Soudruh generál nemá chaos rád - zpět na článek

Počet komentářů: 2 090

Přidat komentář
 1. On tento dvoukolový volební systém je zmrdský v tom, že ve 2. kole nutí si občany vybrat ze dvou kandidátů. Stává se pak často, že si nebohý občan musí vybrat z kandidáta špatného a ještě horšího. Pak vzniká otázka, jestli volit pro někoho nebo proti někomu.
  Někteří říkají, že by nás generál zatáhl do války, což je nesmysl, protože válečný stav vyhlašuje parlament ČR, viz zde:
  https://www.mvcr.cz/clanek/valecny-stav.aspx
  to by musel Putin nebo někdo jiný napadnout našeho spojence v NATO a musel by být aktivován článek 5. A pokud vím, tak i Babiš, který tímhletím svinstvem polepil celou republiku, není pro vystoupení z NATO, takže tento argument padá. Jiná je ovšem pravda, že generál byl členem vojenské kontrarozvědky, což byla za minulého režimu mimořádně hnusná organizace. Pravda, byl jen na škole, protože to nestihl před převratem, ale na kariéru se připravoval. Proto jsem mu ani v 1. kole nemohl dát svůj hlas. Má Bureš pravdu, že nechápe, jak mu to mohli takoví antikomunisté, jak o sobě tvrdí, v 1. kole naházet. Abych řekl pravdu, tak také nechápu, jak mohl mít generál v Praze víc jak 50%, no stalo se. Na druhou stranu, Bureš je stále nevolitelný, protože když už nic, tak na prezidenta by měl člověk umět mluvit, což jaksi nesplňuje. Ale nejít k volbám by byl hřích, a proto půjdu a budu se sebezapřením hlasovat.

  1. mickey86:
   „… půjdu a budu…“
   – – –
   Samozřejmě tvoje věc – když tam chceš mít „zelenou hlavu, fousy a hadry (Koller©)“, jen vhoď. Pro tebe je větším rizikem, než pro mne.

   Co se týká „článků 5“ a podobných snů o svobo-demo, pak doporučuju úvahu o změně Ústavy (posílání vojáků do zahraničí).
   Ono když bude třeba, tak se upraví i další pravidlo velmi rychle…

   :OD

   1. Pravidlo se sice upravit může, ale řekněte mi, jak by tomu soudruh Bureš mohl zabránit, když je u nás legislativní proces snad všem známý. Co se Bureše týče, tak je to kandidát, který se dnes poněkud nechutně staví do role, že on zachrání národ, přičemž ovšem například v souvislosti s green dealem to byl právě soudruh Bureš, který bez většího vyjednávání v EU toto svinstvo podepsal. Soudruh Bureš má tu vlastnost, že doma řve jak vzteklý pes, ale v zahraničí podepíše vše, co se po něm žádá bez toho, aby pro ČR vyjednal lepší podmínky. Takový kandidát je více než nevolitelný.

    1. mickey86:
     „…bez toho, aby pro ČR vyjednal lepší podmínky. Takový kandidát je více než nevolitelný….“
     – – –
     Jo. Jenže ten druhej udělá co? Vyjedná lepší podmínky?

     1. Náš prezident je hlavně k tomu, aby reprezentoval ČR v zahraničí. Podmínky vyjednává vláda. Bureš se znemožnil v premiérském křesle dost, tak proč jej vysílat na Hrad? Jak se znemožnil? Například tím, že jsme měli nejdéle zavřené školy za koronaviru, například že jsme měli lockdowny, které byly k ničemu, protože stejně u nás umřelo v přepočtu na počet obyvatel neúměrně mnoho lidí, nechce se mi nyní hledat přesnou statistiku. Takový člověk si nezaslouží býti prezidentem této země. Pávek byl zástupcem šéfa NATO, takže 2. nejvyšší post v mezinárodní vojenské organizaci, což je hodně vysoký post. Musel tedy prokázat takové schopnosti, které ho k tomuto postu kvalifikovaly. Obávám se, že toho by Bureš nebyl schopen.

      1. mickey86:
       „…schopnosti, které ho k tomuto postu kvalifikovaly…“
       – – –
       To jistě, vždyť i jiní – takový Lipavský, Černochová, Fiala, Kupka, Rakušan, Vystrčil…

       :OD

       1. To si ovšem pletete dojmy s pojmy. Černochová, Lipavský, Babiš, Zeman a ostatní politici se na své posty dostali zvolením a poté na základě politických procesů.

        1. mickey86:
         Ale to on taky na základě politických procesů…

         :OD

      2. Jediná schopnost, kterou Pávek ukázal, je gumová páteř. Ne, že by byl jediný.

       1. Ko-za:
        „…schopnost, kterou Pávek ukázal…“
        – – –
        Jede vždy podle not. Ani píď bokem. A plnit bude, i on má dost závazků. Tehdy ho vytáhli hore, tak bude skákat jak budou vrtět.

        Hromada jeho voličů netuší, kdo je za ním…

        .

        1. Tak mi tedy řekněte, kdo je za ním. Jsem jedno velké ucho.

         1. mickey:
          „…kdo…“
          – – –
          O tý ochechuli, co nalitá zbourala několik aut jsi neslyšel…?

          https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nehoda-diplomatka-jana-hybaskova-alkohol-v-krvi-policie.A211029_095713_domaci_ajez

          .

         2. mickey86 – 22.1.2023 v 16:21

          To nevím, kdo, kromě bývalého diplomata Koláře, jenž má obr. styky s USA, za nim stojí, ale tak nějak přemýšlím, kde přišel k cca 40. Mega na kampaň. No možná doma rozbil prasátko. Kdo mu zařizuje a platí odvozy jeho příznívců do měst, kde bude mít „debytu s lidem“. To se provalilo myslím v Ústí, kam přijelo několik autobusů naplněných jeho příznivci z Prahe.

  2. Jenže tam je ta obrovská tragédie. Hlavní argument je, že před třiceti lety(!), když mu bylo 20, v úplně jiné době, v úplně jiném zřízení byl na škole, která byl s tím režimem konformní. To je přece úplně na hlavu, to to fakt nikdo nevidí? A to platí pro oba kandidáty.
   Je třeba se zabývat tím, jaké nosí názory a postoje, jak se chová, ke které skupině má blízko, jak bude reprezentovat a jak využije mandát, se kterým sice ústava napočítala, ale občané mu ho do ruky nesporně dají. A tam je od obou kandidátů dlouhodobě známo, takže je na základě čeho provést volbu.
   Proto pro mě byla nevolitelná Nerudová, protože o té nevěděl nikdo nic, mediálně ani politicky předtím nijak neexistovala, najednou se vyloupla a bylo naprosto jasné, že jí někdo „udělal“. Podobně jako svého času Drahoš, ale Drahoš předtím měl poměrně dlouhou dráhu v AV, občas o něm bylo slyšet v médiích, tak to nebylo alespoň tak hrozně očividné.
   Zajímavé bylo v tomto kontextu srovnání Nerudová a Zima, kdy Nerudová byla naprosto neznámá bez historie, Zima má za sebou úspěšnou vědeckou kariéru a spoustu let ve vedení UK, je o něm slyšet, uznají se jeho postoje a přesto Nerudová 15 procent, Zima 1.
   Když tohle vidím, tak když pak slyším různé existence, jak říkají, že volili Nerudovou ne pro politický marketing, ale pro její postoje (a podobné řeči), tak si říkám, jak strašně těžký a bolestivý musí být pro tyhle existence pobyt na tomto světě.

   1. Zimova kariéra v UK teda naprosto přesvědčivá není.

    1. To by mě zajímalo. Během jeho rektorování poměrně intenzivní expanze.
     A to už ani nemluvím o tom, že v médiích nepravidelně býval v pozitivních konotacích. Můžeme diskutovat o tom, že označil komunistickou sběř, která si zprivatizovala protikomunistický svátek za komunistickou zvěř, ale tam je to věcí názoru.
     Ale to, že 15 procent pro nerudovou je čistočistej marketing a všichni ti, co povídali o „naději“ v jakémkoliv kontextu by si měli nasrat do huby ze všech směrů, to, bohužel, platí.

  3. idiocie těch, co vykládají, jak je všecko v poržiatek, protože vyhlásit válku… …je skutečně do nebe volající

   samozřejmě, nelze zem zatáhnout do ozbrojenýho konfliktu bez vyhlášení války, takže expediční síly (nejen místní) nikdy nebyly v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Lybii, Mali…páč nebyla vyhlášená tmta, válka!

   boty si dokážeš zavázat bez pomoci?

   inteligentnějším doporučím zaměřit pozornost na návrh zákona z dílny pětidemolice, co byl vhozenej do procesu, co dá vládě, bez posvěcení padlamentní šaškárnou, podstatně širší pravomoce v nasazení vojska a taky v pozvání cizích vojsk na území, už to tady minimálně jednou šlo

   1. Vyslání ozbrojených sil do zahraničí vyžaduje souhlas oarlamentu, proč by se měl uvnitř republiky kvůli tomu vyhlašovat válečný stav? Mimochodem, nečetl jsi nikdy ZOZ a BZ? Jsou součástí ústavního pořádku, udělej to.

  4. Co je na tom proboha zmrdského? Asi není (snad ještě vedle australského) čistější a přesvědčivější systém, a děsí mě, kolik dle svých slov technicky vzdělaných lidí ho tu absolutně nepochopilo.

   1. To není nepochopení. To je tim, že mají strach, že jejich kandidát v druhém kole prohraje a soudí, že by v jednokolové volbě vyhrál (on teda nevyhrál ani v tom prvním, ale oni VÍ, že by určitě vyhrál)

  5. Dovoluji si obrátit vaši pozornost na fakt, že toho dle vás špatného a ještě horšího kandidáta do druhého kola poslali taky občané z kola prvního.

 2. Situace velmi vážná, v podstatě zoufalá.
  Protože to zmanipulované tupé stádo co volilo „protu Babišovi“ hromadně hodí hlas lampasákovi.

  Lůza řádí v ulicích:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tisice-lidi-v-Brne-na-generalovi-Cele-mesto-volilo-Pavla-a-dale-bude-burcovala-primatorka-726789

  Ukro-náckové a mladí pražští henleinovci, chtěl jsem říct neziskovčíci, terorizují antinacisty:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Vrabela-polili-zlutou-a-modrou-barvou-Ve-vlastnim-pruvodu-726865

  A gestapo opět bezdůvodně zatýká:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ladislav-vrabel-zadrzeni-policie.A230121_175309_domaci_ihav

  Jak dlouho bude trvat, než budou v rádiu hlásit seznamy popravených ?

  No jisté je, že moc v zemi kompletně převzalo americké gestapo, tedy CIA – ovládají všechny pražské silové složky, státní zastupitelství, soudy, policii.
  Fiala je jen šašek, co jim na ty nezákonné prasárny dává razítko a tvoří iluzi, že máme nějakou vládu a nejsme jen „američany okupovaným latinskoamerickým banánistánem“.

 3. Ty už to z té rusácké prdele žereš plnými lžícemi.

  1. Torm:
   Jsi bystrý hoch.
   Tormové, Sandstormové, různá fátdwí a misaky ví, že nyní se plive na východ a UÁ už je pravým Západem…

   :OD

   1. Koukám, že to žerete stejnou láptí ze stejné latríny.

    1. Torm:
     Tak určitě. Nic propago- nežerou ti správně mediálně přesvědčení.

     Ocituju jednu větu:
     „… Havel, to byl kretén pěstovanej estébákama…“

     Souhlasíš, nebo ne…?

     :OD

     1. A docela jo. Hlavně jeho zásluhou neskončili komouši na lucernách a v kamanolomech.

      1. Torm:
       „docela jo“
       – – –
       Výborně…!
       Tedy uznáváš výrok Ctirada Mašína…!
       Nu, jen doufám, že dostojíš svému přesvědčení a půjdeš bojovat za svobo-demo se zbraní v ruce…!

       :OD

   2. Za to corona, clovek, jehoz nejvetsim zivotnim uspechem a meritkem kvality a orientace ve svete je absolutorium masirovani kolem dokola po buzeraku, to je vskutku etalon myslenkove nezavislosti.

    1. montagna:
     „…corona, clovek, jehoz..“
     – – –
     Hey, montagna…!
     Co jsi za exemplář? Student, státní úředník, neziskovkář…?

     :OD

     1. Neměl by ses tak rozčilovat. Praskne ti žilka a budeš tahat žalud za sebou.

      1. Torm:
       Muheh, fakt nebudu.
       Ale prdel bude sledovat tvůj chaos, až nastane zlom a dojde k verbungu kanonefutru…

       :OD

       1. Ani s tím kanonenfuterem nemám problém. I když se svým ČVO 931 ty kanóny moc neuvidím.

        1. Torm:
         „…se svým ČVO 931 …“
         – – –
         Hm, u tebe to vidím spíš jen na machrung…

         :OD

     2. Vsechny tri a jeste cerna transka k tomu.

      1. montagna:
       „…Vsechny tri…“
       – – –
       Myslel jsem si, že asi ani to kolo u auta bys vyměnit neuměl…

       :OD

       1. Nepotrebuju, jezdim na elektrokolobezce.

        1. montagna:
         „…na elektrokolobezce…“
         – – –
         By sedělo, puberto.

         .

  2. Ty ses taky peknej kokot, vid? A jako spravnej buzerant zalezlej v bruselsky prdeli =)

 4. Tývole, někdo unes D-Fense a hacknul mu web, nebo má někdo nějakej mindcontrol ovladač, ne?
  Nejdřív podpora obskurní postavy Zwyrtek Hamplové přes všeználka Judr.! Rajchla až po tyhle demagogický zvratky.

  1. Bingo! U Zwratek-Hňupové by se ještě dala uvažovat nějaké protislužba v podobě zapůjčení frajtra a sluje, ale u zubatého Rajchla mi to hlava nebere.

   1. Torm:
    „…mi to hlava nebere…“
    – – –
    A to je právě ten příklad, kdy se budu smát – pak ti ale nebude brát hlava pro tebe mnohem vážnější věci…

    :OD

  2. To jsou fakta.

 5. Jako příznivec odkazu Václava Havla koho mi doporučujete volit?
  Stbka či komunistického rozvedcika?

  1. Petr007:
   „…odkazu Václava Havla koho…“
   – – –
   K odkazu V. Havla se přihlásil „zelená hlavu, fousy a hadry (Koller©)“.
   Výbět máš tedy jasný…

   :OD

   1. Komunistického rozvedcika?? Myslíš že by Havel byl spokojený? Volit člověka který jej teoreticky dostal do vězení? :-D

    1. Petr007:
     „Myslíš že by Havel byl spokojený?“
     – – –
     Ehm, Váchav by – ehm – velmi phemýšhel…

     :OD

    2. Jak by voják dostal Havla do vězení, byť teoreticky? To si, Petře s povolením zabíjet, rád poslechnu.

     1. Třeba myslí Babiše. Ten by ho, jako estébácký udavač, dostal do lochu celkem spolehlivě.

      1. shane 22.1.2023 v 18:31

       Na vámi připomenutém estébáckém udavači je zajímavé jedno: až dosud nezpracovala tuzemská investigativní média jediný případ člověka, kterého estébácký udavač udal. Přitom by to bylo jeho politickým protivníkům velice užitečné, třeba tu týden před jedněmi volbami, čtrnáct dní před druhými… Už jich pár bylo, ne?

  2. Jako příznivec odkazu Václava Havla koho mi doporučujete volit?

   Jako příznivci odkazu Venci Flašky uděláš nejlépe, když si vezmeš láhev denaturátu a vyhledáš nejbližší lavičku VH®, vyvalíš se na ní, dáš láhev na ex a vytuhneš. Pochcat se a posrat pak půjde samo :o))))))))

  3. Petr007:
   Nechci tě navádět, ale já potom, co si mě odškrtnou u stolku, vhodím do urny obálku uvnitř které je namalovaná kunda.Několikrát provedeno a spím jako mimino.

   1. A ta kunda vypadá jako takový ten kosočtverec s čárou uprostřed nebo tam opravdu malujete kundu podle nějakého modelu?

    1. Ta česká klasika.Nezabere to mnoho času je to jasné sdělení.

     1. To síce je, ale má omnoho menšiu váhu a dosah, než si nahlas zanadávať pred volebnou miestnosťou. Vlastne to uvidí len pár ženských z volebnej komisie, ktoré to okomentujú „neplatný hlas, pozrite čo nám tu nejaký blb nakreslil“.

      1. :-)Ale vždyť si dělám prdel.Jde o neplatný hlas.Není koho volit a k volbám vždy chodím.

       1. Zcela vyjimečně odpovídám na starý příspěvek.Poprvé, a snad naposled ještě na můj.Chtěl jsem svůj hlas zneplatnit, ale Andy mě udolal.Takže vhozeno PP.

        1. Já se cestou z práce stavím hodit neplatný. Akorát jsem chtěl nakreslit nějakou stylovou ilustraci s převlékáním kabátů, kde Bába i Pávek nejdřív šplhají po žebříku s hvězdou a kladivem v ruce a kabátu s rudou hvězdou, pak z něj spadnou, rozhlédnou se kradmo na obě strany, rudý kabát shodí a oblečou si Bába kabát EU a Pávek kabát NATO.

         Jenže jako kreslíř stojím za houby, takže volební komisi svým ilustrátorstvím neoblažím.

        2. Forge:
         Že jsi hajzl, jsem zjistil dávno – navíc trpíš sklerózou víc, než hodně…

         :OD

  4. jako příznivec jeho odkazu bys měl uspořádak pijatiku, kde na tebe budou všichni důležitě civět, jak budeš řečnit vo hovně, zatímco do sebe vyleješ několik litrů alkoholu a minimálně jednu krabku cigár, to přece byla brabencova hlavní denní činnost

   s rozvědkama von byl za dobře, jako na svoje místo dosazená neškodná figurka, zatímco skuteční dizidenti chcípali v kriminálech hladem a nemocema, zatímco havloidská svoloč za prostředky ze západu, zaslaný jako pomoc pro ně, pořádala žranice a pijatiky několikrát do týdne

 6. Souhlasím s článkem. Přesto (či právě proto) to půjdu hodit Burešovi. Mám pro to tyto důvody:
  1) Bureš, pokud se dobře pamatuji, nikdy nezaváděl cenzuru a kriminalizaci názorů, což dělají loutkovodiči Pávka. Bureš je lump, mohlo se to o něm svobodně říkat a bylo mu to nejspíš fuk.
  2) Většinou v poslední době platilo, že každý nový politik či vláda byli horší než ti předtím. Bureše už známe, Pávek a jeho sebranka by bezpochyby zavedli i věci, o kterých se nám zatím ani nezdálo.
  3) Miluji řev kavárny, to kvílení všech těch namyšlených úchylů a pokrytců.

  1. Pirath:
   „…půjdu hodit…“
   – – –
   Ano, správný přístup.

   .

  2. BY me docela zajimalo, co si lidi jako myslej, ze takovej prezident muze „zavest“.
   Si predstavuju, jak ten prezident ZAVADI tu cenzuru…a nejak porad nemuzu prijit na to, jak by to udelal.
   A pokud by to chtela udelat vlada, porad nejak nemuzu prijit na to, JAK PRESNE by tomu chtel zabranit…
   Mas nejake informace, ktere nemam?

   1. Lojza:
    „JAK PRESNE“
    – – –
    Tobě informace unikají stále a stále.
    Co se smělo před desti lety se dnes nesmí, ale ty ses nevšiml.

    :OD

    1. Hele retarde, tebe se nikdo na nic neptal, tak se nevtirej. Ze to nevis ty, to je zcela jasny, takze mi to sem psat nemusis…To, ze meles nejaky sracky uplne mimo tema, je u tebe holt normalni…

     1. Juuf!

      Do diskuse dorazil CML osobně! :D

   2. Milý Lojzo, tohle můžete napsat o každém jednotlivci. Stejně tak můžete napsat, že nikdo nemůže zavést holocaust a další svinstva. Nojo, ale ty věci se opravdu staly. Staly se proto, protože do skládačky zla zapadly všechny elementy. Tyhle zrůdy nelze vymést. Ale jde jim tu skládačku trochu přeházet, aby to neměly tak snadné.

    1. To ovsem neni pravda. Holokaust muze zavest par set lidi, kdyz se na tom dohodnou. I tu valku muze zacit par set lidi (beru ted CR), kdyz se na tom dohodnou. Muzou zavest v podstate cokoliv, kdyz se na tom dohodnou.
     Ovsem prezident jim v tom jaksi nema jak zabranit, ani jak jim v tom nejak zasadne pomoci.

   3. Rozumím, že to nechápeš. Politika je složitá věc.

    1. Tak mi to vysvetli, kdyz se v tom jiste vyborne orientujes

 7. Co se týče reklamy. Tímhle nechala vláda oblepit metro v Praze. Oni už nám serou do huby úplně otevřeně.
  https://i.postimg.cc/yYw07bxC/IMG-3752.jpg

  1. Tak to je masakr. Já bych raději viděl leták, kde bude vláda reportovat dosavadní progres v kauzách desítek protiprávních vládních rozhodnutí. Ta verbež to všechno zametla pod koberec.

  2. Vlada ma krasny plakaty, JCDecaux ma krasnej kseft, vsichni jsou spokojeny.

   1. JCD v metru? Prosímvás, a kde by se tam vzal?

    1. Tak pardon, Bigboard. Oboji stejna pakaz, koukam ze se i chteli spojit.

  3. Nádhera. Do průseru se řitíme raketou rychlostí a neustále zrychlujeme. 😉
   Těším se na konec. To bude ňamka.

  4. Masakr. Problém je, že valná většina jejich voličů jsou opravdu mimořádný dezoláti s naprosto selektivním myšlením. Prostě není to tak, že na každém je něco a vždy se musí vyvažovat. Ale „teď se sem nedostal ten černej, tak všechno ostatní musí být bílé a pokud je něco bílé, tak se o tom nediskutuje a pokud je něco opravdu očividný, tak, děti, zavřeme oči“. Pro tyhle voliče tuhle reklamu dělají. A ti jsou spokojeni. Bohužel.

 8. Dámy a pánové… ehm soudružky a soudruzi – jde o hodně, jediný správný postup jak zlevnit energie, zajistit soběstačnost a nezatáhnout naší krásnou vlast do války proti našim bratrům, sovětským, pardon ruským hrdinům bojujícím proti fašismu a nacismu – je:
  jasně odmítnout štváče PavlA tak, že s jeho volebním lístkem vhodíte do urny i PŘESTŘIŽENOU občanku, tím jasně dáte najevo odpor polistopadovému kartelu a seberete štváčům a nelidské vládě hlasy!!!!

  Prosím šiřte, než to Fialová hnuskoalice a Pavlův PR tým SMAŽE!!!
  NEVÁHEJTE, KUPŘEDU LEVÁ, ZPÁTKY NI KROK!!!

  1. Kde jsi na tenhle debilní nápad přišel?
   Rovnou tam můžeš hodit i přestřižený pas, abys neměl jak utéct za kopečky,až tu začnou odvody.

   1. Líbí se mi, jak tu všichni tzv. alternativci nyní chtějí volit Bureše a postují, že nás generál Pávek zatáhne do války, přičemž ovšem neznají vůbec pravidla legislativního procesu, jak takového stavu dosáhnout. Pakliže mluvíte o změně toho ústavního zákona, tak se pro ni musí vyslovit třípětinová většina ve sněmovně, což bez Burešova hnutí nepůjde. Bureš už nyní má pravomoci této legislativní změně zabránit. Prezident sám o sobě nemůže udělat ale vůbec nic. A mimochodem, Bureš. Většího propagátora očkování jste si do 2. kola, vy, kteří jste se nechtěli nechat naočkovat, vybrat nemohli.

    1. mickey86:
     „…neznají vůbec pravidla legislativního procesu,…“
     – – –
     Lze je měnit.

     .

     1. Lze jej měnit? Ano, lze, ale zase jen ústavním zákonem. Opět potvrzujete, že neznáte legislativní proces. A jak známo, ke schválení ústavního zákona musí být třípětinová podpora poslanců a senátorů. Bureš tak už nyní má páky, jak takové změně zabránit.

      1. Lze zmeni branny zakon, cimztopadem by slo mobilizovat BEZ valecneho stavu. Tj. po vzoru Ruska :D Nicmene troufam si tvrdit, ze i nase provladni media by z toho srala maggi v kostkach :) To jde i bez ustavni vetsiny.

       1. Že jsem tak smělý, pane Deacon, prozradíte nám ten trik, jak se dají měnit ústavní zákony bez ústavní většiny?

    2. píčo blbá, vyhlásijou zas nějakej výmečnej staf a už to pojede jak na drátkách

     si myslíš, že i ten ukrošovskej bordel eště před pár lety jako nebyl padlamentní republika a že měli právní neřád úplně trhací? no jistě že neměli, akorát že si s tím nikdo hlavu nelámal, azovácký a jiný nacistický bandy začly svůj teror a kdokoli včetně ústavních oudců buď zavřeli hubu, nebo je zlikvidovali na ulici za bílýho dne

     takže si pyjanista udělal ty svoje dekréty, trestní tribunály a další a je z toho už několik let naprostá despotická totalita, kde padlament sice eště oficálně zůstal, ale jenom jako loutka (už s ohledem na to, že všecky opozičný strany byly zakázaný a rozprášený)

     1. https://www.youtube.com/watch?v=zuid0gug440&ab_channel=CNNPrimaNEWS

      už konečně pochop, že vakcína zachraňuje!!!!

    3. K vyhlášení válečného stavu není potřeba měnit legislativu, pravomoc k jeho vyhlášení má Parlament ČR prostřednictvím přijetí usnesení obou komor parlamentu. K tomuto úkonu je zapotřebí souhlas nadpoloviční většiny všech poslanců (101) a souhlas nadpoloviční většiny všech senátorů (41). Obojím současná moc výkonná disponuje.
     Takže pokud PČR přijme dané usnesení, okamžitě dojde k přímé aplikaci dotčených zákonů – branný zákon, zákon o zajišťování obrany ČR, zákon o hospodářských opatřeních pro krizové stavy.
     Osoba prezidenta v procesu vyhlášení válečného stavu hraje pouze formální roli, jde sice o vrchního velitele ozbrojených sil ČR a představitele moci výkonné, ale samotný akt vyhlášení je aktem moci zákonodárné. Prezident se k situaci může postavit buď aktivisticky, pasivně, nebo se může vymezit negativně.
     V oblasti velení a řízení ozbrojených sil je prezident suverénním orgánem se zvláštním vztahem k ministru obrany, jemuž přísluší pravomoc výkonu státní správy v rezortu obrany, ale nepřísluší mu nejvyšší velitelská pravomoc. Ministr obrany je v oblasti aktů spadajících do vrchního velení nad ozbrojenými
     silami prezidentu republiky – vrchnímu veliteli – podřízen.
     Podřízenost ministra není absolutní, není podřízen ve věci vojenské správy, pouze pokud by byl činný v oblasti patřící
     do velitelské pravomoci prezidenta jako vrchního velitele.
     V praxi je těžko rozlišitelné, jaké konkrétní akty jsou akty správními a jaké velitelskými, přičemž neexistuje ústavní tradice jednání prezidenta jako vrchního velitele ozbrojených sil v době válečného stavu.
     Obsahem vrchního velení je určovat způsob nasazení vojska, nařizovat mobilizaci, prezident je služebním orgánem, má nejvyšší vojenskou kázeňskou pravomoc, oprávnění inspekce a ustanovování do velitelských funkcí v ozbrojených silách.
     Tyto projevy nepodléhají kontrasignaci a mají formu rozkazu.

   2. ANO, to jsem zapomněl, když přidáte PŘESTŘIŽENÝ PAS dostane hlas opozice – jak říkají západní štváči win-win situace.
    kaBrnaku díky!!! A NEZAPOMEŇ SDÍLET!!!

   3. Ty jsi v poho.Máš modrou?

    1. Neviem ako u vas ale v suvislosti s vydanim mojej modrej padlo z ust sarze nieco ako „Neschopny vojenskej sluzby v case mieru“. Takze na to by som sa nespoliehal. A uz u nas mozu nastupit na nejaku dobrovolnu sluzbu aj modroknizkari ako ja. Teda ja neviem ci prave mna by vzali ale vraj to ide.

 9. Ja taky nemam radost ze mame na vyber mezi exkomunistou a exkomunistou, lec hra je rozdana takhle. Bude to X nebo Y a to ve vsech moznych pripadech. Protestovat muzeme na jakemkoliv levelu, ale tady ne. Tady je to kontraproduktivni. Ucim svoje deti rozlisovat mezi dobrem a zlem, ucim je hledat si a analyzovat informace, ucim je pouzivat selsky rozum, ucim je nekrast a nenechavamt se okradat. Holt tady jim musim vysvetlovat, ze clovek – byt si tahne svoji minulost se sebou – se pozna podle toho jak se chova, co rika a obrazek si udelejte sami. Chapu, ze pro vetsinu tohoto naroda jsou Cechy mistem, kde bychom zcela nezavisle na vsech a vsem urcite dokazali vsechno delat nejlip na svete ale tak tomu neni. Patrime do zapadni Evropy i se vsema jejima bolistkama, neyhodama a dotacnima prasarnama. Dohromady s ostatnimi narody budeme budovat nejakou prosperitu nebo s nimi spolecne pujdeme ke dnu. Tyhle volby ale nejsou o duchodech, o danich, o energiich, o povolavacich rozkazech. Jsou o tom, jestli se s dotycnym clovekem budou lidri kultivovaneho sveta bavit, nebo ho budou tise trpet. A tady mam alespon ja zcela jasno.
  Lidi neblbnete a jdete volit. Vemte jeden listek a ten tam dejte. Na svejkovani mame prostoru dost jinde.

  1. naivní blbečku, každej od Aše na západ to tady automaticky považuje za VÝCHODNÍ ojvropu a nikdy tomu nebylo jinak, a východ je untrmenš určenej k vysávání, aby si západ mohl žít nad poměry

   tímhle trapným podlízáním a rvaním se do jejich prdelí jim budeš akorát xmíchu a v tomdle pohledu je budeš nadále utvrzovat

   1. https://www.youtube.com/watch?v=zuid0gug440&ab_channel=CNNPrimaNEWS

    Už konečně pochop, že vakcína zachraňuje!!!!

   2. :-))) To je svatá prostota možná až swidomá. Když oni jsou na hesla a s vytřeštěnými zraky nadšeně hýkat refrén zpěváčkům slonovinové věže.
    Time 46:00
    https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-01-08-komentovane-zpravodajstvi/

Napsat komentář

D-FENS © 2017