Zrušme především volební nevinnost

Featured Image

Následující text je dezinterpretovaná dezintegrační dezinformace sepsaná BOTem tRuské ambasády a placena temnými ilumináty z Jericha. Jménem jednoho z taky autorů ji na D-F propašovala neobčanka Peterková a všichni jste zatracená akciovka! Všechny osoby jsou náhodné, smyšlené a podobnost s existujícími osobami je vyloučena. Děje a okolnosti, jakož i předměty, výroky a tvrzení jsou fikce. Toto není investiční rada a Šlachta není žádný traktorista alébrž hrdý socilaistický kombajnér jménem republiky. Ujfaluši nemá uši, pročež neplatil nic a ta částka za kruvy taky nesouhlasí! K tomu ať mi pomáhá BIS, amen.

Kolega PAKO- zde předestřel nějaké nápady, kterak upravit aktivní volební právo. Myšlenky to v jádru nebyli špatné, jen poněkud neucelené. A protože jsem o tom párkrát přemýšlel taky, předestřu zde stejně neucelený „protinávrh“. A to je skvělé, protože příště to může někdo další ucelit, popřít, rozepřít, pomazat, překonat a nakonec na D-F vzniknou tamty ideální světy.

Obecný společenský názor je, že účast ve volbách by měla být všeobecná, co nejjednodušší a co nejširší. A podle mě je to blbost, která hraje do karet nemastným, neslaným a bezobsažným politikům a partajím jako je SaTAN a TOP0,9 i prázdným sakům jako Fialenko (O Burešoj nemluvě). Na tomto místě je třeba předestřít, že to je přesně prapůvod toho, že k žádné změně požadovaným směrem nikdy nedojde a celé zamýšlení je mentálně-politickou samohanou. Kapři si rybník nevypustěj, jenom do něj naserou. A štiky jsme sežrali předloni.

Můj názor naopak je, že výkon aktivního volebního práva by měl obsahovat dostatečnou překážku, aby z hlasování vyloučil ty, kterým je to vlastně celé u prdele, akorát „Mámo musíme vykonat tu povinnost vobčanskou. A tady ten STBácký bolševický kádr vypadá jako tamten slušnej chlap a je to tamten zkušenej podnikatel.“ Každá překážka, kterou je nutno k výkonu (aktivního) volebního práva překonat je, (možná) až do určité meze, dobře. Čím větší taková překážka je, tím je provedení (aktivního) volebního práva vědomější a cílevědomější. Samozřejmě se od určité hranice stává naopak nedostupné jako spravedlnost v českém Justičním prasečáku a to asi taky není úplně recht.

Těch způsobů se nabízí celá řada. PAKO-vo je samozřejmě relevantně jedním z nich.
Poměrně zajímavým pokusem by pak mohlo být ověření znalosti programu a volebního programu strany. To je ovšem způsob značně náročný na provedení a značně náchylný k manipulacím.

Dalším postupem je zrušení většiny volebních místností tak, aby je neměl jedinec tuhlevá hned pod prdelí a ideálně, aby musel projevit volební vůli vystátím alespoň několika minutové fronty. Nicméně takový postup terminuje spíš účast ekonomicky aktivních jedinců. A je tedy nežádoucí.

Korespondenční volba je však trend přesně opačný a je to z principu zkurvenost. Je to způsob, jak získat ještě více hlasů lidí, kterým je to tak nějak u prdele, rozhodně se nebudou namáhat věnovat zdroje, ale když je to nic nestojí, tak to někomu random hodí. Sračka. Není tak náhodou, že jest agendou soudobé eurosocialistické chamradi.

Než se dostanu k tomu, co bych viděl jako řešení já, musím zmínit ještě jednu věc. Tzv. peníze za hlasy. Za každý hlas dostává partaj, která získá alespoň 1,5% 100 korun ze státní kasy. Takže nakonec i výsostný pravičák platí komunisty a socany. K tomu navíc v případě mandátů hraje příspěvek na činnost. Takový Piráti tak za svoje čtyři darmojedy ve sněmovně a dva v Senátu inkasují 44,7 mega. A to je panečku kurva drát efektivita. A já nechci tu marxistickou chamraď platit. Ať si ji platí ti debilní čuráci, co je volí, ne?

Co tedy shledávám jako ideální já? Chceš někoho podporovat? Udělej to měřitelně a skutečně. Najmi si jej a tedy i zaplať. Hlas ve volbách = příspěvek na činnost z vlastní kapsy. To je fér, ne? Žádné kvórum 1,5%. Viděl bych to tak na 400kč s nějakou tou valorizací do budoucna. K částce jsem došel takto:

Příspěvek za hlas

Roční příspěvek na činnost za mandáty * 4 roky

příspěvek na zprocesování voleb

100

213

87

Přičemž částka 213 kč jako čtyřletý příspěvek za mandáty vychází z minulého poslaneckého období kdy STB získala 80 000 000 za mandáty ročně a obdržela ca 1,5 mio hlasů. To znamená, že každý hlas pro STB nás všechny, bez dalších nákladů z následků vládnutí té party zmrdů, stál okamžitě 313 kč. Považuji za spravedlivé a férové, aby si každý nesl alespoň tyto, okamžité, náklady sám. A také, aby se alespoň trochu podílel na nákladech realizace voleb. Tedy čtyři kilča. Žádná kor moc tragédie. Ale ten hlas, bez dalších následků prostě tohle stojí a je jen fér, aby si alespoň tyto náklady nesl každý sám. A je to celkem vyvážená zátěž vy výši čtyř piv a paklíku cigár, aby to bylo líto dát těm, kterým je to vlastně u prdele, ale příliš to nezatěžovalo ty, kteří volit chtějí vědomě. A ať si pak volí důchodci či 16ti letí. Maminky s kočárky i pantátové klobouci. Jen ať, pokud svým hlasem rozhodují o tom, že subjekt XY dostane peníze, tak ať mu je oni přímo dají. Dopad na účast buřtojedů z planety nova a psojedů z Kladenských hutí, předpokládám masivní.

Mimo jiné volby pak mohou probíhat velmi snadno korespondenčně a elektronicky. Za pomoci Bank ID prostě pošleš na příslušný volební účet předmětnou částkou s Variabilním symbolem příslušné strany, coby konstantní symbol použiješ číslo ovčanky. Snadné, kontrolovatelné, korespondenční. Jasně, má to pár háčků. Třeba když seš mukl, nebo v exekuci, či osobním bankrotu. No a? Nebo když seš doochodec bez bankovnictví. (Jenže, fakt chceš rozhodovat o světě, z nějž už nezvládáš používat ani elementární věc?)

Jednoduché, efektivní a reálně naprosto neprosaditelné. To už je pravděpodobnější, že projdou nějaké posudky ovčanské uvědomělosti coby kvalifikace k „demokratickým“ volbám.

Závěrem bych jen uvedl, že volební povinnost je píčovina a kdo volit nechce tomu budiž přáno. Ostatně například v druhých kolech senátních a prezidentských voleb je prakticky vyloučeno volit, aniž by se člověk sám ze sebe musel poblít, protože „lidem“ jsou tam téměř vždy nominovány dvě odporné lidské zrůdy, kriplové, kreténi a zločinci. Sláva výjimkám a třikrát sláva těm výjimkám které v tom druhém kole uspějí. V Senátu se to prý párkrát stalo. (A proroctví tvrdí, že ve století ovocného netopýra, pokud vomrdá pejsek kočičku za prvního jarního úplňku a zároveň budou vánoce, se to jedenkrát stane i v těch prezidentských. Ale stejně to bude na hovno, protože parlament tou dobou bude kunda sem a kunda tam. Jen ministr vnitra bude výjimka, to bude totiž kurva zkurvená jako dykcy. A přátelé toto proroctví je jistě pravda, neb jej vyvěštilo samo Orákulum Mudrcum Džamilo Stehlíko z hovna jeho Milošti TuZemana.) Ne nikdy mě kurva nikdo nedonutí volit mezi agentem STB a agentem Kontrášů. To kurva ani omylem… Povinnost, nepovinnost. Na to Vám všem zvysoka seru.

Nicméně rozhodování bez následků (, byť jen zdánlivě,) vede (často) k lehkovážnému pičuství.

Bonus pod čarou: A teď k opravdu nechutné mentální pornografii – aneb naprosto nereálné fantasmagorie. A ano všechny by byly lepší než současný stav, ale to by bylo i rozpočítadlo.

Level 2 (Expert) by pak bylo přijetí závazku. Volič, jímž zvolená parta(j) by nesla podíl na vládnutí, by se hlasem zavazoval k přijetí podílu nákladů na, jím zvolenou vládou, nově vytvořený dluh. Zkrátka a dobře, dej si kurva bacha, koho si najímáš, aby tě zastupoval, protože následky debilních rozhodnutí již nebudou socializovány a přerozdělovány.

Level 3 (hardcore nemožná paralelní dimenze) – permanentní meritokracie – daňoví poplatník by si u každé daňové platby určil svého zástupce a jeho hlas by měl váhu odvedené daně. Klidně s nějakým degresivním přepočtem pro tamten sociální smír. Při daních 0 by váha hlasu byla dejme tomu 0,1. Při daních 1-1000 kč váha hlasu 1. 1000-10 000 kč 2. 10 000 kč+ váha hlasu tři. Samozřejmě daň z příjmu sociálních dávek je 0. V kombinaci s přímou platbou příspěvku na činnost a přijetím závazku za pohledávky by to byl volební systém asi nejblíže ideálu přímé demokracie.

Level 4 (co na to říct…). Každé politické uskupení má takovou moc, která je přímo úměrná absolutní částce odvedené na daních v rozhodném období jejími voliči. Je úplně jedno, že negramotný alkoholik s pěti exekucemi Franta Vocásek volí SPD. Síla jeho hlasu se rovná nule. Maruna Vokšová z pekárny volí taky SPD a síla jejího hlasu se rovná 450. Zcela náhodný Ing. Jaroš volí Šlachtu (protože je fanouškem fízlů) a síla jeho hlasu je 15 000. A jistý podnikatel Duspiva volí Robejška sílou hlasu 40 000 000 milionů, přičemž je tentokrát nepromrdal v marném pokusu financovat politickou stranu, ale dobrovolně promrdal tak, že na daních věnoval státu.

 


07.02.2024 Dědek


Související články:


12345 (143x známkováno, průměr: 2,52 z 5)
9 558x přečteno
D-FENS © 2017