Y2K aneb jak se dělala panika za naše peníze kdysi…

Featured Image

Dnes jsem zcela náhodou při úklidu knihovny našel mezi knihami leták, který nás před 19 roky varoval před apokalypsou a málem i jistou smrtí. Nevěřím na osud ale to opravdu náhoda, že pár dní po hysterickém projevu té švédské autistky najdu leták, který je vlastně obsahově úplně stejný jako proslovy a projevy Gréty?

Až mě z té podoby mrazí, jak se z něčeho co by mohlo být problém, pomocí médií a plošného strašení udělá jakoby reálný problém, občani (ovčani) jsou uvedeni do stresu a ve finále pěkně podojeni o své peníze, protože jak se ukázalo, tak 1.1.2000 se nestalo vůbec nic. Akorát pánové Karel Berka a Jeroným Procházka se užili svých 5 minut slávy a loutkovodiči těch dvou pánů v pozadí inkasovali hezké peníze…

Přesně jako Gréta, obří problém, panika a nakonec nás to všechny bude stát strašné peníze a výsledek (změna nebo ochrana klima) bude krásná nula.

Leták jsem nikde na netu nenašel, takže ten scan má asi slušnou historickou hodnotu ale rád ho věnuji serveru D-FENS a nenárokuji si žádná autorská práva ani jiné obdobné kraviny.

Možná že ten leták zmizel ze sítě úmyslně, minimálně výše již zmiňovaní pánové určitě nebudou rádi, že se zase objeví…

Prostě se jen ukazuje, jak se historie neustále opakuje a že stačí najít „problém“ který nejde jasně a jednoduše vyvrátit ale ani potvrdit, může na tom něco být, najít užitečné idioty (Berka nebo Gréta), vyvolat paniku a pak už jen čekat…

 


06.10.2019 LK

 


Související články:


12345 (142x známkováno, průměr: 1,49 z 5)
19 207x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017