Zamyšlení o zbraních a o tom, o co skutečně jde. - zpět na článek

Počet komentářů: 512

Přidat komentář
  1. ________________________
   co říkáte na tohle?
   https://www.facebook.com/reel/1159851614980113

 1. Inu, pokud se petenti neciti bezpecne, pak je nacase, aby si poridili strelnou palnou zbran.

  Ostatne, ja jsem v zadosti o svuj prvni ZP presne toto uvedl jako duvod a PCR mi ho uznala.

  1. už dvacet let to odkládám, vždycky se mi to nějak nehodí a není čas. měl bych už s tou prokrastinací něco dělat.

   1. Buďte rád, aspoň vás stát o nic nepřipraví.

    1. Stat te pripravi o to, o co se pripravit nechas. Ono je potreba to lepe popsat, protoze ja jsem taky stat, jsem taky jeho soucasti.

     Takze nalejme si cisteho piva – vubec nejde o stat, jde o to, co chce nejaka mala skupinka zainteresovanych. A statni aparat pak pouze zneuziji jako nastroj moci.

     1. Otázka je jestli je dřív slepice nebo vejce. Jestli stát něco chce a hledá sympatizanty nebo jestli se zájmová skupoinka naopak obrací na stát k realizaci svých cílů. Zákonnou cestou můžu leda psát petice a chodit k volbám, reálně mohu sice víc, ale za cenu případné likvidace své existence.

     2. Nejlepší zbraň je ta, o které neví stát.
      To vždycky platilo a platit bude, byť se to legálním držitelům moc nepozdává. Stačí pohled do historie.

      1. Ja myslim, ze legalni drzitele proti cernouskum nic zasadniho nenamitaji, protoze prave to, proc legalni drzitele nosi je, ze mezi lidmi je hodne cernousku.

       1. Ruku na srdce – kdy vás ohrozil nebo okradl drban se zbraní oproti tomu, kdy vás ohrozil drban v uniformě a kolik vám ukradne drban s razítkem.

        1. Ada:
         Tomu nerozumím.Doufám, že Sysop jo.

  2. pokud se petenti necítí bezpečně, nechť se odstěhují do té vysněné Británie

 2. Je to marné vysvětlování. Na emoce to nezabírá. A na vychcané politiky, kteří ty emoce zneužijí už vůbec ne. Řekl bych, že míra násilné kriminality spíše souvisí s civilizací a kulturou než se zbraňovými zákony. Zbraně švýcarů nejspíš nijak nefigurují ani v útoku ani v obraně, stejně tak Finové mají zas tři prdele loveckých zbraní. Každopádně je asi pomalu čas zakonzervovat a ztratit, aby se daly někdy použít na to k čemu doopravdy jsou – na to, aby vláda nepřerostla občanům přes hlavu. Zkuste si představit vítězný únor v Texasu….

  1. Predpokladam, ze pokud Putin do Texasu doda zbrane, nebude to zadny problem a Rusko nebude soucasti konfliktu. Plus by mohl nejak financne podporit Abbotta s heslem ‚fuck off vajthaus‘. To by bylo v ramci zapadnich hodnot koser.

  2. tak. ke konci belle epoque okolo sedmdesátin stařičkého mocnáře bylo zbraní mezi lidmi spousty. a vraždilo se o sto šest (zas tak moc vlastně ne). primát držely „domácí zabijačky“ v dočasném pominutí smyslů, kdy byla použita sekera (na venkově) nebo pohrabáč (v městských bytech), čili prostě to, co bylo první po ruce (nepruďte ženu v kuchyni nebo chlapa v garáži, dneska vede v podobných situacích kuchyňský nůž a kladivo). pro loupežná přepadení byl nejčastěji použit obyčejný klacek (špacírka, sukovice), pro úkladné vraždy jed na krysy nebo hra na nešťastnou náhodu (fingovaný pád ze žebříku nebo strčení pod vlak). vraždy střelnou zbraní byly doménou pytlácko-myslivecké subkultury (a většina toho je pohádka ne nepodobná pistolnickým historkám divokého západu), drtivá většina smrtí střelnou sbraní byla (stejně jako dnes) „obyčejná“ sebevražda (mimochodem, celkově sebevražd je v současnosti v tuzemsku zhruba desetinásobek než vražd, sebevražd je v posledních letech zhruba troj-čtyřnásobek než obětí dopravních nehod).

  3. No, vítězný únor pod vedením naivních dělnických kádrů, co museli mít i na monstrprocesy poradce zvenku nejspíš ne, ale pokud by Stalin s Leninem dostali propustku z pekla a přibrali sebou pár eurokomisařů tak by to dali, podle citátů jim bylo vše podstané jasné :-)

   1. Jasné jim vše bylo, ale o kolik obtížnější by byla realizace, kdyby kromě milicionářů měl dlouhou kdekdo včetně studentů.

    1. – u nás si lid světlé zítřky v podstatě s nadšením odhlasoval už v 1946 a tuším že „závadovým osobám“ či jak jim tehdy říkali, zbraně omezili už před únorem 1948 a i při něm si spousta živnostníků a sedláků ještě myslela, že na ně nedoje… Obdobně ještě z větším nadšením se hlasovalo pro vstup do EU, v roce 2003 se to zdálo jako dobrý nápad. V obou případech většina jen zírala a kolaborovala s režimem
     – jasno měli velikáni státního teroru … koukám, že podle informace v článku ani antisemita Hitler nikam nespěchal a židům sebral zbraně, zákonem, až v roce 1938 … dnešní aparáty to mají zmáknuté lépe, viz např. postupné pozvolné zdokonalování a utužování silničního fašismu

     1. A obdobně hlásá režimní propaganda, že z cesty, na kterou jsme se vydali, nesejdeme…

 3. Autorovi článku si dovolím vytknout, že chybí odkaz na danou petici. Rád bych do ní nahlédnul.
  Jinak shrnuto celkem pěkně, ale pro „laickou veřejnost“ relativně k ničemu. To není prosím shazování.
  Osobně bych třeba uvedl:
  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-holky-mely-kuzi-uplne-sloupnutou-z-obliceje-i-rukou-popsal-svedek-utoku-v-libereckem-baru-40459027
  Tak a co teď s tím soudruzi??? Jak tomuto zabráníte? Kanystr na povolení, benzín na povolení a zapalovač na zvláštní povolení? Nebo jako nebudete dělat nic? To jako myslíte vážně, že vůbec nic z toho nezakážete? Tak se neserte do střelců.

  Už jsem to tu dával, tak ochranu měkkých cílů má ČR zpracovanou od r. 2017. Proč není zvEřejněno co v ní je? A jak je tato koncepce dodržována?

  No a „střelecké veřejnosti“ jen doporučuji nenechat se hlavně rozdělit (i takové pokusy tu už byly). Tj. Držet pohromadě bez ohledu sběratel/sportovec/myslivec/výkon povolení/vlastní ochrana.

  1. Doplním. Vždyť to s tím pokusem o upálení přeci proběhlo již tuším v Bohumíně a před tím obdobně Vsetín/VM? (puštění a následné zapálení plynu). Tak jakou má stát v tomto strategii? Proč nejsou vyžadovány psychologické posudky na nákup benzínu, plynu, zapalovače, sirek, pazourku atd.?
   Kolik bylo z těchto „akcí“ mrtvých a zraněných?

   1. A byla by další novodobá hladová zeď pro byrokraticku pakáž.

    1. Omlouvám se za nepřesnou formulaci.
     Ale, co všechny případy mají vlastně společného? Neshody, konflikty, opomíjení stavu, vyhrocení situace a v některých případech i zřejmě psychické problémy daných osob.
     Nicméně, takto by se měli ptát a srovnávat presstituti. To, že se neptají je jiná věc.

     1. To s těmi psychickými je taky smutné. Je rozdíl mezi paranoidní schizofrenií a depresí či úzkostnou poruchou. Nehledej pomoc, jinak ti zabavíme zbraně… Fajn volba.

      1. To zas bude postřílenejch psychiatrů…

       1. Mačety jsou obvyklejší řešení.

        1. Palná mi v kontextu člověka, který se s důvěrou obrátí na odborníka a ten ho udá přijde vhodnější.

  2. RK:
   „Kanystr na povolení, benzín na povolení a zapalovač na zvláštní povolení?“

   – – –
   Benzín fuč, bo elektromobil, zapalovač fuč, bo vapovačky. Oheň nikdo dělat nebude nikde už, bo emise CO2 – konec kamen a krbů, o táboráčcích nemluvě.
   A kanystry pro jistotu registrovat, na všechny dát evidenční čísla a GPS, trvale sledovat jejich pohyb.

   .

   1. Diky CO2 agende se vyresi i ekonomicky megapruser Evropy, protoze se zakaze, aby horely plany.

 4. Zrovna dnes jsem četl „objektivní“ a „nezaujatý“ článek:
  https://hlidacipes.org/jan-urban-chces-vlastnit-zbran-tak-se-priprav-slouzit-vlasti/

  1. Tak to je opravdu hnus. Prý bezzásluhovou parazitní zájmovou skupinu.
   Kdože rozhazuje peníze občanů pracujících v soukromé sféře a to zcela bez jakýchkoliv skrupulí?

   1. No parazitní… Jsem ochoten se vzdát existence oddělní pro zbraně a střelivo a obejdu se i bez registru zbraní. Nechci již nadále takto parazitovat a využívat tuto speciální péči. Klidně ať ty fízly z oddělení pustí hledat nějaké zloděje nebo tak něco.

  2. Mě se to líbí. Málokdo má dnes koule na rozvíjení myšlenek Heinricha Himmlera – viz jeho citát v článku. Uvítal bych nějaký státní kurz zacházení se zbraní a použil bych ho vzhledem k státu jistě zodpovědně jako Ctirad Mašín ten záškodnický kurz svazarmu nebo co to tehdy bylo.

   1. V Japonsku dvacátých a třicátých let posílali extremistické důstojníky do Mandžuska, s bláhovou představou, že jim v tamních drsných poměrech vychladnou hlavy. Místo toho se ocitli mezi svými a co ještě neznali, to se doučili.

    Nějaký novodobý landwehr by se zcela jistě nestal hnízdem nebinárních lidiček a multikulturních pijáků sojového latté.

    1. Ve slušně vedeném státě jsou zájmy občana a státního aparátu natolik v souladu, že policie, armáda a civilisté spolupracují. Jedna z funkcí civilního držení je ale i zabránění zvůli státu. Státu samozřejmě poskytnu všechno -a právě jen to, co si násilím vynutí.

 5. Tak teda, nedělejte s toho taškařici, jo.
  Víte vy kdy se i z běžného hledám slovo, nevím použiji soukmenovce stane debil?
  Když pochopí jak s ním vydupávají. Ale to je ryze rétorická teze bez analýzy tak to neberte za bernou minci. Nicméně nechtěl bych být vysmátý na blízku, třeba by si mohl myslet že mu čtu myšlenky. Ne že by to v rámci možností neuměl kde kdo. Tedy kromě zdrezůrovaných, pardon vychovaných, to nebude vono. Sakra dneska nějak ty termíny nedávám, že jo chechtáci.

 6. Tak, kde je třeba začít se sbíráním zbraní (berte prosím s nadsázkou):
  – studenti státních škol a v první řadě FF UK, neboť se zjevně neosvědčili
  – příslušníci státní moci, příp. jejich příbuzní neboť se také neosvědčili
  – ten kdo provádí kverulanství (tady mne napadá kverulant.org)
  – ten, kdo se domáhá práv
  – …
  Vyšetřování výbuchu ukázalo, že bývalý vězeňský dozorce Antonín Blažek trpěl paranoiou spojenou s kverulantstvím. Několik let vedl spory se soudy i s úřady. Když kvůli dluhům přišel v exekuci o byt, vygradoval v něm zřejmě pocit, že je obětí spiknutí. A rozhodl se svému okolí pomstít i za cenu, že sám zahyne. Měl pověst podivína, že provede něco tak strašného, ale nikoho nenapadlo.
  (https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/regiony/vybuch-ve-frenstatu-ma-sedmou-obet-zemrel-tezce-popaleny-muz-137574)

  1. Ten, kdo qeruluje, je hlavne divnej a mel by mazat k psychousovi. Sofort.

  2. Bývalý bachař. Takže musel projít celkem slušnejma psychotestama…

 7. Nemuzu si pomoct, musim reagovat na tohle (a jen na tohle):

  „Držení zbraně je totiž v první řadě o zodpovědnosti. Ve druhé řadě o zodpovědnosti. A ve třetí zbraně rovněž o zodpovědnosti. Zodpovídá totiž jednak za sebe. Za druhé zodpovídá za všechny, kteří se pohybují kolem něj. A za třetí zodpovídá za celou střeleckou komunitu“

  Rizeni vozidla BMW v cizine je v n-te rade o zodopovednosti. V prve rade za sebe. Za vsechny kolem. Za komunitu ridicu. Za lidi v aute. Za deti vsude na svete, kterym jde moralnim prikladem. Za komunitu ridicu BMW. Za vsechny Cechy. Blablabla.
  Tenhle argument je fakt fail. To neznamena, ze nesouhlasim s clankem.

 8. Jsem se v zakone c. 553/1991 Sb. o obecni policii docetl, ze dle §11 odst. 7 ma predvolany narok na proplaceni nutnych vydaju a usleho vydelku. Toho urcite vyuziju, pokud si mne nekdy predvolaji k podani vysvetleni. Jsem zvedav, jak se obec bude tvarit, az jim poslu cislo, ktere je srazi ze zidle. Musi se to udelat do 7 dnu.

  1. to tam je vodjakživa všude, akorátže dyž tě předvolajou jako sprostýho obviněnýho podezřelýho-dosud neprokázanýho, tak to nende

  2. No a co ta druhá půlka paragrafu?
   „Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání anebo ten, kdo má nárok na náhradu podle zvláštních předpisů.“
   Takže leda jako svědek… a člověka, co jde svědčit na městapo bych srazil ze židle nejradši sám.

   1. na druhé straně pokaváď člověka neúspěšně nekde dva roy vobtěžujou a nic pravomocne neprokážou, má nárok na náhradu škody, a jaksi teda s ohledem na šibeniční lhůty je asi správnej postup jim skutečně poslat fraktůru na 10k, voni se tomu vysmějou, no a potom v žalobě na náhradu škody (pže žádosti po pravomocným ukončení-nedokázání se vysmějou na miniserstvu taky, a to i když to jednoznačně posere ouřadník, been there, done that) to naúčtovat

    ale kdo se s tím sere? v tomdle zkrvystánu i dyž lidi žalujou takový ty desetiletý tahanice v trestních řízeních, který sou od začátku fraška a dotyčnejm to skutečně způlky (nebo zcela) zkurví život, tak dostanou pár desítek, když jó úspěch, tak pár set tisíc, což je výsměch

   2. Cili uvalcit to na nulovou pokutu a nasledne jim to vyuctovat. Chapu.

Napsat komentář

D-FENS © 2017