Uprchlíci pryč, prachy sem, aneb humanismus v praxi.

Featured Image

Noc z 5. na 6. února 2016, dálnice A6. Po prázdné noční dálnici se jede dobře. Hned za sjezdem na Amberg obvykle přepínám rádio z Bayernu 3 na Radiožurnál. Po několika týdnech pobytu v Německu jsem rád, když slyším češtinu. V nočním Radiožurnálu jsou zajímavé rozhovory. A jeden takový, který mě obrazně zvedl ze židle, právě vysílaly.

Před několika dny přijeli do naší země první křesťanští uprchlíci ze Sýrie a po velkém zájmu médií a parazitujících neziskových organizací na Letišti Václava Havla v Praze byli přesměrování pryč z centra dění. Úkol byl splněn, příživníci z neziskovek se ukázali v televizi, a tím to pro ně skončilo. Odebrali se do svých dobře vytopených kanceláří, kde se opět mohou na plno věnovat hlavní činnosti – ždímání peněz ze státního rozpočtu pro své velmi podezřelé aktivity. Uprchlíci byli odsunuti do 120 km vzdálené Jihlavy. Proč tak daleko, nevím, myslím si, že pokud je v Praze tolik organizací zabývající se migrací a integrací, bylo by vhodné, aby migranti byli někde po ruce a zodpovědní pracovníci se za nimi nemuseli trmácet tolik kilometrů po D1. Ale, možná tomu nerozumím.

V Krajské metropoli Jihlava ale nastal další problém. Nikdo z oslovených lékařů v Jihlavě nechtěl vykonat lékařkou prohlídku. Situaci musel nakonec zachraňovat třebíčský duchovní, který sehnal jednu lékařku z Třebíče a druhou z Třeště. Co k tomu říct (a pokud možno být slušný)?

Věc má dva rozměry. První – na co si platíme tolik příživnických organizací, když nejsou schopni zajistit tak základní věc jako je lékařská služba? O tom, že k nám křesťané ze Sýrie přijedou se ví už hodně dlouho. Co do této doby integrační neziskovky dělaly? Čím byli tolik zaneprázdnění lidí, kteří jsou tak dobře placení?

Rozměr druhý – co na to naše inteligence? Lékaři jsou jistě představitelé inteligence, elity národa. Tedy ti, kteří podepisovali petici za přijetí uprchlíků před necelým rokem a nás, xenofobní pólv otcovsky kárali za to, že jsme takoví, jací jsme. Stojí za to najít si arch podpisů a zjistit, kolik signatářů má před jménem titul Mudr či Prof. (např.: Prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc. Lékařská fakulta v Plzni UK, doc. MUDr. František Duška, PhD, Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta, doc MUDr PhDr Jan Payne, PhD, bioetik, 1. LF UK, Prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D, MBA, Lékařská fakulta UP v Olomouci, Doc. MUDr. Josef Šťásek, Ph.D., LF UK Hradec Králové, atd.). Já sám jsem jich napočítal 45, a potom jsem to vzdal, protože jsem nebyl ani v jedné desetině stránky. Kde jsou tito pánové a dámy teď, kdy mají ukázat svoji humanitu v praxi? To nikdo neví.

Jinak, Sýrie je zemí ve Středomoří. Leží na stejné rovnoběžce jako třeba Kréta nebo Kypr, severněji než třeba Izrael nebo Egypt. Uznávám, že se vším by si naši lékaři neuměli poradit, ale zas, není to Afrika nebo Dálný Východ. Jinak, v Jihlavě je i Krajská nemocnice, do které kraj investuje peníze horem spodem, 80 km odtud je Brno a 120 km Praha. Pokud by si lékař nevěděl rady, není problém uprchlíka odeslat tam.

Inteligence tedy opět zklamala (stejně jako v roce 1938, 1945, 1948, 1968, 1977 a 1989), a ještě si stačila kopnut do prezidenta Zemana.

cit. „I lékaři jsou jenom lidé a pokud oficiální autority, nebo ti, kteří chtějí, aby za ně v této zemi byly pokládány – jako je třeba prezident republiky – šíří strach a iracionální obavu z uprchlíků, pak není divu, že může dojít k něčemu takovému,“ dodal Marx.
Zdroj: www.denik.cz

Mějme to na paměti, až se zas někdy objeví podobné moudro v jako v létě roku 2015.

Tímto bych chtěl poděkovat za příkladný přístup panu Jakubovi Holíkovi a dvou lékařům z Třebíče a Třeště.


14.02.2016 TomTom


Související články:


12345 (177x známkováno, průměr: 2,95 z 5)
16 924x přečteno
Updatováno: 14.2.2016 — 23:07

Reklama

D-FENS © 2017