Jaderný holokaust a hrdinové internetu

Featured Image

I když se snažím podporovat Lukačoviče co nejméně, občas zabrousím do komentářů pod články na serverech Novinky.cz a Seznamzpravy.cz, abych se pobavil nad komentáři tamní sebranky.

Bohužel v poslední době už to taková zábava není. Neustálý boj očkozmrdů a antivaxxxerů tam vystřídala totální dozvuková komora, ve které se neustále brojí proti Rusku a Rusům. Propaganda jede na plné obrátky a ačkoliv byli lidé v minulosti zabanováni za drobné prohřešky, dnes je normální podporovat válku, vyhrožovat vymazáním Ruska z mapy, schvalovat vraždění válečných zajatců a tak dále.

Ano, naše země je v tomto konfliktu na straně Ukrajiny a tak jsou články tendenční. Nicméně cíl je stále stejný. Vydělat co nejvíce peněz na reklamách. A tak se téměř ke všem článkům otvírá diskuze. Tedy pokud se čeká, že tam bude nějaký konflikt názorů nebo naopak jednohlasné bečení ovcí. Ke článku o onanistovi ve vlaku se diskuze otevře a tolerují se i názory typu „Vykastrovat a zavřít do basy až zčerná jako troud!!“ , ale ke článku o ilegální imigraci, cikánech nebo smrtelném úrazu Ukrajinky už ne. První dva případy chápu. Moderátoři musí mazat nekorektní příspěvky a u článku o cikánech, co zbili stařečka až skončil v kómatu žádné korektní příspěvky nelze očekávat. Ale opravdu si myslí, že budou lidé tak cyničtí, že si budou dělat srandu ze smrťáku? No nic. Je to jejich platforma a otevření diskuze je jejich právo, ne povinnost. Vraťme se nyní ale k válce na Ukrajině.

Nejprve bych chtěl říci, že v tomto konfliktu zatím zachovávám neutralitu a to zejména, protože nemám čas na fact-checking a je mi jasné, že obě strany lžou jak když tiskne. Raketa vypálená na nádraží s civilisty mohla opravdu pocházet z Ruska a to se poté snaží vše maskovat, ale také mohlo jít o inside job viz. Bosna a útok na vlastní lidí na tržišti. Problémem je, že tvrzení ukrajinské strany jsou všeobecně pokládána za čirou pravdu, ale ruská tvrzení jsou vždy hoax a jsou dopodrobna vyšetřena a vyvrácena. Nemá cenu číst propagandu Ruska, kde tomu bude přesně naopak, ale nezaujatá média jsou četná asi jako ten šafrán.

To ve zkratce znamená, že články budou zmiňovat pouze ruské vojenské ztráty a ukrajinské civilní ztráty. Nedělám si iluze o neporazitelném Rusku, ale pokaždé když čtu komentáře o ruském „šrotu“ se mi chce zvracet. Jakákoliv technika jde zničit. T-90 jde zničit stejně jako modernější M1A2 Abrams. Můžete sestřelit MiG-35 i F-22. Nighthawky už se třeba nepoužívají a když tento neviditelný bombardér tenkrát sestřelili Srbové, posměšně dali do éteru zprávu, že se omlouvají, že nevěděli, že byl neviditelný. A to ho sestřelili starou sovětskou raketou. Jenom protože je nějaký stroj starý desítky let neznamená ještě, že jde o šrot. No a jelikož novinkáři stále čtou o ruských ztrátách, nabývají na dojmu, že je ruská vojenská technika nekvalitní (ačkoliv mají Ukrajinci vesměs to samé a ještě horší) a že tedy nejsou jaderné zbraně žádnou hrozbou, protože vybuchnou ještě v silu. Nebo spadnou doma v Rusku. Nebo ani nevzlétnou… Toto podceňování je velmi nebezpečné. Zejména po rutinním testu Satana Dvojky, který proběhl bez problémů.

Nukleární válka by měla katastrofální důsledky. Ztráty na životech by dosáhli minimálně půl miliardy a Evropa by skončila v plamenech. Zbytek lidstva by dozajista vymřel během několika dalších let, možná jedné dekády. Člověk ani nemusí počítat s interkontinentálními střelami, protože Rusko je opravdu blizoučko a díky atomovým ponorkám není v bezpečí ani velká USA. Pokud z kalkulací vyškrtneme Čínu (nikdo neví jestli by stříleli do Ruska, Ameriky nebo do obou zemí) zasáhne největší inferno Evropu, Severní Ameriku a Rusko. Následný radioaktivní spad, jaderná zima a nedostatek jídla a pitné vody se postará o zbytek světa. Technicky vzato si můžete koupit letenku do JAR, protože tam s velkou pravděpodobností nic nespadne a bude tam časem příjemných -30 stupňů Celsia na rozdíl od -70 až -90 stupňů v naší rodné hroudě, ale stejně vám to moc nepomůže. Určitě si černoušci neutrhnou od huby, aby vás nakrmili a nejspíš vás čeká bolestivější konec, než ze samotné bomby. Pokud nebudete mít to „štěstí“ a nebudete v epicentru, kde vám vakuum vytáhne bulvy z jamek, než se proměníte v mastnej flek, tak se můžete těšit na uhoření, umírání na radiační nemoc (viz Černobyl) , umírání pod sutí žízní a hlady, umírání na radiaci z jídla a vody, umírání na rakovinu a leukémii se super rychlým nástupem, umírání na nízké teploty a samozřejmě nelze vyloučit lidský faktor. Pušky a samopaly budou fungovat i nadále. Proč to tu zmiňuji? Protože jsem si všiml, že spousta rádoby hrdinů v diskuzích si to snad přejí. Volají po jaderném úderu proti Rusku a nedokáží si představit, co by to pro nás všechny znamenalo.

Každého, kdo je pro mír označují za zbabělce, ačkoliv mají možnost odjet na Ukrajinu a bojovat za svobodu a čest, sami toho nevyužijí. Je rozdíl mezi zbabělostí a nesobeckostí. Ano. Všichni jednou umřeme, ale není důvod, abychom umřeli všichni najednou. Je snad v pořádku, že na Ukrajině umírají děti? Není. Ale to přece není důvod pro to, aby umírali i naše děti. Mám dva synovce a tři neteře. Opravdu je nechci okrádat o možnost žít v celkem normálním světě a něco zažít. Nikdo mi nezaručí, že se všichni dožijí vysokého věku, ale s tragédií ve formě ztráty blízkého člena rodiny ve formě autonehody nebo nemoci se člověk jednou vyrovná. Proč mám přijít o veškerou rodinu a přátele? Protože se Zelenský nechce vzdát Doněcka a Luhansku?

Upřímně mi jsou Ukrajinci u prdele. Ukrajina je Malorusko, kde žijí lidé se stejnou kulturou, jídlem, náboženstvím a řečí ( z poloviny stejnou, z poloviny podobnou). Máte tam chudáky a oligarchy stejně jako v Rusku. Historicky není „Ukrajina“ nijak podložená. Buď byla součástí SSSR, Ruska nebo rozkrájená mezi Rusko a Polsko. Ukrajina jsou kozáci… A jde tu snad o celou Ukrajinu? Ne. Jenom o její část. Mimochodem vím, že Kyjev je starší, než moskevská bažina, ale Kyjevska Rus nerovná se Ukrajina… Stejně jenom odkládáme nevyhnutelné. Posíláním zbraní na Ukrajinu prodlužujeme válku, kterou nelze vyhrát. A lidé tam trpí a umírají.

Pro internetové hrdiny je nukleární válka abstraktním pojmem, stejně jako smrt pro dvacetiletého člověka. Možná jsem skutečně srab, ale nikdo se mi nemůže divit, že jsem krapet nervózní, když se podívám na hodiny a vidím tam za minutu půlnoc.


24.04.2022 Atavistický autista


Související články:


12345 (386x známkováno, průměr: 2,28 z 5)
17 827x přečteno
Updatováno: 24.4.2022 — 21:27
D-FENS © 2017