Hňupův podzimní gambit

Featured Image

Předně děkuji za gratulace k prognostickému úspěchu ohledně predikcí kariérního neskoku soudruha Fremra. Rádo se stalo, No luck all skill. Tyhle zmrdi zase nejsou až tak nečitelný. Lepší je sledovat, co nedělají než co dělají, a to je právě určitým zdrojem mých obav o to, co se bude dít na podzim.

Tentokrát to tedy bude složitější než lineární scénář se soudruhem Fremrem.

Fiala potažmo vedení koaličních stran totiž nedělá něco, co by každý očekával, že budou dělat. Popularita Fialovy vlády je dlouhodobě na bodu mrazu, pravděpodobně vede nejméně úspěšnou vládu v historii. Lze pozorovat soustavnou erozi, kdy se od Fialy a spol. postupně odvracejí její příznivci, ve většině případů z důvodu prosté kalkulace, protože jim došlo, že  tento kůň je ještě zdechlejší než ostatní koně a nemá cenu na něj sázet. Univerzitní hňup a evropský lokaj se teď může prakticky opřít jen o podporu fanatického serveru Fórum 24. Ztratil už i Seznam Zprávy a naposledy se začal cukat agent Pávek, který „zemanoval“ nad důchodovou novelou. I on s jeho IQ 107 už na to přišel. Ztráta Fialových pozic je všudypřítomná. Lapidárně řečeno, ten trouba posral, na co sáhnul. Současně mu běží čas, protože už neplatí, že „volby jsou daleko“. První, co pravděpodobně proběhne, bude masakr prezence KDU-ČSL a TOP09 v Evropském parlamentu, takže budou eliminováni eurokolaboranti Niedemayer a Zdechovský. Dva přední evropští patolízalové Vondra a Vracionová už se utrhli a jedou si eurokolaborantskou volební kampaň na vlastní pěst a chaoticky zkouší recyklovat známé klamavé heslo o „Evropě bez nesmyslů“.

Fiala je v prdeli až po krk.

Musíme taky brát v úvahu, že Fiala není marketingový produkt jako komouš Pavel, Fiala je politický produkt. Nelze ho oželet a odepsat jako nepovedenou reklamu, kvůli které se ty vložky neprodávají, a spustit nějaký jiný projekt. Je s ním spojená strana a další zmrdi v ODS, dokonce i slušní lidé v ODS, pokud tam ještě nějací zbyli, na tohoto hňupa doplatí všichni. Tenhle problém se tedy musí vyřešit. A zde vidím ten zádrhel. Ten problém se neřeší, nechávají to být.

Samozřejmě by nám to mohlo být jedno. Čert vzal nějakou ODS. Už jsme viděli zaniknout velké politické strany z roku na rok a nikdo nad nimi ani nevzdechl, třeba ČSSD. Rozčilovat to bude nostalgiky jako Klaus sen., kteří ji založili a není pro ně OK dívat se, jak ji nějaký univerzitní hňup likviduje. My všichni přijdeme o všechny ty komické momenty, třeba jak na Zemi živitelce univezitní trdlo prosilo potravináře, zda by prosím nemohli slevnit, vždyť jsme vám přece pumpovali prachy horem dolem. To jsem myslel, že se poseru smíchy, ten člověk vážně vůbec nic nechápe.

Ale nyní neřešme, že nic nedělají a jaké to bude mít účinky, ale proč nic nedělají.

Buď jsou tak pitomí a žijí v nějakém svém světě, kde žádný problém nemají, anebo mají nějaké eso v rukávu. Vědí, že se stane něco, co jim zaručí další existenci bez ohledu na všechny chyby, co kdy spáchali. Kdo viděl film Vrtěti psem, ten ví, o čem je řeč. Osobně bych si tipnul, že nyní na podzim, nejpozději na jaře příštího roku vyrobí nějakou „krizi“, kterou následně „vyřeší“, samozřejmě že úspěšně.

Jaké obecné požadavky na takovou „krizi“ jsou? Musí to být něco, co se dá vyvolat a následně „vyřešit“. Musí na tom být možné demonstrovat vůdčí schopnosti univerzitního hňupa a potažmo sílu a rozhodnost celé vlády, která v této „krizi“ musí uspět jako team, protože jak jsem vyrozuměl, bude nesmyslný koncept pětikoalice pro velký úspěch pokračovat. Musí to být něco, co v buřtožroutech vyvolá akutní pocit ohrožení nebo alespoň velmi zásadní diskomfort. Musí to mít emotivní složku silnou natolik, aby většina „přepnula do jiného módu“ a přestala kriticky zkoumat, zda například virus se smrtností 0,03% je reálné riziko nebo není. Samozřejmě tento problém musí být takový, aby ho mohla vyřešit pouze vláda z moci úřední, protože by bylo trapné, aby hňup a jeho parta zinscenovali nějaké divadlo, někdo jiný jim ho zcizil a vyřešil ho za ně, třeba příroda. Ohledně načasování se musí jednat o něco, co se podaří spustit někdy v rozpětí podzim 2023 – jaro 2024, protože pak už bude pozdě na to, „problém“ „vyřešit“ a marketingově to prodat a sklidit plody politického úsilí.

Jaké prostředky budou použity pro manipulaci s masami? I tady odpověď do značné míry známe. Bude se jednat o obvyklou kombinaci vyvolávání strachu (z nemoci, z terorismu, z hospodářského kolapsu…) v kombinaci s vyvoláváním pocitu viny za tuto situaci (když se nenecháte očkovat, zabijete babičku). Tohle je v současné době něco jako zlatý standard, funguje to skvěle a nikdo nic jiného a lepšího dosud nevymyslel.

Zkusme si zaspekulovat. Předkládám pár scénářů, co my mohli zkusit, spíše jako podnět pro diskuse a váš další brainstorming.

1. Nový level COVID games

„Objeví“ se nová mutace toho strašného viru, opět geneticky nepříbuzná s předchozími variantami, Bude se opět nějak dramaticky jmenovat, třeba Grim Reaper, a s tou bude potřeba bojovat obvyklými nástroji, tedy omezováním až zrušením základních práv a očkováním populace řádně neschválenými vakcínami. V tomto procesu „boje“ s virem ukáže Fiala své vůdčí schopnosti a virus zdárně „zažene“, takže ho budeme milovat až do smrti (Fialu).

Dosavadní přípravy: Poměrně daleko. Přední koronazmrdi už oznámili příchod nové varianty. Lehce retardovaný přední odborník na cokoli Smejkal už si zase chce „dát dávku“. Existuje celá řada indicií, že se chystá další level corona games.

Pro: Osvědčený a odzkoušený scénář. Občané velmi rychle rezignují na svá práva i zájmy, když se je postraší smrtícím virem. Už teď sporadicky potkáte na veřejnosti morony s rouškami. Dobrá pozice Fialovy záškodnické vlády u velkých médií by umožnila dobrou práci s masami.

Proti: Z povahy věci globální projekt, ve kterém by sebevíce geniální lokální spasitel hrál jen podružnou roli. Špatný timing. Na internetu lze najít video, kde Bill a Melinda Gatesovi sdělují, že určitě přijde nový virus, který bude fatální především pro mladši populaci a ten přijde v roce 2025, což by to bylo pro Fialu pozdě, anebo došlo k urychlení vývojových prací. Vyčpělé téma, proti kterému je většina populace již rezistentní a významná část ho dokonce rovnou odmítne. Obtížná řiditelnost takového scénáře. Pravděpodobně nedostatek vědeckých prostitutek, kdy různí Flegrové a Kulveitové už mají z ostudy kabát a nebudou mít motivaci pořizovat si ještě jeden.

Celková pravděpodobnost. Někde uprostřed.

2. Inside job

„Objeví se“, resp. bude mediálně vyrobena sekta nebo podzemní organizace, která násilím „zaútočí“ na „společnost slušných lídí“. „Vzniklou“ krizi náš přitroublý leader zvládne za intenzivního nasazení silových složek, zejména policie a extenzivní represe proti skutečné opozici

Například ty obrovské protivládní demonstrace, kterých se účastní desítky tisíc občanů, mohou být zneužity pro podobný účel. Policie umístí do davu větší množství provokatérů, kteří nasměrují dav k něčemu, co bude možné využít pro vyvolání krize. Například zdemolování nějaké úřední budovy, útok na sídlo nějaké neziskovky, na důležitý symbol státu a podobně. Dovedu si představit třeba fingovaný atentát na nějakého poliitka, který nebude nikomu chybět (třeba takový Bartoš) nebo útok na nějakou favorizovanou menšinu, což jsou nyní aktuálně Ukrajinci nebo buzny. Stejně tak by se dal rozpoutat hon na „ruské agenty“, kterých na našem území musejí být stovky a tisíce, ale blahosklonně se to přehlíží a kromě tenistky nebo operní pěvkyně nemá žádný Rusák problém, což asi nebude náhodou.

Dosavadní aktivity: Provládní média průběžně informují o různých protistátních organizacích, jako ti odpíračí legálního statutu posthavlovské republiky nebo korejská sekta nějakých pošuků. Ta samá média, která zaujímají krajně odmítavý postoj ke „konspiracím“ a programově o nich mlčí, konspirace jiného druhu přiživují, což je jistě zajímavý fakt. Posilování bezpečnostních složek, udržování jejich příslušníků v pohodlí a luxusu, masivní nábory k policii, jejíž početní stavy jsou v přepočtu na počet občanů už tak neobyčejně vysoké, zvyšování rozpočtu policie a monstrózní nákupy, jako například předražená SUV pro pořádkové jednotky za stovky miliónů nasvědčují, že od nich budou brzy něco potřebovat.

Pro: Scénář testovaný opakovaně v zahraničí s velkým úspěchem, zejména v Izraeli a v jú ues ej, obě země jistě nebudou mít problém poskytnout poradce a jejich know-how. Díky tomu vysoká predikovatelnost scénáře. Scénář je okamžitě zužitkovatelný k omezení práv a zpřísnění zákonů, příslušné právní normy jsou už nejspíš napsané a uložené v šuplíku. Snadná realizace vzhledem k dobré pozici vlády ve velkých médiích.

Proti: U nás zatím testováno jen v omezeném rozsahu. „Student Šmíd“, policejní castingy při „rasových nepokojích“ v Českých Budějovicích nebo naposledy při prefabrikovaných sporech Romů s Ukrajinci. Nejrozsáhlejší akcí v tomto směru byla „kauza Vrbětice“. Nutnost rozsáhlých příprav, které by se nemuselo podařit utajit. Nevypočitatelná reakce veřejnosti, která by také mohla přejít na druhou stranu.

Pravděpodobnost: Full scale operaci pokládám za středně pravděpodobnou. Operaci menšího rozsahu, nějaké Vrbětice 2.0 nebo studenta LGBT+ Šmída 2.0 pokládám za velmi pravděpodobnou.

3. Finanční krize

Nastane prefabrikovaná nebo skutečná finanční nebo rozpočtová krize, kterou Fiala a jeho vláda úspěšně vyřeší.

Dosavadní realizace: Ohledně vyvolání krize to vypadá velmi slibně. Finanční krizi Fialova vláda vyvolá, aniž by se nějak zvlášť snažila. Jedná se totiž o nejhůře hospodařící vládu ever. Špatné hospodaření má předprogramované, protože pětikoaliční pojetí zaručuje, aby nikdy nenastala shoda na úsporách, ale vždy bude pětinásobek natažených rukou, které si budou chtít přikrást. To si měli uvědomit všichni ti naivní manipulovatelní idioti, co se rozhodli volit perverzní a šílený projekt zvaný Pětikoalice. Pětikoalice tento postup již dvakrát použila. Jednou v případě důchodové „reformy“, kdy vyvolala ve společnosti strach o udržitelnost důchodového systému, a podruhé v případě „úsporného“ balíčku, který není úsporný. Tam zase vyvolala obavy o stav státních financí. V obou případech nekritická veřejnost na hru přistoupila na neptala se, proč vláda jejich důchody procyklostezkovala, rozdala na odměnách fízlům, na dotacích velkým firmám jako Agrofert a Madeta a další takové věci. Mají to tedy najeté a reakce veřejnosti je předvídatelná. Nyní bych si tipnul na prefabrikovanou měnovou krizi. Něco jako měnovou reformu zastudena.

Pro: Testovaný a fungující scénář. Umožní dosáhnout jednoho vedlejšího cíle, totiž zavedení eura jako dalšího významného bodu v eurofilní a destruktivní pětikoaliční agendě. Případně dalšího útoku na placení hotovostí. Podívejte se, jak je ta koruna nestabilní!

Proti: Nevidím žádná výrazná no-go, která by takovému scénáři bránila, pravděpodobnost vysoká.

4. Klimatická „krize“

Jeden čas bylo v oblibě vyhlašovat stavy klimatické nouze. Zejména tím proslul starosta Prahy 7 zmr. zkur. Čižinský, který se rozhodl vyhlásit stav klimatické nouze na Praze 7 a tím zachránit planetu. Vznikla tak situace, kdy na Praze 7 zuřila globální klimatická nouze, ale na Praze 8 ne, takže se klimatičtí uprchlíci měli kam uchýlit. Nikomu to nepřišlo absurdní ani směšné, naopak. Stal se z toho vynikající výchozí bod pro likvidaci dopravy a podnikání na Praze 7, která se tak zdárně proměňuje z prosperující čtvrti na zelenokomunistický skanzen.

Já mířím na to, dát tomu celostátní rozměr.

Také jste si povšimli, že výskyt zpráv o hrozivém, vražedném, nevratném a kdoví jakém ještě průběhu „klimatické změny“ koreluje s venkovní teplotou? Čím tepleji venku je, tím více je slyšíme. Ono je nakonec zatěžko někomu vykládat o hrozivém nárůstu teplot atmosféry, když je v srpnu počasí jako v říjnu. Také je neustále četnější informování o různých teplotních extrémech, které jsou někdy prezentovány v úplně komickém kontextu. Různé ty „rekordy“, pětiletá, tříletá a dvouletá maxima a podobné triky se statistikou, které nás mají přesvědčit, že oteplovací náboženství má reálný základ, protože se oteplování děje.

Co to takhle zkusit ve velkým? Počkat na nějaký výkyv počasí a vyhlásit stav celonárodní klimatické nouze, podobný stavu nouze za covidu. To lze spojit s celou řadou opatření, jako lockdowny (snížení mobility obyvatelstva = méně emisí), nutnosti prdět do nějakého nepropustného obalu (obdoba roušek) a spoustou dalších užitečných opatření určených ke stresování obyvatelstva.

Pro: Škála opatření, které lze v tomto „nouzovém stavu“ vyvolat, je velmi široká. V podstatně tím lze odůvodnit útok na jakákoli přirozená práva, včetně práva dýchat. Potřebnou kombinaci pocitu strachu a pocitu viny lze navodit velmi snadno. Ty neprdíš do pytlíku? Tak kvůli tobě umřou nejméně tři děti na Bali-Bali.

Proti: Celá myšlenka je naprosto absurdní, ale odkdy tohle po covidu vadí? Horší je, že podstata této umělé krize je taková, že ji Fiala nezvládne zažehnat., byť by se libovolně snažil. I přes enormní úsilí bude dál docházet k výkyvům počasí, jako k nim dochází už léta a nikdo s tím nic nenadělá. Hňup tak dosáhne vedlejších cílů, ale ne tohlo hlavního.

Pravděpodobnost realizace. Spíše malá.

 

Další scénáře můžete zkusit odvodit sami. Jako výborný vstup lze používat Seznam Zprávy. Přeji hezký horký podzim a 16.9. se uvidíme na Václaváku.

 


06.09.2023 D-FENS

12345 (305x známkováno, průměr: 1,58 z 5)
22 292x přečteno
Updatováno: 9.9.2023 — 21:41
D-FENS © 2017