EU je fantastická, jen tomu nerozumíme

Featured Image

Soudružka Jourová si posteskla v rozhovoru, že v očích Čechů je Brusel pokažená značka. Prý je to tím, že jen dostatečně nevysvětlila občanům, jaké neuvěřitelné výhody plynou naší zemi z členství v Unii. Prostě to dělá dobře, jen ti pitomci dole to dobro nechápou. Prostě jsou příliš hloupí, aby pochopili, jak úžasné příležitosti se nabízejí.

Děláme to v Unii moc dobře

Soudružka Jourová se srdečně rozhovořila s její přirozenou inteligencí a empatií, kterou podtrhuje pointa rozhovoru, že činí jen dobro a jenom my omezenci to nechápeme. Už jenom logická absurdnost tohoto předpokladu by soudného člověka měla zarazit. Dovolím si soudružku utěšit, že takové potíže tu byly i před tím. Oni totiž ti tupí čeští knedlíci nikdy dobře nechápali světlé perspektivy, které jim dobrodinci ze zahraničí nabízeli. Nicméně zpět k současnosti. Pokud jste někdy zažili zmrda u koryta, jsou to přesně věty o nepochopení hloubky jeho myšlenek, které charakterizují styl jeho řízení. Pokud nařizuje nesmysly, ze kterých nic dobrého nemůže vzejít a nějaký zkušený člověk mu oponuje, jsou jeho slova přesně taková. Argumenty proti svěžímu novátorství jsou zastaralé, překonané, mimo požadavek doby přičemž jde jen a jen o nepochopení nabízených výhod a nelze ustrnout na místě. Výsledkem jsou pak samozřejmě klesající tržby, propad na trhu, katastrofální vztahy ve firmě a obecně úpadek. Což v EU, jak vidno, naprosto ani náhodou nenastává. Zadlužení států nebo eurozóny nijak neroste, počet lidí závislých na transferu peněz ze sociálních fondů ubývá, dotační politika je naprosto rozumná, ekonomická základna evropského průmyslu roste, evropské výrobky jsou skoro bez konkurence a každý je chce. Tedy chtěl jsem říct, že přes dílčí problémy je vytýčená generální linie správná a jedná se jen o potíže růstu nebo úklady nepřátel demokracie.

Nepřátelé zneužívají naší dobroty

Abychom pochopili, kdo je ten nepřítel, tak samozřejmě soudružka uvedla jasný příklad maďarské nezdravé demokracie v čele s rozvracečem evropských hodnot Orbánem. Co přesně na jeho systému je nezdravého netuším, ale pokud si jako jediný dovolil nesouhlasit a odpovědí EU byl brutální nátlak, tak bych si dovolil tvrdit, že nezdravá je ta demokracie v podobě EU. Protože ve svobodné společnosti není nic divného, že někdo nesouhlasí a rozhodně se to nenazývá zradou. To už tak bývá, že země mají různé zájmy a různé názory na to, co a jak řešit včetně válečných konfliktů. Rozhodně se ve zdravé demokracii nepoužívají věty, jako naše trpělivost je u konce, nesouhlasit je zrada a neposílají se zcela nezakryté výhrůžky. To je taky důvod, proč Unie ztrácí na síle. Nikdo nemá odvahu opravovat chybná rozhodnutí nebo jim oponovat. Všichni, stejně jako za komunismu, obdivují správnost rozhodnutí vedoucích představitelů, předhánějí se v dokazování oddanosti a ani hlásek nepípne o tom, že by něco nebylo v pořádku. Prostě stará dobrá svorná jednomyslnost, která vždy vede k tomu nejlepšímu, jak si přesně pamatujeme z naší historie.

Naprosto tragické výsledky takové politiky, kdy všichni jednomyslně souhlasí, se ukazují na pomoci Ukrajině. Přičemž pomoc této zemi má být ústředním bodem zahraničních politických zájmů. Protože se nikdo předtím neodvážil zmínit, že ESG je totální nesmysl, tak to dopadlo jako vždycky. EU uvolní 50 miliard EUR mimo jiné i na munici a pak zjistí, že tu munici nemá kdo vyrobit, protože zbraně jsou přece ošklivé věcičky. Protože zbraně jsou velice fuj, tak v rámci ESG parametrů evropští výrobci mají komplikovaný přístup k úvěrům nebo nějakým zárukám, že rozšířené kapacity budou nějak využity. Proto se do výroby moc nehrnou. Víte, soudružko, zvednout průmyslovou výrobu, to není jako zesílit televizi. Zoufalost evropského vedení nejlíp ilustruje výkřik Lipánka o nákupu munice mimo EU. Co to asi vypovídá o tom, když pokrytí klíčového zájmu lze řešit jen mimo vytvořený vnitřní systém? Nic nepodtrhuje absurditu řídících rozhodnutí jako tohle.

Dezinformace zmizí a zbude ráj

Vše je v nejlepším pořádku, jen se z nějakého záhadného a nepochopitelného důvodu neustále ukazuje, že ti proklatí dezinformátoři mají lepší informace a obsah jejich sdělení zajímá lidi víc než oficiální zpravodajství, které zdegenerovalo na propagandu. Není v tom žádný zázrak a ani spiknutí. Jestliže informační hodnota článků v oficiálních zdrojích je nulová, tak se informace sdělují jiným způsobem a hlásným troubám médií hlavního proudu nezbývá než se s tím nějak pokusit vyrovnat. Vzhledem k tomu, že o služebním postupu v těchto médiích rozhoduje správné politické vidění světa, tak je produkovaná propaganda čím dál tím víc zoufalejší. Lze to ukázat na takové veselé změně tónu. Nejdřív jsme byli naprosto, bezpochyby a zcela nezávislí na ruském plynu. Oslavovalo se to jako velké vítězství, jako triumf našeho společenského systému. Kdo by se jen zmínil o tom, že sem ruský plyn proudí, měl by co dělat s policií. Šídlo v pytli ale neutajíš a tak byla vytýčena nová generální linie, že sice sem ruský plyn proudí, ale jsme nezávislí, protože jeho mnohonásobným přeprodejem se stane naprosto nezávadným. Přitom opravdu nikoho nenapadlo se zamyslet nad tím, co je špatného na využití zdrojů nepřítele proti němu samotnému?

Je celkem jedno, které noviny hlavního proudu si otevřete, protože všechny píší víceméně to stejné. Nesmysly, které se rozchází se skutečností. Stačí připomenout covidové hrátky. Nikdo neklade otázky, všichni jen nadšeně souhlasí. Pak příjemci zpráv zcela očekávaně začnou hledat informace jinde. Zákazem jiných informačních zdrojů se docílí pouze jediného efektu a to vzniku naprosto nepodložených informací včetně neschopnosti oficiálních zdrojů je vyvrátit. Fungovalo to stejně za komunistů. Jednoduchý příklad je tupé prosazovaní Zeleného údělu. Evropou otřásají demonstrace zemědělců proti Zelenému údělu, a co píší v novinách? Že zemědělci chtějí víc dotací, a proto protestují. Bodejť by nechtěli, protože díky zeleným debilitám jsou drazí a díky tomu neschopní konkurence na trzích. Následně ze zemí mimo EU se dovezou produkty, které se pěstují normálním nezeleným způsobem bez skvělých evropských regulací a tyto jsou bez dalšího puštěny na trh. Takže požadavek zemědělců je, buď jděte do háje s debilními směrnicemi, nebo nám tyto náklady, které máme proti levnému dovozu, kompenzujte. Na jedné straně zemědělcům naložili povinnosti a pak je ekonomicky likvidují dovozem ze zemí, kde tyhle nesmysly dělat nemusí. To není tak složité na pochopení proč se bouří, ne? Zlikvidovat základnu pro výživu obyvatel to je obecně výborný nápad a vždy v historii se plně osvědčil. K čemu zelená zemědělská politika vede, si může kdokoliv najít v souvislosti s událostmi na Srí Lance. Soudružko Jourová, tohle je přesně důvod, proč se Unie rozpadne. Zužující se základna zdrojů rozhodně bratrské solidaritě nenahrává, protože hladovějícímu obyvatelstvu jsou úplně ukradené pomatené žvásty o ekonomice bez uhlíku. Uhlík je naprostým základem života a hospodaření bez něj je asi tak co?

Nu a proto tu máme arciďábla v podobě ruského prezidenta. Na jeho akce se dá svalit vše. Jsem opravdu rozhořčen nad ruskou proradností, se kterou jsou poškozovány zájmy evropského hospodářství. Ani by mne nenapadlo pochybovat o správnosti našeho politického kurzu, ale nějaký čert mi našeptává otázku, jak mohlo prozíravé a skvělé vedení Evropské unie dovolit vznik situace, že klíčové hospodářské zájmy EU jsou naprosto závislé na libovůli Ruska? Ruští dezinformátoři pošlou vzkaz na X a zemědělci vyjedou. Jen tak mimochodem mne napadá, jak to že evropští tvůrci pravdy nepošlou vzkaz třeba na Telegramu do Ruska a Rusové pak vyjdou do ulic? Článek o zemědělských protestech je dlouhý, aby se neřeklo, že média to vymlčují, ale z obsahu tak nějak vyplývá, že se zemědělci jen tak rozhodli udělat si vyjížďku, ani neví, proč protestují a rozhodně to není kvůli stupidním nápadům spojeným s bezuhlíkovou ekonomikou. Nijak to rozhodně nesouvisí s milionem byrokratických nesmyslů a předpisů, které produkuje Unie a u nás si je iniciativně ještě zkomplikujeme.

Nesporné úspěchy budování

Ale na druhé straně tu jsou úspěchy a soudružka je vyjmenovává. Fantastický je výčet úspěchů EU, o kterých se mluví. Jako první skvělý počin je zřízení pozice evropského prokurátora. Vůbec evropský prokurátor je opravdu skvělý výdobytek. Vystavit naše občany trestnímu stíhání od cizí moci a ještě se tím chlubit? Nebylo ve zdravějších dobách typickým znakem svrchovanosti, že svoje občany si stát trestá sám? Jaký je asi stát, který tuto pravomoc přesouvá mimo svou kontrolu? Sama soudružka má bohaté zkušenosti, jak to s justicí vypadá, jak snadno se tenhle systém boje s korupcí dá zneužít. Měla dost času o tom ve vazbě přemýšlet. Ale co nějaký prokurátor, ale ty další úspěchy, jakou jsou skvělé stavby, které zušlechťují naši zemi. Za komunistického režimu se postavilo mnoho staveb počínaje dálnicí D1, přes přehrady, nové nemocnice, byty, nové železnice a stanice metra budované ve spolupráci se sovětskými odborníky. Nahlíženo logikou soudružky Jourové bylo vystoupení z RVHP chyba, protože členství v něm nám přinášelo stejné výhody, které zmiňuje. Ale je potřeba poznamenat, že zejména zvýšení boje proti dvojí kvalitě se jí opravdu povedlo. Víte, soudružko, proč se Fialovi říká premiér Nutella? A co skvělý úspěch s onkologií? Za komunistů se snad do nemocnic nic neinvestovalo? Nebo když byla ČR mimo EU, tak se život zastavil a čekalo se na příchod spasitelů?

Brusel není pokažená značka, protože se spojuje se zahnutím banánů, ale protože prosazuje naprosté zhovadilosti, jako jsou bezuhlíková ekonomika, zákazy spalovacích motorů, společné záchody, genderové kvóty, měnění pohlaví podle nálady, OZE, neustálé regulace každého odvětví života, omezování spotřeby masa, zvyšující se náklady na živobytí, naprosto nezvládnutá ilegální imigrace, cenzura vydávající se za ochranu lidu před dezinformacemi, nákup vakcín proti covidu, nesmyslná zemědělská politika, euroval na ochranu Řecka, společné dluhy, emisní povolenky, otevřené hranice pro kohokoliv, neustálé bobtnání administrativy a tak dále a tak dále. Troufnu si říct, že kdyby lidé jako vy, soudružko, jenom seděli a nedělali naprosto nic, byly by výsledky o dost lepší.  Abych to zkrátil, generace našich dětí bude první, která se bude mít hůř, než jejich rodiče, ale budou na to zodpovědně hrdí.


Související články:


12345 (408x známkováno, průměr: 1,09 z 5)
14 456x přečteno
D-FENS © 2017