Jednoduchá rovnice

Featured Image

Zákon č. 198/1993 Sb. má podtitul „Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu“. Je to ve Sbírce zákonů, mluví se o tom v televizi, v rozhlase, píše se o tom na Seznamu, iDnes, vznikl kvůli tomu i ÚSTR, a myslí si to v ČR mnoho lidí. Budiž. Patřím mezi ně i já.

Soudce Robert Fremr odsoudil v letech 1983 až 1985 za emigraci 172 lidí ve 124 samostatných případech. Tvrdí to televize, rozhlas, píše o tom Seznam, iDnes, Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) studuje čeho všeho fujtajblového se pan Fremr v komunistické justici dopustil. Prostě se tím dnes zabývá kdekdo. Budiž. Tak se tímto k onomu zabývání připojuji.

Zastánci pana Fremra tvrdí, že odsuzoval podle tehdejších zákonů. Což je přesně to, co by měl soudce dělat. Myslím si to i já.

Odpůrci se domnívají, že se tím dopustil něčeho, co je úplně špatně, a že takový člověk by vůbec neměl mít právo o něco ucházet. Budiž. I s tím bych souhlasil.

Až jednou pomine dnešní choromyslnost, doba LGTB+, Grýndýlů, Genderů, 42 pohlaví a jiných nesmyslů, snad vznikne i nějaký „Zákon o protiprávnosti pomateného režimu a o odporu proti němu“. Bude to ve Sbírce zákonů, bude se o tom mluvit v iTelevizi, v iRozhlasu, možná kvůli tomu vznikne iÚstav pro studium pomateného režimu (iÚSPR) a myslet si to bude i většina iLidí, mezi které, budu-li naživu, budu patřit iJá.

A budu rád, že jsem s tímto režimem nezadal.

A doufám, že žádného z přisluhovačů této pomatené doby, kteří se podle jejích pravidel podíleli, ať už odsuzováním nebo jinými činnostmi vedoucími k utrpení nevinných lidí, ani nenapadne se o něco ucházet.

Doufám totiž, že na to bude nějaký pěkně mastný paragraf.

 


20.8.2023 Petr N.

12345 (166x známkováno, průměr: 1,57 z 5)
8 588x přečteno
Updatováno: 20.8.2023 — 21:19
D-FENS © 2017