Hňupův podzimní gambit - zpět na článek

Počet komentářů: 305

 1. „2. Inside job … Operaci menšího rozsahu, nějaké Vrbětice 2.0 … pokládám za velmi pravděpodobnou.
  Dfens považuje výbuchy ve Vrběticích za inside job? Dokázal by to do komentářů napsat přímo?

  Bellingcat jsem ještě nikdy neviděl usvědčené u lži a mají k tomu:
  https://www.bellingcat.com/news/2021/04/20/senior-gru-leader-directly-involved-with-czech-arms-depot-explosion/
  https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2021/04/26/how-gru-sabotage-and-assassination-operations-in-czechia-and-bulgaria-sought-to-undermine-ukraine/

  Kdesi jsem zaslechl „antivaxeři vlezli do králičí díry a našli tam Putina“ a ono to platí, co? Stejné zdroje, co vám lhaly o nebezpečnosti vakcín vám průběžně a hlavně od 2022 lžou o moskalské kořistnické a vyhlazovací válce vůči Ukrajině a nedostanete se z toho, už jen proto, že byste museli uznat, jak jste Moskalům skočili na špek i ohledně vakcín.

  1. Co se týká Vrbětic. Tak za sebe říkám…jak to média prezentovala…dotyční poslali email z vymyšlené adresy a na základě toho je pustili do areálu… Co mám zkušenost, tak to tak nefungovalo.
   Co média sdělovala? Jednalo se o výbuchy skladů s municí. A ejhle za nějaký ten rok soud tuším ve Zlíně soudil lidi, co do areálu, který měla po výbuchu hlídat policie a armáda!!! chodili sbírat torza zbraní, zkusit je upravovat a prodávat…atd. atd. Jo a platílo takové pravidlo při skladování. Zbraně zvlášť, munice zvlášť. Ale to samozřejmě není vůbec divné. Tuším, že se k tomu vyjadřil tenkrát i někdo z pyrotechniků, že je to takové divné…

   1. Buď šlendrián a nehoda, nebo pojistný či jiný podvod. To dává mnohem větší smysl než Čuk a Gek.

    1. Osobně mám za to, že to bylo součástí inventury. To potvrzuje pak ten soud s lidmi, co tam chodili sbírat ty torza zbraní, které tam dle informací médií a představitelů vůbec ve skladu neměly být.

     1. V 21. století, kdy průmyslové kamery i datové nosiče stojí pár šupů, není takhle významný sklad hlídaný?
      Každý obchodníček, co má v kvelbu pár flint a pár tisíc nábojů, má trezorovou místnost a elektronické zabezpečení, a do takového arzenálu si jen tak nakráčí nějací „Tádžici“, umístí tam pekelný stroj a jen tak odletí?

      1. Co si pamatuji, tak kamery minimálně, jestli vůbec.
       A branže zbraní je branží pro hodně tvrdé lokty. To, co uvádíte je samozřejmě téměř nerealizovatelné v malém (CRZ, omezené prostory atd.).
       Tady jsem spíš směřoval, když zbraně a střelivo kupujete na tuny a pak je se s případným rozdílem nějak poprat.
       Verzi Č+G považuji za naprostý nesmysl.

      2. To je stejné jako když ukradneš pecen chleba. Tak tě rok budou potahovat po soudech a vyčíslovat škody, náhrady, penále z prodlení a soudní výdaje.

       Když ukradneš miliardu, tak se vůbec nic nestane.

       Tos nepochopil ani ty naprosté základy kapitalizmu ? A základní rozdíl oproti socializmu, kde kradl dělník v továrně solvínu, ručníky a hajzlpapír ? Zatímco v kapitalizmu se kradly celé továrny už v začátku 90. let.

    2. Nj, celkem by to dávalo smysl, nebejt toho, že Babišova vláda po vytažení vrbětické zprávy doslova ze dne na den otočila náš postoj k rusku o 180 stupňů. Z Al Hamajdího cesty do Moskvy okamžitě sešlo, podstatnou čast ruské ambasády jsme vyhostili, což v tomhle rozsahu nikdo neudělal snad desítky let, ma seznam nepřátel ruska jsme se tím dostali, spolu s USA, a navíc, Zeman ani necek.
     Takže vzato čistě logicky, v tý zprávě muselo bejt něco kurva podstatnýho, když celá vláda takhle razantně otočila.

     1. Zamyslete se (a to i konspirativně).
      Vznikla tu škoda a to i běžným občanům. Tak, co s tím. To vymyšlení verze Č+G je podle mne nejlepší řešení, jak se s celou záležitostí vypořádat a ještě ukázat prozápadní postoj.
      Teď si vemte, že by občané chtěli tu škodu hradit od pojišťovny. A ona by se v tom začala rýpat. Jak kdo a co skladoval, kdo a jak to měl zabezpečeno… No a jednou z častých výluk při pojištění je živelná pohroma, válka, ale často také teroristický čin (akce) apod.
      Tj. sloveno.

  2. Ovcoun:
   „… výbuchy ve Vrběticích…“
   – – –
   A kterej že den to mělo vyletět následkem akce dvojfigurky „Čepigaá+1″…?

   :OD

  3. Bellibgcat, ten generátor sraček nebere nikdo soudnej vážně. Je to totéž jako Cemper a Vrábel

 2. 1) Covid… ne že by u nás nečekalo dost zájemců, ale toto nejde hrát sám, potřebujete stejně akční sousedy, proto tomu moc nevěřím.
  2) Vnitřní nepřítel… podle mě stále funkční taktika, buď si někoho vyrobíme a i kdyby ne, tak je zde Babiš.
  3) Finanční krize… neumím si představit, co by muselo přijít proti dnešku. Už teď jsme ve sračkách po krk a vláda za dva roky neudělal nic, vůbec nic, sebrala odvahu k vysílání signálů, představení balíčku, který postupně celý popře.
  4) Klima? V Česku? Kdo by na to byl ochoten naskočit? Piráti? Někdo další?
  PS: Volil jsem pětikoalici. Koho příště?

  1. Volil jsem pětikoalici a asi to hodím Babišovi. Stejnej opruz, ale chce zrušit zdanění za to, že mám mobil. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stinova-vlada-ano-koncesionarske-poplatky-ruseni-jaroslava-pokorna-jermanova.A230907_115220_domaci_kop

   1. Ovcoun:
    „Volil jsem pětikoalici a asi to hodím Babišovi.“
    – – –
    Riskuješ nástup totality…! Jak bys po takové volbě dokázal 17.11. vzpomenout na oběti boje za svobo & demo, třeba na Martina Šmída, který padl v boji při vyhánění ruských tanků z Prahy…???

    :OD

   2. Jaká to kacířská slova, bratře v Halíku! :D

   3. Jakože je výhoda, pokud se Česká televize bude platit z rozpočtu? Pro důchodce nebo erární zaměstnance možná, ti pak platit nebudou vůbec, já jsem však daňový poplatník. Navíc dnes mám možnost neplatit, když službu nepoužívám.

    1. dočkej huso…https://www.lupa.cz/clanky/podrobne-jak-to-bude-s-televiznimi-poplatky-a-kolik-budou-platit-firmy/

   4. A to je přesně ten důvod proč se z těch sraček nikdy nevyhrabem….

  2. ladin:
   „Volil jsem pětikoalici. Koho příště?“
   – – –
   Chceš snad riskovat ztrátu svobody, odkazu V. Havla, chceš dopustit ohrožení demokracie…?

   :OD

   1. Soudruzi v Havlu, takhle se lepších zítřků nedočkáme!

 3. Otázkou je, zda to milý Dfens nevidí příliš optimisticky. Já bych to viděl na pečlivou práci CIA rezidentury v Praze ve spolupráci s českou vládou.
  Takže by mohl přijít „covid“ následovaný natvrdo válečnou mobilizací ekonomiky a celého státu.
  Doprovázený nějakými false flag incidenty, následované líbáním nohou „oběti protiukrajinské nenávisti“ gumovým prezidentem na pražském hradě. (generálka proběhla už s tou údajně poplivanou holčičkou **)

  Když dokázala CIA rozpoutat v samotných USA občanské nepokoje BLM a černošské nakupování v supermarketech za 5 prstů je tam v podstatě teď normou… co asi ti kulišáci vymyslí v Prahe s Fialenko-Ropušanovou vládou ?

  Nicméně pravda je, že lidi se čím dál víc probouzí (kromě naprosto ztracených případů) a teď už nebudou slepě dělat to co jim kokoti v ČT řeknou.

  ** je to zvláštní, ale když jsme v 1. třídě hráli za školou „na flusanou“ tak nejen že nikoho z nás nepřijal prezident, naopak jsme ještě dostali pár pohlavků doma za to poflusané oblečení, holt časy se mění

 4. Obavam se, ze pan D-F precenuje nazorove nestabilniho zmetka Fialu a par dalsich hracu, kteri se svezli s volebnim programem o jedinem bodu „ne Babis“, v tom, ze od nich ocekava, ze by se pokusili nejak ridit lod, jejiz zkazu nebo aspon velke poskozeni pusobi.

  Obavam se, ze diletantum a hajzlikum tohoto razeni je v tento moment temer jedno, co se stane se znackou jejich domovske strany, a uz uplne, co s republikou. Jediny je osobni bezpeci (to v CR celkem je, i pro ruzne Jakese, Kajinky a tak, moc se nestava, ze by je oddelavala nejaka obdoba Mossadu) a prachy.

  Mam strach, ze soustredi zbytky sil na neco jako nakup F-35 (s par miliardama kapesneho bokem), vysirani v Africe ve prospech zlata a uranu pro Frantiky, a pak samozrejme nekonecne moznosti demolice ci obnovy Ukrajiny, nebo klidne i obojiho najednou. Za to vse jim urcite neco da bud rovnou hotovost do Svycarska, nebo tepla mista v ruznejch EU organizacich. Jeste horsi by asi byly prodeje toho, co hodnotneho a monopolne duleziteho CR zbylo, jako je CETIN, CEZ, SZ/CD, Posta (vysmivana, ale vezmete si treba datovky, sit pobocek a k nim patricich nemovitosti atd. Zlatej dul.).

  1. Tož Vanguard a Blackrock budou potřebovat nějakou základní infrastrukturu na ukrajině, když už jim tam patří cca polovina orné půdy.
   Aby tam mohli dopravit ty kombajny a zase odvézt stovky vagonů pšenice, z této bývalé obilnice evropy.
   Kdyby Babiš nebyl troškař, tak by taky nakupoval půdu na Ukrajině.
   A ne v tomto blbákově, kde mu to ještě znárodní Fialenko s Ropušanem pro potřeby války.

   Mě by spíš zajímalo, jak brzo vypukne v ČR opravdový hladomor. Bo ti dba to tu vedou od 5 k nule.

   1. Proti BlackRock je AB opravdu troškař, ale taky není hlupák. Investovat na Ukrajině bylo vždycky riskantní, od Majdanu je to vyložený hazard. Aby na těch latifundiích měl vůbec kdo pracovat.

    Hladomor nebude, ale bída s nouzí ano.

 5. ad 3) proti budou stakeholdeři, které by tyhle hrátky s rozpočtem či měnou postihly ve velkém měřítku, zejména příjemci dotací nebo zahraniční vlastníci aktiv v ČR.
  ad 4) klimakrize dobře hratelná, pokud režisér bude o pár levelů výše než na Hradě. To vidím jako největší riziko, protože s vědou to má málo společného, jde v podstatě o víru „odevzdám vládě své peníze a svobody a ona sníží teplotu planety o 1.5 °C“. A jak známo, silní ve víře jsou takřka nepřemožitelní. Bude tam velkej support zespodu od svazáků postižených klimatickým žalem a spol.

  1. Na klimatizaci nesázím. Neb to už začíná lidi srát (dokonce i aktivisty napadají). A když vidí, kam směřují ceny energií, tak to podporovat nelze.

 6. Problém je v tom, že ODS a KDU, jakožto jediné opravdové středové strany (ano, ano, posunuly se do leva, vyjebávají s voličema, to všechno beru) to berou na sebe a ztrácejí a za tím jsou STAN, Piráti a TOP-09 (obvykle v koalici se zelenejma) v tomto pořadí ty nezsvinštější kurvy, co se za posledních 100 let do politiky dostaly a který poměrně v pohodě trumfujou i Stalina a Hitlera. A tyhle píčastrany na tom parazitujou a i když rozvíjej svojí svinskou agendu (bartoš a jeho agendy i pozměňováky), tak držej hubu, aby to nikdo nevěděl. Přišli na to, že podplácet si hlučný kretény a vychcaný aktivisty je cesta správným směrem a není náhodou, že různý aktivisti je nepokrytě podporují. Tam vidím celkem zásadní problém a dlouhodobě je to strašlivej průser, kterej bude celé ČR stát dost peněz a životů lidí na možná nějakou generaci.
  Je pravda, že Fiala asi teď bude hledat nějakou záchranu. Líbí se mi agenda s tím hledáním ruských agentů a bylo by fajn mu na nějaké ukázat. Ale dokud na MVČR sedí ten korupčnicko-mafiánskej ksindl, tak to neprojde.

  1. Podívejte se zpětně na ODS a KDU. Program (ovšem to se voličům dopředu před volbami neříká) krást a rozkrást. Ostatní je v tom více či méně následují. Pro občany jsou vhodné strany, které praktikují to méně.
   Kdo to hodil 5. Ať si teď drbe hlavu. V tomto mám svědomí čisté.

   1. Souhlasím, ALE. Pokud je pro Tebe něco nevolitelné, musíš mít alternativu. A to mi tu, bohužel, prozatím chybí.

    1. Máte na výběr:
     a) ty „demokratické“ zavedené strany
     b) podle dnešní rétoriky ty „ultrapravicové“ a „nedemokratické“ strany (fuj, fuj)
     c) nejít vůbec k volbám
     d) založit vlastní stranu (už jsem to tu x-krát psal, pokud nemáte min. 10-ky miliónů, je to o ničem).
     e) dát na modlení, že se objeví člověk, kterému nepůjde jen o vlastní prospěch a pokusí se daný stav zvrátit.

     1. Ano, to je to, o čem mluvím.
      b) problém je, že jsou to buď opravdu šáhlí debilové, nebo dělají jednu botu za druhou (TSS). Chybí tu pravicový subjekt. Ale tak že úplně.
      c) nejhorší možná varianta. Pokud nepromluvíš ty, promluví tvoji oponenti. Nejít k volbám znamená volit ze subjektivního pohledu to nejhorší, co bude zvoleno.
      d) pokud je cílem si sednou do křesla big boss, ověsit celou ČR letákama a pak čekat, co se stane, pak souhlas. Nicméně vzestup pirátů ukazuje, že to jde i bez toho. Jen to nejde ze dne na den.
      e) tak už máme věk na to, abychom pochopili, že co neuděláme sami, odpracuje někdo za nás.

      1. K bodu B je poměrně jednoduché vysvětlení. Po opravdu pravicové straně tu není poptávka. Pokusy byly, ale skončilo to debaklem.
       Naprostá většina voličů se pohybuje od levice po mírně pravý střed a zcela jim.to vyhovuje.
       Zbylých cca 10-15 voličů jsou frustrovaní nespokojenci, kteří volí zásadně ty, co jsou proti. Vzhledem k inherentní české levicovosti jsou uchazeči o hlasy těchto nespokojenců nevyhnutelně levicoví, protože bylo empiricky doloženo, že pravicově založení nespokojenci by nenaplnili ani o2 arénu.
       To, že tito politici působì jako magoři není způsobeno tím, že by to nutně byli magoři, ale musí hovořit rečí blízkou jejich věčně nespokojeným voličům.

       1. Co to znamená – pravicový subjekt?
        Katoličtí monarchisté?
        Urzoidní libertariáni?
        Klausovská ODS (jen imidž, byla to umírněná sociální demokracie).

        A frustrovaní nespokojenci? Tak schválně, kdo se cítí být s veřejným životem a směřováním ČR spokojený a ne frustrovaný, bez ohledu na osobní zdar a spokojenost?

        1. Pravicový subjekt je ten, který usiluje o snížení podílu veřejných/státních peněz na HDP a snížení státních regulací. A to všech – stejně jako stát nemá právo určovat si, kde a jak chci být pojištěn nebo koho a za jakých podmínek zaměstnávat, nemá právo rozhodovat o tom, koho si chci brát za manžele nebo co můžu na veřejnosti říkat a v jaké bohy věřit.
         Naneštěstí většina lidí vidí potřebu svobody jen tam, kde se jim „to hodí“ a ne všude.

         Je paradoxní, že v české realitě stojí napravo monarchisté. Libertariáni tam pochopitelně patří. Klausovská ODS by ještě v dobách, kdy byl svět v pořádku, byla umírněná socdem, dnes by bohužel šlo o echt pravici.

       2. Je samozřejmě otázka náhledu na to, co je „pravicovost“. V kontextu ČR byl předvolební program ODS pravicový. Že se po volbách přišlo na to, že „nebyl zasazen do reálného ekonomického rámce“ je, bohužel, bolest téhle strany.
        K tomu kdyby se přidal nějaký long-term program typu zapojení soukromýho kapitálu do státu (třeba ve vzdělávání), inovace, snížení byrokracie (kdyby se začalo stavebním právem, který by se komplet zrušilo včetně úředníků, převzalo z nějaký západní krajiny a nastavil by se režim odvolání, tak by to vyřešilo půlku problémů, co v ČR máme. Postřílení zelenejch, který způsobujou druhou půlku problémů, by asi ještě neprošlo), tak by to byl supre-pravicovej program na další dekádu.

 7. Nu, trochu tunelový vidění. Ne, že by FUJala nebyl nukleární hňup EUhnitého formátu, vo tom žádná. Ale co takoví vícehňupové Traktorista – Kombajnér Čůrečka, Venkovský Podučitel Rakušák, Námořní Lupič Dre(a)dnought, kteří nepromarní žádnou příležitost veřejnosti předvést, že ho dokáží nejen plnohodnotně zastoupit, ale v mnohém i překonat?? Ani Elektrikář, Pribináček, Vědma Langsádlová, Calamity Jean Negrochová nejsou v jeho stínu v produkci dementálních nebo adolescentních výronů o ničem, v ničení ekonomiky, veřejných financí, suverenity a rozkládání demokratických politických mechanismů i státní správy. Ani Prodavačku Mobilů a Zkutra nemožno vynechat, a spoustu dalších, že by Staroměstský Staromák dokázali slušně zaplnit. FUJala je v takovém obklíčení dalších těžkotonážních hňupů ze všech zákoutí poblitické žumpy, že tady snad nepomůže ani plošná dehňupyzace hydroxydem draselným a následný výplach savem.
  Zmanipulovaný ofčan volič dopustil, že řídícím důstojníkům se podařilo udělat z české politické scény soustředění tak odporných jedinců, že se každému řádnému zodpovědnému a charakternímu občanu ekluje s nimi mít cokoliv společného. Podaří-li se těmi kaly na dně politické žumpy trošku zakvedlat, kdo se tak asi může nahrnout na vyklizené pozice, HE???

 8. 5. Někdo tomu čurákovi střelí do toho jeho debilního ksichtu pětatřicítkou, až se mu držka rozstřelí na sračky, A bude klid,

  1. Sice mám rád každé boží hovado, ale tohle by potěšilo, jen se obávám, že podobných kriplu jsou v záloze připravené mraky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017