Ukrajinci a zdravotnictví - zpět na článek

Počet komentářů: 230

Přidat komentář
 1. Ty si vymýšlíš, to je tak průhledný.

  1. Ne nutně – ČLK to potvrzuje jako existující nelegální ale tolerovanou praxi, a MZČR opakovaně prosazuje novelu, která by lékaře z ciziny bez atestace a bez jazykových zkoušek legalizovala:

   https://echo24.cz/a/S9Uxe/mame-se-bat-v-cesku-pracuje-400-lekaru-z-ciziny-bez-potrebnych-zkousek
   „V Česku pracuje podle České lékařské komory (ČLK) přes 400 lékařů z ciziny bez jazykových a odborných potřebných zkoušek (…) Ze zákona je každý lékař bez aprobační zkoušky považován za medika a musí pracovat pod přímým dohledem dalšího lékaře, který má na starosti jen jeho. Skutečnost je taková, že jsou zneužívaní jako levná pracovní síla a pracují zcela bez dozoru“

   https://blog.echo24.cz/a/SaYv5/valka-se-nekomu-hodi
   „Ministerstvo zdravotnictví řadu měsíců pracovalo na tom, aby bylo osobám mimo EU (rozumí se tím zejména Ukrajina) umožněno pracovat u nás na pozici lékaře bez složení jazykové a aprobační (způsobilostní) zkoušky. Zarouškovaný ministr děkující každý večer v televizi zdravotníkům za jejich obětavost podal nenápadnou novelu zákona ke schválení do Poslanecké sněmovny neváhaje k tomu využít stavu legislativní nouze, tedy režimu schvalování bez připomínkového řízení. Jen díky Senátu návrh neprošel.“

   1. Echo24 jako jediný zdroj? Měl jsem o vaší práci s informacemi lepší mínění, pane Mrcasíku.
    Aby informace dlouhodobě zcela nedůvěryhodného webu echo24 získala nějaký základ možné pravdivosti, musel by být k dispozici alespoň odkaz na originál zprávy ČLK. A ještě lépe doložení konkrétních případů. Na https://www.lkcr.cz/ se však nic takového nenalézá. Možná špatně hledám, ale v tuto chvíli zprávu echo24 považuji za (s)prostý hoax.
    Cizojazyční lékaři i další zdravotnický personál se v praxi bez patřičných zkoušek na odborné pracovní místo legálně nedostanou. To je realita, kterou mám stokrát osobně ověřenou. Počty nelegálně pracujících lékařů jsou vymyšlené, aby byla žurnalistická senzace a aby bylo čím strašit lidi, což je primární záměr Echo24 a podobných.

    1. Tak teď jsi ze sebe udělal ukázkového dezinformačního ňoumu, Kokrheli.
     Prý „Echo24 jako jediný zdroj? Měl jsem o vaší práci s informacemi lepší mínění, pane Mrcasíku.“ – tutéž informaci přinesla ještě Frekvence1 a Týden…
     https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/v-cr-pracuje-400-lekaru-z-ciziny-bez-potrebnych-zkousek.shtml
     https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictvi/v-cesku-pracuji-stovky-lekaru-z-ciziny-bez-potrebnych-zkousek_494788.html
     A jak je to možné?

     Zdroj: ČTK

     Kokrhel123: „ČTK, zcela nedůvěryhodný web“. Checht. Tak to dopadá, když někdo hodnotí ideologickým prizmatem.

     A propos, čímpak je Echo „dlouhodobě nedůvěryhodné“, drahý Kokrheli?

     Čím je „nedůvěryhodnější“ než Seznam Zprávy, které prokazatelně opakovaně vysloveně lhaly (s plným vědomím tvrdily opak, než udává oficiální zdroj)?

     Čím je „nevěrohodnější“ než ČT1, která taktéž opakovaně prokazatelně lhala (s plným vědomím tvrdila opak, než udával oficiální zdroj – v jiném případě si vylhala „policejní statistiku“ která nikdy neexistovala)?

     1. Ňoumu se sebe děláte vy, když nejste schopen dodržet a respektovat chronologii příspěvků. Děláte to zjevně účelově, škoda, měl jsem o vás lepší mínění.
      V prvním komentáři jste echo24 uvedl jako jediný zdroj. Je to tam zcela nezpochybnitelně vidět.
      Na něj reaguji, když poukazuji na jediný zdroj.
      Vy dodatečně uvedete další paralelní články, které v původním vašem komentáři nejsou (avšak stále nikoli zdrojový z ČLK, jak jste se holedbal). A slouží vám jako podklad pro kritiku mého staršího komentáře. Výroková logika? Nula. Funkční gramotnost? Nula. Zlovůle a komunikační fauly? 100 %.

      Děkuji, názorněji jste se v přímém přenosu snad ztrapnit nemohl, drahý pane Mrcasíku.

      1. Ježkovy voči.

       Zkusím to naposled.

       Zaprvé: já jsem odkázal na zprávu. Vy jste napadl médium, které jsem linkoval – tak jsem vám doložil, že mimo to vyšla tatáž zpráva ještě na řadě jiných médií, včetně oficiální ČTK, a tudíž váš ad-hominem výpad proti Echu je zcela irelevantní a ničím nepodložený. Vaše konstrukce o „dodatečnosti článků“ atd. jsou tedy zcela mimo, neboť se jednalo o reakci na vaši reakci.

       Zadruhé: na webu ČLK jsou zveřejněny tiskové zprávy ČLK. Toto zjevně nebyla tisková zpráva (už stylistikou), nýbrž vyjádření Kubka/ČLK pro ČTK. Ergo na webu ČLK dohledat možná nepůjde, z čehož ovšem neplyne vůbec nic o tom, zda to je nebo není vyjádření ČLK. Nevyvrací to tedy v žádném případě, že se jednalo o vyjádření ČLK – neboť ČLK se nevyjadřuje výhradně a jedině tiskovými zprávami, víme?

       Zatřetí: reaguji nikoli účelově, nýbrž tak že procházím diskuse od první stránky po poslední a reaguji. Váš útok o účelovém blabla je tedy opět nesmyslným osočením.

       Začtvrté: já vždy přicházím do debaty fakticky a umírněně. To vy jste začal agresivně a nepodloženě napadat mě, Echo aj. bez jakýchkoli argumentů, jen urážkami ad-hominem a absurdními indukcemi. Na hrubý pytel hrubá záplata, začal jste si ale vy. Zamyslete se nad sebou.

       1. Ježkovy voči, krtkovy uši, šnekovy nohy..
        To je pořád dokola.
        Čtete vůbec, co jsem napsal? Echo24 jste v prvním příspěvku uvedl jako jediný zdroj. Opakuji – jediný zdroj. Nic víc. Proč to stále chcete zpochybňovat, když je to tam vidět zcela jednoznačně?
        Další zdroje jste uvedl až dodatečně. Nelze jimi tedy zpětně napadat můj první komentář. Zaprvé a zadruhé jsou výroková mlha odvádějící od jádra myšlenky, nebudu komentovat.
        Zatřetí – zkuste si najít význam slova „účelově“. Pak si možná uvědomíte, že „procházím diskuse od první stránky po poslední a reaguji“ tento jeho význam nijak nemění.
        Začtvrté – vidím to přesně naopak. Ale tento pocit je samozřejmě subjektivní. Což jsem ochoten uznat.

      2. Víte, Kokrhel, to je pořád ta samá písnička.

       Vím že to tak teď po Invazi Březňáků nevypadá, ale tohle býval server plný inteligentních lidí s velmi nečernobílými názory a velkým rozsahem znalostí, vědomostí i zkušeností. Zkusit na ně agresivně, neslušně a ad-hominem udeřit za to, že mají „nesprávné názory“, prostě vyvolá zničující protireakci.

       Kdybyste přišel a řekl „nepovedlo se mi dohledat tu zprávu na webu ČLK, jste si tím jistý?“ Nebo – „nezdá se mi, že o tom informuje jen Echo, informovaly o tom i jiné zdroje?“ Pak by se vám dostalo korektní a konstruktivní reakce a ty zdroje bych vám třeba i dohledal.

       Ale když namísto toho agresivně zaútočíte stylem „ten zdroj je sračka protože proto, kdo tomu věří je zmanipulovaný, odkazovaný výrolk ČLK jsem to nedohledal tak to neexistuje, navíc se to nemůže dít protože zákony a protože já jsem to neviděl“ – tak co asi tak čekáte, že se stane, hm?

       1. Ale já jsem právě tohle řekl. Jistě, na začátku jsem se významně podivil jedinému uvedenému zdroji, což se vás dotklo. Ale proč jsem se podivil, víte to? Protože všude se právě vy poměrně intenzívně zaštiťujete vícezdrojovým aparátem. A najednou jediný zdroj, navíc echo24, což je pro mne dno.
        Možná jsem to řekl jinými slovy, než jsou vám libá. Za to se omlouvám, nemělo to vyznít útočně.

        1. Jen ze zvedavosti, co vam na Echu24 pripada tak spatne? Prakticky tam jsou vesmes autori z Lidovek z doby pred jejich agrofertizaci.

         1. Poněvadž ve chvíli, kdy se žurnalisticky vyjadřují k oblasti, v níž se profesně vyznám, píšou tendenční výmysly. Pak se zdráhám uvěřit i ostatnímu. Plus další příznaky, jako třeba právě to neuvádění odkazů na zdroje.

          1. Obávám se, že jde o obecný jev…
           Vždy, když si čtu (koukám v bedně) o něčem, co neznám, dovídám se spoustu zajímavých věcí…
           Vždy, když je to o něčem, čemu rozumím, jsou tam strašné hámotiny…

          2. To však nepíše Echo, nýbrž ČTK na základě vyjádření vedení ČLK.

           Je naprosto základní mediální gramotnost, že pokud chci dohledat zdroj nějakého vyjádření, hledám za použití copypaste citovaného výroku, nikoli návazného novinářského textu.

           Echo se odkázalo na zdroj ČLK. ČTK byla jen prostředník. Celá virtuální „potíž“ je jen ve vašem předsudku a nepravdivém axiomu, že pokud nějaký text nenajdete na stránkách ČLK jako tiskové prohlášení, plyne z toho, že jej ČLK nevydala.

          3. Opravdu?

           Echo24 neodkazuje nikam, jen zmiňuje ČLK. Na ČLK materiál není. Slepá ulička.
           Pokud budu hledat články se stejným klíčovým textem, pár jich najdu. Co to však z hlediska hodnověrnosti informace znamená? Na některých z nich je uveden zdroj ČTK. Uvedena tři písmenka, zaklínadlo spolehlivosti. Není tam odkaz. Opět slepá ulička.
           Dobře, hledáme dál. Na https://www.ctk.cz/ potažmo https://www.ceskenoviny.cz/ vyhledávač nenajde podle klíčových slov nic relevantního. Slepá ulička dotřetice.

           Je naprosto základní mediální gramotnost si v tuto chvíli uvědomit, že něco není v pořádku, zejména serióznost informace se otřásá v základech.

           Pan Mrcasík však taktně zamlčel jinou zásadní skutečnost, které si musel všimnout, neb jest vysoce mediálně gramotný. Při četbě ostatních článků se stejným klíčovým textem dominantně vyniká rozdíl v práci s informacemi.

           A to následující:
           Echo24 – Titulek – Máme se bát? V Česku pracuje 400 lékařů z ciziny bez potřebných zkoušek.
           V Česku pracuje podle České lékařské komory (ČLK) přes 400 lékařů z ciziny bez jazykových a odborných potřebných zkoušek, z nich 145 díky takzvanému projektu Ukrajina.
           (žádné další upřesnění těchto čísel nenajdeme, echo24 si vystačí s bulvárním titulkem a varovným výkřikem)
           Lidovky – Titulek – V Česku pracuje 400 lékařů z ciziny bez potřebných zkoušek, varuje lékařská komora
           Deník – Titulek – Komora: V Česku pracuje 400 lékařů z ciziny bez potřebných zkoušek
           (už jen z titulku je patrné, že něco říká lékařská komora, žádné varovné výkřiky)
           Ale to není všechno. Oba weby, tedy i Lidovky i Deník, píšou v článku ještě něco dalšího, co echo24 do svého textu nezařadilo:
           Podle ministerstva ho ale vykládá chybně. „Jedná se o součet všech lékařů ze třetích zemí od května 2016 do května 2018, kteří projevili zájem o práci v ČR. Toto číslo však již nereflektuje, kolik lékařů z tohoto počtu v mezičase například složilo aprobační zkoušku, nenastoupilo do výkonu praxe nebo například kolik z nich odcestovalo z ČR,“ vysvětlila mluvčí resortu.

           V tom tkví zakopaný pes. Co je pro echo24 400 nelegálně pracujících lékařů, kterých se máme bát, je ve skutečnosti počet žádostí lékařů ze třetích zemí za období dvou let. A to je sakra rozdíl.

           Zpět k prvnímu komentáři pana Mrcasíka. ČLK nic nepotvrzuje „jako existující nelegální ale tolerovanou praxi“. ČLK jen chybně komentuje čísla převzatá z MZ, a to jen údajně, neboť na jejich stránkách takový text není. Jediné, co lze mít za s jistotou prokázané je, že echo24 představuje dno žurnalistického bahna. Požívat jejich web jako zdroj svých komentářů bych se styděl.

        2. Začal jste:

         „zcela nedůvěryhodný, sprostá hoax, zjevně vymyšlené“

         – bez jakýchkoli důkazů JEN proto, že jste nebyl schopen si to dohledat. Tj. argumentace „co neznám, to neexistuje a kdo tvrdí opak, to je prolhaný hajzl.“

         Když jsem na to podrážděně zareagoval a tuhle argumentaci rozmetal, pokračoval jste:

         „Účelové…Zlovůle a komunikační fauly“

         – a nepochopitelně absurdní obvinění, že když jste si stěžoval na jediný zdroj a já jsem vám tedy dodal zdrojů více, je to z mé strany faul nebo co.

         Od prvního okamžiku ničím nepodložená agrese typu „kdo má názor neodpovídající mému, to je hajzl“, a ničím nepodložené výpady ad-hominem.

         1. Citujte mne prosím přesně.

          Napsal jsem:
          „Aby informace dlouhodobě zcela nedůvěryhodného webu echo24 získala nějaký základ možné pravdivosti, musel by být k dispozici alespoň odkaz na originál zprávy ČLK. A ještě lépe doložení konkrétních případů. Na https://www.lkcr.cz/ se však nic takového nenalézá. Možná špatně hledám, ale v tuto chvíli zprávu echo24 považuji za (s)prostý hoax.“
          Žádná agrese, pokud to tak vnímáte, máte hodně nízký práh citlivosti. S tím ale nic nenadělám. Současně je z textu patrné, že uvádím důkazy a hned několik. Argumentaci jste nijak ani náznakem nerozmetal (blahopřeju k naivnímu sebeoptimismu), navíc se v průběhu komunikace ukázalo, že jsem měl pravdu. Jak s nedůvěryhodností, tak s hoaxem.

          Co se týče té účelovosti a faulů, považuji za dostatečně doložené, tedy pravdivé. Nefaulujte, nebudete z toho nařknut, je to prosté.

          No, a v té poslední větě se už jen ukázkově vztekáte, jako děcko, co mu někdo vysvětluje, že nemá být proč uražené. Podívejte se do té věty v uvozovkách jako do zrcadla, v tom smyslu je výstižná.

  2. Nějak nevím, zda mám být potěšen, nebo se zlobit. Ano, pojal jsem to jak jsem pojal, ale nelžu půl slova. Kdysi jsem to někde napsal s podrobnostmi, a jedna sestra se tam našla. Podle reakce se v tom poznala. Já tenkrát dost čuměl, a tohle nevymyslíš, to je prostě pravda.

 2. Považuji za pravdivé tvrzení, že obyčejné lidi tady nic dobrého nečeká. Toho nedobrého bylo najednou moc: činnost orgánů eurosvazu a jejich zdejších obedient servantů, trpící přistěhovalci ať už multi- či nekulturní, ale vždy obohacující, po ozonu uhlík, řepka a sluneční panely všudemožně, pandémonická kvaziepidemie, levně vyráběná/draze prodávaná elektřina, plyn jakože nebude a teď národní hosté a technická pomoc, též kriminálníkům. Přitom k neradostnému bytí by stačila česká přítomnost sama samotinká, jak ukázaly všechny vlády a téměř všichni poslanci pravdoláskové historie.

  Což děti, ty jsou v obraze. Tenhle bordel nepovažují za bordel, je to jejich život. Časem své buclaté ručky natáhnou pro nějakou moderní podobu čárového kódu a spokojeny budou dle pravidel povykovat heče-peče.

  Ti nejstarší z nás, kterým nestojí za to stát se flexidebilními, prostě časem zajdou. A loď pluje (F. Fellini).

 3. Ukrajinská paní doktorka mohla být tzv. „vrač“ (to je rusky) nebo „znachar“ (to je ukrajinsky), což je absolvent čtyřletého pomaturitního institutu zdravotnictví neuniverzitního typu, něco jako u nás vyšší zdravotnické školy pro sestry. Je to vzdělání na úrovni DiS. Je to ruský model, setkal jsem se s tím už na Maltě, kde jich pár z Ruska uspávalo, pokud měli dlouhou praxi a uměli to. Ovšem přivézt si někoho takového na pass-blind přímo z UA, to je slušná vražda a vyžaduje to pevné nervy – ale zas na druhou stranu, co vohnouti chtěli, to budou mít. Ale to ještě neznamená, že paní doktorka nemůže být mistr ve svém oboru…:-))
  Oni jak jsou zvyklí všude dávat úplatky, tak je dávají i u nás na Ministerstvu nemocnictví a tam z nich za pár tisíc dolarů vyrobí lékaře se všemi univerzitními poctami. Teď už ani ty úplatky prý nemusejí ani dávat, jak jsou úředníci celí zjihlí a bojí se, aby je nepomluvila nějaká státem dobře placená neziskovka…:-)

  1. esli by vono nakonec nebylo nejlepší začít posílat zbraně Putinovi, aby sem vtrhnul taky, to by konečně mohla byt jednou příležitost se taky sebrat, popojet vo 500 kiláků na západ a začít se tam dožadovat všeho a mít se jak pán

   páč zatím tady akorát my kdejaké přivandrovalecké svoloči všechno platíme, ale přiležitost nikde nemáme, není to trochu tamto, nespravedlivý? nebude v tom nakonec ňáká diškriminacá?

   1. Jestli jako myslíš, že by ses v současném zdravotním systému SRN měl jako pán, tak raději zůstaň v tom Česku, uchráníš se tak velikého zklamání. O trochu lepší než v ČR je to snad ještě u obvodního lékaře a u zubaře, kde se štěstím můžeš narazit na slušného staršího praktika, i když coronové zhloupnutí si vybralo četné oběti i mezi nimi, ale co se týče specialistů a nemocnic, tak běžná veřejná péče v SRN již více roků zrcadlí skutečnost, že bylo zprivatizováno, co šlo a že už dávno nejde o zdraví pacienta, ale o zisky firmy, která příslušnou „péči“ nabízí. Ve výsledku je potom jedno, jestli jsi v rukách nějakého ukrajinského „specialisty“ v ČR nebo v rukách německého (či alespoň německy mluvícího) lékaře v SRN. Ten první nejspíš nemá potřebnou kvalifikace a ten druhý zase musí maximalizovat zisk. Tvůj skutečný zdravotní stav nebude znepokojovat ani jednoho z nich.

    1. SRN již více roků zrcadlí skutečnost, že bylo zprivatizováno, co šlo a že už dávno nejde o zdraví
     Jako klient zdravotního systému SRN se zeptám trošku blbě. A v ČR někdy o zdraví někomu šlo? Osobně mi přijde, že systém nasraných a přepracovaných ksichtů se spíše stále zotavuje ze socialistického klientilismu a učí se alespoň slušně schovat, což jim často stále nejde a člověk to pak musí řešit zápisy do dokumentace.

     1. Však jsem netvrdil, že to je v Česku lepší. Nevím, jam dlouho jste klientem systému v SRN, ale bývalo to v SRN lepší. Třeba takový oční – u normálního očaře, co pracuje na sebe, dostanete termín tak za 6 měsíců, když máte štěstí. Ostatní se (nejspíše z pohodlnosti) stali zaměstnanci nějakého Aktiengesselschaftu, který se rozprostírá od Hamburku až po Mnichov a návštěva u takového je většinou zkušenost, kterou už nechcete opakovat.

      1. Však jsem netvrdil, že to je v Česku lepší. Nevím, jam dlouho jste klientem systému v SRN, ale bývalo to v SRN lepší
       Netvrdím, že SRN systém je krásný a bez chyb, ale osobně mi prostě česky korupčný systém leze krkem. Nejlepší ukázkou stavu jsou dvě obskurní osobnosti v čele obou komor (Šmucler a Kubek).

       1. Pokud ja muzu srovnavat, tak:
        – v Nemecku najdu volneho zubare prakticky ihned. Ne, ze by nemeli co delat, ale proste je jich dost a snazi se. V Cesku (pokud jsem dobre informovan) jsou limity na pocet pacosu na zubare a i kdyby jak na potvoru vsichni meli kelcny v cajku a zubar houpal nohama, tak ale nove vzit nemuze, leda by si to cvakali ze svyho.
        – jakmile se clovek dostane do nemeckyho spitalu, uz se operuje. Jak v tom starym vtipu, kdy az na sale se uprostred operace zjisti, ze pan neni pacient, ale jen privezl uhli. Komercializace nemeckeho zdravotnictvi je postrachem lidi.
        – v Cesku clovek v podstate obtezuje, at vleze, kam vleze. V Nemecku si domluvim termin, prijdu na cas, cekam v prumeru 5 minut, ne dele. V Cesku si domluvim termin, ale shniju hodinu v hekarne, pardon, cekarne, abych pokud mozno chytil to, co jeste nemam.
        – samozrejme mne AOK nelenina informovat, ze by si velmi povazovala, kdybych s drahymi zakroky jezdil do Ceska.

        Takze… jeden za 18 a druhej bez dvou za 16.

        1. Takze… jeden za 18 a druhej bez dvou za 16.
         Já mám stejné zkušenosti, ale přijde mi to jako podstatný rozdíl.

  2. A clanek by nebyl z prostredi? Ne ze bych Fr volby neprozival,ale informuji se radsi u frankofonich zdroju.Ale takove objektivni pozorovani novych kolegu na „docasnou“ praxi by nam mohlo dat dobrou instruktaz co Nas ceka treba pri zlomene koncetine…

   1. Zlomena haxna? Tahni a srustej!

   2. nebojte, oni tady dlouho nepobudou. Aspoň ne ti schopní. Až si u nás za přispění našeho sociálního systému a úplatných úředníků vytuní papíry, tak budou mít mandát léčit v celé EU a půjdou dál, aby podpořili ukrajinskou „remitentní ekonomiku“. Dyť přece kvůli tomu na sebe zinscenovali na Majdanu tu střílečku tamníma fašistama. Teď jim ty pečený holuby rovnou do huby zařídil Putin – éto paradoksy. Já myslím, že řada z nich Putinovi ve krytu duše děkuje, že mohli teď mohli legitimně utýct a nemuseli makat na Ukrajině na zmrda, mafiána, bývalého kádra KSSS a lichváře Kolomojskýho a jeho americké kamarády z Bidenovic rodinky a platit jim výpalné.
    A co se týká podmínek léčby na UA? No to je jednoduchý – „kdo dá, pojede, na zlatém koni do nebe. Kdo nedá, pojede na prašivé svini do pekla.“ Tvrdej kapitalismus i když neofiko. Můj kámoš Andrej z Lugansku bral ve státním špitále v roce 2011 asi 6 000 Kč v přepočtu na naše. S úplatky to bylo asi 30 000. Kvůli tomu tady oni nejsou, aby brali tady řekněme 50 000. To by na tu jejich remitentní ekonomiku a místní mafie moc nezbylo.

    A ti neschopní? Jak říkám – to přece naši vohnouti chtěli. Tak to budou mít.

    1. Nekterym lidem staci k radosti, kdyz zjisti, ze nejsou blbi sami. Treba nekoho potesim, kdyz mu reknu, jak jsem dnes rano poslouchal bavorske radio a meli tam jednoho Zeleneho, ktery tvrde tlacil na to, ze je potreba okamzite ustrihnout ruskej plyn. Na to mu tam do poradu zavolal Nemec z mistni chemicky, ze jako jo, dobry, ale cela jejich chemicka jede a je nastavena vyhradne na ruskej plyn a znamena to ztratu 9500 pracovnich mist jen v jejich fabrice. Zelenej se rozohnil, ze proti Putinovi je treba postupovat tvrde a hlavne mu sebrat vsechny penize. No, taxem si u toho rikal, jak asi vypadaly Adovy porady v Rundfunku v roce 43…

     A taky jsem si dneska precetl Vlka, ktery tam rozebira televizni debatu sefa Madety a libilo se mi, jak tam rozhrabl, ze kdyz Putin zabral Krym, tak Cesko ihned vyhlasilo embargo na vyvoz mlecnych vyrobku do Ruska. Na to Merkelova regovala cestou do Mosqy a mlecne vyrobky Rusove brali od Nemcu. Podobne je to dneska. EU dela embarga a Rusko nakupuje jinde – svet je velkej a ukrajinska valka je tema jen v Evrope.

     Jako jo, delame vse pro to, dostat se co nejdrive do totalni prdele.

     1. Tak Adolf sliboval, že už nikdy nebude žádný Dolchstoss, že nepřipustí, aby podlí politici vyrvali vítězství v poslední minutě, a taky to tak Němci vedli až do hořkého konce.

   3. „informuji se radsi u frankofonich zdroju“

    https://nouveau-monde.ca/macron-reelu-il-va-y-avoir-du-sang/

    1. Merci beaucoup…

  3. Moment, chcete mi říct, že na tady v Evropě dusiče vykonávají diplomovaní specialisté? Se pak nedivím, že jim na stolech zůstávají mladý holky, co si jen přijely nechat vytunit prsa.

   1. Víte, po těch letech strávených výukou studentů a postgraduantů v různých částech světa bych na univerzitní vzdělání tolik nespoléhal. V době, kdy ho má 40% obyvatel to tak nějak ztrácí lesk. Já myslím, že za chvíli budu lidi vděční i za toho vrače.

    1. Tak jedna vec je papir a jina vec jsou znalosti, ze…

     Blby je, ze zrovna u te felcariny jde o kejhak. Zatim jen pacosum.

    2. No tak 40% obyvatel s univerzitním vzděláním ještě neznamená, že 40% má medicínu, FEL, stavárnu/strojárnu. To je samej enviromentální sociolog a systematický teolog a religionista, ale znám firmu, kde šéf konstrukce nabírá i nedostudované strojaře. Ne, že by potřeboval tak velký SolidWorks mančaft, ale oni prostě šikovní lidi nejsou. Tak je nabírá po tuctech a snaží se najít šikovného človíčka, co umí přemýšlet. Ještě před 5-6 lety mu tam návrhy robotiky dělala holčina, co měla maturitu z obchodní akademie, ale na střední ji ke CADu přitáhl její kluk a jí to chytlo.

     Ale to jsem odbočil. Jestli je vrač/znachar něco jako u nás škola pro sestry, tak potěš koště a zároveň díky Bohu za mé lékaře v rodině. Vždyť tyhle školy si dělají při práci i některé padesátnice, protože chtějí změnu a je potřeba mít papír. To mi prostě připadá, jako takový ten soubor zkoušek u ČNB pro ty investiční, pojišťovací a finanční „poradce“.

     1. Ja jsem vcera mel na pohovoru dva gymnazisty, v zari mi nastoupi na Duales Studium, cili pulka ve skole a pulka ve fabrice. Rekl jsem, ze si ty mlady radeji budeme vychovavat sami, nez se otravovat s tema blbcema, co sem lezou na pohovory, blby jak bedna kytu, ale nastup chteji ctyri tacky hrubyho. Seru na tituly i vagon ruznejch certifikatu z pofidernich kurzu. Nastesti nejsem spital.

      1. To me na nabizeli taky v Mnichove,ale mam trochu jinej pedigree nez hned pos skole

      2. Úplně jsem si vzpomněl na knihu Higher Education of J.Pournellea

     2. Vrač je něco víc než sestra. Je třeba si uvědomit, že sem pleteme rozdílné systémy vzdělávání. České VŠ vzdělání sester je západem indoktrinovaná uměle nafouknutá bublina, aby se od sebe mohly odlišit nadsestry s manažerským puvoárem, které vyplňují zbytečné kolonky v papírech a pijí kafe, a podsestry, co budou lítat na zvonky, stlát postele a mejt posraný prdele. Protože feminismus vládne světem a představte si, že by dochtorští buržousti všem sestrám nakazovali, co mají dělat! No to by přece bylo jasné utlačování a dyskrymynáce no ni?

      Onehdá jsem způsobil jeden kompetenční průser v naší nemocnici, když jsem takové nadsestře (z jiného oddělení) v rámci konziliární služby přikázal, že musí asi 170-kilové rómské pacientce odsávat z chrchly z tracheostomie, protože mě opakovaně volaly, že se „paní dusí, ať si ji okamžitě převezmu“. Přesně měly tu představu, že když ony jsou líné jako vši, takže všichni ostatní jim musejí běhat kolem jejich zadku a řešit jejich problémy s leností. Bába měla vytřeštěný voči jako angorák a opravdu se dusila, protože pro nadsestry byl velký kompetenční problém vzít odsávací cévku a odstát z tracheostomie. No řeknu vám, to byl fičák, málem z toho byla velká ostuda, jak se utlačované feministické soudružky nadsestry nafoukly jak mořský ježík. Podotýkám, že ta nadsestra byla na JIP a měla na starosti jenom tu bábu a snad ještě jednoho stabilního pacienta a nikoho jinýho.

      Nadsestry se feministicky sčuchly a hrozily výpovědí, pokud budou muset pracovat a hádejte, kdo dostal „sprda“…:-))

      Jednou vydám paměti, už mám z těch zážitků ve zdravotnictví za 30 let takový malý „mrázkův archív“.

      1. Tak doufám, že vydání pamětí nebude dlouho trvat, za tohle bych dokonce i moc rád zaplatil.

 4. Bu bu bu, uprchlík vás pokouše, doktorka zabije. UA fuj, Rusko vás zachrání. S láskou váš Vláďa Putin.

  1. Ne. Jen nakazí tuberou a jinými svraby a neštovicemi. Pouštět to sem přes hranice bez jakékoliv karantény je o hubu. Doslova.

   1. A ty minimálně desetitisíce zahraničních pracovníků, které se tu střídaly každý rok také někdo karanténoval? Já v zásadě souhlasím s tím, že migrace je epidemiologicky riziková, ale na druhou stranu se z těch oblastní tady střídal mrak lidí (řada sem přijížděla např. z Polska bez zvláštní kontroly) a to po x let a nezdálo se, že by nastal doom. Rovněž třeba mrak Vietnamců trajdá tam a zpět a nic zvláštního se neděje. Já po návratech z tropů také nebyl nijak sledován.

    1. Já doposud žil v domnění, že pokud někdo jede ze zahraničí legálně pracovat sem, musí mít mj. i očkování předepsaná pro vstup do země, být v dobrém zdravotním stavu a musí být schopen to prokázat. Stejné se přece očekává ode mne, pokud bych se vydal pracovat do zahraničí nebo jako turista. Do některých zemí mne bez prokazatelného očkování ani nepustí.
     Rozumím tomu, že u té části Ukrajinců, která prchla z ohnisek bojů z hodiny na hodinu, je tohle těžké zajistit, nicméně pro takové případy by měla být karanténní střediska, kde by se tihle lidé měli naočkovat aspoň na úroveň našich povinných očkování, zjistit jejich zdravotní stav a podle toho se zachovat dál. Jenže to se nekoná, nikdo to nezkoumá, pustí se sem úplně všechno a pak tu například „bůhvíproč“ začnou stoupat počty případů tubery. Neříkám, že každý ukrajinec má tuberu. Ale stačí jen pár případů, aby se tuberou zamořila hromada dalších lidí.
     Vadí mi totální absence systému kontroly toho, koho sem stát pouští přes hranice a fakt, že každý, kdo na to kriticky poukáže, je brán jako někdo, kdo nemá rád lidi a je putinovou filckou. Pomáhat ano, ale systémově, ne chaoticky a za cenu rozvratu naší společnosti, na jejíž výstavbě Ukrajinci neměli a nemají nejmenší zásluhu.

     1. +1 ovšem s tím, že na „výstavbě naší společnosti“ mají Ukrajinci zásluhu signifikantní, minimálně pokud tu výstavbu vezmeme doslova ;-)

      1. A ovšem i +1 k LWG. Pravda je mezi.

   2. Zdar. Anžto mě zvolili do školské rady a ustavili předsedou, šel jsem se z titulu téhle pochybné funkce podívat na těch deset malých Ukrajinců, kteří od minulého měsíce navštěvují naší školu a školku, abych si udělal obrázek. Spoustu rodičů napadlo to samé jako Tebe. Všechno načesaný, vymydlený a dobře oblečený děti, na první pohled k nerozeznání od zbytku kolektivu. Asi bych to neviděl tak černě.

    1. To je všechno hezké, proti tomu žádná, ale to přece nesouvisí s tím, že se k nám dostane s trochou nadsázky bez jakokoliv kontroly snad každý, kdo o sobě prohlásí, že je Ukrajinec, mluví řečí, která jako ukrajinština vypadá a přichází z východu. I naši lidé, prchající ze socialistického tábora míru a prosperity, byli nejprve prověřeni – i po stránce zdravotnické – v uprchlických lágrech (kde to podle vyprávění pamětníků také nebyl žádný med) a až poté mohli pokračovat dál. I jejich děti byly určitě vymydlené a na první pohled k nerozeznání od dětí starousedlíků…

     1. Dal jsem si tu práci a kontaktoval KHS, předpokládám že těžiště problému spatřuješ v tom, že sem Ukrajinci dotáhnou kdejakou nemoc. Paní tvrdila, že v ČR je zatím TBC od Ukrajinců minimum, spíš sem tahají různý průjmy a HIV. Riziko nákazy vyhodnotila jako zanedbatelné, nikoli nulové. Bezpečnostní aspekt by mě zajímal víc, než TBC – jestli sem naleze nějaká chamraď. Pokud se sem budou sunout spíše ženy a děti, nevnímám riziko takový, aby mě to zneklidňovalo. Vlny mladých mužů z Eritreje už u mě pozdvižené obočí vyvolaly. Mmch, ti se kterými jsem mluvil, se chtějí vrátit zpátky jakmile to půjde…

      1. Nechci, aby to vyznělo, jako že jsem apriori proti Ukrajincům. Bezpečnostní hledisko má také velkou váhu, s tím souhlasím. Ale jsem toho názoru, že je-li daný Ukrajinec připraven se přizpůsobit pravidlům naší moštárny a jeho život zde bude přínosem pro nás pro všechny tady, tož spánembohem buď vítán, kdo v dobrém přicházíš.
       Mám silné námitky proti způsobu filtrace, či spíše žádné filtraci a následné distribuci nežádoucích elementů od našich hranic dál do vnitrozemí, uprchlík neuprchlík.

 5. Ty máš dost, dobytku. Koukám, že pan domácí už otiskne opravdu každou sračku, kterou mu Sdruženci Při Debilovi pošlou.

 6. Pan domácí je už bohužel jasně potvrzená proruská antivaxerská svině. Přiznám se, že mě to mrzí, čítával jsem dfense rád.

  1. Utri slzu a uz sem nechod, at nemas depreeze.

   1. Je asi marné zkoušet s tím komunikovat a pochybuju, že má ten trollí robot, co běží po nocích na manipulátorech nebo kde a generuje nicky brum, Torm,… přidané funkce či moduly, jako deprese a slzné kanálky.

  2. Jé takové ohlasy. Budu si muset dnes ten článek přečíst. Díky za doporučení.

   1. Ale kdepak, u nás je doktorů a dialýz jako sraček. Stejně jako míst na JIP, to už jsme si řekli. No tak se z toho odpojí ti před smrtí, co tunelují systém a napojí se Ukráči a bude vymalováno. Naše zdravotnictví má kapacitu pokrýt dalších 3 miliony uprchlíků hravě. Problémem je to, že to tomu zdravotnictví nikdo nechce platit, takže pokud někde český pacoš zažije prstíček fakáček, tak bolák hnisá ve VZP…

    1. Ředitel VZP odměna za rok 2020 – 1.282 tis. Kč, odměna za rok 2021 1.309 tis. Kč. Plus další 2 mil. čistého ročně jako základní mzda. To je sranda. Pase ho prý Marek Šnajdr, ale nestojí ho to ani korunu, protože to jde z eráru.

     1. Best in Covid Bonuses!

  3. Podle ceho usuzujes ze je proruskej?
   Kazdej kdo napise něco proti EU je automaticky prorusky? 😂🤣

   1. Protože tady šíří ruskou propagandu o tom, jak k invazi na Ukrajinu nedojde, že tím agresorem je NATO a podobná hovna.

    https://dfens-cz.com/tak-dneska-se-valka-taky-nekonala/

    1. Urcite mas pre svoje obvinenie silne argumenty, ale mozes, pre nas menej chapavych, v spomenutom clanku oznacit, kde pan domaci pise, ze k invazii nikdy nedojde ? Inak ta budem musiet povazovat za dalsieho z Cemperovych rozkurovacov.

  4. Hm. Dlouhý roky vystupuješ proti (sebe)destruktivním krokům Brusele, tak jsi nutně zaražen v ruské prdeli. Očkovací průkaz máš hustě popsán a orazítkován, akorát si nehodláš pod hrozbou násilí nechat vpravit do těla něco, o čem si nejsi jistej, že je ti to ku prospěchu, tak to jsi jasnej „antivaxer“. A to vše pod článkem, kterej navíc D-F jen zveřejnil a nikde není ani náznak toho, že by s jeho obsahem i souhlasil. HATE FREE culture v celé své kráse.

  5. Vtip je v tom, že Rusko a jeho suroviny potřebujeme podstaně víc než Brusel.

   1. Ale houby, vědci už vymýšlí tzv. „technologickou pránu“!

    1. Kdysi nám vyprávěli o důvtipných pokusech osídlit lidské střevo symbiotickými mikroorganismy koní – vojáci by se napásli a nebyl by takový problém s mináží. Za sto let se technologie posunuly, možná by stálo za to to znova zkusit.

     1. Jenže i kdyby se to povedlo, tak se stejně ví že vegani jsou pacifisté, takže sice voják by byl syt, ale snažil by se někam zdekovat nebo se s nepřítelem domluvit.

  6. Hm, když to tvrdí prolhaná bolševická svině, tak to je jako pochvala… :-D

  7. Proto je mi pan domácí tak sympatický. A teď val val, nikdo vás tu nedrží.

  8. DopeBoy: je vysloveně kouzelné, že za „proruské“ považujete nadávat Putinovi do „agentů KGB s narušenou percepcí reality“, potažmo výrok, že pokud nás napadnou Rusové, správný přístup je „vezmeme zbraně, postřílíme je, jejich mrtvoly pochčijem a necháme je shnít na ulici.“ To totiž DFENS napsal také.

   Jste opravdový velikán ducha a naprostý génius. Povědí, kdo je s takovou ještě „proruský“ – Zelenský? Biden? Rasmussen? OBSE? OSN?

 7. Aha tak ono to bylo o něčem jiném. Já myslel, že to bude něco v tom smyslu jako, jak se tady našim lidem v pořadníku natahují rozestupy mezi jednotlivými dialýzami. Bo přibyli nový u pacoši, u který lékař nezná anamnézu. A tak je šoupnou na dialýzu, protože nefrolog je bude vyšetřovat od nuly.

 8. Text je totalni sracka, nicmene zupackym zpusobem exprimuje nasledujici obecny phenomen.

  Zdravotnictvi je v hajzlu. Podobne jako jine societalni nebo socialni systemy, nicmene na mnohe z nich se clovek muze s klidem vysrat protoze si poradi sam. Je nicmene dost pravdepodobne ze na zdravotnictvi se bude svobodomyslny clovek take muset vysrat a nespolehat na nej. Allopathic zdravotnictvi se promenilo v chemickou laborator ktere do lidi mrda chemicke sracky, osobuje si pravo na vlastnictvi jejich tela, makes access to healthcare conditional on fuckccination, atakpodobne. Navic, lidi jsou conditioned pristupovat k zivotu tak ze zdravotnicky system je integralni soucast jejich zivota.

  Nasrat. Lidi kteri si chteji uchovat svobodu se musi naucit zit bez zdravotnickeho systemu. Aspon do te miry dokud to jde. Takze zit zdrave a ne si kurvit telo a pak predpokladat ze zdravotnicky system to opravi.

  To jestli je nekde nejaky ukrainec je absolutne irelevantni. To jsou systemicke problemy.

 9. Za to, jaky tu mame zdravotnictvi ale nemuzou ukacka, muzeme si za to sami. Uz hodne dlouho nemala cast doktorstva pochazi z Bulharska, Egypta, Srbska, Ukrajiny, Recka, dokonce jsem mel tu cest i s jednim kurdskym ortopedem (v dobrem, musim rict). Cesi jsou uz jen ti, kterym nestalo za to odchazet za lepsim na zapad a pak mladosi, ktery se nijak netaji tim, ze po ziskani prislusnych atestaci (a vylepseni znalosti obvykle nemciny) berou kramle tamtez (osobne znam dva takovy pripady). Nedivim se, ze pak spital vezme casto v podstate kohokoliv, kdo se umi alespon podepsat… Porad ale v prumeru plati „zlaty cesky nemocnice“ ve srovnani s tim, jak to funguje jinde.

  A rozhodne dava smysl, ze vsichni z UA sem zdrhaji kvuli doktorum, socialnim davkam apod., neni nad to jednoho krasnyho dne nalozit do auta co poberu, srat na praci a vsechno ostatni a vyrazit se lecit a zebrat na „zapad“…

  1. Muzeme si za to sami? :(
   Nevim, co jsem komu spatneho udelal? Spatne jsem volil? Vydelavam malo? Nebo jsem propustil ze spitalu kvalitni lidi a nabral jsem nekvalitni?
   Rozhodne jsem nikdy nechtel udelat nic proti nasemu zdravotnictvi.
   Vsem se omlouvam.

   1. Špatně jsme udělali to, že daňoví poplatníci platí zdarma VŠ vzdělání studentům s argumentem, že „oni pak budou odvádět vyšší daně“ – a oni študáci si nechají z CZ daní zaplatit školu a pak frr vydělávat a platit daně do zahraničí.

    Vše by bylo jinak se západním modelem: na VŠ se platí školné, přičemž na užitečné obory (pro průmysl, medicínu atd.) stát poskytuje bezúročné půjčky s podmínkou pracovat a odvádět daně v ČR po dobu splatnosti.

    1. Na studium dětí dávno odvedli daně jejich rodiče.

    2. Mohl bych se zeptat, a jedna se opravdu o uprimny dotaz, co je to podle vas vlastne ten zapad? Tim terminem se kazdy ohani, a jak vidim, tak definice neni pevna. Jednou jsme soucasti zapadu i my, jednou zacina v Nemecku, jednou v UK. Diky za odpoved.

     1. Tak zalezi na tom, kde stojis a komu se hlasis :-)

     2. Západ znamená univerzální a amorfní argumentační berličku, která znamená kterýkoli ze států, které buď leží směrem na geografický západ od nás, nebo sice leží na jih, sever či východ, ale nebyly součástí komunistického bloku.

      1. Diky za odpoved. Jedna se tedy i o vetsinu Afriky, Jizni Ameriky a take par zemi z Jizni/Jihovychodni Asie? A nebo je to blize k https://en.wikipedia.org/wiki/Western_European_and_Others_Group + Japonsko a Jizni Korea? Predpokladam, ze se jedna o druhou variantu. A zde bych se rad zeptal, je ten zapadni model Vysokoskolskeho vzdelani o kterem mluvite zalozen na systemu skol v techto zemich? Ja jen, ze ten system neni ve vsech techto zemich stejny, a velka cast tohoto zapadu, jmenovite staty kontinentalni zapadni Evropy, maji system relativne blizky tomu nasemu. Jeste k te definici zapadu – ptal jsem se proto, ze tady nekdo (ne vy) nedavno nazyval emigraci z UK do zapadni kontinentalni Evropy „emigraci ze zapadu“.

    3. Vše by bylo jinak se západním modelem: na VŠ se platí školné
     Vždycky mě fascinuje, jak Češi místo toho, aby navýšili mzdy na odpovídající ekonomické výkonosti ČR, tak začnou vymýšlet, jak lidi nasrat.

     1. Tak navyš mzdu, je to tak snadné. Stačí když buržoust přestane vykořisťovat dělníky a užívat si přidané hodnoty z práce, žejo?

      1. Taky si myslim, ze by to chtelo navysit mzdy a take to promitnout do cen produktu. Ty schody je potreba poradne namazat.

       1. Kdyby naše firma navýšila mzda o 10.000 korun (což bychom chtěli všichni), musel by náš produkt stát dvakrát tolik, tak mizerně pracujeme. Máme žalostnou produktivitu práce. A tak je to leckde, ne-li všude.

        1. Ono je to tak propojeny, ze rict ‚vyresime to jen upravou tohohle‘ proste nejde. Samozrejme, zasadni problem je, ze ceskej system neni tak uzavrenej, jako treba nemeckej, takze prachy tecou do prdele a pak v tom systemu pochopitelne chybi. Jenze dneska jen nas prumysl (i kvalita vetsiny lidi) ve stavu, kdy proste uz se osamostatnit vlastne ani nejde. Predstava, ze zacneme od piky a ve svym, s novyma strojema a budeme konkurovat zapadu, kterej ma vyrobni prostredky ve valne vetsine zaplaceny a investuje do novych technologii, je proste nesmyslna. Do toho se u nas krade, jen to hvizda a i kdyz i v tom Nemecku se krade (ze zdravim fliten Usi z Lejna a jejich rodinnej podnik na preprodej vakcin), tak ale vyrazne min, nez v Cesku. Nemyslim nejakej matrijal z prace, ale zlodejinu bilych limecku.

         Takova Ukrajina je vetsi, nez my a taky se z toho nedostala. Nakonec diky vnejsim zajmum a vnitrni zlodejine skonci rozvratem statu.

         Proste… u nas by samotne navyseni mezd nezmenilo lautr nic. Jen by se vic napakoval stat a pak na nem naveseni zlodeji.

         1. Proste… u nas by samotne navyseni mezd nezmenilo lautr nic. Jen by se vic napakoval stat a pak na nem naveseni zlodeji.
          prachy tecou do prdele
          Ono blbé je, že jsou to spojité nádoby. Dokud nezaplatíte, tak vám lepší lidé prostě budou brát roha.

          1. Jasne, ale tech schopnych je minimum, takze navyseni mezd profikum nezhrouti system. Ovsem Jurecka by nejradeji zdvojnasobil minimalni mzdu.

           Vis sam, jak to v Nemecku funguje. Kdyz to clovek vidi treba u nas v Prdelau, tak vetsina Bavoru taky neni zadny hogofogo a ziji s celkem nizkou mzdou na nemeckej prumer. Nevim jak ted, ale pred tremi lety, kdyz jsem to pocital, byl nemeckej prumernej hrubej prijem tusim 3700, pricemz u nas delnice v montovne berou 15 ecek na hodinu. Tedy bratru 2400 hrubyho. Nemecky dane nejsou zrovna maly a pokud ta delnice je ve Steuerklasse 1, tak to neni zadna hitparada. Presto ti lidi s tim ziji a dokazou splacet hypo a jezdit ve slusnym aute. Taky ale kdyz se s nima bavim, tak dovolena za tisic ojro, to jsou oci navrch hlavy.

           A jestli nekdo z nejvyssiho vedeni pak bere tri nebo ctyri mega rocne, to se v nakladech firmy nijak neprojevi a pritom to zveda onen prijmovy prumer. Kdyz jsem zjistil, ze muj prijem odpovida hornim 2% nemeckych mezd, nechtel jsem tomu verit. Ne, ze bych nebyl spokojenej, ale po tech vymejvarnach, co jsem v Cesku poslouchal, jak se Nemci valej v prachach a nevedi co s nima, jsem zjistil, ze to proste neni jen v tech prijmech. Je to taky v tom, ze si hodne veci delaji doma sami a taky ukrutne setri. Kolenovrti neskutecny. A Zidy pritom posilali vysprchovat.

          2. Vis sam, jak to v Nemecku funguje
           Vim, ale pokud v ČR v mém oboru má absolvent s magistrem nastupupuje za 1300 € a dosáhnout po 5 až 10 letech 2000 € je něco velmi neobvyklého,tak co máš blbečkům z českých firem říci, když fňukají, že nejsou lidi. Navíc ty prachy mají, jenom nechtějí pustit chlup.

          3. S tim chlupem je to slozity, protoze ceskej vyrobek malokdy prodas za nemeckou cenu. Tim padem te marze zase tolik nezbejva, protoze matrijal musis mnohdy za nemeckou cenu, nebo z Nemecka kupovat. Ale… ne vzdy, samozrejme.

           Jedna vec je, ze Nemecko se takto formovalo od posledni valky, takze za pet let spolecnost nepredelas. Ale jiste, 30 let by bejvalo treba stacit mohlo, kdyby se chtelo…

          4. S tim chlupem je to slozity..… ne vzdy, samozrejme.
           Mě se k tomu sami přiznali, že se mezi sebou dohodli, aby si navzájem nezvyšovali mzdy.

           Jedna vec je, ze Nemecko se takto formovalo od posledni valky, takze za pet let spolecnost nepredelas. Ale jiste, 30 let by bejvalo treba stacit mohlo, kdyby se chtelo
           Naprosto souhlasím.

          5. technická: spojené prosím. Do smrti nezapomenu, jak na nás profesor Děd při fyzice řval „… viděl jste někdy snad diskrétní nádobu???“

   2. Muzeme si za to sami? :(
    Nevim, co jsem komu spatneho udelal? Spatne jsem volil? Vydelavam malo? Nebo jsem propustil ze spitalu kvalitni lidi a nabral jsem nekvalitni?

    Jednoduchý dotaz. Jak jste řešil situace, když jste byl nespokojený s poskytnutou péčí?

  2. Případné ukrajinské vítězství bude vpravě vítězstvím Pyrrhovým: čtvrtina země zničená, spousta mrtvých a zmrzačených a statisíce mladých ve fertilním věku v zahraničí. I kdyby se jich jen půlka nevrátila, bude to bolestně cítit. Pamatuju doby, kdy se o Ukrajině psalo jako o padesátimilionové zemi. Najednou se bez mrknutí oka píše o 40 milionech obyvatel a málokdo se podivuje nad tím, kam že se těch 10 milionů podělo. Vpravdě úspěšné budování státu. Hlavně že statečně bojují. Nenávist k Rusům je vskutku důstojná, funkční státní idea.

   1. Ukři zastavili sovětský útok na Kyjev a západ UA, a zatlačili sověty na Donbas.to je jasné vítězství.

    1. Viz Finsko 1939-40.

     1. Ukrainci stejně jako Finové pouze brání svojí zem. A i výsledek očekávám dost podobný.

      1. No, jak se to vezme. Dvě republiky vyhlásily nezávislost, Rus je uznal, a tak se UA army ocitla na cizím území. Mezinárodní práva v tom nehledej, tady platí právo silnějšího. Takovej je ten svět ošklivej,víš?

       1. Uvidíme, pro kterou stranu to nakonec bude ošklivější. Dost pravděpodobně to nebude ani pro jednu ani drobet hezký.

        1. Kde žiješ? Ošklivý to bude pro vylidněnou Ukrajinu a pak pro Evropu, ne-euroatlantický svět je na straně ruska. Euroatlanti se se zacyklovali, co z toho plyne je jasné – chudoba. Katolíci v „naší“ vládě o tom žvaní každý boží den.

       2. Jednostranně vyhláušená „republika“ se stává nezávislým územím, hodné obrany před původní svrchovaností, tím, že ji uzná jeden kterýkoli stát světa? Ale to jsou mi věci.

        Takže pokud si Taras Bulbovič vyhlásí v Kalinigradské oblasti „Chrabrovskou Lidovou Republiku“, souhlasíš že ji USA mohou uznat, tím se Rusové ocitnou na cizím území, a USA tam mohou vpadnout na mírovou misi – neboť chudákovi Tarasi Bulbovičovi a jeho XLR nepochybně hrozí likvidace a genocida celé rodiny?

        1. Přesně tak to je,co na tom nechápete? Luhansko si vyhlásí republiku, a pokud to silný spojenec uzná, tak běžte všichni ostatní do prdele. Protože to uhájíme zbraněmi spojence. Ostatně, kde je psané, kolik států musí uznat separatisty, aby to bylo platné? Nikde. Řeší se to silou, Rusko uznalo separatisty a řeší to silou, čemu nerozumíte? Mezinárodní právo je hajzlák, a všichni si tím vytírají prdel . Proč Vás to tak sere u Ruska? Zaujatej?

        2. Co myslis, maji Salamounovy ostrovy pravo si rozhodnout, ci zakladnu u sebe chteji? Nemel by je Zelenskyj podporit?

         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-nova-cinska-zakladna-v-pacifiku-proti-tomu-zasahneme-varuji-usa-199781

         1. Šalamounovy ostrovy nesousedí s USA, tady to bude sporné a problematické. Ukrajina sousedí s Ruskem, to je prostě smůla, a ještě tam má ruskojazyčnou menšinu. Ostatně, v Lybyi byla nějaká fr menšina, které by bylo zakázáno vyučovat děcka ve fr.jazyku? Nevím to, ptám se

          1. Už jsem to psal jednou.
           Mít hranici s Ruskou federací, být jakousi bývalou součástí struktury SSSR, kde se ale fakticky nic nezměnilo – a koketovat s NATO, znamená minimálně si koledovat o průser.
           Že ty směšný námluvy Ukrajiny s EU a NATO skončí takhle, se dalo při trošce soudnosti očekávat.
           Co by kurva tahle země měla EU přinést? To, že momentálně probíhá proxy válka mezi NATO a Ruskou federací, není žádný tajemství a zase se dá při trošce soudnosti odhadnout, jak to asi skončí. Nikdo z NATO si tam dobrovolně a přímo nepůjde pálit pracky. Ne kvůli zemi, jako je Ukrajina.
           Co Ty na to, Jendo?

         2. USA na Šalomounovy ostrovy vojensky nevpadnou. A vůbec nikdo, ani Austrálie kvůli které se to děje, ani neuvažuje o jejich anexi. Tohle je jen klasická „zostřená diplomacie“.

          1. To jo, jen se zorganizoval poulicni teror a pogromy na Cinany, to vyjde celkem levne. No a to specialni australske komando je tam jen proto, „aby se udrzel klid v rodine“. Kdyby nahodou teror nebyl dost ucinny.
           Ona i full scale invaze by v pohode prosla, protoze by to nebyli Rusove, takze cokoli a jakkoli nasilneho je naprosto v poradku.

          2. Takže antimajdan v Doněcku bylo podle tebe svinstvo?

           Policii tam mají na základě stejné smlouvy, o jakou usilují Číňané. Akorát že Číňané jsou kolik – 10X dál? A krom policie tam chtějí kotvit i válečné lodi. Takže analogicky – kdyby byla bývala Ukrajina vykopla Rusy ze Sevastopole a namísto toho to pronajala US. Navy, je to podle tebe cajk?

           Víš, tady se krásně odhaluje to pokrytectví. Kde pouhá hypotetická možnost, že něco udělaly nebo snad byly bývaly mohly udělat USA je spravedlivým důvodem k hněvu a válce – ale když totéž udělá Čína nebo Rusko, je to úplně v pořádku.

          3. mrcasík… mistr demagogie… jeho logika je neprůstřelná bo má doma akvárko

      2. Zimní válka. Pokud bych chtěl tvrdit, že pro Ukrajince dopadne současné speciální operování podobně jako Zimní válka pro Finy, tak Ukrajina akceptovala ztrátu Krymu, Donbasu a přistoupila na většinu ostatních ruských požadavků. Perspektivou Ruska bych bral současný konflikt jako velký a důkladný audit celé armády, na který bych reagoval mnohými personálními změnami. Ostatně – Zimní válka bezpochyby připravila SSSR na věci budoucí.

       1. Tak to taky předpokládám dopadne. Ve finále. Ale za cenu dost obřích ruských vojenských ztrát. Američani už zasekli drápek a to nebude pro ruskou armádu nic příjemnýho.

        viz třeba – https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/utok-na-ukrajinu-vojensky-analytik-philips-obrien-o-vyvoji-v/r~afd6d76cc54a11ec9136ac1f6b220ee8/

        Odmysleme si nějakej ten balast a kecy ve videu, o to nejde. Realita je taková, že americkej ministr obrany jedná v Kyjevě o americký vojenský pomoci Zelenskýmu – Putinovi přímo pod rypákem.

    2. Hm… a ja mel dojem, ze Rusaci to zkusili a paxe na Kijev proste vysrali a odesli.

     1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/karma-je-kruta-naznacila-ukrajina-rusku-ze-bude-utocit-na-jeho-uzemi-zacharovova-zuri-40395272

      Toto nemože dobře dopadnout. Jestli je ten Zelenský opravdu na nějakém metamfetaminu, tak by buď měl změnit dodavatele, nebo odmašťovnu a z té to „řídit“.
      Kurva, fakt si někdo v EU myslí, že zbídačená, rozkradená, vytunelovaná, zkorumpovaná 40M země, kde doteďka stejně jako za socialismu, patří všechno všem, může beztrestně zaútočit na jadernou velmoc?
      Toto si fakt někdo myslí? Jestli jo, tak v bruseli jsou ještě větší paka, než jsem si doteď myslel.
      Snad nějakého kokota nenapadne, poslat na Ukrajinu taktický jaderný arzenál…při debilitě bruselu bych se tomu nedivil, ale zase spoléhám na to, že zbytek „jaderného klubu“, nejspíše v čele s Izraelci, by byl dost zásadně proti.
      Když jsem zmínil ty Izraelce – přišlo mi až směšný, že se Kneset zcela odmítl zabývat otázkou nějaké otevřené výzvy Ukrajiny Izraeli – jen proto, že je Zelenský údajně Žid.
      Dtto Maďaři – Orbán prohlásí, že jeho voliči zvolili ne proto, aby se motal do lokálního konfliktu dvou postsovětských zemí, ale aby se hlavně staral o blaho Maďarů – a to taky hodlá dělat.
      A nelze si nevšimnout, že všecky hovnomety momentálně Maďarsko a Orbána ignorují – doslova.
      Hází do větráků všemožná hovna, včetně toho na úvodním linku, ale Maďarska se nikdo ani nedotkne.
      Už jsem napsal, že je jen otázkou času, kdy armáda RF začne důsledně a do detailu ničit cokoliv, co přijede po kolejích, nebo kamiony a nebudou to zrovna vagóny rejže. Někdo je tak blbý, že si připustí, že by Rusové propustili na území Ukrajiny železniční „podvalníky“ s tanky, děly, samohybnými houfnicemi a BMP vyřazené odněkud z prdele? Vždyť je to otázka jednoho, dvou otoček Su25 a je z toho akorát hromada šrotu, dobrá tak do hutí v Krivém Rogu…
      Jenže o tomhle se psát nesmí a tak se dozvídáme o různých kyjevských přízracích, co po nocích nemá nic lepšího na práci, než se starým Mig29 údajně ničit ruská postavení.
      No tak jo…

Napsat komentář

D-FENS © 2017