Rakušanův Putin v pytli

Featured Image

Ministr Rakušan, který nepochopitelně ustál obrovský korupční skandál kriminálního hnutí STAN, se rozhodl zapsat do dějin a eventuálně jich část přepsat. Na budově ministerstva vnitra na Letné nechal vyvěsti podivný artefakt, na kterém je zachycen ruský prezident Putin v pytli na mrtvoly.

Má to značit spojení výročí vzniku samostatného Československa s poukazem na odhodlanost bránit demokratické hodnoty svrchovaného státu. „Umělecké“ „dílo“ vzniklo na základě iniciativy ministra Víta Rakušana (STAN) a spolku Dekomunizace.

Předně mi to připadá zcela nevkusné a nedůstojné. Nechápu, co mám vidět tak skvělého na tom, že je Putin v penálu a proč má něco takového viset vedle české vlajky na budově centrálního úřadu. Navíc v den státního svátku, to může provést jen ignorant. Halt jaký pán, takový krám. Jako karikatura v nějakém progresívním médiu, třeba v Respektu nebo na Seznam Zprávách by to bylo OK, nebo by se to možná dobře vyjímalo na fasádě smažka house nějaké vládní neziskovky.

Docela by mě zajímalo, jak tohle asi vnímá cizinec, který přijede do ČR a nezná a nechápe tady ten náš místní hujerismus a stádní chování. Když WHO pískne, že by se měly nosit roušky, tak jsou v ČR povinné i v lese. Když big pharma řekne, že by se mělo očkovat proti rýmě, tak v ČR je to „jako povinně“ a kdo do sebe nehodlá píchat řádně neschválenou pochybnou genovou šmakuládu, ten je odsouván na okraj společnosti coby „antivaxer“. A když NATO establishment řekne, že nemáme mít rádi Putina, tak my ho rovnou strkáme do pytle, protože my jsme prostě takoví. Neznáme rozumnou míru, všechno musíme dotáhnout ad absurdum, protože jsme dokonalé ovce.

Bylo by prosím možné přiložit k tomu artefaktu nějaký návod, jak to mám číst?

Mám to chápat jako projev soucitu s ruskými vojáky, kteří odjeli z Ukrajiny v podobném pytli pod souhrnným označením Gruz 200? To je blbý, protože mi po nich nic není. Neměli tam chodit.

Nebo má geniální vnitrácký mastermind nějaký plán, jak dostat Putina do penálu? Dost o tom pochybuji, protože on je celkem neschopný. Nezvládl imigraci a vznikl z toho mezinárodní průser, který narychlo zalepil kontrolami na slovenských hranicích. Na území ČR si komunistická Čína buduje alternativní policii, což je proti tuzemským zákonům i mezinárodním dohodám. Pravděpodobnost, že tenhle kápo strany s největším korupčním potenciálem v zemi vytáhne eso z rukávu, je celkem malá. Ale nechme se překvapit. Například by Putina mohl zkusit uchechtat k smrti. Kdyby se Putin dozvěděl, že po něm jdou Rakušan a jeho kámoši Slepičák, Mišák, Guči a Maťo, nejspíš by se musel smát a třeba by mu rupla aorta nebo tak něco. Nicméně to vypadá, že Putin bude proti uchechtání rezistentní. Třeba ty sankce, co poškozují všechny okolo kromě Ruska, tak ty ho taky neuchechtaly.

Kromě toho mi nepřipadá, že dostat Putina do penálu by bylo až takové terno. V posledních týdnech se naše válečné roztleskávačky dostaly do stádia procitnutí z těch jejich romantických představ, když jim pomalu dochází, že vojenské operace proti Ukrajině nezačal a neprovozuje jeden šílenec, ale ruský deep state. Ruský deep state do penálu strčit nelze. Možná že to bude naopak právě ruský deep state, kdo pošle Putina do penálu, až jim začne překážet.

Také nevím, zda angažovaná tvorba ministra vnitra a vnitru spřízněných politických neziskovek (jak absurdní sousloví!) povede dlouhodobě k zlepšení pozice České republiky. Ať je to jak chce, je to urážka hlavy státu, kterou nám tady sice nařídili nemít rádi, ale pořád je to pro někoho hlava státu a jak tohle zapůsobí třeba na běžné Rusy, kteří až doteď nebyli vůči naší zemi nijak zvlášť vyhranění? Jak by se asi církev pravdy a lásky tvářila, kdyby v Rusku stejným způsobem vyobrazili třeba šášulu Havla nebo nějakou tu LGBTQ+ homoikonu? To by byl poprask. Každá válka musí nevyhnutelně skončit, i když česká hashtagová armáda klávesnicových bojovníků by nejraději válčila furt. Všechny války až doposud skončily nějakou formou dohody. Tady sice ukrajinská strana deklarovala, že dohodu nechce, ale dřív nebo později jim dojdou zdroje a dohodnout se budou muset. Také se může stát, že dojde k nějaké změně v ruském establishmentu, kterému současná linie také jednoho dne přestane vyhovovat. Tato dohoda ovlivní uspořádání v Evropě. Ať už se to vrtne jakýmkoli směrem, obávám se, že Putin v penálu naši pozici v poválečném světě nevylepší.

Česká média tady rozsáhle rozebírají výroky některých představitelů různých ruských extrémistů, jako třeba fanatika, který ukazoval na sociálních sítích lebku a prohlašoval, že je pozůstatkem po bojovníkovi z Azovstalu, a asi by nikoho nenapadlo, že podobné nechutnosti budou provozovat i české centrální orgány. Jak vidno, idioti a fanatici se vyskytují na obou stranách a jsou úplně stejně nechutní.

Aktuálně hrozí, že český liberálně demokratický establishment a Milion chvilek pro nesvobodu bude tak dlouho usilovně nenávidět Putina, až se Putinem sami stanou. Například v projevu k vládním ministrům 16. března Putin vyzval k „přirozené a nutné samočistící akci společnosti“ a prohlásil, že Rusové budou vždy schopni rozlišit vlastence od šmejdů a zrádců a vyplivnout je jako mouchu, která jim omylem vlétla do úst. Nyní po půl roce by se úplně stejná slova dala vložit do úst libovolného tuzemského proUA liberála, jen snad doplněná o moderní termín „dezolát“.

Fascinuje mě ten pohyb ode zdi ke zdi, který jsou někteří občané schopni vykonat za relativně krátkou dobu. Ještě docela nedávno nám ministr vnitra Hamáček vyhrožoval mrazáky v ulicích a chtěl po nás, abychom rezignovali na podstatnou část svých občanských svobod, aby anonymní dědeček nebo babička nechytili čínskou chřipku a neumřeli. A nyní, ani ne za dva roky, jiný ministr vnitra veřejně operuje s pytli na mrtvoly, do kterých symbolicky strká cizí politiky. Ještě docela nedávno chtěli příznivci pravdy a lásky sebrat občanům právo se ozbrojit ručními palnými zbraněmi pro účely sebeobrany, protože zbraně jsou špatné áno, obsahují málo lásky, a dlouhé zbraně už vůbec, protože to jsou pušky a pušky jsou útočné a kdo má doma útočnou pušku je potenciální útočník. Dnes se skládají na tank, aby bylo s čím válčit, a sami sebe ubezpečují jak magoři, že čím více zbraní seženou a dodají na Ukrajinu, tím větší mír tam bude.

Před nějakým časem se na nějakou tu demonstraci, spíš casting bezpečnostních složek, dostavil jakýsi občan s maketou šibenice. Byl z toho ohromný skandál, protože to implikovalo, že by na ni taky mohli někoho pověsit a věšet vlastizrádce za krk je nesluníčkové. Angažovaná média se předháněla ve vyjádřeních odporu k takové symbolice a představitelé „veřejnosti“ požadovali tvrdý zásah policie. Šibenice vadila, pytel na mrtvoly zjevně nevadí.

Vzhledem k tomu, že se mi smysl výtvarně ideologického díla ministra Rakušana najít nepodařilo, domnívám se, že se jedná o něco jako svatý obrázek, kterým se český soubor válečných roztleskávaček utvrzuje ve svém chápání světa. Je zajímavé, že v okolních zemích k takovým nechutnostem nesahají. Asi jsou hloupí a málo radikální. Ještě že máme mezi sebou vizionáře, jako ministr Rakušan.

 


31.10.2022 D-FENS

12345 (723x známkováno, průměr: 1,49 z 5)
42 573x přečteno
Updatováno: 31.10.2022 — 22:54
D-FENS © 2017