Zrušme především volební nevinnost - zpět na článek

Počet komentářů: 265

 1. Nemělo by se to tu přejmenovat na pískoviště? :-)

  Volební census podle odvedených daní (např. za poslední 4 roky) nebo jiným způsobem svázat zodpovědnost s hlasem a právo rozhodovat o tom, co volič do státu zaplatil (o ničem jiném až na nepodstatné výjimky typu od kolika let lze souložit či jaké substance lze požívat to není) je fajn nápad. Chybí ovšem návrh cesty, jak toho dosíci.
  Jedva začal ministr navrhovat drobný krůček k nápravě = možnost výpovědi bez udání důvodu, chytlo se toho stádo wohnoutů a druhý ministr ho seřval, že první zbytečně kalí vodu a že tohle téma není na stole.

  Lidi jsou prostě z 90% pohodlné mentální socky a dokud nenalezneme ve společnosti jednotící ideu, za níž by se většina BFU semkla, jiné cesty než současné (platit, ale i těžit a čerpat, aby se to srovnalo) nebude.
  Když jsem tu navrhoval oprášit břemeno bílého muže a expandovat ve jménu naší civilizace, posmívali jste se mi, že nic takového neexistuje, ti hloupější „rusomilní“ mi vyčítali dva metry a ti chytřejší „nezávislí“ chtějí čekat na kolaps. Po kterém ten bojovný prapor vytáhne zas někdo jiný.
  A možná to bude dobře.

 2. Tohle vám, Dědku, nemůže fungovat z prostého důvodu – nejvíce daní pak odvede ten, kdo podojí nejvíce dotací nebo podobný ekonomický socialistický švindl.

  Trochu na té myšlence ješte zapracujte. Když si zvolená vláda napíše zákony pro ty, kteří jim to hodí, tak jen roztočíte další mašinérii uplácení voličů. Každý optimalizuje daně, primárně aby mu více zůstalo (tj. o těch penězích bude rozhodovat on), a že odvede méně těm státním parazitům, kteří to rozhážou svým symbiontům, je jen vedlejší bonus.

  Tuhle jsem tu napsal novou ústavu o pár bodech (na druhý pokus, taky jsem si napoprvé neudělal zkoušku), kde vládní partaje musí nést finanční odpovědnost za státní dluh, a pokud nebudou po roce v plusu, tak jdou od válu, jejich majetky exekuovány, a zákony se ruší tak dlouho, dokud se to samo nedostane do plusu (regrese zhruba do původního stavu) nebo nenastoupí nová vláda, ale místní odborník na paralelní vesmíry se mi vysmál.

  Cestou není omezit počet voličů nad současný stav. Cestou je to všem kurvám ztížit tak, že je to bude bolet, aby se vládnout báli, aby si to rozmysleli, než do toho půjdou. Třeba Černochová zmizí po další volbách do výsluhy a zůstane po ní 200+ miliard má dáti v současných cenách, marxistický univerzitní parazit LLM zmizí někam na emeritní profesůru a zůstane po něm jen dluh, svrab a bohužel i mrtvoly (no řekněte, jak se na fotografích přehrabuje v hromadě nábojnic na exkurzi v Sellier et Belot, nedělal náhodou před revolucí v Omnipolu, že teď jezdí po Africe a šmelí se zbraněmi? Nebo si ho s někým pletu?). Bureš, když rozhazoval prachy páč kovid, hned by se mu schodek sanoval z exekuce Čapího hnízda či Agrofertu. Platí to i o ČNB.

  1. Vildething: Toto se snadno řeší pomocí bílých koňů a loutek.

   Navíc vládnutí / ředitelová stylem „účetní plus“ je také kreativním účetnictvím velmi snadno zvládnutelné. A není to většinou k plusu státu / firmy.

   On si nejčko každej myslí, že je génius, a vymyslí neprůstřelný systém. Ale realita ho prostě nakope do prdele, když by to zkusil.

  2. Vildething

   cit „… a zákony se ruší tak dlouho, dokud se to samo nedostane do plusu (regrese zhruba do původního stavu) nebo nenastoupí nová vláda, ale místní odborník na paralelní vesmíry se mi vysmál.“

   Se mi líbí.

   Jen takový drobný příspěvek pro připomenutí. Během posledních asi 20 let si pamatuju dvě úřednické vlády. Z podstaty věci moc nepanovaly a novými zákony moc neoblažovaly prostý lid.

   Kupodivu dle tehdejších ekonomických statistik, zveřejněných v madmééédyjích, měla republika za těchto úřednických „nevlád“, s naprostým přehledem nejlepší ekonomické hospodářské výsledky oproti předchozím i následným voleným „neúřednickým“ vládám. Tomu odpovídala i celkově uvolněná a pohodová atmosféra mezi ovčanstvem, během bohužel krátkých období „nevládnutí“.

   Takže co z toho vyplývá? Netuším. Co vím bezpečně, že vrchnost v tom má bordel na ultimo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017