Společnost je už 3 roky přepnutá do válečného způsobu myšlení – a disidenti jsou jako pacifisti - zpět na článek

Počet komentářů: 316

 1. No dobre, dobre – ale jake obecne pouceni si z toho vyvodit ? Sarlatanstvi zvane „spolecenske vedy“ nam odpoved nedava. Za vsechno staci jeden priklad, jak nikdy nikdo nepredvidal vypuknuti valek (ted nemyslim analyzu zpravodajskych dat bezprostredne pred konfliktem) – ale ex post se vzdy nasel retezec pricin, ktere k ni vedly. Ale vzdy az dodatecne, nikdy se nepovedlo odvodit alespon jakz – takz pouzitelnou metodologii. Takze k ne-cernobilemu obrazu sveta nutne patri pripustit i uvahu, zda je valecnym stavum je mozne se vyhnout – anebo jsou samoocistnym procesem, do ktereho vyvoj jednou za cas nevyhnutelne dospeje. A to tehdy, kdy se do te doby tolerovany (treba umele udrzovany) soubor tolerovatelnych okolnosti stane nahle netolerovatelnym. Dobre si vsimejme jak bude cernobily obraz dneska – krvelacny Putler na strane jedne, uslechtily bojovnik za svobodu Zelenskij na strane druhe vyprchavat. Nasim ukolem je aby nas ty vypary pak neotravovali jako permanentni spolecensko – politicky Cernobyl, cili dalsi utahovani smycky kolem nasich individualnich i kolektivnich svobod.

  1. Cynicky podotknu, že ten řetězec příčin sestavují vítězové.

  2. IMHO, vzájemné odcizování Západu a Ruska minimálně od druhé války proti Iráku bylo patrné na první pohled, kdy hlavně Západ dělal na Rusy jeden podraz za druhým. A např. mne zaujala změna v US televisních seriálech, jako NCIS, kdy se z Rusů spojenců proti terorismu, najednou staly opět zavilí nepřátelé, ještě před Majdanem v roce 2014 …

 2. Dneska je in bejt Ukrajinec, protože Ukrajině se nasadila svatozář, kdo není a je skeptik a realista, je Putinův služebníček a třídní nepřítel, stejný rozdělení rolí jak ve frašce s Čínskou chřipkou, až se konflikt na Ukrajině vykrystalizuje, tak u spousty lidí dojde k probuzení do reality a vystřízlivění, už jenom z důvodu zdražování všeho a utahování opasků. Jsem zvědavej na ty udivený obličeje Rusobijců, že je nespasila svatá EU a USA :). Každá válka je tragédie, ale tahle určitě není černobílá, jak se nám snaží vnutit. Nevím, co je horší, jestli Rusáci na Ukrajině nebo vyzbrojení Ukrajinci, co utečou do Evropy.

  1. Nějak jsem si nevšim, že by Germán vedl takovej boj s Ruskem, jako Čeští poskoci, asi má důvod. Nakonec budem z Německa kupovat Ruskej plyn a Českou elektriku za 3x tolik.

   1. Trauma z Mnichova a z roku 1968? Nebojovali jsme tehdy, budeme bojovat teď do posledního Ukrajince, s 14 gripeny, 30 modernizovanými tanky a stovkou pandurů.

    1. Zapoměl jste na pár tisícovek růžovoučkých vypasených štábních pašíků (tzv. Armádu ČR), jejichž jediným bojovým posláním bylo vykrádat ze státního rozpočtu výpalné pro NATO. Docela by mne, jakožto absolventa ještě klasické vojny, pobavilo jejich bojové nasazení ve skutečném masomlejně. Lipavský by proti nim byl neohroženým hrdinou.

     1. Taky jsem čuměl, kolik je u nás generálů!
      Když jsem vojančil, byli v generálských hodnostech jenom ministr obrany, náčelník generálního štábu, velitelé vojenských okruhů a asi jejich náčelníci štábů, to si už nepamatuju.
      Prostě jich bylo jen pár a já sám jsem ty široké červené lampasy, viděl na vlastní oči jen jednou za celé 2 roky.

   2. jojo, taky jsem zvědav, kolik fb profilů si ze dne na den vyhodí žlutomodrou vlaječku z profilovky. Vystřízlivění bude drahé.

    1. Až stádo dostane pokyn, stádo vykoná. Dostane nového, neotřelého strašáka, třeba mimozemšťany. Myšlení se dnes nenosí.

    2. Včera jsem po dlouhé době zabrouzdal na Paltalk do místnosti, kde se řeší politika a i ti Američané už pomalu střízliví. Také tam zavedli možnost dát si k nicku ukrajinskou vlajku a půlka těch lidí to tam má. Ale i ti s UA vlajkou začínají býti kritičtí vůči Zelenskému („Zelensky is a comedian and gay“) a Ukrajině. Jedna černoška sice s vlajkou UA tam řvala, že si tu vlajku změní na ruskou a bude si říkat co chce : („Go Putin and fuck the Ukraine“). Né, že by snad Putina podporovala, ale jednodušše i tak hloupému tvoru dochází, že ne vše je černobílé a jednostranné. Víc už jsem nezjistil, protože tam nějaká jižanka začala řvát, že jí pejska postříkal skunk a že to smrdí „to high heavens“ a jestli někdo nezná recept, jak se toho smradu zbavit. :)

  2. „Každá válka je tragédie, ale tahle určitě není černobílá“

   Pro nás víceméně černobílá je. Putin celkem jasně řekl, že hodlá obnovit sovětský blok a Ukrajinou to neskončí.
   Čili, když nebudu řešit jiné úhly pohledu, pro ČR je skoro existenční zájem aby Putin nevyhrál, teoreticky i kdyby vláda na Ukrajině nebyla o nic lepší.

   Že bude ekonomická krize a utahování opasků, no jo, jenže taková je prostě situace a žádná lepší varianta na výběr nebyla.

   Ostatně, asi jediná cesta co mě napadá bez utahování opasků je, že by se Putinův režim zhroutil, nová vláda by stáhla tanky a obratem by skončily sankce.
   A jediná naděje na takový scénář jsou co nejtvrdší sankce.

   1. jistě mi to, jak to celkem jasně řekl, dokážeš ocitovat, žejo? (-;

    1. Tak asi nejlepší bude citovat činy, kdy celou svou vládu postupně expanduje na Kavkaz (Čečensko, Abcházie, Jižní Osetie) a do Evropy (Ukrajina, Moldávie).

     Když budu citovat slova, tak to, že Rusko bude i vojensky chránit své bezpečnostní zájmy a že bude i vojensky podporovat Rusy v zahraničí, Putin řekl mnohokrát.
     Přičemž jejich bezpečnostní zájmy v Evropě sahají až k východní hranici Německa, asi naposledy viz např. ruský návrh Dohody o opatření k zajištění bezpečnosti Ruské federace a členských států NATO, čl. 4.

     1. To je cintace. Chtěl po tobě citaci. to si pleteš termity. Tak šup poďme. C-I-T-A-C-I:

      1. Co zpochybňujete?
       Putin to řekl milionkrát, například:
       Putin […] sdělil, že odpovědi USA a NATO nezohlednily „tak zásadní obavy Ruska jako je zabránění rozšiřování Severoatlantické aliance, odmítnutí útočných zbraňových systémů v blízkosti ruských hranic a návrat vojenských kapacit a infrastruktury bloku v Evropě do stavu z roku 1997.“

       https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zapad-nezohlednil-zasadni-bezpecnostni-obavy-ruska-rekl-putin-macronovi/2150590

       „Vladimir Putin zdůraznil, že takové urovnání je možné pouze za předpokladu, že budou bezpodmínečně zohledněny legitimní bezpečnostní zájmy Ruska, včetně uznání ruské suverenity nad Krymem, řešení úkolů demilitarizace a denacifikace ukrajinského státu a zajištění jeho neutrálního statusu,“ citovala z prohlášení Kremlu agentura TASS.
       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/macron-putin-rozhovory-ukrajina-rusko.A220228_171052_zahranicni_bur

       1. A z toho vyplývá, že chce obsadit i Slovensko, Polsko, Maďarsko a ČR? Kam na to chodíte? Pokud šlo o jeho vyjádření stran stavu v těchto státech k stavu do roku 1997, šlo jen o to, že by tyto státy měly být neutrální, (viz Rakousko) a bez účastí v NATO. Zrovna tak jsem ho nikdy nesdlyšel, že chce obnovit SSSR. Pouze se vyjádřil, že rozpad SSSR byla velká chyba.

        1. Jo, jo, jak to je dlouho, co tvrdil, že žádné vojáky na Ukrajinu nepošle? 14 dní?

         1. Předpokládáte, že snad oznámí světu své úmysly pro případ pro něj nepříznivého vývoje situace?

          1. Jednak v té době muselo být o invazi dávno rozhodnuté a jednak žádný nepříznivý vývoj nenastal.
           Ta invaze je pozoruhodná tím, že Putin se ani neobtěžoval s nějakou záminkou.
           Možná to nemělo smysl, když doma mu projde cokoliv si vymyslí a jinde by mu to stejně nikdo nevěřil.

          2. O tom není řeč, narážel jste na to, že neřekl pravdu, tak jsem se zeptal jestli snad předpokládáte, že své úmysly oznámí světu.

           K tomu dalšímu, pokud je pro něj nepříznivým vývojem odmítnutí přistoupit na jeho požadavky, tak to nastalo nebo ne?

          3. Pointa byla, že Putin je schopný říkat, že neplánuje invazi na Ukrajinu (nebo třeba do Pobaltí) klidně i když ta invaze už skoro 2 týdny běží.
           Ve skutečnosti v rámci sféry vlivu, kterou si určil, obsadil snad cokoliv, co si myslel že mu projde.

           Uklidňovat se, že konkrétně ČR by se v hledáčku ocitla asi jako poslední (a Putin asi nebude žít tak dlouho), mi přijde krátkozraké.

           Každopádně teď to zřejmě je pasé, Rusko je společný nepřítel a dřívější stoupenci Ruska hromadně převlékají kabáty.

          4. Pointa je, zda snad předpokládáte, že své úmysly (podniknout invazi 24.2. 2022) předem oznámí světu, dotaz v reakci na vaši narážku na nepravdomluvnost, odpověď nevidim. Na druhý dotaz taky ne, ale to už byla reakce na ten off topic.

         2. Netvrdil to náhodou Biden? :-D

        2. Ne bez účasti v NATO – bez základen NATO. Tak je ten požadavek výslovně podán jak v těch projevech, tak v invazním projevu, tak v interview s Karaganovem.

         Tzn. DeDeRizace NATO – model „aliance ano, základny a dislokace nenárodních vojsk ne“.

   2. Jokere, tvá názorová sebejistota je záviděníhodná… z dikce příspěvku mám pocit, jako by ses dokonce těšil na případnou realizaci svých scénářů… utahování opasků, krize, sankce, vopravdu vostrý sankce… že ty sis předvídavě zaspekuloval na burze na „medvěda“ a pokračuješ, s dychtivým očekávánim na „bejka“? Pro šikovné chlapce je každá krize mana z nebes, že?…jak už citoval autor

 3. Nějak se mi příčí být disidentem, ale článek je přesný. Uvažovat racionálně, kriticky (i sebekriticky), nepanikařit – to je oč tu běží.

  Navíc je tu spousta subjektů a osob, jejichž cílem je na válce se napakovat. Dále hromada tajných služeb, které do světa posílají informace – ale jen ty, které se jim hodí do krámu. Občas se jim hodí i pravda. To všechno dohromady vytváří děsný guláš.

  hulvath: Historie časem snímá černobílé brýle (většinou), takže pro naše potomky je šance učit se o rusko ukrajinské válce víceméně objektivně. My se toho možná taky dožijeme, ale jistotu nemáme.

  Jak by se asi žilo bez nepřítele? Kdyby lidstvo bylo sjednocené a jednotné? Jeden stát, jeden národ, jeden Bůh? Je to vůbec slučitelné s lidskou povahou? Nemít nepřítele?

  1. A to je ten problém.
   V roce 1989 zmizel společný nepřítel a s ním všecko, co lidi do té doby spojovalo. Jenže setrvačník se už dotočil a není nikoho, kdo by ho zas na několik desítek let roztočil.

   1. Ale tak ještě dobře, že se Rusové té role společného nepřítele ujali tak nějak dobrovolně.

    1. Špatná premisa. Ne pro všechny. Že tys ten článek nečetl, ale nalítl rovnou do diskuze.

   2. Ten zmizelý nepřítel měl být kdo? Bolševik? Rusák? Měls pocit, že zmizeli? Jak vidíš, spřátelená vojska, o která nikdo nestojí, fungují pořád, a zase to s tou obětí myslí dobře, že jo?

    1. Bolševik.
     Nebyl to Rus, kdo našim vlastním lidem v jejich vlastní zemi ztrpčoval životy.
     Byli to naši vlastní lidi, tenkrát papežštější, než papež. Jeden takový dělal ještě nedávno předsedu vlády a další hafo převlečených sedí buď tam s ním, případně v ČNB, dozorčích radách strategických firem, na nejvyšším státním zastupitelství a jinde. Rychetský a Stříž byli disidenti, nebo kdo?
     Převlečených bolševiků je tu dodnes jak nasráno. Bohužel jich je spousta i mezi obyčejnými lidmi.
     Kdybych si ty jejich ksichty nepamatoval z mládí, tak bych nevěřil, že je něco takového vůbec možné.
     Maďarský jakože-socialismus, ten vypadal ale kurevsky jinak.

 4. Dobrá analýza, až nepříjemně pasuje na současný zfanatizovaný dav. Možná bych, milý autore, zkusil obzor analýzy rozšířit ještě k iracionálním a atavistickým stránkám lidského myšlení, kdy jedinec je strháván stádním pudem. Znám, například, řadu lidí, kteří mají velmi zdravé názory na kovidiádu, na současnou vládu, na ukrajinskou špinavost – ale bojí se je prezentovat jen proto, že by je stádo „vyloučilo“. Koneckonců, mám to vyzkoušeno i na sobě, já se své, výrazně nestandardní názory prezentovat nebojím, protože se vůči „stádu“ vyhraňuji do pozic tohoto Mozartova dílka https://www.youtube.com/watch?v=C78HBp-Youk (mimochodem, velmi osvěžující).

  No a kolik já už nakoupil nadávek do komunistů … Přijde mi to komické, protože takovíto názoroví oponenti tím krásně předvádějí, že faktické argumenty prostě nemají.

  Dík za tenhle článek.

  1. Hezká písnička. Potěšila.

 5. Milý Kadle, je to jednoduché, lidi ti nadávají do komunistů, protože se všeobecně chováš jako komunista. Mimochodem, vytahuješ se vzděláním, jako by to byla záruka schopnosti analyzovat nějaký stav, přičemž právě tato vloha Ti chybí, ačkoliv tohle naučit by mělo být jedním z primárních úkolů VŠ vzdělání.

  1. Děkuji za názornou ukázku mnou popsaného.

   1. Hele sorry, nemám čas se hrabat v tvých příspěvcích. Jen takovou drobnost, já bych se nad sebou asi zamyslel, pokud by mi víc lidí vytklo stejnou věc. Sebevědomí je dobrá věc, ale někdy působíš legračně jako nabušení američtí sportovci při projevu před nějakou soutěží, jak jsou nejlepší a ostatní se můžou jít klouzat.

    1. To není tak těžké, s tím „hrabáním se v mých příspěvcích“. Jde o ten hned kousek výše, dnes, 6.3.2022, v 7:38. Jenom tak nějak nevím, zda jsem komunista, nebo americký Rambo. Ale to je jedno …

     1. Určitě je to jedno, je to stejná propaganda lepšího člověka.

      1. A mám to.
       Že se nestydím.
       Fujinky fuj.

       1. Fakt se nezamyslíš? Ani trochu? Hele, mi je to jedno. Obdivovatelé Ruska tady vyvádí čím dál víc, přitom si nevšimli, že včera Rusko v podstatě zbankrotovalo, protože není schopno splácet zahraniční pohledávky. Respektive Putin je může splácet pouze v rublech, ale na to mu sere Lajka.

        1. Probíhá „spor“ poměrně kvalitně cvičené i financované ruské armády, s dlouhodobě systematicky rozkrádanou, zoufale zastaralou a dlouho nefinancovanou armádou Ukrajinců.
         Ta země, pro úplnost Ukrajina, je třicet roků ve sračkách, v rozkladu a rozkrádaná tak, že by i naši tuneláři čuměli.
         A úplně to poslední, do čeho by Ukrajina fakt masivně a dlouhodobě investovala, byla armáda.
         Nemám sice ánung o zbraních a vůbec stavu vývoje, ale řekl bych z prosté podstaty, že ruská armáda dneska disponuje o dvě generace vyvinutější zbraňovou technikou, protože času a financí na to měli dost. Zhruba to čtvrtstoletí, nebo o trochu víc.
         Jasně, Kalašnikovy a BMPčka mají asi obě strany, ale těmi se války nevyhrávají. Léta prošlými raketami a zastaralými řízenými střelami taky ne. Všecko je na Ukrajině zastaralý až tak, že se i čeští překupníci se toho materiálu zavčasu zbavili, než z toho bude problém.
         Tuhle „válku“ může Ukrajina vyhrát leda ideologicky a mediálně, je mi líto.

         1. @servisdok
          „Probíhá „spor“ poměrně kvalitně cvičené i financované ruské armády,“ hahahahahahahahahaha :-D
          Jeden z nejlepších fórů za poslední dva týdny!
          Ještě lepší než ranhojičovy bludy…

          1. Kolik sázíte na vítězství Ukajiny?

         2. servisdok: až na to, že Rusům došla řízená munice, takže teď létají nízko na bombardování železnými pumami jako za krále klacka, což ukazují i v ruské televizi:
          https://twitter.com/RedIntelPanda/status/1500457014639611905/photo/1

          Jenže protože nalétávají tak nízko, tak jsou v dosahu Stingerů a Igel, takže padají jako hrušky. Například zde sestřelená Su-30:
          https://postlmg.cc/MfpFs6Qn
          A zde Su-34:
          https://postlmg.cc/47qtYZTD
          Zde další Su-34 – „červená 24“:
          https://postimg.cc/s14W5cxv
          A zde modernizovaná Su-25SM3 u které přežilo i BuNo:
          https://postlmg.cc/gXZCwNp0
          Takže tady je ještě zaživa: https://preview.redd.it/sf74wtecldl81.jpg

         3. Proč ta kvalitní ruská armáda jezdí řešit spory výhradně do okolních zemí? Jestli voni si je tak trochu nevymejšlej, že…
          Jestli je Ukrajina rozkradená, v tom hraje jakou roli? Když bude Česko rozkradený, zavoláš Vladimirovi, ať to ti vybombarduje?

        2. cyklista 6.3.2022 v 8:34

         Pokud bych vámi podaný případ zobecnil: Ukradnu někomu jeho aktiva a následně poukáži na to, že není schopen splácet pohledávky.
         Jak primitivní…
         Ale jak účinné!

         Pro ty inteligentnější členy fanclubu si dovolím zvýraznit použité zobecnil, na ty ostatní kašlu.

         1. Příklad Bohemia Energy.
          Protože nám zákazník začíná fakt nepěkně bohatnout, vytahuje se v televizi údajně svým obchodním modelem, úspěchem, drahýma auťákama, je arogantní, přezíravý a nechává nám jen to, co nutně musí.
          Domluvíme se teda s ostatními bankéři a zrušíme BE jeho průběžné úvěrování.

          1. Strmě vzrůstající disproporce mezi cenou elektřiny na trhu a smluvně fixovanou cenou pro stávající zákazníky byla zjevná i průměrnému inkludantovi, tak proč nějaká spiknutí?

          2. Tak zrušili to úvěrování nebo ne?

          3. Ano, zrušili.
           Dokonce se to dá dohledat i v historii Novinek, což je celkem zázrak, myslím.

          4. @servisdok
           Taky dobrej, zmrdi ci léta spekulivali na spotivém trhu na pokles a vycházelo jim si nezafixivali ceny ačkoliv je fix(l)ovali zákazníkům.
           A banky je zařízly když chtěly prodloužit byznys o pár měsíců systémem Ponziho schéma, ručení mizivé.

          5. To je pěkná blbost, na image BE tady sral pes. Banky byly schopné spočítat si a spočítaly si, že tady bude problém. Tak mu v souladu se smlouvami zastavily financování. BE se léta vezla na principu, který není funkční ve volatilní době. O nějakém zaříznutí bych hovořil akorát u klientů, které zařízla BE – tam nebyla ani pidi rezerva na doběhnutí nasmlouvaných termínů.
           A to to té dohodě mezi bankami – nachomýtl jsem se k tomu, to úterý bylo pěkně rušné v kanceláři BE, bo se tam sice banky sešly téměř všechny, ale jenom ty schopné si něco odnesly, zbytek si bude lízat rány.

          6. Přesně. Ta firma měla cashflow úplně v řiti. Spotové ceny elektřiny nebo plynu šly na několikanásobky. Při milionu klientů tam měsíčně tekly miliardy do černé díry a to žádná banka nezafinancuje. BE by jen několik měsíců takového pálení peněz splácela desítky let. Banky to jen věděly o něco dřív a případné financování by to odložilo tak o týden až dva, pak by to stejně prasklo.

          7. Ublíženej Vladimir, co napadá svoje sousedy, ublíženej Kadel, co napadá v diskusi, ublížená Bohemia Energy, co spekulovala a vyfakovala s lidma…kde pramení ten pocit, že za ty vaše levárny (resp. za to, že si je ostatní nenechaj líbit) může vždycky někdo jinej? Někdo vás ve škole šikanoval, tak si to vybíjíte?

          8. Jakou konkrétně moji „levárnu“ máte na mysli? Buď uveďte nějakou konkrétní, doložitelnou, nebo za sebou nezapomeňte spláchnout. Zuřivá touha po nenávisti je u lidí Vašeho typu až patologická.

       2. Pán si hraje na hrdinu, když většina je ho komentářů leží na zabanánováném serveru a nikdo mu je nemůže otřít o hubu.

        1. Ach, ta snaha neustále se o někoho nebo někomu otírat něco u hubu. Má vaše touha po této činnosti povahu též ryze humanitární?

         1. Že tys ty komentáře nečet.

          1. Že tys ten můj příspěvek nečetl. Jeho komenty jsou mi u zadele, podivuji se nad tvou pravdoláskovou touhou někomu něco „otřít o hubu“.

        2. Pán si ty komentáře, resp. servery

         1) nezabanoval sám a

         2) komentáře tam umístil v době, kdy servery banované nebyly a stojí si za nimi nadále

         Tak si hezky notujte s Moravcem a Jourovou a neprskejte na slušné lidi :-) Prý pomáhá otírat si hubu.

    2. Tak že máš cyklisto jiný názor než Kadel chápu… ovšem po přečtení přísp. nechápu smysl tvých výtek… prostě ho chceš vyobcovat z korektního stáda?…nebo ne?

     1. „… prostě ho chceš vyobcovat z korektního stáda? … “

      Což je jasné jak rudá záře nad Kladnem. Jenže já ho mám v paži, není schopen jediného věcného argumentu. Něco jako střelnice na porcelánové holuby, mám-li říci za sebe.

 6. Tak tak. Človek sa už tešil že krížová výprava proti hnusobe sa (aspoň do jesene) končí, a máme tu novú davovú psychózu, oproti ktorej je covid šuvix.

  Absurditu situácie dokresľuje fakt, že je dnes pomaly trestné verejne vyjadriť názor, že možno nie je najlepšou stratégiou pre Zelenského bojovať do posledného ukrajinca – ideálnejšie by možno bolo aby sa vzdal a ušetril tak kopec nevinných životov (a najideálnejšie by bolo bývalo vôbec nezačínať s vyzbrojovaním učiteliek a iných amatérov kalašnikovmi a molotovmi).

  1. Co kdyby ty životy rovnou šetřil rusák tím, že tam nebude posílat bomby a rakety, ty davová psychózo? On tam ty lidi zabíjí pro jejich dobro, že jo?

   1. Myslím, že pro člověka v emočním ataku válečné psychózy (brum), je zbytečné se na cokoliv ptát realistických lidí s chladnou hlavou (holahej)… pro ně je zase zbytečné ti odpovídat… dokud nevychladneš a nepřepnes z warmode… na střízlivý mozek

 7. Já se těším, až po velice pravděpodobném odstranění Putina vlastními lidmi budou naše OČTR trestat za NESCHVALOVÁNÍ ATENTÁTU.

  1. Kvůli Ukrajině si zabít zatím nejschopnějšího člověka, jakej se v Rusku za poslední čtvrtstoletí našel a byl schopnej to tam dát, po tom Jelcinově řádění, jakžtakž do kupy?
   Nenech se vysmát, čoveče. To už je pravděpodobnější, že tě odpoledne na přechodu smete Tatra.

   1. Nějak rychle ti Putinovi zmrdi začínají zase vystrkovat rypáky….On není jen nejschopnější, on je bohužel všeho schopný

    1. Takových jsou plné vlády – a kriminály a hřbitovy.

     1. V kriminálech a na hřbitovech jsou ti, co si o sobě jen mysleli, jak jsou schopní.

    2. Že tys ten článek nečet.

   2. Roosevelt byl také „nejschopnější prezident“ – až do doby, než mu na stará kolena úplně odumřel mozek a jeho jménem rozhodovala Eleanor.

    Putin je k smrti připosratý z covídku, na ruskou dobu dožití přestárlý a nevypadá vůbec zdravě, obklopil se přikyvovači a odřízl od reálného světa ve svém paláci. Prostě propásl příležitost si vybrat schopného nástupce a včas odejít se ctí.

    Jinak řečeno, Putin je dokonalá kopie Mikuláše II. Vlad bude mít štěstí, když nedopadne stejně jako Mikuláš – a my budeme mít štěstí, když přitom Rusko neuchvátí nějací noví bolševici.

    1. Jestli je, nebo není VVP „připosratý z kovídku“ ví jen on sám, my můžeme maximálně odhadovat. Naproti tomu bezcharakternost našeho prezidenta, kterému prodali rekonvalescenci a prodloužení života za totální názorový obrat, je obyčejný postup „o nás bez nás“. Sám jsem Zemana volil – a tímhle se v mých očích definitivně odepsal. To bych řešil, s dovolením, spíše, protože k nám má daleko blíže (a může tak daleko více uškodit), než celý slavný Půťa.

     1. Mne Zeman nepreqapil a to jsem ho volil taky. Je to pomstychtivej dedek, kterej si hlavne honi ego. A kdyz uvidel tu emocionalni medialni smrst proti Rusum, tak pochopil, ze by mu mohla odnest i tu kriplkaru pod prdeli.

      1. rekl bych, ze zrovna co se tyka obsazovani jinych statu rusaky je nazorove vcelku konzistentni minimalne od roku 68

    2. @ Jan Mrcasik – vyborna odpoved jako obvykle. Snad jen k te dobe doziti – u lidi jako Putin se na dobu doziti zeme kde zije prilis nevztahuje. On zije uplne jinym zivotem nez normalni lidi kteri tvori statistiku. Predpokladam ze ji daleko kvalitnejsi potraviny, ma daleko lepsi zdravotni peci a ma zdravejsi styl zivota nez vetsina lidi v Rusku.

 8. A co ten covid, asi pred tou valkou taky najednou nekam utek? Tezce infekcni nemoc, co drti a kosi na kazdem kroku je najednou pryc? Jeden by rekl, ze v takoveto chaoticke situaci se ji bude darit nejlepe. Ale on zmizel prakticky ze dne na den beze stopy :-)

  1. Jak pravila po zahájení bojů jedna roztomilá hláška (dnes tedy po novu „mem“): „Přiznejte se, kdo z vás si na Nový rok přál, aby ten covid už konečně šel do prdele?!!“

  2. Taky ho usilovně hledám a je fuč.
   Pozůstatky jsou ale vidět venku. Byl jsem včera nakoupit a část občanstva, jako vzorné ovce, furt nosí.
   Paradoxně jsou to většinou mladší lidé (max do třicítky), kdo režimu na nějaký nošení sere.
   Nikdo už nepičuje, černí blbečci z hypáčů většinou zmizeli. Zůstal jen jeden černej a dva civilové v Lidlu a to kvůli tamním cikánům, před kterými si nejste jistí ani vy ve frontě u kasy..
   A teď si prosím promítněte, co všechno nakydaly a nahysterčily mediální mrdky za ty dva roky zpátky.

   Myslíte, že některé médium bude mít ty koule a napíše:
   „Omlouváme se našim občanům za námi též šířenou, zbytečnou a ničím nepodloženou hysterii a atmosféru strachu. Podlehli jsme tomu taky, neměli jsme správné a přesné informace, neověřovali jsme si je, je to naše selhání jako novinářů. Pokusíme se už to neopakovat“.
   Takové médium by u mne nesmírně stouplo v ceně, třebas by to byl jen ten přiblblej Bartoníček.

   1. Zkuste to v NDR… U každého vchodu stál jeden dva, Ausweis bitte!

    1. NDR je NDR… ;-)

   2. servisdok: Proč by to dělali, když píšou stále ty samé manipulativní a hysterické nesmysly, akorát se místo covidu plynule přepli na Ukrajinu vs Rusko? Část lidí pochopila, že v našich veřejnoprasných médiích neuslyší nic, co by se byť jen přibližovalo objektivní informovanosti a jiná část si nechala těmi sračkomety úplně vygumovat mozek a piští něco o putinovcích a rusofilech pokaždé, když někdo byť jen naznačí něco co je v nesouladu s oficiálním narativem.
    Bylo by pěkné, kdyby ohledně celé té nechutné covidohysterie došlo k nějaké celonárodní sebereflexi, ale bojím se, že to se nestane. Místo toho se všichni napatlou na modrožluto a budou rejt do „rusofilů“, rozuměj lidem kteří nemíní urputně prožívat novou uměle vyprodukovanou mediální hysterii a netleskají otevřené cenzuře „dezinformátorů“.

    1. Tak já taky tuším, že se to nejspíš nestane. Cosi málo pamatuju a tak vím, že tady se sebereflexe nikdy moc nenosila. Ale představa je to pěkná, ne? :D

     1. Bylo by to pěkné, to jo. Ale zase je vtipné, jak ještě před pár měsíci jsme tady měli tu strašlivou pandémii, co všechny drtí a kosí a najednou po ní neštěkne ani pes. Že by to nakonec nebylo až tak horké? Jede to jak na běžícím pásu – pandémije, Rusko .. ani nechci vědět, co je tam připravené dál.

  3. Letos je Nobelova cena za medicínu jasná.

   1. Hele ten černej jak ruský kanady, ale dobrej. Vlastní invence?

  4. Covid utekl, ale drceni ne.
   Ted na Seznamu drti, svira a kosi Rusko. Bez prdele, staci se podivat na titulky, pouzivaji ty same vyrazy.

   1. Covid ešte úplne nezmizol. Táto zdochýnajúca kobyla sa ešte trochu snaží kopať – WHO odporúča vojakom bojujúcim na oboch znepriatelených stranách, aby nepoľavovali v zodpovednosti a nosili rúška…

    1. Dobrej pokus o vtip… bohužel není vtipnej… protože by to mohla být pravda

 9. zmrd Vrábel opět v akci:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-cesi-se-presouvaji-na-slovensko-pro-cerstve-dezinformace-191937
  Slovensko, přímo sousedící s UA se „dezinformací“ nebojí, ale tady by nám mohli narušit naše radostné bojování. To jsou paradoxy.

  1. Jendo doufám, že všecky ty hysterický lži archivuješ – včetně téhle – střílejí tam utíkající malý děti!!

   https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/rusove-v-irpini-strileji-do-evakuujicich-se-civilistu-umiraji-i-deti-40389388

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017