Tak dneska se válka taky nekonala

Featured Image

Dnes mělo Rusko napadnout Ukrajinu, ale zapomněli to říct Rusku a tak z toho nejspíš nebude nic. Těch nedorozumění je tam mnoho. Já tomu nerozumím. Asi to budu potřebovat vysvětlit.

Za mně to bývalo tak, že se vojenskou agresí myslelo hromadění vojáků a zbraní na cizím území. Nyní se vojenskou agresí nazývá hromadění zbraní a vojska na vlastním území, což mi připadá poměrně inovativní. V původním pojetí vlastně vojenskou agresi provozuje NATO, protože hromadí zbraně na Ukrajině jakož i v jiných zemích. Vlastně pardon. Rusko hromadí na ruském území zbraně, zatímco Ukrajina hromadí na ukrajinském území defenzívní materiál.

Jinak kdybych se orientoval pouze podle zpráv v médiích, tak už válka probíhá. Řeší se, jak střely západní provenience probíjejí pancíře ruských tanků. Babičky cvičí s kalašnikovy, jako by jim Ivan stál za vraty. Vypadá to, jako by se západní média už nemohla války dočkat.

Americký geront neustále vyhrožuje nějakou strašnou reakcí na ruskou agresi a já pořád tápu, v čem tahle strašná reakce bude asi spočívat. Zjevně drží kratší konec provazu, pokud tedy vůbec něco drží. Zejména poté, co hrozivou odvetou a sankcemi začala vyhrožovat technologicky impotentní zaostalá EU, která se sama rozhodla sebezničujícím procesem prozelenit se do feudalismu. Rusové nepochybně přijdou o celou řadu úžasných pokrokových výdobytků. Například nezískají technologii pro výrobu elektromobilů a budou se kvůli tomu muset dopravovat levněji a kvalitněji. Ženám ruských mužiků zůstanou odepřeny přenosné dámské pisoáry a budou muset chodit postaru na binární záchod.

Také bych rád chápal, jak vlastně fungují ty sankce. EU už drahně let uvaluje na Rusko různé sankce a výsledkem je, že po čase vznikne další krize. Při ní se ukáže, že rusáci mají ještě lepší zbraně a ještě vyšší sebevědomí, na což se reaguje zase dalšími sankcemi, které fungují vlastně jako stimulant. Zjevně se díky sankcím dostali do bodu, že už ty úžasné západní technologie nepotřebují, protože si vyvinuli vlastní. Nicméně vysvětlit už to nepotřebuji, protože mi to nedávno docela dobře popsal jeden známý, co vydělává, lépe řečeno vydělával, na pěstování ovoce. Když EU vyhlásila zase další vlnu sankcí, přestalo být možné vyvážet z Polska do Ruska hrušky. Poláci tak vrhli svoje hrušky na všechny trhy v zemích okolo a cenově převálcovali lokální zemědělce. Ti si svoje hrušky mohli strčit někam. Jednalo se tak o dokonalou lose lose akci. Polští zemědělci prodali svoje hrušky pod cenou. Čeští zemědělci nahrnuli svoje hrušky do kompostu. Rusko to bez hrušek z EU nějak zvládlo, asi si natrhali vlastní gruši.

Také mi není jasné, co jsou to ty „samozvané republiky“. Já myslel, že právo na sebeurčení je v demokratickém světě zaručeno. Republika tak nemůže být samozvaná a „separatisté“ nemohou existovat, maximálně jsou to aktivisté. V těch „samozvaných“ republikách žije tři miliony lidí, třetina České republiky. Všechno jsou to separatisté a samozvanci ve vlastní zemi, nebo se jim prostě nechce žít na Ukrajině, v té úžasné prozápadní oáze svobody? Proč ještě neutekli?

V této souvislosti jsem postřehl jednu zajímavou věc, která dobře dokresluje jednostrannost zpravodajství. Ruská duma, jejich parlament, vyzval Putina k uznání „samozvaných“, správně sebeurčených republik (poměrem hlasů 351:16). Tato zpráva se objevila všude, ve všech médiích. Jakkoli to nevypadá, tento akt by nejspíš byl důležitý. Jednostranná média okamžitě přispěchala s výkladem, že takové uznání by bylo samozřejmě také aktem agrese. To je ale agresivní parlament. Pak se stalo, že Putin na tento návrh nepřistoupil, protože ho pokládá za rozporný s minskými dohodami. S těmi minskými dohodami, na které Ukrajina od počátku kaká a které byly uzavřeny za účelem udržení příměří. A to se neobjevilo skoro nikde. Ono by se  to těžko vysvětlovalo.

Vnímám další podivnou asymetrii. Ukrajinští vojáčkové, na kterých celkem bez problému identifikuji nejrůznější součásti západní výzbroje a výstroje, popisují rozsáhlé ozbrojené provokace „proruských“ „separatistů“. A já přitom vždy přemýšlím, co přitom dělají oni, s celým tím materiálním nasazením. Až dnes jsem na to přišel, co tam dělají.

Vypadá to, že médiím s jídlem roste chuť. Poté co se prakticky ukázalo, že lze mediálně vyrobit pandémii, se nyní testuje, zda lze soustavným pošťuchováním a ponoukáním vyrobit válku.

 


17.02.2022 D-FENS

12345 (712x známkováno, průměr: 2,35 z 5)
43 031x přečteno
Updatováno: 17.2.2022 — 22:48
D-FENS © 2017