Kauza hypochondrických harantů

Featured Image

Soudruzi journalisté, takhle by to tedy nešlo. Virus porazíme jak? Jedině společně. A kdo bude sypat písek do ložisek, ten přijde sociálně umlčet a geneticky zmodifikovat.

Nedávno nám mrdia vyjevila skutečně bizarní story. Na dvě desítky středoškoláků, studentů policejní střední školy, musely být lékařsky ošetřeny poté, co si vsugerovali, že jsou nemocní. Nejčastějším syndromem byla nevolnost a hyperventilace. S použitím lege artis vyšetřovacích metod nebylo zjištěno nic, tedy zejména ne intoxikace jídlem, infekce a podobně. Podle zjištění policie byla příčinou davová psychóza. Spouštěčem celé události měl být skutečný kolaps dvou dívek.

Ozvaly se sice skeptičtější hlasy, které naznačovaly, že za událostí stál nepovedený experiment s psychotropními látkami. Takový závěr však nebude ve veřejném a hlavně policejním zájmu, neb na škole studují budoucí policisté, namnoze potomci policistů nynějších, a takové zjištění by pro kariéry všech bylo značně devastující.

Nicméně my jsme řádní občané a policii bezvýhradně co? Policii a závěrům jejího šetření my bezvýhradně věříme, a na vodníka a ježibabu taky. Doufám, že se nenajde čtenář, který by se snad jen malý okamžik domníval, že policie s výsledky testů na návykové látky nějak manipuluje.

Rozumím tomu všemu správně?

Chápu to tak, že budoucí policisté, hrdinové připravení vrhnout se do boje s nejhoršími zlořády této země, například důchodcem jedoucím ve své staré škodovce rychlostí 55 km/h v obci, začali kolabovat jenom proto, že si to vzájemně vsugerovali? A to vše u příležitosti ukončení školního roku, což je víceméně radostná událost přibližující je o další významný krok k jejich vysněnému povolání a cílové metě, tedy každodenní obraně státu, jeho hodnot a institucí před dotěrným nepřátelským občanským ksindlem?

Pár věcí je na tom jednoznačně pozitivních. Je dobré, že budoucí policisté budou mít střední školu ještě před vznikem služebního poměru, protože řada těch v činné službě působí dojmem, že ještě nedochodili ani tu základní. Pozitivní také je, že si vsugerovali jen to, že jsou nemocní a brzo umřou, protože by si také mohli vsugerovat, že jste se dopustil zločinu a začít pro to shromažďovat důkazy. To je ale asi tak všechno. Pak zbývají už jen otázky.

Hmm, tak mladí lidé si dokážou vsugerovat, že jsou nemocní, a to za natolik euforické události, jako je ukončení školního roku a předání vysvědčení? Mladí zdraví lidé, které nějaké nemoci nebo zdravotní selhání nemusejí ještě mnoho let vůbec zajímat? Nemají k tomu média, která jim každodenně hrozí tím, že zemřou, že zemřou jejich rodiče, že zemřou jejich spolužáci nebo že zemřou miliony lidí. Žádný vyšinutý zrzavý zoufalec jim nehrozí mrazáky na mrtvoly v ulicích. Nemluví na ně soustavně „experti“, „vědci“, „epidemoologové“ a další dramaticky tvářící se druhořadí zmrdi z různých výzkumáků, bombardující veřejnost svými teoriemi a nesmyslnými epidemickými KPI. Ti mladí lidé u toho navíc mohli toho volně dýchat, aniž by se dusili nějakým mokrým hadrem nebo slisovanými vrstvami polypropylenu s neurčenými přísadami původem z Číny.

Jak potom vypadá a probíhá taková davová psychóza u lidí starých, s nějakou jinou nemocí, za podmínek politicky motivané uzávěry společnosti, s jakýmsi směšným mokrým hadrem na obličeji? Nebo u lidí citlivých a bojácných, kteří tráví nemálo svého času sebepozorováním, zda nemají nějaké bebí?

Nemůže z toho všeho někdo taky podlehnout psychóze a vsugerovat si, že je nemocný nějakým čínským virem nebo jeho dramaticky vylíčenými mutacemi?

Nemůže z toho všeho někdo onemocnět doopravdy?

Nemůže na to náhodou někdo umřít?

Nemůže na to umřít více lidí než na tu nemoc samotnou?

Na závěr musím něco říci směrem k novinářům. K předvoji společnosti, stojící v nulté linii boje s COVIDem, ještě před hrdinnými zdravotníky, policisty a hasiči.

Soudruzi, co je klíčem k tomu, abychom hrozný smrtící virus porazili a udělali za ním tečku? Jak chceme pobít indickou variantu, pardon, smrtící až 88,18 krát nakažlivější variantu delta, eventuálně jíž blížící se variantu lambda a omega, když nebudeme dodržovat určité zásady? Nemyslím odstupy, smrdutou dezinfekci a životzachraňující rouššššky, ale hygienu takříkajíc myšlenkovou.

Soudruzi, položili jste si někdy otázku, zda dokážete najít na titulce Seznamu, kolik lidí je aktuálně v nemocnici se srdečními nebo oběhovými problémy? A kolik jich na to včera zemřelo? A proč ne?

Je důležité psát o nemocných lidech, ale jen o lidech nemocných COVIDem. Ostatní nemoci byly zrušeny, protože jim buď brání nošení rouššššek forever, nebo jsou ve srovnáním s COVIDem marginální. Třeba různé ty rakoviny, autoimunní nemoci a další tyhle lapálie. Policejní haranti lapali po dechu, nemohl to náhodou také být COVID? Jakto že jich alespoň polovinu nepřipojili na ventilátor? Reprodukční číslo roste, pandemie sílí, v Praze se děje něco divného a vy píšete o vyplašených harantech?

Za druhé, soudruzi žurnalisté, nemocný není ten, kdo se cítí špatně. Nemocný je ten, komu vyšel pozitivní test! Vyšel harantům nějaký test pozitivní? Ne. Tak co o tom vůbec píšete??

Soudruzi žurnalisté, nedobře konáte vaši práci, když publikujete takové věci! Takové věci vyvolávají otázky. Vaše práce není vyvolávat otázky, ale říkat lidem, co si mají myslet!

 


01.07.2021 D-FENS

12345 (385x známkováno, průměr: 1,24 z 5)
18 775x přečteno
Updatováno: 4.7.2021 — 23:33

Reklama

D-FENS © 2017