Alarmující zpráva z České republiky

Featured Image

 

Vážená evropská komise, parlamente a rado, jakož i jiné orgány.

Byla jsem před časem konsternována novinovým článkem, podle něhož v České republice, která je přitom členským státem naší slovutné unie, odmítli fanoušci hry zvané kopaná neboli fotbal dostavit se hromadně na zápas svých mužstev a zaplatit v ceně vstupenky povinný příspěvek na zlepšení podmínek zahraničních migrantů.

A to přesto, že byl tento příspěvek odsouhlasen orgány Evropské unie a shledán užitečným, tedy v podstatě povinným pro každého uvědomělého Evropana. Přiznám se, že jsem zprvu takové zvěsti odmítala uvěřit, protože jsem si nedokázala představit, že by k tak opovrženíhodnému chování mohlo dojít v samém srdci Evropy, takříkajíc na našich unijních prsou. Rozhodla jsem se proto s kolegou z naší neziskové organizace prověřit situaci přímo na místě a podat nezaujatou zprávu, kterou tímto přikládám, spolu s vyúčtováním cestovních výloh mých, mého kolegy a několika našich příbuzných, kteří sice s námi fyzicky v Praze nebyli, ale poskytli nám řadu neocenitelných rad a konzultačních služeb a duševně nás po celou dobu podporovali.

Mé rozčarování z poměrů panujících v České republice započalo již na letišti Václava Havla. Nechápu, jak je možné, že nikde nejsou viditelné nápisy Refugees welcome nebo jim podobné, hluboce poddimenzovaný je ovšem i počet vlajek EU v celém hlavním městě a podobizny vůdčích velikánů unie jsem dokonce nezahlédla vůbec žádné.

Skutečný šok se pak dostavil spolu s návštěvou sportovního zařízení pro fotbal nazývané stadion. Takovou koncentraci neevropských a odsouzeníhodných jevů jsem doposud skutečně nezažila. Obešla jsem stadion dvakrát dokola, ale nikde nenašla ten navýsost užitečný štítek s vyznačením energetické úspornosti budovy, zcela také chybí cedule předepsaných rozměrů, že byl stadion vybudován z prostředků Evropské unie, protože ta má být přece všude a poslední barák vybudovaný svépomocí je v Praze určitě Národní divadlo!!

To nejhorší se ovšem začalo odehrávat při nákupu občerstvení v jednom ze stánků blízko hlavní tribuny. Stánek nebyl označen vícejazyčnými euronápisy, neměl vyvěšenu požární a únikovou směrnici, chyběl kuřácký koutek se vzduchotěsnou přepážkou a neviděla jsem ani pákové vodovodní baterie s visačkou o provedeném atestu. Prodávající se vůbec nesnažil dodržet povinný friendly přístup, přestože je uveden ve Směrnici pro zlepšení nařízení o komfortu jednotného evropského zákaznického cítění, ba dokonce jsem pojala podezření, že možná tento dokument, tak nezbytný pro každého podnikatele, ani nečetl! Dále mi onen obsluhující, bezpochyby zasažený euroskepticismem, nevyhověl a ani na opakovanou žádost nepředložil kompletní seznam všech alergenů, které by se mohly vyskytovat v jím prodávaných klobásách, párcích a pečivu. Nebyl dokonce schopen doložit rodné listy prarodičů zvířat, ze kterých jeho výrobky pocházely. Naprosto šokující pak bylo ovšem zjištění, že v nabídce nemá žádný pokrm halal, ani vegetariánskou a veganskou variantu klobás!

Při návštěvě toalet jsem zjistila další nepochopitelnou zpozdilost spočívající v tom, že jsou označeny pouze dva druhy, tedy pánské a dámské. Chybí toalety pro nerozhodnuté, přeoperované a váhající. Od svého kolegy jsem navíc získala silně znepokojivou informaci, že na záchodcích pro muže zoufale chybí přebalovací pulty a vhodná náladová hudba. To už jsem začínala tušit, že poplašné zprávy nejspíš nelhaly.

Všechno pak vyvrcholilo v okamžiku, kdy nastoupila obě takzvaná fotbalová mužstva. Již na první pohled bylo totiž nepochybně zřejmé, že jsou naprosto katastrofálně genderově nevyvážená!!! Skutečně nechápu, jak něco takového může beztrestně procházet přímo před zraky institucí Evropské unie a evropského ministra sportu a tělovýchovy (má vlastně evropská slovutná vláda ministerstvo sportu??). Je naprosto nezbytné, aby orgány Evropské unie neprodleně zakročily se vší vážností a rozhodností, kterou si tento nepochybně demotivující stav vyžaduje. Okamžitě je potřeba stanovit kvóty pro vyváženost všech mužstev hrajících jakoukoli registrovanou fotbalovou soutěž na území Evropy. Dále přikázat závazně poměrné zastoupení nejen žen, ale i menšin ve vedení a orgánech fotbalových klubů i asociací. Stejným pravidlům poměrného zastoupení musí podléhat pochopitelně i obecenstvo a nesmíme zapomenout ani na rozhodčí, u kterých je navíc záhodno nahradit stávající oblečení, které by svou barvou mohlo zranit city některých migrantů z rovníkové Afriky. Černá bude nahrazena nejlépe duhovou, aby tak vystihovala multikulturní podstatu Evropy a její unie.

Doufám, že již brzy dojde k nápravě výše popsaného neuspokojivého stavu, který hyzdí tvář naší rozvíjející se a kvetoucí evropské pospolité společnosti!!! Pozítří se chystám na podobnou událost s názvem ho-kej, pevně ale doufám, že již není myslitelné, abych se setkala s něčím tak odsouzeníhodným, jako na stadionu fotbalovém. Zprávu vyhotovím bezprostředně po výše uvedené návštěvě ho-keje.

P. S. Hlavně prosím nezapomeňte na ty moje cesťáky.

Euromila Halali Kabruselová – Nonprofit


13.12.2015 CMV


Související články:


12345 (368x známkováno, průměr: 1,44 z 5)
17 580x přečteno
Updatováno: 13.12.2015 — 23:02
D-FENS © 2017