Epidemiologické mičurinství: Industrial style - zpět na článek

Počet komentářů: 161

 1. ad: „a návrat následuje po negativním PCR testu.“

  https://www.bmj.com/content/369/bmj.m1808

  Table 1 shows that for a pre-test probability of 90%, someone with a negative test has a 74% chance of having covid-19; with two negative tests this risk is still around 47%. If this doctor were to return to work and subsequently the test was confirmed as a false negative, then the decision to work would potentially have significant consequences for his patients …

  1. jsem myslel, ze vsichni uz zapomeli :)

  2. Hm, to záleží na cycling threshold. Není PCR jako PCR.

   Existuje možnost, že je PCR naopak falešně pozitivní. Falešně negativní PCR je velká vzácnost a de facto je otázkou s čím to poměřovali.

   Většina prací hodnotí RT-PCR test víceméně s 99% specifitou a senzitivitou vyšší než 99%. V případě vyšších hodnot cycling threshold stoupá senzitivita je 100% a specifita klesá až na 95%, neboť i útržky RNA, které nejsou součástí viabilního viru se můžou nacyklovat přes primery.

   Lépe k porozumění RT-PCR zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_transcription_polymerase_chain_reaction
   Ve smyslu stanovení přítomnosti viru metoda moc slabin nemá, slabiny jsou v měření jeho koncentrace, to se však nedělá rutinně a pro naše účely PCR+ znamená nemocný, což také není pravda.

   Praktiky v ČR jsou 40 cyklů jako threshold, praktiky v zahraničí jsou 30 cyklů. Srandovní je pre-test probability (tedy skutečný hypotetický výskyt strašlivé bolševické chřipky v populaci), je při současném mediálním ragnaroku 1,5%, což ještě stále nedosahuje normativní prevalence při epidemii (1860/100 000 obyvatel, v tuto chvíli se to k ní blíží).
   Při 90% pre-test probability (tedy, že 90% obyvatel čekoprasečáku by bylo všichni naráz pozitivní) by, jak předpokládám, nebylo čím ani kým testovat.

   Čili klídek, PCR funguje spolehlivě. Na rozdíl od Mounajjedova screeningového testování antigenními testy.

   1. to jako fakt po roce jeste nekde pouzivaj Ct 40 pro PCR diagnostiku sars2? to se pak nedivim tem cislum pozitivnich testu, pri Ct 40 najdes sars2 i ve sveceny vode primo od papeze ;)

    1. nevím jak je to teď, ale to je informace z listopadu 2020, tedy celkem nedávno. Podle mě to ovlivňuje všeobecná hysterie kolem toho viru, takže to soudruzi chtějí mít vše podchycené, což zvyšuje ty čísla v ČR.

     1. tak zalezi urcite od labu, a od cloveka kterej interpretuje vysledky tech ‚pisoaru‘, navic komercni sety maj povetsinou ty Ct u kazdyho genu/kontroly v letacich a z toho ktery jsem videl je to Ct<34 (ikdyz moje draha tvrdi ze vsechno nad 30 uz je vicemene bullshit), na druhou stranu, se pak clovek nemuze divit tomu co se delo v Kralikach

      https://github.com/strakrob/c19_cz/tree/main/figs/Kraliky

      2. tejden v listopadu, brutalni kopec 65+/75+ pozitivnich, ale hospitalizace bez zmen, dokonce mirne klesly, tak bud tam zijou samy T-800 duchodci, nebo mistni dostali kvalitni testovaci kity ;)

      1. Musis srovnat i pocty udelanejch testu. Mohla byt treba zrovna sleva 30%, na to doochodci slysej. Hospitalizace pak byla jen v ramci ruznych urazu z boje o predni mista ve fronte, coz se do COVID+ nepise.

       1. testy jsou jen na uroven ORP kolem toho peaku tam maj mezi 200-300 testu za den a za ten peak muze obec Cervena Voda – celkem prdel, ale tam je domov duchodcu, tipuju ze ho celej otestovali mezi 11.11.2020 a 12.11.2020 pac data na urovni obci tam maj krasnej prirustek 60 sars2+ bludistaku v jednom dni, ale bez preciznich dat je tohle vsechno jen takovy hrani s cislama na dlouhy zimni vecery a robustni zavery z toho moc delat nejdou… kazdopadne ted uvidime jestli jim ty jejich uzasny SEIR modely zacnou konecne predikovat dobre kdyz uz chlapcum z UZISu udelali psychopati podminky v kazdym okrese hehe

    2. Zrovna včera jsem to řešil s laborkou v nejmenované fakultní nemocnici, kde mám pracovní i rodinné kontakty, takže info z první ruky.
     Cituji: „Threshold je 40 cyklů. Většina pozitivních vzorků je mezi 30 a 35ti. Silní pak do 30ti a hodně silní kolem 15.“

     1. Takže to je celý bulšit a nějaká čelendžrova specifivita 99 % je možná vlhká propaganda dodavatelů, co z toho mají vejvar jako nikdy za posledních milion let.

   2. V čr máme velké odborníky na epidemii/testování/…, ale bohužel ti jsou příliš pracovně vytíženi rozkrádáním, a tak do problematiky příliš světla nevnesou. Totálně nám chybí čísla, na kterých bychom mohli nějak uvažovat. Jaký jsou vlastnosti testů, který používáme, počet cyklů, jaký jsou odhadovaný prevalence a v jakých skupinách …

    Já jsem totální laik, ale danej text jsem chápal tak, že v místech vysoké pretestové pravděpodobnosti nemá smysl testovat. Tj. např. na urgentu, kam sváží covid pacoše, si test ani dělat nemusí. Pokud to personál nedostane už během prvního víkendu, tak do druhýho to má jistě. A pokud ne, je to nějaká extra anomálie a asi je osoba imunní ;) (trochu zveličuji) My postupujeme naopak — tam kde očekáváme velký/vetší výskyt, začneme mega testovat. Když už teda máme velkou jistotu(jak?), že to tam je, tak ať z toho teda kápnou nějaký čísla pro novináře. Chápal jsem to tak, že člověk z této oblasti by se měl chovat jako pozitivní bez ohledu na výsledek testu.

    Danejch 90% pretest probability z linku se týkalo samozřejmě malého kruhu lidí — např. urgent špitálu. Ale nemůžeme používat ani ten pěkný průměr 1.5%, protože nejsme všichni stejní a moje pravděpodobnost rozhodně není stejná jako ostatních, protože já jen chodím „v krimu“ mezi pc a hajzlem. A odpo jedu s děckem na kole do lesa, abych si vylepšil morálku vyvoláváním hrůzy u ostatních návštěvníků lesa; ne všichni si stačí nasadit respirátor včas, a rozpuku jejich nemoci brání jen agresivní pohledy. Zde bych si trochu tipoval, že testování má podobný smysl; moje šance na nákazu jsou sakra malé, moje šance šupnout to dál taktéž. By mě zajímalo, jestli takto nějak nemá nezanedbatelná část populace, a jakej má smysl, např. nyní diskutované, 1x týdně prováděné testy ve fabrikách. I kdyby to 1.5% bylo pravdivé, což neočekávám, dá mi to nějakou novou informaci? Velmi čerstvě nakažené to nechytne, a ty, kteří už to mají neoddiskutovatelně dost možná poznám i bez testu. Kolik „skrytých“ přenašečů, které bychom takto chtěli odhalit, to fakt chytne?

    Mohl byste rozebrat, jak se měří těch 1.5% pozitivní populace? Já jsem se o toto musel začít trochu zajímat kvůli borelce (tzv. diagnostikované) a najít prevalenci onemocnění není úplně snadné. Přijde mi to dost kruhová argumentace: abych měl pozitivní prediktivní hodnotu testu, musím znát prevalenci, a pak tímto testem otestuju populaci a zjistím prevalenci.

   3. jo a můžete mi ještě říci něco o té sensitivitě a specificitě vzhledem k tomu počtu cyklů?

    Dám nepřesnou laickou analogii: mám káru a měřák benzínu říká jen ano/ne. Ale je extra nepřesný, sensitivita je jen 50% (doufám že to počítám správě), a řekne, že tam je benzín, jen když je nádrž plná na 1/2 či víc. Ale my použijeme lepší měřák, takže bude mít sensitivitu 99.9%, a i když „mám“ benzin, neujedu ani metr. Teda pokud nastartuju. K čemu je takovej super měřák?

    Nemohlo by to nakonec být i tak, že jsme sice perfektně schopni detekovat vir, ale jeho detekce tímto způsobem je zcela odtržená od stanovování nemoci, a jediné, čeho tím dosahujeme, je zvýšení odhadů prevalence onemocnění v populaci, a tedy i pozitivních klasifikací testem?

    1. PCR testy vykazují falešnou pozitivitu, detekují i mrtvý virus se kterým jsme se již vypořádali: https://www.youtube.com/watch?v=8bX-wFVBP94&t=591s
     Nebylo by tedy lepší vyvracet přesnější metodou ty pozitivní? Zatím to vypadá, že z nás chtějí udělat testovací králíky oficiálně: https://2020news.de/wp-content/uploads/2020/12/Wodarg_Yeadon_EMA_Petition_Pfizer_Trial_FINAL_01DEC2020_EN_unsigned_with_Exhibits.pdf

     1. Přijde mi dost zvrácené používat nereliabilní testy jako záminku pro plošné očkování noprověřenými typy vakcín:
      „Excessive immune reactions (ADE) are to be expected, not immediately after the vaccination, but at a later point in time if vaccinated people were actually confronted with the wild SARS-COV-2 virus. Corresponding results are known from earlier studies in animal experiments. The concerns about ingredients of the vaccinations that have become known are even more serious. These could lead to long-term infertility in women.“

      Neexistuje něco jako nedotknutelnost osobní integrity?
      Article 3 – Right to integrity of the person
      1. Everyone has the right to respect for his or her physical and mental integrity.
      https://fra.europa.eu/en/eu-charter/article/3-right-integrity-person

      Byl bych rád, aby mi nikdo nenařizoval co je pro mě dobré. Podmiňovat fungování jedince ve společnosti vakcínou by pro mnohé mohlo znamenat porušení osobní integrity, což je opět jak jsem psal na začátku zvrácené.

    2. Any test with a cycle threshold above 35 is too sensitive, agreed Juliet Morrison, a virologist at the University of California, Riverside. “I’m shocked that people would think that 40 could represent a positive,” she said.

     A more reasonable cutoff would be 30 to 35, she added. Dr. Mina said he would set the figure at 30, or even less. Those changes would mean the amount of genetic material in a patient’s sample would have to be 100-fold to 1,000-fold that of the current standard for the test to return a positive result — at least, one worth acting on.

     The C.D.C.’s own calculations suggest that it is extremely difficult to detect any live virus in a sample above a threshold of 33 cycles.

     It’s just kind of mind-blowing to me that people are not recording the C.T. values from all these tests, that they’re just returning a positive or a negative. It would be useful information to know if somebody’s positive, whether they have a high viral load or a low viral load, she added.

     Highly sensitive PCR tests seemed like the best option for tracking the coronavirus at the start of the pandemic. But for the outbreaks raging now, he said, what’s needed are coronavirus tests that are fast, cheap and abundant enough to frequently test everyone who needs it — even if the tests are less sensitive.

     Source: https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html

 2. hele je nejaky odhad kolik lidi by umrelo, kdyby se od minuleho roku ani nehnulo prstem?
  umrelo by cca 20, 100, 1000 tisic lidi. tusite nejaky odhad?

  1. Přesně na tohle myslím každý den. Můj odhad je, že by to bylo +/- podobný, lidi by si riziko řídili podle svého svědomí, někdo by promořoval a někdo by zalezl do nory. Ekonomické škody minimální v porovnání s dnešní realitou. Ale nejsem baba Vanga, nejsem Jolanda a nejsem ani takový skvělý expert jako vševědoucí škrkavkář či defraudant.

 3. Myslim ze vas jako krizoveho manazera kovid epidemie v ceskem prumyslu nevezmou, protoze jste zcela ignoroval hlavni cile celeho pandemickeho cviceni, jako napriklad „zachranit maticku Gayu“, „Zrusit existujici narodni staty“, „znicit samostatne vydelecne cinne cinnosti“, a „presun prumyslu do Ciny“.

 4. Jeden starsi kolega vcera utrousil celkem zajimavou poznamku: „jojo, taky jsme si pred skoro 90 lety zvolili idiota, ktery nasi zemi vtahl do totalnich sracek. Pred triceti lety jste meli slusne naslapnuto byt spicka v Evrope, docela jsme se tehdy bali, jakou konkurenci tady u sousedu do par let budeme mit.“ Dal se nevyjadroval, nebylo to zapotrebi.

  1. Bola nebola krajina, ktorá sa počas šiestich mierových rokov dostala z biedy a stala sa veľmocou, a ktora po šiestich vojnových rokoch podľahla spojeným silám takmer celého sveta.
   Ďalej sa nevyjadroval, nebolo to potrebné.

   1. Jasne, prave proto je skoda, ze my jsme si z toho jejich vzestupu a padu nevzali ponauceni. Chybovat je skoda. Ale chybovat, kdyz ma clovek cizi zkusenost pred ocima, je tuplem chyba.

    1. Mě na tom nejvíc štve, že se lidi – obecně, naše končiny nevyjímaje – nedokážou poučit z chyb a z historie. A proto má historie tendenci opakovat se, byť třeba na trochu jiný způsob, se vším, co z toho vyplývá.

     1. Ako sa chcete poučiť zo sfalšované histórie?

    2. Jak jsme v 90. letech měli zařídit podporu nadnárodních bankéřů a amerického průmyslu, jak si to ve 30. letech zařídil ten rakouský malíř? A kromě toho si u velmocí zařídil imunitu na anexi jakékoliv země pro své válečné potřeby (rakousko, ČSR).

 5. Jeste drobnost, jak to funguje tady. Firmy samozrejme normalne jedou, ja v kancelari nemusim nahubek nosit. Jakmile ale vylezu z kancelare ven, nahubek je povinny. Porady se prevazne delaji pres MS Teams, jen vyjimecne osobnim setkanim a pak je to v mistnosti, kde lze sedet s dvoumetrovym odstupem a musi byt nahubek. Kantyna (jidelna) byla behem roku nekolikrat zavrena, jakmile na chvili pocet infikovanych na sto tisic v okrese prekrocil nejaky cislo, tusim padesat. Jinak kantyna jede, stoly maji zidle s odstupem dvou metru, svedske stoly zmizely a namisto toho jsou pripravene talire s nejruznejsimi mixy, kazdy talir v paplazoru (takovej ten tenkej igelit, co se papla po rukach, na vsem drzi a je nekdy problem se toho srace zbavit), nebo to na prani namicha kucharka a prinese. V kazde vetsi mistnosti stoji stojan s desinfekci na ruce.

  Jakmile se stane, ze nekdo z nejakeho duvodu jde na test (treba se blbe cejti, nebo ho nekde jinde odchyti), tak okamzite nahlasi alespon 5 lidi, se kterymi byl dele, nez 15 minut v kontaktu. Neresi se, jestli s nahubky, nebo bez. Tito vsichni frci domu do karanteny a za dva dny na test. Behem teto doby maji 100% plat. Pokud jsou negativni, tak jdou zpet do prace. Pokud zamestnavatel dojde k nazoru, ze to risiko bylo velke (treba delali na stejne lince, apod.), pak jsou doma 10 dni a pak teprve jdou na test.

  Pokud na testu je nekdo pozitivni, proces se vraci na pocatek cyklu, tedy o5 se nahlasi minimalne 5 lidi… atd. Je obrovska redundance zdravych lidi v karantene, ale ve vetsine pripadu jde jen o ty tri dny. Coz je pro zamestnavatele lepsi ztrata, nez cokoli jineho. Za ten rok se podarily odchytit veskere pripady tak, ze prakticky je ve firme bezpecno. Bohuzel, mam treba kolegu, ktery si porad taha Cerneho Petra a letos byl zatim v praci asi tyden. V jednom pripade mel pech na kolegu na oddeleni, se kterym nekde dvacet minut kecal a ten byl pozitivni, jinak ale se mu to toci v pribuzenstvu, kdy bud byla pozitivni manzelka, nebo otec, nebo navsteva…

  Nikdo vubec nepremysli nad tim, ze by fixloval, nebo nenahlasil, nebo sam delal peklo, ze byl nahlasen. Proste se to bere tak, ze je to pech a jednou si tu kratkou sirku nekdo vytahne. Jako celek ale firma jede, obrat je od srpna stabilni a jsme v zisku. Do loskeho leta byl stopstav s prijimanim zamestnancu, od te doby zase vsechno jede jako driv. Jedinej nestandard, kterej po dlouhe dobe nastal, byl dnes rano, kdyz nefungovala automaticka zavora u vjezdu do arealu, takze se ty medaky a bavoraky valej ruzne po skarpach po okoli.

  1. To v tom DDR+BRD nemajú tie závory možnosť mechanického otvorenia ak sa pokazia? Či len sa Vám nechcelo vystupovať a otvoriť si ručne?

   1. Ruco fuco to nejde. Otevira to servo, kde je zavitova tyc. Ono se to posere tak jednou do roka, takze to nikdo jako problem neresi, jak se ukazalo.

    1. Ach so. My máme posuvnú bránu na elektromotor a to keď kľakne tak kľúčikom sa odpojí vývodové ozubené koliesko pohonu od motora a bránu rukou posunieš kam potrebuješ. Ale odkedy máme nový silnejší motor tak to ešte nekľaklo. Takže tiež to neriešime.

     1. Jo, zrovna dneska ráno jsem to odemknul, odpojil a pustil ji do světa. A zavolal elektrikáře.

 6. Nemyslím, že cílem je něčemu bránit. Vládě se podařil svým způsobem husarský kousek, protože na základě dat lepších, než byla začátekm roku dokázal navodit pocit hrozícího kolapsu a uzákonit delší NS než dříve s mnohem větší šikanou obyvatel.

  Dle mého jsou cíle útoku na průmysl:
  – Zajistit odbyt antigenních testů
  – Zajistit přísun dostatečného počtu pozitivních pro ospravedlnění dalších represí

  Je nutné si uvědomit, že na začátku ledna tu bylo o něco víc pozitivních, ale dělalo se cca 65% testů oproti dnešku. Vláda potřebuje co nejvíce nových pozitivních, protože jednoduše už není kde brát a divadlo by se mohlo předčasně sesypat. Takhle bude možné rozjet nové rekordy a kvalita a přesnost testů tomu dále nahrávají.

  Proto byly obětovány děti, protože tam zaprvé nemusí být dosaženo dostatečných čísel a hlavně, nelze z toho nic vyvodit, vždyť je to placené z rozpočtu. U firem lze rozpočet obohatit plus jako bonus třeba některé menší krachnou.

  Last but not least, vůbec bych nepochyboval o tom, že v jednotlivých podnicích je situace dle Vašeho návrhu podchycena už dávno a dnes se jen upravuje tak, aby dopad vládní šikany byl co nejmenší. Tj. velké firmy a ty, které „vědí“ (třeba z nejmenovaného holdingu) jsou prostě „ready“, tak se to mohlo spustit. To jde sice proti onomu hledání dostatečného počtu pozitivních, ale ne každý je z holdingu a bude mu umožněno minimalizovat škody.

  1. Andy uz pocita chechtaky, za kolik ty krachujici fabriky bude za par mesicu on… eh… sverenecky fond kupovat.

   1. Už začal kupovat krachující lyžařské areály. Jinak na č. rozhlasu byla v pondělí reportáž ze škodovky, která si testuje a trasuje sama už dávno, kdyby se spoléhala na bureše, tak už má bez pochyb zavřeno.

    1. Jeste, ze prisel na novej podraz. Holt druhej kauf jako Chemapol se v dejinach jen tak nezopakuje.

    2. Máte k tomu nákupu lyžařských areálů zdroje?

    3. Jak by se člověk určitě dočetl v diskusi prostého lidu na novinkách: Dobře jim tak že zkrachovali – stejně to měli na kšeft!

  2. Pořád si jen říkám – co mají na opozici, nebo co jí nasypali? Nedávno tu byla příležitost vládu definitivně zbavit nouzového stavu a zřejmě jí i shodit a místo toho hejtmani, včetně opozičních, klekli a prosili vládu, aby obešla ústavu i sněmovnu a opozice následně nový mimořádný stav neshodila hned druhý den.

   Takže pokud by to tu někdo z opozicční sekretariátů četl, rozjel jsem proti Vám rozsáhlou kampaň ve stylu „nechcete politiku ANO? Tak to nesmíte volit ani ty ostatní (vynímám SPD, o které si sice myslím svoje, ale otevřeně nezradila). Zdá se, že už jsem nějaké lidi přesvědčil.

   1. Zbytečně to kombinuješ. Opozice jsou sráči a zbabělci. Fiala, Pekarová… Opravdu si myslíš, že by praštili do stolu, shodili vládu a převzali za tenhle bordel odpovědnost. Hned by se do nich pustila média, jak narušují naše „radostné budování“, „uprostřed proudu se nepřepřahá“…

    1. To je fakt. Uprostred proudu se bere vetsi bic, prepraha se az potom.

    2. Jihočech Honza: souhlasil bych (že jsou to sráči co sami neví, co by s tím dělali, je pravda), ale ono v tom bude i něco jiného. Pouhé sráčství totiž nevysvětluje vzorné hlasování pro pandemický zákon.

     1. Vzpomeň si na vzorné hlasování konzervativců pro zmocňovací zákon 1933. Tehdy se báli komunistů, teď mají strašlivý čínský komunistický virus.

      1. Jihočech Honza: to si nemyslím, z papalášských chlastaček se nezdá, že by naši představitelé byli z čínské chřipky vyděšení. Spíš to vede zpátky na to, co psal LWG, tj. vyděšení (nebo motivovaní) jsou z něčeho jiného.

      2. No, když o tom tak přemejšlím, tak v tom roce 1933 dost možná zvolili to menší zlo. Představa komunistického Německa s jejich výrobním a lidským potenciálem ve vleku Stalinova SSSR je dost děsivá. Válka by byla stejně a nejspíš by njedopadla tak dobře jako ta druhá.

       1. Bezpochyby. Nemci by jasali, srpama a kladivama houfne mavali. Bohuzel si to dovedu celkem v pohode predstavit. Mimochodem, ta jejich vofcovitost jim momentalne vemi pomaha v reseni COVIDu. Obcas to ma svoje vyhody.

     2. To je dost jednoduchý. Něco jim slíbíš. A protože už ti nikdo nevěří, tak „na ukázku“ část z toho opravdu splníš. Například slíbíš Venezuele izolačku a pak 100% a pak to opravdu splníš.
      A pak už stačí jen opozici ukázat fakáč, jak to má ve zvyku.

    3. Jo, jasně „Nikdy neměň koně uprostřed proudu“ – slogan prezidentské kampaně z filmu Vrtěti psem. To je film, který má hodně co říci i ke dnešku – zejména jak se dá ohýbat skutečnost pomocí informačních médií. Já mám na tento slogan stejný názor jako filmový producent Mohs (Dustin Hoffmann) z téhož filmu:
     „Proč to furt opakují? Proč se toho blábolu furt drží? Kde ty lidi berou?“

 7. D-FENS rutinně popisuje prohnilost státního aparátu, ale pak začne věřit, že by se to vlastně dalo dělat dobře, kdyby tam byl někdo schopný jako on…

  Z navrhovaných opatření stát v reálu využije pouze poslední odstavec k zaklekávání po vzoru finančaku. Všechna ostatní se ve firmách, které nezavřely, už dávno více méně praktikují, protože covid na rozdíl od potřeby státní války proti němu není smyšlený a jeho ignorace má na výrobu ekonomické dopady, což D-FENS popsal v jiném článku nedávno.

  Typický případ doblethinku.

  1. Přesně, všichni to dělají špatně, ale kdybych tam byl já se SVÝMI znalostmi SVÉHO provozu, tak by to fungovalo. :-D :-D

   Protože všichni na to kašlou, protože to nemá na firmu ekonomické dopady – pak ale není potřeba nic řešit.

   Nebo na to nekašlou, protože to má ekonomické dopady a dělají opatření – a na trhu se udrží firmy, které ty opatření dělají nejefektivněji.

   Nikdo nepotřebuje samozvaného zachránce se státním nařízením, které pravděpodobně nebude ušité na míru konkrétní firmě a jejím specifikům (pokud to tedy není Burešova firma), nebo bude úplně mimo – minimálně buď přestřelí, nebo nedostřelí. Že by se státní nařízení trefilo do optima ???? – víc se bojím, že mě zabije pád meteoritu. :-)

  2. Voheň je dobré sluha ale zlé pán, říká se. Stát to samý. Velká část státu je aparát, ani dobré, ani zlé, záleží na použití. Třeba policajt je v podstatě tupan keré udělá co se mu řekne. (Gdysi generál Lorenz řekl SNBákom nechte je a nechali.)
   Takže ano, dyby se náhodó nebo vomylem ke kormidlu dostál negdo rozumné, helflo by to.

  3. Není tam „nahoře“ náhodou teď někdo takový, kdo ví všechno nejlépe, něco vybudoval a věří, že to dělá dobře? :D My „král slunce“, my máme řešení! Je však tajné.. tak se ho bohužel nikdy nedozvíme.

 8. Uvedomil jsem si, ze to jedine, co ted chybi k zavedeni totality, je system.
  Uz mame vsechno. Nekonecny nouzovy stav, vojaky v ulicich, povoleni pro cestovani mezi okresy, za ten rok uz jsme si i zvykli. Jsme oslabeni strachem tak, ze nosime hadr na xichte i v nesmyslnych situacich, obhajujeme zavreni deti doma, a tak dale a tak dale.
  Jedine, co tomu chybi, je system. A to mi kurva nerikejte, ze je Babis, nebo kdovi kdo za tim stoji, takovej pitomec, aby jednal tak chaoticky. Ja uz tomu prestavam verit.
  Nasadit system neni slozite, jak tu DF ukazal. A v te chvili jsme v pici, protoze vse ostatni uz tu je.

  1. Ideologie, to je to, co chybí. I když – liberální demokracie a zelený socialismus…

  2. Sinuhet 3.3.2021 v 8:34

   Babiš a celá tuzemská politická reprezentace občanů se neliší od těchže v sousedních zemích.
   Veškeré jejich konání lze shrnout pod označení „aplikovaná bezradnost“.
   V jednotlivých státech se konkrétní projevy mohou lišit, ale na principu to nic nemění.
   Ze zkušeností minulých generací je zřejmé, že udeří-li pohroma naznačovaného rozsahu, je jediným řešením karanténa.
   Zavedení takové karantény ovšem demokratický režim vylučuje.
   V předmětném případě je nutné nahradit demoracii tyranií, kdy krizový manažer (tyran) na sebe vezme zodpovědnost za nepopulární patření a po ukončení funkčního období zmizí v propadlišti dějin.
   Co se týče současného premiéra, bezpečně prokázal, že krizovým manažerem není. O ostatních zástupcích lidu se bohužel dá předpokládat totéž.
   Proč?
   Protože chce-li být politik zvolen, musí být oblíbený.

   1. Nevidel si to videou zostrihané čo tu bolo minule nalinkované – to kde sa ten ŠTB-ácky kokot vychvaľuje čo a ako zariadil? Veď tam sám povedal, že jeho výkon stúpa ak je všade chaos t.j. že on je proste krízový menežér. A bodka.
    Koniec irónie.

 9. Tady o žádnou ochranu před pandemií nejde, ale jde o totální rozvrat celé republiky. Pokud se na to díváte takto, tak agent Bureš koná nejlépe jak může.

  Nejprve likviduje drobné podnikatele v gastronomii, potom lyžařské areály. A také vytvořil celou generaci dětí, které těžko doženou výpadek výuky. Teď je logickým krokem zlikvidovat průmysl.

  Ani za komunismu se STB o takovém teroru obyvatelstva nesnilo. Bureš překonal vše, co ho tenkrát v STB učili. Jenže takový teror nemůže dlouho vydržet.

  Kolik je kovidu v Bělorusku? Tam diktátor Lukašenko řekl lidem aby si vzali flašku vadky a šli makat na pole. Žádná šikana, žádné trestanecké náhubky, žádné zákazy! Lidé tam navíc manifestují a k žádným hromadným úmrtím nedochází.

  1. Ano, to Bělorusko je signifikantní a mně vůbec není jasné /oproti dřívějšku/, proč mlčí i mediální mrdky. Nehodí se jim to do krámu?

   1. servisdok 3.3.2021 v 9:43

    V Bělorusku je totalita a diktatura. Jakékoli srovnávání se svobodnými demokratickými státy je již z principu nemožné.

    1. „svobodný demokratický stát…“

     Dneska ti to tam obzvlášť padá. Buď je svobodný, nebo demokratický, ne?

     1. Arnold J Rimmer 3.3.2021 v 10:03

      Děkuji, ale nemínil jsem otevřít filosofickou diskusi.
      Reagoval jsem na příspěvek o Bělorusku a dotaz:“…proč mlčí i mediální mrdky. Nehodí se jim to do krámu?“
      V odpovědi jsem použil pojmy z příslušného slovníku.
      Nic víc.

      1. Škoda no, co se dá dělat. Musim si holt nechat zajít chuť na připravenou filipku.

     2. touché :o)

      navíc jaksi je na místě dodat, že esli jako míní českoprasečák, tak ten není rozhodně už hodně dlouho svobodnej, a myslim, že v zásadě už se můžeme bavit vo tom, že není ani kdemohkradickej, s ohledem na probíhající puč

   2. Má niekto nejaké SPOĽAHLIVÉ informácie o úmrtnosti v Bielorusku za ostatný rok?

    1. No čísla budou určitě takový jaký si vožď přeje. Na druhou stranu, kdyby se tam kupily stohy mrtvol, už by nás tim masmédia masírovaly.

     Imho jsou na tom jako kdokoliv jinej. S tim rozdílem, že průměrnej bělorus se musí prát s virem a postbolševickým zdravotnictvím, zatimco průměrnej čech se musí prát s virem, postbolševickým zdravotnictvím a navrch ještě s vlastní idiotskou vládou.

     1. Podle mne to tam mají na salámu, nikdo netrojčí, takže se jim nezaplňují špitály bezpříznakovými tlustoprdy.

    2. Ako sa volá ten bloger……Větvička či tak nejak. Sa mi zdá že bol nedávno v tom „zlom“ Bielorusku. tak možno on by vedel niečo k veci napísať – ale to skôr asi len také jeho pocity a postrehy.

    3. Cisla jsou i tady: https://interaktiv.morgenpost.de/corona-virus-karte-infektionen-deutschland-weltweit/

     Jinak Planckuv instut ma i jine, docela verohodne tabulky.

     1. Oni to snad jezděj na Bílou Rus počítat? Nebo vezmou co jim nareportoval vožď a vytvořej působivý slajdy?

      1. Tam to jde pres kontakty vyzkumaku. Ja netvrdim, ze maji vsechno cajk, ale verim jim vic, nez nejakejm politikum.

      2. Osobně bych víc věřil tomu, co tam viděl a nafotil Větvička, ty blogy by měly být dohledatelný, pokud ho nepřinutili je odstranit, nebo to neudělal sám cikán. Moc ho nesleduju, ale když na něco od něj narazím, bývá to uvěřitelné už proto, že neznámý český bloger asi sotva donutí 100-200 Bělorusů na ulici, aby se tvářili, jak zrovna fotografující potřebuje..

       1. Když vám chcpíne králík s mixomatózou úděsem na mrtvici po vytáhnutí vlčákem z kotce, máte na výběr několik možností:

        1. Chcípnul na mixomatózu
        2. Chcípnul na leknutí
        3. Zadávil ho velký zlý bojový pes.
        4. Libovolná kombinace výše zmíněných tří bodů
        5. Nikomu nic neřeknete a zakopete ho do hnoje

        Pochybuju že cokoli z toho je náhodný pozorovatel za plotem schopen rozporovat, item dovozuji že statistiky jsou bezcenný, jedině snad s jistými výhradami absolutní počet mrtvol v čase.

       2. Mám s těmi statistikami a „oficiálními tvrdými daty“ poslední dobu trochu problém.
        Vlastně ještě větší od toho momentu, kdy z ministra zdravotnictví vypadlo, že do statistik úmrtí se započítávají i nakažené oběti DN.
        Vidím jako velký problém situaci, že někdo tímto způsobem zkreslí jediná dostupná oficiální data. Ministerstvo pravdy, Pramini, nebo kde to ten Winston pracoval? Na přepisování historie, jak bylo právě třeba, takže už vlastně přestal existovat originál toho, co se kdy událo a jak.
        Nemáte podobný pocit, když se díváte na údaje z úzisu?
        Ten chlap, co to tam vede, přece pracuje pro stát a je státem za svou loyalitu velmi dobře placen – tak proč bych těm údajům měl sakra věřit?
        Nespoléhají na to, že lidi nemají jinou možnost, jak si ta čísla, nebo informace ověřit?
        O to cennější jsou pak informace lidí zevnitř, jako jsou lékaři Challenger a hedonism, nemají-li ovšem nějaké postranní úmysly. Ale myslím, že ty už by se provalily dávno, takže já budu dál věřit určitě doktoru Challengerovi, než komukoliv z vlády, třeba by se tvářil sebedůležitěji.
        Už ukázali, že nemají sebemenší problém s tím, omrdat nás, jako pomrdávají svoje sekretářky na stole, co do údajů, skutečnosti i událostí.
        A ještě k tomu v médiích, online a za pomoci „prověřených“ nás nutit, abychom tomu všemu věřili.
        Přestal jsem už sledovat všecky hlavní zprávy. Akorát mě to lhaní a strašení, nasere na zbytek večera a v noci se mi pak zdá o hadech.

        1. Tak ono to velmi často exaktně stanovit prostě nejde. Ten s tou terminální rakovinou, kterýho dorazil zápal plic, ten umřel na co?

         Tipuju že většinu lidí zabije nakonec zápal plic, největší zabiják odnepaměti. To ostatní jsou jenom takový politickoajťácký hrátky.

      3. Tady jsou komplet všecky. Je tam hodně fotek a jsou tam i data, kdy to bylo focený.

       https://vetvicka.blog.idnes.cz/?us=7527

  2. JaFo 3.3.2021 v 9:40

   Jak jsem vznesl dotaz před časem: V ČSR proběhla poměrně nedávno, takže pamětníci ještě žijí, epidemie dětské obrny, kdy výuka probíhala prostřednictvím rozhlasu a novin. Jsou nějaké poznatky o tom, jak celá generace dětí nedohnala výpadek výuky?

   Co tenkrát učili Bureše v STB? Rád bych to věděl, dosud o tom nikdo žádné bližší podrobnosti neuvedl.

   1. Vzhledem k tomu, ze tehdy ucitele nedostali pridano, tak ocekavam, ze zaci nasledne opakovali minimalne dva rocniky.

   2. Kedy to tak prebiehalo. Asi nie som dosť starý keď si to nepamätám. Alebo som už príliš starý a preto si to nepamätám.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017