„Právě ta anonymita dává internetovým ‚hrdinům‘ tolik odvahy … Když bude každý z nás vystupovat na internetu pod svou fyzickou identitou, tak si každý dá pozor, co tam řekne … Vypadají jako spořádaní, a pak na sociálních sítích se z nich vyklubou predátoři, kteří dokáží šířit zlobu a nenávist“ (prezident Petr Pavel v debatě Deníku N, 18. 2. 2026)
Cenzura internetu
Shadowban – patent na cenzuru
Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění
Zablokování dezinformačních webů bylo naprosto v pořádku, nejednalo se ani trošičku o zásah veřejné moci do svobody slova. Příslušníci rozvědky se hezky usmáli, řekli výkonnému řediteli NIC.CZ pěkně prosím, a tak vůbec o nic nešlo. Byla to jen taková přátelská nezávazná rada. Otázkami, jak se pozná proputinovská propaganda, proč by měla být zakázaná, jak ji definují naše zákony a jak byly vybrány weby k zákazu, se raději nikdo ani nezabýval.
Cenzoři a dozorci
Zakažte pravicovou konkurenci Facebooku a blogy!
V souvislosti s návrhem novely trestního zákoníku tiskem 384/0 se toho napsalo již hodně. Většina příspěvků ale pohříchu děsivě míjí jádro pudla, neboť se věnují výhradně tomu, zda je správné znemožnit znemožnit publikování názorů, které se nositeli nelíbí („cenzura soukromých internetových platforem”), třeba ve jménu „ruských dezinformací”, nebo naopak zda je správné dovolit publikování úplně jakýchkoli názorů a tvrzení.

Elektrolíže sou těžkej adrenalín. Vod 60VAC vejš zahání i karpální nervíky a artrózu. Ale nesmí se to přehánět, jináč zčerná jazyk a chuťový poháry jdou do hajzlu. Jeden pak je (...)
Sece se to na gryn a chudaci cmelaci nemaji co zrat.
Presne toto vidim tady, v Dansku. Vzajemna tolerance lidi. Jasne, decka jsou decka a delaji bordel, ale jinak klid, pohoda, kolo nebo boty. Zadnej problem. Jina kultura. Doporucuju zajit si (...)
@fatdwi "Poměr dementů k normálním se z mé zkušenosti u elektra nijak nevymyká" moje skusenosti su odlisne, 80rocny strycovia/tetky co sa tiahnu klukatou dedinou s 200-metrovou kolonou aut za nimi (...)
Zdar vespolek, jsem v Dansku (Skagen) a u PC malo, takze sory za moji ridkou aktivitu. V celem clanku neni nikde ani slovo o elektrokole, mmchdm ;-) Nicmene, pointa byla (...)