Co skutečně říká studie RAND RR3063 o „přetažení Ruska“? - zpět na článek

Počet komentářů: 449

Přidat komentář
 1. Díky za pěkný příklad manipulace. Že máte pravdu, je jasné ze snahy místních ruských kolaborantů tu práci zlehčit.

  1. Rusky kolaborant je pro vas kazdy kdo ma jiny nazor nez US scera vlivu a nebo jen ti, co adoruji ruskou sferu vlivu?

 2. Pěkný článek. Celkově obdivuji Mrcasika za snahu o normální diskuzi, s místní plejádou prorusských pakoňů. Přijde mi, že keci Puťky už nikdo nebere vážně. Nebo nevyblil tento týden, že je s námi ve válce a bude mobilizovat. Prostě se cvičí miliony rusáků na dobivačnou válku, ale pohoda klídek. Všichni z toho maji prdel, že je to vlastně super, aspoň zařve víc rusáků. Jen je tam někdo bude muset nějak efektivně zlikvidovat. Snad je Kreml, že je pošle co nejdřív na frontu ideálně bez zbytečného vybavení a výcviku.

  1. Když se někdo dobrovolně zapojí do konfliktu jiných států, tak asi musí počítat s rizikem, že jedna ze stran může něco takového „vyblít“ a přizpůsobit se situaci, obzvlášť když ti ostatní už tohle dávno „vyblili“, počínaje českým premiérem. O dobyvačné válce se mluví od samého začátku a teď se od vás čtenář dozví, že teda až od teď, protože oznámená mobilizace.

  2. Čtenáři Jirko, možná nebude od věci vrátit se do 6. třídy ZŠ a zopakovat si v které zemi žijí šelmy z čeledi dobivačnatců.

 3. Nj, ta inkluze má něco do sebe.

  1. To bylo na nove kostatko 15:09

 4. Tak se dívám, že zástup trotlů, pro které je proruský kolaborant každý, kdo byť jen naznačí něco, co je v rozporu s mantrou „Rusko zlééé, Ukrajina hodnááá“ se dostal už i na DFens. Viz komenty výše. Ten koncept, že se můžeš na věci dívat objektivně, aniž bys lezl do zadku jak Rusku, tak západu, je pro ně asi nepochopitelný. Ostatně žijeme v době, kdy je možné být za proruského kolaboranta označen třeba jen za výrok, že to takzvané potírání dezinformací je jen záminka pro cenzuru (vlastní zkušenost).

  1. Tak se poděl.
   Každopádně to tak černobíle spousta lidí zatím neprožívá.Mají totiž starosti, zděděné z pravěku.

  2. Pokiaľ niekto tvrdí, že Rusko vedie na Ukrajine spravodlivú vojnu alebo že oslobodzuje Ukrajinu od nacistov, tak je buď ruský kolaborant alebo debil.:-)

   1. Chcete jako říct, že ukrajinská vláda se o rusky mluvící obyvatelstvo žijící na území Ukrajiny postará stejně jako Fialenko? Nebo že je alespoň nechá na pokoji?

    Ať je to jak chce, Putin má 100x lepší a uvěřitelnější záminku než UŠÁci v Iráku nebo Afghánistánu.

    1. Ono je to v podstate fuk. Asi tak, jako resit, pod jakou zaminkou valcili Rudi Khmerove. Podstatne je, ze Rusove maji svoje zajmy a na ty se sralo tak dlouho, az Rusak vyletel z brlohu. Jasne, ze Rusak je debil, ale to jsme prece o nem rikali poslednich padesat let, takze nic noveho. A taky poslednich padesat let vime, jak Rusak reaguje a vime, co Rusak nema rad. Takze prekvapeni nejsme a nestalo se nic, co bychom nemohli predpokladat.

     Debata o tom, jestli to je, ci neni v poradku, je vesmes zbytecna, protoze v poradku to samozrejme neni. Debata o tom, co k tomu vedlo, naopak dobra je, protoze tim zjistime, co neni dobre delat priste, pokud jeste nejake priste bude.

     Kdyz mi nekdo rekne, ze lizt do more plneho zraloku je blbej napad a ja tam vlezu s tim, ze mam prece pravo se koupat kde chci a jak chci, jak to asi dopadne? No nejakej zkurvenej zralok mi ukousne nohu, svine jedna zasrana. Jsou z naseho pohledu zraloci spatni? No ano, jsou, protoze nerespektuji nase prava se koupat. Je ukousnuta noha z pohledu zraloka v poradku? No je, protoze on to povazuje za svoje teritorium. A takhle se na tom muzeme tocit do aleluja.

     Chytry clovek si ale rekne – priste nepolezu do vody, kde jsou zraloci a radeji pujdu jinam. Debil bude vyrvavat, ze ma svoje prava, ze je to nespravedlivy a ze by se s tim melo neco delat. Jiste, mohlo. Vyzabijime zraloky. A ono se za par desetileti treba ukaze, ze se nam diky tomu premozilo neco, co nas nakonec zahubi taky. Jestli neni lepsi radeji zkoumat chovani zraloku a proste umet vedle nich zit, co?

     1. Sysop:
      Jakým právem ti žralok ukousl nohu? Stejným právem jako Rus napadl Ukrajinu? Je to tedy právo silnějšího? Co tedy navrhuješ dělat, aby silnější státy nenapadaly své slabší sousedy? Obávám se, že pouhé „nekrmit a nedráždit“ zde nepostačí.

      1. Myslim, ze jsem tu analogii popsal vycerpavajicim zpusobem.

     2. Perfektní popis až na tu sluníčkovou koncovku.Vedle žraloků budou žít jenom Jehovisti atd…

      1. Vedle zraloku se zit da. Je to chce nelizt do vody, kde zrovna jsou. A vody je vsude plna prdel.

       1. Já vím, slovíčkaření.Žijeme s nima tak, že nás nekousnou:-)

     3. Sysop: Jestli neni lepsi radeji zkoumat chovani zraloku a proste umet vedle nich zit, co?
      Na toto téma napsál gdysi krátkó povídku Stanislaw Lem, menuje se „Užitek z draka“.
      Vtipně popisuje skušenosti zemňe sósedící ze Sovětském Svazem, Váš žralok je u něho drak.
      Prozradím, že jakákoli snaha je podle něho marná.

      1. Jednou jsem s kamaradem delal prevadec na jedno frekvencni pasmo. A v tom prevadeci byl aditivni zesilovac. Proste, pobral cely pasmo, zesilil a soucasne presunul na jinou frekvenci. Vlastnosti tohoto zesilovace ovsem je, ze cim silnejsi signal, tim vetsi pravdepodobnost, ze bude i na vystupu. Slabsi signaly proste behem secteni a pretranspondovani zmizej. V pasmu zustanou na vystupu jen ty nejsilnejsi signaly.

       Je to blby, ale je to vlastnost, ze ty silnejsi signaly ty slabsi proste pozerou.

       My, Cesko, jsme taky mali a slabi. A je fuk, jestli nas valcuje Nemec tankama, Rusak srpem a kladivem a nebo Amik saje ekonomikou. Muzeme nadavat, ale to je asi tak vsechno.

       1. Jsme malí uprostřed a tudíž malá výhoda a zároveň velká nevýhoda.Historie mluví jasně.To, co děje dnes je ovšem znásilnění a sebevražda zároveň.

        1. Nechat se znásilnit a u toho spáchat sebevraždu. Kdo tohle má?

         1. We are Best in…

       2. To že silňéší požeró slabší je jasný. Problém je jinde = podle žraloků je voda všady. A na to se už nedá nic vymyslet.

     4. Otázka, která se Sysope jeví jako stále možnější při podrobném studiu zanedbávaných epizod historie 1991-2007 zní, zda to náhodou není přesně naopak.

      Že zájmem Ruska vždycky bylo obnovit své imperiální državy, najma Ukrajinu (min. v rozsahu Krym, „Malorusko, Novorusko“) a pobaltské státy, a válka nebyla pouze v důsledku toho, že se Rus příliš bál Západu a příliš málo věřil vlastní síle.

      1. A nebo nejen Rus zjistil, že se USA příliš bojí Východu, v důsledku čehož USA zasívá války do většiny kontinentů světa, a USA se vměšuje do obrovského množství cizích států – a je třeba to změnit.

      2. Zrovna ja si myslim, ze sebevedomi Rusa bylo vzdy vetsi nez jeho realne vojenske schopnosti. Ne, ze by Rusove byli uplne neschopni, ale mysli si o sobe az moc.

    2. Nemá. Sovietskym a ruským vládcom nikdy nezáležalo na ľuďoch a Putinovi nikdy nešlo o podradných Rusov na Ukrajine. Je to len rozprávka pre domáce publikum a hlupákov v zahraničí.:-)

     1. Samozrejme. Je to jen blabol, na zaklade ktereho se provadi prosazeni moci. Asi jako, kdyz nam EU tvrdi, ze se musi zakazat olovo, protoze na to umiraji ptaci. Nebo kdyz USA vlitly do Iraku s tim, ze jsou tam ZHN. Proste musis mit nejakej zvast pro BFU. Nemuzes proste rict ‚chci mit co nejvetsi naraznikove pasmo pred zememi NATO a taky chci upevnit moc v co nejvice zemich, protoze vidim, ze ostatni to delaji taky‘. Neco takoveho je politicky nepruchodne.

     2. Mužeš mi říct, kterým vládcům na lidech opravdu záleželo a nikdy by se na nich nedopustili žádné prasárny? Neříkám, že se možná v historii něco nenašlo, ale tohle přenechám znalcům. Kolik budu potřebovat prstů abych je spočítal? :-)

      1. František I. Dobrotivý :-)!!! Pravda, nebyl nejbystřejší, ale hodný určitě byl :-)

      2. Leopold II. Belgický

       Tomu na lidech záleželo tak moc, že by si zasloužil přezdívku druhý Pol Pot. Věděl, že zde je to slzavé údolí, tak lidem ze soucitu pomáhal přes řeku Styx. Kdyby nebyl Zápaďan, tak se o něm učí jako o jednom z největších vrahů a psychopatů v historii. Jen kvůli těm potokům krve je Belgie bohatá.

       1. Milý pán. Ještě, že máme odtamtud teď ty správné hodnoty. Jen se podívejte na východ, co tam teď je proti tomu za krvelačné vrahouny!

        1. Tak hlavne – co bolo to bolo, terazky zme demokracia.

  3. Ale vůbec ne. Akorát že tu již příliškrát zaznělo:

   „Já vůbec nejsem proruský – ale chci, aby válka skončila totálním ruským vítězstvím a bezpodmínečnou kapitulací Ukrajiny Moskvě“
   „Já vůbec nejsem proruský – ale chci, aby Rusové sebrali Ukrajině veškeré černomořské pobřeží i východ a nechali jen zakrslý protektorát západně od Kyjeva!“
   „Já vůbec nejsem proruský – ale chci…“

   Je to podobná písnička, jako „já vůbec nejsem rasista – ale…“

   1. Bolševický kádrovák a soudruh Jan Mrcasík začíná sledovat ideologickou čistotu diskutujících. Inu, co se v mládí před rokem 1989 naučíš – prostě zvyk je železná košile.

    1. Kdybys alespoň věděl, co byli kádrováci a jak fungovali, drzý ignorante.

     Politický nesouhlas není kádrování. Politická kritika není kádrování. Kádrování spočívalo v represivní selekci a aktivnímu omezování kariéry a života na základě politických kritérií.

     1. Jan Mrcasik:
      „…Kdybys alespoň věděl, co byli kádrováci a jak fungovali,…“
      – – –
      A co ty?
      Zažils je sám, nebo jsi o nich jen slyšel…?

      :OD

      1. Já? Já jsem přeci Coronko nezažil vůbec nic, já žiji v kryotermické komoře zcela izolován od světa a všechno mám z knížek, vlastní zkušeností zásadně neargumentuji. „Strategická nejednoznačnost“, pamatuješ?

       1. Jan Mrcasik:
        „…nezažil…“
        – – –
        Ano, sám jsi nezažil. Takže jaksi není na místě, abys tu vynášel věty jako: „Kdybys alespoň věděl, co byli kádrováci a jak fungovali, drzý ignorante.“

        .

        1. To ti nějak neštymuje, Coronko. To ty jsi mě svými famózními analytickými schopnostmi kvalifikovaně vyposudkoval, že jsem Husákovo dítě. Žádné Husákovo dítě nemohlo nebýt kádrované přinejmenším na škole – maximálně o tom mohlo být v blažené či naopak frustrovaně nechápavé nevědomosti.

         1. Jan Mrcasik:
          Ty chceš snad tvrdit, že jsi byl v pracovním procesu již za starého režimu…?

          :OD

          1. Ty chceš snad tvrdit, Coronko, že středoškoláci již za starého režimu své vlastní kádrové materiály?
           A jak si myslíš, že bylo hodnoceno zda mají nebo nemají pokračovat na VŠ – jenom podle kádrového spisu rodičů…?

           :OD

          2. *neměli

          3. Jan Mrcasik:
           „…chceš tvrdit, že středoškoláci za starého režimu neměli své vlastní kádrové materiály?“
           – – –
           Neměli.
           Kádrové materiály se vedly u zaměstnanců. V podniku, kde jsem pracoval, je měli založené pouze THP.
           Pro D se vystavovaly jiné dokumenty, obvykle vždy za nějakým účelem, např. cesty do SFRJ a kap. států, doporučení dětí na školy aj.
           Na školách od základky výše existovala tzv. „Komplexní hodnocení“, u vojáků ZS pak SPCH (služebně politická charakteristika).

           Aby sis nedělal iluze, jak to chodí nyní za svobo-demo, já třeba vím, že jeden můj bývalý polostátní zaměstnavatel toho na mě vedl až příliš, včetně různých velice svinských hodnocení.
           Dnes tam nesedí kádrovák, ale „ušlechtilý“ HR managér a na vše má asistenty, konzultanty a dokonce celé firmy, kterým se přihazují kšefty za taková hodnocení.
           Dobře vím, kolik svinstev napáchalo třeba tohle:

           https://www.qedgroup.cz/cz/

           .

          4. U nas na gymplu se ‚kadrovy matrijal‘ vedl ke kazdemu zakovi, vedl si ho osobne soudruh reditel a tento matrijal pak sel se zakem na dalsi skolu, protoze se nepredpokladalo, ze gymplem nekdo skonci. U nas se ten papir jmenoval ‚posudek‘.

          5. Sysop:
           „…se ten papir jmenoval ‚posudek‘…“
           – – –
           Zřejmě to bylo „komplexní hodnocení“, co jsem zmínil. U nás ho psal třídní.
           Co se týká gymplů, tam obvykle byli dva žáci „spolupracující“, tj. bonzáci, donášející informace přesně určené osobě z řad pedagogů. Na SOŠ údajně zpravidla 1-2. Věděl jsem, kdo to u nás na SŠ ve třídě byl a taky komu donášel. 4-leté obory SOU mívaly jeden kus, na 3-letých jeden nebo vůbec.

          6. Ja jsem byl predseda tridy, nikomu jsem nedonasel a nevim o tom, ze by nekdo donasel. Ostatne, ono ani nebylo moc co donaset. V SSM byla drtiva vetsina tridy, krome dvou zaku, kde on mel tatinka v Kanade a na skolu dost sral a ona mela taky nejak spatnej kadrovej profil, ve tretaku si vzala moc prasku. SSM byl ciste z toho duvodu, ze u nas se hodne sportovalo a pro SSM byly jen vyhody. Zimak sel pres SSM zaridit v sest rano, zatimco pro zbytek treba ve dve v noci a tak.

          7. Sysop:
           Ofic. funkce jako předseda třídy/SSM se nemusely krýt s donášejícím. Ani jsi o něm vědět nemusel, stejně jako to bylo u nás. Já od 2. ročníku vypozoroval různé nestadardní pohyby oné osoby, velmi neobvyklé signály mezi ní a jedním vyučujícím s „rozšířenými pravomocemi“ (po změně režimu nalezen v seznamech).
           SSM u nás fungovalo jen na papíře. Nic nepřinášelo a krom placení příspěvků ani neodnášelo.

          8. Jo, tak ja samozrejme nezpochybnuju, ze se to lisilo trida od tridy, ustav od ustavu. Vzdycky to bylo hlavne o vyucujicich, jestli byli hodne zapaleni, nebo ne. A taky jaci byli rodice. Ja jsem mel kliku, ze u nas byl nejvetsi curak jen reditel a protoze se to vedelo, tak si vsichni davali majzla.

          9. Co se tyce kadrovani, rad bych timto prispel svou troskou do vaseho bolsevicky kadrovaciho mlyna nasledujici zpravou.

           Jako maly kluk jsem mel ve skole znacne problemy protoze jsem je – ovlivnen rodinou – posilal s bolsevismem pravidelne do pice. Bohuzel pro ne na me moc nemohli, protoze jsem byl chytrej a ucitelsky mrdky se bali ze je budu opravovat (obcas prosili moji matku na tridnich schuzkach abych na ne byl easy – nekecam).

           V rannem pubertalnim veku jsem se rozhodl ze s vama nadale nebudu sdilet tuto zemi a utekl jsem zapadnim smerem pomerne daleko od vasich bolsevickych ja. Pri te prilezitosti (ruzne administartivni procedurY) se mi dostala do ruky jakasi kadrova slozka kterou na me bolsevicke mrdky vedly. Moje ucitelka na me napsala zdrcujici posudek – byla to teda pekna pica. Se svym kadrovym posudkem jsem si s chuti vytrel prdel – doslova – a tu picu jsem of aktu ze je to zasrana pica informoval.

          10. Skvělé, „nachytal“ jsi mě. A teď zákeřná: jaký byl praktický věcný rozdíl mezi tím, co se podle tebe jmenovalo komplexní hodnocení, a kádrovým posudkem?

           Třídní původ – oboje.
           Chování a vztahy na škole/pracovišti – oboje.
           Svědomitost a vztah k výkonu primární činnosti (studia/zaměstnání) – oboje.
           Politická organizovanost a aktivita – oboje, pokud bylo o čem psát.
           Rodinné poměry – oboje, byly-li kádrovákovi známy.
           Vztah k lid.soc. zřízení – oboje, pokud kádrovák měl o čem psát.

          11. Jan Mrcasik:
           „…se podle tebe jmenovalo…“
           – – –
           „Komplexní hodnocení“ není můj výmysl, ten název se používal v 70. a 80. letech, stejně jako SPCH v ČSLA.

           V současné době používají firmy mnohdy metody daleko zákeřnější, praktiky té uvedené jsem zažil já i spolupracovníci. Co používají úřady a jak to nazývají netuším, ale zcela jistě to existovat musí.
           Praktický rozdíl oproti starému režimu bude nejspíš jen v názvu.

           Nezapomeň se podívat, jak se tvoří propaganda a její symboly; za starého režimu na to byli specialisté podobně, jak dnes. Podívej se na ikonu:

           https://www.generalpavel.cz/files/lev-stuzka.svg

           .

     2. Funny. Obviously, I’m not the only who’s rubbed the wrong way by your constant attempts to paint people this or that, usually black.

      Smirovani bolsevickej kadrovaku neni politicka kritika bolsevickej kadrovaku, Mrdko vole Mrdko.

 5. Reakce na článek většinou nejsou ve věcné rovině (díky autorovi za práci, kterou si dal a za investovaný čas), ale zato oplývají kategorickými soudy bez jakéhokoli racionálního zdůvodnění. Většina commentů působí dojmem, jako by je stvořili obyvatelé subsaharské Afriky – viz https://placebrandobserver.com/wp-content/uploads/national-iq-scores.jpg

  Autorův odstavec „Opět se ukazuje stará poučka, na kterou mnozí zapomínají. Manipulace není totéž, co lež. Lež znamená říct nepravdu. Manipulace znamená říct jen polovinu pravdy a tu nehodící se zamlčet, aby si posluchač sám vytvořil nepravdu ve své hlavě. Je chytřejší, hůře se proti ní brání, a je alibistická a zákeřná – to vy sami jste si vymysleli nesprávný názor, autor za to nemůže.“ by se měl vytesat do kamene.

  1. Manupulací je například odkazovaná mapa. IQ je relativní kvocient vztažený k průměru národa. Jinak řečeno, každý národ na světě má průměrné IQ 100. Vyplývá to ze samotné definice IQ skóre.

   IQ je definováno skrze normální rozdělení inteligence. Průměr populace je z definice IQ = 100. Směrodatná odchylka populace je z definice IQ = 15.

   A protože není možné vytvořit IQ test, který by stejně objektivně hodnotil národy s různou kulturou a jazyky, nelze udělat celosvětový test. Největší populace, kterou jde IQ testem objektivně posoudit je stát / národ.

   Tudíž všechny národy / státy mají Z DEFINICE průměrné IQ = 100.

   1. Z toho, že nejde urobiť úplne objektívny test, nijako neplynie maximálna veľkosť populácie, a keby aj áno, rozhodne nie na úrovni štátov, ale kultúrnych okruhov – teda jednou takou populáciou je trebárs celá západná a stredná Európa plus USA a Kanada. A keď takýmito testami otestujeme celú zemeguľu, možno nemáme niečo „uplne podľa definície IQ“, ale niečo ako „kvocient inteligencie potrebnej v industrializovanej a informačnej spoločnosti“.
    A teda obyvatelia subsaharskej Afriky sa môžu síce utešovať, že priemerné IQ u nich je tiež 100, ale nie je stovka ako stovka, a ich schopnosť vybudovať spoločnosť západného strihu je tristná, rovnako ako relatívne úspechy ich priemerných členov, doplávavších do západného kultúrneho okruhu…

    1. Ještě jedno a pomalu: Tady nejde o utěšování. Tady jde o cinknuté údaje. Autor mapy nemá IQ na pochopení, co to je IQ.

     IQ neukazuje inteligenci jako takovou, tudíž ta mapa je nesmysl. IQ ukazuje pouze to, jak si jedinec vede vzhledem k lokálnímu průměru.

     Jestliže někdo chtěl ukázat rozložení inteligence ve světě, měl si k tomu vybrat jiný ukazatel, aby ta manipulace tak nebila do očí.

     1. to jesterka 1+

    2. to grg

     na tohle by ti jistý indiánský náčelník v USA řekl… my indiáni jsme se měli jak prasata v žitě… čisté voňavé pláně bohaté na zvěř, řeky plné ryb, tabák, gandžu, milující squav, pohodičku, nic nám nechybělo… a pak přišel bílý muž

     1. Ale vieš, že to platilo len pre víťazov (analogicky k tomu, v subsaharskej Afrike sa tiež nesťažovali otrokári, len otroci, či ich už lifrovali do Ameriky alebo nechávali doma)?

   2. To Jesterka: Něco si o tom nastudujte. Pro váš klid to raději berte, jako bych místo“…obyvatelé subsaharské Afriky…“ napsal „…voliči Okamury…“

    1. Budu rád, když napíšete jediný věcný argument, co jsem v IQ ukazateli nepochopila. To, že to nechápete vy, je zcela zřejmé.

     1. IQ je k prdu.Mraky obrázků a max 132.Co s tím?

      1. Mám na mysli toho Ravena.Vypovídající hodnota je nula.

       1. Ravenovy matrice mají několik variant. Standardní je pro běžné lidi, Advanced je pro inteligentnější.

        1. Testovali mě, a na konci se psychiatr pohádal s psycholožkou.Medicína se pohádala s fildou.To bylo kdysi a od té doby na to nevěřím.A opravdu to bylo hodně dávno.

         1. Já nevím, proč vás testovali.

          Inteligence je velice abstraktní pojem, který není přesně definován. Thorndike z něho udělal soubor tří faktorů, Spearman vymyslel generální faktor – g-faktor, Binet prohlásil za inteligenci schopnost se učit nové věci, Stern zavedl relativní schopnost vůči průměru a mentální věk, Thurstone rozdělil inteligenci na 7 různých schopností, Catell rozdělil inteligenci na vrozenou a získanou, atd. atd. atd.

          V poslední době se testy inteligence čím dál víc kloní k Spearmanovu g-faktoru.

          Nicméně inteligence se v psychologické / psychiatrické praxi víceméně nepoužívá. Je to spíše bulvární ukazatel. V klinické praxi se od dob prvního testu inteligence od Bideta a Simona používal toliko k hledání nedostatků. Jejich diagnostikou se včas podchytilo dítě a dalo se to dohnat a napravit, pokud dítě bylo ještě v plastické době.

          Tak je nutné říci, že výsledek IQ dost závidí na momentální kondici a testech. Navíc různé testy měří trocji jiné výsledky (korelace nějakých 0,6 až 0,8). Nepřesnost změřeného IQ je klidně 20 %, takže ty výsledku v nějakém velkém srovnání si stejně můžete strčit do špic.

          1. Lidově jsou tři kategorie blbců: Hloupej, Blbej, Pitomec.Blázni jsou samozřejmě vyňati.Ale zpátky k tomu IQ: původně to asi měl být nějaký koeficient přizpůsobivosti…

          2. IQ zavedl Stern a byl to původně mentální věk. Když je někomu 10 let a má mentální schopnosti 14letého – má IQ = 140.

           Jak už jsem psala, IQ bylo a je původně určeno pro odhalování handicapů u dětí.

           Později, když se IQ stal bulvárním ukazatelem pro běžný lid, se samozřejmě zjistilo, že mentální schopnosti nerostou do smrti, ale od určitého věku upadají. Takže by pak třeba 80letý stařec, kterému to pálí jako 20letému, měl mentální věk IQ = 25, tedy těžkou mentální retardaci, a to neodpovídá realitě.

           Proto se později IQ předefinovalo jako relativní inteligence vůči průměru populace stejného pohlaví, věku a kultury.

         2. to forge :-))))

          já věřím tomu že ho máš… i když jsem ho neviděl

          jinak je evidentní… že jsi strhl psychoušům měřák… takže máš minimálně 160 IQ… je pro mě čest být ve společnosti takto disponovaných diskutérů

          1. Díky!Jseš dobrej zmrd!

          2. zdar prde

           musim ti referovat… dělám předsedu volebni komis… je tam 7 žen 35 až 65 let… no mazec… cirkusová aréna dravé zvěře… 3 alfa samice… jedna z nich mě domutila jí sdělit sladké tajemství že nejsme ve školce a já nejsem její žák… zapisovatelka-úřednice z obce… už se mnou nemluví, případně jednoslovně… tu si asi ještě vychutnám… pivo a panáky mě teď zregenerovaly… du spat a ráno krotit šelmy :-)))

          3. ale ta ambiciózní soupeřivost mě fascinuje… celkem nechápu
           Dokud nejsou nadržený, tak jde zvádnout všechno:-)))

          4. sranda na tom je, že mám v prdeli jestli jsem nějakej předseda… můžou si dělat co chcou… řešim jen nutny zákonný povinnosti a všechno klape cajk… ale ta ambiciózní soupeřivost mě fascinuje… celkem nechápu

          5. Doufám, že jsi se patřičně voháknul.Když je to slavnostní.Abys něďál vostudu člověčenstvu.

    2. Volici Okamury? Ti maji byt nejak inteligencne znevyhodneni? A to oproti volicum ANO nebo soucasne vladni koalice? Zajimave. Ja se o ceskou politiku az tak nezajimam, ale videl jsem par projevu okamurovcu v parlamentu a na zaklade toho usuzuji, ze nejvetsi tupec je ten, kdo prirovnava jejich volice k tem chudakum subsaharcum.

     1. Ale politika tě evidentně zajímá.Ta je totiž jenom jedna.Tak jak?

 6. Když si dělají prdel z našeho hradního pána, jen si tak říkám, co si asi myslí o tomto pánovi s kufříkem…

  https://twitter.com/PetrNov95968147/status/1573561052297666560

  1. Tak to je Pecka! Je potřeba vyměnit lid!

 7. Jan Mrcasík: díky za článek
  Rusským trollům: vy stejně neuvěříte

 8. Mrcas. To o F35 spickova analyza. BTW nevi nekdo neco kolem toho padu Delfina v US ? Ale jinak jsi kokot.
  Promin. Co tak si precist od Brezinskeho Velkou sachovnici. Nic?
  Pro veskere zdejsi diskutery. Ano staci si tuto knihu precist a mate jasno.
  Ted jsem videl, jak ten kokot ani neumel odejit z podia….otres.
  A pro ftwi a podobne curaky. Mir…vime mir.
  JTo ze nevis kera bije nejni muj problem, ale muzu te nesmerovat.
  Jsi mlady, takze filmy.
  Beast, Leebanon, Mosul, Tenka cervena linie, Apokalypsa, Escape from Tarkov(pro nevojaka velmi vyzivne).

  1. A take Kajaki. To pro Pekarovou….

  2. Jiri Troska: Ale jinak jsi kokot.
   Promiň. Co si tak přečíst od Dugina „Základy Euroasianismu.“ Nic?
   Pro veškeré zdejší diskutéry. Ano stačí si tuto knihu přečíst a máte jasno.

   Kdyby to nebylo k pláči, byl by vážně k smíchu ten dvojí metr. Kdykoli nějaký západní politik či desetiletí propadlý analytik napíše knihu či zabouří v televizi, že chce likvidovat Rusko, je to ABSOLUTNÍ DŮKAZ, jaké jsou zločinné záměry Západu. Jediné vyjádření třetiřadé figurky stačí!

   Oproti tomu kdykoli nějaký ruský politik či desetiletí propadlý analytik napiše knihu či zabouří v televizi, že chce zlikvidovat Západ, nejlépe totálním jaderným úderem, je to NAPROSTO IRELEVANTNÍ protože to přeci říká jen taková figurka, tomu se dá jen zasmát, to se nedá brát vážně a navíc je to jeho osobní názor, nikoli ruská politika.

   1. A jinak mne fascinují nové nicky-náplavy, které přivandrují a hned v prvním příspěvku začnou vulgárně urážet původní komunitu proto, že nemá ty Jediné Správné Názory jako přivandrovalec. Chovat se takto asociálně v hospodě, v další vteřině letí pozpátku dveřmi ven s vyraženými zuby.

    1. Nevyhrozuj Mrdko. Jestli se ti neco nelibi tak to necti. Jinak, kdyz pises hovna don’t surprised that you’re called out on it.

     A prestan kadrovat bolseviku, je to trapny.

    2. to mrcasik

     přestaň už otravovat s těma kecama o náplavách a původní komunytě… ty skupino

Napsat komentář

D-FENS © 2017