Zdravotnictví včera, dnes a zítra

Featured Image

V dobách kdy byl svět ještě normální a řádil v něm jen běžný chřipkový vir, jste v případě začínajícího respiračního onemocnění, osobně navštívili svého praktického lékaře v jeho ordinaci. Ten vás vyšetřil, vystavil neschopenku a v případě poslechového nálezu na plicích poslal na RTG popřípadě plicní oddělení nejbližší nemocnice. Nebylo výjimečné, že toto vyšetření proběhlo během jedné choroby opakovaně.

Díky tomu, bylo odhaleno obrovské množství zápalů plic již v počátečním nekomplikovaném stádiu.

A jak vypadá vyšetření praktickým lékařem u začínajícího respiračního onemocnění dnes? Nijak. A to přesto, že nám zde prý řádí vir způsobující zápaly plic, jaké svět ještě neviděl. Po telefonickém kontaktu s praktickým lékařem je vám bez jakéhokoliv vyšetření vystavena neschopenka a jste zaregistrováni na TEST.

Po týdnu čekání, na test a následně na výsledek, se sice nedozvíte co vám je, ale dozvíte se, že jste pozitivní v testu zjišťujícím existenci chcíplého fragmentu jednoho z mnoha známých respiračních virů ve vašem frňáku. Od tohoto okamžiku je na vás až do ukončení neschopnosti pohlíženo jako na prašivého a první lékař, se kterým se máte možnost setkat, tedy pokud se díky svému odolnému organizmu spontánně nevyléčíte sám, je ten co vás k němu odveze houkající záchranka.

Existuje alespoň jeden člověk, který dokáže vysvětlit kde je v tom současném nesystému zdravotní nepéče prostor pro včasné zachycení začínajícího zápalu plic, či zjištění, že za pacientovými problémy není virová, ale bakteriální infekce?

Není tedy náhodou možné, že viníkem zvýšeného počtu těžkých zápalů plic či vyššího počtu mrtvých není ani tak ten zabijácký vir, ale naprosto totálně zanedbaná primární zdravotní péče?

A kdo za tento stav může. Samozřejmě že vláda, politici, v obrovské míře média, která zhysterizovala společnost, ale v konečném důsledku za ty mrtvé a těžce nemocné nesou zodpovědnost tisíce praktických lékařů, kteří na hru „Na Kovid“ přistoupili, zneužívají ji a mnohdy aktivně podporují.

Bohužel se obávám, že tento stav „prázdných čekáren“ je nevratný, protože praktickým lékařům ze kterých se stali pouzí předepisovači léků vyhovuje.

PS. argumenty, že na ten strašný vir umírají lidé na celém světě, si svědkové kovidovi laskavě strčte … však víte kam. Pokud v době předkovidové na tom „celém světě“ nějaká primární péče, alespoň v omezené podobě, existovala, myslíte, že dnes je to tam jiné?

 


13.12.2020 Franta Jouda

12345 (263x známkováno, průměr: 1,31 z 5)
14 207x přečteno
Updatováno: 13.12.2020 — 21:32
D-FENS © 2017