipkou/ v sociálně rozdělené společnosti způsobí, nebudou na rok, ani na dva.
       Každo-podzimní chřipkové období je kde? Letos se nekoná? Proč?
       Protože teď se na státní úrovni a v řádech stamiliard zabýváme bolševickou chřipečkou, katastrofálními následky, způsobenými čirým diletantstvím – a nemáme čas, zabývat se skutečnou chřipkou?

       1. No podzimní chřipkové období se nekoná (v takovém objemu), protože vedlejší efekt covid-opatření je omezené šíření všech virů. Tady se během chřipek chováme bohužel dost na prasáka, letos ne. A dál je to i o evoluční soutěži virů mezi sebou. Slyšel jsem zajímavej podcast o tom, co se stane, když se u hostitele srazí dva různé viry. Ty mechanismy nejsou úplně triviální.

       2. Ale hovno, koná.
        Ty slintáky na to šíření chřipkového viru a viróz nemají sebemenšího vlivu.
        A taky buřičsky tvrdím, že ty slintáky jsou jen prachobyčejný bolševický symbol „Nosíš s náma, nebo nenosíš proti nám, ha? Nenosíš? Nemáš ten náš, správný většinový názor? Dostaneš pokutu hajzle, až se z toho posereš! Tvoje děcka budou mít o deset litrů chudší Vánoce. A zkus to zopakovat!“.
        Padesátky jako vyšitý, byť je mám jenom zprostředkovaně, z bohatého vyprávění rodičů, co tím prošli fakt naostro a o fous.
        Jestli teda něco MOŽNÁ zafungovalo, tak omezení sociálních kontaktů obecně.
        Ať už jsou to pozavíraný hospody, praktická nemožnost se sejít a vzájemně nakazit jako partyja, někde v té hospodě, nebo i „soukromé klubovně“. Protože vás někdo z té spořádaně vyděšené většiny okamžitě udal.

        1. Tak proč ty „slintáky“ jsou normou ve světě, kde je nepatřičné šířit jakoukoli nemoc na ostatní? Nezaměňuješ tu příčinu a následek?

         1. O jaký normě to meleš? V Asii to nosej hlavně kvůli zkurvenymu ovzduší. To chceš celej zbytek života mít na držce kus papíru absolutně k hovnu? To je takový ponížení, že se mi z toho zvedá kufr, když to musím někde nahmatat v kapse. Hnus.

          1. Bývaly doby, kdy se tu člověk v diskusích něco dozvěděl. Teď je to tu, bohužel, spíš jak na Novinkách. Podle vás roušky vůbec nefungují. Tak jen dnes jsem si všiml vydání studie, kde testovali účinnost různých materiálů pro filtraci aerosolu. Odkaz na studii zde https://twitter.com/linseymarr/status/1330874032795901953. Mezi testovanými materiály byla i bavlněná rouška nebo chirurgická rouška. Na aerosol nejsou tyto materiály primárně určeny, hlavně jde o filtrování kapének, ale i u částic kolem jednoho mikronu rouška významně snižuje jejich vdechnuté / vydechnuté množství.
           Ale jo, klidně si tu dál vyřvávejte své pocity, ono to pomůže. Nebo mě nazvěte levičákem a likvidátorem naší ekonomiky. Nesouhlasím se množstvím zavedených opatření, ale nebudu tu šířit bludy. Dobře padnoucí rouška prostě funguje. Experimentálně ověřeno při dohledávání Covid clusterů.

          2. Dobře padnoucí roušku nemá v podstatě nikdo. Všichni někde vyfasovanej papír dny či týdny poflusany pod bradou nahoru/dolu.

          3. Ekonomika samozřejmě do prdele půjde. Tu psí barevnou tabulku by namaloval poslední chovanec jakéhokoliv ústavu. To je vše, co za 9 měsíců dokázali?

          4. To vážně chcete i Vy mít doživotně obalenej obličej nějakým kusem papíru či hadru? Na liduprázdné ulici. V autě. V lese….

          5. Hele Psycho, k te tve slavne studii … „This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.“

           Takze asi tolik k tomu, co ty povazujes za vedeckou studii s prokazanymi fakty, na jejimz zaklade chces buzerovat jiny lidi a rikat jim, ze rouska chrani a ze nemaji pravdu. Samotna studie nemanai 30 stranek dost sirokym radkovanim a velkyma pismenama. Uz sem cetl spoustu jinejch studii za svuj zivot, ale takhle ridka a kartka nebyla ani jedna.

           Ale at si jsou rousky sebelepsi, porad je to jen jeden pohled, ktery predpoklada extremni nebezpecnost nejakeho noveho viru (false), popisuje funkci naprosto noveho a cisteho materialu (u tyden zmoulane rousky to asi bude jiny kafe) a predpoklada temer idealni tesnost… jako hh, nice try.

           Co lze ale jednoznacne prokazat je politicky dopad toho nastroje. Staci otevrit idnes.cz nebo jiny smetiste.

          6. Nosej to mnohde TAKY kvůli ovzduší, i když to má vliv jen na prachové částice PM10 a PM1.

         2. Kvůli takovejm mega kokotum jako jsi ty se z tý nekonečný totalitní buzerace nikdy nevyhrabem.

          1. Nehysterči, nebo se taky posereš:-) Na jaře bude vakcína, poperou se o ni rizikoví, léto je z pohledu virů v pohodě a na podzim budou nemocnice už jen pro obvyklé pacienty + pro ty mladý a krásný, pro který to není nebezpečný, ale měli smůlu. do jara to snad doklepeš, ne? Tedy samozřejmě za podmínky, že vláda nekoupí místo vakcíny nějakej sice demokratickej, ale šit.

          2. Ty jseš fakt strašně naivní hanes. Blbý na tom je to, že lidem jako jseš ty(děsně mi připomínáš jednoho mýho dobrýho kamaráda, ten má vlastně totožné názory jako ty)nedojde, že o svobodu a její omezování jde hlavně a na prvním místě až do té doby, než něco stát zakáže konkrétně tobě co tebe bude srát a nebudeš se s tím chtít smířit. Do té doby to nikdy nepochopíš. Je to sice extrémně sobecké, ale hodně lidí to bohužel takhle blbě má.

          3. Já se nehodlám posrat z něčeho, co je evidentně dočasné, když profesionální vařiči žab kradou tu svobodu někde úplně jinde, tiše a nevratně (černá krabička u poskytovatelů internetu, snaha prosadit zákaz šifrované komunikace, veškerá libtárdí agenta, ekofašismus, BLM…). Sorry, prostě tahle témata považuju za klíčová směrem do budoucna, Covid je epizodka.

          4. Dost významná epizodka, která se bude opakovat a bude to o hodně horší, co se těch opatření týká. Tahle moc zachutnala extrémně moc celýmu světu. Bude to konečně to vyšší dobro a tak..

          5. To už ale spekuluješ. Navíc většina těch, co teď zavírali kvůli pandemii, půjde od válu. Bohužel je ale nahradí střelci, co z principu socialisticko-fašistických idejí budou razit mnohem tvrdší systém, nikoli ale paušální. A pak už bude pozdě se divit.

          6. Altruista, kam se podíváš.

           http://www.covidpass.cz

           Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly je systém CovidPass důležitý a efektivní nástroj pro boj s nákazou COVID-19. „Pro budoucnost, a stejně tak před hrozbou druhé vlny, je klíčové zapojit všechny chytré nástroje, které sníží riziko přenosu nákazy a umožní chod společnosti i státu bez drastických opatření. Tím je myšlena například úplná karanténa a podobně. Jsem přesvědčen, že pro boj s virovými nákazami je potřeba takového de facto imunitního pasu zcela klíčová,“ podotkl Prymula.

           CovidPass spolupracuje například se společností GHC Genetics, která již nyní zajišťuje dostatečnou kapacitu pro testování. GHC tento týden otevřela své odběrné pracoviště přímo na pražském Letišti Václava Havla a je připravena pružně reagovat na aktuální epidemiologickou situaci a přidávat další odběrová místa.

          7. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/statni-hygienicka-sluzba-koronavirus-zdravotnictvi-zavirani-obchodu-sledovani-mobilnich-telefonu.A201130_150900_domaci_kop
           Hanes, tohle je jen první nástřel a taková malá dělostřelecká příprava, ale přesto mě ta rychlost i překvapila. Takže podle tebe je covid nadále i epizodka ano?

          8. patří pod Hanes 24.11.2020 v 16:49

          9. Vyšší dobro ve formě dobrovolné vakcinace s nějakým tím covidpasem v kapse bez kterýho tě nepustěj nikam. Minimálně půlka elektorátu bude vrnět blahem. Moc rád bych se mýlil. Koneckonců už se v tom smyslu vyjádřil plukovník, Bureš plánuje dobrovolné testování. To by v tom byl PES, aby to něčím nepodmínili.

          10. Doufám že Hanes a další podporovači příkazů a nařízení půjdou jako první příkladem a dají si vakcínu. Tím ochrání zbytek společnosti naprosto nejlépe. Pevně tomu věřím.

          11. Vakcínu, pokud mi ji nezakáže doktor kvůli kontraindikaci, tak určitě.

          12. Tak ja v principu proti očkování nic nemám, nejsem zadnej antivax, ockovanej jsem a deti taky. Ale nehodlam do sebe rvat nejakou pochybnou vakcinu spichnutou horkou jehlou na politickou objednávku.
           Jo, za par let, az se vychytaj chyby a pořádně se to otestuje a ukaze jestli to je vubec k necemu dobrý, tak treba jo. Ale rozhodne ne hned. Nehodlam delat pokusnyho kralika a ještě za to platit.

          13. Tak hlavně jakákoliv vakcína, když je člověk zdravej, jen oslabuje přirozenou imunitu. V podstatě dostaneš regulovanou dávku covidu a tělo si s ní poradí. Navíc je to tak na půl roku. Ale jak říkám, ať si to všichni napíchaj, já holt 2 3 roky nebudu mít covidpass a budu se modlit, že mě pak taky někam pustěj.

          14. Mluvíš o vakcínách, které se na viry nehodí. Tady se to dělá přes nějaké bílkoviny.

          15. Hanes, ale oni tu svobodu nekradou „někde úplně jinde“. Kradou ji úplně stejně jako teď kvůli nějakému pseudoohrožení, jen ten leitmotiv byl(je) terorismus, teď to bude covid a jen urychlí ty černé krabičky.

          16. Jo, ale lidi do práce na jaře naženou, kolečka se musí točit, ale krabičky už máme navždy.

          17. S lidma jako ty hanes krabiček ubejvat moc nebude…

          18. Ten rozdíl je v tom, že já tato opatření považuju za rozumná přesně do dne získání „kolektivní imunity vlivem očkování u rizikových skupin“. Pak budu řvát pro každý den navíc jak D-Fens, možná se z toho taky poseru:-) Ale krabičky jsou jasná totalitářská praktika od 1. vteřiny.

          19. Nemam energii to tady zase rozpitvávat. Každopádně nechat otevřený hypermárkety, ale zavřít malé krámky, zmenšit časový rozsahy na nákup a zakázat chodit večer ven, to vše jasně vede k tomu, že se lidi potkávají více, né méně. To je snad jasný i tobě ne?

          20. Tak já tu už asi 10x psal, že ta opatření naše vláda snad losuje, protože jsou to většinou nesmysly. Smysl má rouška a sociální distanc (žádné masové akce atp.).

          21. Odkud by ty lidi měli hnát? Lidi do práce chodí i teď, prakticky jsou zavřené jen některé prodejny a volnočasové aktivity. Kolečka se točí vesele dál a nijak to nezabránilo, aby prošla další vlna. Covid je daleko lepší než terorismus, protože boj proti terorismu se zaklínal bojem proti teoristům. Tedy opatření běžného člověka sice někde omezovala, ale nebyl cílem (alespoň ne naoko) a prosazované nástroje, kde „chyběl“ ten terorista se velmi těžko prosazovala. Zatímco boj proti covidu se bude zaklínat bojem proti úplně všem, a to zcela nevinným lidem. „Terorista“ už bude úplně každý, není třeba diferencovat.
           Pro ty, co prosazují krabičky to je přeci dar z nebes. Půjde to daleko lépe, rychleji a v daleko větší míře, protože covid je všude pyčo. Prostě musíme sledovat tudlenctu mobilitu úplně všech, abychom vás ovečky mohli lépe chránit před zlým covidem a těmi hajzly, co nenosí roušky.
           Takže pokud jsi pro iracionální omezování svobod kvůli covidu, protože to je epizodka – tvůj naivní názor nesdílím. Je to neopakovatelná příležitost, všech státních složek výrazně utáhnout šrouby. Pro tvoje dobro. Pochopitelně.

          22. Přesně tak…

          23. Kolečka se netočí, spousta kšeftů jede tak tak, služby jsou pozavírané, lidi prožíraj úspory a šetřej. Klesaj výběry daní = nebude co rozkrádat. Podle mého neodborného názoru tohle vydrží maximálně do jara, léto je z pohledu virů v pohodě, a na podzim už si to nedovolí nikdo zavřít, i kdyby měli koupit Sputnik :-)

          24. Takže vlastně podle tebe rozdíl stavu teď a za rok je ten, že za rok necháme covid řádit bez omezení a budeme mít prázdné kapsy, zatímco jsme ho mohli nechat řádit už letos, neničit si ekonomiku a mít plné kapsy.
           Přitom ty volíš nechat řádit covid s prázdnýma kapsama.
           To asi napsat nechtěl ne?

          25. Navrhuju proočkovat 30-50% obyvatel, kdy vznikne „očkovací imunita“ a vir pak je vytlačen úplně na okraj. A stihnout to do dejme tomu půlky září. A kdyby to nešlo jinak, tak prostě koupit Sputnik.

           Jinak podotek: Co si tady děláme my je nepodstatné. Ekonomicky důležité je, co dělají Němci a ostatní. My se ekonomicky jen vezeme, jako každá kolonie. Můžeme mít teď nulová opatření, ekonomické dopady, propouštění a dluhy budou stejně nemalé.

          26. Hanes:
           1) co pokud nenajdeš 30-50% populace, která se nechá naočkovat dobrovolně – co pak?
           2) co když bude mít imunita vytvořená vakcinací podobně krátký účinek, jako přirozená látková imunita vzniklá expozicí nákaze samotné?
           3) co když COVID záhy zmutuje díky přenosu člověk-zvíře-člověk, což už se stalo ve Skandinávii a irsku a vybili kvůli tomu miliony norků? Všechna zvířata vybít není možno…

          27. 1) Jsem svině, rizikoví, tedy i já, by to měli mít buď povinně, nebo proti snížené prioritě péče ve špitále, když to kvůli vlastnímu hazardu chytnou. Asi taky nechceš platit z daní statisíce na někoho, kdo věděl, že je rizikový, vysral se na to, a teď by chtěl na půl měsíce na ARO, přičemž odtamtud musí odlifrovat ostatní pacienty. Nebo jo?
           2) Je vázána na konkrétní bílkovinu, tu vir nedokáže rychle změnit.
           3) Opět, těžko předpokládat, že vir dokáže rychle změnit způsob navázání bílkovinou na buňku. Pak by to patrně ani nebyl Covid-19.

          28. Hanes:
           1) ale jo, budou to rozhodně lépe vynaložené daně, než na dotace nebo zelené nevládky. Ale hlavně toto je cesta do pekel – s takovou by bylo možné zakázat ježdění na motorce a skákání padákem, protože co když „kvůli vlastnímu hazardu skončí na JIPce“, žejo. I rizikoví mají nárok žít jako lidi, ne jako vězni, a pokud jsou ochotni riskovat svůj život s tím, že jim možná ani lékaři nepomohou (nebo nebude kapacita), já jim fandím.

           3) špatný předpoklad, děje se to u všech zoonóz a u COVIDu už se to stalo – při přenosu na zvíře zmutoval dost výrazně a pak nakazil nazpět lidi novou mutací. Ještě na ni bude fungovat vakcína, ale odpovědné zdravotní orgány výslovně varují že příště takové štěstí mít nemusíme a proto vybíjí ty miliony norků a v Irsku snad i jiných zvířátek. Jenže všechno vybít nemohou…

          29. 1) Můj názor je v tomto jinej. Ano, ať si dělají, co chtějí, ať si skáčou třeba padákem bez padáku, ale v ideálním světě ať si to řeší soukromě s pojišťovnou. Já jejich kokotiny platit nechci. Klidně si kuř 80 cigaret denně, ale každej si řeš individuálně zdravotní pojištění podle toho, a netahej prachy z eráru (který by byl pochopitelně výrazně tenčí).

           3) A změnila se někdy i bílkovina, kterou se váže virus na buňky?

          30. Hanes
           24.11.2020 v 22:26

           Jak je vidět, tak seš nejenom vymatlaný hovado, ale taky naprostá svině. A eště se to bude přikrejvat vostatníma, však jde vo ně, žejo. Eště že mám dietu, jinak bych se z toho musel poblít. Se divím, že z takovým hnusem tady Mrcas ztrácí čas.

           Fakt už se tady v tom evropským hnoji máme moc dobře, bude to zase chtít nějakej restart a úklid, todle není možný.

          31. Víš co, Sašo?

          32. „1) Můj názor je v tomto jinej. Ano, ať si dělají, co chtějí, ať si skáčou třeba padákem bez padáku, ale v ideálním světě ať si to řeší soukromě s pojišťovnou.“

           S casti souhlasim… at si delaji co chteji, at si plati naklady na lecbu sami, ALE to by jim stat nesmel celje zivot krast vyraznou cast vyplaty na zdravotnim pojisteni s kecama typu „my se o tebe pak postarame, az budes nemocnej“.
           Bohuzel tohle stat tvrdi, takze nejaky povinny ockovani nebo odmitnuti zdravotni pece se muze jit bodnout :)

           A k tomu mutovani viru… uz v kvetnu bylo znamych nekolik „verzi“ (nebudu rikat slovo KMEN, protoze nejsem virilog a nerad bych, aby me nekdo zase chytal za slovicko) nCOV-19 a to jak v Evrope, tak v USA a ostatnich vice sledovanych castech sveta, oproti originalu z Ciny. Mutace viru je statisticky nevyhnutelna, jedinou otazkou je JAK MOC.

           Muj osobni nazor je, ze kurevsky narychlo (za 6 měsíců, když normálně to trvá i 15 let) vyvinuje sajrajt bez overene doby ucinku a overenych veldejsich efektu si necha do tela DOBROVOLNE vpravit jen uplnej magor… nebo clovek zmanipulovany. Pick your place.

          33. Tak za rok na podzim už nebude co otvírat…

          34. Kuriozni napriklad je, ze dva rakousti studenti meli plny zuby kazdotydenniho testovani pri ceste do bavorske skoly a tak to dali xoudu. Ten vcera narizeni o povinnem testovani pendleru, coby nadbytecnou buzeraci, zrusil.

         3. Asie to nosí kvůli smogu a jinému hnusu ve vzduchu, nikoliv kvůli ohleduplnosti k okolí. Asiati a speciálně číňani jsou ti úplně poslední v ohleduplnosti k okolí.
          Nejsem to já, kdo tu něco zaměňuje. Nežer ty internety tolik, už ti to píšu podruhý.

          1. Ale prdlajs. Sice to nosí TAKY kvůli smogu, ale tady jde o celou asijskou kulturu, která považuje za vrchol neustivosti někoho nakazit. Protože tím trpí společnost, ve které je jedinec malé kolečko. Náš evropský individualismus tam nefrčí.

          2. Asijská kultura považuje za vrchol neuctivosti někoho nakazit? Jo jasně, asiati ty jsou extrémně ohleduplní sami k sobě. Kam na tyhle voloviny chodíš?

          3. Muhehe. Asiati jsou banda bezohlednejch sobcu. Jo, voni jsou kolektivisti, ale to se kompenzuje tim, ze na zajmy jednotlivce zvysoka serou a kazdej hrabe pod sebe a zbytek at chcipne

          4. Na cem ty frcis..

          5. A kam na to chodíte vy? Já narozdíl od vás ty Asiaty znám. Mluvíme tedy doufám pořád o lokalitách jako Japonsko, Korea, Taiwan a vlastně i ta Čína?

          6. No nevim, v Číně jsem byl a větší prasata jsem neviděl. Prdeli, krkali, flusali okolo sebe, všechen bordel házeli pod sebe a vrchol byl, že malý děti měli rozparek aby si nemuseli při potřebě stahovat kalhoty. Pravda, je to už nějakej pátek.

          7. Já teda znám městský lidi. Krkání tam má jinej význam než tady a flusání se už celkem odnaučili.

          8. Je to furt stejny. Akorat asi vic zametaj. Vecer jsou ulice slusny hnojiste, ale ráno je uklizeno.
           Japonci a Korejci jsou v Asij pocetne bezvýznamna minorita. Krom toho ze jsem v Asii byl tak se s nim setkávám prakticky denně, protoze bydlim na Praze 4 nedaleko Sapy. Jsou to bezohledny sobci co jedou kazdej sam na sebe a na ostatní serou, za tim si stojím

          9. Tak to ale mluvíš především o Vietnamcích, protože těch je tu s přehledem nejvíc.

          10. Temu rozparku se říkalo mysim cedidlo a u nás to mévaly děcka taky, pan Lada to kreslíl.

          11. Tak driv nosily batolata i normalni šatičky, kluci i holky. Ono je to prakticky a mezi slepicincema, kobylincema a kravincema se nejakej ten lidovec ztratí :)

          12. Dneska se to vrací jako tzv. Bezplenkova metoda.

          13. Hanes, kupodivu, na prvnim miste vypichnul Japonciky. Jenze Japoncici jsou na ostrove, coz mozna umoznilo, ze se od tech ostatnich zlutejch smejdu dostali kulturne nejdal. Byt to jejich naokopuritanstvi, ktery je pak vyvazeny celkem brutalni zabavou v televizi a podobne…

           Zbytek sikmacu je uplne stejna verbez, od Korei po Vietnam. Prasata non plus ultra a sobci par excellence. Prave proto prezili tu dzungli, kterou tam maji.

           Mesto neni pravidlo. Jako u nas. V Praze urcite najdes jinou kulturu, nez nekde v HorniDolni u kaplicky doleva. Ale, vem toho prazaka na rok do te HorniDolni a povime si. A uplne stejne je to v te Asii. Ti mestaci to v drtive vetsine v sobe nemaji, jen jsou tak vychovavani predevsim okolim.

          14. No Korea zrovna byla mnoho staletí „under Japan rule“, takže se taky liší, to zas ne že ne. Vietové jsou verbež i pro zbytek Asie.

    2. Jo, tohle je zřejmé i dost prostému člověku, který, pokud sem zabrousil a zde setrvává, s tím nemá problém.
     Celá to řešení letošní čínskoamerické chřipky, ta kovidaféra, připomíná žertovné myšlenky typu „plán splníme, i kdyby na chleba nebylo“, „jsem za mír a komu se to nelíbí, toho zabiju“ a tak. Domnívám se, že názory zřetelně odlišné od zdejších převažujících jsou tu prezentovány pro pobavení pisatele samého. Je to trochu takové jakoby nezpůsobné, ale co se dá dělat.

 3. Kvůli prasatom vláda votevřela nekerý vobchody. Škoda, že né taky kvůlivá liďom.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/markety-otevrene-obchudky-zavrene-63-senatoru-si-stezuje-u-ustavniho-soudu-130768
  Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za hnutí ANO) vysvětloval výjimku pro prodejny zbraní obavami z moru prasat. „Myslivci potřebují na regulování těchto chovů střelivo, takže byla z tohoto a jenom z tohoto důvodu udělena i výjimka pro prodejny se střelivem,“

  1. Myslivci potřebují i zimní boty a zimní kabáty. Otevřou i obchody s oblečením a obuví?

   1. Bohuzel ortodoxni myslivec tohle sezene v mysliveckym krame, mezi tema brokovnicema a ostatnim zelenym bordelem.

 4. Sobec je ten, kdo šíří nemoc (jakoukoliv) na další lidi, ať už vědomě nebo z nedbalosti 😉 Pokud jsem nemocný nebo vím, že bych mohl být, je dost pošahaný chtít po ostatních, aby se přede mnou chránili.

  1. A co takový sobí hnusec?

  2. Jenže tady jde o to, že jsou uvězněni lidé a zlikvidujeme živnostníci a obchody, které žádnou nemoc nemají a tedy nešíří, jen by hypoteticky mohli a tak je preventivně zlikvidujeme.

   Je to přesně stejná logika, jako uvěznit „vcr“ za znásilnění – protože by mohl.

   1. no právě :) a někteří tomu ještě tleskají…

  3. Ty argumenty se dostávají do bizarních výšin. Nemocný „může být“ jakýkoliv člověk na planetě. Tím se dostáváme k tomu, ty jsi teda permanentně zavřený doma? Víš co, mohl bys z nedbalosti něco šířit.

 5. Panove, ja to vidim tak, ze by mela prijit nejaka svetova nebo aspon evropska autorita a jim ty opatreni zakazat. Likvidujou uplne cilene ekonomiku kvuli cemu? Ze umrelo par lidi? No a co? Kvuli par desetinam procenta z obyvatel planety se ma jako 99,9 % lidi omezit a znicit si zivoty? Umrelo 1,5 milionu lidi (prej) na covid. Ale je nas na svete pres sedum miliard (prej). Takze jako co? To nikdo nevidi uplne prepalenou kampan? Milion a kus z tech mrtvejch by umrelo do par let, protoze byli bud ve veku kdy lidi normalne umiraj nebo byli s dalsima chorobama. A jako co? Mam snad plakat? Je mi to fuk a i kdybych umrel ja sam za pet minut, uz mi bude i jedno ze proc. Mrtvym je to uz jedno a zivy jsou vedeny lidma pokakanejma strachem z nejakyho viru, kterej mozna ani neexistuje. Vsak tu o tom mame clanek od nejakyho Itala. Kdy uz se najde nekdo s gulama a vsechny ty pseudohygienicky opatreni zrusi?

  1. OK, se vším souhlas.
   Obávám se ale, že potenciální sebevrah z vlády některého vlivného evropského státu /kterému už dost jebe z umrtvené ekonomiky/ nevletí do Bruselu, nezmrdá je tam do bezvědomí a nepřinutí je, všecko zrušit a nechat případnou ochranu na uvážení prý svobodných lidí.
   To se bohužel nestane. To je jenom mokrý sen lidí, co uvažují jako já.

  2. Jo, asi jako ústavní soud, který shodil opatření s rouškami ať to vláda přepracuje, měla čas do soboty. A vláda co? Jen vydala úplně to samé nařízení, do písmenka stejné.

   S nějakou ústavou, legálností nebo logikou nařízení si naši zákonodárci utírají prdel. Máme nouzový stav, tak můžeme všecko …

   1. Sice to byl Městský soud v Praze, ale co už.

   2. Ano byl to Městský soud. Nechci ti do toho kecat, ale nemyslím, že byl „Ustavní“ soud nainstalován pro to, aby pracoval ve prospěch běžných občanů republiky. Zrovna odtud bych řešení neústavnosti nouzového stavu asi nečekal. Ale to jen můj skromný názor. :)

    1. No, asi jsem si špatně zapamatoval který soud to shodil. Jak složité a finančně náročné je podat u toho soudu žalobu? Osobně mne třeba štve ten zbytečný zákaz nočního vycházení …

     1. Tím bych se netrápil, stejně jako rouškama. Žádný postih ti za to nehrozí. Prostě to ignoruj.

     2. No na podání ústavní stížnosti si musíš najmout advokáta. Takže finančně to bude o tom kolik bude dotyčný chtít. Sám podat ústavní stížnost nelze.

      1. Ale pokud to shodil městský soud v Praze (a nebyl potřeba ústavní) … tak i na ten je potřeba advokát?

       1. Obecně vzato je dobré si ke každému právnímu podání vzít advokáta. Ale u správní žaloby to povinnost není.

       2. To asi ne. Ale, jsi schopný bez znalosti zákonů a postupů dát dohromady žalobu, kterou soud neodmítne pro neopodstatněnost? Nicméně advokáta můžeš mít i zdarma, pro bono. Ale za jakých podmínek je to možné to nevím.

      2. Tak zejména musíš vyčerpat všechny dostupné zákonné prostředky. Nelze podat ústavní stížnost přímo. To znamená, že si musíš projít kolečkem všech soudů, jejichž výsledkem bude řekněme nějaké zamítavé stanovisko.
       Jak to mohou provést senátoři přímo netuším, dohledávat se mi to nechce.

       1. § 64, odst. 2 písm. b) zák. 182/1993 Sb. o ústavním soudu.

 6. Tak jsem se dozvěděl, že Prý moula byl obnoven ze zálohy v původní verzi a původními daty. Bez jakéhokoli updatu. :o) No není to príma? :)

 7. Nejnovější zpráva z aeronetu, cituji – Čínský prezident Xi Jinping dnes oznámil [1], že Čína bude usilovat o zavedení mezinárodního trasovacího systému pomocí QR kódů na mobilních telefonech, které budou obsahovat zdravotní trasovací aplikaci, de facto obdobu eRoušky, ale s mnohem rozšířenějšími funkcemi a hlavně s platností pro celý svět. Podle čínského prezidenta aplikace zrychlí cestování v nové době po virové krizi. -konec ciitace. Nevím, ale Hoax to asi není. Je to převzaté od Breibart, kde to doplnili o info, že tento požadavek Xi-Jing vyslovil během sobotního virtuálního summitu G20. Odkaz na
  Aeronet:https://aeronet.cz/news/cinsky-prezident-vyzval-k-zavedeni-mezinarodniho-trasovaciho-qr-systemu-v-mobilnich-telefonech-pro-cestujici-na-celem-svete-ktery-by-umoznoval-vyuzivat-big-data-nasbirana-pomoci-modulu-a-sensoru/

  Breibart:https://www.breitbart.com/health/2020/11/23/china-wants-passenger-tracking-system-for-global-travel-coronavirus-reset/
  No jestli se na tom dohodnou, tak potěš Pánbůh.

 8. Vsiml si nekdo jiny jak moc Dfensuv emocionalni vylev pripomina nervove zhrouceni hlavniho hrdiny z filmu ktery mu dal jmeno?

  1. Asi bych to resil, kdyby nemel pravdu. On ale bohuzel pravdu ma, takze to jestli to nervovy zhrouceni je nebo neni, to uz je irelevantni.

 9. John P. Graver: Já myslím, žes to jenom nepochopil. Pokud bys sledoval toho staříka, tedy i jinak než když o něm informují mainstreamová media, tak by ti bylo zřejmé, že stařík pouze hysterickým rouškařům nastavoval zrcadlo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017