A Kalda ho má zas jak z praku.

Featured Image

Chodím téměř na každou protivládní demonstraci, která tu v Praze je a mám k tomu osobní důvod, přišel jsem díky současné vládě ve Sberbance o pěknou sumičku peněz a tak si chodím zchladit žáhu na demonstrace.

Dokonce se mi stalo, že mě na demonstraci 3.9.2022 oslovili reportéři ze CNN Prima News s otázkou, jestli se mě mohou zeptat, proč že jsem to přišel na tuto demonstraci? A já jim odpověděl, no protože mě tato vláda okradla o 3 miliony Kč ve Sberbance a budu chodit na každou takovou protivládní demonstraci, která tu v budoucnu kdy bude. A CNN Prima News ten rozhovor se mnou opravdu v televizi odvysílala. To jen tak na úvod.

Někdy se na těchto demonstracích setká člověk i s humornými momenty a o jednom takovém chci psát. Tento můj příběh už je sice trošku staršího data, ale zde na této žertovné události, která se stala flash news pro dvě české televize, a to pro TV Nova a TV Prima, si člověk uvědomí, jak tu funguje propojenost médií se zájmy jednotlivých politiků.

Organizovali jsme dne 3.5.2022 na Malostranském náměstí blízko Parlamentu stánek s možností podpisu petice proti přítomnosti cizích vojsk na našem území. Měli jsme tam připraveno improvizované pódium s mikrofonem, protože jsme chtěli pronést i pár projevů. Přijelo nás tenkrát snímat na kameru nezávislé alternativní médium Raptor, který záznam z mítinku uložil na facebooku. To měla být hlavní devíza tohoto našeho setkání, že si nás budou moci shlédnout a poslechnout lidé z různých koutů republiky.

V průběhu našich aktivit kolem petičního stánku naši pozornost upoutal bývalý ministr financí Kalousek, který se po poměrně delší dobu potuloval po Malostranském náměstí z jednoho konce na druhý a evidentně hledal nějakou spřízněnou duši, se kterou by mohl zapříst hovor. Tak se nám zželelo milého Kaldu a pozvali jsme ho k nám, dali jsme mu do ruky mikrofon, a vybídli jsme ho, aby vystoupal na pódium a pronesl nějakou tu moudrost. O Kalouskovi je známo, že je dobrý rétor se smyslem pro humor a tak jsme se těšili, čím nám Kalda opepří nudné dopoledne na Malostranském náměstí. A to jsme koukali, jak byl Kalda peprný.

Musím předeslat, že když k nám Kalda přišel ke stánku, tak z něho táhlo, jako ze sudu, zkrátka měl ho jak vidle. Kalousek začal tím, že nám vyčetl, že jsme schopni v milionové Praze dát dohromady cca 15 demonstrantů; budiž, nemáme žádné zahraniční fondy, abychom mohli svážet občany autobusy z daleka a ještě jim za účast platit. Po tomto mírném úvodu ale Kalda přitvrdil, a začal nám nadávat do debilů apod. Kalda zkrátka ztratil sebekontrolu v důsledku vypitého alkoholu a jako by se přenesl zpět na půdu Parlamentu. Když pak Kalda odkráčel pryč, brali jsme celou záležitost jako takový folklórní zpestření pro zasmání, ale to jsme se mýlili, ta epizoda pak měla ještě další pokračování.

Nikdo asi nečekal, že již v ten samý den večer se objeví článek v novinách o tom, jak hrdinný Kalda přivedl téměř k pláči pár zoufalých demonstrantů na Malostranském náměstí. Já jsem našel tehdy dva články v novinách na téma naší demonstrace na Malostranském náměstí, jeden v iDnes pod názvem „Váš protest je zbytečný! Kalousek promluvil k hloučku u Sněmovny“ viz link, a je tu na této webové stránce i video s projevem Kalouska. Celý záznam mítinku je zde. Kalda nastupuje na své opilecké představení v cca 54 minutě záznamu.

Druhý článek podobného ražení byl uveřejněn na Novinky.cz.

A aby toho nebylo málo, tak večer záběry z tohoto našeho kontroverzního setkání s Kaldou prošly dokonce i televizním vysíláním v hlavním vysílacím čase minimálně u dvou televizí, a to na Nově a na Primě.

Do dneška si nedovedu vysvětlit, jak dokázal Kalda vydolovat z této malé epizody na Malostranském náměstí takovou monstrózní PR reklamu. Kaldovi se podařilo, jak se říká, uplést z hov.. bič Proč mě to tak udivuje? Celý průběh akce na Malostranském náměstí byl natočen pouze alternativním Raptorem a byl uložen na facebooku, takže původ, odkud se převzaly záznamy mítinku do televize a do tisku, je jasný. Já si ale nepamatuji, že by televize a nebo novináři z tzv. mainstreamu přejímali někdy od alternativního Raptora s “nedobrou pověstí“ záznamy z našich demonstrací. Nedávno, pokud si pamatujete, jaký to byl výron nenávisti v tisku a na Ministerstvu zahraničních věcí, že se velvyslanec v Izreali Stropnický setkal s šéfem Raptoru Žarkem Jovanovičem. Jak je vidět, když šlo o to, ponížit naši protirežimní demonstrující a vyzvednout Kaldu jako bojovníka bez bázně a hany, tak ani kamerový záznam Raptoru na facebooku žádné televizi a ani novinářům nesmrděl.

Tato akce proběhla dne 3.5.2022 a přesně za 4 měsíce na to 3.9.2022 se uskutečnila ona ohromná demonstrace na Václavském náměstí. Pro pobavení jsem vytvořil takovou fotomontáž, kdy jsem dal nejdříve fotku z toho našeho mítinku na Malostranském náměstí a odcitoval jsem pod fotem slova Kaldy „Váš protest je zbytečný! „Sehnali jste jen patnáct vám podobných, d*bil, který pořádá takovéto shromáždění a v celé milionové Praze nesežene víc než patnáct jemu podobných lidí. Nejste k ničemu.“ a pod to jsem dal fotku z plného Václavského náměstí z 3.9.2022 se smutným Kalouskovým obličejem a jím fiktivně vyslovenými slovy: „Ou shit“, a k tomu jsem dal svůj komentář „Kaldo, Kaldo, tak vidíš, takto to dopadá, když si jednou pustíš tu svoji ožralou hubu na špacír“.

Pro mě tato petiční akce měla ještě druhý přínos. Já jsem využíval každé demonstrace v Praze k tomu, abych poukázal na zkolabovaný projekt výstavby turecké elektrárny Adularya, kde český daňový poplatník přišel o 14 miliard korun díky korupci na tomto projektu Já jsem popsal tuto kauzu na D-FENS dne 12.10.2021 v článku „Jak z nás udělaly dvě poslední české vlády kolonii západních států“. A v tomto duchu pomsty za rozkradené miliardy jsem na tom Malostranském náměstí mával s transparentem: “TURECKÁ ELEKTRÁRNA ADULARYA – KORUPCE ZAKRÝVANÁ TOUTO VLÁDOU – ZTRÁTA 14 MILIARD KČ Z NAŠICH DANÍ“.

Celá tato nešťastná story s elektrárnou Adularya začala, když si turecký investor do stavby elektrárny Adularya přišel v roce 2010 půjčit do české státní banky 12 miliard korun na tuto elektrárnu. Jak mi potvrdil turecký investor, měl ten úvěr jeden háček, a to, že česká strana očekávala nějakou „protihodnotu“, asi víte, o čem mluvím. Ta protihodnota nebyla malá, údajně 5 milionů USD. Ale jak bylo sděleno tureckému investorovi, ta protihodnota údajně není určena pro onu českou banku, ale pro nějaké to české ministerstvo. Které české ministerstvo by to asi mohlo být?

No největším akcionářem té české banky bylo v té době Ministerstvo financí České republiky. A jak se říká, větší bere, tak vycházím z toho, že by měl Mirďa, který byl v té době ministrem financí, o této protihodnotě něco vědět. A představte si tu náhodu, ten Mirďa po 12 letech stojí vedle mě a čte si ten můj transparent o korupci na elektrárně Adularya. Samozřejmě, že jsem neodolal a zeptal jsem se Mirďu, jestli si náhodou na tento projekt Adularya nepamatuje. Ale Mirďa chtěl ukázat, že není žádný troškař, a že takovéto drobné částky jsou pod jeho rozlišovací schopnosti, aby si je pamatoval.

Však taky Soukup Kaldovi pěkně naložil ve svém pořadu „Kauzy Jaromíra Soukupa“ vysílaném dne 2.5. 2018. Zkrácený přepis tohoto pořadu pod názvem „Už mě štve, kolik miliardářů zbohatlo díky ČEZu! Jaromír Soukup odpálil další bombu“.

Jak jsem podal v roce 2018 trestní oznámení na oněch 5 milionů USD na Vrchní státní zastupitelství, tak se tam tímto případem vůbec nikdo nezabýval, ta moje složka s trestním oznámením, ta musela jít hned, jak se říká, do kulatého šanonu.

Pokud se týká těch mých trestních oznámení podaných v roce 2018 v souvislosti s rozkradením projektu elektrárny Adularya, tak asi ani nepřekvapí, že nikdo vlastně nebyl v této souvislosti ani řádně policií vyšetřován a případ je již dva a půl roku odložen. Ten případ byl odložen rok k půl po mém podání trestního oznámení, kdy nebyl vyslechnut ani jediný z mých důležitých svědků. A teď pozor, vážení, jediným, kdo je dnes policií vyšetřován v souvislosti s případem Adularya, jsem já sám se smyšleným obviněním podaným dvojicí: vyšetřovatel + dozorující státní zástupce, že jsem prý policii dezinformoval. Ještě mi k tomu mohou přidat vysílání poplašné zprávy, na základně tohoto zločinu dnes trestá tato vláda ty, co se nebojí jít na protivládní demonstraci a tam promluvit – viz Vrábel a moje oblíbená Budějcká Drbna.

No uznejte, není ta má zpráva o rozkradených 14 miliardách korun dost poplašná? Představte si, že při tomto bezbřehém rozkrádání by pak už nemuselo zůstat ani na tu Ukrajinu. A kdyby to policii nepřipadalo dost poplašné, tak jsem ještě přidal navrch a poslal jsem na protiteroristickou policii sebeudání, že se přiznávám, že chodím s megafonem po Praze a plaším lidi tím, že veřejně prohlašuji, že po této vládě zde zbyde jen spálená země. Zatím policie ještě nezabrala, asi mi to pak všechno sečnou dohromady, až mě budou soudit za to dezinformační trestní oznámení na elektrárnu Adularya a k té dezinformaci mi přidají i to plašení lidí. Dnes jsou dva největší zločiny, plašit lidi, a ještě je k tomu i dezinformovat lidi.

Tož takto to u nás chodí, poukážete na korupci, která sahá do vysokých politických rovin, a vláda se vám za to pomstí. To je druhý důvod, proč chodím na ty demonstrace, jak vidíte, v mém případě jde vláda po mně doslova „do hrdla a statku“.


05.02.2023 Kelly

12345 (300x známkováno, průměr: 2,73 z 5)
18 061x přečteno
Updatováno: 5.2.2023 — 21:36

Reklama

D-FENS © 2017