… stalo se co muselo, když ukázali jim záda!

Featured Image

Tento týden došlo k historické a zlomové události, kdy občané Kingdom of Condom veřejným hlasováním odmítli další provozování socialistického projektu zvaného EU na území své země a hlasovali pro odtržení UK od EU.

Myslim si, že tohle ještě není poslední slovo. Možná dojde k aplikaci „irské metody“ a referenda se budou provádět tak dlouho, dokud nedopadnou správně. Velmi těsný výsledek k tomu přímo vybízí. Stejně tak možná někdo přijde na to, že referendum nebylo technicky OK, nebo není právně závazné pro politiky, pro které tak představuje pouhé doporučení.

Dění krátce před referendem a po něm ukazuje, že proevropský establishment je na konci s dechem a už s ničím novým nepřijde.

I přesto, že můj postoj k celé věci je znám a věřím, že se dočkám dne, kdy Unie uhnije, když se na věc podívám nezaujatýma očima, musím konstatovat, že by mě příznivci setrvání neměli čím přesvědčit. Kampaň příznivců setrvání totiž stavěla jen na prázdných heslech, demagogii a doomsayingu. Chyběla tam jakákoli vize dalšího rozvoje EU, a je to logické, protože žádný rozvoj se už konat nebude. Neměli tedy voličům co nabídnout, leda by řekli na rovinu, že budou dál prohlubovat stagnaci, budou „vařit žáby“, prohlubovat regulace a postupně náhrazovat občanské svobody „lidskými právy“, což by určité nezanedbatelné části voličů nepochybně imponovalo.

Voliči hodili za hlavu rady expertů, jak se všechno ekonomicky zhroutí, protože to znělo nedůvěryhodně. Připadalo mi to místy dokonce směšné, křečovité a spíš než o vývoji UK bez EU to hodně vypovídalo o těch „expertech“ samotných. Jako by se onoho dne, kdy se občané Británie a senilní královny poddaní probudí, měl zastavit život jako v nějaké pohádce. Lidé už nevstanou, nenasnídají se a nepůjdou do práce, nebudou sklízet brambory a žito, protože nebude EU, zdroj všeho dobra, prosperity a pracovních míst. Připadá mi to zcela obludné a absurdní. Podobně absurdní byla i kampaň vystavěná na iracionálním strachu, přehazování nesrozumitelných ekonomických pojmů vidlema. Pokud by někdo chtěl návod, jak prohrát referendum, tak je v UK v táboře RemaIN může ispirovat, protože argumenty typu „musíme zůstat v EU, abychom byli v EU“ dovedou oslovit jen skutečně hodně specifické voliče. Jinak je to samozřejmě prima, protože eurokrati vystavili svá slabá místa a teď je možné je do nich udeřit. Nejslabší místo je nepochybně, že oni vůbec nejsou schopní komunikovat normálně. EU tak dlouho organizovala incest mezi byrokraty, levicovými politiky a různými kariérními aktivisty, až se jim podařilo vychovat úplně novou generaci politiků, a ti nejsou schopni komunikovat s běžným občanem, protože nikdy nic takového nemuseli dělat. Stačilo jim pouštět si Ódu na radost a vzájemně si zatleskat, jak se jim zase podařilo něco skvěle zregulovat.

Taky se ukázalo, že EU nemá lídry. Má vysoce postavené úřednické myši, které jezdí limuzínami někam do úřadu, ale nikdo neví, jak vypadají a kdo je vlastně zvolil. Nedovedou nikoho nadchnout a motivovat k tomu, aby sledoval a podporoval ty jejich osvícenské myšlenky, a když dostanou nepříjemnou otázku, tak utečou jak malý haranti. Nerozumím, koho hodlá tahle dutá gerontokracie oslovit a s jakými myšlenkami.

I v ČR to vypadá, že pod dohledem Sovětského svazu západu vyrostla nová vrstva politických pracovníků, kteří jsou natolik indoktrinovaní EU, že si vůbec nedovedou představit život bez EU a v jejich myslích teď propukla naprostá panika. Kdo nám bude stanovovat kvóty, narovávat banány a tisknout peníze, když nebude byrokratický nadstát, který si nás vychoval? Nekritičnost českých médií k EU se mísila s enormním vlezdoprdelismem druhorepublikových rozměrů, který dodával českým komentářům k EU něco jako podtón lítosti a falešné empatie podle hesla „nám je tak hrozně líto, že se svobodně rozhodli“.

Protože jsem strávil čtvrtek a pátek na cestách, mohl jsem poslouchat rozhlasové komentáře různých eurokratů, a bylo to jak přes kopírák pořád to samé. Když to budu parafrázovat, pak:

„Britové se rozhodli, ale rozhodli se špatně, teď budou trpět. Nebude hemenex, fish and chips bude na příděl, nebude kdo mít vykonávat pomocné práce, takže si jeho lordstvo bude muset rozebírat odpad sám, protože polský instalatér nepřijde. Z Británie nebude možné vyvážet žádné výrobky a když si objednáte něco přes internet z britského e-shopu, bude s tím hrozně papírování a budete platit clo.“

Nikdo kromě předsedy Svobodných Macha ani nenaznačil, že se EU bude muset s UK stejně nějak dohodnout, například na členství v EEA, protože EU je chabrus na všechno a na ekonomiku zvláště, a není právě v pozici, aby mohla riskovat hospodářskou válku s pátou největší ekonomikou. To by mohlo skončit průserem jako nedávný Drang nach Osten, co se zastavil na Donbasu. Dá se proto očekávat, že při jednáních bude nahnilá EU velmi vstřícná, protože si nějaká dobrodružství ve své kondici stejně nemůže dovolit. Stejně tak nikdo neřekl, že i dál budou zákazníci chtít kupovat své výrobky a služby a na uspokojení jejich potřeb nemá vliv, že UK začne definovat zakřivení svých banánů sama. Všichni se prostě vyjadřovali, jako by před EU žádný život nebyl a po ní taky nebude.

Dalším komentářem, který mě zaujal, bylo prohlášení, že to teda není fér, protože proti hlasovali důchodci z centrální Anglie a Walesu, a tím starý rozhodujou o osudu mladejch a to není demokracie. Vůbec jsem ani netušil, že v Kingdom of Condom je 17.4 miliónu důchodců. Nějak to početně nesedí. Ale i kdyby, byli to zastánci setrvání, kdo tvrdil, že je hlas jako hlas, takže what´s the problem.

Nejčastější reakcí momentálně je, že by se EU měla reformovat. Haha. Jaké reformy? Proč? Oni vůbec ani nechápou, proč je vlastně ti lidé nechtějí. Vždyť oni přece mají tak rozsáhlé agendy a skvělé projekty. Přečtěte si tento rozhovor s Leonidem Brežněvem 2.0 a získáte obraz o tom, jaké sebereflexe jsou ti lidé schopni. Tihle staří psi se budou učit novým kouskům? Zavedou nějaký nový a lepší klintelismus a korupci? Bude se eurosoudruh Juncker reformovat? Soudružka Merkelová a budižkničemu Hollande? To jsou podle mě přímo prototypy nereformovatelných jedinců. A ta jejich mediální klaka, ta se taky bude reformovat? Bude se učit lézt do prdele jinak? Vždyť mezitím vznikla celá politická garnitura, která se nikdy nikomu nemusela zodpovídat, provozují ty svoje agendy a projekty a jakou že to budou mít motivaci provádět nějaké reformy? To se prase dřív naučí prase lítat. Spíš udělají všechno proto, aby se další referendum v jiné zemi už nestalo.

Herr Juncker to řekl jasně, bude čelit populistům. „Příští úterý a středu povedeme otevřenou a upřímnou diskusi v Evropské radě o tom, jak se efektivněji vypořádat s obavami lidí v Evropě a spojit síly k protiakci proti populistickým hnutím.“ Takže žádný reformy, kádrový prověrky a propaganda bude, protože je třeba vypořádat se i s vašimi obavami a nejlépe rovnou s vámi. Kdo nebude pro EU, ten je populista a s populisty zatočíme. Jasná zpráva.

 


25.06.2016 D-FENS


Související články:


12345 (503x známkováno, průměr: 1,13 z 5)
31 895x přečteno
Updatováno: 25.6.2016 — 23:10

Reklama

D-FENS © 2017