Inspirace pro rodiče pátečních záškoláků

Featured Image

Rozmáhá se nám tady takový nešvar. Zpovykaní parchanti nechodí v pátek do školy a vymlouvají se na to, že řeší klimatickou krizi. Já tomu říkám demonstrace nudy, nadbytku a rozmazlenosti.

Vyfotit se na instáč z nějaký demonstrace je teď velká móda. Ať už se demonstruje za odstranění B-B (nemyslím samozřejmě Brigite Bardot), nebo za ty klymatický změny. Aby nebyly teda. Je to určitě víc kůl než dostat jedničku z matiky. A hlavně ty děti doprdele dělaj něco pro svou budoucnost, žejo. Presstituti napříč mainstreamem se můžou strhat, aby sehnali co nejduchaplnější výroky rozhněvaných mladých lidí, cože jim to rodiče tady nechávaj za planetu, a aby to bylo vyvážené, ještě víc se můžou přetrhnout ve shánění co největšího a nejstaršího debila, který i jako debil vypadá, aby vyslovil svou oponenturu ve stylu „Táta by mi dal pár facek, kdyby mě přistih za školou.“ Výsledkem je atmosféra, ve které se páteční flákači jeví jako ti nejčistší lidé, kteří to jediní myslí s touhle planetou dovopravdy. Dokonce i výlevy na téma, že je lepší bejt blbej a mít lepší klima jsou brány zcela vážně. Jako by právě vzdělanost nebyla to, co může tuhle planetu zachránit.

Mám pro rodiče těchto pátečních flákačů skvělý tip, jen nevím, zda s tím klimajugend budou chtít mít něco společného: Zaregistroval jsem neobvyklou akci Lesů ČR, která vyzývá lidi, aby přišli sázet stromy. Díky tomu, že akci nepořádá žádná zkurvená neziskovka, nebyl vyhlášen žádný grant a nikoho z Lesů ČR ani ve snu nenapadlo chtít nějaký prachy po Drunckerovi, se mi jeví tato akce silně inspirující. A nejen mě, Lesy ČR se ani nemusely snažit oslovovat známé osobnosti, ty se hlásí samy. Někdo bude mít třeba ten názor, že Lesy ČR mají dostatek prostředků, lidí i techniky na to, aby si stromky vysázely vlastními silami. Já si to myslím také, ale cílem organizátorů je dostat lidi do lesa, ukázat jim, jak se takový strom sází, kolik úsilí je potřeba k tomu, aby vyrostl. Možná si pár lidi rozmyslí investici do módních krbových kamen, když si uvědomí, že to, co spálí za odpoledne, rostlo třeba deset let. Nevím, zda si účastníci akce budou moci vykolíkovat prostor, který osázeli, a zda budou mít šanci tato místa sledovat dlouhodobě, ale je zřejmé, že mnoho z nich se na les začne koukat jinýma očima. A možná si účastníci zjistí, kde všude by mohli ještě vysázet stromky ve svém okolí, protože sednout si ve stínu stromu uprostřed parného dne je přeci neskutečný lábuš. A mít takový strom kousíček od svého baráku ještě větší. Tenhle počin Lesů mi přijde pro klima, tedy spíš mikroklima naší malé zemičky mnohem smysluplnější než hysterické výlevy nějaké autistky v primetime světových médií.

Stejně pouze hasíme to, co způsobili ekofanatici v minulých letech. Lidé typu Bursíka, Kateřiny Biomasy a další pitomci, kteří hlásali, ať si příroda pomůže sama, způsobili naprostou katastrofu a důsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Příroda si sama nepomůže, protože už je dávno znásilněná. Připomíná mi to jeden vousatý vtip o sovětských vědcích, kteří zkoumali cvičenou mouchu: „Utrháme-li mouše všechna křídla a nohy, ohluchne.“ Stejně uvažují i dnešní debilové vytvářející bezzásahové zóny tam, kde naši předci staletí zasahovali. Dnes už je víc než zřejmé, že les taky ohluchnul.

Máte-li doma taky spratka, který se hodlá v pátek flákat, zařiďte mu tenhle výlet. Má to ale několik nevýhod: Zaprvé vytvoříte uhlíkovou stopu přesunem na určené místo, a podle všeho bude akce probíhat v místech, kde s velkou pravděpodobností nebudou kavárny, nákupní galerie, a co nejhůř – data, nebo „jenom Éčka, a to se nepočítá,“, jak zpívá jeden písničkář s bosou hlavou. Takže selfíčka na instáči či fejzu budou až večer, až se vrátí děcko do civilizace. A možná, nebo spíš velmi pravděpodobně se při práci umaže.

Schválně, jestli to mazánek přežije. A jestli parchant odmítne, je jasné, že v mozaice výchovných prostředků schází pár facek, které by dokopaly toho malého zachránce planety jít v pátek do školy.

 


06.10.2019 Pako


Související články:


12345 (283x známkováno, průměr: 1,23 z 5)
13 839x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017