Slovanská genocida - zpět na článek

Počet komentářů: 1 160

Přidat komentář
 1. „Válčit proti Rusům resp. Ukrajincům je pro slovanský národ naprostý sebedestrukční nesmysl.“
  Báječně. My Keltové potomci praotce Boema zde v Bohemii se jen těšíme, až smrdutí slované odtáhnou do prdele, nebo se vzájemně vyvraždí. Ideálně by se mohli smrdutí slované a smrdutí germáni sežrat zároveň. A teď vážně. Nejsem Oikofob, mám celkem rád místo kde žiji a lidi tady přinejmenším nesnáším o něco méně než třeba právě chamraď z Ruska. Ale z idiotského bludu panslovanství mě jímá vomitus. Tak sebedestrukční je identifikovat spojence podle prapodivného bludu, který nám navíc přisuzuje za spojence sebranku největších idiotů v Evropě, kteří nás stejně jako germáni, považují za dojnou krávu, což mnohokráte prokázali.

  „A ČR by neměla hrát roli užitečného štěkajícího mopsla té či oné zahraniční síle, ale hrdého lva hájícího vlastní zájmy, který udělá kompromisní a jednotící most mezi Ruskem a zeměmi bývalého Rakousko-Uherska.“
  Úplně vidím Rakousko a Maďarsko, jak se jen třesou na to, aby se jim Čechové do něčeho srali. Ačkoliv z pohledu Rusa jsou jen o něco významnější štěnice něž my.

  „V celém konfliktu je potřeba sledovat především to, komu prospěje, komu uškodí, kam vedou toky peněz, co se během toho zavádí za nové normy, opatření, zákony a jak bude svět vypadat poté. Pro Rusko, Ukrajinu, ČR a Evropu to rozhodně pozitivní není.“
  Tak tady asi není co dodat. Pokud jste si nevšiml kurzu Rublu, ani zvýšení celkového obejmu Ruských příjmů za menší objem plynu, ropy a obilnin, nebo pokud máte dojem, že na tom celém ten zmrd zasraný nevydělává, pak vaše schopnosti postřehnout skutečnost a udělat z ní závěry museli vést k přesně takovému článku. Celé Vám to do sebe parádně zapadá a já jsem za sebe celkem rád, že z většiny populace tohle naštěstí „bratři“ slované vyhnali už v roce 68. Inu těžko cítit náklonost k bratru Kainovi. Nazdar a třikrát řetěz.

  Zbývá snad jen dodati, že Putin, Lejnová, Geront Biden, Natanajahu, Borísek i Sitinpching (ať už se jméno toho kreténa píše jakokoliv) jsou si naprosto rovní zkuvenci, kteří touží po tom, hřát si vlastní polívčičku, mít co největší moc a lidem jako vy a já se co nejvíc procházet po držce, aby si nevyskakovali. Kmenová příslušnost v tom hraje pramalou roly a maximálně je těmihle zmrdy příhodně používána jako nástroj. Vůbec nechápu, proč jim to žerete. Identifikovat se s nějakými idioty protože slovanský, germánský, anglosaský, nebo třeba hutuiský narativ je opravdu něco tak strašně blbého, že kdo na to naskočí, tomu budiž důsledky připsány za spravedlivé. Otázka totiž není, jak si nejlépe zvolit toho nejšlechetnějšího z pasáků, ale jak nebýt kurva.

  Musím říct, že jste si to naplánoval chytře. Asi jste tušil, že takovou snůšku vám pt obecenstvo omlátí o hlavu. Ve světle téhle skvělé nádhery začal tím pádem dávat nádherný smysl ten článek minule. Protože kdo s Vámi nesouhlasí je přeci zmrd. A ona to dělostřelecká příprava. Nasrat!

  1. „Pokud jste si nevšiml kurzu Rublu, ani zvýšení celkového obejmu Ruských příjmů za menší objem plynu, ropy a obilnin, nebo pokud máte dojem, že na tom celém ten zmrd zasraný nevydělává…“
   To je síce pekné, ale zvyšným 150M ľudí v rusku to hovno pomôže, že potemkinovský kurz rublo je vysoko a že zmrd hromadí niekde na súvahe gazprom banky miliardy rublov za plyn a ropu. Tí chudáci si za priemerný plat/dôchodok nekúpia ani čerstvé paradajky, nehovoriac o nejakej modernejšej technike zo západu. Takže sú zase tam kde boli pred sto rokmi. A navyše je z nich prašivý národ, ktorého sa nikto nedotkne ani 10m tyčou, takže sa ani nijak rozvíjať nebudú.

   1. Tak dobrou!Shipmasters!

  2. +1

   Dlouhodobě tu píši, že největší ohrožení pro nás představuje Německo kvůli svému přímému vlivu a destruktivní ideologii, a dále Turecko s Ruskem kvůli svému historickému revizionismu který sice o fous nesahá až k nám, ale může rozhnojit celou Evropu a všechno poslat do kytek. A až pak všichni ostatní. A že nemáme v zahraničí žádné kamarády, jen určitý dočasný průnik zájmů, který je nutné si obezřetně hlídat a být rozkročen na více nohách namísto sázení všeho na jednu kartu.

   Ale já jsem neobjektivní a podjatý, zatímco objektivní je bránit Rusko proti nařčení i z toho, co oni sami veřejně přiznávají :D

  3. Ale poslední dobou se bavím tím, jak soudruzi prokremlští revizionisti musí nenávidět Slováky.

   Protože my Češi jsme v pohodě – podle mapičkového revizionismu si na naše území nikdo jiný nemůže dělat nároky, a jazykový revizionismus jsme vyřešili odsunem 1945.

   Ale Slováci? Ajajaj. Když člověk vezme přesně ty samé argumenty o historických mapičkách (novorusko a malorusko) a jazykovém sebeurčení (kdo mluví Rusky, je Rus a chce být součástí Ruska, takže musí být vojensky osvobozen), a aplikuje je 1:1 na maďarskou menšinu na Slovensku…

   1. viděl jsem dokument (ale fakt už nevím zdroj), že se Štefánik a tehdejší Slovenská inteligence podivovala, proč Masaryk trvá na Žitném ostrově (tehdy se tak ještě nejmenoval), když je to tam samý maďar. ne že by nebyli i jinde na jižní slovači, ale tady žili výhradně Maďaři

 2. Rusácké fekálie nemají (kromě mrňavé enklávy ve Smolenské, Brjanské a Pskovské oblasti) se Slovany nic společného. Jde o zdegenerované potomky tataromongolských hord, prokřížené s Varjagy, turkskými národy jihu takzvaného „Ruska“ a mongoloidy Sibiře.

  1. Tak hele rozumbrado, mně osobně je 100x milejší zdegenerovaný potomek tataromongolské hordy, než čistokrevnej podrazák ze západu … kapiš to?

   1. Troufám si tvrdit, že genofond jedince hraje jen malou roli pro jeho schopnost začlenění se do kolektivu a jeho budoucí oblíbenost.

   2. Ano, je to dost dobře patrné. Zjevně s nimi vstupuješ i do hlubších kontaktů, podobně jako magistr Klán.

  2. Torme, napiš raději zas nějakou snuff úchylárnu, cos zažil před 20 lety v Iževsku. Tehdá ti ruSSáci nevadili, že? Alija Žopa.

 3. Anglosasi nepremýšľajú nad ničím iným, len aby proti sebe poštvali mierumilovných Slovanov, ktorí by inak ani muche neublížili. A preto by sa mali Slovania spojiť pod vedením silného, dobrého a láskavého ruského medveďa. Tieto hovadiny tlačí vo veľkom takzvaná alternatíva a autor tejto zlátaniny im tiež naletel.:-)

  1. Vydávání ruských pasů v osvobozených oblastech Ukrajiny. Fronta v Melitopolu na ruské pasy. Občané aktivně žádají o ruské občanství. V Melitopolu, osvobozeném od ozbrojených sil Ukrajiny, se seřadila dlouhá fronta na ruské pasy. Samozřejmě, všichni jsou přinuceni pod hlavněmi samopalů a naletěli hovadinám tzv. alternativy.

   1. Anglosasi sa musia dobre baviť na tom, ako si mierumilovní Slovania kradnú územia a nazývajú to oslobodením.:-)

    1. No, z dálky to vypadá, že to nebude krádež, ale sjednocení :-D

     1. Z diaľky smerom od Moskvy to môže vyzerať ako zjednotenie. Odkiaľ ale pozerám ja, to vyzerá ako normálna dobyvačná vojna, ktorá na ďalšie desaťročia zaseje nenávisť medzi Rusmi a Ukrajincami – samozrejme ak medzitým Rusi Ukrajincov nedenacifikujú – t. j. rôznymi spôsobmi nezlikvidujú ukrajinský národ, ktorý aj tak podľa Rusov (a podľa teba možno tiež:-) neexistuje, resp. nemá právo na existenciu.

      1. Mě by zajímali ti Slováci. Na území „Novomaďarska“ pochopitelně nárok nemají a musí být osvobozeno – ale mají právo na existenci? Není vlastně Slovensko -stejně, jako Ukrajina- umělý projekt vítězných západních mocností, který vznikl jen s cílem potrestat Maďarsko a vytvořil zcela umělý jazyk na základě jen mírně odlišného dialektu ze severozápadního Slovenska, které bylo vždy ovlivňováno Poláky?

       Otázky, samé otázky.

       1. V posledných rokoch je situácia na južnom Slovensku pokojná, žiadne vášne. Aspoň navonok sa zdá, lebo na južnom Slovensku nežijem.
        Počet Maďarov hlásiacich sa k maďarskej národnosti klesá:
        https://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fari_na_Slovensku
        To sa prejavuje aj v tom, že maďarské strany mávali stabilne 10%, teraz sa majú problém dostať do parlamentu (majú pod 5%).
        Takže žiadne snahy o „Novomaďarsko“ nebadať, lebo slovenskí Maďari vidia, že v Maďarsku sa nežije dramaticky lepšie alebo horšie, takže im je to jedno. A tuším, že pre Maďarov z Maďarska sú menšinoví Maďari z okolitých krajín podradní Maďari a menšinoví Maďari to vedia.:-)
        Orbán niečo skúša skupovaním pozemkov – uvidíme, čo sa z toho bude.
        https://spravy.rtvs.sk/2021/10/pre-snahu-madarska-skupovat-budovy-ci-pozemky-sa-zrejme-zmeni-zakon-o-vlastnictve-pody/
        A čo sa týka Slovákov – keď vidím, kto je v terajšom a bude v budúcom parlamente, tak si myslím, že Slovensko treba zrušiť a rozdeliť medzi okolité krajiny.:-)

        1. Na to, co chtějí slovenští maďaři, se nikdo neptá. Stejně jako se nikdo neptal Záporožských a Charkovských, zda chtějí ruský pas. Mluví rusky, tedy v tomto případě Maďarsky? Mluví. Existuje mapička, kde to území historicky patřilo Maďarsku? Existuje. Takže osvobodit vojenskou silou, žádné cavyky.

        2. „Takhle se totiž slované posledních 1000 let poštvávají proti sobě. Vymyslí se jim nový jazyk, nová kultura a nové dějiny, a pak se poštvou proti tradičnějším slovanským národům, respektive proti Rusku.“
         Ak toto niekto napíše a myslí vážne, tak to v hlave nemôže mať v poriadku. Konšpiračná teória siahajúca až do stredoveku. A možno aj ten upír Soroš bol pritom.:-)

         1. Tak sorry, to malo byť nižšie pod kaBrnakom.
          Ale dostal som taký záchvat smiechu, že som sa uklikol.:-)

  2. To není „alternativou. To tu bylo už za národního obrození, a vsadil bych klobouk že už za Sv. Václava. A neprojevuje se to jen vůči Rusku, nýbrž i vůči USA (v 90. letech, dnes už ne) a Bruselu. A předtím vůči Německu, a ještě předtím vůči Rakousku.

   Je to tradiční pocit zakomplexovanosti, že nejsme impérium, nýbrž jsme „malí a bezvýznamní“ a proto musíme vlézt do zadku někomu Velkému, Největšímu, Nejsilnějšímu, abychom „měli ve světě vliv a slovo“ nebo co. Tedy, on by ten vliv měl on podle jeho zájmů, ale my bychom se vezli s ním na vlně hřejivé slávy Impéria!

   Přesně takto mi od roku ca. 2008 argumentovali milovníci EU – že sami jsme ve světě bezvýznamní, a jen v rámci velké silné EU budeme mít vliv a moc. Ble.

   Dalo by se tomu říkat „zakrslý imperialismus“. Opravdový imperialista chce rozšiřovat svou říši a ovládnout celý svět – a zakrslý imperialista se chce stát součástí velkého impéria, aby mohl být hrdý na někoho jiného než sebe.

 4. Že byl konflikt na Donbase 2014 „občanská válka“ může prohlásit jen vědomý vhrdlolhář, nebo ignorant který právě vylezl po 20 letech z protiatomového bunkru. Kompletní ruské vedení „Doněcké Lidové“ a posléze i Ruska totiž veřejně a neskrývaně prohlašovalo, že to přijeli udělat z Ruska, vedli to s ruskou podporou, a nepřežili by kdyby v říjnu 2014 hranice nepřekročila ruská armáda a nezačala na Ukrajině bojovat proti té ukrajinské. „Ministr Obrany Doněcké Lidové Republiky“ Strelkov/Girkin v nespočtu interview, „Prezident DLR“ Pušilin, velitel DLR Motorola, řadoví separatisti v nespočtu videjí a živých vstupů z Donbasu, reportéři ruské RT, Pervyj Kanal, Krasnaja TV, a nakonec i Putin který začal rozdávat medaile za Donbas 2014… Rusko OFICIÁLNĚ ŘÍKÁ že tam bojovali ruští vojáci a že bojové akce vyvolali občané RF, kteří překročili hranice na Ukrajinu vyrábět si Novorusko.

  Tohle je jeden z těch nejvíce frustrujících aspektů té místní rusofilie – Češi, kteří mají potřebu lézt Rusku do zadku tak strašně hluboko a lhát ve snaze omlouvat Rusy tak moc, že vehementně popírají a lžou i tom, co Rusové sami na férovku a oficiálně přiznávají po pravdě. Papežštější než papež, trapnost nad trapnost. Přesně stejné, jako kdyby „radarové hvězd a pruhů“ cítili potřebu vehementně popírat masakr v My Lai navzdory celému světu i přiznání viny USA a tvrdili, že nic takového USA nikdy nespáchaly, nenene. A takoví mají tu drzost pak ostatním vyčítat „neobjektivitu“ :D

  Dále, Válečným aktem není embargo, nýbrž BLOKÁDA, kdy někdo fyzicky silou brání exportu a importu z blokádovaného státu. Embargo, tzn. „neprodám ti a moji kamarádi ti taky neprodají, pokud se mnou chtějí dál kamarádit“, válečným aktem není a nikdy nebyl. Leda ve fantazii fracínků s pocitem, že mají NÁROK aby jim všichni vždycky všechno prodali bez ohledu na to, jak sami budou prasit. Dokonce ani zmrazení aktiv (udělal třeba i Írán Velké Británii předloni) a sankce nejsou válečný akt, ostatně provádějí si to všichni navzájem (i Rusové Američanům a Íránci Američanům.) A dokonce není válečný akt ani znárodnění (Argentině se za znárodnění ropného průmyslu nic nestalo) – jen porušení mezinárodního práva, které následují arbitráže, zabavování zahraničních aktiv, stop investic a podobné CIVILNÍ mezinárodněprávní instrumenty.

  Posílání zbraní není a nikdy nebylo vstupem do války ani zatažením do války, což jasně říká Mezinárodní Válečné Právo (IHL) a Mezinárodní Právo Válečných Konfliktů (ILAC). Dodávat zbraně může kdo chce komu chce, protože to je obyčejný obchod a to i na vládní úrovni nebo bezplatně. Vstupem do války je pouze to, pokud někdo dovolí nepřátelským zbraňovým systémům působit ze svých základen – tzn. dělící čára spočívá mezi dodáním zbraní „po vlastní ose“ v bojeschopném stavu ze zahraničních základen, versus v nebojeschopném stavu „v krabici“ nebo na náklaďáku.

  Ale i bez znalosti ILAC stačí přemýšlet a nebýt ignorant. Pokud by totiž platilo, že „dodání zbraní = vstup do války“ jak postuluje autor, v tom případě Rusové vyhlásili v 90. letech válku Eritreji i Etiopii současně (protože dodaly stíhačky oběma znepřáteleným stranám najednou), Azerbajdžánu (protože dodaly Suchoje a Tčka Arménii), Izrael vstoupil do války proti Gruzii a Ukrajině (protože dodal drony Rusku, které je proti oběma použilo 2008, 2014, 2022)…

  No a Češi podle té samé logiky vyhlásili válku Sýrii, Egyptu a Iráku (zbraně pro Izrael 1948), potom naopak Izraeli (zbraně pro arabský socialistický blok včetně Plastelínců 1959-1989), Muslimskému bratrstvu (dodávka CZUB do Egypta 2011), Rusku (dodávka RM-70 do Gruzie 2007), Arménii (dodávka RM-70 Azerbajdžánu) atd. Tyjo, to jsme ale váleční štváči!

  „Ruská armáda si vede zcela standardně a získá dříve nebo později přesně to, pro co si na povel přišla, zvláště s ohledem na to, že úmyslně nebyly nasazeny nejmodernější zbraně a všechny zdroje“

  A zase ta perverzní potřeba jakože „ve prospěch Ruska“ lhát a popírat i to, co Rusko veřejně oficiálně ukazuje.

  Samotné Vozdušno-Kosmičeskije Sily Rosíjskoj Federáciji veřejně vydávaly videa, jak Ka-52 (=nejnovější) dobývají letiště v Hostomelu u Kyjeva (=které Rusové neudrželi, tzn. nezískali, museli se stáhnout.)
  Dále ty samé VKS RF oficiálně vypouští tiskové zprávy a videa, jak na Ukrajině používají hypersonické zbraně a nejnovější verze Kalibrů, a třeba Su-35S s Ch-31. Ruská armáda pak vysílá T-90S, T-72B3M – „Biatlonovou modernizaci“, BMPT-72 na Ukrajině. „Úmyslně nepoužívají nejnovější zbraně?“ Vylezl jsi právě z bunkru, nebo proč máš potřebu popírat i to, co říkají samy ruské OS? Nebo snad chceš tvrdit, že Kindžály, Ka-52, Su-35S, TU-160M, T-90S, T-72B3M nejsou ty „nejmodernější zbraně“, které Rusko má?

  A to je samozřejmě jen špička ledovce a úmyslně mluvím pouze o tom, co oficiálně říkají samy OS RF, vůbec ne co říká protistrana a OSINT.

  V Jugošce, Sýrii, Afgánu, Iráku ani jinde nikdo nezabíral území. Nikdo neanektoval území. Vojenské zabírání a dobývání území k anexi se za posledních 40 let dělo pokud vím jen 2x – Srbsko/Chorvatsko 1993-1996, a poté ISIS. Ani Izrael si už v 80. letech nedovolil anektovat Libanon poté, co tam vojensky vlezl, a „jen“ jej okupoval jako formálně cizí území pod „dočasnou ochranou“.

  Zásadní rozdíl je v tom, že v redžím dčejnž válce o změnu vlády chcípne vláda, no a co, národu se nic nestane. Ve válce protektorátní chcípne vláda a nějakou dobu prudí okupanti, je to sice tragédie ale okupanti nakonec musí odejít a národu se dlouhodobě nic nestane. Ale v dobyvačné válce o území národ TRVALE přijde o kus sebe sama a je nenávratně poškozen, už nikdy nebude jako dřív. Vzpomeň si laskavě na Sudety a pak popřemýšlej, jak by to vypadalo, kdyby v souladu s tvými principy a touhami se nám nikdy nevrátily. Liberec pryč, Ústí pryč, Krumlov pryč, Znojmo pryč, Svitavy pryč, pohoří pryč, dopravní cesty zpřetrhány – ale vsjo rovnó, mezi válkou o loupež úzmí a vojenským sesazením vlády (kam patří i 1968) není žádný rozdíl? Jako fakt?

  No a samotné teorie o „Slovanech“ a „Germánech“ – tuší vůbec autor, že angličtina je germánský jazyk a že Anglosasové jsou germánského původu? Přesto se Angláni, Němci a Američani neváhali mezi sebou řezat kdykoli přišlo na věc, „Germánství“ negermánství. Ví že je to jen vějička pro malé.

  Tyhle multikulti globalistické teorie o nadnárodních „pan-slovanských pan-germánských“ apod. „bratrstvích“ byly účelově vytvořeny a udržovány jen proto, aby malé státy lezly do zadku a věrně sloužily svým „větším bratřím“ – v germánském bratrstvím Němcům, ve slovanském bratrství Rusům.

  „Jste germáni jako my, tak marš bojovat za Říši!
  Jste slovani jako my, tak marš navalit zdroje Rusku!“

  Tyhle narativy jsou propaganda Impérií, která má jen přesměrovat loajalitu od vlastního národa a státu pryč na větší cizí státy a nadnárodní úroveň. Je naprosto komické, že někdo, kdo verbálně mluví o kopání sami za sebe a důrazu na svůj vlastní stát a nikoli na cizí, zároveň propaguje nadnárodní, anti-národní teorie, jak obětovat svůj národ na oltář „většího bratra“ :D Chucpe.

  1. Jako proč? Proč má někdo tohle zapotřebí?

   Rus řekne „poslali jsme tam naše tanky“ – a Čech řekne „žádné ruské tanky tam nejsou, to jsou zlé západní pomluvy!“

   Vrchol trapnosti. Nechápu.

   1. Ty jsi naprosto neuvěřitelný tragéd. Angličani rozhodně nejsou germáni, ale keltové. A původní jazyk je nejbližší (keltské)irštině.
    Angličtina je syntetický jazyk který nemá s jazykem původních obyvatel skoro nic společného.
    Ten jazyk je asi tak původní jako je „původní“ šlechta Windsorů – čili Sach-Cobug-Gotha.

    Němci (východní) jsou původní slované, které „poněmčili“ na germánský jazyk. Podobným způsobem jako za posledních 30 let naučili ukrajinské rusy na syntetický jazyk „ukrajinštinu“.

    Stejně jako Maďaři jsou taktéž slované. kterým někdo vnutil rovněž syntetickou ugrofinskou hatmatilku – podobně „robotický“ jazyk jako němčina.

    Takhle se totiž slované posledních 1000 let poštvávají proti sobě. Vymyslí se jim nový jazyk, nová kultura a nové dějiny, a pak se poštvou proti tradičnějším slovanským národům, respektive proti Rusku.

    Podobně došlo uměle k oddělení západních slovanů. Snad jen naprostý jazykový ignorant nevidí zcela evidentní fakt, že latinka je pro jakýkoliv slovanský jazyk zcela nevhodná. Viz. naše tisícileté trápení se spřežkami a diakritikou.

    1. To se dobře bavím, Kabrňáku. Ještě mi řekni – Zlatá horda byli také Slovani? Asi by měli být, viz třeba princ Petr Ordynský nebo princ Felix Jusupov, oba potomci Zlaté hordy.

     Jakpak rozhoduješ, kdo je „Slovan“? Protože geneticky očividně ne, to by ti nevycházelo. Jazykově také ne. Takže prostě Arbiterským Kabrňákovským Výnosem, že „Slovan“ je každý, o kterém to Kabrňák řekne, i když o tom třeba sám neví?

  2. to Mr. Mrcas. Nejak sa vam zavarili propagandisticke zavity? Co to furt melete?
   >>>>>>
   V Jugošce, Sýrii, Afgánu, Iráku ani jinde nikdo nezabíral území.
   >>>>>>
   Viete si pozriet kolko uzemia v Syrii ma zabrate US+ich ISIS/moderate ? Kolo ma zabrate rebrandovane ISIS+Turci? Kolko si momentalne zabrali Kurdi etc? Juhoska rozparcelovana. Rozdeluj a panuj. Ostatne ani necitam, mrcasim do omrzenia style. Vas naozaj bud po kotrbe niecim tresli, a zhorsuje sa to, alebo ste zamestnanec tej blaznivej Kace z ministerstva pravdy Nina Jankowicz a ste rovnaky sasek, uz len naspievat klip o VVP chyba……
   https://www.youtube.com/watch?v=lNcEVYq2qUg
   https://www.youtube.com/watch?v=inHoYfGn2WA

   1. A citat vies: „Vojenské zabírání a dobývání území k anexi se za posledních 40 let dělo pokud vím jen 2x – Srbsko/Chorvatsko 1993-1996, a poté ISIS.“ Jen bych si dovolil tvrdit, ze „V Jugošce, Sýrii, Afgánu, Iráku ani jinde nikdo nezabíral území.“ je nejspis mysleno „nikdo zvenčí“.

    Turecko jako fakt v tom 30 km kontrolovanem pasmu Syrie vyvolava referenda o odtrzeni od Asada a budto pripojeni k Turecku nebo osamostatneni? Vazne? A Kurdove uz maji mezinarodne uznany samostatny stat nebo se furt placaji mezi Tureckem, Irakem, Iranem a Syrii ?? A Afghanistan zmenil hranice kolikrat ze presne?

    Rek bych, ze to JM trefil celkem presne…

    1. to chramostejl. Jo ale Syria este nie je u konce, vsakze? Ale to nie je podstatne, ze tie mrcasikoviny sa neustale zhorsuju, podla mna uz to nezvlada a preklapa sa na temnu stranu…..A tymi idiotinami co sa v nich mrcasi zabije jadro pudla a to, ze nas tymito hratkami vsetkych teda aj mrcasa dostavaju kazdym dnom do hlbsej priepasti. A nie zeby sa zamyslel, co s tym, ako z toho von ale mlati tu nanofakty, mikro narativy, miriady drobnosti a les nevidi…..a do toho sebaprojektuje, ohyba, selektuje len co sa mu hodi do kramu….

     1. Ty je síla. Ty neumíš ani číst. natož přemejšlet. A když tě na to někdo upozorní (Chramostejl), jakej jsi trouba, tak místo abys přiznal že jsi blb, tak řekneš „to není podstatný, stejně Mrcasik mele blbosti. taky s Mrcasíkem občas nesouhlasím, ale narozdíl od tebe má přehled a hlavně u toho přemýšlí

      1. to metla: ok. este neco ma pan na srdci? nebo to enem tak sanka vo vetre planda?

   2. re: heky

    Tak mi prosím popište, kolik území v Sýrii má zabráno (a jakou formou) US. Ohledně ISIS – to rozhodně není US – i kdyby byli kámoši, tak to zaprvé není stát, za druhé by to pořád byla podpora bojující strany, pokud by je někdo např. uznal za povstalce.

    1. to lwg: Tak popisem , enem zakladna otazka, ci to ma vyznam. Vime, ze US su na uzemi Syrie protipravne, maju tam aktivne zakladne? A nemaju ziadny mandat OSN ci zboru solistek ci polovnickeho klubu na to aby sa na uzemi suverenneho statu AKTIVNE vojensky prejavovali?

     1. Jen drobná vodítka:
      -Kurdové a jak s nimi bylo vyjebáno-kdo
      -jimi statečně hájené území
      -touha po vlastním státu
      -vyjebávka s Kurdy ze strany RF, či US?
      -ropní těžaři už nedočkavě přešlapovali za rohem

  3. sankce, embarga … jistě nějakou válku dokáží vyvolat
   občanská válka … pokud má stát za to, potřebuje aspoň jedna strana sponzora zvenku

  4. Dodávky zbraní a volný obchod … proč ne, akorát to obvykle některé straně vadí a pokud má prostředky a schopnosti tomu zamezit, tak je použije viz např. Izrael, který s oblibou ničí svým nepřátelům hračky dříve, než je rozbalí.

   1. Však Rusi takmer každý deň hlásia, že zničili dodávku zbraní zo Západu. Aj keď občas trafia kurník, alebo iné podobné zariadenie hromadného ničenia.:-)

   2. Ano, dle ILAC je v pořádku rozstřílet dodávky zbraní, hned jak vstoupí na území konfliktu. To ale
    1) není válka proti dodavateli zbraní
    2) vůbec nijak neohrožuje zemi dodavatele zbraní, naopak (pokud není tak hloupá, aby to přes hranice vozila sama)

  5. „Že byl konflikt na Donbase 2014 „občanská válka“ může prohlásit jen vědomý vhrdlolhář“
   Jaxe na to koukám, tak mi i současná specoperace připomíná spíš občanskou válku než mezistátní konflikt…
   Nebavím se o příčinách ani cílech, ale o průběhu…
   Tentokrát je to trochu zkreslené tím etnickým prvkem – za té minulé* občanské války (bílí x rudí) to bylo přehlednější…
   Ostatně bratrovražedné** války patřívají k těm úpornějším a ošklivějším…

   * Jako školák jsem viděl řadu sovětských filmů, kde bělogvardějci pálili zajaté rudoarmějce v lokomotivních kotlích…
   U babičky jsem si četl v časopisech z první republiky, kde se psalo o tom, jak rudoarmějci pálili zajaté bělogvardějce v lokomotivních kotlích…
   Za umístění v Puškinově památníku jsem dostal knihu s věnováním: Malyškinův román „Sevastopol“ ve slovenském překladu z r. 1964 – je tam okrajová epizoda, kdy kapitán minolovky zakazuje pálit zajatce v kotlích, pže se potom blbě čistí zapečené rošty…
   Odvodil jsem si z toho závěr, že pálení v kotlích bylo v té době obecně rozšířeným zvykem…

   ** Domnívám se, že z pohledu třeba Číňana sem patří i izraelsko-arabský konflikt, anžto účastnící jsou k nerozeznání: oba mají snědou pleť, mohutné frňáky, mluví podobnou hatmatilkou, píšou zprava doleva samé souhlásky, nežerou vepřové, obřezávají se a odkazují na stejné proroky (zde se drobná odlišnost najde)…

   1. S takovou byla „občanská válka“ i Británie vs. USA 1785, 1812, 1838…

    Občanská válka je terminus technicus pro případy, kdy se nejedná o střetnutí dvou samostatných národních armád.

    1. Inu ano…
     Proto jsem psal „připomíná“ – svou povahou…
     Přísně vzato pak válka Konfederace vs. Unie nebyla občanská*…

     * Taky že mám za správnější termín „Secession war“ než „Civil war“…

  6. Zkusím reakci alespoň na něco. Poprosil bych o zdroje pro ta tvrzení a přiznání, že v roce 2014 tam byli z Ruska vysláni ti lidé s cílem vyvolat konflikt, který tam podle vás do té doby nebyl.

   K válečným aktům, embargům, zmrazování, pokud se podíváte na reálnou politiku a odprostíte se od papírů, tak ano, takové věci jsou považovány za válečný akt v závislosti na povaze, dopadech a kontextu.

   1. Tady to máš od „ministra obrany DLR“ černé na bílém:
    http://zavtra.ru/content/view/kto-tyi-strelok/
    Včetně třeba překvapení, že ve Slavjansku se k nim přidala jen 2% obyvatel. A přiznání, že Horlivku museli obsadit násilně, protože přes odpor místních by ji „Bezler nikdy bez mé pomoci neobsadil“. A konečně přiznání, že bez pomoci ruské armády (říká jim „dovolenkáři“) a bez přísunu zbraní z Ruska by je v říjnu 2014 ukrajinci totálně převálcovali.

    Měl ještě parádní interview pro Krasnaja TV, kde popisoval všechno od Majdanu přes Krym až po Donbas, ale to bylo na Youtube a pitomí cenzoři to smázli.

    A pak tu máme oficiální reportáže ruské RT a separatistických médií. Z rozepsaného článku, který pěkně dlouho nevydám protože láska většiny místních diskutérů k sebenehoráznějším lžím, hlavně když ty lži vypdají že pomáhají Rusku, mě absolutně znechucuje:

    Když „opolčení“ Igora Strelkova začal docházet dech a on musel utéci ze Slavjansku do Doněcka, Ukrajina postupovala s mechanizovanými jednotkami a samotné separatisty pomalu porážela. 20. října 2014 obsadila ukrajinská armáda a dobrovolnické prapory město Ilovajsk s cílem odříznout přísun bojovníků a zbraní pro „opolčení“ z Ruska (existenci kterých Moskva vehementně popírala.) 24. října však hranice na Ukrajinu překročily obrněné jednotky ruské armády a ukrajinci se ocitli obklíčeni v „kotli“. 26. září byl ukrajinci zajat ruský tank T-72B3.

    Nesmírná důležitost T-72B3 spočívá v tom, že se jednalo o unikátní modernizaci, která byla v roce 2014 opět na celičkém světě ve výzbroji výhradně a pouze ruské armády, nikdy nikoho jiného. Zároveň ji lze naprosto jednoznačně rozeznat podle obrovské senzorové věže termovizního zaměřovače SOSNA-U, který je hlavním bodem modernizace:

    Přítomnost T-72B3 u Ilovajsku, 34km na Ukrajině od ruských hranic, byla tedy jednoznačným důkazem invaze ruských vojsk.

    Moskva nadále tvrdila, že to je lež, že přeci kdyby ruská armáda vpadla na Ukrajinu, do dvou dní by ovládala Kyjev. Čeští milovníci Ruska tento narativ opakovali, účast ruské armády vehementně popírali a s fotkami T-72B3 zajatého ukrajinci se vypořádali tvrzením, že si Ukrajinci určitě na svou starou T-72 namontovali lepenkovou maketu SOSNA-U jako divadýlko pro média (nekecám, četl jsem to opakovaně).

    Jenže pak si Rusové dali vlastní gól. 29. října se ukrajinci pokusili z obklíčení probít na jihozápad směrem na Komsomolske, a na pomoc poslali ukrajinské 4 tanky. Ruské invazní síly na Ukrajině použily své T-72B3, aby únik ukrajinců zmasakrovaly – jenže jedna T-72B3 přitom byla zničena. Jak už to u T-72 bývá, zásobník munice explodoval a odhodil ohořelou věž do dálky. A teď to přijde: 2. září udělala z místa bojů reportáž ruská televize RT – a zatímco reportérka vysvětlovala, jak byli ukrajinci poraženi, na pozadí své reportéže si vybrala fotogenický zničený tank… T-72B3 ruské armády!

    Ruská televize natočila zničený tank výhradně ruské armády oficiálně u Ilovajsku, 34km na ukrajinské straně hranic. Co více ještě chcete? To se nedalo popřít. Rusové usvědčili sami sebe. Putin a Lavrov dále tvrdili, že na ukrajině žádné jednotky ruské armády nepůsobí, že je to odporná lež Západu – a čeští milovníci Ruska to opakoval navzdory ruskému přiznání viny v RTV.

    Ale počkejte, bude to ještě lepší. Mezi milovníky separatistů patřil i jistý Graham Phillips. Přicestoval na Donbas dělat válečného novináře, samozřejmě z úhlu pohledu separatistů. Fašisti sem, fašisti tam, všichni chtějí být Rusy atd. Separatisté udělali z pana Phillipse to, čemu se říká „embedded journalist“ – novinář, který cestuje a natáčí přímo s vojenskými jednotkami v poli.

    V únoru 2015 byla podepsána dohoda Minsk-2. Klíčovým strategickým bodem bylo, že dohoda zafixuje územní zisky: kudy povede frontová linie 15. února 2015, tam budou zafixovány územní zisky obou stran. Vypukl závod o zábor území – a separatisté měli na své straně opět ruskou armádu. Ukrajinci si však udrželi město Debalceve, dnes 11km na separatistickém území. Alexandr zacharčenko, oficiální politický vůdce separatistů, však svérázně prohlásil, že Minsk-2 údajně vůbec neplatí pro obklíčené nepřátelské jednotky a vydal se Debalceve dobýt – s vydatnou pomocí ruské armády. No a Graham Phillips bezelstně natočil kolonu ruských T-72B3 výslovně „opouštějících Debalceve a přiznal je jako pomocníky separatistů:

    Tedy opět – sami separatisté se přiznali a natočili reportáž, jak ruská armáda se svými výhradně a unikátně ruskými T-72B3 bojovala na Ukrajině, porazila ukrajinskou armádu a vyhnala ji z Debalceva. Ale Moskva nadále tvrdila, že žádné jednotky na ukrajině nemá a už vůbec ne u Debalceva, že Ukrajinci a Američané lžou.

    Tedy – separatisté sami přiznali, natočili a sami se usvědčili z pomoci ruské armády a ruských tankových vojsk. USA prohlásily, že vidí jak ruské tanky bojují na straně separatistů. Moskva vše popřela. Čeští milovníci Ruska vehementně a naprosto kategoricky prohlašovali, že žádná ruská armáda na Ukrajině není a USA lžou a pomlouvají chudáčka Rusko. Nepřipomíná vám to něco?

    1. Poprosil jsem o zdroje na přiznání, že ten konflikt tam přijeli vytvořit lidé vyslaní z Ruska, že tam konflikt nebyl a oni ho přieli vytvořit. Neptal jsem se na ruskou podporu jedné ze stran v probíhajícím konfliktu, takže prosím doložte ta přiznání, konkrétní citace prosím.

     1. Milý qwertyzi, pan Strelkov (Girkin) je odkud? Naprosto mě fascinuje, jak dokonale Putin kopíruje nacistické Německo, včetně pašování zbraní, přepadání policejních stanic a šíření propagandy ve světě o utlačování sudetských Němců (pardon, Rusů). Pokud se opravdu Rusové na východě Ukrajiny cítili nekomfortně, mohli kdykoliv odejít do Ruska, aspoň tedy od nás sudetští Němci byli odsunuti, a nevyvolávat na Ukrajině občanskou válku.

      1. keří to byli, ti utlačovaní rusové? ukravínci, co v té zemi byli narození, celej život mluvili rusky, akorát jim nějaká svoloč pod nohama vyměnila stád a teď je tam začly po majdanu azovácký bandy utlačovat, některý doslova fyzicky likvidovat?

       1. Pleteš si chronologii, Behemote. Na Donbas žádní azováci ani prvoseci nejezdili, dokud to tam neobsadil Strelkov.

        Nejprve Strelkov obsadil Slavjansk, čmajznul minomety 25. výsadkové a začal bojovat proti Ukrajině. A jako „lidového starostu“ dosadil sadistu-zločince Ponomareva, takže zatímco Strelkov běhal s puškou po checkpointech, Ponomarev mučil a vraždil lidi.

        Potom přijela SBU a dostala na držku.

        Až poté přijeli Prvoseci, ale bojovali jedině proti Strelkovovým hochům a nevěřili, že jsou do toho místní jakkoli zapojeni.

        A až potom vznikly dobrovolnické bataliony od Kolomajevského.

        Nevěř mi, poslechni si co říkají separatisti.

      2. No ale všichni ti Motorolové, Givi, Chodakovskij, Zacharčenko aj. byli rodáci z Ukrajiny, nebo tam žili. Že je velitelem nějakej nadšenec z Ruska, kterej toho navíc moc nedokázal, to nic nemění na faktu, že jednotky DNR a LNR jsou místní.

      3. Z Ruska. Pokud měříte stejným metrem, mohli všichni nespokojení lidé odejít a nedělat státní převrat, tím by k vámi zmíněnému problému nedošlo, protože mu předcházel.

      4. To je tak dokonalé, že vůbec. Ty chceš odsouvat Ukrajince z Ukrajiny, kteří proti Putinovi dneska bojují. To se situací sudetských Němců má společného velmi málo.
       Krásné náckovské mimikry – nějaký jouda ze střední Evropy chce určovat jaký Ukrajinec je vhodný na odsun a jaký Ukrajinec ne.

     2. Tak si přečti ten odkazovaný článek a nekecej, že chceš zdroje, když je pak nečteš:

      Поначалу никто воевать не хотел. Первые две недели проходили под флагом того, что обе стороны хотели убедить друг друга. Первые дни в Славянске и мы, и они крайне осторожно подходили к применению оружия. Первая стычка была с сотрудниками СБУ, которые попытались нас зачистить, но попали на засаду. Даже не совсем на засаду, а на встречное столкновение, к которому они оказались не готовы. Понесли потери и убрались. После этого наступило спокойствие. Украинская сторона начала выставлять блокпосты, в наших окрестностях появилась аэромобильная 25-я бригада. Но она не рвалась воевать. Нам удалось разоружить сначала разведвзвод, потом колонну. Это было именно разоружение — под стволами автоматов, под угрозой сожжения техники они не решились вступать в бой и были нами разоружены.

      Ještě markantnější to bylo na těch Strelkovových interview pro Krasnaja TV, kde výslovně říkal že antimajdan platil Achmetov a někteří z něj potom jezdili sami za sebe demonstrovat na majdan, že majdan nebyla žádná západní akce nýbrž akce dvou oligarchů, a podrobně popisoval jak si to s Aksonovem upekli na Krymu, jak ho zklamali ruští kozáci, a jak potom on pokračoval výslovně to rozdmýchat na Donbase s nadějí, že tam Rusko vletí taky.

      Podstata je, že bez Strelkova by nebylo nic – protože to on jim přivezl kulomety, přepadl s nimi policii ve Slavjansku a tím zabavil více zbraní, které rozdal přívržencům, a s nimi zabral bojová vozidla od 25. brigády včetně minometů Nona, a na tom založil „Opolčení“:

      У нас в строю находилось 11 миномётов и две „Ноны“ были на ходу. Знаменитую „Нону“ пришлось оставить, потому что она, хотя укры её ни разу не подбили, вся в осколках была. Из-за износа у неё вышла ходовая часть. Её всё время таскали туда-сюда, под конец и пушка вышла у неё из строя. Как шутили бойцы украинских подразделений, которые к нам перешли, она за всю жизнь столько не стреляла, сколько в Славянске.

      Ostatní lokálnější „opolčení“ bez Strelkova nezpochybnilo UA autoritu (s výjimkou Bezlera, kterého Strelkov vyzbrojil a který ho poslouchal):

      Когда мы вошли в Донецк — всё там было замечательно. Сидел киевский мэр, УВД по-прежнему подчинялось Киеву — двоевластие классическое. Город совершенно не был подготовлен к обороне. Блокпосты оборудованы плохо, дороги не перекрыты, можно были зайти как угодно. И сил там было крайне мало, они были раздроблены, разбросаны, никто никому не подчинялся: отдельно была Русская православная армия, отдельно — батальон „Восток“, отдельно — „Оплот“. Каждый отряд оборонял свой район, единого управления не было.

      A také to byl Strelkov, kým byla podmíněna pomoc ruské armády separatistům, bez které by to ZSU v říjnu 2014 převálcovaly a která to zachránila:

      Если бы мы остались в Славянске, то через неделю, максимум через две, Донецк бы пал. А выйдя, мы сорок суток держали Донецк до прихода „отпускников“. Хотя последние дни были просто отчаянные. Когда мы вышли из Донецка, то пробили коридоры на Россию в районе Марьинки, Кожевино, Бровки. Одновременно пробили себе коридоры для снабжения и отсекли в Яково всю группировку противника.

      Na závěr připomenu, že meritem není „kdo si začal“ – byť ozbrojené „zabíjecí“ akce začali Strelkovovi hoši ve Slavjansku s minomety a kulomety, ostatní se dlouho omezovali na „checkpointy“, nýbrž lživé tvrzení autora článku, že šlo o „občanskou válku“ ve které nebojovala ruská armáda.

      1. „Восток“ вообще не подчинялся. Меня упрекают, что я не навёл там порядок. Но у меня был простой выбор, когда я из Славянска зашёл: либо срочно формировать фронт против противника, либо устраивать переворот. Но Донецк на тот момент был совершенно мирный город. Народ загорал, купался, спортсмены тренировались, люди в кафе пили кофе. Как в Москве летом, так и в Донецке было. И меня бы никто не понял. Хотя мои солдаты рвались всех этих тыловых арестовать, разогнать. Но я понимал: стоит развернуть гражданскую войну — тут-то нас всех и хлопнут! Я решил, что худой мир лучше доброй войны, и сознательно ушёл от этого.

       Александр ПРОХАНОВ. Были в этой критической обстановке намерения и из Донецка уйти, силы-то неравные были опять?

       Игорь СТРЕЛКОВ. Меня же обвиняют, что я хотел оставить Донецк. Рассказываю честно: в какой-то момент я перестал верить, что помощь из России вообще придёт. Просто перестал верить! И никто не мог мне это гарантировать.

      2. To se stále zabýváte tou podporou z Ruska, kterou s vámi neřeším a vlamujete se do otevřených dveří, já se ptal na doložení toho, že po Majdanu tam konflikt nebyl, že ten vytvořili až lidé vyslaní z Ruska a ti se k tomu přiznali.

       V čem autor podle vás lhal? Občanská válka a zapojení zahraničních subjektů do takového konfliktu není v rozporu, naopak je to běžné.

       1. Zaprvé, bez Strelkovových kulometů a minometů by nebylo nic.
        Zadruhé, v Doněcku nebylo nic, žádné povstání ani násilí, dokud to tam Strelkov nechytl s ruskou podporou v říjnu.

        Sami to otevřeně píší, vytáhl jsem vám přímo ty citace. Obtěžujete se vůbec číst, co jsem vám psal v odpověď?!

        Ještě mnohonásobně podrobněji a výslovněji to bylo v té Krasnaja TV, ale co ji smazali z YT, nedostanu se k tomu. Nikdy mě nenapadlo, že to zcenzurují a neuložil jsem to.

        1. Doněck se samovyhlásil (celá oblast) hned se Slavjanskem. Že tam válka zamrzla, to je právě vina Rusů, protože jinak by byla ta Strelkovová mise poražena na hlavu. Taky si dej pozor, že Strelkov si sám připisuje víc zásluh, než reálně má. Co Bezler?

         1. Činy hovoří jasně, lépe než slova.

          Bezler měl 2 nebo 3 obrněná vozidla, Strelkov 11.
          Strelkov rozdával zbraně nalevo napravo, Bezler je bral.
          Strelkova udělali „ministrem obrany“ Doněcké Lidové, jak skončil Bezler? Zmizel se.
          Strelkov dodnes podporuje ideu Novoruska, Bezler v údajně svém Vkontakte v roce 2016 že Novorusko nikdy nepodporoval a že je za suverénní Ukrajinu.

          Co se pamatuji z roku 2014, místní milovníci Ruska nejvíce žrali Batmana, Giviho a Motorolu protože ti měli nejvíc cool bojová videa. Ale po vstupu ruské armády a „dovolenkářů“ do bojů začali nejvíce respektovat Strelkova a Zacharčenka jako vůdčí osobnosti opolčení a ty, kdo tam ruskou armádu přivedli.

          1. Nepleteš si to? Strelkov zmizel stejně jako Bezler. Akorát snad Bezler se už znova objevil, Strelkov ne. Givi a Motorola byli hvězdy až do smrti, Zacharčenko až na konci, když dostal svoje v Gorlovce, ale v té době tam Strelkov už snad ani nebyl.

           Ono je těžké rozplést, kolik různých vlivů, mafií, tam vlastně bylo, možná byl Strelkov jen nenapravitelný naiva a idealista, ale bez té hromady dalších by mohl revoltovat leda sám. Ta válka tam imho nebyla přinesena, ale vznikla a má svoje místní podhoubí, ať už mají motivaci jakoukoli. Rusáci jim pak milostivě pomohli a vzápětí to celé zařízli. Teď si na hlouposti svých kroků rozbíjej držku.

          2. Nepletu. Bezler zmizel záhy po MH17 beze stopy. Strelkov byl odvolán do Ruska, a na pro-separatistických ruských sitech se šířily konspirační (?) teorie, že další ruská vojenská pomoc separátům je podmíněna tím, že Strelkov už zůstane v Rusku a „DLR“ budou velet lidé poslaní přímo z Moskvy. A že je to „vlastizrada od lidí z Putinova nejbližšího okolí“, potom jmenovitě Surkova (na kterého má Strelkov také pifku.)

           Tohle se psalo na nějakém tom Gur Khanovi nebo BMPT nebo kde, já ty ruské mil-nac-blogy nesleduji systematicky, narazil jsem na to jen protože to linkovali čeští milovníci separátů.

           Co do dynamiky vzniku… Jedna věc je nespokojenost, druhá demonstrace, a třetí a úplně odlišná odzbrojené povstání. To je nebe a dudy. A jak si správně stěžuje Strelkov – proč ozbrojené povstání nevypuklo v Charkově, kde měli prý až stotisícové demonstrace proti Kyjevu? A k tomu ruskou podporu pro vedoucího demonstrací, napojeného přímo na Surkova?

           Proč nevypuklo ozbrojené povstání v Mariupoli – kde se pár týpků o to pokusilo, ale sami dělníci z Azovstalu je vyhnali a sundali jim separatistické novoruské vlajky z budov s tím, že tam chtějí klid a nikoli válku?

           Jak to, že ještě měsíc poté, co po sobě Strelkov s ZSU stříleli ve Slavjansku minomety a raketami, nevypuklo ozbrojené povstání v Doněcku, kde byly dvě separatistické milice? Teprve když tam dorazil Strelkov, dostal ruskou podporu a přijeli Čečenci?

           Jak to, že i ve Slavjansku se ze 100,000 lidí ke Strelkovovi přidala celkově jen 1000 ochotných bojovat pro „opolčení“?

           Jak to, že Horlivku musel Bezler dobývat a potřeboval k tomu podporu, a jak to, že starostka Slavjansku by byla bývala ochotná kolaborovat s ruskými vojáky, ale nikoli s povstáním separatistů?

           Prostě všechny informace od samotných separátů hovoří o tom, že 99% normálních obyvatel Donbasu žádné ozbrojené povstání nechtělo, a to velmi kategoricky. Nechtělo majdan a nechtělo novou vládu, ale nechtělo v žádném případě ozbrojené povstání ani válku. To jim vnutily válkychtiví mafiáni a dobrodruzi.

           (Strelkov nebyl idealista, byl to právě válečný dobrodruh. Před Donbasem měl na kontě 6 nebo 7 válek, účastnil se úplně každé příležitosti kde Rusko bojovalo – Afghán, Podněstečí, Čečna 1, Srbsko, Čečna 2… A vysloveně psal, že když je mír, co má válečník dělat? Založit si povstání.)

          3. No vidíš, a přitom s odstupem času lze říct, že se fóra mýlila, protože to vedla místní mafie až doteď.

           Ad Charkov, tam to rychle zařízla SBU, Mariupol ovládal Achmetov, bez jeho souhlasu si tam ani pes neštěk atd. Tohle není jako u nás, že si lidi víceméně mohou dělat, co chtěj, tam vládl a vládne oligofeudalismus a jen další feudál (Zacharčenko, Pušilin) dokáže vytlouct klín klínem. Proč myslíš, že součást ruské operace je vyházení většiny místních z úřadů a nahrazení lidmi z Ruska?

           Ukrajina je slovy jednoho Ukrajince z ČR zkurvená zem zkurvených lidí. Rusáci to povstání nechtěli, protože co s takovým materiálem. Proto Strelkov po výhružkách, že koupí kulku zezadu, odtáhl. Nechali se v tom plavat idealisti, mafiáni a doufalo se, že to rychle vyhnije. Jenže ono se to zvrtlo, přišlo píár Motorolů, Giviho aj. a najednou veřejný mínění stálo proti Kremlu. Tak se začalo jakože pomáhat a udělal se z toho zamrzlý konflikt, kterej třeba jednou vyhnije sám. Jenže Kyjev zbrojil, prudil, vyhrožoval, až někdo praštil dostolu a děje se, co se děje. Na Donbas sere pes pořád, na ty lidi tam taky. Kyjev zas ostřeluje Doněck a nic. Ruský zájmy jsou ztrestat Kyjev, ne někomu pomoct…

          4. Hanes: ano, s takovým hodnocením by se dalo ze 70% souhlasit :)

        2. Strelkov si z Bezlera dělá poskoka, ale Bezler zase říká něco jiného. Tak či onak, je jedno, jestli to rozjel „Sámo nebo ne“, nic to nemění na tom, že drtivá většina ozbrojenců byli místní. Teprve postupem času a na vnější nátlak se Kreml uvolil a nechal zadout severní vítr…

        3. Čtu co píšete, vy snad taky.

         Taky nezapomeňte napsat v čem má spočívat ta lež.

        4. Ha, Krasnaja TV to reuploadla na Youtube. Okamžitě stahuji, zálohuji, ostatním doporučuji totéž. A podívat se, je to dlouhé ale naprostý masakr. Takhle vypadá, když Rusové říkají holou nepřikrášlenou pravdu a nikoli nablblé lži.

         Část 1 https://www.krasnoe-tv.ru/node/26378 – o Majdanu a Strelkovovo chápání ukrajinské historie
         Část 2 https://www.krasnoetv.ru/node/26396 – podrobně jak to Strelkov rozjel na Donbase
         Část 3 https://www.youtube.com/watch?v=nlOzc2dDlF8 – jak se stáhl ze Slavjansku a začal v DOněcku

         V té 2. části jasně popisuje, jak protesty byly na Donbase všude možně, ale skoro nikde to nepřerostlo v ozbrojené povstání. To zařídil právě Strelkov a rozdával zbraně nalevo napravo aspirantům na povstalce – brigádě Přízrak v Luhanské, Bezlerovi v Horlivce, Kozákům na hranicích atd.

         A v části 3. jasně ukazuje, že jeho Slavjansk bylo na začátku to jediné opravdové ozbrojené povstání, protože všude jinde v Doněcku (městě) atd. pořád fungovala ukrajinská kyjevská politická správa atd.

         Tohle je přesně ten důkaz, který sis qwertyz žádal. Paráda.

         1. Tak prosím citujte, víte přesně kde to je a automatický překlad neni moc dobrý.

          1. Je tam i oficiální překlad do AJ,
           https://www.youtube.com/watch?v=OgiujV8iEzk
           https://www.youtube.com/watch?v=HP156gEpn7U
           Nechtěl jsem jej dávat primárně aby mne někdo nenařkl, že je to západní fake. Ale sedí to s originálem.

          2. Výborně, děkuju. Dal jsem část 2, kde tam je to přiznání?

          3. V jedničce a dvojce je, jak to rozjeli na Krymu a jak se pak přesouvali na Donbas, proč si vybrali Slavjansk, jak to tam rozjeli včetně co udělali se starostkou, a velmi klíčové zmapování jak to vypadalo v jiných městech – že ozbrojené povstání nikde nic.

          4. Dvojku jsem si poslechl, to přiznání neslyším, mluví proti vašemu tvrzení (Byli dobrovolníci, Donbas už povstal, filozofie větší možnost uspět, když už lidé povstali), proto žádám o konkrétní čas a díl, kde se přiznal, že tam byl vyslán z Ruska, aby teprve vytvořil povstání.

          5. Poslouchej pozorněji. „Donbas povstal“ ale pak říká stejné slovo pro „Charkov povstal“ a zhrzeně si stěžuje, že tam ale nebylo žádné ozbrojené povstání ačkoli tam byl potenciál. Tzn. myslí tím velké demonstrace, nikoli ozbrojené povstání. O tom naopak říká, že nikde nebyly, ani v Doněcku, ale to je možná až v té 3. části.

          6. Ano, Donbas povstal, přesně. „Charkov povstal“ je kde, ten novinář říká, že v Charkově byly největší protesty a proč to tedy vyšumělo, na to Strelkov úplně normálně odpovídá, že to jsou otázky pro jiné lidi, proč se toho povedlo málo navzdory podpoře a proč charkovský odpor selhal, odkazoval i na vliv lokálních oligarchů, kteří i navštívili Moskvu-Kreml, že byli nerozhodnutí a neví co se tam stalo, pak říká, že desítky tisíc lidí povstaly, ale chybělo jim vedení, vůdci. Jel tam, kde už došlo k povstání a mělo to smysl, dělá významový rozdíl mezi demonstracemi a povstáním.

          7. Vidim to stejne. Mrcas si vymyslel teorii a ted se snazi navzdory faktum tam napasovat i to, co tam neni.

         2. Tady máte článek z roku 2014. Aktuálně.cz, které rozhodně nelze podezírat ze sympatií k Rusku. Píše se tam něco dost jiného, než nám tady prezentujete:
          https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/

          1. Jo a mimochodem, Porošenko v inauguračním projevu slíbil zničení Donbasu. „Vaše děti budou chodit do škol, ty jejich budou zalezlé ve sklepě…“

          2. Yevhen Karas, který si otevřel ústa a řekl čí byl Majdan, co mají rádi nebo pro koho kdo začal válku, pokud nemá JM dvojí metr, určitě z toho vyvodí příslušné závěry. https://twitter.com/RealAlexRubi/status/1497747535783411714

          3. Podívej se na datum, Foundrymane. Srpen 2014. Kdy už separáti postříleli SBU, dva prapory Čečenců dobyly doněcké letiště a byly z něj vybombardovány a slibovaly pomstu, kdy se Bezler chlubí že masově popravuje zajaté ukrajinské kombatanty, kdy celý Doněck padl do rukou separátů s ruskými „dovolenkáři“, a kdy Ukrajinci drželi už jen to letiště a navzájem se separáty se bombardovali dělostřelectvem.

           Nadoživotí si budu pamatovat video, kde sami separatisti natáčeli, jak střílí na doněcké letiště minomety od činžáku nadohled od letiště, kde nad nimi žijí v bytě staří důchodci. A když ukrajiínci opětovali palbu přímo na místo, odkud létaly miny, separáti se pohoršovali jak střílí na chudáčky důchodce, a ti důchodci naprosto přesvědčeně říkali na kameru, jak jsou vděční separátům že je „chrání“ – ti, co od nich stříleli minometem a lákali na ně protipalbu!

           Takže nekecej, nevymýšlej si a pokus se být funkčně gramotný. Všechno výše se týkalo duben až červen 2014 – Strelkovův Slavjansk a počátek Opolčení. Zkusit do toho zatáhnout druhou fázi války po ruské invazi v srpnu je faux pais.

          4. A výběrem svědka se střelil do vlastní nohy.

         3. Jendo, Ty tím doslova žiješ.
          Kde bereš čas na všechno ostatní a na práci, která Tě živí?
          Nebo je tohle všechno to, co Tě živí? Ptám se přímo a otevřeně, tak je to asi nejlepší.
          Z mých dřívějších příspěvků je myslím dobře patrné, čím si až doteď vydělávám já.

          1. Víš čím se živím – IT. A v IT jsou prostoje, kdy člověk může psát. Desítky a desítky pětiminutovek denně.

         4. Střízlivé, kupodivu, dnes nezvyklé. (To je jistě tím, že ten člověk není pojebaný aktivista, odchovanec nějakého flink tanku, ale polní odborník, a z výkonu, ne štábu.) A smutné, že k popisovaným událostem došlo. (Popis souvislostí a toho, co předcházelo, je znepokojující.) V Čechách takoví lidé chybí.

          Nikdo dnes nezačíná svoje UA úvahy tím, že ve 2013 bylo tamní občanské společnosti napovězeno, na jakou -správnou- stranu se má vydat. A ani to není tajeno.
          Bělorusko takovou nápovědu před dvěma lety přežilo.

 5. Útoky granáty a smrtící střelba ve Švédsku – obavy, které byly kdysi médii zesměšňovány jako „konspirační teorie“ – nyní podle zprávy Quillette představují „národní výjimečný stav“.

  1. par genderovych skoleni to spravi

 6. Určitě se bude přetřásat otázka, kdo je a kdo není Slovan. Velmi poučné čtení zde: http://www.e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3915 Žádná pavěda, ale shrnutí známého, teorií vč. moderní genetiky.

 7. Kdyby jenom vyhlazování indiánů. Třeba takové Japonsko čelí už od války bezprecedentní genocidní politice. Migráčky a multikulti se jim tam sice vecpat nepodařilo, ale dokázali i tak zajistit jejich vymírání a naprostou destrukci rodin, skrze (anti)výchovu mladých lidí:

  https://zvedavec.news/komentare/2022/06/9193-cesta-k-bezdetnosti-japonska-jak-ji-vymysleli-jeho-satansti-okupanti-z-usa.htm

  Ty japonské elity, které odmítly podřídit se, byly odstraněny. Například američtí zadavatelé a jejich japonští kolaboranti přiměli všechny japonské muže [a příležitostně i japonské ženy jako SUGITA Mio], kteří sympatizovali s mateřstvím a japonským přežitím, aby odstoupili.
  Každoročně dochází k rozsáhlým útokům cizinců na japonské mužské představitele. Například v roce 2017 zinscenovala Sophia University v Tokiu, západní jezuitský institut, další protijaponský projekt, když propagovala seznam hitů proti „nejlepším japonským sexistickým politikům“.

  Jejich terče byly obviněny z rasismu a sexismu nejhoršího druhu, včetně premiéra ABE ŠINZÓA, ministra financí ASO TARA, předsedy Sněmovny reprezentantů HIRASAWY KATSUEA, bývalého premiéra MORIHO JÓŠIRÓA, a dokonce i ŠIRAIŠIHO MASATERU, níže postaveného kádra, který byl zcela zničen za výrok, že „POKUD SE PŘÍLIŠ MNOHO MUŽŮ STANE HOMOSEXUÁLY, ZAHYNEME“.

  Tito japonští představitelé se nemohou nijak bránit. Například pan Hirasawa pouze řekl, že SKUTEČNÝM PROBLÉMEM JAPONSKÉ SPOLEČNOSTI JSOU „TI, KTEŘÍ NEMAJÍ DĚTI“. To je vše. Řeknete-li prostou pravdu, stanete se terčem amerických karatelů.

  1. Plánované zničení japonské rasy začalo na přelomu 40. a 50. let, kdy Amerika zahájila největší převýchovnou kampaň v tomto století, souběžně s kampaní dehonestace v Německu.

   Projaponští nacionalisté byli vyloučeni ze státní správy a vysokého školství. Jejich pozice zaujali proameričtí vědci, kteří hanobili japonské muže, japonskou kulturu, zveličovali japonské válečné zločiny, japonský sexismus a šlechtění japonské rasy.
   Několik vědců se proslavilo v asijských studiích na Západě, protože se konečně zabývali problémem mužského japonského šovinismu a potlačování japonských žen. Tituly jako „Bojový sexuální život“ z roku 1949 od „prvního japonského sexuologa“ ASAYAMY Shinichiho začaly dekonstruovat japonský sexuální život a zkoumat potlačovanou homosexualitu a ideál sexuálního života.
   Tím ideálem ženského sexuálního života bylo zůstat svobodná, dovádět s cizími lidmi, používat antikoncepci, několikrát potratit, vyzkoušet cizí muže, možná objevit v sobě feministickou lesbu atd.

   V 60. letech měla feminizovaná, submisivní japonská vláda, která cvičila „baby-san“ doprovod pro americké vojáky, zcela pod kontrolou plánování rodiny. Existovaly stovky vládních i nevládních organizací pro plánování rodiny, jednotky OSN pro plánování rodiny, demografové WHO a WTO, rady pro sexuální výchovu a tak dále, jejichž úkolem bylo rodinu odplánovat, zničit – ve stylu osvobození. Rodina jako pojem byla nyní označena za součást zlé eugeniky a dohodnutých manželství.

   Nepřipomíná vám to něco ???

  2. A přitom ti samí „američtí zadavatelé“ stejným a ještě horším způsobem ničí sami sebe, resp. americkou anglosaskou střední třídu, a nahrazují ji latinskoamerickou a afroamerickou. Ďábelské!

   1. Oni to nejsou „američtí zadavatelé“ jako spíš „obřezaní košer zadavatelé“.
    Žid který v USA ovládá bankovnictví, vojensko-průmyslový komplex, farmaceutické koncerny, zábavní průmysl (hollywood), všechny média, atd atd, skutečně nemá nejmenší problém použít toto všechno proti „anglosaské střední třídě“ v USA.

    A už vůbec mu nečiní problémy toto používat proti slovanům. Respektive poštvat všechny proti všem. Anglosasy vůči slovanům, slovany mezi sebou navzájem a němce proti všem výše jmenovaným.

    A o čempak to byla vlastě 2. světová válka? Poštvat všechny proti všem, Hitlera a anglosasy proti slovanům, aby z Evropy a Ruska zůstaly jen ruiny. Což se jim málem povedlo. No hodil jim do toho vidle jistý kníratý gruzínec.

    Takže se dotyční výtečníci musí dalších 70 let po válce mořit s imigranty, LGBT agendou, femipropagandou, a pak s New green dealem a Great resetem, aby se jim ty původní evropany přece jen podařilo zlikvidovat. Jako kdysi indiány, ještě nakažené deky neštovicema tu chybí. Tedy vlastně nechybí, máme tu Covid a voila – opičí neštovice !

    A mimochodem mezitím podobnými metodami zlikvidovat i „evropany“ co se jim na americkém kontinentu taky podezřele přemnožili.
    Vždyť ta agenda je tak zjevná, že ji nevidí jen úplný tupec !!!

    1. Nějak ti tam hapruje, že bez anglosaských dodávek zbraní (Lend&Lease) by slovani WW2 prohráli – klíčové byly zejména dodávky nákladních automobilů a jeepů, bez kterých by si RA ani neškrtla.

     A potom také to, že ti ďábelští židé si zrežírovali WW2, jen aby přitom vyhladili přes 6 milionů svých soukmenovců.

     Ale to jsou detaily, nenech se rušit v rozletu.

     1. kolik aškenázů tam bylo vyhlazeno? na to odpověď nemáš, co? že se vůbec ptám

     2. Nemíním řešit co si židé dělají navzájem mezi sebou, to je čistě jejich věc. Mě jde jen o to abych jako slovan přežil. Bo židovský komediant Zelenský a jeho židovský loutkovodič a oligarcha Kolomojský jsou odhodlaní bojovat do posledního ukrajince (slovana) ve prospěch jejich zámořských soukmenovců z USA.
      Stejně jako žid Fiala v tomto míní pomáhat svému soukmenovco Zelenskému a svým zámořským soukmenovcům, zatímco tu nechá hlady a zimou pochcípat české (slovanské) doochodce, ženy a děti.
      Protože válečné tažení jeho zámořského soukmenovce a astronomický výdělek jeho soukmenovců z vojemsko-průmyslového komplexu a bankovnictví má samozřejmě přednost před životy českého slovanského dobytka.

      V kontextu tohoto pak už chápeme, proč v Lavrovovi bouchly saze a řekl něco co by si za normálních okolností nechal pro sebe:
      https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/rusko-ukrajinsky-konflikt/3483822-lavrov-mel-vedet-ze-jeho-vyrok-o-zelenskem-je-hloupost

      a tady samotný Haaretz:
      https://www.haaretz.com/world-news/2022-03-07/ty-article-opinion/.highlight/volodymyr-zelenskyy-ukraines-revolutionary-jewish-hero/0000017f-dc5b-d3a5-af7f-feffe8230000

      1. Lepší a lepší, kabrňáku. Fiala je žid, protože jeho jedna babička byla, a proto ničí český národ? Takže se tu oháníš Norimberskými zákony a 1/4 židovstvím, které dělá z lidí padouchy?

       Jo, jsi alespoň konsistentní. Přesně tytéž „Seznamy Židů“ dělali ruští a proruští při Majdanu – ruské televize a antimajdanisti začali se „Seznamy židů Majdanu„, kde prohlásili, že úplně každý na Majdanu je Žid a celé je to židovské spiknutí:

       Vše začalo ruským televizním dokumentem vysílaným 30. března: portrét kriminálnice Tymošenkové a pak odhalení – její otec, Viktor Abramovich Kapitelman, je žid!

       Předtím si na tom samém ruském programu podali Jaceňuka. Je to poloviční Žid po matce!

       A pak vystoupil v Luhansku na antimajdanu řečník a dav mu nadšeně přizvukoval:
       „Majdanisti říkají, že jim jde o revoluci národního osvobození. A já se ptám: kterého národa? Podívejme se, kolik Ukrajinců se dostalo k moci. Jaceňuk?“
       Řečník se odmlčel, a dav odpověděl – „Je to Žid!“
       Řečník pokračoval seznamem ukrajinských politiků, a dodával k nim údajná židovská jména aby potvrdil jejich původ: „Co Kličko-Ettison, nebo Julia Kepitelmanová?
       Někdo z publika odpověděl – „Židi!“
       „A co náš velký bojovník za čistotu národa, Tajnybok-Srokman? To je světlo ukrajinského národa? Toto je puč, puč režírovaný Sionisty.“
       Dav propukl v potlesk.

       Akorát mi tedy nejde do hlavy, jak mohou ruští a proruští pisatelé „seznamů Židů“ jakože „osvobozovat Ukrajinu od nacismu“, když ti největší náckové široko daleko jsou pouze oni sami.

       1. Většina ruských a ukrajinských oligarchů má izraelský pas. Tím je řečeno vše.
        K tomu ani není co dodat.
        Snad jen to, že mezi těmi bojujícími ukrajinci, zajatými či zastřelenými, jsem neviděl ani jednoho žida. Zato mezi ukrajinskou miliardářskou elitou, která se sluní ve svých palácích okolo Kyjeva a Lvova, příležitostně se svými soukromými armádami pořádá hony na ruské výsadkáře či si jde pro zábavu zastrílet na svoji „donbaskou safari“, je jich mraky.
        Pravda, na televizní obrazovku většinou nastrčí nějakou svoji loutku, ale když si člověk pozjišťuje kdo ho tam podstrčil, tak jsme rázem u velmi zámožné osoby s izraelským pasem.

        A propos, chceš snad zpochybňovat zdroj jako je izraelský haaretz?

        1. A Krejčíř měl Seychelský pas. Co z toho plyne? Ti oligarchové si izraelský pas regulérně koupili, i v Izraeli občas média propírají, jak je to kurnik možné, když to žádní židi nejsou.

         A že židé na UA nebojují na frontě? A jak to poznáš, kabrňáku? Že nemají jarmulku? A Kolomojský snad jarmulku nosí?

         1. Este stale ma chudacik Kolomojsky zakaz vstupu do USA? Taky vzor demokracie a narodny ukrajinsky hrdina?

          1. A ukážeš mi, kdo ze zastánců Ukrajiny adoruje, idealizuje nebo glorifikuje Kolomojského?

           Protože zatím to vypadá jako typický strawman zastánců Ruska – vymyslet si báchorku, jak protistrana miluje grázla, když protistrana ve skutečnosti toho grázla kritizuje.

          2. Ten mafian drzi za gule komedianta.. ukaz mi sucasnu (od zaciatku vojny) kritiku Kolomojskeho, Achmetova, Pincuka (alebo ktory je prave pri valove) v demokratickej propagande!

           Mimochodom, pytal som sa, ci ma este jevrej stale zakaz vstupu do USA, nie na kecy o zastancoch Ruska.

          3. Je to pitomý „argument“, protože na jakékoli oligarchy vyplouvá kritika jen tehdy, když udělají chybu a nedaří se jim plout „pod radarem“. Reálný test je jiný: KDYŽ je zmíněn Kolomojský, je zmíněn pozitivně, neutrálně nebo negativně? A zde je odpověď jasná – pouze negativně nebo „neutrálně“.

           Ale náhodou Kolomojský od začátku invaze občas zmíněný a kritizovaný je, takže ať má quadra radost:

           – The American Conservative: No clean post-communist hands
           – Slate: How Zelensky met the Moment
           – UK Standard: How Volodymyr Zelensky became face of the free world

           Vždy, když je Kolomojsky zmíněn, tak jako zkorumpovaný, jako hrozba, jako podezřelé vazby.

           Takže tím jsme vyřešili tvé úhybné manévry a teď se předveď, kde podle tebe Kolomojského prezentují jako, TVÝMI SLOVY, „vzor demokracie a narodny ukrajinsky hrdina“.

    2. Hele, já myslím, že by ses měl picnout rovnou sám. Protože ty hnusní amíci nebo židi to udělají stejně,ale jde jim to pomalu a to by tě mohlo bolet.

 8. Myslim,ze se vtom moc vrtate a neresite gro toho clanku a to je to ze by sme meli resit domaci problemy,protoze jestli za cerven vyjde mezirocni infl 18-20% bude tu vetsina lidi resit jiny srandy nez to ze nekdo daleko nekdo strili a par uprchliku.
  Fascinuje me ty arguments,ze protoze jsou natom Rusove blbe Tak mi at klidne chcipnem kdyz se budou MIT hur….

  1. Pokud chce autor řešit inflaci, měl řešit inflaci a nikoli 2/3 článku omlouvat a hájit ruskou válku…

  2. Kolik „vyjde“ meziroční inflace je nepřímý ukazatel, 18-20% zažíváme delší dobu neoficiálně a v devadesátkách to na začátku bylo i horší. Mám dojem, že podíl „válečné“ inflace je poměrně malý.

   1. prd neprimy a prd maly. tu na SK stavebna ocel stupla 400% a naviac nie je k mani, cihly nie su k dodaniu v dohladnej dobe , aky ze je to maly vplyv? kolik stoji benzin? elektrika? v hobby marketu mali drevennu bedynku , drevo, opalene, cca 40 cmx30cmx30cm za 17 EUR. doprdele jak maly? Skusali ste si kupit auto? a k tomu dodacia lehota?

    1. podle Janečka teď v tom energetickým videu v odkazech, velkoobchodně už není k dostání polystyren

     ale asi u železa nejaká korekca, tady sběrna neska snížila ceny vo korunu padesát

     je to vůbec zajímavý, že koncová ocel zdražila na extrémní mnohonásobky, ale ve výkupu šrot šel za poslední tři roky na ani ne dvojnásobek – všechno to přičítám ohromnýmu zdražení energií, uhlí frčí na ceně slušně, no a Siemens-Martinský elektrický pece, to vóbec, jenom letos se eletrika zdražila dvakrát

     1. Minulej tejden jsem odvez tři tuny bordelu.Průměr 6Kč á Kg.Ptal jsem se na ocel, kdybych chtěl zpětnej výkup do kovárny.30,-To jsem se ale asi přeslech.No, ještě že mám nasyslíno.Před měsícem jsem objednal třicet tabulí Al plechu na střechu.Dodací lhůta cca tři měsíce.Do objednávky jsem dal podmínku, že pokud cena naroste víc jak o 15 procent, mám právo s obchodníkem smlouvat, nebo odstoupit.Dorazilo za týden, původní cena.Přitom o ten hliník jsem měl obavy.

     2. Jinak, pokud byste měli doma starou ocel(pilníky, dláta, raznice-ty hlavně), nejlépe z C.K. a starší, nevozte do sběrny.Domluvíme se.V tý sběrně to totiž až takhle netříděj.Nemaj´k tomu vztah.

      1. Proč ten zájem o starou ocel? Má v něčem lepší parametry než to, co se dá běžně sehnat dnes? Nebo ti jde o před-černobylskou?

       1. Bez legur,paranoide!

        1. To není paranoia, pro lékařskou zobrazovací techniku se vážně těží ze starých lodních vraků apod. „neozářená“ ocel, aby to nezkreslovalo měření. Jsem četl.

         1. A už jsi od minulé diskuze našel kdes to četl? Jako kvalitní píčovina se to totiž jeví furt.

          1. S pravděpodobností tak na 90%, byl ten článek o vzácnosti „před-černobylského“ železa i barevných kovů na Technetu.
           Odhaduju to tak na 8-10 let, v tom článku byla řeč (a byly i nějaké fotky) o supercitlivých měřicích komorách, které musí mít co nejnižší, ideálně nulové vlastní radiační pozadí.
           A to mají oceli i barevné kovy, vyrobené jen z neozářených/spadem neovlivněných rud. Psali tam, že v tomto směru ta havárie reaktoru v Pripjati ovlivnila celé jedno odvětví.
           Nejsem si 100% jist, ale myslím, že tam šlo o něco takového, nebo možná jiný izotop. Je to už dlouho, mě tahle technika nikdy moc netáhla, ale to s tou ocelí mě zaujalo.
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Cesium-137

          2. Tak psal jsem to už v té předchozí diskuzi. Umím si představit, že v době výbuchu to kontaminovalo aktuální produkci kovů, zejména v Evropě a způsobilo tak nedostatek. Co si moc neumím představit je, že by to kontaminovalo nevytěženou rudu pod zemí. Za další, ozářením například spadem nic nezaktivníš. I výroba kovů k takovému použití bude značně specifická, protože každá druhá hornina září, nemluvě o nespočtu jaderných testu pod zemí i v atmosféře, či nehodách jaderných zařízení od roku 45, které cesium vyprodukovaly.

          3. Píší, že nejde o tu rudu, ale o radiační pozadí vzduchu, který tu rudu oxiduje při výrobě oceli…

          4. Staci hledat, s Cernobylem to sice moc nesouvisi, ale picovina to rozhodne neni. Hlavni problem je kontaminace kobaltem 60 (polocas neco malo pres 5 let).

           https://hackaday.com/2017/03/27/low-background-steel-so-hot-right-now/

           https://en.wikipedia.org/wiki/Low-background_steel

           Urcite se da najit i vic…

          5. Kontaminace je ale úplně jiný hrniček než „ozáření Černobylem“, Mlho.

          6. Ano, pamatoval jsem si to jen chybně a ohledně ozáření oceli mi splynul černobyl a jaderné testy.

           Naštěstí tu pořád máme i faktické diskutující, aby dohledali zdroje na originál a uvedli můj omyl na pravou míru ;-)

       2. Při sváření ve výhni totiž legury zlobí!

       3. Opožděně se ptám?C.K. nebo K und K.Proč jsi tam narouboval Černobyl?Zvedni prdel o compu a jdi na procházku.

        1. Viz o 2 příspěvky výše. Starou ocel shání převážně do měřících přístrojů neozářenou.

         1. Víme, to ale nesouvisí s ohněm.

         2. Jsi asi na přístrojích.Takže „ocel“ je pro tebe jenom slovo.

          1. Ocel beru automatovou a konstrukční, děkuji pěkně. Občas „potravinářskou“ bez příměsi nějakých těch potenciálních sajrajtů, to se pak musím probírat katalogem a řešit složení.

         3. Co třeba „bahno“?Nebo „Čínskej nerez“? Kdybych si udělal čas, můžem to probrat od indickýho jarí, pak Kelty, přes Žaponce rovnou do importu křižáků k nám na wootz.Ale proč?Stejně pojedeš svýho MultiVševěda.

      2. nic až takle starýho sem asi neviděl, tady to je hlavně z elektrošrotu, plechy

       maximálně pak litinový elektrobedny a pokud se k tomu probiju, uříznu pár radiátorů (bazary toho sice sou plný za pěknej peníz, ale von to asi taky ani nikdo moc nekupuje :D)

       1. Pokud ti to doma nepřekáží:-)

        1. není to doma a zatim to zvládám, ostatně eště furt šrotuju další a přibejvá to kilečko po kile každej don – vono jako 20 % ztráta ze dne na den člověka donutí, ať to tady eště pár tejdnů nechá, dyž je to tady dva roky X-D

         ta sběrna mě normálně sere, zdražijou papír – za tejden padne železo; zdražijou železo, za tejden padne papír!

   2. Odhaduju, že 50% inflace je způsobeno nesmyslnou politikou sankcí a dalších 20-30% ještě nesmyslnější politikou v oblasti energetiky. Babišovo covidové rozhazování by bylo za normálních okolností možné kompenzovat vyšší nabídkou zboží a služeb (ve srovnání s dobou karantén). Výrobu nicméně geniální politici zařízli, takže masa peněz zůstala, zatímco nabídka se neustále snižuje. Výsledkem je růst cen.
    Malý příklad – dlouhá léta jsme nakupovali v Bělorusku březové lamely (kvůli pružnosti a houževnatosti je třeba severní bříza, která roste právě v Rusku a Bělorusku). Někdo v EU ovšem usoudil, že na lamely (a překližku) by bylo dobré uvalit embargo. Dřív stála lamela cca 6,- Kč/ks. Teď se k nim musí přibalit pár prken a deklarovat je jako „nábytkovou stavebnici“. Lamely většinou, logicky, vozily běloruské kamiony. Těm ovšem zakázali v rámci sankcí vjezd do EU, takže dovezou zboží do celního skladu v Brestu, tam se to přeloží na hodné EU-kamiony a veze se dál. Doprava, která stála cca 1200,- EUR za fůru, teď vyjde na 6.000,- EUR.
    V důsledku toho všeho se cena lamely zvedla na 11,50 Kč/ks. Růst o 92% čistě z důvodu debilních politických rozhodnutí, u výrobce na rampě stojí lamely pořád stejně.
    A tak je to se vším. Z ekonomických důvodů (Babišovo rozhazování) by tady byla inflace, odhaduju, kolem 4%. Zbytek je důsledek zhovadilosti politiků.

    1. Taky si myslim,ze inflace pochazi z tehle picovin uz Jen hledaji na co by to svedli,ale v zasade vse je 8x zdanene a zaclene

  3. RF se začíná topit v penězích, my sme tady ve sračkách a to je jenom začátek.

   1. ojrobanka přestala vykupovat taliánský dluhopisy, protože už i sami pochopili, že to je naprosto neudržitelný, taliánská burza okamžitě spadla o 5 % a bude hůř, nemají kdo by sbíral letoční sezónní zeleninu – proto potřebujou „přerozdělit“ negry, co tam nechcou otročit na mafiánskejch otrokářskejch farmách, a dovézt sto tisíc dalších, aby nějaký zapřáhli

    každopádně taliáni nemají žádnej dobrý vyhlídky, s ohledem na přezadlužení a výkon ekonomiky to tam smrdělo bankrotem posledních 15 let, a bez polštáře přesunu peněz ze severu na jih nemají nic, co by to aspoň přibržďovalo

    1. Itálie nemá ekonomický problém, Itálie má měnový problém a německý problém. Dokud mohli devalvovat Liru, jejich průmyslové výrobky se vždy staly konkurenceschopnějšími a Fiaty válcovaly VW.

     Jenže to už si Němčouři podchytili, a to na třech frontách – Euro, elektromobilita, povinné asistenty v autech. Takže Němec bere vše a Ital s levným Fiatem a bílou technikou jde do kopru.

     1. jistě, bude nutný devalvovat zemi, což bude hooodně bolet, a pravděpodobně to vystřelí nahoru nacionalisty

      nicméně než se rozhodnou, esli se vrátit zpátky ke 100000 lirám za kopeček zmrzliny, nebo vystoupit z uhnije úplně, tak už bude asi pozdě

      1. No hlavně to si ti němečtí gauneři podchytili „ekologií“ – že už nejde prodávat žádné levné průmyslové výrobky, bo se to nesmí skrze REACH a CO2 a euronormy.

       Levná italská myčka by nejspíše nesplňovala EURO Třídu A++++++++, takže se nesmí exportovat a basta štempl. Siemens si mne ruce. A levná auta bez asistentů a výhradně bateriová se nesmí prodávat od roku 2035, takže si VW gruppe mne ruce a Itálie by je mohla exportovat leda do Brazílie.

       Německo už zase zlikvidovalo celou Evropu a zase je naprosto na koni a musel by se spojit celý svět, aby je sundal a zastavil. Nejhroznější stát v celé Euroasii.

       Aby Itálie přežila (a my a ostatní také), musela by se zhroutit kompletně celá EU a „klimatičtí“ politici být zahnáni do emigrace na Seychely.

       1. pokud padnou talijáni, tak ani nedejchám, že se to rozsype celý

        na nějaký zachraňování ve stylu pumpování á la Řecko už dost dlouho prachy nejsou, a navíc v případě talijánska by to bylo potřeba v několikanásobným objemu (a i tak se to u Řecka jenom posunulo a teď se vo tom radši nemluví, i vo tom, jak obchází saknce a kšeftujou s kdekým, taková černá ovce)

        1. Jenže než aby to Němci nechali otevřeně padnout = přišli o moc a svou Říši 2.0, to raději virtuálně „padnout“ nenechají a udělají z Itálie protektorát s životní úrovní Severní Koreje a nezaměstnanosti Donbasu, akorát tabulkově bude všechno v pořádku :P

         1. Špatně Jene.
          Tohle je IV., oproti vojenské síle III. je tahle provozovaná silou a mocí výlučně finanční a politickou.
          I když mám pocit, že co se UA týče, tak se snaží držet spíše zpátky a u Rusů si to moc nepolepit.
          Proto ty helmy, vesty a neškodné píčovinky – nebo vercajk tak starý, že se ho i náckové v.2.0 báli použít.

          1. Nerad počítám říše od jedničky, protože to pak hapruje s ruskými říšemi – prvni druhý třetí Řím a čtvrtého již nebude, znáš to.

       2. A bude hur. REACH se kazdych 6 mesicu doplnuje o nove zakazane latky, takze vyrobce musi kazdych 6 mesicu mit novy certifikat na svuj vyrobek. Certifikace trva 2 mesice v Cine, 3 mesice v Nemecku. Co bude za nove latky v pristim REACH se nevi, ale v den vstupu platnosti vsichni ty nove certifikaty musi mit. Ze to casove neni mozne zvladnout? No samozrejme, ze neni. Ale pokud EU na nekoho ukaze prstem a udela se „namatkova“ kontrola, tak holt dostane likvidacni pokutu…

        Tohle plati od ledna 22. Za dva tydny vstoupi v platnost dalsi seznam REACH. Maji vsichni vyrobci pripravene papiry? Uvidime…

        1. Certifikaci normálně nikdo nechce. Co je to za blbost? To je něco novýho?

         1. Chce. EU chce. Nevim, jak je to novy, my to resime dva roky. Pro CE musi byt celkem tri certifikace, REACH je jedna z nich. Je to obsah zakazanych latek. Nema to nic spolecnyho s potravinama, tam jsou zase dalsi certifikace.

          Proste, driv se delala jen CE-konformita, coz si ruzni vyrobci ruzne vykladali a platili ruzne testy. Ted je to tak, ze CE-konformita resi samostatne predpisy, jako treba elektromagnetickou kompatibilitu, bezpecnost pri manipulaci a tak, kdezto REACH resi chemicke slozeni. Mam tady napriklad spojku pro opticke kabely, kus plastu, kterej v drtive vetsine pripadu skonci nekde zakopanej v zemi. K tomu je REACH certifikace, ktera ma snad 40 stran. Pak POP certifikace, podobneho rozsahu. RoHS u tohoto neni, takze usetreno par papiru.

          Pokud se tz spojky exportuji mimo EU, nikoho POP nebo REACH nezajima.

          1. Ach tak. Kusová výroba. Pravděpodobně jednoúčelové stroje, mám pravdu?

          2. Napriklad takovy proporcionalni ventil rizeni vzduchu do zubarskeho kresla. Nebo pumpa pro dialyzu. Nebo tlakove cidlo do kaffeeautomatu. Nebo ventil ovladani chladiciho okruhu nabijecky elektroaut, nebo…

           Delame hromady ruznych picovin, ktere jsou ve strevech stroju. Ruzne veci na hydrauliku, pneumatiku, sensoriku, atd.

           Delaji se deseti- az stotisicove serie, jako kusovku bych to uplne nenazval.

          3. Hm. C’est la vie. Asi vyrábíte co chvíli něco jiného. Já jsem zvyklý na běh výrobku 5 let plus a výrobní série od půl milionu výše, takže mi to tak nepřijde.
           Pokud zahajujete výrobu nové věci, samozřejmě ty papíry potřebuješ znova.
           Tos měl ale říct, že je to papírování při uvedení nového produktu.

          4. Pokud vím, REACH není pro zahájení produktu, ale pro fabriku jako celek. Je to nařízení prolobbované severskými užitečnými idioty a německými velkými koncerny, které funguje jako presumpce viny – fabrika musí mít certifikát, že úplně každá jedna chemická sloučenina, která se používá ve výrobě, je eko-nezávadná. Všechno na vstupu a všechno v produktu. Včetně snad obyčejné vody.

          5. Ne. Nektery vyrobky se tu delaji pres 60 let porad, treba ruzne spojky, sroubleni a tak. Mame treba jeden elektromagnetickej ventil, kterej se dela 600000 kusu rocne a ted, najednou, po 30 letech od vzvoje, se musi dodelavat POP a REACH. A jak rikam, REACH se musi obnovovat co 6 mesicu. Neumis si predstavit, co to znamena pri nasem vyrobnim sortimentu, kde katalog v tisteny forme ma 3 cm tloustku.

           Je to neuveritelna buzerace. V podstate je vsem jasny, ze to neni mozny zvladnout. Vybehne novej seznam latek REACH a ty musis prokazat, ze ty nove zarazene latky v tom tvem vyrobku nejsou. Takze porad dokolecka dokola.

           Hele, taky jsem tomu nemohl uverit, kdyz s tim poprve kvalitar prisel. Prvni audit nas pak hned vnesl do reality.

          6. Moje odpoved 12:47 byla na Childeatera.

           JM: v podstate ano, pokud mas vzhradne vlastni produkci a nebude v konecnem vyrobku zadny novy material, tak muzes dosahnout certifikace fabriky. Ale i u nas treba staci, abychom v nejakem ventilu vymenili pruzinku, kterou sami nevyrabime a muzeme delat REACH znovu.

          7. Jasně že musíš prokázat, že pokud dojde ke změně látek v REACH, žes reagoval na změnu. Na to musíš mít systém, pokud máš kvalitářský ISO 9001.
           Obnovování certifikace REACH co 6 měsíců slyším ale prvně. V rámci podniku to standardně funguje jako forma čestnýho prohlášení, že bylo zareagováno na změny v REACH a bylo vyhodnoceno riziko. V životě jsem na to neviděl odchylku.

           Nebyl by odkaz? S chutí bych se nachytřil.

          8. Zeptam se kvalitaru na nejakej link.

          9. Ď

          10. Tak prej se to da lehce najit v predpisech (https://echa.europa.eu/de/regulations/reach/understanding-reach), kolega mi poslal strucnej popis tady: https://www.bomcheck.net/de/reach

           Podle mne kvalitar, nebo nekdo, kdo je zodpovednej za CE/POP/RoHS/REACH bude vedet, kde to ma hledat. Ja se tomu radeji vyhejbam jak cikan praci.

          11. Jo, tam je co jsem Ti říkal – musíš provést kontrolu souladu. To je v pořádku. Audit Tě typicky vybere na pomocný chemický látky, například mazivo při aplikaci o-kroužků, nebo nějaký testovací médium, který nejni v BOM, takže nejni deklarovaný.
           Recertifikaci tam ale nevidím a stále vyvolává mé pozdvižené obočí. Možná to budete potřebovat pro nějakého zákazníka, EU ale přímo recertifikaci nevyžaduje.

          12. Ale no jasne, garantem za to, ze REACH sedi, je vyrobce/importer. Nikdo te nenuti, abys recertifikoval. Ale kdyz te vyzvou, ze mas dolozit certifikat, ze je v souladu s AKTUALNIM seznamem latek, tak na to mas tusim 45 dni od doruceni, coz proste nelze recertifikaci stihnout. To je ta zakopana sabaka.

          13. Sysope, tušíš kde sídlí ECHA? Jestli by to případný přátelský meteorit zvládl najednou společně se sídlem Komise, nebo by musel být meteoritický roj?

           Jak jsem viděl link na ECHA, připomělo mi to jak ti hajzlové zakazovali olovo v kalužích na základě zcela vylhaných argumentů, které jejich vlastní studie vyvracely.

          14. Netusim, ja mam alergii na curaky a uz jen pohled na webovku takove organizace mi zpusobuje pupinky. Jasne, ze je to ta stejna zaba na prameni, co by nejradeji zakazala Zemekouli, protoze obsahuje jedy.

           Ono by se to i dalo pochopit, ze lidi nechteji mit treba v plastovem pribohu karcinogenni sracky. Ale problem je vyhoneni do extremu a vymysleni picovin, protoze drtiva vetsina tech uredniku sama netusi, co vlastne ma vest ke kyzenemu cili snizeni sracek ve vecech okolo nas. Tak se chytnou toho, kde se dobre doji.

          15. Tam je klíčové slovo „no-threshold toxicity“. Ničím neprokázaná debilita, že něco údajně škodí v jakékoli míře, i homeopatické.

           Jakmile nějaký „ekolog“ řekne „no-threshold“, měl by okamžitě být… Vyslán na doživotní exkurzi do hloubi amazonského pralesa (C) Tom Clancy):

           V dálce se začal otáčet rotor Night Hawku a Clark se vrátil k sedícím zajatcům.

           Nezabijeme vás a neodvezeme vás zpátky do Ameriky, oznámil jim. Zatvářili se ohromeně.

           A co tedy chcete dělat?

           Podle vás bychom měli žít v souznění s přírodou, je to tak?

           Jestli má planeta přežít, tak ano, odvětil John Brightling. V očích jeho ženy se zračila nenávist a vzdor – ale také zvědavost.

           Fajn, přikývl Clark. Vstaňte a svlékněte se. Šaty naházejte sem, ukázal na roh jednoho z betonových plátů.

           Ale…

           Poslechněte! zařval Clark. Nebo vás tady teď dám postřílet.

           Nakonec udělali, co jim řekl. Někteří se svlékali rychle, jiní pomalu a rozpačitě, ale postupně jeden po druhém navršili své šaty doprostřed dráhy. Carol Brightlingová se kupodivu nechovala nikterak stydlivě.

           A co teď? zeptala se.

           No, to je tak. Vy chcete souznívat s přírodou, tak jen do toho. Kdyby vám to nevonělo, nejbližší město je Manaus. Osmadevadesát mil. Tudy, ukázal rukou a otočil se. Paddy, odpal to.

           Connolly beze slova začal mačkat tlačítka na krabičce. V necelé minutě bylo zničeno vše, co by mohlo člověku pomoci přežít.

           Chcete nás poslat do džungle a nedáte nám ani nůž? otázal se Henriksen.

           Najděte si nějaké pazourky a vyrobte si, poradil mu Clark, právě když nedaleko přistál Night Hawk. My, lidi, jsme se to naučili asi před půl miliónem let. Vy chcete souznívat s přírodou. Tak souznívejte, dodal.

 9. Jako obvykle Mr.Mrcasík ‚exceluje‘ svou dojmologií ale hlavně, jak je zřejmě jeho zvykem, projevuje HRUBOU NEznalost minulosti. Pokud jsou jeho tzv. ‚znalosti‘ čerpány z wikipedie, není se čemu divit. Za další jeho obsesi hraničící až s přechodným pomatením smyslů považuji jeho bezmeznou důvěru v osn,who,nato,bbc,cnn,reuters, atd. dosaďte si tam cokoliv z podobného hnoje…
  Mr.Mrcasík je názornou ukázkou zmařeného analytického talentu – jeho články a komenty jsou technicky výborné, ovšem vzhledem k jeho pochybnému informačnímu základu skoro ve všem fakticky mimo ….
  SO Ruska na Ukrajině je už rozhodnuta, vše okolo je mediální krmivo pro ty, kteří jím chtějí být krmeni..

Napsat komentář

D-FENS © 2017