Hňupův podzimní gambit - zpět na článek

Počet komentářů: 305

 1. Snad jenom k jednotlivým scénářům – většina takových scénářů předpokládá o level schopnější organizaci a timing, než současný establishment zatím prezentoval, takže to nejspíš dopadne tak, že snaha bude, ale výsledek a dopady tohoto výsledku budou nevalné. Navíc je tu faktor „Babiš“, který je do něčeho takového schopen hodit vidle poměrně razantně.
  ad 1) Jak je psáno, je to prakticky globální projekt, tj. snaha o lokální realizaci něčeho takového narazí ani ne tak na odpor, spíš na totální ignoraci.
  ad 2) Tohle je velmi nejistý projekt s velmi nejistým výsledkem, když to nemáte totálně v ruce. Dopad do reakce veřejnosti (stejně jako u Vrbětic) pokládám za minimální.
  ad 3) V kontextu stávajících parametrů už v ČR finanční „krize“ je, nikdo ji nemusí příliš vyvolávat. Akorát si nedokážu představit to „řešení“, protože jak v případě „důchodové reformy“, tak v případě „úsporného balíčku“ byl dopad do preferencí jednoznačně negativní.
  ad 4) V Čechách? Kde mají Zelení kolik, cca 1-2%? To je jasná politická sebevražda.

  Výsledek – pokud nejspíš bude, realizace se obrátí proti stávající vládě. Přeloženo do češtiny, Bába si musí mnout ruce..:-))

 2. Ja myslel ze se v titulech vyznam, ale ani po precetni si odborneho clanku https://www.lidovky.cz/orientace/veda/neni-doktor-jako-doktor.A140610_162721_ln_veda_sm jsem nenasel titul zkrur.zmr. Takze navrhuju tuto taxonomii : Zmr. jake ekvivalent nekdejsiho socialistickeho Mistr sportu, zkur zmr. jako ekvivalent nekdejsiho Zaslouzily mistr sportu. Nebranim se ani moznosti ekvivalence mezi Zaslouzily umelec a Narodni umelec, ale na to by uz bylo nutne u pana Vidlaka svolat odborne gremium. U D- fense by ho poradat neslo, pac nedisponuje takovym zradlem a chlastem jako druhy jmenovany ideolog dezolatu.

  1. Jdi do píči, čuráku.

   1. Ko-za:
    To jsou silná slova.Máš ty vůbec koule?

    1. Já mam 11 piv a na všechno seru.

 3. Řekl bych, že i ta „nekritická veřejnost“ má spoustu nevhodných otázek, ale jimi placená „veřejnoprávní média“ a další mediální mrdky, místo kladení správných otázek jedou propagandu establishmentu a absolutně nekriticky podporují tento byrokraticko-fašistický Mordor.

  1. Vážně se domníváte, že je nějak validní se o nekritičnosti bavit s Rajchlovými nohsledy?

   1. Dotaz. Kdo jsou ti Rajchlovi nohsledi?
    A vážně má smysl se bavit a neustále zvát a poslouchat tu vládní svoloč, která všechny přesvědčuje, jak vše dělá dobře, ale realita je úplně jiná?

    1. Jaroš, namátkou zde. A co vy – jste taky PRO?
     A tu odpověď otázkou považuji za whataboutismus.

     1. To jste mne tedy hluboce zklamal. Já čekal seznamy lidí, z nichž většinu již média a Cemperové odhalila jako dezinformátory, doplněné fotografiemy jak přímo od Putina přebírají v deskách se zlatým nadpisem Pokyny pro šíření dezinformací v ČR, vedle toho otevřené kufříky nacpané penězmi a zase nic. Tady dáte jedno nekonkrétní jméno (co třeba taky Jan z Rokycan?) K vaší otázce. Je taková neurčitá, zavádějící. Pokusím se přesto odpovědět. Moje sympatie mají např. p. Rajchl, p. Nielsen, p. Záhumenský, p. prof. Beran atd., protože se v době Covid games nebáli do toho šlapat právně, medicinsky a nebáli se jít proti Prymulům, Smejkalům, Kubkům atd. A mám za to, že čas ukázal, kdo měl pravdu.
      Ad druhý řádek. Odpovím slovy tuším Vlasty Buriana: Za prvé nevím, co to je, za druhé mne to uráží. Vůbec jsem tento řádek nepochopil a někdo už tu na mne něco takového zkoušel…

     2. 2 John P. Graver 10.9.2023 v 7:04: Muhehé: whataboutismus, ten považuji za obhajobu akceptování moderních jednotek typu dvojímetr, trojímetr atp.

      1. P. Graver již neodpoví, neboť vyčerpal naučenou slovní zásobu.
       Připomíná mi to p. Mrcasíka, který v případě naprosto konkrétního dotazu a faktů najednou tzv. „není“.

     3. Myslíš pan Ing. Jaroš, na jehož vlastní platformě, kterou sám platí, se tu vysíráš a ani sis nevšiml že zmrd Rajchl ještě oblboval okresní fotbalové funkcionáře a Vidlák semtam napsal o ředkvičkách k vlkovi a pan Ing. Jaroš již nejen provozoval tento web, ale byl respektovaným partnerem i u organizací, které zde kritizoval? Eslivá ty nejseš maličko píča.

      1. No, on pan Ing. Jaros se postupem casu stal presne tim, co jeste pred 10+ lety kritizoval…

   2. Rajchla nesleduju, nejspíš má některé vize pomatené a horší než ten zmr. zkur. profesorský klidně může být, např. co vím tak okrást akcionáře ČEZu jsou žhaví snad všichni. Celkově zastávám názor, že nové kurvy v zavšivením bordelu nic moc nezmění, furt to bude zavšivený bordel, prostě spálit a začít znovu.

    1. Ad ČEZ. Položte si nejprve otázku, kdo toto vybudoval. A nebyla to tzv. západní evropa ani USA.
     To, že se část toho majetku zašmelila (používána jsou vzletná slova jako zprivatizovala, směřování k tržnímu hospodářství apod.) je samozřejmě špatně.
     A pro akcionáře nemám dobrou zprávu. Bohužel, opět to nakonec bude státní. A naprosto logicky.

     1. Infrastrukturu ČEZu a další vybudovala spousta šikovných lidí, a kupodivu to zvládli i za toho „hrozného bezpráví reálného socialismu“. Co vybudoval a buduje současný stát? Je to tím, že už nejsou šikovní lidi nebo tím, že současný byrokratický Mordor je horší než ten dřívější? Jestli má být ČEZ 100% státní, tak bych se bál, že skončí jako Sazka, Česká pošta (byly doby kdy zvládali doručit většinu zásilek do příštího dne),… možná taky dočkáme se správným vedením nových pokrokových tarifů, aby „lépe“ uspokojili zákazníky, např. „elektřina jen v noci“, „elektřina jen o víkendu“, „elektřina jen když fouká vítr“, „elektřina jen když svítí“, „elektřina jen když pán bůh dá“… a až dostanou stroj na peníze do sraček, tak to prodají za pakatel nějakému loutkovodiči.
      Tuto zemi dlouhodobě vedou zmr. zkur. a zavšivený státní aparát, tady nelze vůbec spoléhat na to, že pokud něco bude ve státních rukou a bude to generovat slušné zisky, tak o to budou menší daně, ty hovada to v stejně v lepším případě vytunelují, v horším zisky použijí proti normálnímu daňovému poplatníkovi.
      Akcionářem ČEZu mohl a může být klidně hloupý nevzdělaný vesničan. Jak by se Vám líbilo, kdybych začal hlásat, že např. naprosto logicky je třeba skončit se soukromým vlastnictvím praček a koupelen, že je na čase, aby byla opět jedna společná v pro barák, ulici, vesnici, a nejlepší by bylo za tím účelem zabavit tu Vaši. … zelení maoisti by měli jistě spoustu argumentů pro.

      1. S dovolenim stat nema co budovat. Prave proto, ze to lide po statu chteji, to pak dopada, jak to dopada….

       1. Lojza 10.9.2023 v 12:58

        Stát může budovat, co chce a zaplatí. Stejně jako si může koupit, co chce a co zaplatí.
        Protože jeho vládce to chce a v praxi to funguje tisíce let.
        Nebo je možné si v rozporu se zavedenou praxí myslet, že stát nemá co budovat, nemá co nakupovat, nemá co za něco platit a nemá co existovat. Proč ne.

       2. Ano ideálně by měl nastavit taková pravidla, aby šikovní lidé budovali sami. Bohužel současná jelita jsou mnohdy horší než dělnické kádry KSČ, ty měly občas aspoň Batovu školu prace.

        1. Prý „aspoň“.
         Najděte si někde, co BŠP obnášela a co její absolventi museli umět a ovládat. Bez špetky přehánění a s informacemi z první ruky (od skutečného Baťováka, absolventa a člověka, co v té fabrice byl celkem 50 let, i přes důchod) můžu s klidem ptohlásit, že BŠP nejenže by vědomostmi, znalostmi i manuální zdatností, 100% trumfla socialistické tříleté učňáky, ale co se odbornosti týče, tak na 80% i pozdější technické maturitní obory. S výjimkou průmyslovek, samozřejmě.
         Ševcovská BŠP měla 2 roky, odborná pak 3 roky. Ovšem, co do těch 15-letých kluků, dokázali tehdejší Baťovi lidi, výborně zaplacené odborné kádry a za ty 3 roky nabouchat – a ještě z většiny absolventů udělat chlapy a ženské – klobouk dolů.

         Baťova škola práce by vůbec neměla mít jakkoli hanlivý přídech a to ani v případě té dvouleté, zaměřené výhradně a jen na ševcovinu.
         Ví někdo, že celá ta ševcovská dvouletka, byla nejprve zakončena „závěrečnou praktickou zkouškou“ v podobě vlastnoručně střižených a ušitých bot, ve kterých potom absolvent šel ke zhruba 90-minutové ústní a písemné zkoušce?
         To mimojiné znamená, že ty vlastnoručně ušité boty ze závěrečné zkoušky, musely kurva dobře sedět a držet, jinak by v nich student těch 90 minut, plus několik hodin čekání, nejspíš nedal.
         Ale i jinak, myslím tím po lidských stránkách, byli Baťovci výjimeční lidé. Na tzv. ženských a mužských domovech (ženské 4, mužských 6 – dodnes to všecko stojí na stráni nad hotelem Moskva), předchůdcích socialistických intrů, panoval pro chlapy skoro polovojenský řád. Na ženských domovech pak zase byly plně vybavené kuchyně, dílny i kanceláře k tomu, aby se původně 15-letá holka mohla za 3 roky vdát, porodit a potom umět bez potíží zvládat nejen domácnost, ale např. i kancelář.
         Není tajemství, že do 8.et budovy 21, se ještě před koncem války nedostal nikdo bez BŠP a nějakých případných nástavbových studií. Pak už to bolševik řídil kapánek jinak…nicméně je zajímavé, že i za toho předchozího bolšána, byli všichni absolventi BŠP chováni ve velké úctě. Až na výjimky v té 8. etáži, kde to z poloviny vyměnili za kované soudruhy, absolventi BŠP převážně zastávali vedoucí a řídicí funkce po celé fabrice.

         1. přiznávám, že z Bati a jeho adorovaného systému mám docela husí kůži, je to fašismus v nejryzejší podobě (v původním téměř neutrálním slova smyslu – velmi efektivní propojení tří prutů, to jest státu, velkých firem a zaměstnanců), který si dělal nárok nejen na práci, ale na celý život zaměstnace. jak někde u společenského hmyzu. brrrr!

          1. Nemáš správné informace. A Botostroj nejsou informace. Je to několikrát upravovaný pamflet zhrzeného, vyhozeného a původně docela vysoko postaveného spolupracovníka.

          2. vím že existuje nějaký botostroj (kniha někdy z třicítek a následně film z padesátek), přiznávám, že jsem nečetl ani neshlédl, tudíž z toho vycházet nemůžu.
           ostatně, na celém tom Baťovi mi nejvtipnější přijde efekt „parchant, ale náš“. odkudpak že to jste?

          3. Zato já mám správné informace o „Botostroji“. Mluvil jsem kdysi s dělnicí v doochodu, co tam před válkou nastoupila. A nemohla Baťovi přijít na jméno. Ve srovnání s ním prý byla socialistická dřina u pásu docela veget. A to je co říct, když tam nastoupila jako mladá a plná sil. A poválečné továrny nebyly žádný veget 80. let.

           Ostatně ,co by si Hitler bez Bati tehdá počal, že ? Fašista k fašistovi sedá.

          4. Těžko dnes najít věrohodného svědka, ale i když chápu, že práce u pásu musí mít nějaký rytmus, nedělal bych si o Baťových pohůncích, co chtěli za každou cenu dostat přidáno, žádné iluze. Můj děda, trochu pruďas, dal jednomu takovému ve Zlínské fabrice po papuli a pak samozřejmě letěl. Jeho pohled na tamní poměry tak mohl být trochu poznamenaný.

          5. Hupert 17.9.2023 v 18:42

           Zajímavé.
           Můj děda odešel ještě před dáním po papuli sám a „udělal se pro sebe“, vydržel až do převratu.

          6. Však má taky Jan Antonín docela nelichotivá umělecká ztvárnění ve Zlíně a okolí..

          7. Lukas B.: je potřeba to brát v kontextu doby a těch lidí, kteří do toho šli. Dnes mi jako dobrá analogie přijde armáda USA coby podobná náhrada výchovy a určité společenské uplatnitelnosti lidí, kteří kvůli svým rodičům nic rozumného dělat nemůžou.

           Nicméně představa, že by to mělo být dnes nějakým standardem je pro mě taky šílená – provozuje to třeba Samsung a tuším na tom jelo i Daewoo, než jim zavřeli ředitele a koncern se poněkud rozpadl. Zaměstnanec chodí do Samsung fabriky, jí v Samsung jídelnách, peníze má v Samsung bance a bydlí v Samsung bytovkách. Za to se mu strhne jeho Samsung výplata a na život mimo Samsung už toho moc nezbývá, nakonec, proč by vůbec něco mimo Samsung chtěl, že?

           Tenhle nárok na kontrolu je ale i tady, stát se o to snaží pořád, jen v rozvinuté ekonomice, kde je slušná pracovní konkurence, se mu to zatím až tak nedaří, mimo světlé okamžiky, jako jsou covid games, kde se mnohým naším politikům velmi líbilo.

          8. To mi připomíná Obchodníky s Vesmírem.

         2. „…co do těch kluků dokázali nabouchat….a ještě z nich udělat chlapy a ženské…“ Tak on to byl servisdoku Baťa, co realizoval první genderovej transformátor v BŠP?

          1. tehdá, tuším, byl eště svět normální, takže šlo v zásadě o naučení toho, co dávalo smysl a byla po tom oboustranná poptávka, a podpora v těchto rolích

           ne jak od nejakejch vosumdesátek dál, kdy už děcka ze škol lezla úplně k hovnu, že to neumělo ani základní věci do života, a v devadesátkách tuplem naprostej rozvrat a do toho navopak ohromnej tlak reklamy, prodavačů kdejakejch puček a dalších, takže to neska sklízíme, že spousta mladejch spadne sotva sou plnoletí do kdejakejch sraček (a když ne sami, tak je tam zatáhne špatná volba partnera, kterej to zvládne za voba), a pak se půl života z toho hrabou (esli vůbec)

           samozřejmě, že těch řekněme 40, 50+, co sou v exekucích aj., je asi v absolutních počtech výrazně víc, jenže tidle sou už na vrcholu produktivního života a když po deseti letech skončí jako trosky a zemřou, je to z hlediska celospolečenskýho poněkud menší problém, než když né že s holou prdelou, ale eště i dluhama apod. vstupujou do života mlaďoši, kteří „to tady mají převzít“, a přitom sou rádi, že přežijou, natož mít nejakej tah a nekam společnoust vést; na to mají čas akorát děcka zrodin zbohatlíků, kterejm školy do těch palic nalily akorát ty sračky, v životě to nešáhlo na prácu a díky rodinnýmu zázemí (a absenci výchovy) to má čas společnost navopak rozvracet (to sou kdejaký ty zelený palice)

         3. servisdok: „….na stráni nad hotelem Moskva…“
          Jen technická: přejmenováno na Interhotel Zlín.
          A vedení hotelu líže prdele kovidistům a ukrajinistům.

      2. Třeba bych vám na to odpověděl Veolia. A některá města a obce přebírají zpět. Vydrancováno (tj. min. údržba a investice) a teď vám to vrátíme. Jaký to tedy mělo význam?
       Mobilní operátoři. Jsou soukromí a nějak si vlastně nekonkurují.
       Česká pošta. Tam je zcela zřejmý záměr převést na předem vybrané subjekty některé lukrativní budovy (příp. další majetek).
       A ono logicky, pokud budete chtít mít ceny např. energie pod kontrolou, tak to směřuje na „státní“. Jinak budete sypat peníze zase vybraným lidem (viz zastropování cen energií), které ale zaplatíme zase všichni. Ne přímo na faktuře od ČEZ, EON atd., ale ve formě daní (ať už přímých nebo nepřímých-viz ten nápad poplatek za TV a rozhlas pro firmy dle počtu zaměstnanců. Za chvíli to bude poplatek za nošení trička, poplatek za nošení bot atd.)

       1. RK 10.9.2023 v 21:42

        Veolia…
        Firma patřící Veolii vysoutěžila provoz vodovodu. Ve smlouvě o provozu jsou požadavky na údržbu uvedeny.
        Firma neinvestuje. Investuje majitel vodovodu.
        Jaký „to“ mělo význam?
        Jako každá privatizace. Podnik, provozující celá léta vodovod, koupila Veolia a šťastný prodejce peníze prožral.
        Veolia Transport vám nevadí?

        1. A nezněla ta smlouva třeba i jinak?

         1. ygorek 12.9.2023 v 23:39

          Ne, nezněla, pamatuji si to dobře.
          Ovšem jiná smlouva jinak znít může, záleží jen na motivaci a odvaze zastupitelů nebo jiných zástupců vlastníků.
          Jako názorný příklad se uvádí smlouvy uzavřené v minulosti společnostmi OVaK a SmVaK, ale je to už hodně let.

          Zásada, že neinvestuje najatý provozovatel, ale investuje majitel sítě, je obecná. Také jen majitel sítě může žádat o dotace.

      3. jako tady fakt budeš zkoušet takový hovna, že těch asi 15 % šmejdů, co tu firmu mají akorát jako dojičku na prachy, přičemž většina akcií se privatizovala tak, že si to rozdal topmenežment a následně to prodal dál, tady jako neco budovala a tu firmu nekam řídí? eh, checht

    2. Můžete prosím upřesnit to „spálit“? Na jakou úroveň?
     Pokud se zeptal už někdo jiný, omlouvám se, neprocházel jsem celou diskuzi.

 4. Hmmm, tak na tomhle posledním Jarošově výpotku, lze vidět ten posun :o) „pravicová společnost“ už je ve fázi „smlouvání“ ;)

 5. Roztomilá je na tom ta palebná příprava – jestli se něco nemilého přihodí, tak za to můžou provokatéři. Podobnost s Rajchlovými častuškami asi nemá smysl u tohohle poskoka komentovat.
  Ocenit snad lze jedině tu sebereflexi, se kterou ten hňup titulkoval svůj článek.

  1. :o))))) No a tvém „komentáři“ je zase krásně vidět, jak se ta „jedině správná“ pravicová společnost :) logicky a očekávatelně, požírá mezi sebou ;)

   1. Na co reaguješ? Kdo patří k nějaké jedině správné pravicové společnosti a kdo se s kým žere?

    1. Ser na něj, 2130 je celkem profláklej troll.

  2. Naser si , kriple.

 6. Perte se a žerte se! :o)))))

  1. Poser si prsa a nachčij si do krku.

   1. No, podle této tvé reakce bych byl řekl, že jsi teprve ve druhé fázi. Ale když jsem si to projel tady celé, tak vím, že už jsi dosáhl čtvrté fáze. A cyklicky osciluješ zpět k fázi číslo 2 :)

    1. Jsi retardovaný?

 7. Já bych si tipnul, že zvolí nejjednodušší řešení, které tak hezky popsal už soudruh Stalin: „Není důležité, jak kdo hlasuje. Důležité je, kdo počítá hlasy.“ Koneckonců, i naši přátelé nejvěrnější v USA se tím nedávno inspirovali.
  A tak nám ve sněmovně čeká Sněmovní tisk č. 39 (Novela zákona o volbách do Parlamentu ČR a zákona o volbě prezidenta republiky, https://www.mvcr.cz/volby/clanek/projednavane-zmeny-volebnich-zakonu.aspx), který má být projednán ve zrychleném řízení – jak jinak u takové prkotiny, že. Zavádí se jím pár dost zajímavých změn, které jsou nejspíš důvodem pětidemoličního bezstarostného spaní:
  – právní úprava navrhuje zavedení institutu korespondenčního hlasování ve volbě prezidenta republiky a ve volbách do Poslanecké sněmovny
  – vytvoření nového informačního systému, spravovaného hádejte kým: Ministerstvem vnitra. Díky centrálně vedenému seznamu voličů bude například mnohem jednodušší získání voličského průkazu. Nově by o něj mohli lidé požádat na kterémkoli obecním úřadě, a to bez ohledu na místo trvalého bydliště.
  Vykulenec si tu modernizaci náležitě pochvaluje: https://www.mvcr.cz/clanek/dalsi-krok-k-modernejsim-volbam-politicke-strany-se-shodly-na-efektivnejsi-sprave-voleb.aspx

  Jediné, co na této variantě nesedí, je novela má vstoupit v platnost až od 2026. Ovšem má být projednáno ve zrychleném řízení…zvláštní, což? Myslím, že se ukáže, že díky zrychlení bude možné novelu zavést už od 2025.
  Summa summarum: chcete-li vidět, jak budou vypadat příští volby v ČR, pusťte si dokument zvaný 2000 mules (https://2000mules.com/)

  1. Hele na infotaimentu byl interview s typkem,kterej vlastne natocil lidi v USA u korespondecni volby,ze fyzicky byli v nekolika statech I nekolika schranek s nejednim listkem a udelal na to dokument. Zajimava byla ta rozprava a obrana u soudu,ze prej daval listky za cleny rodiny a zname,kteri nemohli volit

 8. řekl bych že se tu dějí mnohem zásadnější věci:

  ZETOR PRODAL SVÉ BRNĚNSKÉ HALY, VĚTŠINU VÝROBY TRAKTORŮ PŘESOUVÁ DO INDIE.

  Jak totiž MF DNES zjistila z katastru nemovitostí, legendární podnik prodal veškeré haly v Líšni, kde sídlí, developerské společnosti CTP. Pro Zetor začíná hrát prim Indie, kde hodlá už příští rok vyrobit výrazně více strojů než na jižní Moravě.

  Právě nejlidnatější země světa má ikonickou značku vyvést z hospodářských ztrát, v nichž se pohybuje už od roku 2018. Tehdy se Zetor po delší době propadl do červených čísel a oznámil hromadné propouštění, o práci přišlo 145 lidí. Stavy ale postupně klesaly také v dalších letech, zejména loni, kdy se ve firmě výrazně proměnilo vedení a škrtlo dalších zhruba sto míst.

  Zetor za prvních sedm měsíců letošního roku prodal ani ne pět procent všech traktorů, jež si zemědělci v Česku pořídili.

  Takže traktory nebudou a budeme místo nich orat pole pomocí F-35 ??

  1. Zetor, to byla ikonická záležitost Brna.
   Pokud mě paměť neklame, tak kvůli Zetoru (a dalším průmyslovým podnikům ve východní části města) se postavilo celé sídliště Líšeň a Vinohrady koncem 70. let.

   A nevidím tu nejmenší náznak, že by se naše as-penis-tická vláda nějak vzpamatovala. A dál ukrainizuje ČR, aby měli banderovci kde bydlet, když si rozjebali vlastní obrovskou a úrodnou zemi na sračky:
   https://youtu.be/X5xRZA71c_Q

   Vážně nevidím ani to světlo na konci tunelu. No aspoň si můžeme zavtipkovat:
   Igor z Ukrajiny stojí v Praze a odplivne si na zem dírou v zubech.
   Najednou se objeví víla a říká: „Jsem evropská sociálně liberální víla!
   Přiletěla jsem ti splnit tři přání!“

   „Podívej se na mou díru v puse! Chci být zase fešák a dát si opravit všechny
   zuby!“ přeje si Igor .

   Sotva vyslovil tato slova, byl okamžitě schválen zákon o bezplatném zubním
   ošetření a protetice pro cizince a jeho ústa zářila sněhobílým hollywoodským
   úsměvem.

   „Opravdu mi tu chybí televize a rádio v mém jazyce a také chci mít sociální
   jistoty a benefity!“
   Igor ani nestihl ani dokončit větu, protože skončil v krásném bytě, který
   za něj zaplatil stát. Na stole je text zákona o různých sociálních výhodách
   a o pobíraných dávkách. Byt je kompletně zařízen a vybaven elektrospotřebiči
   v souladu se zákonem o pomoci pro cizince.

   Šťastný Igor už prostě neví, o co ještě jiného žádat, ale jedna touha
   stále zbývá. A tak vysloví poslední přání: „Chci být skutečným Evropanem.
   Chci být opravdový Čech a jmenovat se třeba Pavel Rambousek!“

   Než stačil větu dokončit, vše zmizelo a on se znovu ocitl na ulici s dírou v
   zubech.

   „Co se stalo?“ ptá se udiveně víly, už Rambousek
   „Že se nestydíte pane Rambousek, pořád o něco žebrat po státu!
   Musíte se sám o sebe postarat! Vláda tu není od toho, aby lidem pomáhala.
   Mimochodem, už máte zaplacené všechny daně?
   Jděte a hledejte si práci!“

  2. Máme džondýry,na co ňákej Zetor? Zetorem tahají už akorát poslední zoufalci dřevo z lesa.Z nostalgie.

  3. Výrobce nejužitečnějšího stroje, jaký kdy člověk vynalezl, ve ztrátě?

   Tak to tam tedy v Zetoru řídí opravdoví kouzelníci.

  4. indičtí cigáni už dlouho aspirujou na pozici největšího (kvantitativně) výrobce zemědělské techniky a nejspíš té mety už dosáhli, je celkem logický, že firma co spíš dělá slabší, maximálně střední trachtory, pude na tak velkej a furt se rozvíjející trh, než se tlačit v dotačním svinstvu jak tady vokolo

 9. Ani bych si nebyl jistý, že je Fiala v prdeli.
  Teď čerstvě odvolali banderovského ministra obrany Reznikova (nomen – omen), poté co poslal na nesmyslné jatka statisíce špatně vycvičených ukrajinců s mizernou výzbrojí a výstrojí. Posledním hitem letošní „jarně-letní ofenzivy“ je posílání branců s lopatkami kopat zákopy v ruské kanonádě (ne že by jim flinty v tomto byly k něčemu když na ně prší 150mm granáty).

  Šušká se že za odměnu bude Reznikov „vyhozen“ o několik pater výš. Že získá nějaký posta na ambasádě či přímo v rámci struktur EU.
  Holt taková motivace, aby se všichni vlastizrádci Fialenkové, Ropušanové, Morawiečtí a Pičutové ještě víc snažili likvidovat vlastní národ ve prospěch amerického páníčka a jeho ukronácků.

  Ale zapamatujte si kluci pitomí že NA UKRAJINĚ ŽÁDNÝ NACIZMUS NENÍ !!!
  Proč ? Protože se všichni náckové a banderovci odstěhovali do ČR (SR,Polska) a na Ukrajině zbylo jen jateční maso na porážku na frontě.

  1. Ukrajina by mohla být dobrá záminka. Slavná ofenzíva se zadrhla, místo Sichelschnittu je z toho Verdun nebo Somma, sklady jsou prázdné a společenské i ekonomické pnutí velké…

   1. Přestaňte tu šířít ty odporné ruské dezinformace. :-) Ofenzíva jede jak nadrátkách, naposledy jak jsem zaznamenal síly UA dobyli (nebo dobili???) těžce opevněnou vesnici. Přehodnotí se odvody do UA armády (nějaký handicap není problém).
    Stačí, když budeme posílat ještě více peněz, ještě více materiálu a zbraní, se kterými se dá šmelit a to by bylo, aby nebylo. :-)

   2. Tak to prrr! Chcete tu snad, dezoláti, popírat úspěchy několikatýdenních jat… ehm ofenzivy, které jsou zcela prokazatelně doloženy, jak ukazuje tato mapa ? (dobyté zapadá… aglomerace vyznačeny modře)

    https://ksb-csr.net/data/attachments/1/1838-9be5bcaf2ee723507b12967d93022b72.jpg

    Tím ovšem dobré zprávy končí. Protože už je dobojováno do posledního ukrajince, už teď jedou volksturm starců, dětí a invalidů pomocí polních lopatek.
    Takže zbývá co, Halík ?? Povolat zbývající slovanské untermensche z Polska, pobaltí, česka a slovenska.
    Aspoň se uvolní nějaké byty a domy pro obyvatele Kyjeva a Lvova, kteří se sem ještě doposud nepřestěhovali.

    1. No tak přeci stačí, když MVČR projde zpětně diskuze v médiích a ti, co mají v logu ukrajiskou vlajku, píší, že je třeba tvrdě s Ruskem bojovat, zatočit s ním, v žádném případě nevyjednávat atd. nastoupí první…a do první linie.
     Chcimíry bych nechal až na konec. Ti by se mohli cukat, neb tento bohulibý záměr dosud nevzali za svůj. A ještě by nemuseli bojovat udatně.:-)

     1. Černochová by mohla nafotit plakáty po vzoru maršála Kitchenera, s hypnotickým výrazem, namířeným prstem a nápisem „Biden potřebuje právě tebe!“. Tedy pardon, vlast. To bychom teprve viděli, zač je hodnotové politiky loket.

      1. Osobně bych použil již vytvořený plakát s Putinem v pytli. Na ten mířil ten prst a hláška něco ve smyslu: „Tak je to správné, za to bojuj“.
       Jinak samozřejmě, ten stávající plakát s Putinem se zaúčtuje znovu, přeci se nenecháme obrat o své prebendy.

     2. No já nevím, ale viděl jsem nejedno video, kde si nějaký ukropský vidlák stěžoval, že banderovského politruka a zapáleného vlastence viděli naposledy v odvodovém centru v Oděse.
      Pak už jen samé další Ihory ze zapadlé východoukrajinské děrevny. Kupodivu ani když v zákopech šlapali po vrstvě těl předchozích „dobrovolně mobilizovaných v hlubokém bezvědomí“ tak se mezi nimi taky žádný zapálený vlastenec-banderovec nevyskytoval.
      Přitom tyhle dva typy od sebe rozeznáte na první pohled na 30 metrů. Zde základní typologie ukropů:

      1) UKROPUS RURALIS (subsp. cannonifuttris)- otrhaný šlachovitý venkovan s dírama v chrupu, co evidentně celý život těžce fyzicky pracoval, aniž by se to projevilo na jeho životním standardu. Tento druh se původně hojně vyskytoval v ČR.

      2) UKROPUS BANDERICUS (subsp. kievansis) – zářivý spravený chrup, pěstěná bílá kůže, pěstěné ruce co v životě nepracovaly, oblečen ve značkovém oblečení, hrubě neodpovídajícím jeho „pracovnímu nasazení“. Plnou hubu vlasteneckých keců a hrození pečlivě manikůrovanou pěstičkou směrem na východ „moskalům“. Tento v ČR nahradil původní předchozí druh.

      3) UKROPUS NEONAZIS (subsp. hakenkreuzis) – třetí mezityp „azovák“ , někde mezi těmito dvěma , solidně vycvičený bojovník s muskulaturou z posilovny, kérkama divize totenkopf, hakenkrojcy, nordické runy. Jde o endemický druh, poslední dobou vzácný, bo byl zaznamenán masivní úhyn v Mariupolu v jeho přirozeném hnízdišti pod zemí v Azovstalu. A zbývající populace zahynula v Bachmutu.
      Vyznačuje se značnou plachostí zejména v přítomnosti ruského dělostřelectva. Naopak hojný výskyt je tam, kde se ukrývají bezbranné ženy a děti, které s oblibou loví pro zábavu.

      Bohužel, tyto dva poslední typy se nejvíc vyskytují v současné ČR. Zejména v plzeňském kraji na Bandera-párty.
      A pak v Praze. Místo jejich častého výskytu poznáme podle označkování jejich teritoria charakteristickými modro-žlutými výkaly.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017