Já jsem kantor, kdo je míň - zpět na článek

Počet komentářů: 434

 1. Pako, ty jsi ale blbeček. Kde jsi přišel na úvazky a 6 týdnů dovolený? Plný úvazek je samozřejmě 40 hodin týdně (jako u každého jiného) a to znamená 22 vyučovacích hodin (tedy 22x 45minut přímé práce u dětí) a zbytek je příprava (tzn. i to tvoje opravování testů). Pokud to někomu zabere víc, tak je to neschopa, co nezvládne ani dělat učitelku. Ohledně dovolené, máš to přímo v zákoníku práce, paragraf 212, „dovolená pedagogických pracovníků je 8 tydnů“. Příště, až si zase budeš vymýšlet, si o tom tématu zkus něco zjistit, demente.

  1. PAKO by si měl hlavně sám oprášit matematiku. Protože jestli tady tvrdí, že učitel maká minimálně 60 hodin týdně, tak to je „dvanáctka“ denně. Jinými slovy: Pokud je ve škole v 7:30, tak takový učitel končí svojí práci v 19:30? Aha! Tak to určitě! A 2x týdně jogu, 1x heaty a 2x hokejový tréning syna stíhá ta matikářka, kterou já znám, jak? Asi v noci ne?

   1. Ještě pauzu na oběd, tedy dře minimálně do osmi.

  2. Tak snad není nutné hned tahat silné výrazy jako „demente“. To bychom si tady za chvíli mohli nadávat do čuráků vyhoněných.

   1. Uznávám, že jsem byl hrubý. Budiž mi mojí omluvou to, že stejné hovadiny již byly psány pod článkem, na který tento reaguje a psát třeba zrovna o té dovolené, jejíž minimální délka je u všech zaměstnanců určena zákonem, takové lži, jako napsal Pako, tak si zaslouží minimálně nazvat lhářem a zlodějem (kdo lže, ten krade, minimálně čtenářům čas). Nebo je jen hloupý a pak ten dement sedí jak prdel na hrnec.

 2. Kantor na stredni skole 35 cisteho? Ten vymerovak dotycneho bych chtel uprimne videt.

 3. Jednu úču mám doma. První stupeň ZŠ + chemie na druhém stupni. Třída 25 dětí. 11 z nich má nějaký papír z poradny, že vyžadují individuální přístup nebo úlevy. Žádného asistenta nemá. Zítra jí do toho všeho mají nastoupit ukrajinské děti nehovořící slovo česky a neznající latinku. Má je zapojit do výuky a jejich výstup posléze ohodnotit. Na těch 11 dětí snad každý měsíc píše nějakou zprávu. A ctrl+c a ctrl+v to fakt psát nejde. Jezdí na 7 hod. a vyzvedávám ji po 15:30 hod, kdy jezdím z práce já, pracující jako THP ve výrobě. Na rozdíl ode mne se sebou mimo jeden až dva dny v týdnu vždy táhne noutbůk, do večera něco chystá a na naší domácí tiskárně tiskne, bo v kanceláři prý na ní blbě hledí a navíc to nestíhá. Možná vás napadá, že je málo výkonná a jen to nestíhá v pracovní době. To si možná myslí i její méně schopní líní kolegové, kteří točí 25 let stejné přípravy a ke kterým žádný rodič, který se zajímá, své dítě svěřit nechce… Na tu mou úču stojí fronta a přeřazují se děti. Za „odměnu“ jí tito kolegové hážou klacky pod nohy, zatajují důležité informace a pomlouvají po městě. Na druhou stranu, ta výkonnější má zase jejich nenárokové odměny… Do toho rodiče volající své problémy klidně ve 21:00 večer nebo jako teď v sobotu ve 12:20 během obědu. A co je pro ni největší odměna? Když jí v obchodě pozdraví dívenka a řekne jí, že s jejími základy chemie zvládla celou chemickou průmyslovku. Nebo chlapeček s II. stupněm podpory napíše čtvrtletku z češtiny na plnou dvojku bez úlev…

  1. Michalos:
   27.3.2022 v 23:07

   „Jednu úču mám doma. První stupeň ZŠ + chemie na druhém stupni. Třída 25 dětí. 11 z nich má nějaký papír z poradny, že vyžadují individuální přístup nebo úlevy. Žádného asistenta nemá. Zítra jí do toho všeho mají nastoupit ukrajinské děti nehovořící slovo česky a neznající latinku…“
   – – –
   To vše je vina těch, co do volebních uren hází zlodějskopodvodnickou pakáž, pražskou kavárnu a různé jejich satelity.
   Ještě v 90. letech tu nic z toho nebylo.

   .

  2. To máte dobré, že jí nějak výrazněji odmění. Základ je naučit každého, že co nedostane zaplaceno a nevyplatí se to ani jako PR, je jeho vlastní ztráta. Spousta dříčí ve školství odmění jen symbolicky.

  3. Já bych to s těmi „dětmi neznajícími latinku“ zase nepřeháněl. Takových dětí už dnes moc není (protože když mají přístup k internetu skrze mobil, tablet či cokoli jiného, obvykle tu latinku znají)

 4. Tohle se tu opakuje co pár let. Článek že kantoři jsou líní a přeplacení protože ve skutečnosti recyklují staré materiály a pracují pár hodin týdně – a vzápětí článek, že to tak vůbec není a kantoři jsou nedocenění.

  Vždy přesně stejné argumenty i protiargumenty – a vždy nikdo nezmění názor…

  1. protože jsou v binárního módu, ačkoliv i zde platí, že nic není černobílé

  2. Samozřejmě.
   Většinou se to střetne v bodu, kdy jeden není učitel, ale je buďto produkt školství (všichni) ale má zrovna děcka na škole a bude je bránit jako lev do roztrhání těla – tam chyba určitě není, ani v jejich výchově (velmi časté).
   V opozici stojí ti, kteří jsou učitelé, nebo mají učitele v domě (manžel(ka)).
   Anebo třetí skupina, kteří jsou staří a chtějí zpátky zásahy klíčkama od třídní ruštinářky, prý to fungovalo a láskou vzpomínají na dobu, kdy bylo super, když ti cizí člověk trestal dítě fyzickými tresty tvoje vlastní dítě a tys ho doma za to chválil a „ještě mu jednu přidal“.
   Pak je ten zbytek, co působí v obou táborech a vidí to řekněme nezaujatě.

  3. Zajímavý fenomén. Ale dalo se to čekat, že tu vznikne antičlánek. Na známkování a reakcích na mé články by se tu dal udělat sociologický průzkum. Pokud píšu o transgenderech a negrech tak mi to tu hezky rezonuje, ale článek o učitelích zasáhl pár nervů, což se dalo čekat. Přece jenom je má hodne lidí v rodině nebo jimi jsou sami.

  4. Jenže tentokrát do toho tak trochu hodila vidle domácí výuka „kvůli“ covidu. Čímž pádem byla spousta rodičů konfrontována s tvrdou realitou, a na vlastní kůži. V okolí jsem zažil docela dost prozření, a pár rodičů začalo vážně uvažovat nad změnou školy.

   Kamarádka věnující se jinému oboru, nicméně s vystudovaným pajdákem, po pár hodinách domácí výuky s dcerou prohlásila, že si po prvním týdnu zřídila předplatné na víno, protože pozorovat učitelku neschopnou vysvětlit základní věci, která s dětmi v podstatě probere co zajímavého zjistily, a následně nasype rodičům do mailu, co mají děti naučit, to prý opravdu vstřebávala docela špatně.

 5. Tak už vím, proč náš soused učitel chodí domů v noci vožralej že se netrefí do zámku… Za mého dětství byl učitel autorita, co si pozornost udržoval taháním za uši a házením svazkem klíčů. Dneska jim kvůli korektnosti, buznám a inkluzím nezbývá, než chlastat.

  1. To tak neber, chlast je porad lepci nez prasky. A podivej se, na cem frci prumernej manazer…

 6. Každý ví, že nulou může dělit jen Chuck Norris. A pak ještě Bůh, ale to pak vznikne černá díra.

 7. https://www.heroine.cz/domaci/4473-o-tragedii-povinne-skolni-dochazky

  Asi nějak takhle. Vít mi mluví z duše tak, že ani nemá cenu, abych k tématu sám něco potil. Pokud má středoškolská úča matiky problém, má ho proto, jak to „rozdaly“ její kolegyňky na základce. Za sebe říkám, že bych se radši střelil do hlavy, než strávit ještě jen jediný den na střední, natož základce.

 8. Učitel matematiky. Chlápek byl figurka jak z románu, tlustý, vousatý, řval neustále jak tur. Cigára, bezfiltrové startky, si zapaloval ještě ve třídě. Nikdy nic nevysvětloval. Nikdy. Většinu času zkoušel, přičemž zkoušeným nadával do blbců. „Co to tam čáráš blbče!“ byla věta, která zazněla každou hodinu matematiky asi čtyřicetkrát. Asi nemusím říkat, že odnesené znalosti matematiky ze střední školy byli zcela komplexní – hovno. Jistě měl státnice a IQ výrazně nad 120. A taky blablabla a bla. Přínes do mého života a vzdělaní? Záporný. Ani ten jeho zatracenej mariáš nás nenaučil.

 9. Je to hodně generalizující, a ve prospěch učitele.

  1. každá práce vás nějak ošoupává. Někdo má v prdeli záda, další ruce, nohy, někdo hlavu. Ten bájný ideál, tedy práce za neuvěřitelně mnoho peněz, kdy nic nedělám, a mám neuvěřitelný vliv a prospěch společnosti, tak to nemá asi ani Musk(a reálně už vůbec ne).

  2. většina prací má dnes nějaké přesčasy, či extra odpovědnost. Pokud se tedy neživíte jako pediatr, úředník či jinej sráč. Ale o tom když tak příště. Takže řečičky: „vybral jsem si povolání učitele, a teď musím učit a připravovat se na to, a dokonce něco řešit s rodiči(!)“ jsou opravdu libové.

  3. zatímco , každej jarda si myslí, že jen on to má „špatné“ a ti druzí jsou „přepláceni“! Skoro každej dnes dělá v profesi, o které ostatní říkají (jakkoli o ní nic neví), že se tam berou prachy za nic.

  4. Pohádky o 60 hodinách týdně fakt neberu. Já jsem třeba workoholik, a když onemocním či jsem nějak upoután k bytu anebo mám něco opravdu zajímavého, nemám problém fičet 16+h denně, ve smyslu denně. Není výjimkou víc, ale ať nežeru. Spat jdu, až když se mi točí hlava :D Ale toto je absolutně neudržitelné a max po 4 týdnech přijde tvrdý reset. A vyžaduje spolupracující, flexibilní prostředí a tak dále. Je teoreticky možný, že váš známý jest výjimkou. Vynecháme-li vejšky(kde je to specifické), na základce, střední, zuškách a plus učitele co jsem si najímal (soukromě na doučka či priv. výuku od borce z konzervatoře) jsem potkal asi 6 učitelů co fakt jeli a byli připraveni. Čistě ve státním, kde zákazník neplatí se počet redukuje na 2. Pokud bych měl popovídat o učitelském bizáru, mohl bych mluvit významně déle. Například učitelka, která hodinu obligátně zahajovala a minimálně 1x přerušovala flusnutím šíleného mrmlu, který slaňoval do výlevky dlouhé sekundy, patrně nějaká lepší kuřácká viskozita. Nepřipravená, minimální snaha, vulgarity. A na prosby, ať tak nečiní (žáků, školy, rodičů) suše oznámila, že si můžeme nasrat a ona to prostě dělat bude, ať se nám to líbí či ne; FLUSS! Toto je obvyklý učitel, ne dříč. Tihle opravdu mnoho nedělají a příprava je minimální, typicky bude spočívat v zapamatování si stránky učebnice, kde jsme skončili minule. Anebo se „výuka“ redukuje ne čtení vlastních textů, které studenti opisují. Výuka, ve smyslu výuka, je spíše vznešené označení toho, co se v učebně ve skutečnosti odehrává.

  5. Tak proč to ten kantor kurva dělá, když je to takový peklo? Zažil jsem opakovaně, jak to vypadá, když máte opravit 250 „písemek“ za týden po odpolednech. Moc jsem toho neodučil, ale bylo to na vš a absolutně nikdy jsem nezažil nezájem či bordel. Snažil jsem se předat max informace způsobem, aby to děcka bavilo a měla z toho přínos. Pokud děcka dělají bordel, je pro ně látka příliš snadná či nezajímavá. Dobrej učitel toto umí snadno vyřešit. A děcka, který hltají každý slovo, ptají se, spolupracujou, pomáhají si navzájem, to nabíjí víc než redbul. Pokud má někdo pravidelně ve třídě bordel, děcka nerespektují a on dře a dře, pak … je to zcela jistě chyba studentů[sarkasmus]. Ale trocha bordelu tam jakože vždycky bude, jsou to děcka, to je snad jasný.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017